u Johnson had letterlijk „geen leven meer" Albert Heijn heeft de 4 lekkerste koffies Albert Heijn De hu/s- arisen huiveren 1 1 1 1 1 1 1 1 SEPTEMBER 1961 O ALLERHANDE D 5 BRIEF VAN PRESIDENT KENNEDY Vol-aromatisch Goudwerk Mild-krachtig «„dm.* u Mild-geurig g™™,* maakt u het leven goedkoper DE AH- SPECULAAS IS ER WEER Zuurkool smaakt het hele jaar door! Dekschaal als warmte-bewaarder ïele-aquarium-lamp Onbreekbare broodtrommel NIEUWE ZWEEDSE MELKKOKER THERMOSFLES MET HANDVAT Artistieke asbakken Appelmoes- schoteltje QNLANGS lazen wij dat ner gens zoveel ongelukken ge beuren als in huis. Elk ogen blik, aldus is gebleken, vallen huismoedertjes van wankele, ontoereikende trapjes en breken beentjes en nekjes: struikelen huisvaders over stofzuigers en bezemstelen; storten bezoekers in hun beste pak neer ten ge volge van opgekrulde vloer kleedjes en rollen grijsaards levensgevaarlijk dooreen op te glad gewreven vloeren. Wij lazen voorts dat het ver keer, ofschoon algemeen bekend als uiterst gevaarlijk, aanmer kelijk minder slachtoffers maakt dan het fijne eigen huis waar (dus) aan alle zijden het gevaar loert. Daar staan de elektrische apparaten die verkeerd zijn aan gesloten aan het net en ieder een in huis voortdurend bedreigen met acute blikseminslag en daar ook loeren de losse traproeden die van de trap een steile glijbaan maken en daar staat de wasben zine gereed om, bij dom gebruik, geheel te exploderen. Voorts wachten in elke woning de mooie brandjes ten gevolge van het smoken in bed, het ver geten van functionerende strijk ijzers en daar ook dreigen een voudige verstikkingen ten ge volge van lekke gasslangen, losse gaskranen en kaduke gaskachels. J^R zijn wakkere huisvrouwtjes die het alpinisme in huis beoefenen. Zij plaatsen een voe tenbakje op de stoel en leggen daar dan weer twee delen en cyclopedie op en beklimmen vervolgens deze toren om een gordijnroe recht te duwen. E n vallen. En breken iets. Of verstuiken iets. Of verrekken iets. Er zijn voorts aardige en zelfs knappe huismoedertjes die, terwijl zij aan het naaien zijn, de spelden zolang in de moncl bewaren en er dan, in ogenblikken van op winding of anderszins, enkele van inslikken. Hoogst ongezond. En dan, lezer, dan zijn er de vele, vele huisvrouwtjes die blikken openmaken. Ach wij zien ze daar voor ons. die huismoedertjes! En de huis artsen rillen op het ogenblik dat zij deze woorden lezen; zij hui veren over het gehele lijf, deze huisartsen. De huisartsen wor den zelfs bleek om de neus en zij klemmen de handen ineen. Want zij kennen uit harde en bittere ervaring, de dreiging die sluimert in gesloten blikjes. Zij hebben immers reeds tienduizen den vingertjes van huismoeder tjes verbonden, genaaid, afgezet of anderszins. 'Zij' immers heb ben het leed dat het openen van blikken kan veroorzaken, van zeer nabij leren kennen. Daar om dan ook huiveren zij, de dap pere mannen. QESLOTEN blikjes, beste le zer, dat is algemeen bekend, moeten, wil men er enig nut van hebben, geopend worden. Met een dicht blikje zit men. Men kan ermee rollen: men kan er met een hamer op slaan en men kan ermee gooien maar verder heeft een dicht blik geen enkele betekenis. Het wordt pas belangrijk, een blik, als men het opent. En dit openen kan men op allerlei manieren doen. Wij hebben keurige en ook kwieke en zelfs heel aantrek kelijke vrouwen gekend die het deden met de bijl. Zij haal den de bijl uit de schuur of ook wel uit de balkonkast en gaven één geweldige slag op het blik. Dit bezweek. Wij hebben andere vrouwen gekend die de b eitel tevoorschijn haalden en t e- v ens de hamer van haar man (onwetend op kantoor of in de tram of waar zo'n man na het werk al niet kan zitten) en vervolgens kleine gaatjes sloe gen in het blik. Waarna zij naar de voorkamer slopen en de schaar haalden en zo het blik openknipten. Dat hebben wij met eigen ogen waargeno men. Wij hebben jonge mensen ge kend die de blikken tegen een muur wierpen tot zij (de blikken) ten slotte bezwe ken, een vermoeiende zij hei bijzonder kluchtige bezigheid die het uur van het avondmaal buitengewoon ongunstig be ïnvloedde en wij hebben aardige jongemannen gekend, die ze van een hoge verdieping van het huis, onder luid geschater, naar beneden lieten vallen op een binnen plaatsje. Wij hebben vele vrouwen gekend die het deden met de n ij p t an g. En tal rijke andere vrouwen die het deden met de pook en menig maaltje wortelen uit het blik dus) werd onderbroken door een kreet van een der disge noten als hij een vingertje (van één dier vrouwen) tussen zijn groente vond. JA, want talloos zijn de geva- J ren die het onoordeelkundig openen van blikken begeleiden. Talloos. Men kan zich uitermate pijnlijk bezeren als men het pennemes gebruikt om een blik te openen. Of het aar d- appelschilmesje. Zodra dat uitschiet en dat doet het dan is het raak. Goed. Er worden vele blikopeners ver vaardigd door de ijzer-, blik- en staalver werkende industrieën en als één mens dat weet. dan zijn wij het. Want wij zijn een dier personen die uren en uren kunnen doorbrengen bij de ver leidelijke afdelingen van huis houdelijke winkels alwaar men de kleine hulpapparaten voor de keuken verkoopt. Wij zijn DE EERLIJKE VINDER, DIE VERGUISD WERD "TEN merkwaardige geschiedenis heeft zich onlangs in Amerika afgespeeld. Ofschoon men de indruk krijgt dat men hier te maken heeft met een specifiek-Amerikaans geval, vraagt men zich bij het horen ervan toch af hoe men in de landen van Europa gereageerd zou hebben op de daad van de eerlijke vinder Dough Johnson die een bedrag van, ruwweg uitgerekend, een miljoen gulden op straat vond en dit als vanzelfsprekend terug gaf aan de eigenaars. Sinds die dag hebben hij en zijn gezin geen leven: van vele zijden wordt hij, langs anonieme weg, uitgekreten voor „sufferd" en „lammeling". Alleen dus omdat hij* zijn doodgewone burgerplicht heeft gedaan: teruggeven wat niet van hem was. T Zo hevig is de agitatie van velen tegen hem dat zelfs pre sident Kennedy hem het volgende schrijven deed toeko men: „Ik zend u hierbij mijn betui gingen van persoonlijke waar dering inzake uw onwrikbare eerlijkheid bij het teruggeven aan de eigenaars van het bedrag van 240.000 dollars dat u vond. Ik heb de berichten van het voorval met belangstelling ge lezen en ik betreur het optreden van de miserabele weinigen die sindsdien uiu familie en uzelf hebben lastig gevallen. Uw ka raktervolle daad is een gezond voorbeeld dat algemene aan dacht verdient. Want wij zijn zo krachtig als onze wil is om moedig en gewetensvol te han delen." De broer van de president, de procureur-generaal van de Ver enigde Staten, Robert Ken nedy, schreef: „Ik zou u alleen willen zeg gen dat u de juiste weg bewan delde toen u het geld, dat u ge vonden had, teruggaf. Als u het niet had teruggegeven dan zou uw geweten u. daar ben ik zeker van. gekweld hebben. Nu kunt u iedereen recht- in het gezicht kijken en uzelf elke morgen in de spiegel evenzeer. Als u het geld had gehouden, was dat niet mogelijk geweest. Door het geld terug te geven, hebt u een voor beeld gesteld van eerlijkheid dat. daar ben ik zeker van. eer bied afdwong bij de meerder heid uwer landgenoten." „Wat ligt daar?" Wat nu was de achtergrond van deze officiële en uitermate prij zende woorden van de hoogste autoriteiten van de Verenigde Staten? Douglas Johnson woont met zijn gezin in Los Angeles. Op 10 maart van dit jaar stond de neger familie vroeg op en Mrs Johnson, een vrouw van 38 jaar, maakte het ontbijt klaar voor haar man en drie zoons. Haar man scheerde zich, alvorens af te gaan op een nieuw karwei dat hij meende te kunnen vinden: het weghalen van puin van een aanneembedrijf Met het vervoer' van zand, puin Dough .loli il«' injiii «lie innar liefNt 8 2 IO.OOO aan bankbiljet ten vonil en ze aan «Ie elge- naars teruggaf. Hij heeft het. zoals men «laf jmpulnir z.egl, geweten". Hoon en smaa«l waren x'n deel. en afval verdiende hij een be scheiden inkomen. Toen de jongens naar school waren vroeg Douglas (50) zijn vrouw met hem mee te rijden. „Zij zou hem geluk brengen", zei hij. Dat viel legen: zij vonden de aannemer, die de opdracht moest geven noch thuis noch op het werk en onverrichterzake keerden zij tegen de middag terug. Toen zij naar huis reden zag de vrouw een grijs voorwerp op straat liggen en omdat zij meen de dat het een stuk beton was. riep ze: „Niet overheen rijden!" John son stopte, raapte het voorwerp, dat een vierkant zeildoeken pakje bleek te zijn op en smeet het, zonder er verder naar te kijken, achter de bank. V4 miljoen dollar „Ik begrijp nog steeds niet waarom", zegt hij, „want zo iets doe ik nooit; ik ga nooit kijken of er wat ligt". Helen bekeek, toen zij voort reden het pakje en zij be keek de label die eraan hing. „Weet je wat je ge vonden hebt!", riep ze uit, „hier staat op dat het: 240.0 „Weineen", zei Dough schamper, „dacht je dat je zo'n bedrag in zo'n klein zakje kon krijgen?" Het was wel degelijk bij na een kwart miljoen dollar. Het echtpaar reed naar huis en Helen was nog zo verstandig om te zeggen: „Rij voorzichtig, want als er iets gebeurt en ze vinden j zo'n bedrag op ons. dan zouden we lelijk in de narigheid komen." Beiden wisten niet. dat al geducht j gezocht werd naar het pakje. Ook waren zij er niet van op de hoogte dat dit bedrag het grootste was dat ooit door de eigenaars. Brink's Incorporated, was verloren: het was uit de pantserauto, die zij voor geldvervoer gebruikten, ge vallen. Wat het verlies vooral zo pijn lijk maakte was het feit, dat de bankbiljetten geen moeilijk uit te geven grote stukken waren maar doodgewone briefjes van tien en honderd dollar. Met andere woor den: elke oneerlijke vinder had. zonder kans op ontdekking, het geld kunnen gebruiken voor elk gewenst doel. Politie gewaarschuwd „Mijn vrouw zégt dat ik rilde als een riet toen we doorreden", zegt Dough. Hij maakte de zak niet open. Toen hij eenmaal veilig thuis was. vroeg hij zijn vriend de oud-poli tieman Taylor of hij even langs wilde komen om getuige te zijn van het feit dat hij het geld afgaf. ..Je moet de politie er buiten hou den", adviseerde deze oud-agent. „Want zij komen met loeiende si renes aanrijden .en dan denken de buren maar dat er iets loos is". Hij ried aan de FBI. het geheime po litieapparaat der V.S., op te bel len. Zo werd gedaan en de FBI ver zocht ramen en denren stevig te sluiten en stilletjes af te wachten. Vier FBI-agenten kwamen al gauw aanrijden. Zij zeiden: „Gewoonlijk houden de mensen zo'n bedrag eerst nog een hele poos vast en proberen er zoveel mogelijk geld uit te slaan voordat zij het terug geven. Uw geval is uniek; u ver dient dank en een felicitatie voor uw eerlijkheid". In de publiciteit Niemand wist van de zaak en toen de FBI weg was zaten Helen en haar man beduusd tegenover elkaar, blij dat het achter de rug was. De drie jongens, een van zes tien. een van dertien en een van elf. hadden ook niets gehoord: zij immers zaten op school. Dat duur de niet lang Want toen kwam de pers. kwamen de fotojournalisten en de televisie, de radio en de een voudige mensen werden na enige dagen al gek van de drukte. En van de geleidelijkaan wassende stroom verwijten dat zij het geld. dat zó voor het grijpen lag, hadden teruggegeven. Dough Johnson zei voor de televisie„Waarom geef je iets terug? Omdat het niet van jou is natuurlijk." Op de vraag of hij in de verleiding was geweest het te houden antwoordde hij: „Hoezo? Ik ben toch geen dief? Als ik het geld had gehouden zou ik toch nooit mijn kinderen meer recht in het gezicht' heb ben kunnen kijken." Wat verwachtte hij voor be loning?, was ook een vraag. „Ik vind niet dat die men sen hij bedoelde de eige naars van het geld een speciale verplichting jegens mij hebben. Ik deed doodge woon wat ieder behoorlijk mens zou hebben gedaan." Begin der narigheid De eigenaars gaven de eerlijke vinder een bedrag van S 10.000. Hij werd een nationale held. Hij kreeg brieven van Edgar Hoover en andere: hij werd overladen met vriendelijke en prijzende brieven Kortom: op Amerikaanse wijze Er zijn 4 groepen koffiedrinkers m ons land en tot een van die groepen hoort u. Deze 4 groepen zijn: de liefhebbers van vol-aromatische koffie, van mild-krachtige koffie, van mild-geurige koffie en van pittige koffie. Daarom heeft Albert Heijn uit de beste koffiesoorten de juiste melanges gemengd voor alle vier de smaken. Wat u ook kiest: AH-koffie in pak of AH-vacuum- koffie in blik, u. drinkt altijd de beste kwaliteit koffie, juist naar UW smaak! En u betaalt er bovendien minder voor dan voor elk ander kwaliteitsmerk. Zie maar! *mn m ALBERT HEIJN KOFFIE Uk ISO grim Vacuumblik 250 gram 62 72 35 35 45 Pittig Paarsmerk io 20 overlaadde men de Johnsons met tekenen van instemming. Maar ook begonnen toen de te kenen duidelijk te worden van personen die de simpele daad van eerlijkheid beschouwden als het stomste wat een, mens kon doen. Dreigbrieven kwamen binnen, scheldbrieven, brieven met een in houd die sprak van een misdadig heid-van-aard die ontstellend was. En op school werden de drie jongens slachtoffer: zij werden na gejouwd door ongure elementen en meteen ook stak het afschuwelijke rassenprobleem de kop op. Ook wat het zoeken van werk aangaat bleek alles moeilijker te zijn ge worden. Opdrachtgevers zeiden: „Man had het toch gehouden. Nee. ik heb niks voor je". Of: Wie $240.000 laat schieten heeft geen werk no dig; hij heeft een dokter nodig". Het ergste evenwel was het leed dat het gezin ondervond. Er waren mensen die aanbelden en als open gedaan werd alleen zeiden: „Ik wou de sufferds die zoiets stoms doen wel eens met eigen ogen zien". een deskundige in blikopeners. En daarom ook verdriet het ons, dat zij nog zo onvolmaakt zijn. Morgen wellicht lezer zit ten wij op de maan en dan zit ten wij daar met ondoel treffende blikopeners. Dan moeten wij de doperwten openmaken en dan moet de bijl erbij komen. J^R zijn heel aardige openers, dat geven wij toe. En wij. die er inmiddels al stellig wel twee tot drieduizend hebben gekocht, ei-kennen dat graag. Maar zij verdwenen. Zij verdwenen in de vuilnisbak tussen de aardappel schillen of zoiets. Zij werden uitgeleend en kwamen nimmer weer. Zij braken in ondeskun dige hand en zij werden stomp en akelig in het gebruik. En telkens weer brak het ogenblik aan dat ook wij, ja, ook wij, gedwongen waren éven de bijl uit de schuur te halen of de beitel ook wel en de hamer dus en de schaar en de nagelvijl. En de pook. Kijk. en dat nu doet ons leed. Dat vinden wij akelig zo aan de vooravond van de eerste reis naar de maan. Blikopeners zijn moeilijke dingen en zij vormen een geweldig modern probleem. Of zij nu al. draaien, kloppen, vegen, zuigen of dat zij al wip- penderwijs worden voortbewo gen (al dan niet met pedaal voortstuwing). zij blijven een probleem en ivij zouden als wij daartoe bevoegd waren de man die er een uitvond die goed was en die niet verdween, stellig verheffen tot een hoge positie met een titel desnoods wat kan het ons schelen. Want de bijl wordt stomp. A. ROEKOE VAN DE REDACTIE: Het doet ons genoegen dat wij de schrijver van bovenstaande des kundige ontboezeming over blikopeners kunnen meedelen dat Albert Heijn een wandblik- opener beschikbaar heeft gesteld, waardoor zijn probleem fen dat van vele „zijner" hulsmoedertjes) definitief opgelost zal zijn. TN de bekende verpakking vindt u nu bij AH de pondspakken Kruidspeculaas, de pondspakken Molenspeculaas en de Amandel speculaas. Deze laatste in pak ken van -± 240 gram. De Molenspeculaas wordt het he le jaar door verkocht en dus ge noten als lekkernij, hetzij op de boterham, hetzij zo maar bij een kopje koffie of chocola. De Amandelspeculaas dankt zijn heerlijke smaak aan het feit dat gemalen amandelen door het deeg gewerkt zijn, zodat het hele koekje naar de aman del smaakt. Het is jamnier dat men In het buitenland, waar men toch zo veel typisch Nederlandse pro- dukten naar waarde weet te schatten, de „Speculaasjes" nog steeds niet écht ontdekt heeft. De mensen weten niet wat ze zichzelf tekort doen! Maar we wensen de hele wereld het genot van dit pittige, krui dige koekje van ganser harte toe! CISKA VERHEUL De Fransen eten het hele jaar door zuurkool! En waar om ook niet? Zuurkool is een frisse, lichtverteerbare groen te, waar men veel plezier aan kan beleven! Natuurlijk, in de winter maken wij ze wat zwaarder klaar. We gebruiken dan zuurkoolspek, evenals rookworst. Zolang de dagen echter nog mild van tempera tuur zijn. zult u de zuurkool allicht minder zwaar maken. Overigens, u kant ze ook rauw, in de vorm van sla, eten. En u kunt er een stoof- sel van maken met gefruite uitjes en blokjes selderijknol. Ook daarbij passen de rook worst en de aardappelpuree. Ciska Verheul Radio300 speeluren De Partner is een nieuw tr an- s i st o r-r a di o o t j e van Te- Ie f u n k e n, dat normaal speelt op een batterijtje van negen volt. Als u het apparaatje niet op reis nodig hebt en het ge woon in huis (bijvoorbeeld in de keuken of de slaapkamer) wilt gebruiken, dan kunt u onder de radio een speciaal hiervoor ont- worpen batterijendoos klemmen, waarin zich zes staafbattenjtjes van anderhalf volt bevinden. U spaart dan ten eerste de 9-volts batterij, die automatisch wordt uitgeschakeld en u verlengt in de tweede plaats de speelduur tot 300 uren. 48 cm BEELDBUIS -#■ De tv-toestellen met 43 cm beeldbuis zijn nagenoeg geheel van het toneel verdwenen en opgevolgd door de pas op de markt versche nen toestellen van het 48 cm type, uitgerust met een rechthoekige beeldbuis. Dit laatste wil zeggen: groter beeldvlak met behoud van dezelfde lijnenafstand (beeldscherpte), vlak ker verloop van het beeldscherm (geen beeldvertekening indien u niet recht voor het toestel zit) en minder diepe toestelkasten. Een voorbeeld hiervan. Is de Er res tv 46 2 5 met 48 cm 110" beeldbuis met de geringe afmetingen 54x45x 25 cm (met achterkap 32 cm). Menig huisvrouw staat steeds weer voor het probleem, hoe zij het eten voor laatkomende huis genoten moet warm houden. Een nieuwe dekschaal van Nederlands fabrikaat lost dit probleem op ele gante wijze op. Deze dekschaal, de Marmora/20, isoleert namelijk door haar dub belwandige constructie. De schaal is gemaakt van een uiterst lichte maar onverwoestbare kunststof, die geen reuk of smaak aanneemt. De schaal wordt gebruikt zonder on derzetter. Zij heeft vier handgre pen. die altijd koel blijven, twee voor het aanreiken en twee voor het aanpakken. Het materiaal is bestand tegen alle moderne wasmiddelen en soda. Bij de schaal hoort een gekleurd deksel, waarvoor u kunt kiezen uit de kleuren zwart, rood en geel De dekschaal zelf is wit. Prijs 9,95 Een grappig nieuwtje, deze tele-aquarium-lamp, die in ver schillende modellen en voorstel lingen leverbaar is. U kunt ook een uitvoering krijgen als spie gel (voor overdag) met lamp (voor de avond). -#■ Broodtrommels van plastic vertonen vaak het euveldat ze nogal gauw breken. Door het. gebruik van een hoogwaardige kwaliteit plastic, zogenaamd lagedruk-polyethyleen, is de Hünersdorff plasticfabriek erin geslaagd èen broodtrommel te vervaardigen, die werkelijk on breekbaar is. Natuurlijk is deze kunststof reuk- en smaakvrij. De broodtrommel is van een ruime maat en kan erg gemak kelijk worden schoongehouden. Kleur wit met rond schuifdek sel in pastelblauw of pastel groen. Prijs 19,95. De Zweedse Skultuna-fabrieken brengen speciaal voor ons land een nieuwe melkkoker van E 1 o x a 1 -a 1 u m 1 n i u m, die even als de pannen van dit merk van geëioxeerd aluminium Is gemaakt. Dat betekent dat de oppervlakte van het metaal langs elektrolytl- sche weg Is veredeld, welk pro cédé de kans op aanbranden aan zienlijk vermindert. De melkkoker heeft een rood ge- eloxeerd deksel, dat gemakkelijk op de koker kan worden vastge- schoven. zodat het tijdens heti schenken niet kan vallen. Ook heeft de melkkoker een vlak afge- 1 draaide bodem voor gebruik op gas of elektriciteit. Een nieuwe thermosfles Is de Aladdin Dura-Clad, die wel geheel anders is dan het bekende model Isoleerfles. Deze fles is namelijk voorzien van een handvat, dat na tuurlijk tijdens het schenken erg praktisch Is en bovendien het weg rollen van de fles voorkomt. Sluitdop en hand vat zijn gemaakt f*?' uit één stuk, zo- i f dat het handvat f onmogelijk kan loslaten. De man- tol van de fles is van onverwbest- baar plastic en volkomen roest-, splinter- en schil- fervrij.De spiraal vormige schroef- sluiting sluit in één draai geheel af. Hoe u ook t schenkt, de fles L is drupvrij. De naadloze binnen- fles van zilver achtig glas rust op de bodem op een plastic voetstukje, waardoor alle trillingen en schokken worden opgevangen en breuk nagenoeg onmogelijk is Er zijn drie maten: Yi, Yz en 1 liter in de kleuren rood en antraciet. -*■ Kristal is de mooiste soort glas die u zich kunt voorstellen. De Koninklijke Glasfabriek Leerdam is verschenen met een nieuwe serie asbakken en kandelaars naar het ontwerp van de kunstenaar I. V a I k e m a, uitgevoerd in helder i kristal. Erg decoratief is de ruwe oppervlakte van de voorwerpen, die ontstaat door een bijzondere bewerking van de vorm. Verhuisd Uit de voorbijrijdende auto's schreeuwden boosaardige indivi duen aantijgingen naar het huis. De buren verkilden. De telefoon werd buiten werking gesteld om dat die voortdurend ratelde en woedende taal uitbraakte Ten slotte moest Dough een revolver in huis nemen en zijn vrouw verbie den de deur open te doen als hij niet thuis was. Men verhuisde ten slotte. De oudste zoon die het niet lan ger kon uithouden liep van huis weg; hij liet een briefje achter dat hij het te zwaar te verduren had in zijn omgeving. Na twee dagen kwam hij terug met betuigingen van spijt. Overigens brachten deze schan dalige aanvallen op de eerlijkheid van de Johnsons opnieuw honder den brieven uit alle delen van de wereld. De boot die Johnson te za- men met zijn zoons aan het bou wen was in het schuurtje achter het huis moest wachten; eerst dienden de talloze brieven op de een of andere wijze behandeld te worden. Nachtmerrie voorbij Geleidelijk-aan echter luwden de vijandelijke aanvallen: velen die eerst tegen de Johnsons had den geageerd, herzagen hun hou ding toen ook president Kennedy zVn Instemming met Johnsons eerlijke daad betuigde. De 2aken gaan nu beter. Er wordt uitgekeken naar een nieu we vrachtwagen; er zijn wat nieu we meubeltjes; het huis dat zij be wonen is gedeeltelijk hun eigen- dom en de nachtmerrie van de vreselijke belangstelling van een hele wereld is langzaam aan het vervliegen. Hoe denkt Douglas over het „verlies" van een for tuin? Hij zegt: „Ik heb nu een mooi nieuw huis, een beste vrouw en drie gezonde jongens; wat moet ik meer. Ik acht mezelf al rijk ge noeg. Trouwens: ivat kun je anders dan eerlijk zijn." Er zijn gelukkig nog vele men sen als de Johnsons. Anders was de wereld waarlijk verloren! A PPELMOES in blik smaakt niet alleen goed. maar bete kent tijdbesparing! U behoeft het blik maar open te maken om te kunnen genieten van een perfec te appelmoes. Maakt u er eens een verrukkelijk toetje mee In de vorm van een schoteltje in de ov.en. Onder in de vuurvaste schotel komt een laag griesmeelvla, daarop een laagje aardbeienjam, daarop weer een laagje gries meelvla, daarop een laag appel moes en ten slotte weer een laag je griesmeelvla waar u wat sul. ker over strooit. Zet de schotel in de oven en laat er een mooi bruin kleurtje op komen. CISKA VERHEUL

Allerhande | 1961 | | pagina 5