1 1 3 i 'I "j 3 REKENSOMMETJE 9 1 - Albert Heijn I .Klassieke' appeltaart 1- 11.254 fantastische prijzen A A Anders dan vorig jaar A A A A GROTE REPEN EERSTE KIENSPEL-WINNARES IN 1961 BELEEFT PLEZIER AAN HAAR OPEL ALLERLEI ABRIKOZEN- Zo vaak mee doen als u wilt Alle kaarten ZWARE REPEN KEUZE 7 VOOR 1.» AH-Jubileum-Kienspel Albert Heijn Jubileum Jubileum AH-Kienspel Lr'rx Zt 24 Edy Afwasmachines (van een serie) bewaren EEN EENVOUDIG W voor E HAZELNOOTREEP 75 jaar.... en aktiever dan ooit! Al vele tochten ermee gemaakt ALLERHANDE JANUARI 1962 Hoe spelen we het AH-Kienspel? iTTfir AU fr! 1 1 HET AH-Jubileum-Kienspel is minder ingewikkeld dan het eruit ziet en zelfs nog gemakkelijker te spelen dan het eerste kienspel van vorig jaar. Twaalf weken duurde het toen achter elkaar. Dit betekende twaalf weken alle kaarten bewaren. Het Jubileum-Kienspel spelen we nu in series van vier weken. Voor iedere serie krijgt de kienkaart een andere kleur. Op 1 februari start de groene serie, die precies vier weken duurt. Dus de groene kaarten behoeft u niet langer dan vier weken te bewaren. Dan komt een volgende kleurserie aan de beurt. Puzzel oplossen Kunt u op uw kaart een volledig rijtje getallen (hori zontaal, vertikaal of zuiver diagonaal) afdekken of weg strepen, dan beginnen we aan de tweede fase van het Jubileum-Kienspel. De prijs die u kunt ver dienen hangt af van do goede oplossing van de puzzel aan de achterzijde van de kienkaart. 17N nu aan de slag. Iedere keèr dat u in een AH-winkel komt, heeft u recht op een kien kaart, of u iets gekocht heeft of niet. Aan de voorzijde van de kaart staan 25 getallen in evenzovele cirkeltjes. Aan het eind van iedere speelweek vindt u van 1 februari af in de wekelijkse AH-advertenties in de bladen een nieuwe kienopgave, be staande uit een reeks getal len. U behoeft nu alleen maar de getallen van de kaart en die uit de advertentie met elkaar te vergelijken. Met manchetkno pen, fiches van een vlooienspel of andere ronde voorwerpjes bedekt u op de eigen kienkaar- ten de getallen, die overeen stemmen met de opgave in de advertenties. Ook kunt u ze met een potlood afstrepen en later de potloodstreepjes weer met een stukje vlakgom verwijderen. Met behulp van de afbeelding links naast de kruiswoordpuz zel en aan de hand van de woor denlijst schrijft u het juiste woord in de puzzel. Dan vult u de lege vakjes in, net als bij een kruiswoordpuzzelmet gebruik- 3. Loi londer hulp de k mogelijke aantal p 11.254 Prijzen ter waarde MODEL AH-KIENKAART making van de woorden uit de lijst. Het gaat er echter om le Twintig televisietoestellen ^WINTIG Telefunken-TV-toestellen (elk ter waarde van 940. staan klaar als grote prijzen in het AH-Jubileum-Kienspel. De Telefunken FE 211 T heeft een 59 cm. beeldbuis, geeft een briljant beeld en is uitgerust met een moderne kanalenkiezer. Het toestel i; reeds technisch geschikt voor een toekomstig tweede programma. 20 Edy Wascombinaties TWINTIG Nederlandse huisvrouwen kunnen de gelukkige bezitster wor den van de Edy Super Twin Was- combinatie. Een ideale en royale wasmachine, voorzien van alle moderne hulpmiddelen. De waskuip met een net to-inhoud van 44 liter geeft u de mo gelijkheid drie tot drie en een halve kilo was in één keer te wassen. Drie aparte, sterke motoren zorgen voor het goed functioneren van de solide combinatie met z'n har- natie Is uitgerust met ^E „Edy-Dishwasher" is een volledige afwas-, spoel den droogmachine voor uw vaatwerk. Na het eten hef vaatwerk zo van de tafel in de machine en het wordt automatisch gewassen en gedroogd. Geen ge- irriteerde handen meer door afwasmiddelen, geen heen en weer geloop, geen breuk en daarenboven een volkomen hygiënische reiniging bij 60° tot 70°, een temperatuur, te hoog om er met de handen in te werken. 24 Edy afwasmachines, waarde per stuk 545.- Per keer gaan er in dit apparaat vijftien borden, twaalf koppen en schoteltjes, een flink aantal messen, vorken en lepels en eventueel nog een schaal. een waterafvoerpomp, dii het vrijkomende sop uit de centrifuge naar de waskuip terugpompt. Na afloop van de was kan men met een speciale aftapslang met afsluitkogel de waskuip leeg pompen in gootsteen of bad. Wassen, spoelen en centri fugeren in één apparaat. De Edy doet het voor u. Waarde van deze was- combinatie is 825.- 120 Sunbeam Junior Mixmaslers pEN handige kleine mengmachine, complee! met roerkom, standaard en spatel, aan gevuld met roerstaaf, messenslijper, klopper, poetsschijf en polijstschijf, dat is de Sun beam Junior Mixmaster. Echt de machine voor het gezin, de machine voor niet te grote hoeveelheden (ook als handmixer te gebruiken). Gebak, cake en vele andere heerlijke spijzen worden extra luchtig, dank zij het gebruik van deze mengmachine. Het Sunbeam receptenboek samengesteld door mevrouw R. Lotgering-Hildebrand, geeft vele tientallen gebruiksmogelijkheden van deze ideale keukenmengmachine die in de winkel 168 kost. 120 Sunbeam Automatische Pannen MET AH-Kienspel geeft u ook de mogelijkheid een automatische pan (winkelwaarde ƒ118.50) te verdienen. Een die bakt, braadt, roostert, kookt e?nz. Vooral een ideaal bezit voor kamerbewoners, maar ook voor het gezin, als „hulpje in de huishouding", wanneer de maaltijd vlug op tafel moet komen, biedt de Sunbeam automatische pan vele mogelijkheden. Het is een pan die een eind maakt aan de ongezellige toestand dat moeder in de keuken staat en het gezin om de tafel wacht op de biefstuk, het gebakken eitje of andere hapjes, die zó uit de pan op het bord moeten komen. Kodak Starlet camera MIT foto-apparaat is zó licht en zó klein dat het in jaszak of damestas kan worden meegenomen. De Kodak Starlet met be veiliging tegen dubbele belidhting en een inge bouwd flitscontett is ook geschikt voor kleurenfo to's en kleurendia's. Win kelwaarde 23.50. Itonson haar- droogconibinntle Honderdvijftig Ronson haardroogcombinaties in rose of blauw, voor 110 of 220 volt en voorzien van een storingvrije in ductiemotor vormen een attractief onderdeel van de waardevolle prijzen- reeks, winkelwaarde 89.50. ESMI-Bolschaatscn KI IET minder dan 5Q0 paar ESMI rolschaatsen zitten er in het AH-Jubileum- Kienspel. Rolschaatsen van Nederlands fabrikaat voor zien van dubbele kogella gers en uiterst slijtvaste rubber wielen. De fabriek geeft op deze rolschaatsen van uitstekende kwaliteit garantie. Winkelprijs per 29,50 H CKfClOX wekkers IDEAAL maar eventueel ook voor de keuken en natuurlijk voor op reis zijn de sier lijke Westclox Baby Ben wekkerklokjes ter waarde van 16.50 waarvan er zevenhonderd staan te wachten op nijvere kie- ners. Jolie Madame nylons yOOR geregelde bezoeksters van de AH-SuperMarts zijn de „Jolie Madame" Nylons geen onbekenden meer. Niet minder dan drieduizend sets van ze? paar nylonkousen ieder, staan er thans ter beschikking voor het AH-Kienspel. Ragfijne maar toch zeer sterke kousen, dat is de „Jolie Madame" garantie. Op uw in te sturen kienkaart behoeft u slechts de maat in te vullen, indien blijkt dat u voor deze nylonverrassing in aanmerking komt en u ontvangt een be hoorlijke voorraad van deze kousen voor de bekoorlijke dame. TTET nieuwe AH-Jubileum-Kien- spel. dat op 1 februari begint, verschilt op enkele punten van het vorig jaar met zoveel succes gespèelde spel. De vakjes op de kienkaarten zijn anders, de speel- duur is gewijzigd en er z{|n meer prijzen. Kienen «et fiches keuze zodanig te maken, dat het hoogst mogelijke aantal punten voor de kaart wordt behaald. Elke letter heeft namelijk zijn eigen waarde. Deze waarde staat aangegeven rechts van de kruis woordpuzzel. Welke prijs? Aan de voorzijde van de kien kaart treft u bü ieder vertikaal, horizontaal of diagonaal rijtje cij fers een letter aan. De Ietter voor of boven het rijtje, dat u volledig kon wegdekken, correspondeert met de prijzenlijst in het kleurvak aan de achterzijde van de kienkaart. De oplossing met het hoogste aantal punten van de puzzel verdient de eerste prijs, de op lossing met het daarop volgen de behaalde puntehaantal de tweede prijs. ÏVaar Haarlem. De kaart met de goede oplos sing die u de mogelijkheid biedt de prijs te verdienen moet worden gezonden naar Bradfute Postbus 62 9, Haarlem. Ver- eet niet uw t' i vermelden Kunt u met behulp van de eer ste advertentie geen rijtjes op uw kienkaart vormen, bewaart u dan de kaart tot de volgende week. Misschien opent een volgende op gave in de advertenties meer per spectieven. Het is vanzelfsprekend niet mogelijk een goede oplos sing te bereiken met gebruikma king van de getallen uit de ver schillende reeksen in de adverten ties van meerdere weken te zamen. I spelen en goed puzzelen. Teneinde met het Jubileum- Kienspel echt te kunnen kienen werden de 25 cijfers geplaatst in cirkeltjes, zodat we het spel met knopen of ronde fiches kunnen spelen. Series 4 weken Het Jubileum-Kienspel is dit jaar onderverdeeld in series van vier weken. Iedere vier weken speelt er een andere serie met een andere kleurenkaart. De eer ste serie start met een groene kaart. Meer prijzen Duizend prijzen meer dan in 1961 zitten er in ons Jubileum- Kienspel. Ruim tienduizend prij zen vorig jaar; 11.254 in het AH- Jubileumjaar 1962. J^ET OP! De kienkaarten, die u gratis bij een bezoek aan een AH-Avinkel kunt krijgen, onge acht of u iets koopt of niet, zijn gedurende de periode van vier weken, waarin een serie speelt, voor u waardevol. Bewaar ze goed, want verlies kan beteke nen, dat u een televisietoestel, wasmachine, een automatisch kooktoestel, een paar rolschaat sen, een camera of meer van der gelijke nuttige en waardevolle voorwerpen verspeelt. Het AH-Jubileum-Kienspel is een eerlijk spel, dat iedere Neder lander kan meespelen. Albert Heijn brengt het nu voor de tweede maal in Nederland. Speciaal voor de organisatie in Nederland is voor de duur van het tweede AH-Kienspel weer een apart kantoor van Bradfute in Haarlem ingericht. Daarheen stuurt u uw kaarten en daar valt ook de beslissing of uw oplossing goed is en of u op korte termijn een nieuwe TV-ont- vanger in uw huiskamer hebt staan of de was voortaan kunt la ten doen door een prachtige was- combinatie. Dus de kaarten van één serie gedurende vier weken goed be- waren en iedere week maar mee- AH-repen vallen in de smaak. Dat spreekt eigenlijk vanzelf. De fijnsite D el'icata-choco |ia- de i's er in ver werkt. Door eer ste rangs choeo- la<tiers. Iedere week gaan er méér van die fijne repen de winkels uit. Extra voordelig (met slagroom, suiker en koffie) BUTTERSCOTCH MELK PUUR MOKKA EXTRA BITIER DUBBELDIKKE met 12 hele hazelnoten 3 voor 3© weer verkreukeld en de eerste reizen behoren al weer tot het verleden. „VEEL GEMAK ER VAN" „We hebben nog niet zo heel veel kilometers afgelegd", vertel de mevr. De Bruijn ons. Eerlijk F)E eerste hoofdprijs in het AH-Kienspel 1961, een fraaie Opel Rekord, heeft het afgelopen jaar in de Ziekenhuisstraat 35 in Hengelo (O) nogal wat opwinding veroorzaakt. Het is per slot van rekening ook geen kleinigheid, zo'n plotselinge „ge zinsuitbreiding", vooral als men bedenkt dat bij de overhandi ging van het contactsleuteltje op 9 februari 1961 noch mevr. A. M. d e B r u ij n, winnares van de eerste „Albert Heijn-Opel" noch haar echtgenoot, i r. J. d e B r u ij n, in het bezit van een rij bewijs waren. Na de eerste drukte en de „overwinningsroes" hebben man en vrouw elkaar eens aangekeken. Daar stond-ie dan, een glanzend nieuwe Opel, maar geen der gezinsleden kon erin rijden. Zelfs met naar de garage brengen! TAAARIN is inmiddels veran dering gekomen, zo hoor den we bij een hernieuwd be zoek aan de Ziekenhuisstraat in Hengelo. Toen we arriveerden zat de heer des huizes heel kun dig achter het stuur van „zijn wagen" en liet de motor warm lopen. Zijn echtgenote die in middels het rijbewijs ook heeft gehaald, stond met gepaste trots voor het raam toe te kijken. Laatst op een regenachtige avond heb ik om zo te zeggen de stoute schoenen aangetrok ken, ben in de wagen gestapt en naar het station gereden om mijn man af te halen; het was wel een hoogtepunt!", vertelt .ze. BEIDEN EEN RIJBEWIJS De eerste AH-Opelwinnares en haar man hebben nu die hoogte punten achter de rug. Niet dat ze de dag na de 9e februari 1961 al voor de deur van de autorijschool stonden, Ir. De Bruijn had eerst belangrijker zaken af te handelen en reisde naar de overkant van de oceaan. Eerst daarna kwam hij fcoe aan zijn rijlessen. Zijn vrouw was hem daarin inmiddels al voor gegaan. Of het leren autorijden haar mee gevallen was Onze gastvrouwe keek een beetje zuinigjes na die vraag. Och ik ben een paar keer gezakt.... Maar een Nurks die daarover napraat, De examens van man en vrouw zijn allang voorbij, de rij bewijzen zijn om zo te zeggen al gezegd, een vakantietocht durf den we nog niet aan. Allebei net een rijbewijs en dan naar het buitenland, needat was ons te gewaagd. Maar wel hebben we fijne week-end-tochten ge maakt. Boeiend was een lange rit door het noorden van Gronin gen. En verder hebben we al veel gemak gehad van de wagen toen we mijn vader regelmatig in het ziekenhuis in Deventer moesten bezoeken. En weet u wat ik ook zo pret tig heb gevonden? De wijze waarop Albert Heijn de prijs heeft aangeboden en de hele af faire naderhand heeft afgewik keld. Dat kon beslist niet beter. Daar hebben we alle lof voor." Gebogen onder die loffelijke woorden hebben we de woning in de Ziekenhuisstraat weer verlaten. Buiten stond de auto, glanzend en wel. En dat alles dank zij het AH- Kienspel 1961. TNE FORSE blikken met „abri- i-A kozenpulp" van AH zijn jets heel bijzonders... Deze blikken zijn n.l. helemaal niet gevuld met „pulp" in de betekenis die wij aan dit woord toekennen. Integen deel, ze zijn gevuld met prachti ge halve abrikozen, die niet ge zoet zijn. U kunt er dus van alles van maken. U kunt ze gebruiken voor taarten, in koude en warme toetjes, u kunt ze met suiker koken en ze door een zeef roeren, zodat u een overheerlijke abriko zenjam krijgt die door alle jam liefhebbers met graagte veror berd zal worden. Per 100 gram bevatten deze abrikozen 12 gram koolhydraten. Iemand die aan diabetes lijdende is, zal er dus nok iets van mo gen genieten, mits hij dan uit zijn voorgeschreven dieet iets laat vervallen dat eenzelfde hoeveel heid koolhydraten bevat. Dat kan men zelf het beste uitmaken in verband met de voorgeschreven regels. Uiteraard vormen deze abrikozen dan eens een welkome afwisseling! CISKA VERHEUL yAN ALLE taartsoorten is ap peltaart zeker een van de meest gevraagde! U heeft ervoor nodig: een half pond bloem, twee eieren, een ons basterd-suiker, een pakje vanillesuiker en 175 gram boter. Verder voor de vul ling: goudreinetten (bijna een ki lo), suiker naar smaak, kaneel, een geraspte citroenschil, een ons rozijnen en krenten door el kaar (goed gewassen en uitge lekt), een half ons gesnipperde amandelen. Zo ging het in 1961: De eerste Opel-record kwam in het bezit van mevr. De Bruijn uit Hengelo door haar verdiend in het AH-Kienspel U begint met het deeg te kne den van de bloem, de boter, basterd-suiker, vanille-suiker en de losgeklopte eieren (bewaar hier een klein beetje van om later de deegruiten mee te pen selen zodat ze mooi glanzend worden) Laat de deegbal na het kne den een kwartiertje op een koe le plaats tot rust komen. In die tijd bebotert u uw springvorm. Rol na de rust het deeg uit tot een grote lap. waarmee u de springvorm deugdelijk bekleedt. Daarna gaat u de appelen schil len, u snijdt de klokhuizen gron dig weg, niets is zó naar als het tegenkomen van die harde bliezen!, u snippert de appelen klein en vermengt ze met alle andere ingrediënten. Dan vult u de springvorm met de appelen en toebehoren. Het deeg dat u overheeft kneedt u weer tot een bal, rolt die weer uit, snijdt er repen van, u legt die ruitvormig over de taart, legt langs de rand van de vorm tenslotte een band die u mooi gekarteld heeft en pen seelt al die deegbanden met het geklopte ei. In een matige oven bakt u de taart mooi bruin en gaar en dat zal dan ongeveer een uur vergen. Met een breipen kunt u controle ren of de taart gaar is; die naald behoort er nl. schoon uit te ko men. Wat zal het heerlijk ruiken in uw huis! CISCA VERHEUL,

Allerhande | 1962 | | pagina 2