MIEKE TELKAMP ZIJ VONDEN ELKAAR BIJ ALBERT HEIJN Kies1 IGeniet - - J Dit maken de AH bedrijven iil 19/y AH-sters op bezoek bij hun iievelingsster iPfflt! -j Die mensen A. Verhoeven bouwde z'n eigen woonark Hun oude AH-vrienden zijn hen niet vergeten! BESCHUIT maakt de maaltijd rond I heb je ook I uit de vier pffft-melanges de lekkerste vacuum-koffie precies naar üw smaak - I Er is een grote verscheidenheid van functies bij Albert Heijn! Een mooie plaat? Heerlijk! Maar, oh, die tijd....!" Voor ieder naar zijn eigen aard Voor heren Wilt u er meer van weten? Vul dan de bon in, die hiernaast is afgedrukt! AH'ers in hun vrije tijd van de 4 lekkerste koffies I\YlLFOR>fVLIER 2 ALLERHANDE APRIL 1961 7K voel me u-el ivat zenuwachtigzeiden II a n n a Ruitenbeek en Jetty L e e u w e n s t ij n, toen de auto in snelle vaart in zuidelijke richting reed op weg naar Mieke Telkamp wier stem van tijd tol tijd in de arbeids vitaminendoor de produktiebedrijven klinkt. Zij waren de uitverkorenen, die in de gelegenheid werden gesteld, hun lievelingsster nu eens persoonlijk te ontmoeten. Aog geen half uur daarna stopte de wagen op het Sint Annapad in Nieuw Loosdrecht, waar de woning staal van deze, in Nederland en Duitsland, zo gevierde zangeres. Al acht jaar bereikt haar stem via luidspreker van radio en televisie en in zalen onze oren en haar ster blinkt met onverminderde pracht. Nad dig Te Mieke Telkamp met Hanna Ruitenbeek en Jetty Leeuwenstijn. ADAT de deur van het aar dige huis was geopend, sprong T e m m vde dwergpoedel, te gen ons op, vriendelijk en verwel komend. Mevr. Zuur, die wij beter ken nen ais Mieke, telefoneerde en noodde ons vriendelijk-veront schuldigend met haar ogen te gaan zitten. Naast elkaar zaten Jetty en Hanna, die in A.H.'s produktiebe drijven werken, op de bank, die zo helemaal thuishoorde in het an- VRIENDELIJK lachend opende zij de deur voor ons, nadat wij de ting-tang-bel door het huis hadden laten klinken; een huis in de Haesackerlaan te Heiloo. Een blijde lach brak echter door toen wij ons voorstel den en zeiden, dat wij AUerHande vertegen woordigden. AllerHande betekent immers voor haar Albert Heijn en Albert Heijn is Wf voor haar niet alleen een grootwinkelbedrijf met vele filialen doch het is het produktie- bedrijf, waar zij vier jaar lang werkte. tieke interieur en luisterden naar wat Mieke vertelde. MOEDER EN ZOON SANCHES EERSTE CONTRACT „Ik was 18 jaar, toen Gerard van Krevelen mij ontdekte. Hij vroeg of ik in Hilversum eens voor hem wilde zingen. Ik vond het natuurlijk wel leuk en moest het toen zo bekende „Auf Wie- derseh'n" zingen. Hij vond het een succes er bood mij een contract aan. Na tuurlijk, of eigenlijk niet tuurlijk, voelden mijn ouders niet zoveel voor het plan: een degelijke kantoorbaan verwisse len voor een onzekere toekomst als zangeres! Gerard van Krevelen verze kerde mijn ouders echter dat ik een grote toekomst voor mij had en zij gaven mij hun toestem ming. Ik ben blij, dat ik heb doorgezet: anders had ik mis schien nog wel op een kantoor gezetenverbeeld je!" DUITSE LIEDJES Af en toe stelde een van ons haar een vraag, waarop zij dan antwoordde. Zij zei o.a. dat haar voorkeur uitging naar die mooie Duitse liedjes: iets wat iedereen eigenlijk wel merkt en we moeten zeggen: zij brengt ze het leukst. Ook onze Oosterburen zijn enorm met haar ingenomen. We dronken een door Mieke ingeschonken kopje thee "»n He ten ons vertellen, dat zij hele maal „idolaat" was van een plaat, die zij pas aan haar uitgebreide discotheek toevoegde; The Hands of God, gezongen door het jeug dige negerzangeresje Lesly Ufum. ROMANTISCH Vlug liep zij naar de prachtige kast, waarin de grammofoon was verborgen. Zij liet ons de om slag zien van de plaat. EEN charmante slagzin die u talloze malen in de kranten zult tegen komen: Beschuit maakt de maaltijd rond' En hoe waar.' U begint mogelijk de dag met een beschuitje, tenzij u de dag met een forse pap- of broodmaal tijd aanvangt. Het hangt er maar vanaf wat uw verlangens en be hoeften zijn! Laten we zeggen dat u de dag. althans de avondmaaltijd, in iedex geval besluit met een beschuit. Dat kan dan een zoet hapje zijn, met vla, compote, verse vruchten, yoghurt, bessesap of wel een hartige bete, d.w.z. be schuit met kaas uit binnen- of buitenland. Vergeet vooral niet de beroem de ..kaneel-beschuitjes", de Haag se beschuitjes, al deze beschuit- produkten zijn namelijk uniek in de wereld. Er is geen enkel land in de wereld dat ze maakt, al probeert men hier en daar wel iets op de markt te brengen waarvan men hoopt dat het op onze bijzonder brosse lekkernij zal lijken. Het lijkt er tot dusver re niet op en daarom: geniet van alle beschuitgerechten! CISKA VERHEUL „Fantastisch is die plaat Ohik ben „ergens" toch zo romantisch Zwijjnelen bij een ilaat; een mooie plaat vind ik xeerlijk. Ik heb er alleen zo bit ter weinig tijd voor. Het komt dikwijls voor, dat ik dertig keer moet optreden per maand. Iedere avond Daarop verontschuldigend „Oh, het werk heerlijk hoormaar dat reizen en trekken AL ACHT JAAR Achter haar vriendelijke gezicht, het mooie blonde haar schuilt een brede levenskijk. Wij maakten het op uit haar opmerkingen, dat zij geen liedje gaat zingen, waar van vooruit vaststaat, dat het een zg. schlager wordt. Als je een top- nummer hebt gebracht, verlangen de mensen steeds meer van je, wat gevaarlijk kan zijn voor je stem en de kwaliteiten van je liedje. Mieke is reeds acht jaar door heel Neder- ,nd en Duitsland bekend. Pffft! zegt het blik als het opengaat. En het koffiefeest kan beginnen! Want zulke brand-verse koffie hebt u nog nimmer gezet! Albert Heijn Vacuum-Koffie is n.l. binnen een half uur na het branden precisie-gemalen I en luchtledig verpakt. De lucht kan er niet in, het aroma kan er niet uit. De meest verse koffie van alle! GELUKKIG PAAR Annie SanchesBakker, want zij was het bij „wie wij aan belden, nodigde ons uit binnen te komen. Wij kwamen in een grote ruime hal en vandaar in de kamer. Er hing een stemming die uiter ste tevredenheid uitdrukte. Een schemerlampje boven de bank ver is Soms. een paar dagen na ons be zoek, zijn Hanna en Jetty met hun gedachten nog even bij Mieke. De zangeres had nl. het hart tegen de meisjes gelucht. „Verbeeld je ik moet leren paardrijden van Gerard (haar man). Gerard doet het al jaren, maar ik ben als de dood voor paarden. Deze week heb ik mijn eerste les, dus als jullie hoortdat ik in een ziekenhuis lig, weet je waar van het komt.'' PAARDRIJDEN Enfin Mieke viel niet van het paard en gaat a.s. zomer heer lijk paardrijden op^Majorca het eiland, waar zij haar vakantie gaat doorbrengen lichtte de hoek waar Annie had zitten lezen. Een klok tikte traag de uren weg, die haar nog scheid den van haar man Dick, die thans nog in het produktiebedrijf van Albert Heijn werkzaam is. Het is een gelukkig paar, wij proefden het uit de verhalen van Annie over haar man en de twee maanden oude baby Renée. Er wordt bij Albert Heijn in tientallen uiteen lopende functies gewerkt. In dit steeds groeien de bedrijf is er daarom altijd plaats voor mensen die zich tof b.v. een van de volgende faken aangetrokken voelen: Voor dames In de winkels als: caissière, verkoopster in de vleeswaren- of vlees afdeling enz. In de produktiebedrijven als: controleuse aan verpakkingsmachines, inpakster van levensmiddelen, sorteerster enz. Op hel kanloor als: jonge typiste - in - opleiding (leeftijd b.v. 16 i 17 jaar) In de winkels: jongelui van 18 tot 20 jaar voor opleiding tot bedrijfsleider. In de produktiebedrijven als: banketbakker, ovenist, deegmaker, chocolatier, walseur, dragist, officier, drupswerker, drop maker, magazijnbediende, expeditieknecht, mensen voor het onderhoud van kaas en uiter aard vakmensen voor de onderhoudsdienst, als bankwerker, monteur, elektricien. Op het kantoor: jongelui voor opleiding in de administratie. Voor een functie in onze winkels kunt u zich ook persoonlijk aanmelden in alle AH-zaken van 9-13 en 14-18 u. In de AH-winkel Van Baerlestr. 162 boven dien woensdag en vrijdag van 7-9 uur 's avonds. „ZO GAAT DAT!" Annie leerde haar man kennen op de verpakkingsafdeling van AH. Zij glimlachte nog bij de herinnering eraan toen zij het ons vertelde. „Och, hoe gaat dat. We waren allebei op dezelfde afdeling. We zagen elkaar alleen maar in het begin. Later praat je eens. je lacht eens wat met elkaar, gaat een keer uit en daarna nog een keer. Zo groeit daaruit een ver kering, een verloving en ten slotte een huwelijk. Ik heb er een machtige tijd gehad, hoor, toen ik daar werkte. We waren er met ongeveer 25 meisjes. We trokken echt leuk met elkaar op. Met groepjes stonden we aan de machines, praatten eens met elkaar en luis terden af en toe naar muziek, want de radio stond ook wel eens aan." „GEZELLIG, LEUK!" Na haar huwelijk, ongeveer drie jaar geleden, werkte Annie nog anderhalf jaar door. „Och, het was er gezellig en leuk wer ken en ten slotte kan je altijd wel geld gebruiken, vooral als je pas bent getrouwd". Dat haar collega's Annie nog niet waren vergeten blijkt wel uit de belangstelling, die zij af en toe nog eens krijgt van haar oude vriendinnen. Vooral bij de ge boorte van Renée zijn er veel ge weest. Van de Albert Heijn-collega s stapte Annie weer over op haar baby Renée, het jongetje dat ongeveer twee maanden geleden zijn intrede deed in dit jonge gezin. ENGEKTJE Trots liet zy ons haar hoge Engelse kinderwagen zien, een ge schenk van haar ouders. Nu wij toch Renée's spullen bewonderden, nam zy ons mee naar boven om de baby zelf te zien. Een klein donkerharig engeltje, in een wieg je, waarin de trotse moeder ook zelf eens lag. v Het was vijf uur toen wij, uitgelaten door Annie, de deur uit stapten. In iaandam stap te Dick waar schijnlijk op hetzelfde ogen- blik in zijn autootje om de thuisreis te aanvaarden. Het Albert Heijn gezin zou over een goed halfuur weer zijn ver en i|d. Hel grote voordeel van vakkennis is, dat men zich dit ook privé ten nutte kan maken- Eén van de AH-medewer- kers uit de bouwafdeling, Antoon Verhoeven, heeft hier een dankbaar gebruik van gemaakt, toen hij en zij (Annie F i b b e) aan trouwen dachten. Zij zouden nog vijf jaar moeten wachten, voordat een woning voor hun beschikbaar was. Vijf jaar lijkt een eeuwigheid, als men jong is en veel van elkander houdt. Toen kwam het idee „als we eens een woonark bouwden". Moeder Fibbe vond het maar griezelig: „een woonschip, al tijd op het water en gevaarlijk ook". Maar de jeugd ziet de dingen nu eenmaal anders en Antoon begon zijn eerste ont werpen te maken. Een mooie boot moest het worden, veer tien meter lang en vier en een halve meter breed. ff aar een wil is De indeling zou een huiska- mer worden, een slaapkamer, keuken, douchecel en 2 kleinere slaapkamers, je weet nooit wat er nog komen kan. De kosten- begroting was wel het grootste probleem, maar waar een wil is een weg en ook die werd gevonden. Terwijl het betonnen onder stuk in aanbouw was, begon An toon de kozijnen te maken. Toen de onderbouw afgeleverd werd, begon de opbouw. Volgens plan Een jaar lang werkten zij 's avonds en de weekeinden aan de boot in Zaandam, waar ze via een kennis een plaatsje hadden gevonden om ongehin derd te werken. Week in week uit trok Annie na kantoortijd van Haarlem naar Zaandam om behulpzaam te zijn bij de bouw van hun toekomstige wo ning. Het werd een prachtig ge heel. Een woonkamer, die groot genoeg is voor een flink gezin, een droomkeuken met een ju weel van een aanrecht, warm en koud stromend water en een gasfornuis maakten het geheel kompleet. De bouw verliep volgens plan. Alleen.... toen de trouwdatum was bepaald, zaten ze nog steeds te wachten op een lig plaats. Gelukkig kwam dit na veel moeilijkheden op het laatst toch in orde. Ze kregen een plaatsje aan de Braakdijk in Zaandam. Maar dicht bij de plaats van bestemming kwam de schrik van hun leven. Toen ze namelijk de brug van Haaldersbroek moesten passeren, bleek deze net een paar centimeter te smal te De AH-koffie-experts ontdekten: er zijn 4 groepen koffiedrinkers in ons land. Daarom creëerde Albert Heijn de juiste melanges voor alle 4 de groepen. vacuumblik 250 gram Vol-aromatisch (goudmerk) 1,72 Mild-geurig (groenmerk) 1.45 Mild-krachtig (roodmerk) 1.45 Pittig (paarsmerk) 1.20 Vier exclusieve melanges die één ding gemeen hebben: de kwaliteit. Die is voor elke smaak de allerfijnste 'k TT/OU dat ik hem te pakken kreeg, de vent die het eerst de 5-daagse werkweek propageerde... Ik zou hem geen standbeeld willen geven, maar aanpakken zou ik hem wel. Mensen, wat een sof... en ik ezel, die aanvankelijk nog en thousiast was ook. Wat had ik mij er allemaal niet van voorgesteld... Vrienden, ik weet nu beier, ik heb m'n eerste vrije zater dag achter de rug. Het begon al 's morgens kwart voor zeven. Ik had ex pres de wekker op die tijd ge zet om de sensatie te beleven nou eens een keer lekker ma ling te kunnen hebben aan dat misselijke, hatelijke geratel van dat ding... ja ja, toen ik me met een triomfantelijke grijns op mijn andere zij draaide, zei m'n vrouw slaperig maar fijn tjes: „De kachel is gisteravond per ongeluk uitgegaan... zou je hem niet gaan aanmaken, lie- werd, het is straks zo koud voor de kinderen In de kou Nu weet ik uit ervaring, dat protesteren misschien wel flink, maar volkomen nutteloos is, dus zat ik vijf minuten later in de vrieskou in as en sintels te grut ten en haalde mijn vinger open aan een spijker, die in een brandhoutje was blijven steken. Een half uur later bracht ik m'n vrouw wel thee op bed, maar het woordje „alsjeblieft" kon ik niet over de lippen krij gen, zodat zij slaperig, maar weer fijntjes vroeg of het mis schien niet gegund was en waar het lepeltje bleef. Tijdens het ontbijt bracht m'n afgunstige oudste zoon het gesprek op de twee fietsen, die met lekke banden stonden en zo zat ïk dan na de afwas om 10 uur met stijve vingers in een ijskoude schuur aan vastgeroes te ventielmoertjes te peuteren. Nu is een band maken voor u misschien een peuleschilletje, maar met mijn kapaciteiten zat ik vlak voor de warme maaltijd nog in de schuur met een leeg koffiekopje, een omgevallen bak water en een stuk of 5 mislukte, omgekrulde plakkertjes naast mij. Eendjes voeren Ik zal u maar niet vertellen hoe ik tegen alle regels in, het laatste stukje buitenband op de velg geprutst heb, maar nadat mijn kantoorhandjes verbonden waren, kwam er nog geen eind aan de beproeving, want toen ik na het eten in de luie stoel kroop, k mm mijn jongste er mij aan herinneren, dat ik hem in een dom ogenblik had beloofd de eendjes te gaan voeren in het park. Ik wilde het nog met een reep chocolade afkopen, maar mijn vrouw maakte (al weer fijntjes) een opmerking, die mij als een mes door de ziel gleed. Ditmaal ageerde ik echter zo fel, dat zij er werkelijk even van schrok. Enfin... een kwartier later in het park was ik er nog trots op. Om een lang verhaal toch kort te maken, de eendjes konden mijn bakker waarschijnlijk niet waarderen en mijn zoon dreinde I i kouwelijk, dal ie naar huis wou. IEén slop Toen ik om vier uur een kapot- J te stekker van de schemerlamp I repareerde (bij de tweede maal al O.K., 't kostte slechts één stop), dacht ik met voldoening I aan het veelbelovende televisie- Iprogramma van die avond. Dat zou in ieder geval toch nog een I goed besluit worden van die eer- II ste vrije sof-zaterdag. 's Avonds half negen bij de T.V. Dochter: „Ha, ha, ha, pa, zag u dat?..." Moeder: ,,Sssssst!... je vader slaapt (en alweer fijntjes)... hij droomt van de 60-urige werk week!" „PRIKKEL" zijn om er doorheen te gaan! Zou nu alles toch nog in duigen vallen? Luide hoera s Na veel wikken en wegen werd de klap van de brug gedeeltelijk gedemonteerd. De boot werd aan één zijde zwaar belast en eindelijk schoot het geval onder luide hoera's door de brugopening naar de plaats van bestem ming. De „Woelwater", want zo was de ark gedoopt, ligt nu vol trots aan de Braakdijk. ALBERT HEIJN produceert in zijn produktiebedrijven te Zaan- rij worden de melanges geboren, die ten grondslag liggen aan de vier smaken van AH. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiniinniiiiiininiHiiiiiMiiniuininininininminuumninuniu: Ik zou graag wat meer willen weten over een baan bij Albert Heijn J Ik heb interesse voor work: 1 in de produktiebedrijven in Zaandam in de winkels op het kantoor Wilt u eens met mij contact opnemen 1 NAAM i dam 700 man personeel natuurlijk de echte, onvervalste Zaanse koeken. Maar daarnaast I Kaas, wordt er in de koekbakkerjj o.a ontbijtkoek gemaakt. biscuit, speculaas en koekjes, terwijl in de beschuitbakkerij de Zaanse beschuit uit de ovens glijdt. In de chocoladefabriek worden de ^a'loze artikelen worr'cn bekende repen in vele maten en enorme hoeveelheden gemaakt evenals chocolade in een grote verscheidenheid van bonbons pastilles, hagelslag en dergelijke thee. wijn en limonade en nog veel meer kan men in de fabrieken van Albert Héijn ..onderhanden' genomen zien worden. in de fabrieken volautomatisch ver pakt Deze verpakking is vooral zeer belangrijk geworden sinds het zelfhedicningssysteem opgang heeft gemaakt Als men weH. dat Albert Heijn reeds ruim 130 van deze ZB's heeft om van de SuperMarts maar niet eens te spreken dan begrijpt men, dat daar heel wat voorbereidend I werk voor nodig is. Een afdeling waar men in Zaan dam trots op is, wordt gevormd Behalve deze fabrieken en opslag- In de suikerwerkfabriek variëren de suikerwerken van een zachte fondant tot een taaie Engelse toffee. A. SANCHES doorhalen wat niet van toepasiing ia Opsturen aan Albert Heijn N.V. Zaandam miniminminmumumW door de volautomatische vermi- I celli- en macaronifabriek. Deze typische Italiaanse produkten worden bij Albert Heijn gemaakt ouder Italiaanse temperaturen. De koffiebranderij is uitgerust met de meest moderne appara tuur, terwy'1 een electronische „lees"-machine die bonen uit de koffie haalt, die de toets der i (scherpe) kritiek niet kunnen doorstaan. In deze koffiebrande- plaatsen herbergt het complex van produktiebedrijven o.a. de bouw-afdeling die een belang rijk aandeel beeft in de uitbouw van het steeds groeiende bedrijf het laboratorium, de bedrijfs- school met internaat, terwijl bet geheel gecompleteerd wordt door het Ontspanningsgebouw, dat een gewaardeerde trekpleister is voor honderden medewerksters en medewerkers van Albert Heijn N.V. te Zaandam.

Allerhande | 1961 | | pagina 2