Grootste Supermarket van ons land ging open in Amsterdam-Oost PMC prisma- kijker DffiRENENCYCLOPEDIE ALBERTS CORNER Sintbrief Nieuwe wijntap- installatie BONGO-LIED OP DE PLAAT het restaurant voor het hele gezin uit Spanje B1 4500 lessen uilen per uur t/ s illllIllllillUllllll St. Nicolaas- cadeaux IV E GROOTSTE SUPERMARKET van ons land is woensdag 7 november te Amsterdam geopend. Het was de 12e SuperMart van Albert Heijn, die aan de Helmholtzstraat 63 zijn deuren opendë om de honderdenbe zoeksters zijn schatten te tonen. De grootste van ons land, is dit 3000 m2 grote kooppaleis, waarin niet minder dan 1800 m2 verkoopruimte. Bottelt 4500 flessen per uur Er op uit met Nieuwste uitgave van Albert Heijn Albert Heijn Half november gaat een Corner open in Winkelcentrum Hoogvliet Wie en wat is Alberts Corner? Albert Heijn N.V. - Zaandam Aller Hande SAH001000082 Allerhande november 1962 Zie pagina 5 HOFLEVERANCIER NOVEMBER 1962 7e jaargang No. 10 (82) DE AH-BAKKERS DEDEN HUN BEST MET ROOMBOTER EN AMANDELEN BEREID Reserveer tijdig uw boterletter-M Aflevering tussen 1 en 5 december Met een indrukwekkend transport uit Bad Kreuznaeh in Duitsland, heeft de AH-wijnbottelarij te Zaandam een nieuwe Seitz-wijntapinstallatie ontvangen. Deze nieuwe aanwinst betekent een enorme investering, maar stelt AH ook in staat met nog meer zorg zijn wijnen te omringen en in de best mogelijke conditie af te leveren bij de consument. Grotere capaciteit BEHALVE IN OMVANG i de zaak ook uniek in assortiment. Men vindt er naast het gebruikelijke le vensmiddelenassortiment en behalve de artikelen die in de AH-SuperMarts reeds ge ruime tijd vertrouwde ver schijningen zijn geworden, zoals grammofoonplaten, pockets, tijdschriften en wat al niet, ook een breed opge zette sortering textiel voor dames, heren en kinderen. Het assortiment huishoude lijke artikelen is eveneens van een ongekend rijke om vang. Daarenboven huisvest deze zaak de eerste Albinet van AH, een doe-het-zelf wasserij met twintig automatische wasma chines en tien drogers. Terwijl de huisvrouw haar boodschap pen elders in de winkel doet, wordt haar was automatisch schoon en droog, waarmee het summum van efficiënt huishou den is bereikt. Tot de snufjes die de bezoeker niet ziet, behoort een electroni- sche weeg- en reken-apparatuur in de slagerij, waarmee automa tisch gewogen en geprijsd wordt. Behalve een complete slagerij is er in deze grootste SuperMart natuurlijk een uitge breide afdeling verse groenten en fruit. illlllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllll ALBERT HEIJNS PMC, die tot doel heeft kwa liteitsgoederen binnen ieders bereik te brengen, komt nu natuur- en sportvrienden te hulp. Want als Premie- vamde-Maand voor noveifi- ber is er een prisma-kijker voor een prijs, die voor nie mand een bezwaar zal zijn, 52.aan PMC-eheques. Een betrekkelijk gering be" drag voor een geschenk dat iedere natuurliefhebber de koning 4e rijk zal doen zijn. Meer hierover op pag. 5 een boeiend standaard- J?: werk over alles wat. met die- JPÜ ren te maken heeft, is tegen r 'ÊÊÊni inlevering van zes speciale dieren-encyclopedie spaar- zegels en bijbetaling van 2,50 verkrijgbaar in alle AH- winkels. Deze speciale zegels |||ÉH| §£Èg bevinden zich op de verpak- WÊÊm king van AH koffie en thee (huishoudkoffie, thee groen- merk, geelmerk en grijsmerk - j ll|fi| uitgesloten). Hoewel de huidige bottelinstal latie het toch al respectabele 'aantal van 1200 flessen per urn- kon verwerken, was dit toch lang niet meer voldoende om aan de gestegen vraag te kunnen voldoen. Daarom was een botteling met een grotere capaciteit broodnodig. Met de nieuwe installatie kunnen niet minder dan 4500 flessen per uur kant en klaar worden af geleverd. Amsterdam-Berlijn Welk een enorm aantal dit is -wordt duidelijk, als men zich realiseert, dat hierbij zo'n 80 miljoen flessen per jaar kunnen worden afgeleverd, of anders gezegd: deze jaarpro- duktie op één rij gezet vormt een afstand over de weg van Amsterdam naar Berlijn. Na op de spoelmaehine grondig te zijn gereinigd (ook nieuwe flessen krijgen dezelfde behande ling) glijden de lege flessen in lange rijen de sterilisator binnen om alle sporen van eventuele bac teriën te vernietigen. Even later komen de lege flessen weer te voorschijn om meteen aan de vmgende behandelingsfase te be ginnen: de vulinrichting. Tegendruk De nieuwste snufjes zijn bij deze bottelinstallatie toegepast. Zo werkt bijv. de vulmachine met tegendruk. D.w.z. dat de fles niet eerder wordt gevuld of in de fles moet een bepaalde druk aanwezig zijn, veroorzaakt door het lucht kussen in de fles. Flessen met barstjes, scheurtjes of dergelijke, worden dus automa tisch niet gevuld. Hierna wande len de flessen naar de kurkmachi- ne, waar ze van een gloednieuwe sterke kurk worden voorzien. De capsuleermachine is de enige installatie, waar de mens nog enige hulp moet verschaffen. Het plaatsen van de loden capsule kapjes op de fles geschiedt door rappe meisjeshanden; de verdere capsuleerbehandeling wordt weer machinaal verricht. Vier etiketten tegelijk De etiketteermachine is een wonder van technisch vernuft. Deze machine kan vier etiketten per fles in één keer op de ge wenste plaats plakken, zonder dat iemand er een hand naar uit hoeft te steken. Zo is de fles, gevuld met een van de kostelijkste geschenken van de natuur: de wijn, aan het eind van zijn lange weg gekomen om voorlopig naar de wijnopslag plaatsen te verdwijnen, waar mil joenen flessen liggen te wachten op het feestelijke ogenblik waarop ze zullen worden ontkurkt om uw diner, feest of gezellig avondje op te luisteren. Het bottelen van wijn is niet zo maar het vullen van een fles. Vooral bij de zoetere wijnen is het absoluut noodzakelijk dat de wijn volkomen steriel op fles wordt gebracht. Indien zich nl. nog gist- cellen in de fles bevinden, bestaat de mogelijkheid, dat de wijn later weer gistingsverschijnselen gaat vertonen, wat natuurlijk veel on aangename gevolgen met zich mee kan brengen. Enig in Nederland De nieuwe Seitz-wijntapinstal latie, de eerste en enige in ons land van deze omvang en capa citeit, staat dan ook in een vol komen afgesloten ruimte, waar verder niemand toegang heeft. Geheel automatisch en steriel rei nigt de installatie de flessen, brengt de wijn op fles en voorziet de flessen van een kurk, zodat ze geschikt zijn voor verzending naar de honderden AH-winkels over het gehele land. Dit interessante en leerzame boekwerk, waarvan de oplaag maar beperkt is tot 25.000 exem plaren, werd samengesteld door Lize Stilma; Han (TV) Rensenbrink schreef de in leiding en Herman Broek huizen (bekend van vele radio uitzendingen) verzorgde het voor woord. Het boek staat vol interessante bijzonderheden en beschrijvingen van meer dan 500 dieren. Boven dien is het geïllustreerd met 75 grote foto's (16x24 cm). Kortom een boek waar alle dierenvrienden van groot tot klein steeds met ple zier in zullen lezen: en daarom een ideaal geschenk voor Sint Ni- cola-as en Kerst. Rovolutii» Aan de opening ging een ont vangst vooraf, waarop de presi dent-directeur, de heer A. H e i j n, een en ander heeft ge zegd over de revolutie welke zich momenteel bezig is te vol trekken in de detailhandel. Hij duidde hierbij bijvoorbeeld op het feit, dat deze nieuwe Super- Mart de plaats heeft ingenomen van een SuperMart van Albert Heijn, die vier jaar geleden aan de Amsterdamse Middenweg niet zonder trots werd geopend. In vier jaar is deze winkel echter reeds zo volkomen ver ouderd wat de mogelijkheden betreft, dat men nu reeds een nieuw pand heeft moeten be trekken. Die veroudering manifes teerde zich vooral in het ruimtegebrek. De SuperMart aan de Middenweg was met z'n ruim 200 m2 ook toen geen uitzonderlijk grote zaak, maar men gal toen niet ge dacht hebben, dat er thans een winkel met 1800 m2 voor in de plaats moest komen. Grotere service „Die drang naar grotere een heden vindt men allerwege", zo zei de heer Heijn. Door in één SuperMart meer afdelin gen onder te brengen, vergroot men de service ten opzichte van het winkelende publiek men kan in éénzaak al z'n verbrmksartikelen kopen maar ook de economische mo gelijkheden van het bedrijf. Door ook gebruiksartikelen als textiel, huishoudelijke artike len e.d. in het assortiment op Zie verder pag. 2 eerste kolom. TTALF NOVEMBER GAAT ER in navolging van Amstelveen een Alberts Corner in het winkelcentrum te Hoogvliet (Rotter dam) open. Door zijn ligging is deze nieuwe Alberts Corner de ideale pleisterplaats voor de zakenman die met de grote industrie gebieden rond Rotterdam te maken heeft en hierbij denken we dan wel speciaal aan Pemis. Gemakkelijk per auto te bereiken en met voldoende parkeer ruimte, zal deze zakenman er op een allerplezierigste manier kunnen lunchen aan de „counter", gezeten op een comfortabele draaibare stoel. Hij weet dat daar een gezellige sfeer heerst, maar ook dat hij op service en tempo kan rekenen, in het zaken leven onontbeerlijk. Wat wordt in het winkelcentrum Hoogvliet, Alberts Corner voor een zaak en welk bedrijf staat er achter? HET restaurant-bedrijf Formosa te Amsterdam (bestaat volgend jaar 40 jaar) voert het beheer over de verschillende Alberts Corner(s) die men tot dusverre in ons'land kan vinden. Daarnaast exploiteert het de American Corner te Amsterdam, altijd even gezellig en druk; het prototype lunchroom-restaurant waar onze tijd om vraagt. Speciale kindermenu s Alberts Corner in Hoogvliet biedt plaats aan 80 personen, dat wil zeggen dat er ook vele plaatsen door dames bezet zullen worden om uit te rusten van het gezelli ge maar toch vermoeiende winke len in Hoogvliets Winkelcentrum. En vanzelfsprekend zullen er veel kinderen metr hun ouders mee komen. In Alberts Corner ziet men ze graag en er zijn dan ook spe ciale kindermenu's, kinder-ijsjes en niet te vergeten... heerlijke, feestelijke, ouderwetse poffertjes. In het voorjaar zullen er op een royaal terras nog eens 50 zit plaatsen bijkomen. Vijftien koks en serveersters ver- zorgen de gasten, die, aan de „counter" gezeten, kunnen zien wat er al zo in de keuken geschiedt. De geroosterde kip is er een specialiteit en het is aantrekke lijk om ze aan het spit te zien draaien tot ze knapperig en bruin is. Voor de liefhebber van taart en banket verzorgt de banketbak kerij verrukkelijk gebak en de koffie is onnavolgbaar geurig en... altijd vers. Men vindt er geen ellenlang menu, maar wel staan er iedere dag andere spe cialité's op de kaart en dat is van onschatbaar belang want „menu-moeheid" kan dus niet voorkomen. In Alberts Corner bestaat ver der de mogelijkheid om eenvou dige diners in besloten kring te geven, daarvoor zijn er twee zaaltjes op de eerste étage. Ook in Leiden Begin volgend jaar wordt er ook in Leiden, tegenover het sta tion, een Alberts Corner geopend. De reiziger zal daar hetzelfde hartelijke onthaal vinden als elders in deze restaurants. Van 10 tot 21 uur zijn deze Corners open, zondags echter zijn ze gesloten. Het afrekenen geschiedt bij de kassa aan de uitgang, gemakke lijk en snel en bovendien hygië nisch wanj de serveerster be hoeft geen geld te hanteren. "TEN BRIEF van Sint uit Spanje, rond 5 december. Op echt briefpapier van de Sint, in een enveloppe van de ?oedheiligman en met het post zegel van het land van de kin dervriend, afgestempeld ook in :et zonnige Madrid. Albert Heijn maakt dat mo gelijk, in ieder Albert Heijn fi liaal is voor een klein bedrag (50 ct.) voor het komende St. Nicolaasfeest een speciale Sinter klaas-enveloppe met bijbehorend privé-briefpapier van de Sint te koop. De afzender hoeft niets anders te doen dan de brief of het gedicht of welke 5-dec. correspondentie dan ook te schrijven en „Sint" zorgt voor de rest. Enveloppe met brief van de Sint gaat (on ge frankeerd) in een enveloppe, die gefrankeerd met een 12- c entspostzegel gezonden wordt aan het volgende centraal adres: Postkantoor Sint Nicolaas, post bus nr. 629, Haarlem. In de brief mag niets bijgesloten worden. Sint Nicolaas, voor wie Albert Heijn als helpende hand optreedt, zorgt er voor dat de brief van dit centrale adres naar het hoofd kwartier van de grijze bisschop, Madrid, Spanje gaat en vandaar weer met postzegels en originele poststempels verzonden wordt naar de bestemming in Nederland! En dat is dan de grote verras sing voor iédere geadresseerde, rond pakjesavond een echte Spaanse brief, van de echtheid waarvan postpapier, zegels en stempels overtuigend bewijs leve ren. En iedere brief „herbergt" een geheim, dat een geheim blijft als de afzender helemaal in stijl ook alleen met Sint ondertekent. In verband met douanebepalingen in Spanje moet de St.-Nicolaas- enveloppe open zijn. Op het post kantoor te Madrid wordt deze brief gesloten en van de originele frankering voorzien. Een voorwaarde bij deze „Spaanse pepernoten" van AH: de brieven moeten uiterlijk 21 no vember gearriveerd zijn op het centraal adres in Haarlem. TTR WAS IN SURINAME een fantastisch orkest". Albert Heijns "-Lj Bongo-tune, is hard op weg een topper te worden, dankzij de regelmatige uitzendingen via Radio Veronica. Het bongo-lied, dat nu viermaal in de week, op maandag, dins dag, donderdag en zaterdag tegen zevenen de ether in gaat, van tekstdichter en liedjescomponist Pieter Goeman s. Het liedje werd pas een tune, toen Max W o i s k i jr. en zijn combo hef brachten. Er werd wat aan geschaafd en Max jr. zong het in z'n beste „Steenkool-Engels" Albert Heijn, die ook naar de naam Bongo luistert en dan is het pro bleem uit de wereld. Sint Nicolaas-surprise In alle AH-filialen in heel het land is Max Bongo-tune verkrijg baar. Gratis, want als een kleine St, Nicolaas-surprise geeft Albert Heijn de 45-toerenplaat. die van zeer goede kwaliteit is en die een lange levensduur heeft, cadeau aan ieder, die een normale of grote pot Bongo-oploskoffie kQopt, Natuurlijk is de voorraad platen beperkt; i.n enkele weken tijd, zo verwacht men, zal de hele voor raad dan ook wel „uitverkocht" zijn. 1\/TET INGANG VAN NOVEMBER staat de Bongo-tune op de plaat. Max heeft het liedje weer gezongen in een Amsterdamse stu dio, z(jn combo zorgde voor de muziek en op een eenzijdig 45- toerenplaatje ligt nu de geschie denis vast van de Surinaamse drummer en zijn verloren Bongo. Een Bongo, dat is een speciale trommel uit het Caribische gebied, waaraan, blijkens de Bongo-tune de drummer zijn hart verpand had en waarvan hij de vermissing als een onoplosbaar probleem ziet. Totdat hem dan een kop voorgezet wordt van de oploskoffie van

Allerhande | 1962 | | pagina 1