SHOPPING CENTER Wie zit er te springen om een nieuwe oploskoffie? Niemand! Maar... Li m NIEUW STOKPAARDJE VAN AH van grootse en gedurfde aanpak oc rt voordeel EEN VOEDZAME SOEP ALS HOOFDGERECHT De bloemetjes buiten zetten! Voldoet aan hoogste eisen Audrey in spijkerbroek Mensen achter het televisiescherm A 'I B: Oorlog stimuleerde de vervolmaking van de poederkoffie De nieuwe BONGO Oplos koffie Bongo-Tip Wij willen u niets wijs maken. Wij zeggen niet dat Bongo, onze nieuwe oploskoffie, precies zo smaakt als goede versgezette filterkoffie. Dat doet geen enkele oploskoffie. Maar... we zijn er van overtuigd dat onze Bongo die echte verse smaak dichter benadert dan enige andere oploskoffie. Bongo wordt gebrand van 's werelds fijnste en duurste koffiebonen. Volgens de modernste methode. Geloof ons niet op ons woord (al is dat woord Bongo). Haal zo'n potje en PROEF! Morgen is er een mooie dag voor! Terkennisro^d^ie^je Alleen bij Albert Heijn APRIL 1961 ALLERHANDE «wpi T\E oploskoffie ook wel poederkoffie genoemd is al jarenlang bekend; langer dan menigeen wellicht weet. Reeds vóór de oorlog namelijk produceerde men in Amerika oploskoffie en, toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak, deed men wat men kon om het produkt nog te verbeteren en de samen stelling ervan te vervolmaken; immers de soldaten in de woeste nijen van Azië, in Normandië en op alle andere fronten moesten het beste van het beste hebben. En zeker hun kopje koffie! men een eer stelt. Deze trots nu geldt ook de oploskoffie, BONGO geheten. Bongo klinkt nogal Afrikaans. Dat klopt: het is de naam van een muziekinstrument van Afrikaanse oorsprong, dat de Zuidamerikaanse muziek haar fascinerende ritme geeft. Het spreekt vanzelf dat deze koffie licht moest zijn en, vcoial, gemakkelijk te bereiden. Deze vooruitgang heeft zich in de jaren na de Tweede Wereldoor log voortgezet; de burgermaat schappij heeft ook kennis geno men van de voordelen en kwali teiten van^Le nieuwe soort koffie en toen Albert Heijn meende, dat de oploskoffie aan de hoogste eisen voldeed en tegemoet kwam aan de strengste smaakeisen, toen nam men deze smakelijke „drank" ook in de produktie. 0 Erg gemakkelijk Natuurlijk is een der grote voor delen van de poederkoffie dat zij zo gemakkelijk te bereiden is; elke huisvrouw ként de eenvoudige truc. Dat maakt de poeder zo ge schikt voor mensen-met-haast, voor pioniers-zonder-koffiemolen; voor kamperende, trekkende, vakantie vierende tentbewoners, caravan- behuisden en kamphuisjes-inwo- nenden. En natuurlijk óók voor de huisvrouw, die ineens bezoek krijgt, die ineens werkmen sen over de vloer krijgt (de lood gieter en zijn maats; de schilder en zijn knechts om er maar enkelen te noemen» en dan in een mini mum van tijd een heerlijke kop koffie gereed heeft. Dat is een der zeer grote voordelen van oploskoffie. Ook van die welke Albert Heijn in zijn winkels heeft, Bongo ge heten. AH-stokpaardje Albert Heijn is een der grootste koffiedeskundigen in ons land. De koffie van A. H. is befaamd en het zelfde is het geval met de zoge naamde Pffft-koffie, de koffie die gemalen-en-wel in luchtledig-ge- maakte bussen vacuum wordt ver pakt en daar, bij opening, even vers uit te voorschijn komt (men kan dat ruiken!) als op het ogen blik dat zij erin ging (vlak na het branden en malen). Koffie is een der stok paardjes van Albert Heijn. Het is een produkt waarin Hoe wordt ze gemaakt? Hoe toch, wordt vaak gevraagd, maakt men oploskoffie? Het is eenvoudig. Men begint met het inkopen van uitsluitend-kwalita tief zeer hoogstaande soorten (dat doet AH tenminste). Vervolgens neemt men een soort reuzekoffie pot waarin van die koffie die op de gebruikelijke manier, zij het dan in het heel groot gemalen wordt „doodeenvoudig" koffie wordt gezet. Het is dan een hoe veelheid om een hele lichting voor het Nederlandse leger mee te kun nen voorzien. Deze koffie, die in extractvorm als eerste fase tevoorschijn komt. wordt nu laten we het heel schematisch aanduiden (want het is wel heel wat ingewikkelder) ingedampt en het gevolg is dat de vaste stof in de koffie ten slotte overblijft. Vaste stof overigens die niet zomaar een dood poedertje is maar een uitermate geurende en levende substantie die werkelijk het hart van de voormalige boon bevat. Modern produkt Teneinde dit te bereiken heeft men zo'n vijf en twintig jaar lang geëxperimenteerd; dat moet men niet vergeten. De slimste tech nische foefjes staan ter beschik king om de koffie zo ongerept- mogelijk tot poedervorm om te scheppen. Een modern produkt. Voor moderne mensen. ALS u pannekoekjes, flens- jes en dergelijke gaat bakken, roer dan door de helft van de melk eens een beetje „Bongo". U zult zien hoe apart dat smaakt! QMSTREEKS eind sep tember zal Albert Heijn in bet hart van het groots opgezette Winkelcentrum Amstelveen zijn tiende SuperMart openen die een vloeroppervlak krijgt van 1000 m2. Te zelf der tijd zullen een vijftigtal winkels in deze kern van het Shop ping Center feestelijk wor den geopend, waarmee de afbouw van dit vooruitstre vende project practisch vol tooid zal zijn STAD-IN-EEN-STAD J_JET Binnenhof van het Win kelcentrum, waaraan de nieuwe SuperMart ligt, gonst op het ogenblik nog van bouw activiteiten; straks zal daar het hart zijn van een nieuwe stad- in-een-stad, waar men gezellig al zijn inkopen kan doen, zonder last te hebben van voorbij- zoevend verkeer. Men mag er namelijk alleen te voet gaan en wie het winkelen in een winkel centrum als de Rotterdamse Lijnbaan uit ervaring kent, weet hoe prettig en rustig men daar kan kijken, kiezen en kopen. lVz KM ETALAGES Het Winkelcentrum wordt in derdaad een „stad" m het zeer sterk groeiende Amstelveen; het zal niet alleen plaats bieden aan rond 35.000 m2 winkeloppervlak met maar liefst anderhalve kilo meter étalages, maar ook aan een nieuw postkantoor (naast de AH-SuperMart)een groot cultureel centrum met een schouwburg- of bioscoopzaal, een leeszaal, een bibliotheek, verga derzalen, expositie-ruimte, ke gelbanen en een café-restaurant. Men zal er een bankkantoor vinden, een verzekeringskantoor, een tandarts, en waarschijnlijk ook een informatiekantooropen bare toiletten, telefooncellen en nog veel meer. Winkelende ouders zullen hun kinderen kunnen toevertrouwen aan een deskundige kinderver zorgster in de centrale kinder crèche. Bij de crèche is een speel- terras voor de kinderen. SNEL BEREIKBAAR De plaats van het Winkelcen trum Is zó gekozen, dat het via royale wegen te bereiken is. Bovendien ligt het in de directe nabijheid van de grote verkeers wegen van en naar Amsterdam, naar Haarlem, Utrecht en het Gooi. Busdiensten, die in sterke mate zullen worden uitgebreid, zorgen nu reeds voor gemakkelijke ver bindingen met het Winkelcentrum. PARKEERRUIMTE Van groot belang is in dit ver band de enorme parkeerruimte voor auto's motoren, bromfietsen en fietsen. Speciale parkeerterreinen <ook één vlakbij de nieuwe SuperMart) bieden plaats aan meer dan 2000 auto's. En die parkeerruimte zal geen luxe zijn, want Amstelveen j ligt in het hart van de grote nieuwgebouwde of geplande satel- liet-steden aan de west-, zuid- en zuid-oostkant van Amsterdam, van I waaruit men Amstelveen gemak- keiijker bereikt dan de oude I binnenstad. Nü al gaat Amsterdam haast ongemerkt over in Amstel veen. Naar schatting zullen in dit gehele gebied rondom Amstelveen In BONGO oploskoffie zijn de superieure koffiesoorten verwerkt uit de landen waar bet pittige ritme van de Bongo-trom klinkt Per potje slechts f 1.69 in 1980 ruim 600.000 mensen wonen, waarvan velen in het „Shopping Center" hun inkopen zullen doen. 1000 VIERKANTE METER Met zijn ruim 1000 m2 opper vlakte zal de nieuwe AH-Super Mart behoren tot de grootste zaken van het Winkelcentrum. Reeds nu, terwijl men nog koorts achtig bezig is de „ruwe" bouw te voltooien, naar ontwerp van Prof. ir. J. H. v. d. B r o e k en J. B. B a k e m a, kan men al globaal zien hoe de SuperMart er zal gaan uit zien. Een brede luifel aan de voorzijde, met daarachter een grote ruimte in rechthoekvorm die zeer overzichtelijk is, zodat de klant in één oogopslag kan vinden wat zij zoekt. Het grote voordeel van het Winkelcentrum zal zijn, dat men er letterlijk alles in één bezoek zal kunnen kopen, in een gezellige sfeer. Zo zal men er gazons met bloemen en rus tige zitjes vinden om na het winkelen wat uit te rusten. NOG MEER PLANNEN Zo komt de AH-SuperMart in het Winkelcentrum Amstelveen tot stand in een sfeer van activiteit en een gedurfd vertrouwen in de toekomst van het nieuwe Amstel veen en de steden die er om heen verrijzen. Maar ook elders wint de gedachte veld, dat Shopping Cen ters de toekomst hebben, getuige de plannen voor een dergelijk cen trum in de nieuwe Haagse stads wijk Mariahoeve. Ook daar zal men straks rustig uit een ongekende hoeveelheid verschillende produk- ten zijn keuze kunnen maken. AUDREY HEPBURN ziet er op deze foto voor haar doen wel heel ongewoon uit: met spijkerbroek en gitaar. Interesseert de beroemde filmster zich niet meer voor haar reputatie één der best geklede vrouwen ter wereld te zijn? U zult het al begrepen hebben, het is een opname uit een van haar nieuwe films „Break fast at Tiffany's". \700R niet zo maar een soepje, maar voor een volledige soep maaltijd, neemt u een stuk schen kelvlees, liefst met bot om er een krachtige bouillon van te trekken. Het bot vist u later uit de pan (als er merg in zit, dat in de soep terugdoen) en het schenkelvlees snfjdt u in stukjes. De soep voorzien van veel soep groenten en elleboogjes-macaroni. Doet u er de inhoud van een blikje soepballetjes bij, dan geeft u aan de soep nog een extra fijne smaak. Zouten naar behoefte. Het kan ook zyn dat u er een tablet Goud-Bouillon in oplost. Hebt u toevallig nog wat witte bonen in huis, dan zet u die een paar uur in warm water te weken en kookt ze in de soep mee tot ze gaar zijn. Dit is een voedzaam gerecht, dat de volgende dag haast nog beter smaakt. Houdt u een restant soep over, maar net niet voldoende om iedereen er naar hartelust van te laten eten, dan maakt u er voor de volgende dag een heerlijke custardpudding met een forse schaal tutti-frutti-compöte bij. Op die manier kunt u toch iedereen met een voldaan ge- voél van tafel laten opstaan, terwijl u zichzelf een massa werk en veel afwas kunt besparen! CISKA VERHEUL GRAAG EEN hoog opgaand gewas met vingertjes". Deze uitroep door een regisseur geslaakt, geldt Jan Kortbeek, de Bus- sumse bloemist, die al van het prille begin van de televisie af alle planten, die op uw televisiescherm verschijnen, heeft geleverd. Kruip-, sluip-, hang- en sta-gewassen in alle maten, soorten en uit voeringen. Vuurvaste planten die in menige uitzending worden gebruikt tot ze door het voortdurende transport en vooral door de grote hitte van de lampen „versleten" zijn en zachtjes en zonder morren de geest geven. Jan Kortbeek heeft er altijd ettelijke in voorraad staan in zijn winkel niet ver van Studio Irene af. Want vaak gebeurt het dat te elfder ure een compositorisch gat in een televisie-,.plaatje" moet worden gevuld met het speelse lijnenspel van een moder ne plant. Soms is het niet de plant zelf die men ziet maar de scha duw er van die als achtergrond dient van een omroepster of spre ker. In zulke gevallen blijft Jan Kortbeek er bij om met snoei- schaar en raffia de plant zijn juiste televisie-make up te geven, terwijl het kan zijn dat tegelijker tijd de kapper bezig is de spre ker onder handen te nemen. Ieder z'n vak. Gras op rol Een andere leverancier van ge was is Jan Jonker van de rekwisietenafdeling. Hij beschikt over een formidabele kwekerij van de prachtigste bloemen. Hart je winter bloeit daar de prunus en in het vroege voorjaar toont hij u eén weelde van rozen en an dere kostbare bloemsoorten. Het grote voordeel is, dat hij zijn bloemen nooit water behoeft te geven, want ze zijn van plastic... Bedriegelijk echt nagemaakt. Zo bedriegelijk echt dat een echte bloem (natuurlijk geleverd door Jan Kortbeek), die door een ac teur moet worden geplukt, niet meer terug te vinden is tussen de plastic exemplaren. t Rozentuinen Zo ontstaan er onder de vaar dige handen van de mensen vau de afdeling dekoruitvoering prachtige pergola's en rozentui nen, waarbij het tuingereed schap bestaat uit een niet-appa- raat. Op dezelfde wijze wordt ook een bloeiende Japanse kers geschapen. Op de dorre takken van een reeds lang gestorven boompje prikt de dekorman, ter wijl hij een lentelied neuriet, op de schilderachtigste wijze een pondje bloesem en gaat daarna door de vrieskou naar huis. De rekwisietenafdeling levert de seizoenen op bestelling. Herfst in de zomer? Geen pro bleem. Zakken met dorre blade ren, naarstig vergaard in het Spanderswoud of in het Korvers- bos, komen uit het rekwisieten- magazijn en worden op de studiovloer leeggeschud met de grillige hand van moeder na tuur. In dit geval de dekoruit- voerder. Grindpaden per mud Manshoge boomstronken en be sneeuwde coniferen, grintpaden, bloemperken en grasgazons zijn op bestelling te leveren. Grindpa den per mud en grasgazons per rol; stootvast, rotproof en kleur echt. Er zijn natuurlijk grenzen. De regisseur die persé de hele studio in een woud wil herschep pen wordt er vriendelijk op gewe zen dat hij dan maar beter met een reportagewagen naar de Ve- luwe kan gaan. Maar verder vindt iedereen alles natuur-lijk waar het planten en bloemen betreft. LEEN VALKENIER JAN KORTBEEKbloemenexpress

Allerhande | 1961 | | pagina 3