Heineken LIMONADE SIROOP STENEN SPREKEN Dat kan alléén Henk Hartog! 15 tot 30°o besparing! lllllii \\fi 5 l"l 8 REDENEN WAAROM TIJDELIJKE AANBIEDING VRUCHTEN- LIMONADESIROOP Albert Heijn op uw boterham! HENK HARTOG ver frissend nieuws SINAASAPPEL»,^ lt, I.75 FRAMBOZEN 2.75 LEMON SQUASH LIMONADERIETJES KIES Smeer pure gezondheid meubeltoonzalen Etentje thuis? Heineken erbij! Verhoogt de sfeer, verhoogt de smaak. Trouwens: altijd en overal is Heineken welkom. Even zitten aan de bar? Heineken is briljant gezelschap. Spelletje kaart? Heineken is de hoogste troef. Bios? Na afloop Heineken voor een plezierige kritiek. Drink heerlijk, helder Heineken. Dè drqnk voor miljoenen echte levensgenieters - in alle landen van de wereld. Heineken... het nobelste bier van de grootste brouwer! NOODAKTIE KERKBOUW TANGANYIKA ALLERHANDE JULI 1962 stuf nm (Vervolg van pagina 2) t/m woensdag 11 juli een fles Albert Heijn le SOORT fles 0,6 liter van 1.15 VOOR 98 KEUZE UIT DE SMAKEN: sinaasappel-frambozen citroen-ananas/ sinas bereid met zuiver vruchtensap en suiker Na de derde maal is de „cous cous" gaar en voor het gebruik geschikt. U serveert ze kokend, terwijl u er hier en daar een klontje boter doormengt. Wijze van eten In een kommetje bouillon heeft u een stuk of wat scherpe pepers laten trekken, waarna u het ge heel door een doekje zeeft. In een diep bord doet u een behoorlijke hoeveelheid „cous cous", daarover het vlees en de groenten en net zoveel van de bouillon als u verlangt plus en kele druppels van de zeer scher pe saus. Het gerecht wordt met een lepel gegeten. Nu weet u wel dat een huis vrouw die zichzelf respecteert, een Nederlandse dus, zeker haar eigen onfeilbaar recept heeft om erwtensoep te koken. Zo gaat het dus ook met de Algerijnse huisvrouw. Ook zij heeft haar eigen manier waarop ze dit gerecht van haar land zal klaarmaken met die kleine on navolgbare variatie, waarom anderen haar zullen benijden! Bovendien wordt de „cous- cous" in de verschillende landen van Noord-Afrika en het Mid den-Oosten weer heel anders bereid. Alleen het begrip van die griesmeel die zo'n typische korrelvorm krijgt, blijft dus vrijwel hetzelfde. lijiker worden. Ook hierbij droog gekookte rijst. Suiker met kokos /"iP een half pond suiker heeft u twee ons vers geraspte kokos nodig en een pakje va nillesuiker. Van de suiker met weinig water kookt u een vrij dikke siroop waar u het ge raspte kokosvlees bijvoegt even als de vanillesuiker. U roert totdat het „deeg" van de pan loslaat. Als dat het geval is, gaat de massa met de garde luchtig kloppen. U neemt een licht be boterd bakblik en legt de kokosmassa er in kleine hoopjes op, die u laat drogen. Dan is de lekkernij klaar en de kokos liefhebbers zullen smullen! Bananen (Creools) JJ HEEFT ERVOOR NODIG: twee eieren, vier bananen, een kop paneermeel, een halve kop poedersuiker, twee citroe nen en een sinaasappel, een half ons boter en een kop melk en verder enige eetlepels abri kozen- of aardbeienjam. Probeert u het maar eens en laat u niet afschrikken door het feit dat bepaalde kruiden hier niet of nauwelijks verkrijgbaar zijn. Laat in dat opzicht dan uw eigen fantasie werken en geniet! Antillen fles 0.75 Utr. 75 jaaren aktiever dan ooit! Electrische keukenapparaten Vraag vrijblijvend demonstratie bij uw winkelier. Visragoüt TN deze visragoüt worden ver- -*- schillende vissoorten verwerkt, maar één soort behóórt erin en dat is de beroemde rode poon. De vissen: de poon, kabeljauw, tarbot e.d. worden schoongemaakt en in moten gesneden. Deze vis- moten worden een uur in de mari nade gezet die dan bestaat uit: wat zout. citroensap, knoflook en rode pepers. Zet op de schaal een deksel zo* dat de heeriyke^geuren in de vis trekken en niet verloren gaan. Keer ook de vismoten enige ma len om. Als het marineren lang genoeg geduurd heeft, doet u wat olie plus een stukje boter in een pan en zodra dit mengsel gloeiend is, gaan er gesnipperde uien en in stukken gesneden tomaten in. Laat uien en tomaten smoren en leg vervolgens daar de moten vis op. Deksel op de pan en ander maal sudderen. U voegt er zout rode pepers; knoflook, een lau rierblad en een takje of snuifje tijm bij. En, op het moment van opdienen, flink veel citroensap. Deze visragoüt wordt gegeten met droog gekookte rijst, dan wel met de bekende „sweet potato's", bij ons „aardperen" geheten. Ze zijn import uit de Verenigde Sta ten in blik verkrijgbaar. Kerrie met vis fïF het omgekeerde, zo u wilt! U heeft er zes ons schoon gemaakte vis voor nodig: schel vis, makreel of poon. Het mag ook wat anders zijn. In ieder geval behoort de vis in moten gesneden te worden en gedu rende een uur of twee a drie laat u deze moten marineren in kruidenazijn, peper en wat zout. U snippert twee flinke uien en fruit ze tot ze heel licht van kleur zijn in olie. Dan gaat er verder in de pan: een koffielepel saffraan, een dessertlepel kerrie en drie in stukken gesneden tomaten. Zet het deksel op de pan en laat de saus zonder bijvoeging van water heel zachtjes gaar smoren. Pas nadat de saus volledig gaar is, gaan de moten vis erbij. Op hun beurt zullen ze met het deksel op de pan snel gaar zijn. Af en toe bedruipen doet de vis nog smake- Om bij het laatste te beginnen: de jam verdunt u met wat warm water en het sap van een citroen en ziedaar: dat is de saus waarmee het nagerecht opgediend wordt. Het begin is als volgt: U klopt de eieren duchtig los, voegt er de in schijfjes gesneden bananen, de poedersuiker en het paneermeel bij plus het sap van een citroen en het sap van een halve sinaasappel. U roert dat alles losjes door elkaar. Daarna laat u de boter even smelten en roert ze door de melk. (Laat u de boter vooral niet gloeiend worden? Dat zou nl. te veel van het goede zijn!) Melk en boter gaan dan bij het bananen- mengsel en dan behoort men zo danig te roeren dat de bananen fijn gemaakt worden. Als al deze ingrediënten dus goed verwerkt zijn, neemt u een kookvorm, giet •er de pudding massa in en kookt de pudding ge durende anderhalf uur in een wa terbad, in de oven, waarbij u er wel op dient te letten dat er niet te veel water verdampt. Als de pudding klaar is. steekt u een in warm water vochtig ge maakt mes tussen pudding en vorm, stort de pudding op een schaal en geeft er de bovenstaande saus bij. Ze weten het wel in de Antillen! Kip op z'n Creools T T wrijft uw kippetje in met citroensap en een weinig zout en laat het gevogelte een kwartiertje rusten. Dat geeft u de tijd om zes uien fijn te snip- ren en te vermengen met twee teentjes knoflook (jawel!) die door de knoflookpers gedrukt werden. Na het kwartier rust vult u de kip met dit mengsel van ui en knoflook plus peper en een stukje boter van ongeveer dertig gram. Naar verkiezing maakt u deze kip in de oven gaar, steeds be druipen met wat boter, of u bakt ze met weinig boter boven op het fornuis bruin en laat ze zonder toevoeging van water in een goed sluitende pan gaar worden. Maar hoe dan ook geurig en heerlijk zal deze kip zijn! 4rabië Gevulde aubergines gEHALVE DE AUBERGINES, van de steel ontdaan, door midden gesneden in de lengte, maar vooral niet gepeld, komt hier lamsvlees aan te pas dat door de gehaktmolen wordt gedraaid. Dit dient u uw slager wel even apart te vertellen en er vooral op toe te zien dat de lamslappen niet te vet zijn. Zout peper en olie spelen een rol by dit gerecht, evenals aman delen, tomaten en een weinig wa ter. Allereerst verhit u de olie in een koekepan en bakt er de aubergines in, laten we zeggen, vijf minuten voor de open kant en tien minuten voor de bolle kant met het paarse velletje. Ook in een tweede koekepan ver hit u olie en daar gaat dan bij: het lamsgehakt (niet aangemaakt!), peper en zout en roer er af en toe in terwijl het lamsvlees op hoog vuur staat, daarna gaan de aman delen erbij en wordt er nog meer geroerd. Nu neemt u een vuur vaste schotel en u legt daarin de auberginehelften, waarin ii in de lengte ferme inkepingen heeft gemaakt, die dan gevuld worden met het vlees-amandelenmengsel. Pel tomaten, ontkern ze,- smelt ze in een weinig olie en- voeg er wat water bij plus een laurierblad en een snippertje peper en zout. Giet de tomaten over de aubergines en zet dei schotel in een matig warme oven, zeker een uur lang, maar zie wel toe dat het gerecht niet al te droog wordt! Gloeiend opdienen. CROKLAAN WORMERVEER Volgens de nïeuwste Inzichten vormen zonnebjoemolie-maïsolie een onmis baar onderdeel van de yoeding. Vitol bevat voor 80% die gezonde zonnebloemolïe-maisolie, maar dan smeerbaar zoals boter of margarine. Eén blikje per week voor uw gezin aan het ontbijt betekent meer levens lust, meer gezondheid. Verkrijgbaar bij uw kruidenier Prijs fi. 1.06 per blikje, inh. 250 gram Wat je minder betaalt is het eerste verdiend! En bij nieuwe meubelen loopt dat vlug in de papieren. Kijk eens naar dit royale bankstel "Irene", met soepel verende zittingen, bekleed met zuiver wollen moquette, motccht en in de kleur naar keuze, 'n Rijkdom om te bezitten en toch is de prijs bij "f a f" Henk Hartog geen 1045.- maar slechts f ttO," of 175.- en 10 mnd.term. Bijpassende salontafels reeds vanaf 45.- stel dat U elders tevergeefs voor die prijs zult zoeken. En als dit model Uw keus niet is, heeft Henk Hartog nog tientallen an dere bankji-üus kunt mail Amerikaail U Uw financi I „Waagde fy"" Dit is geen aanbieding voor mensen die graag duizend gulden of meer voor een salonkast willen betalen, maar wel voor onze planten die graag 30% of meer voordeliger uit willen zijn! Salonkast "Vera", gemaakt van vol meubelplaat en met veel berg ruimte. 185 cm. breed en 129 cm hoog. Normale A"»r prijs is 425.-, bij Henk Hartog, heus waar, slechts f On™ of 70.- en 10 mnd. term. Al onze toonzalen en winkels zijn elke dag geopend van 9-6 uur, ook 'sZaterdags. Wanneer k\tegen,e Wanneer ki >BanksteUen .SlwpbanksteUen .SlaapkatnerS .Eethoeken .Huiskamecs .Sulonkasten - Rotterdam f 15 tot 30% BESPARING Rotterdam Aelbrechtskade 100, tel. 56815 (bij de Mathenesserbrug) Amsterdam Keizersgracht 225, tel. 220963 (bij de Westertoren) Arnhem Bakkerstraat 60, tel. 36003 Sliedrecht A664, (bij de Boslaan) tel. 2562 Dit is nu weer echt zo'n bank- dit de best verzorgde citroen ter wereld is. 1. Dunne schil en 2. een minimum STRIJKT GEMAKKELIJK aan pitten. Gekweekt om u een maximum aan sap en vruchtvlees te geven - een maximum aan voedings waarde. 3. Rijk en natuurlijk van kleur. 4. Boorde vol verrukkelijk sap. Het resultaat van de citroen- koesterende zon, aarde en lucht in Californië en Arizona. 5. Top kwaliteit. Geoogst op het juiste mo ment zodat u ze krijgt op z'n stevigst, smakelijkst en sappigst. 6. Voorzichtig geplukt en verzorgd met zacht gehandschoende handen. 7. Streng geselec teerd - stuk voor stuk betrouwbaar. 8. Met de be roemde Sunkist naam. Uw garantie voor de best ver zorgde citroen ter wereld. Ze zijn bij uw winkelier ver krijgbaar. Probeer er eens een paar. Sunkist is een wettig gedeponeerd handelsmerk. illllllllllilllllllillllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllHIt minimumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Allerhande | 1962 | | pagina 4