Rode serie aan de beurt MacQiieen Thee Albert Heijn Nog duizenden en duizenden prijzen beschikbaar TV-TOESTEL D Voor Schager boerin: AFWASAUTOMAAT Geen rolschaatsen een TV-toestel MacQueen Theezakjes Vreugde in Venlo Joly Madame Belangrijk nieuws lillillilll Wat 425.000 huisvrouwen precies weten Vol bewondering Heel Nederland kient mee E eerste televisietoestellen en de eerste automatische afwasmachines uit het nieuwe Albert Heijn jubileum kienspel - u leest het in dit nummer - hebben hun weg reeds naar de Nederlandse huisvrouwen ge vonden. Dat, en de vele enthousiaste reacties zijn het bewijs, dat er weer druk gekiend wordt. „Kienen met Albert Heijn" is voor velen zelfs een gevleugeld woord geworden. Niet minder dan 11.254 prijzen waren er hij het begin van de eerste serie van het kienspel te verdie nen. Dat getal is natuurlijk al wat geslonken, maar nog steeds staan er duizenden fraaie prijzen, allemaal merkartikelen, in de magazijnen op u te wachten. Waar kaarten halen Kansen genoeg Iedere dag brengt nieuwe liefhebbers van Goed „uitgekiend** GEZINSWENS GING IN VERVULLING Albert Heijn N.V. - Zaandam 373 ïaart 1962 ZIE PAGINA 3 HOPXKVKRANCIER MAART 1962 7e jaargang No. 2 (74) TJ^ÉN van de enkele weken geleden huis-aan-huis verspreide kien- 1-1 kaarten heeft de familie J. Huyberts, Menisweg 8 in S c h a g e n, gelukkig gemaakt: er viel daar in de boerderij in de landelijke dreven van Schagen, aan de boorden van de eeuwen geleden door een dijkbreuk ontstane Schager Wiel, zomaar een moderng afwasmachine in de brievenbus. TVTEVROUW HUYBERTS keek ■L'l vrijdagmiddag 16 februari vol bewondering naar het fraaie apparaat dat filiaalchef A. Mole naar uit Schagen haar kwam bezorgen maar ze moet er toch wel even aan hebben gedacht dat deze kostbare prijs zo'n vijfen twintig jaar geleden nóg betere diensten dan nu had kunnen ver richten. Twaalf van haar veertien kinderen zijn namelijk „uitge zwermd" en het huishouden is dus zo klein geworden dat de afwas feitelijk geen recht probleem meer is. vooral als men weet dat daar door twee nijvere, flinke dochters beschikbaar zijn gebleven. Heel voorzichtig liet mevrouw Huyberts dan ook blijken dat zij eigenlijk met een minder duur ap paraat even blij zou zijn geweest, al was zij het volkomen met haar Heel Nederland kient mee. Dat kan men concluderen bij het doorzien van de lange lijsten met namen en adressen van succesvolle kieners. Telefunken grootbeeld televisie toestellen kwamen o.a. te recht in Amsterdam en Ven- lo, Edy afwasmachnines o.a. in Schagen en Amsterdam, Sunbeam mixers in Ede, Hilversum, Rotterdam, Vee- nendaal. Putten en Den Haag en zo kunnen we wel door gaan. In bijna tweehonderd Neder landse steden wonen mensen die met enthousiasme en met succes aan de groene serie van de AH-Jubileum-kienspel hebben meegedaan. Het gezellige familiespel is in dit jubileumjaar van Albert Heijn, mede na het succes van vorig jaar, volledig een begrip geworden. dochter eens dat een buitenkansje als dit een hardwerkende boerin niet alle dagen ten deel valt. Chef Molenaar, vorig jaar met de kienprijzen maar matigjes aan zijn trek gekomen, had overigens ook een bijzondere reden om ver heugd te zijn: de post had de ge lukbrengende kaart namelijk pre cies bij een trouwe en goede klant in de bus laten glijden! /"AP 1 februari ging de eerste serie van start. De serie met de groene kaarten, waarmede vier weken achtereen kon worden gekiend. In deze AIlerHande vindt u nogmaals die vier kienspelen ter controle van de groene kienkaarten die u tot op heden nog hebt bewaard. Blijken de in uw bezit zijnde groene kienkaarten na deze controle, geen prijswinnaars te zijn, dan kunt u deze groene kaar ten vernietigen. Nu komt de tweede serie aan bod, de serie van de rode kaarten. Ook deze serie speelt weer vier we ken. En ook in deze serie zijn Telefunken televisietoestel len, Edy wascombinaties, Edy afwasmachines, Sunbeam mixers en kooktoestellen, Ronson haardrogers, ESMI- rolschaatsen, Kodak Starlet camera's, Westclox wekkers, Parker ballpoint sets, Jolie Madame nylonkousen en solide Amerikaanse wandblikopeners te verdienen. JJ WEET het natuurlijk. In al le 375 zaken, bedieningswin kels, zelfbedieningswinkels en SuperMarts van Albert Heijn kunt u per bezoek één kienkaart gratis in ontvangst nemen. Het is beslist niet nodig, dat u iets koopt. Hoe meer kaarten, des te vaker kunt u natuurlijk mee spelen en des te groter zijn de mogelijkheden. Iedere week vindt u een kienspel in bijna tweehonderd Nederlandse kran ten om uw kaarten tegen te spelen. Ze zijn zo eenvoudig, die spel regels. Op de kaart zelf staan ze uitvoerig vermeld. U legt uw kienkaarten naast de krant, waarin een kienspel wordt vermeld. Met knopen of fiches bedekt u op de eigen kienkaart de getallen, die overeenstemmen met de opgave in de advertenties. Zodra op uw kaart een volledig rijtje getallen, horizontaal (van links naar rechts), of verticaal (van boven naar beneden), of zuiver diagonaal (van hoek tot hoek) is weggedekt. dan kunt u verder gaan met de tweede fase van het spel, namelijk het oplossen van de kaart. De afbeelding naast de puzzel helpt u bij het invullen van het juiste woord. De resterende lege vakjes worden, net als bij een kruiswoordpuzzel, ingevuld met gebruikmaking van de woorden uit de onder de puzzel staande woordenlijst. Het gaat er om deze woorden zodanig te kiezen, dat voor uw kaart het hoogst moge lijke aantal punten wordt behaald. U kunt zelf al op uw kaart zien. welke eerste prijs u verdient met het hoogste puntenaantal en welke tweede prijzen er zijn voor de oplossing met het volgende punten aantal. En dan gaat die kaart naar Bradfute. Postbus 629 in Haarlem. Ver geet niet uw naam en adres op de kaart duidelijk te ver melden. Nog een goede raad. Wees zuinig op de kienkaarten, want alle in uw bezit zijnde kaarten van de rode serie spelen de komende vier we ken mee. Verlies kan beteke nen dat een grootbeeld televi sie, een wasmachine of een van die andere waardevolle ge bruiksvoorwerpen aan uw neus voorbij gaat. Duizend prijzen meer dan vo rig jaar zitten er in het Jubileum- Kienspel. Laat dat een aanmoe diging voor u zijn nog vandaag een nieuwe kienkaart in huis te halen. Aan de kassa in de nabij gelegen AH-winkel of AH-Super- Mart ligt de rode kaart al voor u klaar. Het AH-Jubileum-Kien- spel is een eerlijk spel, waaraan iedere Nederlander zonder enige verplichting mee kan doen. Dui zenden prijzen, ter waarde van met minder dan een kwart miljoen gulden, zijn er te verdienen. De tienduizenden reeds uitgegeven kienkaarten bewijzen, dat de Ne derlanders. zowel vrouwen als mannen en kinderen, hun kansen niet voorbij laten gaan. Zij kie nen mee met Albert Heijn fle rijk-geurige Schotse melange Genoemd naar een beroemde Schotje „clan" (familie gemaakt naar Schotse smaak, dia ook de Nederlandse blijkt te zijn: rijk- geurig, vol aroma, hartverwar mend krachtig! 100 gram Ook in theezakjes verkrijgbaar. Handigl Gemakkelijkl Geen thee blaadjes in de kopjes. Afgepaste hoeveelheden. Altijd gelijke sterkte van thee. doos 20 stuks groot formaat 75 jaar. en aktiever dan ooit I JK DACHT dat ik een paar rol- schaatsen had gewonnen" zei mevrouw W. H a j e n i u s, v. Cleefstraat 28, te Venlo. „Mijn man zei, dat het een te levisietoestel was. Mijn vier kin deren een dochter en drie zoons, tussen elf en vijftien jaar deden toen om beurt ook een dtiit in het zakje en somden op wat zij het liefste gewonnen zou den hebben. Zo ivas het plotseling een le ven als een oordeel hier in de huiskamer, die zaterdagavond na het eten toen ik hier met mijn acht kienkaarten zat te puzze len. Ik gaf een gil, toen het bij één kaart ineens precies klopte. Toen heeft mijn man die districtsbestuurder is van de Ka tholieke Nederlandse Metaalbe- werkersbond St. Eloy de ge moederen bedaard door de be wuste kienkaart in een envelop pe te doen en naar de post te brengen: nu maar rustig afwach ten, zei hij. Spanning We hebben afgewacht, maar helemaal rustig toch niet. We hebben allemaal in spanning ge zeten tot de volgende dinsdag. Die dag ging ik in de zaak van Albert H e ij n in de Klaasstraa t om inkopen te doen; daar kom ik al zolang als we in Venlo wonen en dat is nu ruim vier jaar. De be drijfsleider, de heer P. S cha- tor j kwam naar me toe en zei: „Mevrouw, proficiat, u hebt een televisietoestel gewóhnen." De heer J R u y s, rayon leider van AH, bood het geschenk namens de directie aan en zei dat het gezin Hajenius ,,dit ge geven paard maar goed en vaak in de bek moest kijken". De heer P. Schatorjé, be drijfsleider van AH te Venlo, die mevrouw Hajenius elke week enige malen in de zaak krijgt, was blij nu bij haar thuis te gast te mogen zijn, vooral omdat de aanleiding daartoe zo plezierig wa». En mevrouw zelf: ,Jik was al blij toen ik meen de rolschaatsen gewonnen te hebben. Maar mijn man heeft gelukkig gelijk gekregen: het is een televisietoestel geworden. Toen ik die zaterdagavond dat rijtje van de kienkaart vol kreeg, was ik ook zó van streek Tweede serie AH-Jubileum-Kienspel goot donderdag 8 maart van start Het moment waarop door de heren Ruys, rayonleider, en Schatorjé, bedrijfsleider, het T.V -toestel officieel aan de familie Hajenius wordt overgedragen. "CR HEERSTE dinsdagmiddag -Lj gezin Van Schendelen een vrolijke stemming toen de 1 brink er namens Albert Heijn raat aanboden. Het was een va Van Schendelen de vorige week Moeder scoorde Het kienspel is voor dit gezin een goede vrijetijdsbesteding ge worden en de meeste kinderen nemen er enthousiast aan deel. Maar het was de moeder die de hoogste score bereikte met het kienspel. „Gelukkig", zo vertrouwde ons de vader toe. „was het geen was machine. want die hebben we al." Maar een TV-apparaat was er nog niet. Men voelde wel behoefte aan een dergelijk toestel „men kan er bijna niet zonder" maar de uitgave was te groot Bovendien vreesde vader dat óe oudste kin deren wel eens meer belangstelling voor de tv, dan voor het studeren aan de dag zouden kunnen leggen. 20 februari in het Heemsteedse aan het Fred, van Eedenplein teren H. de Roode en C. Steen een groot Telefunken-TV-appa- n de hoofdprijzen, die mevrouw met het kienspel had gewonnen. Nu zelf kijken Dit laatste bezwaar heeft men maar terzijde gewuifd in de hoop dat het in dat opzicht nog wel zal meevallen. De kinderen waren enthousiast, omdat ze niet meer op bezoek bij vriend jes behoeven te gaan om een leuk programma te kunnen zien. De kans- was dinsdag reeds groot dat nog dezelfde avond het tv-apparaat ingeschakeld kon worden. En het hele ge zin verheugde zich op deze voor hen zulk een grote gebeurtenis. Het gezin Van Schendelen (man. vrouw en tien kinderen) is een vaste afnemer van de AH-produkten en in de loop der jaren is er een hechte band tus sen bedrijf en klant ontstaan.

Allerhande | 1962 | | pagina 1