KIEN-KON ING BKADFUTE kwam en zag Honderden prijswinnaars 1Kies ---J Morgen hoe enthousiast Nederland kient iPfflt! L_ UIT DE DIEPVRIES V Al jong op eigen benen Hoestdrank van honing BESCHUIT I I I I Zuster haalde kienkaart maakt de maaltijd rond uit de vier pfift-melanges de lekkerste vacuum-koffie precies naar üw smaak I I I I I I I I I Spel maakte hem beroemd Winkel in, winkel uit Prettige band Dynamische man Eerste, niet-volledige publicatie Erres Wascombinatle Siemens Koelkast Braun elektrische keukenmachine Philips transistor kcnkenradio Arzberg porseleinen theeservies Philips lichtgewicht strijkijzer Ronson Cadet sigaretten aansteker Eerste puzzel succes Westclox Baby wekker Parker Ballpointset Manicure set een blik AH vacuum-koffie halen en proeven zomerse groenten en fruit mals-vlezige, lichtbenige kip graatloze, schoongemaakte vis 2 ALLERHANDE cj~* C* MAART 1961 IN het statige Amstel Hotel in de hoofdstad hebben wij een hijzonder plezierig onderhoud gehad met een bijzonder plezierige man, de Amerikaan Fred L. Bradfute. Vele tienduizenden Nederlandse gezinnen kennen wellicht niet zijn naam. Maar wat zij wel kennen en dat staat als een paal hoven water is het boeien de A.H.-kienspel dat, door hem geïntroduceerd, Neder land nu stormerderhand heeft veroverd. „T/'IENKONING" Fred Bra dfute ls een man die van de gezelligheid houdt. Dat ziet men deze zwart-grijsharige man met de donkerbruine ogen gemakkelijk aan. En eenmaal op zijn praatstoel, met de si gaar in de hand of in de mond, is het goed naar hém te luiste ren. Men schat hem een vijfti ger, maar in werkelijkheid is hij 62. In de Verenigde Staten is hij een bekende figuur en datzelf de geldt voor zijn vrouw M a- r y. Beiden is de grote eer te beurt gevallen opgenomen te worden in de Amerikaanse Who's Who, in welk lijvig boekwerk men de bekendste Amerikanen aantreft. Zijn echtgenote is, behalve een duch tig medewerkster, presidente van de afdeling New York van de League of Women Voters. Deze belangrijke vrouwelijke kiesvereniging telt over heel Amerika niet minder dan bijna 400.000 leden. Mr. Bradfute is enkele da gen naar Nederland gekomen om persoonlijk te zien hoe zijn spel in ons land werd ontvangen. Hij trok de ene AH-winkel in, de andere uit om van de bedrijfsleiders te horen dat de belangstelling voor dit voor Nederland nieu we spel de stoutste verwach tingen heeft overtroffen. De gang zit er in. Gretig vraagt men om kaarten om daar mee, met behulp van grote advertenties in bijna twee honderd Nederlandse kranten te kunnen deelnemen aan dit unieke spel. De heer Bradfute is niet be paald een man die voor het eerst met het kienspel-bijltje hakt. In 1937 nam hij patent op zijn ont dekking om er eerst zeventien jaar later, in 1954, mee in zee te gaan. En van het begin af werd het een kolossaal succes, zowel in de Verenigde Staten als in Canada. Grote bedrijven voch ten er om. In de Verenigde Staten en Ca nada hebben niet minder dan 175 grote filiaalbedrijven (onder ve le andere: A P, Safeway, Lo- blaw. Grand Union, First Natio nal Stores, Jewel Tea, American Stores) Bradfute's kienspel inge schakeld om een goede, prettige band tussen klant en bedrijf te scheppen. ,iEn hoezeer dit spel een suc ces geworden is", zegt de heer Bradfute, „blijkt wel duidelijk uit het feit, dut al deze enorme bedrijven het één- of meerma len hebben herhaald". De heer Bradfute kent het krui- denierswarenbedrijf door en door. Op zijn zeventiende jaar werd zijn vader door een beroerte ge troffen. De nog zo jonge zoon werd met de leiding van zijn kruidenierswinkel belast. Een jaar later was de achttienjarige eigenaar van twee winkels. Eén ervan was de eerste zelfbedie ningswinkel in de Verenigde Sta ten. Zes jaar lang was hij daar na bij een groot bakkerijbedrijf in dienst, waar hij van vertegen woordiger opklom tot hoofd van de afdeling verkoop. Van 1925 tot 1927 had hij de lei ding van de nu zo bekende Ame rican Bakeries om vervolgens over te gaan naar de over de ge hele wereld bekende maatschap pij van H. J. Heinz Company die hij twintig jaar diende. FRED L. BRADFUTE ...in Who's Who In 1954 vormde hij zijn eigen onderneming: Product Pictures Advertising Company. Hieruit kwamen vijftien maatschappijen voort, gevestigd in Amerika, Ca nada en Engeland. Later werden zij allemaal ondergebracht in de Bradfute Corporation. Nederland is thans toegevoegd aan de landen, waar men met overgave het spel van mr. Bradfute speelt. A. P. E. Schmoutzigner, ClematislBan I C. J. Schaly—Wegerif. v. Pallarrdt- 24, Aerdenhout. A. G. Kultenga—de laan 14, Sassenheim. S. Vetten, Reyne- Lang, Koedieflaan 64, Heemstede, gomlaan 12, Aerdenhout, J. v. Warmerdam. Rijksstraatweg I mond. Nassaulaan 34 Oeg9tgeest. A. F. 366. Haarlem. E. A. den Os—van Eg- A. Dols, BloemcamplaanlO, Wassenaar. H. J. Grevelink, Peellandstr. 43, Veghel: Fr. Wolfs, Nassaul. 26, Bus- sum; R. Romviel, Meer en Bosl. 4, Heemstede: R. v. d. Brink, Zinzen- dorQ. 21, Zeist; Th. G. Logué, Sam. Mullerstr. 12, Utrecht; R. de Jong, Vondelkade 6, Heemstede; A. Rus saart, Vogelpoelstr. 47, Geldrop; J.P. Verhees, Tongelresestr. 36, Eindho ven; S. E. v. Werven, Heemst. Dreef 185, Heemstede: G. Streurman, C. Franckl. 57, Heemstede; C. Jacobs Ringdijk 42, Amsterdam. Wijma, Ceintuurbaan 199, Am sterdam. N. v. d. Kraals, Zandvoort- selaan 151. Heemstede; Bangert, Sar- Molenwerf 12, Hendrik Ido Ambacht; C. Nooter, le Sweelinckstr. 141, A'dam; W. M. Sternes, Moerdijkstr. 54, A'dam; A. Boomsma, Bos en Lom merweg 273, A'dam. M. Bisschop, Joh. Herman Doorn- str. 27, A'dam (W2); C. J. Knibbe, Niftarlake Plantsoen 2, Utrecht; W. Clemens, Stagstr. 418, Vlissingen; J. N. Kaper, Loet 28, Schagen (NH) M. Nagel, Piet Mondriaanstr. Adam; H. v. Stralen, Gedempte Gracht 54, Schagen; J. v d. Hooven, 2e Oosterparkstr. 10, A'dam; A. Ma- rée, Badhuisstr. 98, Den Helder; C v. Elven, Pontanusstr. 50. A'dam; T. J. BesliiTg, C. Borgesiuspl. 47. Arn hem; Bakker, Tesschenmacherstr. 53, Deventer: Y. de Graag. Heeckeren- laan 7, Bergen; G. J. M. Willemsen, Rosendaalsestr. 56, Arnhem; A. Dirks. Antonie Duckstr. 18. Den Haag; J. Plaatman, Brakkeveldweg 24, Den AJEJ. J. v. WARMERDAM, Rijks- i'-t straatweg 366, Haarlem, kon haar ogen niet geloven, toen uit de AH-auto de blinkend-witte Sie mens koelkast de woning werd binnengedragen. De 30-jarlge „kien- ster", die voor geen kleintje ver vaard is (zij bestiert nl. sinds het overlijden van haar moeder bet kinderrijke huisgezin), heeft de puzzel opgelost op een kienkaart, die haar zuster, toen zü een paar boodschappen voor haar deed, in de Supermart in Haarlem heeft ontvangen. Al gauw kwamen er meer leden van het gezm een kijkje nemen, o.a. vader v. Warmerdam zelf, die zich bezighoudt met het onder houd van huizen en gebouwen. Iedereen was het er over eens. dat het een „juweel" van een koel kast was. Mej. Van Warmerdam, een spor tief type (zij hockeyt en fungeert zelfs als wedstrijdcommissaris), heeft, wat het winkelen betreft, één wens: dat er maar gauw een Supermart in Haarlem-Noord mag komen. We konden haar ge rust stellen. Er wordt aan ge werkt. MEJ. J. v. WARMERDAM een juweel Helder; N. Fey, Dirk Staalw. 31, Er- melo; P. D. H. Kramer. Conr. Bok- str. 20. Schagen; A. Emens. Bern- hardl. 9. Arnhem; M. C. v. d. Hoek, Blauwstr. 26. St. Maartensdijk; H. v. Gelder, Hoflaan 22. Middelharnis; D. L. Emens, Nornhardl., Arnhem; Moor, Rietveld 151, Delft; v. d. Horst, Graaf- seweg 27. Nijmegen; H. Chevelaier, Beekliuizenseweg 40. Velp; C Verha gen, St. Jacobstr. 14. Goes: J. Ha- zelhoff, v. Treslongstr. 11, Den Haag; A. M. Michel, Kuipersdijk 183, En schede; M. Nijenhuis. Kon. Emma- laan 12, Ermelo; N. C. Water, West- landgr. 75, A'dam; Th. Sipma, v. Mar- kenstr. 9. Hengelo; H. Q. A. Molen kamp, Hortensiastr. 54, Den Helder; E. M. Sassen. Chopinstr. 2, Hengelo; A. M. Hoekstra, Martstr. 67, Den Hel der; H. M. Razet, Badhuisweg 60, Scheveningen: Lieben, Stadhoudersl. 12. Ermelo: W. J. v. d. Veen, Joz. Israëlstr. 14, Hengelo: Meere, Vlie- landsestr. 97, Scheveningen; J. Brou wer, Gevelingenstr. 52, Den Helder. A. Schaap, Schoolstr. 7, Heeren veen: J. Allema, Schoolstr. 5b, Leeu warden; J. L. Bakker, Waddenw. 60, A'dam; D. C. Bosch, Bestevaerstr. 181, A'dam; M. J. C. Moens. M. D. de Grootstr. 24. Goes; J. H. F. Bies- brouck, Tidorestr. 32, A'dam; W. Post, Spreeuwenw. 63, Apeldoorn. J. Edens, Kon. Reg. Laan 136, Roermond; P. C. Boshuizen. Meinerswijksewg. 10. Arn hem; Th. J. Steenbergen, Solostr. 7, A'dam: A. Schouten, Remmelinckstr 26, Doetinchem; W. Lucas, Haver- schmidtstr. 117, Den Haag: R. Ver- wer. Snr., Nederm. v. Rozenthalw 97, Oostebeek; W. Visser, Delftlaan 115. Haarlam; F. J. Elshoff, Vonkelstr. 42. Arnhem; G. Geerliirg. Koersendijk 30. Nijverdal; B. Lommertink. Kerk hoflaan 17. Ede: P. Timmermans. Burg. de Roockl. 38. Bergen op Zoom: v. d. Heuvel. Van Malsenstr. 56. R'dam; B. Visser, Wooldriksweg 37, Enschede: D Visser, Bos en Hoven- str. 5, Haarlem; Th. Steunebrink, Ooststeeg 83, Wageningen; J. Scholten, Bachl. 41. Apeldoorn: J. Verberne, Fred. Hendrikl. 102. Den Haag: Adr. Bos. Lagewipstr. 144, Zevenbergen; C. Lube, Geelvinckstr. 37, Castricum; G. Tensen. Duinoordstr 70, Haarlem: T. v. Ravenhorst, Rijnkade 48. Arn hem: M. B. Kleinburink, Peters weg 11, Markelo: J. Reinders, Meiners- Cicerostr 21, R'dam: J. Grijns. Gen. Foulkesweg 65. Wageiiingen; J. de Jong. Burg. Nahuyssingel 34 Doesburg W. H. Sinte Maartensdijk, Klaverstr. 57b, R'dam: P. Faber. C. Bokstr 3T Schagen; J. Reuzel, Paffraedstr. 17, Deventer: M. Grosman, Ceintuurbaan 74, Deventer: F. A. Rijneveen, Dr> Co* tastr. 11. R'dam; J. Peels. Neuhuyska- de 55, Den Haag; H. Veen, Bremsti 43, A'dam; K. Drinkwaard. Tenhove- str. 77, Den Haag; G. Fey, Buys Bal lotsingel 96. Schiedam; H. v. Peer, Sportparkstr. 22. St Willebrord: Mevr. C. v. Beurden, Galjootstr. 21, R'dam; H. G. v. Ingen, Dijkstr. 13, Wagenin gen. A. H. Beiier. Prof. H. de Vriesl. 51. Utrecht; H. G. v. Zaanen, Sumatrapl. 23. A'dam: E. H. Wijk. Chr. Hu.v- genspl. 5, A'dam; I Popma, Handwer- kerzijdo 4, Drachten; A. Meerman. Glaclsstr. 29, Vlissingen; R. C. Koop man. Burg. Smeekl. 66. Waalwijk: G. v. d. Greit. Kon. Jullanaweg 34, Loe- nen a.d. V.; A. J. v. Genderen, Buys Ballotstr. 31, Amersfoort; H. Rijns- burger. Emmakade 68. Boskoop: B. v. d. Velde, Beursplein, Vlissingen: C. J. v. d. Steen, Fabrieksdijk 2, Steenber gen; J. Polderman, Bremweg 70, Ven- lo; L. Cornelius, Slijkstr. 81, Vlissin gen; Hijdra, Hogerbeetsstr. 14, Was senaar; E. Gramberg, Treubl. 35b, Amersfoort; J. F. Goossens, Kelder- manstr. 15. Hulst; M. Broekhuizen, Straatweg 128, Breukelen; F. Jantzen, Waalsdorperweg 239, Den Haag; H. Paap, Burg. Beekmanstr. 5, Zand- voort: G. Lommerse, Stationsweg 5, Hillegom; J. de Ridder, Tulpstr. 12, Goes; A. Hekkebus, Slijkstr. 13, Vlis singen; W. G. v. Maaren Houterstr. 9. A'dam; F. Andree, Middelweg 134, Wassenaar; H. Romeijn, Mozartl. 3, Baarn; K. Unger, Konijnenl. 18, Was senaar; A Knottnerus. Hoogstr. 11, Nijkerk; G. Tol, Cyclamenstr. 57, Aalsmeer: Bazen, Vondell. 23, Vlissin gen; J. A. C. Grit, de Muinck Kei zer!. 30, Utrecht; C. Kobs, Curagaostr. 43b, Santpoort; F. Farber, v. Dis- hoeckstr. 159, Vlissingen; C. Wevers, Amsterdamseweg 365, Amstelveen; E. v. d. Haar, v. Bemmelstr. 89, Amers foort; M. v. Liebt, v. Dijckl. 76, Rijs wijk; K. Berkenspas, Sumatrastr. 28, Amersfoort: L. Bunschoten, Haven 54. Schoonhoven; B. v. Leeuwen, Goudse Rijweg 49, Boskoop; A. J. de Vries, Dunklerstr. 96 zw. Haarlem; J. W. ::ooij, Oudsingel 68, Schoonhoven; F. Wals, Jac. Corneliszstr. 17, Oostzaan; A. M. Boumans, Kapt. v. Zijll. 33, Benschop; B. de Bos, Langestr. 17, Nijkerk; M. Penning, Desvartesstr. 100, A'dam; M. J. Geiger, Valerius- str. '152. A'dam; H. C. ten Kate, Bra- bantl. 17, Heemstede; J. den Hollan der, Kasteelstr. 44b, Vlissingen: K. Loos, Lamistr. 13, Zandvoort; C. Va der, Vincent van Goghl. 63, Vlissin gen: B. van Erven, Westinghousestr. 9, Utrecht; H. Koenen. Sperwerstr 31, Badhoevedorp; de Winter. Sparren laan 25, Aerdenhout: K. G. Boomhou wer, Seringenstr. 25, Aalsmeer; R Drost, Wouwermanstr. 27, A'dam; E. J. Jansen, Eksterstr. 37, Badhoeve dorp: C. Imanse, Adri-Butijnstr. 20, Rilland-Bath; J. Zwart, Zuiddijk 16A, Zaandam: F. H. Tasseron, Witte Ro- zenstr. 50, Leiden; W. Lobbezoo, Bu- tijnstr. 66. Rilland; A. Liemourg. Mar- nixstr. 127, Haarlem; R. Ruggenberg, Baljuwstr. 3, Wassenaar; J. C. Th. de Waart, Starrenburgl. 40, Wassenaar; R. F. Hermans, Stroesl. 32, H'sunv. G. Sandman. Westerparallelstr. 12, Velsen; B. v. Laren, Verwersdijk 39, Delft; F. Schrieks. Knaphot 8, Lewe- dorp; M. J. Vellkoop, Schouwweg 11, Wassenaar: D. Klumper, v. d. Waals- str. 41, Badhoevedorp; J. J. Kouman, Duyvendrechtstr. 6, Vlissingen; A. Faasse, v.d. Binckhorststr. 35, 's-Gra- venzande; A. v. d. Doel, P. v. d. Leel. 21, Kortenhoef; K. W. Huis, Ruijsdael- kade 125, A'dam; W. v. Dijk, Mendel- hof 8, A'dam; v. Es, de Zwijgerl. 15, Santpoort: W. v. d. Heiden, Laanstr. 3, Baarn: J. W. Bol, Snefelderstr. 23. A'dam: D. Hoekstra, Tuinbouwstr. 97, A'dam: G. Verhoeve, Perlakstr. 4, A'dam: J. Cats, Fonteinstr. 7, Leer dam: A. J. Vermeulen. Leidsestr.weg 237. Woerden: A. Schuiten, Brederode- str. 70, Zandvoort. COMMIGEN onder ons zijn grote liefhebbers van ho ning. Begrijpelijk, want het is een van de beste natuurproduk- ten die er zijn. Met honing kan men eigenlijk veel suiker ver vangen, vooral wanneer men koeken en taarten bakt. En daarom vestig ik even uw aandacht op de Cuba-honing voor nog geen gulden per pot. Deze honing is van een zeer goede kwaliteit, heerlijk om op de boterham te smeren of te ge bruiken bij het bakken van taart en koek. Maar bijzonder goed is een ..hoestdrank" van honing, niet al leen tegen de verkoudheid maar vooral tegen keelpijn. Hier volgt het recept: In een eierdopje roert u een eidooier, wat honing en een heel klein scheutje olie. U roert flink en van dit mengsel neemt u om het uur een hapje met een benen eilepeltje. Als het hapje wat groter uitvalt zal niemand er iets van zeggen en als het eierdopje leeg is, de keelpijn echter nog niet over, dan maakt u een nieuwe hoeveelheid. CISKA VERHEUL EEN charmante slagzin die u talloze malen in de kranten zult tegen komen: Beschuit maakt de maaltijd rond! En hoe waar! U begint mogelijk de dag met I een beschuitje, tenzij u de dag 11 met een forse pap- of broodmaal- tijd aanvangt. Het hangt er maar I vanaf wat uw verlangens en be- j hoeften zijn! j Laten we zeggen dat u de dag 1 I althans de avondmaaltijd, in iedei 9 geval besluit met een beschuit. Dat kan dan een zoet hapje zijn, met vla, compote, verse vruchten, yoghurt, bessesap of- wel een hartige bete, d.w.z. be- schuit met kaas uit binnen- of buitenland. Vergeet vooral niet de beroem- de ..kaneel-beschuitjes", de Haag- se beschuitjes, al deze beschuit- 9 produkten zijn namelijk uniek in j de wereld. Er is geen enkel land in de wereld dat ze maakt, al 9 probeert men hier en daar wel 1 iets op de markt te brengen j waarvan men hoopt dat het op onze bijzonder brosse lekkernij zal lijken. Het lijkt er tot dusver re niet op en daarom: geniet van alle beschuitgerechten! CISKA VERHEUL Ifevrouw W. Visser uit Haar lem komt regelmatig in de AH-winkel. Toch heeft ze haar strijkbout niet te danken aan een van die ln de winkel gekregen kaarten. Het was de folder met de kienkaart, die begin februari huis aan huis in de Delftselaan op enkele kilometers afstand van de nieuwe Veisertunnel in de brie venbus rolde, die haar aan het puzzelen zette met dit resultaat. Het leuke voor haar ls, dat ze voor het eerst in haar leven nu eens resultaat ziet van wat puzzel- werk. Ja, een strijkbout had ze wel, maar nog zo'n zware. Na tuurlijk gaat ze het lichtgewicht Philips ijzer proberen. Ze is veel te nieuwsgierig, hoe het strijken daarmee eigenlijk gaat. „Echt no dig had ik het eigenlijk niet" zegt ze „want als ik had kunnen kie zen was het wel wat anders ge worden". Desondanks is ze erg ge lukkig met haar nieuwe aanwinst. „Ach meneer" zegt een huis genoot die ons even later uit laat. „Komt u volgende keer niet meer met een strijkbout. Met zo'n licht ding kan alles wat los en vast zit worden, platgestreken. Als het u hetzelfde iseh liever die Opel H. Bot. Lorentzstr. 78, Vlaardingen; A. Planting, Schulzlaan 52. Santpoort; A. R. Bakker, v. Blankenheimstr. 7, Vlaardingen; W. Noordhoek, Bloemen- daalsew. 99, Bloemendaal; Mac Da niël. Vijverzicht 19. Den Haag: C. Blokland, Blusschietersstr. 5, Gorin- chem; H. de Boer, v. 't Hoffstr. 14. Hilversum: B J. de Graaf. Amstel- veensew. 71. A'dam; H. Fiolet, Wap- serveenstr. 200, Den Haag: J. M. G. C. Rijns. Neerstr. 64, Roermond; U. D. J. Borgman. Dr. J. v. Deventer). 24. Santpoort; F. Jansen. Pr. Wilhel- mlnaw. 1, Loer.en a. d. Vecht; A. A Konincks, van Kolstr. 8. Zmndam: J. Staubach, Saltetstr. 14. A'dam; W. Ta kes. H. Catharinestr. 39. Sneek: M. I- Averink, Stationspl. 27. Hengelo; J. Haaksman, Schnjnwerkersgr. 71, Den Haag; C. Kuiper, Cruquiusweg 38, Heemstede; W. Gereke. Appelweg 11, Amersfoort; W. v. Klaveren, Dr. Schaepmanl. 29. Heemstede; D. de Leeuw, Wilhelmlnapl. 25, Vaals; Wie gel. Dr. D. Bakkerlaan 27. Bloemen daal; H. v. d. Berg, Gen. Cronjéstr. 170. Haarlem; E. M. Diekman, Boten- makersstr, 43. Zaandam; A. J. Koet- senruijter, Frans Halsstr. 18. Venlo; M. P. J. Smits, Jullanal. 46, O/er- veen; H. Kooy, Marnixstr. 148, Haar lem; W. v. Donselaar, Vondelweg 434. Haarlem; R. Hiemstra, Leeuwen- dalersw. 101, A'dam; G. de Boer. Ds. Jac. Borstiusstr. 18, Zaandijk: N. Hoogendijk, Vledderstr. 19. Den Haag; S. v. d. Veen, J. Kostelijkl. 5, Velsen; A. A. v. Dijk, W. Warnaarl. 21, Sas senheim; A. G. Schugard, Wijnmalen- str. 33. Badhoevedorp; H. Mulder, Gasthuisstr. 33, Hilversum: W. Th. v. d. Meulen, C. Krusemanstr. 19, A'dam; P. v. Roosendaal, Muurhui zen 50, Amersfoort; A. d. Vries, Maartensdijkl. 701, Den Haag; Hille- brand, Valeriusstr. 240, A'dam; G. Bakker, Parkstr. 5, Zaandijk; C. Ko- nings. v. Suchtelen v. d. Haarestr. 50, A'dam: R. Al, Utrechtsestr. 47, Amersfoort; Reuzekas. Meteorenstr. 31, Hilversum; D. M. A. Scholte, Mo- lenstr. 6, Klundert; J. A. Smit, Pot- gieterstr. 26, Utrecht; Nij, Blauwvoet- str. 41. A'dam; A. Beintema, Handel- str. 81, Heemskerk; B. A. Andeweg, Zaanenstr. 72, Haarlem; J. Schaap, MEVR. VISSER nieuwsgierig Parallelweg 23, Zandvoort P. C. Zwen- nes, Plaspoelkade 63, Leidschendam; M. Hoebeke, Bootenipakerstr. 112, Zaandam; R. Nagtegaial, Wapserveen- str. 247, Den Haag: R. Groenevelt, Hondecoeterstr. 19, A'dam; Y. v. d. Kas. Karei Doormanstr. 246, Hilver sum; H. v. 't Hul, Orteiiuskade 232, A'dam; D. A. Notenboom, Heemraad- schapsl. 53, Amstelveen; G. Erdmer, v. L. v. Sandenburgl. 11. Utrecht; J. Poldervaart, Pres. Steijnstr. 26, Haar lem; A. Veneman, Dr Schaepman- str. 27, Valkenswaard; H. Kraay, Lau- ernessestr. 71. A'dam: G. Zoon, Bos- jesstr. 32, Koog a.d Z; S. Koopman, Burg. Smeelelaan 66, Waalwijk; W. Heeringa, Torenstr. 7. Drachten; Bak ker, Const. Huygensstr. ll, Zandvoort; J: M« D~ Braakhuis, Uit den Bosch- str. 10, Haarlem; J. W. Schuyl. Ruys de Berenbrouckl. 10b, Amersfoort; J. I. Kreuger. le Helmersstr. 208, A'dam; £et.J,ager- Beinstr. 12, Brunsum; P. S. Schouten, Eeneindseweg 85, Nue- nen; Janssen, v. Oostenvijkl. 37. Am stelveen; C. v. Eersel, Molendijk 37, s-Gravenmoer: W. Michielsen. P. C. Hooftstr. 5, Tilburg; E. Portier, v. Hallstraat 8. Zaandam: A. P. v. Harp, Bredal. 184. Eindhoven; A. Haak. Haagweg 236, Leiden: L. Kakebeeke, Paltzerweg 167, Den Dolder: C. v. d Drift, Plaspoelstr. 103. Leidscheniam: E. Noot. Emmal. 10. A'dam; E. Schie- veen. Atjehstr. 81. Haarlem; E. Arens, Randwijckl. 11, Amstelveen: F. Mar- garoli, Archimedesl. 45, A'dam; M Kuijpers, Drievogelstr. 123. Spekhol- zerheide: A. Jongen, Aalm. Roumen- str. 9. Maastricht; P. A. Goewie. Mep- pelweg 874, Den Haag: D. C. Boone, Verl. Dishoekseweg 15-17. Koudekerke: G. N. v. Heukeloin. Hengelol. 352. Den Haag: H. v. Nes, Cloosterweg 16, Heemstede: T. v. d. Besselaar. Lut- kerweg 54, Valkenswaard: C. M. Hes sels. L. Leidsedw.str. 22, A'dam: J. Claassen, Munthuizen 12, Amersfoort: C. J. de Groot, Vermeerl. 35. H'sum; F. Janssen, Eygelshovengr. 18, Chê- vremont-Kerkrade; M. C. Nieuwen- huijzen, Groenhovenstr. 8, Den Haag: J. W. R. Weekhout, Broekslootkade 75, Voorburg: H. Ronda, Maarstr. 10, Leeuwstuk-Brunssum; A. Simon, J. v. Goyenkade 9, A'dam; M. Kemkes. Rijksstraatw. 2, Geldermalsen; R. Visser, Rembrandtl. 7, Alphen a.d. Rijn; R. Klein, Hoofdstr. 127, Sant poort: G. J. de Bresser, Molenstr. 110, Boxtel; W. de Groot, Stationsw. 12, Middelharnis: F. Hoffschlag, Minne- broederstr. 24, Utrecht: A, de Rooy, Dr. Mansveltkade 62. Wassenaar: B v- Hasselt, Jullanal. 44 Schiedam; W. Homburg, Breestr. 97. Koog a.d. j ^'d' Weert- immermanl. 20, Zeist; N. J. G. Blok. Walravenstr. 22, R'dam; W. J. Blondé. Akerstr. 56, Spekholzerheide; J. J. de Visser, Ele- gastr. 1, A'dam; J. Stevens, v. Heemskerckstr. 31, Wormerveer; G. P. Capiau, Schimmelstr. 24, A'dam; G. Klunder, Tuindorp 32, Geldermal- sen; C. Graft, Brugmanstr. 9, Den Bosch; C. M. Gulliksen, Waltersingel 113, Apeldoorn; A. Maus, Moeskamp- str. 21, Venlo; T. Selie, Pr. Bern- hardstr. 1, Hoorn; E. S. Bartels, Eerelmanstr. 10, Heemstede; H. Wöh- Ier. Da Costastr. 48, Den Haag: C. J. de Bruyn, Heerengr. 7, Zaandam; P. Doesburg, Benschopperweg 21, IJssel- stein: A. J. F. v. Gooi. Rooseveltlaan 194, A'dam; I. Ouwehand, Liguster- str. 24. Katwijk a. Zee: A. Oosters, Gentiaanstr. 4 .Bergen op Zoom; v.d. Wal, Schoolmeesterstr. 42, Den Haag: W. Pieters, Katoenstr. 6, Geldrop: J. Harkovits, JeroenBoschlaan 8. R'dam; A. Rogge, Melissantstr. 206, R'dam; W. Smit. Celebesstr. 24, Den Helder; Gieling, Torenstr. 4, Medemblik; H. v. d. Meij, Zeegsingel 78, Arnhem; W. H. Sliep, Prof. Poelsstr. 20, Hilver sum: M. J. Snoek, Insulindew. 23, A'dam; W. J. Nanninga, H. Kamer- lingh Onnesstr. 38, Zwijndrecht; R. M. Silbermann, J. v. Eijckstr. 291, A'dam; J. Krause. L. v. Meerder- voort 715, Den Haag; P. M. Teunissen, Sneeuwklokjesstr. 22. Den Haag: G. Reinders, Michelangelostr. 51, A'dam; L. A. Sterk, Ceintuurbaan 197, A'dam; W. V. Wel. Nieuwlichtstr. 33, Utrecht; D. v. Houten, Nic. Beetsweg 4, Heiloo; E. Dingerdis, Merelhof 10, Bergen; A. Peters, Grindw. 73. Oosterbeek; W. v. Papenveld, Markgraafstr. 14, Vlaardingen; B. Bergsma, v. Beunin- genstr. 39, Den Haag; G. Voorbrood, O.Loosdrechtsew. 159. Hilversum; H. P. Giacomini, Dulongstr. 3. A'dam; C. P. G. Slagter, Zweringw. 242, Ensche de: N. H. v. Draanen, Bremstr. 125, Den Helder; W. A. M. Th. v. Erp. Vensestr. 10, Veghel; D. Furrer, Ble- kersingel 8, Gouda; G. Hoekwater, Spoorsingel 15, Schoonhoven; C. v. d. Werf, Pater Chevalierstr. 6, Sittard; P. Brouwer, Clematisstr. 26, Eindho ven; M. Burggraaf, v. Hogendorpstr. 144, Den Haag; J. C. Faber, Jasper Warnerhof 14. A'dam; R. Viallé, de Lairessestr. 73, A'dam; T. v. Lamme ren, Hoofddorppl. 18, A'dam: P. J. A. Bisschop, G. v. Assendelftstr. 36, Heemskerk; J. v. Westenbrugge, Gen. E. de Bree, Rederijkerstr. 77, Den Haag; H. C. Rijnaars, Drebbelstr. 109, Den Haag; C. F. Bosschaart, v. Alke- madel. 239, Den Haag; A. Voor brood, P. C. Hooftkade 1, Heemstede; J. H. Jansen, Moutstr. 4 Utrecht; G. J. Rossel, KI. Kerkstr. 21, Steen bergen; E. de Bruin, Madelievenl. 10, Aerdenhout: J. Schuiling, Dr. Kruyt- str. 79, Rijswijk; J. Woortmann, Hen- riette Bosmansstr. 17, A'dam; C. W. G. van Leer, Breedstr. 4, Utrecht; M. de Kruijf, Traay 83, Driebergen; P. v. Werde, Laarstr. 10, Geldrop; F. Markovits, Jeroen Boschlaan 8 R'dam; P. de Heer, Roerstr. 14, Den Helder: O. J. de Geest, Joh. de Witt.- laan 67. Arnhem; Nieuwenhuijsen, Al Karei de Vijfdestr. 35, Den Bosch; J. A. v.d. Hoogen, Pr. Hendrikstr. 18, IJsselstein: D. Hart, Albertine Ag- nesl. 20, Ede; A. Bernhart, Texelse- str. 77, R'dam; v. Otterlo, Bern. Zweersl. 67, Arnhem; M. Klink. Prof. Kam. Onnesl. 109, Schiedam; R, v.d. Kammen, E. Graafandsfrietstr. 23, Kerkdriel; A. E. Wisse, Bolwerk Noord 31. Bergen op Zoom; P. Dijk stra. Papelaan C. 26, Muiden; J. M. Overdijkink, Oranjelaan 33. Soestdijk; H. Versluis, Narcissenl. 5 .Heemstede; J. Fransen, Westerhaven 33, Medem blik; H. C. Buissant des Amorie, Seg- broekl. 196, Den Haag; E. Kiers. Anna v. Burenl. 8, Zeist; F. v. Kal- teren, Wilhelminastr. 36, Koog a.d. Zaan: R. Homburg, Aurorastr. 7, Utrecht: J. G. v.d. Bosch, v. Bree str. 187, A'dam: W. Braakman, Tol- str. 20, A'dam; F. Boering, v. Laer- str. 1. Ommen: T. M. Aassen, Kloos terkade 171, Delft; G. V. L. Toet, J. Maetsuykerstr. 28, Den Haag; G. Karten, J. H. op den Veldestr. 30, Zaandam: Antes, Bijlwerffstr. 16. R'dam; H. M. Verbeek, Jac. v. Len- nepstraat 87. Voorburg; P. Zieck, Valkenw. 89, Apeldoorn: A. J. Mole naar. Hollerw. 10, Heiloo; A. Zoete- kouw, Mr. Rinkstr. 16, Tiel; E. Eijdenberg, Hoogendijk 71, Zaandam; J. R. Epema, Wilhelminastr. 70. Nij verdal: D. Visscher, Dr. v.d. Zande- str. 39. Enschede; SBoerema, Merelstr. 29, Arnhem: M. Ringoir, Beukenlaan 22. Arnhem; G. v.d. Belt, Leidsestraatweg 2. Woerden; C. Ver hagen, Heult 1. Boxtel: W. Trago, Overtoom 235, A'dam; G. H. v .Straa- len, Kwintsheulstr. 14. A'dam; C. P. v.d. Vliet, Wilhelminastr. 19 Goes; - Pffft! zegt hel blik als het opengaat. En het koffiefeest kan beginnen! Want zulke brand-verse koffie hebt u nog nimmer gezet! Albert Heijn Vacuum-Koffie is n.l. binnen een half uur na het branden precisie-gemalen en luchtledig verpakt. De lucht kan er niet in, het aroma kan er niet uit. De meest verse koffie van allel De AH-koffie-experts ontdekten: er zijn 4 groepen koffiedrinkers in ons land. Daarom creëerde Albert Heijn de juiste melanges voor alle 4 de groepen. vacuurhblik 250 gram Vol-aromatisch (goudmerk) 1,78 Mild-geurig (groenmerk) 1.50 Mild-krachtig (roodmerk) 1.50 Pittig (paarsmerk) 1.30 Vier exclusieve melanges die één ding gemeen hebben: de kwaliteit. Die is voor elke smaak de allerfijnste Jy/JOGEN we u eens een goede raad geven? Trac- teer de uwen en uzelf dan eens een keertje meer op zo'n buitengewoon malse, vlezige braadkip uit de diepvries. Ze zijn in één woord verrukke lijk en ze zijn beslist niet duur! Een k i p van een kilogram kost slechts 4,80 en het ge wicht van zo'n gevogelte ligt tussen de 750 en de 1100 gram. POULET En weet u wat ook zo bijzonder voordelig is? De k i p p e p o u- let Kost slechts 46 ct. per ons en zit in verpakkingen van 250 300 gram. Het grote voordeel van deze kippepoulet, is dat ze van dezelfde kwaliteit is als de braadkippen. U kunt van deze poulet dus een uitstekende bouillon trekken, u kunt ze gebruiken voor een ra- goüt, maar niets behoeft u te be letten om die pouletstukken te braden en er de heerlijkste gerech ten van te toveren. Enige recepten zult u elders in dit blad vinden. GROENTE-TIPS Trouwens, denkt u vooral in deze tijd eens wat meer aan de voortreffelijke produkten die u in het diepvries-assortiment vindt. Daar zijn allereerst de groenten. Juist nu we ge komen zijn in de maand, waar in we, na een lange winterwel wat uitgekeken zijn op kool e.d. terwijl de jonge groenten er nog niet zijn, is het zo prettig dat wij behalve van spinazie en soepgroenten ook nog kunnen genieten van sni j b o- n en, malse sperciebo- n en, tuinb o ontj e s en overheerlijke doperwtjes! Geef eens een heerlijke kom kommersla bij de maaltijd en vergeet de vruchten als ra barber, aardbeien en frambozen (met suiker) niet als vitamine-rijk dessert. VISFILETS Buitengewoon gemakkelijk en smakelijk zijn ook de visfi lets uit de diepvries. Het grote bezwaar tegen vis. dat zo dikwijls zowel door kinderen als door vol wassenen geuit wordt: die ake lige graten! vervalt bij de diepvries-vis. Bovendien is de vis voordelig, omdat u ze inderdaad „schoon aan de haak", ontdaan van alle ongerechtigheden, uit het pakje haalt. Bovendien (vooral in een huis gezin met kinderen) is het tafelen veel prettiger door de afwezig heid van die graten; de diepvries- vis is, evenals alle andere diep- vries-produkten gemakkelijk en snel te bereiden. Alle produkten hebben een hoge voedingswaarde en zijn zeer hygiënisch bereid. HANDIG U weet waarschijnlijk wel dat men in de diepvries ook comple te maaltijden vindt, o.a. Bami- en Nassi-Goreng. En voor de liefhebbers van P o m m e s Frites; ook die vindt u (in voorgebakken toestand) ln de diepvries! CISKA VERHEUL

Allerhande | 1961 | | pagina 2