WINTERMODE BRACHT GEEN VERRASSINGEN GEBREIDE KLEDING IS IDEAAL VOOR ONS KLIMAAT Albert Heijn Elk pakje in de is als top van een winkel ijsberg 3H Waar verveling gaaptontstaat de mode Pak VERSE Speculaas1 van u6 geurig 9ekruid plank! Blik D Teder ER_ is nog een andere groep bezoekers van shows die dit moet kun nen; het zijn de confectieont- werpers. Ook zij die nen met scherpe blik precies te kunnen waar nemen „wat het zal wor den". Dat zij dit kunnen, bewijzen de foto's op deze bladzijde. Zij laten zien wat de essentie is van de wintermode. Dat betekent: er is weinig veranderd. Weinig of niets. De ene couturier probeert het met een verhoogde taille, de ander tracht, door middel van flappen of stulpingen, de roklengte een ander beeld te geven, maar de slotsom is en vele vrou wen zal dat een plezier doen: de wintermo de biedt weinig nieuws en in ie der geval geen verrassingen. Vrouw m I fr^mCuiaar HHHHI zwa nieuwe zwarte beertjes O ALLERHANDE SEPTEMBER 1962 PARIJS is weer druk in de weer. De couturiers dansen door hun salons en de wereldpers zit transpirerend en hoogst ongemakkelijk ter neder op de altijd gouden stoeltjes der showrooms. Het is er heet en vervelend en vooral dodelijk-vermoeiend. Nergens ter wereld wellicht ziet men zoveel afgezakte gezichtenzoveel dodelijk-vermoeide ogen en zoveel geeuwende monden als in de kleine wereld waar de hoge mode ontbloeit(als men het zo mag zeggen tenminste; want van „bloei" is niet veel sprake). "VTergens ook heerst zulk een sfeer van nervositeit en van buitenwerkelijke opwinding. Het is vreemd dat juist daar, waar de droom van de vrouw werkelijkheid wordt, waar haar grote illusie om eeuwig jong, mooi en betoverend te zijn zo wordt nagestreefd, zo'n doffe atmosfeer hangt van de diepste en leegste verveling. JJET is vreemd maar wel verklaarbaar. De mo de in Parijs is een indus- trieprodukt. Er zitten ach ter het gedoe der „mai- sons" en der „couturiers* zulke grote industriële er financiële belangen dat, of schoon de shows zich ge heel richten op de vrouw en haar bevalligheid, de essentie ervan toch elders ligt: bij de financiële be heerders ervan. En dat veroorzaakt een bijna zie kelijke sfeer van enerzijds keiharde zakelijkheid en anderzijds een behaagziek vertoon van „charme" en „liefelijkheid" en „chic". Pakje in „Tweed 'n Tweed"; kerriekleurige tweed werd gebruikt voor jasje en rok van de jurk. Het bovenstuk van de jurk is van fijne witte tweed, heeft korte mouwen en éen ronde halsopening. Dezelf de witte tweed is ook ge bruikt voor de garnering van de kraag van het jas je, de zakklepjes en de manchetten. Het pakje (van Strelitz in Londen) is ook van Engelse oor sprong. Maar Parijs be paalde de lijn ervan! Deux-pièces van Weve- nit in klassieke trant. Het een model van een uit stekend Duits confectiebe drijf Kio. Het bovenstuk toont een stevig pied-de- coq-motief en, nog steeds, een lage lijn. Het middel wordt vaag geaccentueerd met een lichte taillering. De Duitse kledingindus trie levert zeer fraaie en praktische „vertalingen"' van de Franse mode. Hier een produkt van de Neue Schlesische Damenkleider- fabrik uit Oldenburg: een mantel die gemaakt is van Dralon-kameelhaar- flausch. Deze kunststof leent zich prachtig voor lichte, maar toch warme mantels. TAE arme, bleke, doodver- moeide en vaak onder voede mannequins zijn de eerste slachtoffers van die tweeslachtige wereld waar in zij zich bewegen; zij moeten, alsof het „tedere dromen" zijn, gewaadjes en kleding vertonen die in feite niet anders zijn dan de keiharde produkten van een bikkelharde geldindus- trie. De tweede slachtof fers zijn de journalisten die duidelijk de tweeslach tigheid van alles aanvoe len maar toch in staal moeten zijn de lezeres- thuis duidelijk te maken wat nu precies de mode lijn zal worden in het ko mende seizoen. Zij moeten door een dichte nevel van publiciteit, van reclame, van loos vertoon en van holle kunstzinnigheid, heen kunnen kijken en daarach ter de waarheid zien. T\AT bewijst dat de vrouw zich goed voelt met dat gene wat zij nu draagt, dat het bij haar moderne we zen past en dat zij er zich dus in thuis voelt en op haar gemak. Men meent wel eens dat Parijs de mo delijn bepaalt. Dat is niet het ge va lde begaafde lieden die de Pa- rijse „haute couture" dra gen, doen niet anders dan verwerkelijken, omlijnen als het ware, wat nog onbe wust leeft in de vrouw. De vrouw maakt de mode en nie mand anders. Ook de mode die men hier ziet Sportief geheel voor winterse dagen. De casa- que zonder mouwen met diepe halsopening, wordt gedragen over een witte, stevige pull-over met rol- kraag en lange mouwen. Het bovenstuk toont een rak op de linkerheup. Tim- wear is het Franse jersey- bedrijf dat dit genre kle ding, die een fraaie coupe vertoont (fully fashioned noemt men dat), in vele variaties produceert. Van Engelse afkomst (Susan Small) is deze pret tige wollen jurk in ferme ruit. De op de heup rusten de ceintuur is van leder. De rok heeft twee stevige plooien aan de voorzijde. Voorzichtigheid is altijd ge boden, wat liet modische toebehoren betreft: hand schoenen en tas steeds in een rustige kleur! Ziet u wel hoe vlot en jong zo'n „doodgewone" pullover uit licht grijze Draion staat? Niet alleen tijdens sport en spel, zoals deze charmante dame het ons hier laat zien. Ook op kantoor zult u er steeds aantrekkelijk en fris uitzien in een degelijke, goed ge sneden pullover met een smetteloze witte blouse er onder en opgefleurd met één of andere leuke shawl. JAAMESPULLOVERS en ook pakjes nu eens klassiek, dan weer met verfijnde fantasietjes en ook sportieve pullovers voor heren worden in... Spanje gebreid van LEA- CRIL BRILLANT garens, die een zacht glanzend effect als van zijde hebben. Het materiaal is uiterst lichtis bijzonder vlug gewassen en droog en een strijkbout hoeft er helemaal niet aan te pas komen. Ideaal dus om als garderobe mee op reis te nemen of bij de sport. CEPTEMBER is een maand, waarin we gelukkig nog van heel wat zonnige dagen kunnen ge nieten. September is echter ook een maand, waarin wij als vrouwen al weer zo'n beetje lopen te piekeren: wat zullen we aandoen, als 'het vandaag of morgen al weer kouder begint te worden? Gebreide kleding betekent dan altijd een ware uitkomst. Kleding die heerlijk warm is, als het koel is. Die niet „benauwd" aanvoelt, als de zon schijnt in de eerste herfstmaanden. Kleding, die niet kreukt en waarin men er dus altijd onberispelijk uitziet. Kleding, die ook tegen woordig zo gemakkelijk te onderhouden is, omdat de synthetische stoffen, die er in verwerkt worden, in een wip zonder veel problemen gewassen kunnen worden en in een kort tijdsbestek weer droog zijn. En kleding, waarin de modieuze elementen altijd sterk naar voren kunnen komen. Kortom: GEBREIDE KLEDING IS GEWOONWEG IDEAAL TE NOEMEN. En dit niet alleen voor de vrouwen, maar evengoed voor het stoere geslacht: de heren der schepping. Kijkt u zelf maar. eerste kwaliteit, Omdat U 't zo lekker vindt, heeft Albert Hei|n vier soorten verse specu laas op de plank. Kies uit deze knapperige, fijn ge kruide tractaties. Neem nu uw speculaas van de plank: de versheid wordt nog eens extra beschermd door de speciale verpak king! Amandelspeculaas 250 gram 79 bestrooid met geschaafde amandelen Speculaas 500 gram 85 bij de koffie of op de boterham voor de liefhebber van een dik stuk speculaas Speculaasbrokken met amandelen, 2 stuks 55 MtïAMAHOEliN - [beter 1 LEVEN 75 iaar... en aktiever dan ooit! Ian Stuart De Zwarte Kruisvaarder. JAN STUART is het schrijvers- alter ego van Alistair Maclean, auteur van de ver maarde „Kanonnen van Navaro- Minstens even boeiend is deze formidabele thriller waarin het gaat om de strijd tussen het corrupte hoofd van een En gelse spionagedienst en een energie-geleerde die minder na- ief is dan de eerste denkt. KIES Electrische keukenapparaten Vraag vrijblijvend demonstratie bij uw winkelier. De voortdurend-groeiende omzetten van een groot bedrijf als Albert Heijn vragen onophoudelijk aanpassen van het mate rieel in de bakkerijen, de fabrieken en de inpakafdelingen. De buitenstaander denkt daar niet zo gauw aan, maar een groter omzet bestaat niet slechts uit het méér verkopen van een be paald produkt! Daar zit veel meer achter. T)AT ook uw man een uitstekend figuur slaat in een gebreid jasje zult u wel met ons eens zijn. Ook dit herenvest, dat werkelijk een zeer „geklede" indruk maakt, is van Leacril ge breid. Deze automobilist zal in elk geval ook tijdens een lange tocht geen last van vervelende kreukels in zijn jasje hebben. (Foto's exclusief voor ALLERHANDE Stwolinsk! Wenen). Een vergrote omzet betekent vergrote inkoop, vergrote be werking, vergrote verpakkings activiteit, vergrote vervoers- eisen en zo voort. Het pakje of artikel, zoals dat in de win kel in de heldere vakken komt te liggen, is de eindfase van een ingewikkeld proces. Zo'n pakje is te vergelijken met het topje van een ijsberg; daar van steekt immers maar één achtste boven water uit, de rest is onder water verborgen. Bron Het vergroten van de omzet, het verhogen van de hoeveel heid te verkopen artikelen, voedingsmiddelen of wat dan ook, vraagt allereerst voorzie ningen aan de bron. Dat betekent dat men zijn omzet niet kan vergroten als die bron te klein is en geen nieuwe is aangeboord. En dat weer houdt in dat men er bij het lanceren van een nieuw produkt, bijvoorbeeld, eerst heel zeker van moet zijn, dat aan de vraag naar dit artikel (de verhoogde vraag dus) ook kan worden voldaan. Bij het leiden van een gigan tisch bedrijf als dat van Albert Heijn, zijn de problemen al even groot; het is een kwestie van vooruitzien, van het aanschaf fen van kostbare machines etc. en het met kennis-van-zaken vooruit bekijken wat er precies nodig zal zijn van bepaalde ar tikelen. Drie verdiepingen Dat alles bedenkt men zich als men verneemt, dat nu weer in de fabrieken van A. H. een enorme Zwitserse meel-meng en inpakinstallatie geplaatst zal worden. Zo'n installatie staat normaal opgesteld op vier verdiepingen. Bij A.H., waar de plaats op een vierde verdie ping ontbreekt, construeert men het machtige geval op drie verdiepingen. Modern Evenals bij de ouderwetse kruidenier blijft bloem en meel en dat in velerlei mengin gen voor cake-baksels en der gelijke een „groot" artikel. Zó groot dat A.H. er toe over moest gaan de oude inpakme- thodiek te laten varen om een super-automatische aan te bren gen. Op bijstaande tekening kan men zien hoe zo'n installatie in principe werkt. Op de bovenste verdieping wordt het meel (in de reservoirs 4) door middel van het blazen van lucht, gezuiverd van de kleine ongerechtigheden die er nu eenmaal altijd in voorko men: plukjes touw, pluisjes van de meelzakken, enzovoort. Dit wordt afgevoerd naar een bak apart (8). Via een vernuftige machinerie komt nu het meel in grote re servoirs (6) waar het luchtig wordt gemaakt en vlokkig en waar ook zonodig bepaalde ingrediënten bijgevoegd kun nen worden (b.v. voor zelf rijzend bakmeel of cake-meel etc.) In de tussenbunker vindt een volgende behandeling plaats en tenslotte komt, op de „derde" verdieping, de inpakinstallatie in bedrijf. De foto hieronder laat zien welk een ingewikkelde ap paratuur ook dit is. Hierin wordt het meel in steeds even grote hoeveelheden, ver pakt in de zakjes die eerst door een ander deel van de machine zelf vervaardigd zijn. Vernieuwen Op deze manier door het voortdurend vernieuwen van het machinepark is men in staat de voortdurend-groeiende vraag naar de artikelen op te vangen. Door voortdurend ver nieuwen van de methoden kan men aan de top blijven staan wat kwaliteit betreft en ook wat betreft de lage prijs. Im mers een vergrote omzet bete kent: lage prijzen. Dit is een der kenmerken van Albert Heijn's verkoopsysteem. Het komt de klant ten goede. Hierboven ziet men een vereenvou digde schets van de enorme inpakin stallatie van meel welke in A.H.'s fa brieken geplaatst wordt en welke in staat stelt aan de steeds groeiende vraag naar meelprodukten te voldoen. Niet alleen inpakken moet deze ma chine (door middel van machine 10) maar ook wordt het meel gezuiverd, zonodig gemengd en verder wordt het luchtig en licht geblazen door spe ciale behandelingen. Het binnen gekomen meel wordt in kaar 1 ge stort, waarna het door een buis (3) naarboven wordt „gevijzeld" om dan in reservoir 4 terecht te komen. Hier wordt het gereinigd van onreinheden, pluisjes en dergelijke. Dit wordt afgevoerd naar 8. Het gereinigde meel gaat via ap paraat 5 naar reservoir 6 waar het luchtig en los wordt geblazen. Uiteen te zetten op welke wijze dat gebeurt zou hier te ver voeren. Door trechter 7 kan men desgewenst bepaalde in grediënten bijvoegen. Vervolgens „zakt" het meel een verdieping lager en komt, via 9, waar ook weer een verbeterende bewerking plaatsvindt, in machine 10 (zie foto) waar het, via de twee toevoersystemen in de ge reedstaande, voortdurend geschudde pakjes, terechtkomt en dat in steeds de gelijke, gewenste hoeveelheid. De pakjes gaan via band 11 naar de pak- sters die de pakjes in dozen etc. ver pakken, waarna ze gereed zijn voor de winkel. Hier ziet men de laatste fase van de enorme meel-meng en inpakinstal latie. Het is de machine die de pakjes eerst maakt en daarna vult. Rechts komt het gebruikte verpakkingsmate riaal als een gewone rol „papier" in de machine. Deze vouwt, plakt en stanst nu de pakjes waarna ze, in dichte gelederen naar de inpakmachi- ne worden gevoerd. Hier komen ze op een bandje dat ze, terwijl ze krachtig geschud worden, langs de vulmonden van de reservoirs voert waar ze ge vuld worden. Om vervolgens afge voerd te worden naar de paksters. Het klinkt eenvoudig: enorme techni sche uitvindingen zijn echter ver werkt in deze kostbare installaties.

Allerhande | 1962 | | pagina 2