GEMAKKELIJK KOKEN en toch lekker eten met Pasen Albert Heijn Voor de soep Chocoladeglazuur Eenvoudige Hors d'oeuvre En nu de HOOFDSCHOTEL Wat bij wat Diverse gevulde eieren Ideetje PAASTAART II? 0^ MENU VOOR DE EERSTE DAG EERSTE PAASDAG MENU VOOR DE TWEEDE DAG TWEEDE PAASDAG Vraag het maar meisjes die er al werken VOL SPUITEN Abrikozen-Fiësta Albert Heijn winkeljobs zijn leuke jobs, goeie jobs „BAK HET ZELF" ALLERHANDE MAART 1961 JA. we noemen dit wel een eenvoudig voorafje", maar dat slaat alleen op het klaarmaken van de schotel. Wanneer deze namelijk af is, behoeft ze voor geen koks schotel onder te doen! Op een platte schotel legt u een bedje van frisgewassen en voorzichtig gedroogde slablade ren. Hierop schikt u om en om a s p e r g e-h amrolletjes en gevulde tomaten- bakjes. U neemt een blik puntasperges. De asper ges neemt u voorzichtig uit het blik en het kostelijke vocht be- T700R de hoofdschotel kozen wij ditmaal een heerlijk k i p- gerecht, wat de Fransen kennen onder de naam P o u I e t a la Bonne Femme. Dat is kip zoals een goede vrouw die klaarmaakt. Wij zouden willen zeggen: zoals een handige vrouw ze klaarmaakt. Want het plezierige van deze kip in tomaten- sa u s is alweer dat u hem gerust de dag tevoren kunt klaarmaken. Natuurlijk is een heerlijk gebraden kippetje fantastisch lekker, maar dan moet het ook knappend-vers gebraden zijn en niet een dag later opgewarmd. Tenminste wanneer u net als ik de voorkeur geeft aan dat goudbruine-knapperige velletje wat je krijgt door het gevogelte in de oven te braden. In een pan bovenop het fornuis braden geeft een smeuïg kippetje. Eenvoudig Hors d'oeuvre Kip in tomatensaus Doperwtjes Appelmoes Aardappelpuree Kopie koffie met Paastaart TT/ANNEER u met Pasen een kopje lekkere soep vooraf geeftbindt u dan eens voor elk twee Ste reo l e t soepsten gels met een rood lintje bij elkaar. Op elk strikje zet u zo'n donzig geel paaskuikentje. Leg schuin naast elke kop soep op het bordje zo'n bundeltje snepstengels met een kui kentje. Dat staat zo gezel lig. Ook de andere schalen en scholels kunt u met kuikentjes versieren en bijvoorbeeld één op de oortjes van elk theekopje plakken met doorzichtig plakband. \Y7E gaan aan het werk onder het motto: „Het gemak dient de mens". Voor de soep voegen wij bij liet asperge-vocht van de vorige dag 1 liter water waarin we het kippemaagje, hartje en strotje een paar uur hebben la ten aftrekken. N.B. Het levertje trekt u niet af in de soep maar bakt dit apart even op in wat boter. Met wat zout heerlijk op een toostje! Hierbij voegen we één blok goudbouillon en even tueel wat zout. In dit vocht laten wij 60 gram schelpjes ma caroni (dus 1 deel van het pak- je) gaarkoken, ongeveer 15 mi nuten. Intussen hebt u een klein blikje champignons en een blikje soepballetjes (of twee!) openge maakt en wat peterselie fijnge hakt. U voegt de inhoud van de ze blikjes, de peterselie en één lepel fruitjes (u weet wel die klaar cebakken uitjes) bij de soep. Klaar is kees. U mag er Italiaanse Feest soep Koude hoofdschotel met diverse gevulde eieren, sardines en pittige aardappelsla Abrikozen Fiësta waart u voor de soep van de volgende dag. Op een plak ma gere ham legt u telkens twee asperges, daarna rolt u de ham hier omheen. Op de rolletjes spuit u met een garneertube zig-zagjes mayonaise. Voor de bakjes halveert u per persoon één flinke tomaat. Met! niets meer aan doen, alleen maar een theelepeltje verwijdert u de smullen van deze echt aparte,--, 1 - I Deze ingrediënten roert u in een 1 zaadjes en het middengedeelte van feestelijke soen. En ook dit ge- het vruchtvlees. Bestrooi de bin-1 repht< worat haast vervelend, nenkant van de tomaat met wat kunt tevoren kIaarmaken. zout. Open een blikje t o n ij n en vermeng dit heerlijke blanke vis- vlees met mayonaise, waardoor u "b e-n warme lentedag wat fijngesneden peterselie hebt smaakt een koude scho- geroerd en eventueel wat citroen- tel prima. En het voordeel is: sap. Met dit mengseltje vult u de zie boven!! De dag tevoren had tomaten. Bovenop komt een tipje tomatenketchup (uit zo'n handige tube). Op klein vuur En dat laatste is juist hetgeen wij bij ons Paasgerecht willen. U braadt hiertoe het gewassen, gedroogde en van binnen zowel als van buiten gezouten kippetje eerst aan in 50 gram bruine boter of margarine. Dan voegt u toe de inhoud van een blik geconcentreerde tomatensoep en laat het kippetje op een heel klein vuurtje in l/< tot 1 uur zachtjes gaar sudderen. Tot slot maakt u de, saus af met een paar druppels citroen sap en een scheutje room. Eventueel nog wat water of bouillon toevoegen. Opdienen Het opdoen van ons kippetje kunt u op verschillende manieren doen. U legt de kip in z'n geheel op een vleesschaal en giet een deel van de tomatensaus er over. waarna u de schaal met een paar toeven frisgewassen peterselie gar neert. U kunt ook een „sokkel'-, een voetstukje, maken van aardappel puree, daarop de gehalveerde kip leggen en deze met heel weinig saus overgieten'. De saus wordt ook hierbij apart geserveerd. Tot slot kunt u de kip al geheel in stukken verdeeld in een dek schaal opdienen met alle saus er bij. Dat laatste is misschien wel handig wanneer u kleine kinderen hebt. Wanneer u gasten aan tafel hebt is de eerste manier de aan trekkelijkste, vooral wanneer u dan nog helderwitte manchetjes aan de pootuiteinden schuift. (Deze zijn klaar verkrijgbaar: u kunt ze met wat handigheid ook zelf maken.) Blikgroente Voor het gemak kiezen we natuur lijk blikgroente en wat is er heer- lyker dan ffjne doperwtjes! Kijkt u goed op het etiket of er wel fijn of extra f n op staat. Dit zün die verrukkelijke kleine erwtjes, die als het ware smelten op de tong. Als tweede groente nemen we appelmoes; natuurlijk weer uit blik. Zo'n groot voordelig blik appelmoes, van goudreinetten ge maakt, kunnen we nog fijner ma ken door er een klein scheutje room door te roeren en desgewenst vanillesuiker of kaneel. Bii de kip met tomatensaus smaakt rijst natuurlijk voor treffelijk. Maar feestelijker is toch wel luchtig geklopte aard appelpuree. De puree koelt anders toch teveel af cn wanneer u hem weer lang moet opwarmen hebt u kans op aanbranden. Wat doen we nu met die an dere aardappels, zult u vragen. Deze snijdt u in een verloren ogenblikje vlug even in plak ken en daarvan maakt u een lekkere aardappelsla. (Zie voor het recept bij de tweede dag.) in optima forma bent, met een eigen wunkeldertje, hebt u onze raad niet nodig. Maar misschien bent u niet zo goed op de hoog te van wat drinken by wat cn duizelt het u van de soorten en namen, zodat u zich er maar lie ver ntet aan waagt om wyn te kopen. In dat geval zouden wij u graag eens een tip willen geven. Kiest u dan eens een rosé wyn. Dit is een lichte wijn die u werkelijk bij alles kunt drinken, net zoals zyn veel duurdere broertje de champagne, die eveneens bij alle gerechten past. Een heel goede soort is de Rosé de France, welke wijn elke AH-winkel voor u in voorraad heeft. Deze Iichtgetinte, kristal heldere wün is een uitermate ele gante tafelwijn. U weet het: een glaasje wijn ver hoogt de gezelligheid en geeft een feestelijk tintje aan de maal tijd. En om de prys hoeft u het echt niet te laten, 1,85) Leg hier cn daar een partje hardgekookt ei op de groene sla. Is het geen plaatje? En u kunt alles van te voren klaarmaken en de schotel op een koele plaats bewaren. \/OOR een Paastaart, gevuld met advokaat en bedekt met echt chocoladeglazuur, hebt u nodig een pak AH-Cake-Mix, 3 eieren, 3 lepels melk. Voor de vulling: echte advokaat; voor het glazuur: 4 Delicata repen, puur, 75 g. roomboter of plant aardige margarine, 1 chocolade of suiker Paashaasje, gele sui ker-eitjes. Maak een beslag zoals op het pak Cake-Mix staat aangege ven. Doe dit beslag over in een beboterde springvorm en schuif deze, iets onder het midden, in een voorverwarmde oven. Temper na vijf minuten de vlammetjes en bak de taart in 50 minuten gaar en goudbruin. Laat de taart op een rooster helemaal uitdampen en afkoe len en snijdt hem dan over dwars in twee plakken. Laag om laag Strijk op de onderste plak een laagje advokaat. net zo dik als u zelf wilt. Leg de bovenste plak er weer op en omhul de taart hele maal met het chocoladeglazuur (zie hieronder) Plaats in het mid den een klein chocolade- of Suiker- Paashaasje en leg hier omheen een krans van gele suiker-eitjes. Ook langs de rand legt u hier en daar een eitje. Dit moet echter gebeuren terwijl het glazuur nog zacht is. Laat de taart staan tot het glazuur stevig is en serveer hem bij een heerlijk kopje koffie. Deze taart kunt u dus ook de I dag tevoren bakken. u de nog wat warme aardappe len in olakken gesneden en voorzichtig, zodat ze nog heel blijven, met een pittige slasaus vermengd. Dit kunt u naar eigen smaak maken, maar ik vind dit een heerlijk recept voor aard appe I s 1 a: 5 eetlepels slasaus. 3 eetlepels kruidenazijn, 1 eetlepel slaolie, 3/4 lepel mosterd, '/2 lepel aroma, flink wat uienzout fis in flesjes van McCormick verkrijgbaar), een snufje peper en dis u hebt een snufje marjolein en thijm. klein pannetje door elkaar en voegt dan 2 lepels water toe. Nu verwarmt u onder goed roe ren de saus een beetje tot lauw warm, niet laten koken. Warme saus Deze wanpe saus schenkt u over de aardappelenplakjes, dan schept u deze voorzichtig door elkaar. He lemaal heerlijk wordt de sla wan neer u er een beetje fijngehakt bieslook of bij gebrek daaraan wat fijngehakte peterselie doormengt, j Deze aardappelsla schept u in het midden van een schaal op een j bed van gewassen en voorzichtig gedroogde kropslabladcren tot een bergje. Hier omheen zet u de di verse gevulde eieren. Wanneer uw schaal niet zo erg groot is kunt u de aardappelsla beter plat uit spreiden en dan de eieren eróp zetten. Schil wat méér VOOR HET MAKEN van choco ladeglazuur b.v. voor de Paas taart (zie recept boven) zet u een klein steelpannetje in een ander pannetje, dat half vol kokend water is. Smelt de in stukjes gebroken repen aldus „au bain marie''. Ter wijl het water in het onderste pannetje heel zacht blijft borrelen, voegt u de boter of margarine in kleine klontjes toe en roert deze weg. Als alle boter is opgenomen, neemt u het pannetje uit het warmwaterbad en laat het nu zeer dunvlneibarr glazuur afkoe len tot het de dikte heeft van een lobbige havermoutpap. Vorstelijk toetje Nu kunt u het verwerken. Het ook best Dep het grillig op het ..Als ik rijk was wist ik het wel. Maar als je toch moet verdienen laat mij het dan maar leuk ver dienen. Ik zit hier best!" Wanneer u ons menu precies handigste gaat dit met een kwast- wenst te volgen, dan schilt u je. maar met eon mes gaat het zaterdag een méér dan dubbele portie aardappelen. De grote aard appelen laat u heel, terwijl u de kleinere exemplaren gerust mag doorsnijden. U moet ongeveer een evengrote portie heel gelaten aardappelen hebben als doorge sneden aardappelen. Wanneer u nu de Eerste Paas dag de aardappelen kookt, zijn de gehalveerde aardappelen zacht en misschien stukgekookt, terwijl de andere mooi heel gebleven en zelfs nog ietwat aan de stevige kant zijn. Vis deze laatste aardappelen uit de pan en maak van de rest een fijne puree. U weet wel: eerst fijnstampen tot er geen klontje meer te bekennen is en aan een fikse klont boter of margarine er bij. Nu voegt u telkens een scheutje melk toe onder het klop pen tot de puree mooi luchtig is. Mooi korstje Wanneer u een oventje hebt kunt u dit al 's morgens doen en de puree in een beboterde vuur vaste schaal scheppen. Over de bovenkant strooit u dan een dun laagje paneermeel en hierop legt u vlokjes boter of margarine. On geveer tot 1 uur voor het eten schuift u de schotel in een warme oven en laat de puree door en door heet worden en tevens een mooi korstje krijgen. Wanneer u de puree direct wilt gaan gebruiken, raden wü u aan om geen koude melk, maar kokende melk te gebruiken. gebak. Het fijne van dit glazuur is dat. wanneer u er wat van over hebt, u dit gerust kunt bewaren. U kunt het dan weer au bain marie opsmelten en opnieuw ge bruiken. Wanneer u bijvoorbeeld niet bakken wilt of kunt en op de Eerste Paasdag liever ijs laat ha len, kunt u daar een vorstelijk toetje van maken door op elk ijsbolletje een lepel dikvloeibaar chocoladeglazuur te scheppen. Dit stolt dan direct en u hebt heer lijke „echte" chocoijsjes. V/OOR het leuk opmaken van de eieren moet u eigenlijk de beschikking hebben over een plastic garneerspuit. Deze zijn zo handig, u kunt er slagroom en allerlei crèmes mee spuiten, ook de eiboter. Neem een aantal hardgekookte eieren, bijvoorbeeld twee per persoon. Snijdt een deel hiervan dwars en de rest overlangs door. Wip de harde dooier u i t het wit en o p een zeef. Roer in een kem per ei 20 gram boter of plantaaardige margarine zacht. Druk de dooiers door de zeef in de kom, voeg zout, peper en een drupje aroma (niet teveel) toe. Nu is uw naturel eiboter klaar. Hiermee spuit u nu van alle eieren vol. met een leuke toef erop <of vul ze met een lepeltje). Door het overgebleven deel roert u zoveel geconcentreerde tomaten puree of tomatenketchup dat de crème lichtrood wordt en naar tomaat smaakt. Hiermee spuit u de resterende eieren vol. Nu snijdt u van een overgebleven plak ham alleen het vlees in heel fijne reepjes en deze weer in kleine stukjes. Tussen duim en wijsvinger neemt u nu telkens wat ham en drukt de snippertjes op de eiboter in \i deel der eieren, zodat de torentjes roodgespikkeld worden. Hetzelfde doet u met fijn gesneden peterselie, zodat er ook V* deel groengespikkelde gevulde eitjes zijn. Dan snijdt u een sardientje heel klein en op een ander deel van de eitjes legt u kleine zilverige spikkeltjes. U krijgt op deze manier een leuke afwisselende schotel met voor ieder vier verschillend uit ziende eitjes. Op de tomaten-boter steekt u een klein blaadje peter selie. V liegezivammetje In het midden van de schotel prijkt een vliegezwammetje. wat u maakt door een heel hard gekookt ei te bekronen met een ..hoed" van tomaat, waarop u stip jes eiboter gespoten hebt. Mocht het hoedje glijden of vindt u het leuk om hem wat schuin te zetten Ook eenvoudige biscuitjes tovert j dan helpt een klein prikkertje, u er mee om tot feestkoekjes. i Tussen de eieren legt u een paar Nog één tip: Wanneer uw cake sardientjes, schijfjes tomaat, plak- een beetje bol uitgerezen is. stort Jes ei en waaiertjes augurk, u hem dan omgekeerd op het rooster en gebruik de vlakke Deze schotel kunt u kant en onderkant als bovenkant! klaar tevoren opmaken, mits u hem zeer koel kunt wegzetten, dus in een koelkast of koude kelder. An ders kunt u wèl de eitjes vullen en gezellig garneren, maar met het opmaken van de schotel zou ik dan even wachten. Dit is ten slotte een werkje van tien minuten als u de aardappelsla, de gewassen kropsla cn de overige ingrediënten klaar hebt staan. De schotel komt dan fris op tafel. TT kent natuurlijk de overheer- lijke AH-Feestpudding, waar zoveel vruchtjes en bitterkoekjes inzitten. Hiervan kunt u een erg gezellige pudding maken, maar als u er eens iets anders mee wilt doen, maak dan eens Abrikozen Fiësta. U kookt eerst normaal de pudding, dus met 1 liter melk. Maar u giet hem niet in een vorm, maar roert er direct nog 4 dl koude melk door. Verder roert u het sap van twee kleine blikjes abrikozen door de mas- s a die nu een heerlijke v la is geworden. Deze vla doet u in een schaal en bedekt de bovenkant met de uitgelekte abrikozen. Het plezierige bij deze wijze van vla maken is. dat u niet zo vrese lijk lang moet roeren om te voor komen dat zich op de vla een vel vormt. Doordat u immers de koude melk en het koude sap toevoegt koelt de massa zo af, dat u hem direct in de schaal kunt doen. En wat de abrikozen betreft: profi teert u van de voordelige Paas- aanbieding van drie, resp. vier blikjes verschillende vruchten voor 1.9S. CISKA VERHEUL „Weet je wat het „Ik spaar voor j „De winkel is is? Bij ons is altijd ons trouwen. En modern, de ver leven in de brou- natuurlijk betaal diensten zijn goed. werij. Nu weer ik thuis kostgeld, i Eerlijk, ik zou niet het Kienspel. Dal geeft „sjeu" aan de zaak." „Wat ik het leuk ste vind bij Albert HeijnDe vakan- ties! Maar zonder Maar er blijft heus weten waar ik gekheid: ik ben nog wel over voor liever werkte j best tevreden, ditjes en datjes, j of het moest in Over de ping-ping Wat wil ik méér!"] Nice zijn!" len alles''. „Zeg, wat let je om een praatje te maken met d.e chef van een AH- winkel? Wanneer je maar wilt liefst tegen 't sluitingsuur. Mej. W. Uffing 19 jaar i is cais sière in de zelfbe- dienmgszaak aan de Sperwerstraat te Arnhem. Zij is sinds 15 januari 1959 bü A H. Mej. M. Ne lissen <21 jaar) werkt sinds 4 januari 1960 tot haar volle te vredenheid als ver koopster in filiaal Valkenburg (Lim burg). Mej. J Dupree <24 jaar) is als ver koopster werkzaam in de bedienings zaak aan de Anth. Matthaeuslaan te Utrecht sinds 10 augustus 1959. Mej. W. H. Ben- niugshof '22 jaar) is vanaf 21 oktober 1957 werkzaam als administratrice in de Supex'Mart te Rotterdam. Nieuwe Binnenweg. Mej. A. Krijnen (21 jaar) is cais sière in de zelfbe dieningszaak aan de Stad ion weg te Amsterdam. Zij is sinds 15 september 1959 bij A.H. Mej. G. de Haan (18 jaar) verzorgt de afdeling kaas en vleeswaren in de Z.B. aan de Schrans te Leeuwarden. Zij is tevens reserve caissière. Hier is een lijst, waar u gemak van zult hebben, Een Potpourri van voor Pasen aantrekkelijke artikelen. Van de eenvoudigste hapjes tot de fijnste delicatessen. Knip die lijst uit. Streep aan wat u nodig denkt te hebben vergeet niet ook pag. 3 en 6 te raadplegen! Prima witte bloem pak 500 gram 29 Amerik. patentbloem pak 500 gram 32 Zelfrijzend bakmeel pak 500 gram 35 AH-CakeMix, in een wip klaar, pak 69 Korstmix per pak 69 Bakpoeder, Dr. Oetker pakje 14 Gebruik het beste Prima slaolie grote fles 109 Arachide olie, de beste grote fles 149 Diamant vel per pak 45 Delfrite per pak 48 doe er het fijnste in Krenten 250 gram 5545 Sultana Rozijnen250 gram 5945 Calif, blauwe rozijnen 250 gram 55 Blauwe rozijnen, Sunmaid per pak 79 Extra blanke rozijnen Sunmaid pak 59 Sukade, gesneden per doosje 57 Sukade, hele 100 gram 50 Bakamandelen 100 gram 65 Bakgember, gesneden, pot 250 gram 75 Gemalen kokos 250 gram 59 Vanillesuikerdoos 10 zakjes 45 De „finishing touch" Poedersuiker 250 gram 39 Ouwel per pak 27 Bigarreaux, gekonfijte kersen, doosje 65 HORS D'OEUVRES EN SLAATJES Portugese sardines, blik 57; 3 blikjes 9 Sardines, Philippe Canaud blik 135 Halfrode Can. zalm, Cohoe blik 225 Rose Can. zalm, Clover Leaf blik 145 Rose zalm, Geisha per blik 109 Haring in tom.saus groot blik Haring in tom.saus 3 blikjes 95 Blanke tonijn, hele moot, StarKist. blik 75 Schelvislever, Necoper blik 62 Ansjovis per pot Crabmeat, Chatka per blik 395 Kreeft, Princes per blik 410 Sandwich Spread, Heinz pot 14598 Hors d'oeuvre salade, Heinz blik 11569 Tomaten Ketchup, Calvé per tube Mayonaise per tube 49 Mayonaise, Calvé pot/tube 14283—59 AH-Slasausper fles 68 Zilveruitjes per pot 79—49 Augurken, zuur pot 89—6555 Augurken, zoetzuur pot 79—45 VOOR EEN FEESTDESSERT Zwitserse chaletkaas, 12 porties doos 150 6 porties gesorteerd doos 160 Noorse kaas, div. smaken vanaf 45 Perzikschijfjes, DelMonte/Queen 9669 Ananas schijven, DelMonte blik 235125 Ananas blokjes, DelMonte ....blik 89 Ananas schijven, Gold Reef blik 159—85 Ananas blokjes, Gold Reef blik 85 Halve perziken. DelMonte/Queen 220148 Gesneden perziken blik 135 Fruitcocktail, Queen blik 209—129 Fruitcocktail, DelMonte blik 15592 Grapefruitpartjes blik 118 Abrikozen, Queen blik 129 Kersen met pit per pot 115 Kersen zonder pit blik 11065 Gemengde vruchten, met ananas grote pot 210 Zie ook onze speciale aanbieding vruchten in blik op pagina 3 en 6 Feestpudding, pak voor 1 liter Ananaspuddingper pak Saromapudding per pak Rode bessesap per fles EXTRAATJES WELBELEGDE TOOSTJES Toost per pak 35—30 Cream-Crackers, Patria, pak 200 gr. 60 Sandwich Spread, Heinzpot 145—98 Paling/Zalm mayonaise tube 75 Zalm, sardines, schelvislever enz. Noorse kaas in diverse smaken: ham, primula, currië, sellerie, tomato doos 45 Emmenthaler, krauter doos 85 Salami doos 100 Primula Crispbread per pak 68 VOOR EEN VERRUKKELIJKE SOEP Calif, gesn. asperges met punten blik 75 Champignons per blik 75 Soepballetjes per blik 79—55 Soepgroenten 2 blikjes 45 Calif. Tomatenpuree per blik 49 GROTE SORTERING Maggi-, Royco-, Knorr-, Honig-, Unox-, Heinz- en Le Soleil soepen. WELKE GROENTEN 1/2 blik 1/1 blik Doperwten 85—82 155—149 fijn 65—62 105—99 middel fijn 55—52 92—89 middel II 42 72—69 Tuinerwten 79 Spinazie 42 65—58 Sperziebonen 45 85—75—65 Snijbonen 52 89 Worteltjes, extra fijn 69 119 Tuinboontjes 85 149 Appelmoes (goudr.) 79—59—49 Witte bonen in tomatensaus 7949 Raviolis, Eugène Gras blik 250—150 Spaghetti in torn. saus, Heinz, blik 79 Mango Chutney, Heinz per flacon 235 Calif, abrikozen 150 gram 75 Calif, abrikozen, extra 100 gram 69 Tutti Frutti, le kwaliteit 250 gram 89 Calif, pruimedanten 250 gram 89 SMAAK-VEREDELEND Sauces Agniez: Madère, piquante, aux champignons blikje 98 Tomaten Ketchup, Heinz/ DelMonte flacon 140—135—95 Marmite per potje 215—125 Parmezaanse kaas per zakje 70 Calif, citroensap, Sunkist, per blikje 42 Calif, citroensap per flesje 78 Keuken-Madeira per flesje 95 Queen Olives, Heinz per flacon 235 Stuffed Olives, Heinz per flacon 270 French Capers Crosse Blackwell flacon 140 Curry Powder Crosse Blackwell flacon 90 Cocktailworstjesblik 14 stuks 98 Frankforter knakworst blik 6 stuks 98 Smac, Unox per blik 165—98 Vleecro, piquante spijs voor croquetten per blik 95 Nibb-its grote zak 70 Sandwich Spread, Heinz per pot 145—98 Toost per pak 35—30 Cream Crackers, Patria per pak 60 Kaaszoutjes, Doesburg per zakje 80 Gemengde zoutjes, Verkade p. zakje 75 Chinese stemgember per pot 225—135 SUPERIEURE WIJNEN Apéritiefs: per fles Fidalgo Ruby Port360 Red White Port, Conqueror 475 Red White Port, Cockburn 590 Pale sherry, medium dry 335 Sherry Gold label, Conqueror 455 Sherry Green label, Conqueror 430 Lamati vermouth, rood/wit literfl. 425 Martini vermouth, rood/wit 695—355 Saranto vermouth, rood, wit, dry 275 Madeira, Cama de Lobos 480 Zoete wynen per fles Zoete Spaanse wijn 195 Zoete muscaatwijn 215 Rode Griekse mistella 235 Samos, van het eiland 250 Vinolia, rode vruchtenwijn 135 Meiwijn, wit 135 Tafelwijnen per fles Landwijn, rood en wit 165 Beaujolais Supérieur 250 Montagne St. Emilion '57 310 Bourgogne 1957, Savigny-les-Beaune 395 Chateauneuf du Pape 1959 375 Pfalzer Weinkönig 195 Bordeaux, Réserve du Palais Gallien 195 Liebfraumilch 295 Graves Supérieures 290 Haut Sauternes 455 Rosé de France 135 Tervigny, Henri Arbois Jura 395 Chianti Mazzoni, 2,1 liter mandfles 550 Diversen per fles Advokaat, prima279 Advokaat, goudmerk 450 Zoete Bessen, Zwarte Kip 380 Boerenjongens per pot 190 AANTREKKELIJKE AANBIEDING SUPÉRIEURE WIJNEN Zie pag. 3 en 6 GROTE SORTERING ALCOHOLVRIJE DRANKEN Zie pag. 3 en 6 PAASTRAKTATIES Chocolade-eitjes, melk Chocolade-eitjes, puur Gevulde dragee-eitjes Nougat-eitjes Vogeleitjes Fondanteitjes Halve vruchteneitjes Paasschuim Crème-eieren in staniol Duive-eieren in staniol Schildpadeieren in staniói Gedecoreerde eieren 100 gram 100 gram 200 gram 100 gram 150 gram 150 gram 150 gram 125 gram per stuk 2 voor per stuk per stuk DELICATA CHOCOLADEREPEN: Butterscotch 9 voor Melk, puur, mokka, extra bitt. 7 voor Dubbel-dikke hazclnootreep, met 12 hele hazelnoten 3 voor Chocolade pastilles, puur, melk of gemengd, grote rol Delicata chocolade 100 gram Fijne rumbonen 200 gram Fjjne zandkoekjes Zandringen Heerlijke spritsen pak Zaanse Koeken Fijne biscuits, Petit Beurre Theebiscuits, Formosa Biscuits, Zaanse Molen Digestive, Patria Brosetta, Patria Bokkepootjes Gemberkoek Ivandijkoek Groninger koek per pak per pak 9 stuks per doos per pak per pak per rol per rol per rol per pak per stuk per stuk per stuk 100 100 69 69 65 65 50 55 49 45 35 69 75 75 59 65 89 J oor feestelijke en voordelige Paastraklaties MêNKSh*

Allerhande | 1961 | | pagina 2