Petje af voor de nieuwe hoedjes POSITIEVE REACTIES D WELKE SPORTEN ZIJN 'T MEEST GESCHIKT VOOR DE VROUW? Nieuwe PMC- premies Ventilator-kachel en Haardroger Zeven grote diepvries voordelen De lekkerste koffie IDilillllIllllitll Een nieuwe pudding E©EB mEE BELOOND E PMC-MIXER-ACTIE van Albert Heijn heeft de afgelopen maand sterk de aandacht getrokken. Tal- ïn rijke verslagen en commentaren de pers, voor de radio en zelfs voor de t.v. gaven daar blijk van. Als FANMAIL" Wandelen, fietsen, zwemmen en paardrijden Gymnastiek Mijn vriendinnen stonden versteld „Flan" een verrukkelijke pudding voor jong en oud! Kalmerend Kalmpjes aan Albert Heijn N.V. - Zaandam Aller Handle pagina 1 en 2 HOFLEVERANCIER 7e jaargang No. 9 (81) OKTOBER 1962 Premie - van - de - Maand gesprek van de dag QRIE nieuwe (Engelse) hoed jes voor herfst en win ter een (synthetische) bont muts met zilvergrijze glans op de tips van het haar, waardoor een illusie van „rijp" wordt verkregen; dan een fluwelen hoedje met te ruggeslagen luifel en ten tenslotte een vilten hoedje voor •jongemeisjes. Alle mo dellen zijn van Jacoll, Londen. Tandarts geeft hinderen afscheidsgeschenk TAIT IS de even plezierige als nuttige gewoonte van een tandarts, ergens in Nederland. Als jonge patiëntjes voor een laatste behandeling bij hem ko men, heeft hij, na al het boren en „bijhouden" ook een plezierige verrassing. Ieder kind ontvangt een kleine surprise, „zo maar". Toen de tandarts vernam dat de Filmex-tandenborstel voor een verkoopprijs van 0,25 (duurder hoeft een tandenborstel niet te zijn, weet men in consumenten kringen) was opgenomen in het Albert Heijn-assortiment, schreef hij naar Zaandam over zijn ge woonte, zijn patiëntjes te verras sen. ,,Ik ben blij dat ik nu iets nut tigs kan geven" aldus de tandarts, die voortaan bij het laatste be zoekje een „afscheidstandenborstel" cadeau doet. Een heel nuttig idee ook, vindt men bij Albert Heijn en om ook de tandarts eens te verras sen ging ey uit Zaandam een ge schenkzending van honderd Filmex- tandenborstels naar de tandarts. Met een briefje: een goed idee dient beloond te worden... Consumentenbelang ^/"ELE kranten hebben hierover geschreven. De „Volk s- krant" zegt het als volgt: „De levensmiddelenconcerns zouden minder kans hebben ge kregen sensatie te verwekken met hun jongste klantenbinden- de activiteiten als fabrikanten en handelaren bij de betreffen de duurzame gebruiksgoederen minder hardnekkig aan het prijsverstarrende systeem der verticale prijsbinding (door fa brikant vastgestelde detailprij zen) bleven vasthouden. Voor de consument kan het geen kwaad, wanneer het bedrijfsle ven zelf leven in de prijzen- brouwerij brengt." Men is van mening dat de ontwikkeling in het belang is van de consument. En dat was en is nog steeds de bedoeling van de hele PMC-actie: het scheppen van de mogelijkheid tot het kopen van luxe-artikelen tegen lagere prijzen dan tot nu toe het geval was. Hiermee wordt de markt opengebroken in het belang van de huisvrouw. Eerst de koel kasten, toen andere huishoude lijke apparaten, vervolgens de opzienbarende mixer-aan bieding en nu weer de ventila tor-kachel en de haardroger. „De Linie" van 15 sep tember jl. schrijft:. Indien de winstmarges in dé ze branche (huishoudelijke ap paraten, red.) lager waren, dan zou geen enkele winkelier zich door de aanbiedingen van Albert Heijn bedreigd hoeven te voelen." Het „Christelijk his torisch Weekblad' zegt over de mixers en andere elektrotechnische artikelen die Albert Heijn op de markt brengt: „Allemaal artikelen die massaproduktie worden ver vaardigd en die hierom al niet duur behoeven te zijn. De mar ges zullen kleiner moeten wor den In gelijke bewoordingen spreekt het Utrechtse dagblad „Het Centru m" zich uit. Het komt er dus op neer dat de prijzen van ettelijke huishou delijke artikelen algemeen te hoog worden geacht. Het „A1 g e- 99 TfR GAAT GEEN DAG VOORBIJ of Albert Heijn' s Premie-van-de Maand Club ontvangt Jan mail", brieven van enthou siaste Nederlandse huisvrou wen, die haar geestdrift over ontvangen premies op papier zetten. Geen wonder, dat de PMC hiervoor dankbaar is; iedere brief is er een bewijs van dat de Nederlandse huis-} vrouw de aktiviteiten van haar PMC waardeert. Het is juist dat grote enthousiasme dat steeds meer bestellingen doet binnenstromen, maar dat de PMC verhindert alle dank- bare briefschrijvers te beavt- woorden: in de tijd, die', daarmee gemoeid is, worden nu andere PMC-ers gelukkig gemaakt doordat alle aan dacht aan de bestellingen ge geven kan worden. Fanmail voor de PMC. plezierig, maar verwacht niet altijd post terug. Misschien is het tevreden gezicht van uw buurvrouw of vriendin voor u j al een „antwoord".... j En wat u zelf betreft, j j schrijft u gerust. Wij, van de j PAfC. zullen uw post graag (blijven) lezen! meen Handelsblad" zegt dan ook: Dat de huidige strijd tot een chaos zal leiden, geloven wij niet. yïel zal de middenstand, worden gedwongen zich te be zinnen op samenwerkingcen tralisatie en efficiency, kortom hij zab- dezelfde weg moeten be- wandelen die de kruidenier al jaren eerder is Stem van huisvrouw En wat zegt de huisvrouw er zelf van? Volgens een ingezon den stuk in de „Haagse Coura%t" Was AH hiermede (mixer actie, Red.) niet begonnen, dan zouden wij huisvrouwen altijd het bijna dubbele betalen van wat nu het geval is. Daarom moeten wij AH dankbaar zijn, dat hij het is die de kat de bel durft aan te binden. Hij laat ons zodoende profiteren van artike len, waar we wel aan dachten maar die we niet konden ko pen." TN HET ALGEMEEN MAG MEN ZEGGEN dat A sporten, die voor de man gezond zyn, dit ook zijn voor de jonge, ongehuwde vrouw. Ofschoon wij wed strijdsport, en met name vormen als kogelstoten, speer werpen, lange-afstands-atletiek en -zwemmen voor de vrouw minder geschikt achten, kennen wij ver scheidene dames die deze sporten beoefenen en er zich wonderwel bij voelen. Voor voetbal en handbal geldt hetzelfde. Met nadruk dient echter te worden gewaarschuwd tegen het beoefenen van zware sport tijdens de periodieke moeilij ke dagen. Jonge vrouwen die aan wedstrijden deelnemen, willen veelal ook in deze perio de dóórzetten en zij gebruiken aelfs medische preparaten om ie periode kunstmatig te ver schuiven. Dit is beslist onjuist. In deze dagen bestaat er een bloedophoping in de inwendige organen, de spieren en de her senen worden te weinig van bloed voorzien en bij het beoe fenen van sport zijn dan allerlei klachten het gevolg. Slechts wanneer men zich zo nodig weet te ontzien, kan de sport aan het doel (verkrijgen van meer gezondheid en verhoging van het lichamelijk en geeste lijk welbevinden)'voldoen. Anders ligt de zaak voor de gehuwde vrouw. Zij wordt door haar huishouding sterk in beslag genomen; wanneer zij daarnaast een betaalde werkkring heeft, klemt dit temeer. Voor haar is iedere we d s t r i j d- sport extreem begaafde uitzonderingen daargelaten uit den boze. Voor de gehuwde vrouw komen „slechts" vier sporten maar het zijn de gezondste in aanmerking: wande len, fietsen, paard rijden en zwemmen. Zo men dit tot de sport wil i rekenen, moet hierbij ook de gymnastiek worden ge rekend. Gymnastiek behoort 'edere vrouw tot op hoge leeftijd dagelijks te beoefenen. Het is een uitstekende li- 9 chaamstraining en staalt daar- TVTA DE KOELKASTEN, droombedden, snelkookpan nen, rolschaatsen, thermos- kannen en de mixers brengt Albert Heijn deze maand een ventilator-kachel en een elek trische haardroger als Premies- van-de-Maand. Een nieuwe stap naar een beter leven. 10.000 kachels heeft de PMC ingesla gen voor de komende winter en 25.000 haardrogers comple teren het geheel. De Clubprijzen liggen ook nu weer aanzienlijk lager dan de vergelijkbare winkelwaarde: voor de ventilator kachel betalen de clubleden 48,voor de haardroger 30. De premies worden na inzending van de benodigde PMC-cheques, franco thuisbezorgd. Ieder PMC-lid is in het bezit van een chequeboek. Het bestel formulier uit het chequeboek, sa men met het benodigde aantal cheques zendt men op naar *de Premie-van-de-Maand Club, Post bus 175, Zaandam. Voor de ven tilatorkachel zijn ƒ48 en voor de haardroger 30,— aan PMC cheques nodig. Voor gedetailleerde bijzon derheden zie men pagina 3. A/TUN vriendinnen stonden versiteld", schrijft een en thousiast PMC-lid te Groningen. Zij is een van de duizenden ge lukkige Nederlandse huisvrou wen, die een PMC-koelkast bemachtigden. Haar reactie: „Hiermee bericht ik de goede ontvangst van mijn PMC-koelkast... Het is een prachtig stuk in mijn huishouding en ik hoef natuurlijk niet meer te zeg gen, dat ik zeer enthousiast hierover ben. Het inwendige zowel als het uitwendige van deze koelkast ziet er zeer verzorgd uit. Mijn vriendin nen stonden versteld van zo'n prachtige kast en na tuurlijk niet te vergeten van de aantrekkelijke prijs, die ik hiervoor hab betaald. „Ik kon", aldus deze me vrouw, „niet nalaten hier over mijn bewondering uit te spreken en ik hoop en dat geloof ik zeker, dat ik er veel plezier van zal krij gen In ieder huisgezin maakt men bij tijd eri wijle een gezellig en smakelijk toetje klaar. Dat kan :er ere van een verjaardag, een :ondag zijn of ook.... zomaar... Bij AH vindt u naast maïze- na-pudding in twee smaken, de Flan in zes! smaken. En wek de geurige frambozen, de pittige mandelen, de frisse citroen, de pittige mocca, de heerlijke choco- i en de klassieke vanille. Flan is niet alleen bijzonder lekker van smaak, maar ook buitengewoon aantrekkelijk om te maken. Immers de pudding is heel glad en zoals dat met een vakterm ge noemd wordt: „soepel", pre cies zoals een exquise pud ding behoort te zijn. Heel eenvoudig te bereiden, nl. precies zoals de vroegere maïzena-pudding ook klaar ge maakt werd. Behalve melk hoeft u er niets door te roeren, geen suiker, geen eieren. U bent er dus in een wip mee klaar en dat is natuurlijk een grote plus! Nog meer voordelen: De lieuwe verpakking. Aantrekke lijke aluminium-folie sachets maken dat u Flan altijd in voorraad kunt hebben, volko men lucht- en vochtdicht afge sloten. Een ander voordeel: de prijs. Slechts 0,25 voor een zakje voldoende voor een halve liter melk. Dien ze eens op in glazen met een voetje of in compote-schaal tjes van glas. En dan bijv, twee verschillende soorten: frambozen met chocola (hmm! wat lekker;, mocca met amandel of chocola met vanille. Combineer de vanille eens met aardbeien uit een blikje en leg er de mooiste bovenop. Citroen doet het voortreffelijk met wat fijn gehakte sinaasappelsnippers, over mocca stuift u een weinig eacao-poeder en onder de aman del legt u geweekte bitterkoekjes. Geef bij de frambozen eens een wafeltje, dat zet u er dwars in en de chocola met schuimpjes gegarneerd is natuurlijk het top punt van feestelijkheid! Dat alles kunt u maken van „Flan". illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Enorms variatiemogelijkheden voor het dagelijks menu. Alleen de allerbeste kwaliteiten worden ingevroren. 0 Door volkomen afwezigheid van afval liggen de prijzen in werke lijkheid lager dan ogenschijnlijk lijkt. Het ontbreken van seizoengren- zen, waardoor men altijd verse groenten en vruchten uit andere seizoenen en specialiteiten uit an dere landen bij de hand heeft. 0 Het reusachtige gemak van kant en-klare visfilets, croquetten, roomcake, geconcentreerd sinaas appelsap e.d. 0 De korte kooktijd die groente e.d. uit de diepvries nodig heeft. Bijzonder aantrekkelijk voor de werkende vrouw. 0 De perfecte „verse" smaak die altijd behouden blijft. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bij het karakter, omdat er veel wilskracht nodig is om 's ochtends en 's avonds die vermoeiende oefeningen con sequent af te werken. Denkt u erom dat bij ka mergymnastiek de verwar ming afgesteld moet zijn en het venster wijd open. Uw longen hebben anders geen profijt van de oefeningen, doch eerder schade (diep ade men in bedorven lucht is scha delijk). De persoonlijke gymnastiek (thuis, of tevens eens of enkele malen per week in clubverband) is niet alleen uitstekend voor uw gezond heid, doch tevens voor uw ui terlijk. Vrouwendie conse quent gymnastiek beoefenen, hebben vrijwel altijd een goed figuur, zelfs wanneer zij vele malen moeder zijn. Op de tweede plaats komen voor de gehuwde vrouw w delen en zwemmen. Het zijn sporten, die altijd kunnen worden beoefend (óók tijdens de zwangerschap!) en welke nagenoeg het gehele li chaam oefenen. Bovendien ge ven zij een grote mate van geestelijke rust. Een wande ling van een uur is effectiever dan een kalmeringstabletje; probeert u het eens. Geen tijd? Voor uw gezondheid moet altijd tijd beschikbaar zijn; bovendien maakt wande len en zwemmen u tot een prettige levensgezel van uw man, hetgeen van kunstmatige middelen niet gezegd kan wor den. Fietsen is eveneens een heerlijke sport. Aanbevolen wordt een licht rijwiel, liefst met* versnellingen, te berijden. Paard rijden is een gezonde doch wat dure sport. In de zwangerschap mag het niet worden beoefend. Toch moet u deze sport eens overweging nemen: voor de vrouw is het gezonder dan tennis, roeien, skiën en tur nen. Tot s|f>t nog een woord over de zwangerschap. Gaat u dan vooral niet op bed liggen. De onlustgevoelens van de eerste maanden gaan voorbij. Zwemmen is heel goed, ,want het oefent alle spieren en ontlast de wervelkolom door de opwaartse druk van het water. Rugklachten wor den daardoor voorkómen. Pas gedurende de laatste zes we ken worde er liever niet meer gezwommen, dan zijn de enige sporten nog het wandelen en fietsen. Vanaf het begin der zwan gerschap zijn tennis, turnen, hardlopen en skiën verboden. Tot slot een woord over de leeftijdsgrenzen van de sport beoefening door de vrouw. Bij meisjes tot vijftien jaar en na de overgangsleeftijd (ongeveer vijftig jaar) oppassen voor overtraining: dan komen slechts rustige sporten, zoals de bovengenoemde, in aan merking. Tussen deze leeftijdsgrenzen kunnen bijna alle sporten wor den beoefend, ofschoon wij nogmaals waarschuwen tegen wedstrijdsport en krachtsport, Het vrouwelijk lichaam, er speciaal het vrouwelijk bek ken, is daar niet op gebouwd!

Allerhande | 1962 | | pagina 1