K Daar komt-ie!" Enthousiast KIEN- KLANKEN „Nu is het Zo spelen we het AH-Kienspel Moeder sehenkt koelkast aan dochter Super Mar t-Zciandam zag 4 prijswinnar essen LANG KORT OVERAL GELUKKIGE GEZICHTEN X IEDERE DAG KOMEN ER MEER BIJ Grapje werd werkelijkheid PRECIES OP TIJD Albert Heijn zorgt voor huwelijksgeschenk 12e Kienkaart bracht succes In het en in het Koelkast ging naar Oegstgeest Twee prijzen in „KIEN OP HET KIENEN" één gezin Het hele jaar door KALKOEN UIT DE DIEPVRIES MAART 1961 ALLERHANDE Succesvolle „Hy Is er! Daar komt-le!" Met vreugdekreten werd de Siemens Koelkast door een kinderschare aan het Wilhelmlnapark 2 te Oegstgeest binnengehaald. Mevrouw Hugenholtz (de winnares) stond er verrast en een tikje bewogen naar te kijken. Ook hier kreeg de forse Siemens een plaats in de keuken. Ja, mevrouw Hugenholtz, had i weliswaar al een koelkastje, een heel klein model, eigenlijk te klein. I „Mijn man is dokter', vertelde ze. „U begrijpt, dat die prachtige grote kast niet alleen mij maar ook hem uitstekend te pas komt. Met prijsvragen en puzzels eb ik nooit succes gehad. Dus toen ik op de achterzijde van de kien- spelkaart zag, dat ik bij een goede oplossing van de puzzel een koelkast verdiend zou heb ben, kon ik het zelf haast niet geloven. Wij zijn er erg blij mee!" En ze voegde er nog gauw aan toe: We blijven natuurlijk aan het AH-Kienspel meedoen, al is het alleen al om de aardig heid!" MEVR. HUGENHOLTZ door-kienen elektricien bellen om hem aan te sluiten. Als je zo iets hebt, moet je het meteen gebruiken". („Ik ga direct de electricien bellen") TK ben er zo blij mee en hij komt „A zo reusachtig van pas". Dat was de spontane reactie van me vrouw A. F. A. Dols, B 1 o e m- camplaan 10, Wassenaar, toen de blinkend-witte Siemens koelkast, haar prijs in het AH- Kienspel, werd thuisbezorgd. MEVR. S. VETTER ...io vivat Vervalg van pag. 1 De heer A. Bakker, Zaandijk Wij hebben de Westclox Baby-Ben wekker ontvan gen. We vonden hem alle maal erg mooi en het kien spel erg gezellig. Gister avond zijn we ook weer bezig geweest, konden nu niet tot 5 kruisjes komen. Dat geeft niets. We houden vol met veel plezier. De heer F. Schoei, Schras se rstr. 16. Arnhem Hartelijk dank voor uw me dedeling betreffende uw Kienspel. Dit noem ik nog eens iets waar menige puzzel-redactie een voor beeld aan kan nemen. Zeer grote waardering voor het vele door u te verrichten werk en vertrouwen. Mevr. Verhagen. St. Jacob- straat 14, Goes Ik vind het AH-Kienspel enorm. Ik doe zeker twaalf maal mee. Wie weet? Ge heel gratis en zonder enige verplichting een 12-per- soons porseleinen theeser vies. Mijn oprechte dank hiervoor. Mevr. N. v. d. Kraals. Zand- voortselaan 151, Heemstede Met groot genoegen ontving ik uw schrijven dat ik een keukenradio met het AH- Kienspel had verdiend. Het was zo bijzonder leuk. om dat het bericht kwam op de feestdag waarop wij 25 jaar getrouwd waren. De heer Poldervaart, Pres. Steijnstr. 26, Haarlem Mijn hartelijke dank voor de Westclox Baby-Ben wek ker. Ik ga moedig voor waarts met het AH-Kien spel. want het geeft mij een mooie afleiding, omdat ik inualide ben en het grootste deel van de tijd aan bed of stoel gebonden ben. Mevr. Fransen, Westerhaven 33, Medemblik Ik vind het een ontzettend gezellig en spannend spel en origineel. Na een Parker Ballpoint te hebben ver diend, kijk ik met nog meer spanning uit. Wie weet krijg ik de volgende keer de Opel wel. kieners opgetogen en verrast toeroepen: „We hebben een koelkast!" Hij wilde het eerst niet geloven. Maar nu de koelkast in de keuken staat te pronken, ja nu is hij over tuigd. „TA, nu wel, nu is het echt!", zei mevrouw E. A. denOs- van Egmond, Nassau- laan 3 4, Oegstgeest, toen wij haar naar aanleiding van de Siemens koelkast, die zij via het AH-Kienspel had verdiend, een bezoek brachten. Nu wel echt? Was er iets ge beurd? Ja, er was iets gebeurd. Een paar dagen tevoren had een zogenaamde journalist haar opge beld met het verzoek, naar aan leiding van de koelkast een praatje en een plaatje te mogen maken voor het dagblad, dat de familie leest. Achteraf bleek het echter de schoonzoon te zijn geweest, die deze grap had uitgehaald. Niet te geloven Ja. mevrouw Den Os had en thousiast gekiend en gepuzzeld. Niet zodra was 's morgens om 7 uur de krant met de nieuwe reeks kien- cijfers op de deurmat gevallen of ze had direct die cijfers met de kienkaarten vergeleken en de puz zel opgelost. En al gauw kon zij haar man, nog half in de slaap. 'yO ingewikkeld als het er uitziet is het AH-Kienspcl niet. Wie de moeite neemt de spelregels goed door te lezen, zal zien, dat het een spel is, dat de moeite waard is om t* spelen. MEVR. E. A. DEN OS echt echt ,J\aar Bradfute, TNE eerste fase is als volgt: U moet kijken op de kaart, die u in de winkel van A.H. hebt ge haald (wie binnenkomt, kan een kaart halen, ook al doet hij geen boodschappen). Daarop staat een aantal getallen. Deze staan in een vierkant met 25 vakjes. U vindt in de advertenties van A.H. een reeks getallen afgedrukt be treffende het Kienspel. Nu ver gelijkt u de getallen uit die reeks met de kaart, die u bezit. Neem een potlood en streep de I getallen, welke overeenstemmen met die van de reeks in de ad vertentie, door op uw kaart. Slaagt u er nu in een volledig rijtje van vijf getallen op uw kaart aan te strepen (dat kan horizontaal of verticaal of diago naal), dan begint de tweede fase, namelijk het op de juiste wijze oplossen van de puzzel op de an dere zijde van de kaart. Zelf verdienen DIJ het oplossen van dat kruis- woordraadsel gaat het er om, uit de woorden, die gebruikt moe ten worden en die onder het tekeningetje geplaatst *Un zo een keuze te maken, dat men het hoogst mogelijke aantal punten van deze kaart behaalt. Elke let ter heeft zijn eigen waarde en die waarde staat aangegeven rechts van het tekeningetje. Bovendien kunt u de waarde van de prils ge heel zelf bepalen door in uw kruis woord-puzzel letters met zo hoog mogelijke puntenwaarde in te vullen. Met andere woor den: men verdient zelf wat men ontvangt. reeksen van de AH- ad vertenties in de kran ten en in het blad A 11 er- Hand e) een volledig rijtje te vormen. Nieuwe getallen TNE „oude" kaarten kunnen dus telkens vergeleken worden met de „nieuwe" getallen, die elke week worden gepubliceerd en met de oude reeksen, die reeds gepubli ceerd zijn. Wie zich verzekert van een flink aantal kaarten die gratis in de A.H.-winkels te ver krijgen zijn heeft goede gele genheid om tot een resultaat te komen. Om geheel duidelijk te zijn: men mag de getallen uit de verschil lende reeksen in de advertenties van verschillende weken niet te zamen voor één oplossing ge bruiken. Wel echter mag men de kaarten gedurende de gehele pe riode van twaalf weken vergelij ken met de telkens veranderde ge tallenreeks, die bekend wordt ge maakt en reeds bekend is. \7AN mevrouw Dols naar mevrouw Vogels (Adrlaan Pauw straat 27, Wassenaar) was letterlijk en figuurlijk maar een stap. En de ontvangst van de koel kast was al even enthousiast. Al was er al één bij mevrouw Vogels in huis, dat was geen bezwaar. MEVR. A. F. A. DOLS erg blij Hij moest direct op de al enige dagen tevoren ..uitgekiende" plaats in de keuken worden gezet en daar moest even een plaatje van wor den gemaakt. Mevrouw Dols was al direct een enthousiast kienster. Zij vond het een spannende bezigheid, dat kienen. „Maar gelukkig is die spanning nu voorbij. We hébben een prachtige prijs. Ik ga direct de TIET kon niet beter", zei mevr. 1 S. Vetter, v. Reijne- g o ml a an 12, A er denhout, toen de prachtige Err es W as- combinatie haar huis werd bin nengedragen. „Ik was juist van plan een centrifuge te kopen. U kunt dus wel begrijpen hoe wel kom mij deze Wascombinatie is!" Het heuglijke nieuws van de ..Combi" was trouwens ook al in studentenkringen doorgedrongen. Haar zoon. die voor candidaat-no- taris studeert, kwam er op de So ciëteit niet zonder trakteren af. Een collega-student had hierop uit krantenknipsels een bijzonder leuke briefkaart ..gecomponeerd" en die als originele gelukwens aan mevr. Vetter toegezonden. MEVR O. PAUW—Egas, Trompenburg 22, Amstelveen, zond ons de volgende dichterlijke ontboezeming, die, zo schrijft zij, „daar ik toevallig in Hooft aan het lezen was, ietwat archaïstisch is uitgevallen". Sonnet van dankbaerheyt £o even braght de postman my beright. Dat op myn caert een Parcker was ghevallen, Danck sy een goede combinatie van ghetallen, En door vervulling van de letterplight. Qit inspireert my tot een vreughtghedight, En op Uw vraegh: „Is U dit spel bevallen?", Segh-ick volmondig, sonder gyn of mallen: „Uw kienspel heeft de gheest my bly verlight Qogh meer dan 't kienspel doet my deught. De kwaliteyt der Albert Heynse waeren, Voor my axiomae sints myn jonghste jeught. yyie sooals ick dit eenmael heeft ervaeren, Kient verder voort in onghestoorde vreught, Maer koopt bij Albert Heyn syn levensjaeren. Mevrouw Vogels, wier man aan nemer is, vertelde, dat zij leuke herinneringen aan Albert Heijn heeft. 25 jaar geleden was zy nl. als verkoopster bij de AH-zaak in Wassenaar zelf in dienst. Een leuke bijzondei heid: toen de bewuste Kienkaarl (voor de koelkast) voor aangetekende ver zending naar Bradfute-Haarlem aan het loket werd aangeboden, kon de postambtenaar zich niet weerhouden de vraag te stellen: „Naar Bradfute, mevrouw? Mag ik ook weten welke prijs u met het AH-Kienspel hebt ver diend?" Wel een bewijs hoe populair #it Kienspel is. Bewaar kaart KTU is het natuurlijk wél zo: men streept niet ..zomaar" een heel rijtje aan. Dat betekent echter niet, dat u de kaart nu weg moet gooien, als u geen rijtje vol kunt maken. Neen, u neemt een stukje vlakgom en stuft, wanneer u geen rijtje vol hebt gekregen, de streepjes, die u door uw getallen hebt gezet, uit en bewaart de kaart. Alle volgende weken. Ja, want het Kienspel wordt twaalf weken lang gespeeld. Met andere woor den: twaalf weken lang kunt u trachten (elke week aan de hand van de telkens verschillende getallen Want haar dochter, die verloofd is met de heer H. J. Bakker, em ployé by de Leidse Apparaten- fabriek, zou er zeker een welge vallig oogje op laten vallen. Daar om had mevrouw Vogels het ver loofde paar gevraagd om bij de ontvangst aanwezig te zyn. gezin in haar publiciteit willen betrekken. Er zijn vele prachtige prijzen. Niet iedereen kan direct een prijs verdienen. Maar wat niet is, kan nog komenEn zo vatten, aldus de heer Valk. de kieners het ook op. Dat bewijzen de hon derden brieven die wij ontvan gen." Vlier EentMi) WOENSDAGMIDDAG 15 maart klokslag 3 uur stonden ze klaar in de Albert Heyn SuperMart te Zaandam: 4 blinkend-witte Erres- Wascombinaties met daarachter de 4 pryswinnaressen (drie vergezeld van haar respectieve echtgenoten). Het waren 4 succesvolle kiensters, heel merkwaardig, allen uit één plaats, n.I. Zaandam: de 61-jarige mevr. R. Schol („we hadden de puzzel al van te voren opgelost"), de 27-jarige mevr. A. J. M. Wink („we hadden net een centrifuge willen kopen"), de 41-jarige mevr. G. de Jong („Wjj, een was machine! Mijn man is chauffeur bij een wasserij! Maar we houden 'm!") en de 52-jarige mevr. M. G e e n e n („we hadden al een combi, maar m'n zoon is verloofd, dus De „prijzenhoek" Voor een wijle stond het winke len in de altijd-bedrijvige Super- Mart stil. Alle mensen waren naar de „prijzenhoek" getrokken en keken met bewonderende blikken naar de prachtige prijzen en naar de glimlachende prijswinnaressen. De heer H. Valk, publiciteitschef van AH, droeg in een korte speech de 4 wascombi's officieel aan de glunderende kiensters over. „Albert Heijn", zo zei hij o.m., ,jzorgt niet alleen voor goede kwaliteit en lage prijzenmet dit boeiende spel, dat door tien duizenden in den lande op en thousiaste wijze wordt meege speeld. heeft Albert Heijn op Van links naar rechts: mevr. R. Schol en echtgenoot, mevr. G. de gezellige manier het Nederlandse Jong, het echtpaar Wink en de heer en mevr. Geenen. De heer en mevrouw Wink zijn trouwe lezers van AllerHande JAOMT u binnen", was de hof- felijke uitnodiging van mevr. E. j. Schalij-Wegerif, v. P allan dtl a a n 14, S a s s e n - hei m. „maar kijkt u niet al te kritisch, ik ben net mijn kamer aan het reorganiseren". Ook de „huisvriend" de hond, be groette AH-publicileitschef Valk en de fotograaf met vriendelijk- kwispelende staart, al keek hij even wantrouwend naar het grote appa raat, dat daar zo midden in de kamer werd neergezet. 2 prij» „Ja, toe zijn kien op dat AU Kienspel", hervatte mevr. Schalij het gesprek. „Want weet u wel dat we ook al een Westclox Baby Ben wekker hebben verdiend. Mijn kinderen vragen steeds maar of ze niet naar AH kun nen gaan, hier in Sassenheim of in Oegstgeest." Met een goed glas sherry (AH Gold Sherry) werd ook hier op bijzonder prettige wijze de ont vangst van de Erres Wascombi be vestigd. Venetië niet uniek uniek dat er (zoals wij maar al te goed weten) nog meer plaat sen zijn, die gebruik maken van het water als weg. Venetië is op 118 eilandjes ge bouwd, die onderling door 378 bruggen verbonden zijn. Gent is op 26 eilanden gebouwd, ver bonden door 207 bruggen en als wij ons niet vergissen is Amsterdam gebouwd op 96 eilan den die door 290 bruggen zijn verbonden. Klopt dat laatste? 'TWEE VLIEGEN In één klap, zo is het bij de familie Romviel aan de Meer en Bos- laan 4 in Heemstede gegaan, Toen we binnenstapten prijkte de fraaie Braun electrische keukenmachine nog op tafel in de huiskamer en er naast stond een Parker ballpoint set. Door het AH-kienspel kwamen hier op één adres een groot en een klein geschenk. „Wc konden het zelf haast niet geloven," zegt mevrouw M. Romviel. „De goede inzending van de kienkaartdie met de in troductiefolder huis aan huis werd verspreid, betekende voor ons de keukenmachine en die van een van de andere kaarten, die we inmiddels in huis hadden gehaald, leverde ons een ball point met standaard op, die een plaatsje naast de telefoon krijgt." Voor de zoon En die keukenmachine? willen we eigenlijk weten. „Die is voor m'n zoon en z'n verloofde", zegt mevrouw Romviel. „Als er een huis beschikbaar komt gaan ze deze zomer trouwen". De achttien jarige dochter van mevrouw Rom viel eist het recht voor zich op de kaarten te hebben gehaald en de 26-jarige zoon Egbert loste de kruiswoordpuzzels op. Overigens was haar zoon kennelijk vastbe sloten de mogelijkheden van het AH kienspel goed te benutten. „Zorg maar, dat we zoveel moge lijk kaarten krijgen" had hij tegen zijn moeder gezegd. Rustig doDrgaan Voor een buurvrouw was de komst van de Braun keukenma chine in de grote doos aanleiding op te merken: „Leuk dat er nu WANNEER u een groot aantal personen aan tafel hebt, verdient vlak bij eens iemand woont die 1 Vl*' k"11 ook wat weet te winnen." Mevr, E. Schaly (links) met de publiciteitschef van AH, de heer H. Valk en de bedrijfsleider van het AH-filiaal Sassenheim, de heer v. d. Weygert. TROTS staat Betty, dochter van de heer en mevrouw C. Ma assen. Boekerodelaan 7, Amstelveen, hier met haar moeder, zus en de heren D e Haas en v. d. Eng van Albert Heijn bij de juist binnengebrachte koelkast. Zy toch had de kaart gekiend en de puzzel goed opge- Brengers en ontvangen allen enthousiast. lost. Pa en Ma kwamen van een concert thuis en even daarna riep Betty „Kien". Mevrouw kan nog niet beseffen, dat deze prachtige koelkast nu haar eigendom is. De heer Maassen vertrekt als lid van -het Concertgebouworkest bin nenkort naar Amerika. Wij spre ken gaarne de wens uit, dat hij en zij'n cöUègé's rtiet dit befaamde orkest aan de overkant van de „vijver" evenveel succes mogen oogsten, als zijn dochter Betty met het AH-Kienspel. de vraag die aan menig aanstaand bruidje wordt ge steld. „Ga je in het kort?" zou men tegenwoordig ook kunnen vragen, want heel wat bruidjes in het westen van ons land althans kiezen tegenwoordig een praktisch, kort bruids jurkje. Ze zijn dan vaak zo ge maakt. dat ze ook na de brui loft nog als gekleed toiletje ge dragen kunnen worden. Dat is bijvoorbeeld het geval met een strapless of gedecolleteerde ja pon, gecompleteerd met een jasje met lange mouwtjes. Specialist in bruidsjaponnen is de Confectie Industrie Noord- wijk N.V. te Haarlem. Heel wat tere bruidsjurken van deze confectionair, zowel lange als korte, vinden hun weg binnen en buiten onze grenzen. Ensembles Die korte toiletjes hoeven niets aan romantiek in te boeten.- het kunnen kanten ensembles zijn, bestaande uit een long torso jurkje met laag aangerimpelde of geplisseer- seerde rok en een wijde man tel. dan wel kanten toiletjes met Spaanse strokenrokken. Van broderiestoffen maakt deze industrie gedecolleteerde japonnen met korte jasjes, evenals modellen met gladde mouwtjes, waaraan enkele charmante stroken. Door de gaatjesranden in het lijfje van broderiejurkjes haalt men heel teer blauw satijnen lintjes en dat staat allerliefst. Brocaat Lange kanten japonnen heb ben onder meer een wyde over- rok met geschulpte randen die openvallen aan de rugkant, zo dat een hele serie dubbele tulle stroken te zien komt. In veel kanten stoffen zijn de contouren van deze ornamenten geaccen tueerd door zilveren Lurex, een metaalgaren dat blijvend zijn glans behoudt. Ook Lurex- brocaat vormt dikwijls het materiaal, alsook damast en geborduurde organza. Lange bruidsjaponnen van damast of brocaat kunnen met een kleine wijziging eveneens na de brui loft nog dienst doen. De nieuwe collectie omvat stuk voor stuk lieve, evenvou- dige en gedistingeerde jurkjes, waarin modieuze details als een verlaagde taille en een asym metrische draperie te vinden zün. DEHALVE de Opeis, Erres Wascombinaties en Siemens Koelkasten ■L' is hier nog een kleine greep uit de vele prijzen, die rechtstreeks vanuit het Bradfute-kantoor te Haarlem naar de succesvolle kieners werden toegezonden, o.a.: Braun electr. keukenmachine: H. J. Grevelink. Peellandstr. 43. Veghel (N B. i; G. Albers-Ike. Zieken- huisstr. 30. Hengelo (O1: P. Dijkman, Raadhuisstr. 14, Wolvega; C. F. Ellmer-v. Weed err, v. Dijkveldstr. 13b. Den Haag; J A. Jacobs, Prinsenkade 6. Sas van Gent; G. Broekhuyzen. Roekenstr. 1. Arnhem: W. Christiaan- Blanken, Doelenstr. 54, Rijswijk. Philips keukenradio: L. M. Sanders-De Pauw. Kader 40. Sluis; J. H. Bouserna. Buitensingel 4. Winsum; H. v. Binsbergen, Roeken str. 24. Arnhem; T. Zaal, Gladiolenstr. 38, Wageningen: A. Riewald, Korte Tuinstr. 7, Enkhuizen: P. L. Heil, Herm. Heijermanslaan 21, Heemstede. Arzberg theeservies: W. Clemens, Stagstr 418, Vlissfngen: T. J. Besling, C. Borgeslusstr. 47, Arnhem; Bakker, Teschenmacherstr., Deventer; N. Fij, Dirk Staalweg 31, „En we gaan rustig door met het AH-kienspel," zegt mevrouw Romviel bij ons vertrek. „Mis schien staat hier volgende maand een Opel voor de deur." We wensen haar succes. het aanbeveling om eens aan een kalkoen te denken inplaats van kip. U kunt in verschillende Albert Heijn-zaken diepvries kalkoen krijgen vanaf circa 2 tot 3J4 kg toe, dus is er zeker iets voor u bij. Deze diepvrieskalkoen is zó verrukkelijk mals en heslist niet vet. U smult er dagenlang van. Eerstens van de krachtige soep die u van de hals trekt. (Hier zit ook nog veel vlees aan). En dan van het heerlijke gebraden vlees waarvan u de resten (want er blijft van zo'n grote vogel heus wat over) de volgende dag ver werkt in een verrukkelijke ragout of als salade geeft. Neemt u de proef eens, u hebt er geen spijt van. Ermelo: M. C. v. rt. H«et. Blauwstr. 26. St. Maartensdijk: C. G. Hoek-de Ruijter, Racinalaan 20, Utrecht. Philips lichtgewicht strijkijzer: J. Edens, Kon. Regentesselaan 136. Roermond: M. J. C. Moens. M. de Grootstr. 24. Goes; B. Lommertink. Kerkhoflaan 17, Ede (Gid.): D. Jonker- Reimering, Rondweg 119, Kampen; C. Kuypers-de Bruin. Heijdenrijckstr 60. Nijmegen: H. T. A. Westerink, Molen weg 49, Nunspeet, Philips platenspeler: W. Jorissen. Schurenstr. 76a, Beaxem (L.); De Graaf-Vos, Klerksweg 1, Zierikzee; J. Joostens, Elferinksweg 166, Enschede; G. v. d. Willige. Hol- terweg 94, Rijssen (D.); J. Jacobs, Coenrad Abelstr. 9. Weert; W. W. H. Kors-v. Dyk, Jos. Haydnlaan 24. Utrecht; Jacomijn-Baerts, Wieënweg 26, Brunssum. Ronson Cadet aansteker: C. J. v. d. Steen. Fabrleksdijk 2, Steenbergen; J. Polderman. Bremweg 70, Venlo; K. Smink, Bilderdijkstr. 71. Steenwijk; S. E. Teunisse-Quartel. Ad. de Ruijterweg 50, Dordrecht; M. A. J. Saris. 2e Bottelroosstr. 10, Eind hoven; W. H. Cazant, Kettingweg 27, Baarn. Pontiac horloge: Rensen, Staringstr 19. Arnhem; P. E. H. Moers, St. Paulusstr. 1. Weert; v. Besouw, Aartshertogenlaan 330. Den Bosch; A. Th. Albers, Horst E 193. Wychen; S. Harlaar, Co.oernicusstr. 14, Schiedam; J. Th. Thijssen, Swalm- zicht 7. Swalmen. Verder vele Manicure seta, Parker ballpoints, Westclox Baby Ben wekkers.

Allerhande | 1961 | | pagina 5