CULINAIRE rond Atlantische Oceaan H." Albert Heijn OLIE BOLLEN Tienduizenden Kerstpakketten krijgen vaste vorm in de RAI 26J Vervolg van pagina I SCANDINAVIË AMERIKA BRAZILIË Haal Nieuwe Jaar „hartig" binnen Het tapijt van de toekomst De ouderwetse Even omdraaien Bedrijfsleven laat Albert Heijn feestgeschenken verzorgen „BAK HET ZELF DECEMBER 1960 ALLERHANDE Waar de huisvrouw veel zelf bakt LATEN we daarna over wippen naar Scandi navië, waarbij we speciaal een kijkje in Denemar ken gaan nemen. Daar bakt de huisvrouw nog al tijd erg veel zelf. En het is bovendien een land met krachtig levende tradities, die in de familiekring het sterkst beleefd worden. Het is een feest van enorme overvloed en op de Kerstavond, de 24ste dus, eet men er gans of eend, gevuld met gebra den appelen en pruimen en op gediend met halve appelen die gevuld zijn met jam. De rode kool mag er niet bij ontbre ken! Bij deze maaltijd wordt wijn gedronken. Bovendien geniet men van een voor- of een nagerecht. Eén van tweeën. Dat gerecht heet dan „B o n g e r". Het kan be staan uit rijst, gekookt met melk en kaneel. Daarbij wordt dan al- colholvrij bier met suiker gedron ken. Het kan echter ook bestaan uit rijst met amandelen. In dat ge val gaat het om véél geschaafde amandelen, en véél slagroom en natuurlijk rijst. Daar worden dan ook geconserveerde kersen bij ge geven en er wordt Cherry Hee- zing bij gedronken. „MANDELGAVE" Het grapje schuilt hierin dat In dit gerecht een „hele" aman del wordt gestopt. Degene die de amandel krijgt mag er niets van laten merken tot iedereen het bord heeft leeg gegeten. De gelukkige, die de amandel kreeg wordt verrast met een present je en dat heet dan „mandel- gave". Na dit etentje drinkt men kof fie met cognac, eet er gebakjes bij, de boom wordt aangesto ken en men geeft elkaar allerhan de presentjes. Omdat men van al deze verrich tingen natuurlijk weer wat honge rig is geworden, staan er scha len met alle mogelijke soorten ap pelen, sinaasappelen, mandarij nen en veel noten klaar. „DRINKLÖG" Wie echter eet, behoort ook weer wat te drinken en dus wordt er een drinklöggeser veerd. Hiervoor mengt men ander halve liter rode wijn, een kwart liter Cherry Heezing, 2 tot 3 glazen Aquavit (Deense Schnaps) en men voegt er amandelen, rozijnen, vanille en nootmuskaat bij. Dit mengsel dient verhit te worden tot het bijna kookt. Het wordt geser veerd in grote glazen met een lepeltje en men eet er marse pein en chocolade bij. Voor de „kleinmoedigen" dient hier wel opgemerkt te worden dat deze drank ook op de Kerst dag zelf geschonken mag worden en dat het niet hóeft de avond ervoor, U zult misschien niet verbaasd zijn, wanneer u verneemt dat er op Kerstochtend niet ontbeten wordt! Bij de lunch is iedereen echter weer paraat en men geniet dan van sardines, zalm en pa ling als entrée. CRAPE SALADE Vervolgens komt er Crape salade: een Italiaanse kerrie- sla, eigengemaakte leverpastei met champignons en gebakken mager spek en diverse soorten Deense kaas. Gedronken wordt er bier en Aquavit. Om de kinderen te vermaken speelt men daarna een soort lot tospel en men kort zich verder de tijd op de aangenaamste manier tot het diner. POFFERTJES Het belangrijkste gerecht Is dan „II amburger Ry g": gerookt varkensvlees of var kensrib met diverse groenten en aardappelen, een en ander besproeid met rode wijn. Het toetje heet „A eb l e ski- v e r": poffertjes, gezellig in de poffertjespan gebakken en ge serveerd met aardbeienjam en suiker terwijl er port bij ge dronken wordt. Bent u van onze eetreisom die enorme oceaan al moe ge worden? Voor Kerstmis de kous ophangen DIE kalkoen die we eigen lijk in alle landen om de Atlantische Oceaan op de Kersttafel zien prijken, stamt volgens de verhalen uit de Verenigde Staten. Het Kerstmannetje heet in dat enorme land „Santa Claus" en de kinderen en soms ook de volwassenen hangen de avond vóór Kerst mis hun kous op, in de hoop er de volgende dag veel ge schenken in te zullen vin den HELE HAM Wat liet Kerstmenu betreft, dat bestaat uit kip, kal koen of ander gevo gelte of wild; de Cranberrysaiice oftewel Preiss el beren mogen niet ontbreken. Het kan ook zijn dat men een enorme geglazuurde ham op de dis zet. Zo'n hele ham ls een vorste lijk gezicht, het zwoerd in rui ten gesneden, in iedere hoek bestoken met een kruidnagel, glanzend van stroop van de maple'' (herinnert u zich de maple leaf" nog?). Boven dien wordt die ham prachtig versierd met gekonfijte kersjes en groene blaadjes. Waar de maaltijd mee be gint.? Wel. dikwijls met een soort r a go t van oes ters. terwijl natuurlijk ook de „Mine e-p i p" niet op de dis mag ontbreken. En ook Amerika geniet van een vlammende Plum-pud- ding, al bestaan er daarnaast natuurlijk nog vele andere zoe te lekkernijen in de vorm van de beelderigste „C hrist- mas cake s"l De Nederlandse Kerstmenu's vindt u elders in dit blad die daar merkwaardigerwij ze ,,de mis van de Haan" wordt genoemd! Na deze mis komt men dan in vele streken bij el kaar en eet een soort koeken van manioc (wortel van de cassave) en cous-cous. Bra zilië is echter zó groot dat de gewoonten plaatselijk enorm uiteenlopen. In de grote steden echter heeft ook hier de kalkoen een glorieuze entrée gemaakt en wel de „Dinde k la Brésl- lienne", waarbij „Farinha de pau" genoten wordt Wat dat laatste is? Wel dat is gemalen manioc en dit meel wordt dan geroosterd. Men eet het met een lepel. Soms echter wordt van dit maniocmeel een pu ree gemaakt door er water bij te voegen. Die puree heet dan: „Pirao". Verder behoort men bij deze kalkoen, flienter-dun- ne plakjes ham te serveren. FIESTA's Kerstmis vieren met een worm zonnetje ■WTIJ hebben vanzelfspre- kend ook eens geke ken naar de overkant van de grote vijver, waar men in het verre Brazilië het Kerstfeest viert in een zeer warme tijd van het jaar. Het begrip Kerstmis heeft daar natuurlijk toch een heel ander karakter gekregen ondanks het feit, dat men ook in Brazilië naar de nachtmis gaat. De nachtmis Het Kerstmannetje is daar echt wel een bijzonder commercieel mannetje geworden. Het zorgt voor de verkoop van vele ge schenken. Er worden „fiësta's" voor gegeven en overal langs de straten kan men dan de ver kopers vinden van de „Tamale du Brésll" een soort koeken die ln bananenbladeren zijn ver pakt, een bijzondere lekkernij die een enorme aftrek vindt. Het spreekt vanzelf dat er in zo'n groot land plaatselijk zeer verschillende lekkernijen worden gemaakt; ergens bijv. maakt men cake van meel, gemalen van half rijst, half maïs plus melk. Weer ergens anders zal de snoe perij uit amandelen bestaan, of men zal van olijven genieten. I)e belangrijkste drank ln Bra zilië: twijfelt u nog? Natuurlijk koffie! Er Is maar één ding wat alle landen, aan welke kant van de oceaan ze ook liggen, wat ook hun geschiedenis is, in welke richting hun ont wikkeling ook gaat, gemeen hebben: de behoefte aan een werkelijke Kerstvrede, de viering van deze zo bijzondere dagen en de vrouwen, die el kaar over die oceaan de hand reiken ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiit FR zijn vele manleren om het Nieuwe Jaar op „hartige" wijze binnen te halen! De een zal voor een echt sou per zorgen, compleet met kou de eh warme gerechten. De ander zal zich beperken tot een móole schotel, gevuld met toostjes met alle mogelijke heer lijke dingen als: paté, sardel- ringetjes, garnaaltjes, el-plak jes met pikante mayonaise, stukjes paling of haring, cream- crackers met sardientjes of an dere visjes, roggebroodjes met kaas, blokjes kaas met stukjes ananas of gember (met een houten prikkertje daaraan be vestigd) en u weet natuurlijk dat n zowel de kleine vlerkante toostjes, als de grote ovale mo dellen versieren kunt met wat u ln gedachten komt. Maar wat n ook doet: laat de kaarsen branden 'en zorg dat de glazen tijdig ingeschonken klaar staan, opdat u, met de uwen klinkend, het Nieuwe Jaar kunt binnenhalen. Veel plezier en moge 1961 u niets dan voorspoed en geluk brengen!! CISKA VERHEUL Nieuws over Nieuwigheden Zó heb je een net tapijt en zó zit er een vlek op maar die is er (met water en zeep) hier zó weer uit te halen. L e a c r i 1 tapijten hebben namelijk de goede eigenschap dat de vezels geen vuil en vocht opnemen en daardoor .gemakkelijk kunnen worden gereinigd. BsyÉÉÉi I Maar cr Is nog veel meer van te vertellen. Leacril is veerkrachtig en sterk; motten en kevers blijven op een eerbiedige afstand. Leacril kan niet schimmelen, is reukloos en de kleuren blijven hun gloed behouden. De fabrikant van dit tufted Leacril tapijt is Raventa N.V. te Helmond. Leacril is het kwaliteitsmerk voor goedgekeurde textielproduk- ten uit de acrylvezel van ACSA (Applicazioni Chimiche Societè per Azioni), Milaan. «lp*. DAKT u ze nog zelf? Eigenlijk wel een gezellig werk vindt u niet. vooral wanneer u ze met graagte door klein en groot ziet eten! Weet u de verhoudingen nog uit liet hoofd? Ilier volgen ze: Op een pond bloem, 30 gram gist, 35 gram suiker, dezelfde hoeveelheid boter, een snuifje zout, een halve liter lauwe melk, geraspte citroenschil en een weinig citroensap, een ei, een appel, liefst van de zure soort, gesnipperde sukade, oran jesnippers, rozijnen en krenten: 250 gram tesamen. En natuurlijk de nodige olie. Gist apart U vermengt alle ingrediënten zeer zorgvuldig, alleen de gist mengt u apart met een beetje van de lauwe melk. Waarna u ze bij het beslag voegt. Natuurlijk kunt u bloem en gist ook ver vangen door zelfrijzend bakmeel. In dit geval geen lauwe, maar koude melk gebruiken. Dc boter heeft u helemaal zacht laten worden vóór ze door het be slag ging. De appel heeft u ge schild, van het klokhuis ontdaan en gesnipperd. Zodra u bet beslag heeft, dekt u het dicht en laat het op een warme plaats ongeveer een uur rijzen. Dat geeft u mooi de tijd om uw olie op temperatuur le laten komen. Zorg dat ze nooit, ook niet gedurende liet bakken, té heet wordt, want dan ver branden uw oliebollen en alle moeite zou voor niets geweest «Un! 6 a 7 minuten Bij kleine hoeveelheden tegelijk gaat het beslag in de olie. Na ongeveer een minuut of zes ze ven, dienen de bollen mooi bruin en gaar te zijn. U kunt dit contro leren door er een breinaald in te steken die dan schoon en droog tevoorschijn dient te komen. U laat de oliebollen goed uit druipen op grauw papier en be strooit ze daarna rijkelijk met poedersuiker. CISKA VERHEUL HET 11.000 ton wegende kantoor gebouw van de Indiana Bell Telephone Com pany in Indianapolis is wel een der grootste bouwwerken dat men ooit in zijn geheel verplaatste. In 25 dagen tijds werd dit gebouw op zijn fundamenten zodanig ge draaid, dat het in plaats van naar het noorden naar het oosten kwam te staan. Het werk werd zo snel en geleidelijk-aan verricht dat geen van de duizend mensen, die in het gebouw arbeidden, er eni ge last van had. STAPELS dozen en kisten vullen de paviljoens van het oude Amsterdamse RAI-gebouw, dat een oppervlakte heeft van 800 vierkante meter. Nijvere handen maken de karton nen deksels los en de kisten open. Sedert 14 november gaat het al zo. dag in dag uit. Tonnen levensmiddelen komen er per dag uit die dozen en kisten om door nijvere handen keurig te wor den overgepakt in gezellige crème geschenkdozen. Misschien komt, ook uw man tegen de kerstdagen met zo'n goed gevulde doos thuis, want jaarlijks komen er meer grote cn kleine bedrijven bij, die hun per soneelsleden met Sint-Nicolaas, Kerstmis of ter gelegenheid van de jaarwisseling zo'n fraai pak- ket ten geschenke geven, voor de inhoud waarvan Albert Heijn de verantwoording op zich heeft ge nomen. 0 Pakkettenslag Ieder jaar betekent dat hoog spanning voor de pakkers die er voor zorgen, dat Albert Heijn de pakketten tijdig aan de afnemers kan afleveren. „Kijk," zegt de 57-jarige heer M. C. van Schaick, onder wiens leiding dit gebeurt, „door die deur komen de dozen en kis ten met kazen, blikken vacuum- koffie, chocoladeletters, Zaanse koeken, blikken knakworst, pak jes kippesoep, blikken vruchten en vele tientallen andere artike len dagelijks binnen. Door de andere deur verdwijnen dan de geschenkpakketten om recht streeks of via de filiaalhouders aan de klanten te worden ge leverd." Na vele weken van voorberei ding in het Zaandamse hoofdkan toor, waar de bestellingen zijn ontvangen, ging omstreeks half november de heer Van Schaick met zijn staf aan de slag. 6 Om de aarde „Tijdige levering aan ons is reuze belangrijk", zegt hij, „want als er een artikel ont breekt, kunnen we niet verder en zitten toe met de handen over elkaar. En dat kunnen we ons echt niet permitteren, voor al omdat we toch af en toe al moeten overwerken om de tien duizenden pakketten erdoor te roerken. Ook onze emballage is belangrijk", vertelt de heer Van Schaick verder. „Dozen, papierwol en plak band verbruiken wij in enorme hoeveelheden. Met wat wij in de afgelopen vijf jaren aan plakband om de geschenkpak ketten van Albert Heijn heb ben verwerkt, zouden we waar schijnlijk enkele malen de aar de kunnen omspannen. 6 Routinewerk Hoewel het voor een groot deel routinewerk is, moeten we aan de andere kant goed uit kijken," verzekert hij. „Ten eerste zijn er drie soorten stan daardpakketten in verschillende prijsklassen. Maar bovendien zijn er tal van bedrijven, die een eigen produkt, een apart geschenk of zelfs bijzonder aar dige rijmpjes willen bijsluiten. Hier moeten we ervoor zorgen, dat al die uiteenlopende op drachten precies worden uitge voerd". Onder het toeziend oog van hemzelf en zijn echtgenote, ver dwijnen de pakjes, blikjes, fles sen, enz. die op lange tafels staan uitgestald in een bepaalde volgorde, in de dozen. Vóórdat de deksels worden ge sloten vindt er een eindcontrole plaats, zodat niemand boos be hoeft te kijken dat er in zijn pak ket wat ls vergeten. O Afval voor goed doel Hard gewerkt werd er, dat kon den we met eigen ogen aanschou wen. Per dag werkt men niet al leen enige tientallen tonnen aan kerstpakketten de deur uit, maar bovendien nog zevenhonderd kilo napier en kartonafval van de ver- „IZerstpakkettenslag" in de Amsterdamse RAI. Op de voorgrond mevrouw Van Schaick, die samen met haar man waakt voor de goede gang van zaken bij het inpakwerk. U eult het niet een kaars moeten zoeken: zo'n rijk-gevarieerd assortiment als Albert Heijn u dit jaar weer biedt. Met als extra lichtpunt de feestelijk-lage prijzen! ff Prima witte bloem pak 500 gram 23 Amerik. patentbloem pak 500 gram 2!) Zelfrijzend bakmeel pak 500 gr. 3932 AH-CakeMix, in een wip klaar, pak 69 Korstmixper pak 75 Bakpoeder, Dr. Oetker pakje 14 Gebruik het beste Prima slaolie grote fles 98 Arachide olie, de beste grote fles 119 Margarine, Zilvervloot 3 pak 100 Diamant vet per pak 45 Dclfrite per pak 48 doe er het fijnste in Krenten 250 gram 55—45 Sultana Rozijnen 250 gram 55 Calif, blauwe rozijnen250 gram 49 Blauwe rozijnen, Sunmaid per pak 69 Extra blanke rozijnen pak 59 Sukade, gesneden per doosje 55 Sukade, hele 100 gram 45 Oranjesnippers per zakje 30 Bakamandclen 100 gram 65 Bakgember, gesneden, pot 250 gram 79 Gemalen kokos 250 gram 65 Vanille suikerdoos 10 zakjes 45 De „finishing touch Poedersuiker 250 gram 39 Ouwel per pak 27 Bigarreaux, gekonfijte kersen, doosje 65 HORS D' OEUVRES EN SLAATJES Portugese sardines, blik 57; 3 blikjes 300 Sardines, Philippe Canaud blik 135 Halfrode Can. zalm, Cohoe blik 225 Rose Can. zalm, Clover Leaf blik 145 Rose zalm, Geisha per blik 97 Haring in tom^ausgroot blik 69 Haring in toni-saus3 blikjes 95 Blanke tonijn, hele moot, Starkist, blik 77 Schelvislever, Neco per blik 58 Ansjovis per pot 98 Crabmeat, Chatka per blik 350 Kreeft, Princets per blik 410 Sandwich Spread, Heinz pot 14598 Hors d'oeuvre salade, Heinz blik 11569 Tomaten Ketchup, Calvé per tube 68 Mayonaiseper tube 49 Mayonaise, Calvé pot/tube 142—83—59 AH-Slasaus per fles 78 Zilveruitjes per pot 79—49 Augurken, zuurpot 89—6555 Augurken, zoetzuur pot 7959—45 WELBELEGDE TOOSTJES Toost per pak 30 Cream-Crackers, Patria, pak 200 gr. 60 Sandwich Spread, Heinzpot 145—98 Paling/Zalm mayonaise tube 75 Zalm, sardines, schelvislever enz. Noorse kaas in diverse smaken ham, primula, currie, seller ie, tomato doos 45 Emmenthaler, krauter doos 85 Salami doos 100 Primula Crispbread per pak 65 Noorse Hartige naring Hapjes Zie pagina 3. VOOR EEN VERRUKKELIJKE SOEP Calif, gesneden asperges met punten blik 75 Calif, soepasperges fors blik 79 Champignons per blik 85—75 Soepballetjes per blik 79—55 Soepgroenten 2 blikjes 45 Tomatenpuree, DelMonle per blik 49 GROTE SORTERING: Maggi-, Royco-, Knorr-, Honig-, Unox-, Heinz- en Soleil soepen. WELKE GROENTEN? 1/2 blik 1/1 blik Doperwten 85—82 155—149 65—62 110—99 middel fqn 55—52 92—89 42 72—69 79 42 65—58 Sperziebonen 45 85—75—65 52 89 Worteltjes, extra fijn 69 119 Tuinboontjes 98—85 149 Appelmoes (goudr.) 79—59—19 Witte bonen in tomatensaus 79—49 Raviolis, Eugèno Grasblik 250150 Spaghetti in torn. saus, Heinz blik 79 Mango Chutney, Heinz per flacon 235 Calif, abrikozen J50 gram 65 Calif, abrikozen, extra 100 gram 59 Tutti Frutti, le kwaliteit 250 gram 89 Calif, prulmedanten 250 gram 85 SMAAK-VEREDELEND Sauces Agniez: Madère, piquante, aux champignons blikje 98 Tomaten ketchup, Heinz/ DelMonte flacon 14013595 Marmite per potje 215125 Parmezaanse kaas per zakje 70 Calif, citroensap, Sunkist, per blikje 42 Keuken-Madeira per flesje 95 Queen Olives, Heinz per flacon 235 Stuffed Olives, Heinz per flacon 270 French Capers Crosse Blackwell flacon 140 Curry Powder Crosse Blackwell flacon 90 VOOR EEN FEESTDESSERT Zwitserse chaletkaas doos 12 porties150 6 porties gesorteerddoos 160 Noorse kaas, div. smaken vanaf 45 blik blik 159 blik 69 Perzikschijfjes, DelMonte blik 92 Ananas schijven, DelMonte, blik 2453L18 Ananas blokjes, DelMonte on Ananas schijven, Gold Reet Ananas blokjes, Gold Reef Halve perziken, DelMonte/Queen 21069130 Ilalve perziken, DewKistblik 98 Gesneden perziken blik 139 Fruitcocktail, Queenblik 209129 Fruitcocktail, DelMonte blik 34195 Grapefruitpartjes blik 318 Abrikozen, Queen blik 129 Kersen met pit per pot 115 Kersen zonder pitblik 11065 Gemengde vruchten, met ananas grote pot 210 ZIE OOK ONZE SPECIALE AANBIEDING VRUCHTEN IN BLIK op pagina's 3 en 6. Feestpudding literpak 65 Ananaspudding literpak 49 Saromapiidding per pak 38 Rode bcsscsap per fles 63 EXTRAATJE Cocktailworstjesblik 14 stuks 98 Frankforter knakworst blik fi stuks 98 S.nac, Unox per blik 16598 Vlcecro, piquante spijs voor croquettcn per blik 95 Nibb-Its grote zak 70 Sandwich Spread, Heinz per pot 14598 Toost per pak 30 Cream Crackers, Patria per pak 60 Kaaszoutjes, Doesburgper zakje 80 Gemengde zoutjes, Verkade p. zakje 75 Chinese stemgembcr per pot 225135 GROTE SORTERING NOTEN ff Zie pagina 3 SUPERIEURE WIJNEN Aperitiefs: Fidalgo Ruby Port360 Red White Port, Conqueror 175 Red White Port, Cockburn590 Pale, sherry, medium dry335 Sherry Gold label, Conqueror455 Sherry Green label, Conqueror430 Lamati vermouth, rood/wit literfl. 425 Martini vermouth, rood/wit 695355 Saranto vermouth, rood, wit, dry 275 Madeira, Cama de Lobos 480 Zoete wijnen: per fles* Zoete Spaanse wijn 195 Zoete muscaatwijn 215 Rode Griekse mistella 235 Samos, van het eiland 250 Vinoiia, rode vruchtenwijn125 Mciwijn, wit 135 Tafelwijnen: per fles Land wijn, rood en wit165 Beaujoiais Supérieur250 Haut Medoc 1957 325 Bourgogne 1957, Savigny-les-Beaune 395 Chateaum-uf du Pape 1959 375 Pfalzer Wcinkönlg 195 Bordeaux, Réserve du Palais Gallien 195 Liebfraumilch 295 Graves Supérieures 290 Haut Sauternes 455 Rosé de France 195 Tervigny, Henri Arbois Jura395 Chianti Mazzoni, 2,1 liter mandfles 550 Diversen: Advokaat, prima 279 Advoltaat, goudmerk 450 Zoete Bessen, Zwarte Kip 380 Boerenjongens 190 AANTREKKELIJKE DECEMBER- AANBIEDING WIJNEN Zie pagina's 3 en 6. GROTE SORTERING ALCOHOL VRIJE DRANKEN Zie pagina 3. KERSTTRAKTATIES Rootrboterstaven per stuk 135 Roomboterkransen per stuk 275 met echte amandelspijs Opgemaakt met bigarreaux en snippers Amandelkransjes per pak 69 rijkelijk bestrooid met amandelen Kerstkransjes pak 250 gram 55 met suiker bestrooid Fijne zandkoekjes pak 250 gram 65 Zandringen pak 250 gram 65 Heerlijke spritsen pak 9 stuks 50 Zaanse Koeken per doos 55 Fijne biscuits, Petit Beurre per pak 49 Theebiscuits, Formosa per pak 45 Biscuits, Zaanse Molen per rol 35 Digestive, Patria per rol 69 Shortbread, Patria per rol 55 Gemberkoek per stuk 59 Kandijkoek per stuk 65 Echte Groninger koek per stuk 89 Chocoladekransjes, gevuld 100 gram 39 Choc.kransjes, melk en puur 100 gr. 69 Kerstkransje? met musket 100 gram 49 Fondantkransjesper doosje 49 Schuimkransjes 150 gram 49 Choc.pastilles, puur, melk of gemengd, grote rol 69 Delicata chocolade100 gram 69 Fijne rumbonen200 gram 69 DELICATA CHOCOLADEREPEN: Butterscotch 8 voor 100 Melk, puur, mokka, extra bltt. 6 voor 101) Dubbeldikke hazelnootreep, met 12 hele hazelnoten 3 voor 89 pakking van alle aangevoerde le vensmiddelen. Dat papierafval wordt op gebette tijden met vrachtwagens afgevoerd ten be hoeve van de clubhuis accommo datie van een Zaanse sportvereni ging.

Allerhande | 1960 | | pagina 5