DE MAN VAN DE RECLAME Tl Gelderse rookworst rr„oo Albert Heijn 3b J 9 Gerechten-met-de-Franse-slag in de vakantie-tijd Groot assortiment PLATS DU JOUR Nog enkele losse tips JAM: een ZOMERS genoegen! 3 EERSTE VRAAG: Maakt al die reclame de boel niet duurder Grotere omzet, lagere prijzen Plats du joui r JUNI 1961 ALLERHANDE Intuïtie Enig juiste wet Goed produkt voorwaarde AH Hofleverancier DE HEER H. VALK ....nuchtere, rechtlijnige Zaankanter.... Boffie Nimmer rust Bistro! (Snel, vlug, maak voort met die maaltijd!) op een warme zomeravond Heerlijk van geur en smaak e5 u Neem deze koksmaats mee op reis! Witte bonen met spek en tomatensaus 169 Bruine bonen met spek 169 Hutspot met klapstuk 169 Zuurkool met spek en worst169 99 99 99 99 99 109 99 109 99 99 99 99 99 99 109 Rixona (instant aardappelpuree) p. zak Kapucijners Bruine bonen Witte bonen Nasi Goreng Nasi Goreng Bahmi Bahmi 1.- 68 59 59 69 98 159 110 159 maakt u het leven gemakkelijker en goedkoper! DERTIEN ALLERHANDE SMAKEN Lichtgewicht onder de lichtgewichten en dan een aansporing dat „arm en rijk bij mij hun in kopen kunnen doen" alsmede de mededeling „de beste Hol- landsche suiker (Duitsche en 2e soort suiker houd ik er niet op naen verder en dat vind ik kenmerkend, omdat wij vandaag eigenlijk nog precies dezelfde reclametactiek volgen staat er dat wie geld wil be sparen en prima waar wil ont vangen, bij Albert Heijn moet kopen en dat te duur kopen geld weggooien betekent. Zo is het! En zo doen wij het nu nóg. Albert Heijn houdt nog steeds vast aan de stelregel: prima kwaliteit, grote omzet en kleine winst." De heer Valk is, zoals gezegd, een. man van intuïtief werken op zijn gebied. Hij voelt aan wat een goede benadering is en zoals hij het aanvoelt heeft hij 38 jaar lang de reclame van het bedrijf geleid. yONDER AJ men da WIE contact krijgt met de reclame- en publiciteitschef van een groot bedrijf en voor het geestesoog de enorme adver tenties en andere publiciteitsactiviteiten ziet die tegen woordig het beeld van de ganse handel beheersen, is geneigd als eerste vraag deze te stellen: „Werkt al die reclame nu niet kostenverhogend?" Het was deze vraag die ook wij stelden aan de heer H. Valk, die onlangs zijn functie van reclame- en publiciteitschef verwis selde voor die van algemeen reclame-adviseur van Albert Heijn. .."JVjEE", zegt de heer Valk en -^als er iemand is die het kan weten dan is hij het wel. Zeker wanneer het gaat om de reclame acties van Albert Heijn. Want hij heeft een unicum in de wereld van de reclame zijn ganse car rière gemaakt bij één baas en die ene baas is Albert Heijn. De 'neer Valk is een stevige Zaankanter. die zijn hele leven met een karakteristieke noestheid en volharding gewerkt heeft aan één taak en dat gedaan heeft bij één baas dus en woonachtig op één en hetzelfde adres. Zo is de heer H. Valk. En het verklaart het feit dat de directie hem, of schoon hij. na 38 jaar dienst, de pensioengerechtigde leeftijd be reikt heeft, verzocht heeft zijn waardevolle diensten nog enkele jaren te willen blijven bewijzen en. als adviseur, zijn opvolgers te blijven ondersteunen. De heer Valk doet dat graag. Hi] is een man die zonder de eeu wige beweging van de reclame niet goed meer leven kan. En dat is te begrijpen. Hij heeft gans de enorme opgang van de reclame van AH meegemaakt. Van het kleine begin af tot de enorme vlucht die alles nu heeft geno men. ..Reclame", zegt de heer Valk, werkt niet kosten verhogend. Dat wil zeggen: als ze goed wordt gevoerd. Dan namelijk groeit de om zet en groeiende omzet is voordeel voor de klant omdat dan de prijzen kunnen zak ken. Talrijke malen heeft AH bewezen dat deze stelregel: gr o t er e omzet, lagere prijzen dus, de enig juis te wet is in de eerlijke handel. En een grotere omzet, dat is duidelijk, veroorzaakt een grotere produktie. Dit is dan weer aanleiding tot verbete ring der produktiemethoden. de kwaliteit wordt beter en zo stijgt de algemene wel vaart. De doorstroming van door de reclame losgemaak- j Toen kwamen de geschenken in te gelden werkt buitenge- de vorm van ..waardevolle ge- woon gezond op het lichaam e 'X.e^Tpe? Van de staat." tjes. de kop-en-schotels. de thee- ■7 A* Hoor- Valk het Upt oladen- de naaidozen. de brood- Zo ziet de heer Valk het Hettrommels en t verder j ni t) is de nuchtere en zuivere kijk- j op-de-zaak van een nuchter en j eerlijk man. Hij is van oordeel, dat de wetenschap der recla-1 me zeker niet ter zijde mag worden geschoven, maar dat daaraan toch ook weer niet een absolute waarde mag wor den toegekend. Hij meent dat het te zeer accentueren van moderne, psychologisch geba seerde opvattingen en onder zoekingen vaak een voorbij schieten van het doel ten ge volge kan hebben. te willen doen uitko men dat hij geen fouten zou hebben gemaakt (..ik ben er ook wel eens flink naast geweest, want ik ben nu eenmaal wat be houdend van natuur en dat kan soms ook wel eens verkeerd blij ken", verklaart hij) zegt de heer Valk toch in belangrijke mate te vertrouwen op zijn intuïtie. En intuïtie dat weet iedereen is vaak een ander woord voor grote vakkennis. Hij heeft, sinds die barre dagen dat in Hilver sum een eerste Albert-Heijn-win kel werd geopend en dat feit door middel van strooibiljetten die uit een Fokker II boven het Gooi werden uitgegooid op een geme ne sneeuwdag (..een benauwde ervaring!"), nu dan bijna veertig jaar geleden, tal van andere op zienbarende campagnes geleid. Het papiertje van de oude krui denier Ab uit Oostzaan groeide gestadig aan uit tot steeds groot ser en indrukwekkender reclame middelen. Wie de heer Valk hoort vertellen over zijn rijke ervarin gen op dit gebied, ziet voor zich een hele historie van het recla- mewezén afrollen. Hij ziet met de hand ingevulde prijscourantjes voor die dagen wonderen van „schoonheid" en tevens het ca deausysteem (..wie 1 aan ge mengde kruidenierswaren be steedt (suiker uitgesloten) krijgt eeri bus thee cadeau") en de in trede der kassabons waarop men „tabletten chocolade" kon krij gen. Ook de jeugd kwam geleidelijk aan meer aan bod: prentenboe ken, gummi olifanten, proppe- schieters. Daarna kwamen de „fraaie koektrommels met cocos- spritsen in 1928 en 1929 toen het bedrijf na veertigjarig be staan het predikaat ..Hofleveran cier" had ontvangen, ontstond de befaamde kreet, en de heer Valk weet er alles van!. „Albert Heijn maakt u het leven goedkoper". De kwartjesreclame baarde op zien. Maar het kwartje werd steeds waardevoller en zo moest men de 19-centen-reclame invoe ren. Toen kwamen de spaarpotten voor de jeugd: „Hierin kan uw En... Boffie kwam opdagen. Boffie, het olijke jongensfiguurtje dat de koffie van AH binnen bracht op een enorm plateau en daarmee onmiddellijk alle ar beid deed stilliggen. De Boffie- campagne (duidelijk gedragen door de intuïtie van de .uitvin der" de heer Valk), werd een ge weldig succes. Het was een toen hypermoderne benadering van de klant. Zoiets had men nog niet ge zien. In alle tijdschiften en kran- - - ten verschenen de grappige Bof- kle.ne trouw bewaren, wat Albert fie-advertenties en zowel het pu- Heijn u helpt besparen stond er- bliek als de deskundigen waren °Pr. er vol lof over. De heer Valk Er ontsiond een reclamefilm: kijkt er nog steeds met trots op de stroom geschenken-bij-bood- terug, schappen bleef toenemen: legpuz zels, parachutes. geduldspelen Men begon met prijspuzzels etc. De AH-kalenders sierden (81.000 oplossingen in dié da- menig interieur. igen!); men gaf Boffiespeldjes. Boffiespiegeltjes, Boffie-kwartet- spelen en zo werd Boffie er (mèt de koffie) muurvast ingeheid Zo ging het door: jubileumgeschen ken. prachtige paas- en pinkster- aanbiedingen op fraaie folders, zilveren wapentheelepeltjes, fou- tenzoekplaatjes en voortdurend ..voordelige aanbiedingen". „Aller Hande kwam en in haar zesde jaargang komt dit graag gelezen blad in een oplaag van meer dan een miljoen exemplaren maande lijks in de Nederlandse gezinnen. Zo ging het door, jaar-in-jaar- uit. Want de reclame biedt nim mer rust. Men moet onophoude lijk op de trom blijven slaan. AH groeide en groeide en de heer Valk stimuleerde de groei met zijn kennis-van-zaken, zijn enthousias me en alle middelen die er ter beschikking stonden, gebruikte hij. Hij was als de goede huis arts die goedmoedig maar toch streng het opgroeien van het hem toevertrouwde gezin ziet. Hij kreeg zijn kansen want de directie geloofde (en gelooft!) in hem en „Baas Gerrit Heijn)", begreep hem en zo zag de heer Valk, stug doorwerkend, Zaans en koppig, als een ontwerper van een nieuw type vliegtuig, ten slot te de opvlucht van AH tot een nationale onderneming. Want zo mag men AH toch wel noemen. Hij zegt kalm: „Ik heb altijd een goed artikel gehad om te verkopen. En dat artikel is Al- bert Heijn. Door het enorme as sortiment van het AH-bedrijf, ieder artikel moet toch steeds de nodige aandacht hebben, was het vaak geen gemakkelijke op gave. Maar ik heb het altijd met veel genoegen en voldoening ge daan. Ik heb steeds mijn taak zó gezien: Albert Heijn als ge heel bekend maken, dienend, populair en vooral vertrouwd. En daar ga ik mee door zo lang als ik kan." Goede, verantwoorde reclame is een onmisbaar element in onze samenleving. Wanneer door de eeuwen heen, aan het menselijk vernuft met de daarbij gepaard gaande ontwikkeling niet de no dige bekendheid was gegeven, zouden wij nu nog in de natuur staat van onze voorvaderen leven. In dit verband, merkt de heer Valk op, verwijs ik gaarne naar het artikel over koelkasten in dit blad. en de reclame-advertentie, welke dit artikel ondersteunt. TVIE PARIJS heeft bezocht kent ook de eenvoudige en voortreffelijke eethuisjes, de bistro's, waar men voor weinig geld in de snelst mogelijke tijd een uitstekend maal kan genie ten. Men behoeft echter beslist niet zo ver te reizen om deze sensatie in vakantietijd te bele ven, want dank zij de voortref felijke kant-en-klaar-maaltijden van Albert Heijn in blik kan men zich op elke uitgestrekte heide, op elk eenzaam plekje kostbaar verwoiwen „rust" en j op elk moment van de goede lieve dag van een bistro-ge- j recht" genieten, zonder daarbij zelfs afhankelijk te zijn van de dienstbaarheid en vriendelijk heid van een eethuis-eigenaar. De Plats du jour kunt u in hele en halve hlikken inslaan, zodat de grootte van het te voeden gezelschap altyd op de doelmatigste en voorde- digste wyze kan worden ge diend. „Reclame", zegt hij, „is af komstig van het Latijnse woord reclamare dat „luid roepen" betekent. Reclamemaken is dus duidelijk laten weten dat men er is. Zo is dat toch ook in de gewone menselijke verhoudin gen; men moet zo nu en dan eens laten zien en welen dat men er is. Het beste gaat dat natuurlijk door goede arbeid, door pres taties. Daarom: goede reclame kan alleen daar ontstaan waar een goed produkt verkocht moet worden. Anders ontbreekt er iets aan en dat voelt de koper onbewust en het remt hem. Wat Albert Heijn betreft: de oprichter van het bedrijf besef te deze stelregel al heel vlug. Hij begon meteen na de ope ning van zijn eerste kruide nierswinkel in Oostzaan de „re clame" in zijn verkooptactiek te betrekken. Hij maakte strooi- biljetjes en nagezien door de meewarig-kijkende concurren ten uit die dagen (het was in 1888 ongeveer) bracht hij die zelf rond. Er stond op dat hij de beste en goedkoopste kruide nier was. Heel eenvoudig. Het was allemaal in de ik- trant gesteld. Zo in de geest van: „ik lever de beste waar", ,.ik bied meer voor uw geld" en zo meer. Maar de Zaankanters lazen de briefjes met een ,,'K zal Ier es kaike wet je n o u w weer te v er t el- le h e b, A b" en het bleef niet bij „kaike" want zó goed gingen de zaken dat er al gauw meer winkels verschenen bij voorbeeld in Purmerend en Alk maar. Ik heb hier nog zo'n vroeg biljetje. Er slaat op: titelregel: Prima Kwaliteit Croote Omzet. Kleine Winst" WIJN VE7UN drinken op een warme zomeravond is een puur genot dat tegenwoordig eigenlijk wel voor iedereen bereikbaar is. Alhoewel er vele wijnen zijn, die hun char mes geleidelijk aan laten ontdekken, spreken juist de zomerwijnen zeer gemakkelijk aan. Bij AH vindt u een prachtige collectie wijnen die met bijzondere zorg voor u zijn ingekocht en die stuk voor stuk fraai van kwali teit zijn en aantrekkelijk in prijs (en dit laatste is natuurlijk eveneens van het grootste belang!). zg. „Naturgewachs e". Deze zijn op bestelling verkrijgbaar, daar niet alle soorten in alle AH-filialen voorradig zijn. We noemen ze u in volgorde van droogte" van smaak. U kunt ge nieten van een 1960 Niersteiner Gutes Domthal 3.95 inclusief fles. Laten we beginnen met het heerlijke assortiment Moezel en R ij nw ij n en die zich zo bijzonder goed voor de genietin gen van bovengenoemde warme zomeravond lenen. Daar zijn dan allereerst de Liebfraumilch en de Zei- l e r-S c h w a r z e-K a t z, beide milde wijnen, waarvan de Lieb fraumilch als echte Rijnwijn wat robuuster aandoet dan de liefe lijke, frisse Moezelwijn, die de Zeiler Schwarze Katz is. De prij zen voor deze wijnen zijn inder daad wel bijzonder interessant, nl. Liebfraumilch 2.95 per fles en Zeiler Schwarze Katz van het wel zeer geslaagde jaar 1959 voor 3.50 per fles. Prefereert u een minder zoete, een nagenoeg „droge" wijn, dan vindt u in de Pfalzer Weinkönig een wijn. waarvan de kwaliteiten hoger liggen dan de prijs van f 1.95 doet vermoeden. Deze wijn noemt men in de Rheinpfalz een .Herenwijn", daar deze vooral door de heren der schepping wordt verkozen. Koel geschonken geven deze wijnen het mooiste resultaat. Fris als de natunr Naast de genoemde wijnen zijn er de Spitzenqualitaten, de 1959 Johannisberger Holle Na- tur (Rheingau), waarvan de prijs 4,55 bedraagt. Vervolgens zijn er de 1959 Nierstei- ner Spiegelberg Spatlese Natur eveneens in de prijs van 4,55. 1959 Oppen- heimer Gold berg Spatlese Natur, f 4,55. Voorname kwaliteit Natuurlijk zijn er ook de Franse w ij n en die voor een warme zomeravonddrank bijzonder gewaardeerd worden. We noemen dan allereerst de R o- sé de France (bijna demi sec. dus met die wat zoete on dergrond in de smaak), daarnaast een Graves Supérieures en een Bordeaux Réser ve du Palais Gallien, beide witte wijnen demi-sec waar van speciaal de Graves Supérieures van een voorname kwaliteit >'s. De prijs van de Rosé de France be draagt 1,85, die van de Réserve du Palais Gallien" 1,95, van de Graves Supérieures 2,90 per fles. Champagne Mocht op die warme zomer avond een feest worden gege ven, dan kunt u bij AH bestel len een Deutscher Sekt (een wijn geheel volgens de champagne-methode) voor de bijzonder lage prijs van f 7,95. Ook voor de liefhebbers van de r.g. „Iong drinks" hebben wij enige tips: de Lamati Vermouth, rood of wit, te serveren in een tumbler (glas zonder voet) met ijsblokjes, sodawater en een ci- troenschijfje op de rand van het glas gezet (Lamati-Vermouth 4,25 per fles). Op ijsblokjes In de Verenigde Staten serveert men 's zomers thans ook veel Port en Sherry „on the rocks" d.w.z. in kleine tumblers op ijsblokjes. Wij hebben dit experiment zelf uitgevoerd en kunnen u zeggen, dal het resultaat verrassend is. Voordelig was ook de vondst van die familie te V., welke een „spaarkelder" instelde door bij de wekelijkse bood schappen het gehele jaar door een of twee blikken voor de „vakantiekcukcn te bestellen. Het was in de huishoudkas bij na niet te merken. Op deze wij- ze werd in de vakantieweken practisch gesproken gratis met het gehele gezin gegeten. Een goed idee, dal wij al onze le zeressen zouden willen aanra den. Met een extraatje Er zijn nóg enkele adviezen! Ja, de plats du jour zijn com plete maaltijden, die snel en goed klaar te maken zijn. Maar niettemin: ..het oog wil ook wat", en iedereen zal het even gezellig vinden, als er nog juist even dat kleine beetje extra zorg aan wordt besteed door een ge zellige garnering aan te bren gen, óf er nog iets aan toe te voegen, óf er nog een pikant geurtje of smaakje aan te ver lenen, dat men ook van ..thuis" kent. Het kan met werkelijk zo heel weinig moeite, ook dat extraatje! Kook er nog een paar harde eieren bij als garnering; dat kan met heel weinig moeite, wanneer u dat combineert met de eieren van het ontbijt! Geef wat sla erbij, of maak sla van komkommer, tomaat of wat gesnipperde radijs. Een uitste kende sla, die u ook altijd bij de hand kunt hebben, maakt u van een blik doperwten, erwten met wortelen, wortelen of sper ziebonen, die u eenvoudig met slasaus aanmengt, nadat u het kookvocht liet weglopen (of in een soepje verwerkte). Garneer vlug, vlug met wat kaas snippers, wanneer u vergat een zakje geraspte kaas in te slaan, of met wat zilveruitjes of augurkjes. Zorg ook wat kruiderij bij u te hebben en vergeet vooral het aroma niet! Vergeet niet een pakje paneer meel mee te nemen! Bestrooi hiermede een schotel stamppot of puree: het staat „duur" en „oven-achtig". Ze vragen niet veel plaats. Maar een gemak dat u van ze heef»! Complete diners in een paar minuten op tafel. Zo hebt u wat aan uw dag of aan uw vakantie! in hele of halve blikken 1/1 blik 169 169 169 Sperziebonen, aardappelen en vlees Spinazie, aardappelen en vlees Andijvie, aardappelen en vlees Snijbonen, aardappelen en vlees169 Spinazie, aardappelen en gehakt169 Worteltjes, aardappelen en gehakt..... 185 Doperwtjes, aardappelen m. ham of spek Witte bonen met kalfsborst Rode kool, aardappelen en rolpens169 Boerenkool, aardappelen en worst of vlees 169 Tuinbonen met aardappelen en spek185 '/j blik I hutspot, spinazie) literblik literblik literblik half blik blik half blik heel blik Heinz Snelmenu's Micatoni In kaaisaus blik 430 gram 89 Macaroni mol ham in kaaisaus biik 430 gram 110 Spaghetti in lomalensaus blik 435 gram 79 Witte bonen In lomalensaus blik 435 gram 79 Rolpens Unoxper blik 139 Gestoomd gehakt425"^am 99 Boterhamworst wik isoo gram 405 Gebraden gehakt in jus blik 4 ballen 89 Knakworst blik 6 stuks 98 VACUUM-VERS VERPAKT f* f) en als u thuis eens een gemakkelijke dag uill hebben, de „koksmaatjes" staan voor u klaar kon men, vóór de Tweede Wereld oorlog, geen dertiende verdieping vinden in de Amerikaanse wolken krabbers. Men sloeg die gewoon over by de nummering. Nu is dat anders: 90 percent van de gebou wen hebben verdiepingen die rustig het getal 13 dragen. Wanneer u bijv. „witte bonen met kalfsborst" inslaat, geef er dan niet alleen sla bij, maar schenk er ook eens heel feeste lijk een witte, niet zoete wijn bij. Ook buiten smaakt wijn pri ma en werkt bovendien zeer opwekkend na zware dagtochten. Vul een plats du jour van ro de kool, aardappelen en rolpens aan met een blik appelmoes of rasp er een paar zure appelen doorheen tijdens het verwarmen. Bruine öonen met spek' Zet dan ook appelmoes op het me nu, zo kant en klaar uit blik! Macaroni met ham wordt een verrukkelijk geheel met verse sla, schijfjes tomaat, hardge kookte eieren en over dit alles heen mayonaise. 9 Witte bonen in tomatensaus? Roer er in blokjes gesneden bo terhamworst door. per persoon ongeveer 100 gram. Ook dit kunt u tevoren reeds „organiseren". Zuurkool met spek of worst? Kook er Momentorijst bij! RIXONA is verder een tover klank, want met de pakjes aard appelpuree kunt u de hoeveel heid van één plats du jour voor delig vergroten, of maakt u er een zelfstandige maaltijd mee klaar, waardoor het lastige aardappelschillen en koken kan vervallen. Behalve aardappelpu ree kunt u ook appelen, boere- kool en spinazie tevoorschijn to veren. Kapucijners, bruine en witte bonen vormen een hoofdstuk op zichzelf! Geef kapucijners eens met gewelde rozijnen en blok jes boterhamworst, maak van de bruine bonen eens een jacht schotel met een blikje in stuk les gesneden rundvlees en geef de witte bonen eens met kerrie saus en hardgekookte eieren! Ook de bruine en de witte bo nen kan men trouwens als sla koud aanmengen met saus! Moet zo'n sla extra voedzaam zijn, meng er dan nog schijfjes worst, blokjes boterhamworst of schijfjes hardgekookte eieren door. Nasi Goreng en Bahmi doen u, uit blik, „uw" Chinees eet huisje thuis beslist vergeten. Dan zijn er de Heinz snelme nu's nog, waarvan u tevoren op TZNAPPE mensen hebben voor ons vele prettige soorten jams yan de zg. „combinatie-jams", de zeer pittige gember- C4mPn»c(Alfl p ri dol ic iiitarmotu Kol-inffciilr ..milnt i.,ip« ia 111 S duS (ÜC S2n)CflZ6Stcld ziin i n rn c samengesteld en dat is uitermate belangrijk, omdat, juist als het warm is, onze boterham in combinatie met een frisse vruchtensmaak vèel lekkerder is. jam komt de beroemde, bijzon der gezonde (door het hoge vita minegehalte) r o z e bottel- jams dus die samengesteld uit verschillende vruchten. Een voorbeeld: Op de eerste plaats in het verbruik staat de, zo geurige!, aantrekkelijke aardbeienjam. Commen taar overbodig, want er is geen kind en nauwelijks een volwasse ne die van deze jam niet geniet! Direct volgend op de aardbeien- Tot de smakelijkste behoren stellig de abrikozen-ana nas-jam (de geurige, volle j a m. die overigens buitengewoon abrikozen worden als het ware voordelig in het gebruik is (smeer! ondersteund door de ananas) goed uit!) de frambozen-bessen jam (twee vruchtensoorten die elkander wonderwel aanvul len), terwijl ook de aandacht Naast verdere enkelvoudige I gevestigd mag worden op de jams. dus van één soort vruchten typische „mannen-jam"de gemaakt, komt dan een hele rij' oranjemarmelade en Combinatie-jams Meer mogelijkheden Er zijn natuurlijk oneindig veel meer soorten dan de hier ge noemde, maar welke soort jam u ook kiest, vergeet nooit da! u met iams veel meer kunt doen dan al leen maar boterhammen besme ren. Vele toetjes krijgen dank zij een garnering met jam precies dat extraatje dat aan tafel een klein hoeraatje op doet gaan wan- neer de schaal binnenkomt. CISKA VERHEUL Advertentie LIEBHERR uw gemak thuis een kleine stu die maakt en vergeet u verder vooral niet de blikjes met vlees, worst, gehakt en de heerlijke en practische leverpastei, die u niet alleen op de boterham of op toast, maar ook als „vlees" door een stamppot kunt verwer ken. Ongekende mogelijkheden, die u later thuis wellicht nog eens toepast, met een gevoel van weemoed bij de gedachte aan een heerlijke vakantietocht die u.... nu nog tegemoet gaat! CISKA VERHEUL -g- l/ledingstukken, huishoudelij- I* ke artikelen en elektrische apparaten worden tegenwoordig steeds meer „lichtgewichten". Zo brengt nu een byna honderd jaar bestaande naaimarhinefabriek (Anker-Phoenix) een nieuwe elektrische naaimachine, die nog geen zes kilo weegt. Bovendien is de bediening niet ingewikkeld, maar kinderlijk eenvoudig en dui delijk Zonder gecompliceerde han delingen kunt u bijvoorbeeld van het ene op het andere steekmotiefje overschakelen. Het werken met twee of drie naalden tegelijk is mogelijk Met behulp van een speciaal voetje kunt u zelfs zes kleuren tegelijk borduren.

Allerhande | 1961 | | pagina 5