Bedrijfsleider Schapendonk: „VAN ROOSENDAAL CENTRUM MAKEN Staat Kijk! kind op een van deze foto's? ALLES IN! Albert Heijn SuperMartr AH-KWALITEITS- GARANTIE SLUIT Je houdt m maar draaiende IEDER UUR KANS OP EEN VERRASSING FEESTAANBIEDING UW DURE KLEDING IN VEILIGE HANDEN! UW Niets is volmaakt Chefs In de Albert Heijn-SnperMart Markt De bedrijfsleider, de beer Schapendonk wordt o.m. geassisteerd door de volgende personen Nieuwe GRATIS CHEMISCH REINIGEN VAN EEN ROK OF JUMPER SUPERMART ASCOT SNELREINIGING Dan ligt er in de Albert Heijn SuperMart een verrassing en een originele foto voor u klaar ALLERHANDE NOVEMBER 1962 Expansie BEDRIJFSLEIDER P. SCHA PENDONK van de nieuwe Albert Heijn SuperMart aan de. Nieuwe Markt aarzelt niet lang. „Ik verwacht veel van deze Su perMartzegt hij, „en ik zal eraan meewerken om Roosen daal tot een centrum te maken van dit deel van onze provincie. Goede samenwerking tussen de warenhuizen, de plaatselijke middenstand en Albert Heijn zou kunnen leiden", zo vervolgt hij, „tot een verjonging van de stad, en het aantrekken van een groot aantal buitenlandse klanten, die nu nog elders hun inkopen doen." Goede opleiding In 1946 trad bedrijfsleider Scha pendonk (33) in dienst van Albert Heijn. Dat gebeurde in zijn ge boorteplaats Waalwijk. Hij bleef er totdat de militaire dienst hem opriep. Daarna trad hij weer bij AH in Tilburg in dienst en in 195'5 volgde zijn aanstelling tot bedrijfsleider in de bedienings zaak Kinkerstraat in Amsterdam. Ruim vier jaar werkte hij met veel succes iin de hoofdstad. Van 1959 tot 1961 had hij de leiding van de AH-Zelfbedieningszaak in de Molenstraat te Roosendaal. Vele Roosendalers zullen hem ongetwij feld nog in deze functie herinne ren. Na een gedegen opleiding van meer dan een jaar, volgt nu zijn promotie tot bedrijfsleider van de nieuwe SuperMart. „Ik vind het heel plezierig naar Brabant terug te gaan", zegt hij, „en het feit dat. ik lei ding kan geven aan een Bra bantse AH-SuperMart vind ik dubbel aantrekkelijk. Het kopen in een SuperMart is voor de klant een genoegen, maar het werken is er ook een plezierige bezigheid. Het personeel kan in zo'n bedrijf veel meer aandacht aan de klant besteden dan elders en er kan meer aan de behoeften van de kopers tegemoet worden ge komen." Bedrijfsleider P. Schapendonk fotografeert graag Ontplooiingskansen De personeelswerving en oplei ding is volgens de nieuwe be drijfsleider voorspoedig gegaan, waarbij hij er alle nadruk op legt dat door die vestiging van nieuwe bedrijven in het hart van Roosendaal deze Brabantse ge meente een nieuwe ontplooiings kans krijgt. Met name denkt hij aan het kooprijp maken van de stad voor Belgen. De eerste periode zal naar zijn mening echt een periode van pio nieren zijn, maar juist dat op bouwwerk heeft zijn bijzondere belangstelling. In het filiaal Kin kerstraat in Amsterdam deed hij daarmee de nodige ervaring op. Mevr. Schapendonk is eveneens afkomstig uit Brabant. Ook zij verlaat met veel verwachting de geriefelijke Amsterdamse flat voor een woning boven de Super- Mart aan de Nieuwe Markt. „Nog een belangrijk ding", zegt bedrijfsleider Schapendonk, „ik geloof dat Roosendaal nog veel meer centrum van dit stuk Brabant zal worden als straks Rijksweg 17, de nieuwe verbin dingsroute Antwerpen-Rotter- dam gereed is. Albert Heijn wil de „verjon ging" van de goede stad Roo sendaal bijhouden en daarom openen we in het hart van de stad deze SuperMart, die de op een na grootste van AH in het land is." SuperMart Drie grote troeven ziet hij daar bij: goede sfeer, kwaliteit en lage prijzen. En daarbij: de klant vraagt om een SuperMart, die is uit de moderne tijd niet meer weg te denken. Liefhebberijen: - Ja, zegt de heer Schapendonk, naast mijn werk, dat ik met veel plezier doe is fotograferen mijn grote hobby. Zijn plakboeken be wijzen het. Dan was er de sport, in militaire dienst was hij sport- instructeur en ook als burger deed hij veel aan sport, o.m. aan atle tiek. Het is een sport waarin je vooruitkomt, weet hij, en het is daarom dat hij zich als man die weet wat het is tegen het uur werk te lopen, thuisvoelt in het eigentijdse bedrijf, dat een AH- SuperMart nu eenmaal is. wonderklok de be zoekers aan de AH- SuperMart kans op een gratis verrassing. Het is een vernuftige klok, die meer doet, dan al leen de tijd aanwijzen. Hij wijst ook gratis ver rassingen aan, zonder zich daarbij door iemand te laten beïnvloeden. Elk heel uur komt de klok in beweging. Een volle minuut laat hij u nog in spanning, maar blijft uiteindelijk het lampje branden achter een van te voren onder de klok bekend gemaakte kleur, dan betekent dat voor alle in de winkel aanwezige klanten een extra ver rassing. Op welk uur dat zal zijn, dat kan niemand beïnvloeden. De klok doet dat geheel op eigen houtje. Dus let op die wonderklok in dej^H-SuperMart! Tot en met wo^pag 5 december 5 heerlijke butterscotchrepen als klokver- rassing. CTEEDS meer neemt de machine het werk van mensen handen over. Ook in de levensmiddelenbranche ge beurt dat, en de laatste jaren zelfs in vrij snel tempo. Maar hoe feilloos die machines ook zijn, soms kunnen kleine storingen optreden, die ondanks scherpe controle niet te voorzien zqn. WIE BIJ ALBERT HEIJN koopt en toevallig' want het behoort tot de zeer hoge uitzonderingen pech heeft en net een potje jam koopt, dat niet helemaal gevuld is of een tube, waarvan de rand niet gepakt heeft, behoeft be slist geen pechvogel te blijven. Want Albert Heijn geeft op al le artikelen een volledige ga rantie en in zo'n geval is het woord dus volledig aan de klant! Wie iets koopt bij Albert Heijn, dat niet helemaal aan de verwachtingen voldoet, krijgt het volle bedrag prompt en zonder enige bedenking te rug. Aarzel niet, vraagt Albert Heijn ook aan de klanten van de nieuwe Roosenddalse Super- Mart, maar mocht er „iets zijn", ga naar de bedrijfs leider, want Albert Heijn is er natuurlijk alles aan ge legen, ieder, ook in de sporadi sche uitzonderingsgevallen van het pechduiveltje, tot volle tevredenheid te bedienen. Voor honderd procent Mogelijkheid tot abonneren Van de gelegenheid om zich op Aller-Hande te abonneren hebben reeds velen gebruik gemaakt. Slechts een briefkaart met ver melding van naam, volledig adres en woonplaats, voorzien van 50 ct, aan extra postzegels voor admi nistratiekosten en gericht aan Albert Heijn N.V. Zaandam, is vol doende om zich gedurende een jaar van toezending te verzekeren. De post bezorgt Aller-IIande aan huis. Wü verzoeken u wel in verband met de postvoorschriften, deze 50 ct. aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. 5?' JJIER HEB JE DE ZAAK en je houdt 'm maar draaien de." Dat zei Albert Heijn in 1920 tot zijn zoons Gerrit en Jan. Nu, dat hebben ze gedaan. Meer dan „draaiende" trou wens, want net zoals Albert zijn bedrijf opbouwde van een klein winkeltje in Oostzaan tot een groot winkelbedrijf met meer dan vijftig filialen en een eigen fabriek, zo bouwden zijn zoons de zaak verder uit. 't Begon in Oostzaan Grootvader Heijn was een ener gieke grutter in Oostzaan, die met een glazen jachtje naar Amsterdam ter beurze toog, terwijl grootmoe der in haar snoepwinkeltje de jeugd van drop en snoepgoed voor zag. In dat pand begonnen vader (Albert) en moeder Heijn in 1887 een kruidenierswinkel. Albert ging de boer op, zijn vrouw stond met de boezelaar voor tussen de dozen en vaten, de knecht ver zorgde het allengs groeiende kin dertal. In de winter van 1900 verhuisde de familie per slee van Oostzaan naar Zaandam, waar de zaken werden voortgezet. Een klein pand nog overigens: de boekhou der maakte dat gebrek aan le- Mej. G. M. Neelen is een „oude beken de" uit de zelfbedie ningszaak. Vanaf 1960 bij AH werk zaam. in de Super- Mart heeft ze de leiding van de afde lingen tabak en sto merij, en geeft ook inlichtingen omtrent „het waar en hoe" v. d. AH-SuperMart. Mej. M. C. Franken is al evenzeer een „oude bekende". Ruim acht jaar reeds bij AH werkzaam, met acht jaar erva ring aan de kassa. Haar funktie in de nieuwe SuperMart is eerste caissière. De heer C. A. W. H. M. v. d. Broek, voordien kruide nierschef in de AH- SuperMart te Breda, gaat nu in Roosen daal zijn krachten beproeven in dezelf de funktie maar met zen veel grotere af deling en een groter assortiment. De heer B. P. C. Kraak, circa 1jaar werkzaam in de groente- en fruit- afdeling, wordt nu afdelingschef in deze afdeling. Voor zijn indiensttreding bij AH heeft hij veel vakkennis opgedaan bij een grossierderij in groente en fruit te Tilburg. vensruimte duidelijk voelbaar door de gehele dag tegen de rug van Albert te zitten duwen. Die kreeg daar dan wel eens genoeg van, nam zijn hengelgerei en wierp het aas achter het kantoor uit in de Zaan. Eigen producent Een snelle bloei: reeds in 1907 waren er 23 filialen. Vier jaar later beviel het Albert niet lan ger van zijn leveranciers afhan kelijk te zijn, wat de kwaliteit van zijn artikelen betreft. Hij ging zelf produceren. Zeer be scheiden: de eerste Zaanse balle tjes zagen het levenslicht op een fornuis in een oud herenhuis, maar reeds spoedig verrezen nieuwe productiecentra op Zaanse bodem. In 1917 had Albert Heijn reeds 54 filialen onder zijn beheer, in 1937 waren het er 230 geworden en thans is dat aantal uitgebreid tot ruim 365, waarvan ca. 180 zelfbedieningswinkels en 17 Su- perMarts. De heer J. C. A. Wijngaard. Na ver scheidene jaren zelf standig een bedrijf te hebben geleid, trok een funktie bij Albert Heijn hem sterk aan. Hij is afdelingschef in de textielafdeling. De heer J. J. P. J. Brooimans heeft na een gedegen oplei ding in diverse SuperMart - slagerij en van Albert Heijn, de afdeling vers vlees onder zijn beheer. heer R. J. H. Scheltinga, een „ou de rot in het vak" in onze nieuwe huis houdelijke afdeling. Pas kort bij AH maar door de jarenlange ervaring bij een groot bedrijf in huishoude lijke artikelen, een man die weet wat op dit gebied de belang- ttelling heeft. Uit alle hoeken der aarde In Canada, Californië, Austra lië, Japan en vanzelfsprekend vrijwel geheel Europa, hebben de „moderne ontdekkingsreizi gers", die de AH-inkopers in we zen toch zijn, voor u gespeurd en „gesnuffeld". Het resultaat ziet u in de SuperMart zelf: een internationaal assortiment van delicatessen, fijne hapjes en aller hande specialiteiten om bijzonder van te genieten. geldig t/m woensdag 12 december Bij het chemisch laten reinigen van een kledingstuk boven een bedrag van 2,75 CHEMISCH REINIGEN 't Is zo gemakkelijk Als u in de SuperMart komt winkelen, geef dan gelijk uw te stomen kleding af. Binnen drie dagen ligt uw goed chemisch gereinigd, verjongd, als nieuw, weer voor u klaar. Een unieke service. Gemakkelijk Lage prijzen Deskundig advies Prima afwerking Onlangs heeft onze fotograaf wat plaatjes van spelende kinderen gemaakt in de omgeving van de nieuwe SuperMart. Hij heeft heel wat kinderen in zijn lens gevangen. Maar wie het zijn Daarin schuilt de verrassing. Staat uw kind op een van deze foto's, vervoegt u zich dan bij de bedrijfsleider van de nieuwe Albert Heijn- SuperMart na de opening. Hij zal u dan gaarne als verrassing tien chocoladerepen en een af druk (groot formaat) van de originele foto overhandigen.

Allerhande | 1962 | | pagina 2