Bedrijfsleider Van Welbergen heeft vele liefhebberijen Kijk! Staat uw kind op een van deze foto's? SCHOEN REPARATIE ALLES IN! AH-KWALITEITS- GARANTIE SLUIT Geen luxe meer Je houdt 'm maar Vlug en Goed Albert Heijn IEDER ElIR KANS OP EEN VERRASSING alle reparaties goedkoper J Stomen van kleding EVEN NEUZEN BIJ DE POCKETBOEKEN Alles voor uw tuii^ Niets is volmaakt Lokaal bellen gratis CHEFS IN HE AH-SEPERMART-GELEEN De bedrijfsleider, de heer Van Welbergen wordt o.in. «Seassisteeril door de volgende personen Dan ligt er in de Vlbert Heijn SuperMart een verrassing en een originele foto voor u klaar fl" ALLERHANDE DECEMBER 1962 Schoenreparatie is nu voor u geen probleem meer. In de AH-Super- Mart worden kleine of grote reparaties vlug en goed uit gevoerd. Binnen 2 dagen kunt u uw schoenen weer terug- I halen. Ook de fijnste dames schoentjes kunt u ons gerust toevertrouwen. Gediplomeerde schoenherstellers zullen ze met alle zorg repareren. DE HEER J. VAN WELBERGEN, de man, die de opperste leiding krfjgt van de nieuwe SuperMart van Albert Heijn te Geleen, heeft er zin in. Toen een maal vaststond, dat ook Geleen zou worden opgenomen in de serie SuperMarts, die Albert Heyn in 1962 tot stand wilde brengen, is de heer Van Welbergen aan het studeren geslagen om zich op zyn nieuwe taak voor te bereiden. „Een bijzonder interessante stu die," vertelt hij als wij er in sla gen hem tussen de besprekingen door, welke aan de opening van een nieuw kapitaal zakenpand nu eenmaal onvermijdelijk vooraf gaan, even te pakken te krijgen voor een interview. Bedrijfsorgani satie, bedrijfseconomie en dan de bijzonderheden van de verschil lende winkels, die in de grote Su- UET is eigenlijk een vanzelf- LT sprekendheid dat Albert Heijn een afdeling Stomerij in zijn nieuwste SuperMart heeft opgenomen. De tijd is voorbij dat slechts een kleine groep van onze bevolking een be scheiden gebruik maakte van de stomerij. In navolging van het buiten land (vooral Amerika) is ook het Nederlandse publiek steeds meex het grote nut van regelmatig sto men gaan inzien. Niet alleen hy giënische overwegingen spelen hierbij een rol maar het is ook zoveel prettiger dat men zijn kle ding steeds fris en weer in model geperst kan dragen. Vooral is het ook van belang, dat de garderobe langer meegaat, want vlekken die niet tijdig ver wijderd worden, tasten het weef sel aan, terwijl ook stof, dat uit een onnoemelijk aantal kleine maar meestal vlijmscherpe deel tjes bestaat, een zeer ongunstige invloed heeft op de levensduur van kleding. De enorme technische ontwik keling, die de chemische wasse rij heeft ondergaan, heeft de prij zen van het stoomgoed behoorlijk omlaag gebracht. Daarbij komt nog dat, door zelf de goederen te brengen en te halen, het dure transportapparaat wordt uitge schakeld, zodat het nu mogelijk is tegen bijzonder aantrekkelijke prijs uw garderobe regelmatig te laten stomen. Een prettige samenwerking tus sen Albert Heijn en „Per Expres se" is er een garantie voor dat de verzorging van kostbare kleding hier in goede handen is. perMart bij elkaar worden ge bracht. Maar na anderhalf jaar studeren vindt de heer Van Wel bergen het tijd om weer eens aan de slag te gaan. Van een dyna misch man als hij is, kan niet anders worden verwacht. len minder zijn dan ?n de tijd, dat hij nog bedrijfsleider te Oos terbeek was. Maar al is hij dan nu de coördinator van het geheel met onder zich een staf van afde lingschefs, het contact met het publiek wil hij toch niet verlie zen. De heer Van Welbergen wil te allen tijde voor elke klant die hem nodig heeft open staan, zo verzekerde hij ons. Jonge bedrijfsleider De heer Van Welbergen werd 39 jaar geleden in Bathmen in de provincie Overijsel geboren. In een kruidenierswinkel nog wel. De sfeer hiervan heeft hem nooit meer losgelaten. Toen hij zijn vakstudies achter de rug had kwam hij op negentienjarige leef tijd bij Albert Heijn in dienst om er na vijf jaar in Oosterbeek al bedrijfsleider te worden. Het was een mooie tijd, omdat hij er naast zijn zakelijke beslom meringen volop tijd vond voor zijn hobbies, hobbies die hi] in Limburg hoopt voort te zetten. Een grote serie bekers herin nert aan zijn successen als rally rijder. De heer Van Welbergen heeft ontdekt, dat er ook in Lim burg .verscheidene actieve auto clubs zijn en hij hoopt hier zijn verzameling aan te kunnen vul- VAN WELBERGEN enthousiast len. Het is voor hem interessant, dat aan de door zijn Oosterbeekse vereniging georganiseerde rally's steeds een groep Geleense enthou siastelingen deelnam. Natuurliefhebber Een tweede hobby is zwerven door de natuur en daarvan foto's en dia's maken. „Dat kan in Limburg niet mooier met het vele natuurschoon, dat ik hier heb aangetroffen", zegt de heer Van Welbergen, die toe rend door de streek zijn ogen uitstekend de kost heeft gegeven. Misschien is hij juist daarom wel zo blij, dat men hem de leiding van de SuperMart in Geleen. de eerste van Albert Heijn in Lmn- berg, heeft gegeven. Op zijn zwerf tochten door bos en veld is de camera zijn trouwe metgezel. ,.Ik ben op fotogebied maar amateur", zegt hij bescheiden. Onze Bel gische buren 5 kilometer ten oosten van Geleen loopt als grens de Maas vertalen dit woord met liefhebber en dat geeft uitste kend aan, wat hij bedoelt. Wij schreven al, dat de heer Van Welbergen een dynamisch man is. Deze stelling wordt niet alleen bewezen door zijn liefheb berij in de autosport maar ook door zijn actieve beoefening van badminton, dat snelle, in Limburg nog niet ingeburgerde, spel Moderne plaats Terugkerend naar zijn eerste liefde, zijn werk, zegt de heer Van Welbergen, dat hij van de nieuwe SuperMart in Geleen \eel verwacht omdat Geleen bezig is een moderne plaats te worden. Het grote voordeel van de Super- Mart is, dat ze veel winkels cnder één dak plaatsruimte verleent. Zijn contacten met het publiek zul- Bezoek onze exclusive afdeling met zijn rijke sortering aan: Gereedschappen Tuinbouwzaden Bloemzaden Gazongraszaden Bloembollen voor kamer en tuin Kunstmest Potaarde Turfmolm enz. enz. en verder vele nuttige geschenken voor hobby- tuinders. o.a. bloembol len in speciale geschenk verpakkingen PLKUUR GEEFT de wonderklok de be zoekers aan de AH- SuperMart kans op een gratis verrassing. Het is een vernuftige klok, die meer doet, dan al leen de tijd aanwijzen. Hij wijst ook gratis ver rassingen aan, zonder zich daarbij door iemand te laten beïnvloeden. Elk heel uur komt de klok in beweging. Een volle minuut laat hij u nog in spanning, maar blijft uiteindelijk het lampje branden achter een van te voren onder de klok bekend gemaakte kleur, dan betekent dat voor alle in de winkel aanwezige klanten een extra ver- rassi«L Oj^^elk uur dat zal zijn, dat kan niemand beïnvloeden. De klok doet dat geheel op eigen houtje. Du^et op die wonderklok in de i^MSuperMart! Tot en met woeilWag 19 december 5 heer lijke butterscotchrepen als klok- verrassing. niet te voorzien zijn. WIE BIJ ALBERT HEIJN koopt en toevallig want het behoort tot de zeer hoge uitzonderingen pech heeft en net een potje jam koopt, dat niet helemaal gevuld is of een tube, waarvan de rand niet gepakt heeft, behoeft be slist geen pechvogel te blijven. Want Albert Heijn geeft op al le artikelen een volledige ga rantie en in zo'n geval is het woord dus volledig aan de klant! Wie iets koopt bij Albert Heijn, dat niet helemaal aan de verwachtingen voldoet, krijgt het volle bedrag prompt en zonder enige bedenking te rug. Aarzel niet, vraagt Albert Heijn ook aan de klanten van de nieuwe Geleense Super- Mart, maar mocht er „iets zijn", ga naar de bedrijfs leider, want Albert Heijn is er natuurlijk alles aan ge legen, ieder, ook in de sporadi sche uitzonderingsgevallen van het pechduiveltje, tot volle tevredenheid te bedienen. Voor honderd procent. Mogelijkheid tot abonneren Van de gelegenheid om zich op Aller-Hande te abonneren hebben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met ver melding van naam, volledig adres en woonplaats, voorzien van 50 ct. aan extra postzegels voor admi nistratiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is vol doende om zich gedurende een jaar van toezending te verzekeren. De post bezorgt Aller-Hande aan huis. Wij verzoeken u wel in verband met de postvoorschriften, deze 50 ct. aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. DEZOEKERS van Albert Heijns nieuwste SuperMart in Ge leen kunnen straks gratig ge bruik maken van een publieke telefoon voor stadsgesprekken. Het is een van de vele vormen van dienstverlening, die Albert Heijn voor zijn klanten heeft in gesteld en die door SuperMart- bezoekers stellig op prijs gesteld zal worden. 5>?' UIER HEB JE DE ZAAK en je houdt 'm maar draaien de." Dat zei Albert Heijn in 1920 tot zijn zoons Gerrit en Jan. Nu, dat hebben ze gedaan. Meer dan „draaiende" trou wens, want net zoals Albert zijn bedrijf opbouwde van een klein winkeltje in Oostzaan tot een groot winkelbedrijf met meer dan vijftig filialen en een eigen fabriek, zo bouwden zijn zoons de zaak verder uit. 't Begon in Oostzaan Grootvader Heijn was een ener gieke grutter in Oostzaan, die met een glazen jachtje naar Amsterdam ter beurze toog, terwijl grootmoe der in haar snoepwinkeltje de jeugd van drop en snoepgoed voor zag. In dat pand begonnen vader (Albert) en moeder Heijn in 1887 een kruidenierswinkel. Albert ging de boer op, zijn vrouw stond met de boezelaar voor tussen de dozen en vaten, de knecht ver zorgde het allengs groeiende kin dertal. In de winter van 1900 verhuisde de familie per slee van Oostzaan naar Zaandam, waar de zaken werden voortgezet. Een klein pand nog overigens: de boekhou der maakte dat gebrek aan le- De heer H. H. Drielsma, de chef slager, deed de no dige ervaring op in de AH-SuperMarts te Haarlem en Am sterdam. Nu er in zijn geboortestreek een plaats vrijkomt, gaat hij op zijn eigen verzoek naar Geleen. Mej. A. H. v. d. erg, de hoofdcais sière, was vele jaren eerste verkoopster in een Haags AH-fili- aal. Haar verloofde woont in Sittard. Daarom komt ze naar Geleen. Zij kent de Sup er Marts ii Ha 'em en Nijme gen. De heer J. Hup- perts, de chef-groen te-afdeling, is begon nen als bediende in enkele Limburgse AH-filialen. Hij be haalde na verloop van tijd zijn groente diploma; kreeg een opleiding in Rotter dam en Nijmegen. De heer J. L. aan den Boom is de chef van de afdeling Dro gisterij in de nieuwe SuperMart te Geleen. Om SuperMart-erva- ring op te doen liep hij enkele maanden in de AH-SuperMart te Tilburg mee. De heer C. v. d. Eertwegh, chef krui denierswaren, begon zijn loopbaan als be diende in enkele Limburgse AH-filia len. Een paar jaar geleden trok hij naar Amsterdam, om ver volgens in de Super- Mart-Slinge te Rot terdam zijn vakken nis te vergroten. vensruimte duidelijk voelbaar door de gehele dag tegen de rug van Albert te zitten duwen. Die kreeg daar dan wel eens genoeg van, nam zijn hengelgerei en wierp het aas achter het kantoor uit in de Zaan. Eigen producent Een snelle bloei: reeds in 1907 waren er 23 filialen. Vier jaar latter beviel het Albert niet lan ger van zijn leveranciers afhan kelijk te zijn, wat de kwaliteit van zijn artikelen betreft. Hij ging zelf produceren. Zeer be scheiden: de eerste Zaanse balle tjes zagen het levenslicht op een fornuis in een oud herenhuis, maar reeds spoedig verrezen nieuwe productiecentra op Zaanse bodem. In 1917 had Albert Heijn reeffs 54 filialen onder zijn beheer, in 1937 waren het er 230 geworden en thans is dat aantal uitgebreid tot ruim 365, waarvan ca. 180 zelfbedieningswinkels en 18 Su perMarts. Uit alle hoeken der aarde In Canada, Californië, Austra lië, Japan en vanzelfsprekend vrijwel geheel Europa, hebben de „moderne ontdekkingsreizi gers", die de AH-inkopers in we zen toch zijn, voor u gespeurd en „gesnuffeld". Het resultaat ziet u in de SuperMart zelf: een internationaal assortiment van delicatessen, fijne hapjes en aller hande specialiteiten om bijzonder van te genieten. Onlangs heeft«onze fotograaf wat plaatjes van spelende kinderen gemaakt in de omgeving van de nieuwe SuperMart. Hij heeft heel wat kinderen in zijn lens gevangen. Maar wie het zijn Daarin schuilt de verrassing. Staat uw kind op een van deze foto's, vervoegt u zich dan bij de bedrijfsleider van de nieuwe Albert Heijn- SuperMart na de opening. Hij zal u dan gaarne als verrassing tien chocoladerepen en een af druk (groot formaat) van de originele foto QTEEDS meer neemt de machine het werk van mensen- handen over. Ook in de levensmiddelenbranche ge beurt dat, en de laatste jaren zelfs in vrij snel tempo. Maar hoe feilloos die machines ook zijn, soms kunnen kleine storingen optreden, die ondanks scherpe controle Tot en mer zaterdag 15 december Vlug en in de

Allerhande | 1962 | | pagina 2