de troeven van de moderne slagerij We gaart lustig door met kienen Albert Heijn VACUUM k Albert Heijn i V ƒ1000.- Een van de 425.000 huisvrouwen die precies weten dat Albert Heijn de lekkerste koffie heeft! Nylons „Jolie Madame" in alle AH-filialen U ZIET WAT U KOOPT PRIJZEN EXCLUSIEF STATIEGELD EERSTE KEUS wA Geen prijzen boven de Vol-aromatisch Hild-krachtig Mlld-geurig Voordelen van voorverpakt vlees De techniek staat voor niets Wettelijke beperking MAART 1962 ALLERHANDE a C35 CKAL' COUBMW ROODMERK groenwerk paarsherk „Koelketen" en snelle omzet TTET grote geheim van het succes van de slagergafde- -IX lingen in de SuperMarts van Albert Heyn is de koelketen. Het is het koelsysteem dat gebruikt wordt om het vlees, van de slachterijen af, onafgebroken in gekoelde toestand te houden, zodat elk bederf of elke aanval van bacteriën onmogelijk is. Tot het ogenblik dat de klant het voorverpakte vlees in zqn tas doet en ermee de winkel uitgaat, is het vlees gekoeld geweest; het komt dus vers in het bezit van de koper en, wanneer die het goed behandelt, precies even vers op tafel. De koel keten is iets geheel nieuws. Zelf beoordelen, precies het stukje vlees kiezen dat men gewenst had uit een assorti ment van wel tachtig soor ten Is het wonder, dat de slagerijen in de AH-Su perMarts zo in trek zijn? Hij houdt daarbij rekening met wat zijn clientele meestal vraagt. En dat geeft op het hoofdkantoor dan soms wel eens kleine proble men. Vooral in het begin was dat zo. Want het blijkt bijv. dat be paalde soorten vlees in de ver schillende delen van ons land andere namen hebben. Bij h,et opzetten van weer een nieuwe SuperMart is dit een van de dingen waarmee men rekening houdt: nagaan wat de plaatse lijke benamingen voor het vlees zijn en natuurlijk ook wat de specifieke vraag van de stad of de stadswijk is. Want niet elke stadswijk, niet elke stad, eet het zelfde vlees. Wat is pa-lap? De centrale vleesinkoper van Albert Heijn. de heer J. van Zanten zegt hierover: „Dat van die namen was een van de typische punten die we docyr ervaring moesten leren toen we indertijd met slagerijen begonnen bij AH. Sukade- lappen bijvoorbeeld heten in Amsterdam pa-lappen. Schouderkarbonade wordt in Rotterdam harst- karbonade genoemd en in Brabant nekkarbonade of halskarbonade. In Til burg noemen ze varkensfi let cr eb en ook hal s- cr eb en de stooflappen van Den Haag zijn in Rotterdam braadlappen. Om maar iets te noemen. Nu weten we dat, maar in het begin zat je. als vakman, wel eens even raar te kijken." Sterk vertrouwen De man die ..gaat" over de ge hele vleesverkoop van AH is de heer drs. P de Jongh. Ook al een volledige vakman en daar bij een verkoop-psycholoog van klasse. Hij kent zijn klantje: de Nederlandse vrouw. Een nog jon ge man (nog niet lang getrouwd, „mijn vrouw moet ook nog heel JJET komt er op neer dat het vlees, van het ogenblik dat het de grote slachterijen ver laat, onafgebroken verkeert in ruimten waar een koel- temperatuur heerst. Met andere woorden: in koel wagens gaan de grote partijen vlees naar de slagerijen van de AH-SuperMarts en daar worden ze in gekoelde ruimten, door vakmensen bewerkt voor de verkoop in de winkel. Alwaar ze zoals bekend in open koelvitrines worden uitgestald in de vorm van honderden goed- verpakte. smakelijke porties. Men werkt op het ogenblik aan gekoelde lopende banden, een transportsysteem dat het vlees, voortdurend onder koeling, naar de vitrines brengt. Hygiëne en koeling zijn de essen tie van het succes der SuperMart- slager ij-afdelingen. Omzetsnelheid En dat succes op zichzelf ls ook alweer een voordeel: het bevordert namelijk de o m- zetsnelheid. Omzetsnel heid betekent dat een partij in de winkel uitgestald vlees heel gauw uitverkocht is en op nieuw aangevuld moet worden. Hoe sneller het vlees van sla ger naar klant gaat-, hoe verser het is; dat is een logisch ge volg. Dagelijkse aanvoer van vers vlees is een andere voor waarde voor kwaliteit. De sla gerijen van AH bewaren geen vlees; zij voeren dagelijks verse partijen aan. Enorme keuze De slagerij-afdelingen van de AH-SuperMarts bieden een enorm assortiment aan vleessoorten. Geen enkele „gewone" etalage kan wedijveren met de vitrine van een SuperMart. Dat is te be grijpen. De grote hoeveelheden vlees die via de SuperMarts wor den verkocht, nopen de inkopers van AH tot het inslaan van grote kwantiteiten nog onbewerkt vlees. Deze inkopers zijn daarom graag-geziene klanten van de grote slachterijen in ons land. Wat weer betekent, dat zij eisen kunnen stellen en dat dan ook doen. Z ij kopen tientallen slachtdieren van de allerbeste kwaliteit. Alle soorten vlees in hun totale verscheidenheid liggen uitgestald in de vitrines. Een enor me keuze. Ook dit is een voordeel dat alleen het grote bedrijf kan bieden. Ruimte en assortiment zijn zó uitgebreid dat werkelijk alles wat er op vleesgebied te koop is, ook inderdaad wordt aangeboden. Tachtig soorten vlees ongeveer om vat het assortiment van AH's slagerijen. Tachtig soorten! Elf SuperMarts Op het moment heeft Albert Heijn elf SuperMarts, alle voor zien van een slagerijafdeling. Elke slagerij heeft een eigen chef, een slager, die wordt bij gestaan door een aantal vak lieden. In overleg met de inkoop in Zaandam, waar immers het hoofdkantoor van Albert Heijn is Doorlopend moeten de altijd-koele vitrines m de SuperMart- gevestigd, bestelt hij zijn vlees. slagerijen worden aangevuld. J De „koelketen" houdt het vlees van begin tot eind (als het de winkel verlaat) vers. Snel, gekoeld vervoer waar borgt versheid. Het uitbenen en verpakken vindt centraal, gekoeld, plaats en geschiedt in porties naar-gewicht. De open vitrines in de AH- SuperMarts bieden prachtig overzicht en de huisvrouw kan elk stuk aan alle kanten bekijken. Zij koopt precies het stuk dat hóór zint en nimmer „iets meer aan overwicht"; de kwaliteit is constant goed en de prijs is nooit een verrassing. Zij ziet wat zij koopt; zij leest de naam die erop staat; zij weegt het op de hand; zij leest het ge wicht erop af en zij kent de prijs. Zij weet dat het vlees hygiënisch behandeld en verpakt is. C De huisvrouw koopt a I - lóón het vlees. Met an dere woordent de verpakking wordt niet meegewogen. De prijs ep het pakje en het gewicht ook betreffen alleen de inhoud. DONDERDAG, 8 maart, start de tweede serie van het AH-Jubileum-Kienspel. Vanaf die dag worden de kienkaarten van deze nieuwe serie (met rode opdruk) in de AH-winkels uitgereikt. Men kan ze daar zonder enige koopverplichting gratis in ontvangst nemen. Maar, wie weet, schuilt er onder de kienkaarten van de eerste serie (met groene opdruk), die u nog in uw bezit heeft nog één die u geluk zal brengen. Voor een laatste controle van die kaarten publiceren wij daarom onderstaand nog eens de vier kienspellen van de eerste serie. Is er geen prijswinnende kaart bij, dan kunt u de ze kaarten (dus met groene opdruk) vernietigen. wat leren over vlees") kent de typische eigenschappen van de vleeskopende huisvrouw. „Zij koopt op goed vertrou wen". vertelt hij, „zij weet er eigenlijk vaak niet erg veel van. Dat is haar niet kwalijk te nemen; als haar moeder het haar niet heeft geleerd en zij geen speciale opleiding heeft gekregen, dan is het toch ook onmogelijk om zoiets te weten. En datbetekent dat zij meest al kocht wat zij zag uitgestald en dat was vroeger niet erg veel. En dat wees zij dan j aan en ze moest dan maar af-1 wachten of het vlees waarvan j het bewuste stuk dan werd gesneden, wel mals was. Verder wist de klant vaak ook nog niet eens precies wat zij kreeg. Maar heel weinig koopsters we ten wat zij precies willen heb ben als het geen karbonade of biefstuk is. Wij verkopen een tachtig soorten vlees. Wij ver noemen al die soorten nauwkeu rig en ook in de prijs tonen wij de verschillen aan. Verder voe gen wij vaak bij het vlees een braadreceptje zodat de kopende vrouw weet hoe ze het het beste kan klaarmaken Het fijne avontuur De heer De Jongh vervolgt: „U weet dat een der opmerke lijkste aspecten van het zelfbe- dieningsbedrijf en dus van de SuperMarts voor de huisvrouw 'het feit is dat het koopavontuur er zo prettig wordt. Hoe groter nu het assortiment van aangeboden artikelen is, hoe fijner het avontuur is. Dat het geval bij de vleesvitrines van AH: uit tachtig soorten kan keuze worden gemaakt en even zo vaak kan zij met haar keuze later in de keuken haar keu- kenavontuur uitleven." DEEDS jarenlang worden de artikelen in de AH-zelfbe- dieningswinkels en SuperMarts voorzien van een prijsstempel. Ter vereenvoudiging van de werkzaamheden van de cassiè- res werden tot nu toe de prij zen op de artikelen vermeld i n - c 1 u s i e f statiegeld. In de praktijk is echter bleken, dat dit systeem nogal eens tot verwarring aanleiding gaf, temeer daar over het al gemeen statiegeld niet bij de prijs is inbegrepen. Dit heeft meermalen tot gevolg gehad, dat huisvrouwen meenden, dat ze boven de op het artikel ge stempelde prijs nog eens sta tiegeld moesten betalen. Om aan deze verwarring een einde te maken, zullen in de AH-winkels voortaan de artikelen netto worden geprijsd. Aan de kassa wordt dan het statiegeld bijgeteld, dat uiteraard na terug-1 gave van de lege fles of pot weer wordt terugbetaald. Dus voortaan zijn alle artikelen exclusief statiegeld geprijsd. DE MANNEN die de brug bouw den over de Niagara waterval len (dat was al in 1848) wisten ge ruime tijd niet hoe zij de eerste kabel over de brullende diepten moesten krijgen (240 meter breed en ca. 55 meter diep). Zij loofden toen vijf dollar uit aan diegene die als eerste, met een vlieger, een touw van de Amerikaanse naar de Canadese kant zou kunnen over vliegen. Een jongen slaagde daar na enkele dagen in. Toen kon de stalen kabel overge trokken worden. Hiermee werd een personenbaantje tot stand ge bracht. Door middel van een wind as kon, men twee bakjes, in elk waarvan één persoon plaats kon nemen, heen en terug sturen. Op die manier werden de eerste werk lieden overgezet. KIENSPEL NO. 1 (le serie) 2 4 6 12 14 16 18 24 26 28 30 32 34 44 46 52 54 56 58 64 66 72 74 76 78 84 86 92 94 100 KIENSPEL NO. 2 (le serie) 4 6 8 10 16 18 20 22 28 30 32 34 36 38 48 50 56 58 60 62 68 70 76 78 80 82 88 90 96 98 KIENSPEL NO. 3 (le serie) 2 8 10 16 18 24 26 28 30 36 38 40 42 48 50 52 54 56 58 68 70 76 78 80 82 88 90 96 98 100 KIENSPEL NO. 4 (le serie) 4 6 12 14 16 18 24 26 28 30 36 38 40 42 44 46 56 58 64 66 68 70 76 78 84 86 88 90 96 98 S'-V'i-.f 425.000 Nederlandse huisvrouwen profiteerden vorige week van Albert Heijn's Jubileum-koffie-aanbieding. Hen betere keus hadden deze dames niet kunnen doen. Want Albert Heijn heeft de vier lekkerste koffies Altijd een half uur geleden gebrand Pffft! zegt het blik als het opengaat en u ruikt de geur van bnend-verse koffie. Hoe dat komt? AH-Vacuum-Koffie is altijd een half uur geleden gebrand. Het blik houdt het arom-a onherroepelijk vast I Albert Heijn heeft de 4 lekkerste koffies Precisie-gemalen (niet te grof, niet te fijn) De beste bonen en precisie-gemalen j zó kunt u van het heerlijkste kopje koffie genietenl Te fijn gemalen koffie smaakt bitter, te grof gemalen koffie trekt onvol ledig afl Daarom is AH-Vacuum-Koffie p reci sie- genra I e n 1 75 /'aar en aktiever dan ooit ]\/TET ingang van 5 maart is Albert Heijn begonnen met de verkoop van nylonkousen in al zijn filialen. Dit is mogelijk geworden door een wijziging van het vestigingsbesluit, welke onlangs tot stand is gekomen, waardoor dit door de dames veel gevraagde artikel nu ook in de AH-zaken kan worden gekocht. 'A'l' voor nylonkousen verkoopt Albert Heijn? Eerste keus merknylons „Jolie Madame" maar voor een bijzonder voordelige prijs. In dat laatste zit vooral het goede nieuws voor de huisvrouw, want al dragen we dan allemaal nylons, het bleven toch altijd nog vrtj prijzige artikelen, die de laat ste jaren wel wat goedkoper waren geworden, maar toch nog duur genoeg om een ladder op te laten halen. Die bijzondere prijs van de „Jolie Madame"-merknylon is 1,55 voor alle soorten: voor de wandel- èn voor de avondnylon, voor de naadloze nylon en voor de nylon mèt naad. Bedenk bij de aanschaf, dat u nylons nooit te krap moet kopen en dat een kous mèt naad het been slanker maakt. Er zijn kleu ren en maten te kust en te keur, dus neemt u eens een paar mee. Het zal misschien in het begin een beetje vreemd aandoen nu ook een paar nyloiu. gelijktijdig met uw koffie, thee enz. in één zaak te kunnen kopen, maar al die nieuwigheden wennen zo bijzonder snel, dat u over een paar maanden niet anders meer weet. Het assor timent van de oude kruideniers winkel is nu eenmaal de laatste jaren sterk uitgebreid en daardoor hebben de winkels een geheel ander karakter gekregen. Maar wat de nylons zelf be treft: die prijs van f lfi5 ligt, zoals gezegd, zó gunstig, dat het nauwelijks de moeite loont ze bij een ongelukje te laten repa reren. Behandel ze voorzichtig, wees goed voor ze, want dan zijn ze ook goed voor u. Dê voordelige prijs gepaard met de uitzonderlijk goede en sterke kwaliteit was hun eerste en beste daad. Oud brood in huis? DENKT u nog wel eens aan die ouderwetse en bijna verge ten „wentelteefjes?". Een bijzon der gezellige manier om van uw oude brood af te komen. U drenkt iedere boterham in melk met een losgeklopt ei en vanille suiker. Vervolgens laat u die broodjes een beetje uitlekken en bakt ze in boter goudbruin en knappend, bestrooit ze met suiker en kaneel en dient ze onmid dellijk op. Natuurlijk hoeft niets u te letten om door de melk met el ook nog een scheutje rum te mengen 1 CISKA VICR HEUL ^EEN prijzen boven de duizend gulden", zegt de wet. En daar hebben we dan meteen het ant woord op vele vragen, waarom er dit jaar een AH-Kienspel it zon der Opeis Rekord. Helaas, we moeten ons aan die wettelijke be palingen houden. Maar in plaats van die auto'» zijn er dan toch 11.254 unieke prijzen, 1000 meer dan vorig jaar. Om te beginnen die twintig T elefunken grootbeeld televisietoestel len met een waarde van 940 per stuk. En dan zijn er nog de we» combinaties, afwasmachines, mixen, haardrogers enz., enz.

Allerhande | 1962 | | pagina 3