V Trommelslager noodt de Hoogeveeners ter kerke DIEPVRIESKIP ABRIKOZEN- BEIGNETS KOM VROEG! Kerk zonder toren Albert Heijn Bisschop wijn hoort er bij IA? EENS WAT ANDERS: Als het even kan Uniek stukje traditie in ZUID- DRENTE ZO GING HET IN 1630 Dit zijn de AH-filialen, waar u voor kip terecht kunt NIEUW; de geheel panklare Amerikaanse diepvries KALKOEN Waar u bij Albert Heijn kip èn kalkoen kunt kopen DOEHET HEINZ& artikelen: Heerlijk. Handig! 0.98 ALLERHARDE DECEMBER 1960 Laat uw Kersttafel schitteren stijlvol OOR we het weten staan de Kerstdagen alweerdennetakken, die minder kostbaar voor de deur en eigenlijk is het van het grootste belang om tijdig te gaan bedenken hoe en met wie men deze dagen wil gaan door brengen! Wjj, Nederlanders, zijn van nature bijzon der gastvrij en dus spreekt het haast vanzelf dat wfl op een van beide dagen familie of onze beste kennissen can vrienden uitnodigen. De verstandige huisvrouw wandelt al een tijdje van tevoren met een blocnote rond, waarop zij zo nu en dan noteert welke zaken zij te regelen heeft, opdat alles prettig en glad moge verlopen. Een van de allereerste dingen die zij zal doen is het bedenken van een gezellige versiering voor haar Kerst tafel. zijn en toch bieden. •ele mogelijkheden i ALTIJD „NIEUWS" TJET la helemaal niet ondenk- AA baar dat zij in het bezit is van veel schoons, overgebleven van het jaar daarvoor, maar iedereen vult meestal toch weer aan, wat eventueel door breken (is het u niet opgevallen dat juist de mooiste klokken, tak ken of ballen meestal het eerst sneuvelen?) of verkleuren is uitgevallen. Bovendien is al het „nieuws" op dit gebied zó aan trekkelijk, dat we, ondanks on ze goede voornemens nu eens de „zuinigheid" te betrachten, altijd er weer voor bezwijken. KLASSIEK Hoe versiert u eigenlijk uw Kersttafel? Gaat u van het klas- aieke principe uit om uw tafel te dekken met uw fraaiste sneeuw witte laken, waar u dan uw mooiste ser vies en de geslepen glazen die u uit het ouderlijk huis heeft meegebracht, opzet? Zet u er dan zo hier en daar een kaars tussen? Zo'n tafel is iets verrukkelijks om te aanschouwen, maar wat kan men met moderne mid delen tegenwoordig enorm veel bereiken dat op een andere manier minstens even effectvol is. Laten we nog even ▼erder praten over die klassieke tafel. U heeft dat witte laken gespreid en nu heeft u er een ge borduurd kleed over gelegd. En omdat het Kerat is heeft u ook dat wit gehouden. U wilt graag een Kerstetentje met kaarslicht, maar ja, zoveel kandelaars heeft u nu ook weer niet. Weet u wat heel effectvol Is? Een brandend woud van kaar sen, als middenstuk op uw tafel! BRANDEND WOUD Daarvoor neemt u een grote ronde of ovale platte schaal en u zorgt voor plasticine. Dat is van dat goed waarmee jonge kinderen op de kleuterschool leren boetseren. U heeft er veel t?an nodig, want u vult die scho tel als het ware met een heu vel van plasticine en daarin zet u dan tal van hoge kaarsen vast. Vanzelfsprekend dient u er voor te zorgen dat ze heel stevig staan. Het mooiste is om die kaarsen wit te houden. Dat staat voornaam. Maar, zult u zeggen: JTk vind dis plasticine niet erg mooi!" Die gaat n dan ook wegwerken. Dat kunt u doen door een kwastje met wat lijm over de plasticine te strijken en er dan onmiddellijk met royale hand „zilver- flitter" over te strooien. Uw kaarsen lijben dan geplant te zijn in een heuvel van schittering en het is Juist bet kaarslicht wat die echittering nog veel levendiger maakt. VERSIERINKJES Leg tussen alle borden steeds een takje dennegroen en bind daar bijv. een verzilverd sparap- peltje of een ander versierinkje op. Dat kunt u met een rood- of witzijden strikje doen. Wilt u uw feesttafel dan nog meer laten schitteren, dan is zil- verlametta, in losse versiering neergelegd, uiterst gemakkelijk te hanteren en anders neemt u nog maals uw toevlucht tot de ,,zil- verflitter". Een wijnglas, op een onder grond van die schittering, krijgt een dubbele glans en een diepte, waardoor rode of witte wijn meer dan anders aan schone glans winnen! Bijzonder decoratief is ook al tijd het takje hulst. Alleen, de laatste jaren was de hulst in ons land zó schrikbarend duur, dat men er rustig van afzag. Wie weet zal ze dit seizoen minder prijzig zijn. NOG EEN IDEE Dit is ook nog een aardig idee. U neemt een grote, ronde plat te schaal en u zet deze in het midden van de tafel, waarop in middels ook alweer dat witte la ken ligt. U heeft rood lint bij de hand, liefst een rol, en over die lege schaal legt u dat lint en u neemt het eerste stuk zo lang dat het aan heide zijden over het ta fellaken afhangt, met dan liefst een stuk extra gemeten, zodat u hi belde uiteinden een takje den negroen kunt vaststrikken. U verdeelt op die manier uw tafel In segmenten, zodat alle dis genoten als het ware in een om lijnd hoekje van de tafel komen te zitten. Het kruispunt van al die linten ligt in het midden van die lege schaal. STILLEVEN Wanneer u nu alle linten heeft neergelegd en er aan beide uit einden een takje dennegroen in heeft geknoopt, dan vult u de schaal met een prachtig Stilleven van vruchten. Daarbij draagt u er zorg voor dat u de appelen mooi glimmend wrijft. Combineer verschillende kleuren appelen met sinaasappelen, citroenen, mandarijnen, bananen, noten enz. en vergeet de druiven niet. Zet om de schaal, in ieder seg ment, een kaars die in een spi raalkaarsenhouder staat. Neem zoveel sterappelen als u tafelgenoten heeft, wrijf ze glan zend, boor ze uit met een appel boor en zet in iedere appel een kaarsje. Deze appels zet u dan bij de borden, zodat iedereen nog een extra privé verlichtinkje heeft. Strooi dan over het laken hier en daar weer wat van die schit- terflitter en laat iedereen van de ze fleurige en fraaie tafel genie ten. U kunt natuurlijk ook uw tafel in rood en groen dekken, met ge kleurde kaarsen en kaarsen met „binnenverlichting" als extra ver siering. Als u een modem servies en modern glaswerk heeft, zal dat zeker zeer geslaagd zijn. „YULE"-B0K U weet waar schijnlijk wel, dat er in verschillen de zaken van die strooien Kerst ver sierselen van Zweedse origins verkrijgbaar zijn en tot de aardigste tussen de vele en gelen, sterren en wat dies meer zij, w. behoort stellig de mYule"-bok. Het strooien bokje dat eigenlijk een sym bool is van vernieuwing, is in vele formaten te koop en kan uitstekend in de tafelversiering worden opgenomen. Maar wat u ook bedenkt en welke middelen u ook ten dienste staan, versier uw Kersttafel vooral met liefde en plezier KAMER IN SFEER Een mooi gedekte Kersttafel komt pas volledig tot zijn recht, wanneer ook de kamer op stijl volle wijze is versierd. Lang niet iedereen wil een Kerstboom, groot of klein, in huis hebben. Maar er zijn zoveel an dere manieren, waarop toch de kamer gezellig kan worden ge maakt. Daar zijn allereerst de losse U neemt bijv. een tak van fraaie vorm cn bindt daar met een mooie rode of witte strik Kerstklokken of Kerstballen op. Deze dingen, een stuk of drie of vijf, kiest u van verschillend for maat. U bevestigt een zijden lint je aan ieder afzonderlijk, neemt deze linten van verschillende leng te en knoopt ze uiteindelijk sa men, waarna ze door middel van die grote strik op de tak worden bevestigd. LAMETTA-DRADEN Laat van die tak dan zo hier en daar wat lamettadraden af hangen, dat geeft een heel luch tig en speels effect. Zo'n tak doet het voortreffelijk in een hoek van de kamer. U zorgt daar voor een haakje en hangt de tak met een ijzerdraadje op. Suite-deuren, indien aanwezig, kan men gebruiken om er een grote tak dwars boven te beves tigen. Daarvoor zijn dan meestal wel j een paar flinke spijkers en ha- i ken nodig, maar wanneer de tak, eenmaal versierd, vastzit, is het decoratieve effect heel fraai. Wilt u een tak als het ware „regelen" in zijn valling, denk dan eens aan dat doorschijnend plakband, dat kan daarbij tot grote steun zijn. WOONKEUKEN Heeft u een woonkeuken die toevallig wat hoog van plafond is, dan neemt u een groot aantal klokjes, sterren, ballen, in glim mend, mat, versierd en effen, maar bij voorkeur wel allemaal wit, anders wordt het geheel te onrustig. Aan deze versier selen bindt u witte draden van verschil lende lengte en met wat doorzichtig plak band bevestigt u de draden aan het pla fond. Het effect is énig! Want door de opstijgende warmte van de kaarsen komt alles in een lichte draaiing en schom meling. Langs de keuken valletjes bevestigt u, met spelden, op ele gante wijze wat zil veren slingers, u speldt er tevens piep kleine dennetakjes op. Uw woonkeuken zal u uwen tegemoetstralen en zo be koorlijk zijn dat u uw Kerstmaal tijd daar met het grootste genoegen zult genieten. Vanzelfsprekend hoeft trouwens niets u te verhinderen zo'n soort plafondversiering in uw woon- of eetkamer aan te brengen. En als dan 's avonds het licht van de vele kaarsen schittert en die schittering opgevangen wordt door al die klokjes en sterren, dan zult u de grootste straling zien in de ogen van uw dier baren en u zult diep in uw hart weten, dat het Kerst feest niet alleen een feest van gezelligheid is, maar bovenal een feest van warme, men selijke liefde! ;A, de bisschopwijn is al ten heel oude december-tradi- tie. U neemt daarvoor een flet rode Bordeauxwijn en een si naasappel, waarin u wat kruid nagelen steekt. Verder een zeer dun schilletje van een ci troen, maar werkelijk bijzonder dun (om bitt.er worden te voor komen!), natuurlijk de nodige suiker en een stuk pijp-kaneel. Al deze heerlijkheden laat u op een heel laag vuurtje, in een goed gesloten pan, trekken. De wijn mag niet aan de kook komen, dient echter be hoorlijk warm opgediend te worden. Een hart-verwarmende drank die voortreffelijk bij alle baksels past! (Er bestaan enthousiastelin gen die ter ere van deze bij zondere avond ook nog een flinke scheut cognac bij de wijn gieten! We kunnen het u aan bevelen!) Cl SKA VERHEUL. d« TN uw kookboek staat natuurlijk eea recept voor de traditione le appelbeignets. Maar weet u dat u die appelen bijv. vervangen kunt door abriko zen? U weekt de abrikozen en welt ze daarna, u laat ze uitdruipen en bestrooit ze als ze nog warm zijn, met een beetje suiker die er dan goed in kan trekken. Verder behandelt u de abriko zen precies als de anpelen. Het is voor de aardigheid wel ge zellig als u nu toch bakt, om van beide soorten wat te ma ken! Cl SKA VERHEUL QM de te verwachten Kerstdrukte de baas te blijven en u alle voor lichting en service te kun nen geven, die wij u als klant juist in deze dagen zo volgaarne bieden doen wij een beroep op uw medewerking. Doe uw Kerstinkopen zo vroeg mo gelijk. Wacht liever niet tot de laatste dag. U hebt dan volop keuze, u kunt De heer OBE LEMSTRA JEDERE zondagmorgen klinkt door de nog verlaten straten van de Zuid-Drentse plaats H o o ge v een het sonore geroffel van een grote trom. Hiermee houdt Hoogeveen een 330 jaar oude traditie in ere, waardoor ook nu nog de be woners ter kerke worden genood. Trommelslager Obe Lemstrais de huidige vertegenwoordiger van het eeuwenoude gilde van Hoogeveense tam boers, dat reeds sinds 1630 dezelfde trommel roert. slaan op tien kilo. F 1630 zocht de toenmalige „Heer" van Hoogeveen tevens de stichter jhr Rudolf van Holthë tot Echten, naar een manier om het groeiend kerkverzuim onder zijn veenar beiders tegen te gaan. De godsdienstoefe ningen werden toen gehouden in Huize Echten, dat ruim 6 kilometer verwijderd lag van het „Hooge Veen". Geen wonder dus dat de veengravers na een voor onze begrippen meer dan afmattende week hun kerkelijke plichten wel eens verzuimden. Heer Rudolf wist hier echter wel raad op: doordat hij tevens generaal in „Staat se" dienst was, liet hij een van zijn mi litaire tamboers de vermoeide arbeiders uit hun plaggenhutten roffelen. Met de zondagsrust voor deze arme tamboer was het wel bijzonder droef gesteld: een groot deel van de zondag was hij in de weer om de minder actieve arbeiders naar Hui ze Echten te verlokken. rustig overwegen, u koopt met overleg ln! Om de spreiding van de Kerstdrukte nog wat te verbreden zijn alle Albert Heijn-winkels van dins dag 20 t/m vrijdag 2S december ook 's avonds geopend. Amersfoort, Euterpeplein 43. Amstelveen, Randwijcklaan 2. Amsterdam, v. Baerlestraat 118, Beethovenstr. 84, Bos en Lom merweg 375, P. C. Hooftstr. 129, Joh. Verhulststr, 149 en Vijzelstr. 113, Apeldoorn, Adelaarslaan 130. Arnhem, Sperwerstr. 57 en Drie slag 1. Beverwijk, Breestraat 54. Blerick, Alb. Thymstraat 69. Brunssum, Kerkstr. 39 en Rum- penerstraat 53. Bussum, Havenstraat 21. Delfzijl, Oude Schans 9. Deventer, Hoge Hondstraat. Driebergen, Traay 97. Drachten, Zuiderbuurt 2. Eindhoven, Roostenlaan 112. Emmeloord, Lange Nering 32. Enschede, Maanstr. 161-163 en Weth. Nijhuisstraat 250. Geldrop, Stationsstraat 1. Ginneken, Ginnekenweg 317. Gouda, Markt 51. Groningen, Korreweg. Den Haag, Aert v. d. Goesstr. 1, Laan van Meerdervoort 781, Valkenbosplein 16 en Weissen- bruchstraat 116. Heemstede, Jan van Goyenstraat 2 en Raadhuisstraat 14. Heerenveen, Dracht 9. Heerlen, Saroleastraat 22. Den Helder, Van Galenstr. 41. Helmond, Heistraat 66. 's-Hertogenbosch, v. Maerlant- str. 45-47. Hilversum, Kerkstraat 32. Hoensbroek, Akerstraat 210. Katwijk, Voorstraat 27. Kerkrade, Hoofdstraat 7. Leeuwarden, Nieuwstad 92. Leiden, Bevrijdingsplein 36-37. Leidscndam, Damplein 8. Maastricht, Brugstraat 8. Meppel, Hoofdstraat 60. Middelburg, Lange Delft 22. Naarden, L. Hortensiuslaan 14a. Noordwijk, Hoofdstraat 77a. Overschie, v. Noortwijckstr. 40. Purmerend, Padjedijk 2. Met de Kerst KALKOEN op tafell 500 GRAM Gewicht per ituk varieert ven 2 tot 3% kilo Dar* kaDcoanan if|n In Mn aantal ran onxa winkelt varkri|gbaar. Informaar btj da badrljftlalder van ww AH-wInkal (xla adratten hiernaast) of hl| voor Karitmt» xo'n gahaal panklara, prachtig# kafkoen voor V ka.i ratarvaran. vetgehalte - dui licht verteer baar Kalkoen Iaat alch zeer gevarieerd be reiden Een delicatesse tegen zeer voor delige prijs JN 1801 kreeg de inmiddels gegroeide veenkolonie een eigen kerk, maar zonder toren. Het gerucht gaat, dat de veen- bodem te zwak was om het gewicht van een kerk met toren en klok te torsen. Het kerkbestuur van Hoogeveen besloot toen maar de „kerkgang met tamboer" over te nemen. Geen klok gelui dus, maar tromgeroffel. J^E route, die de tegenwoordige De heer Obe Lemstra doet het al acht jaar. En hij doet het met plezier. Alleen als hij ziek is of met vakantie, dan mist men het vertrouwde ge luid ln de zondagse straten. Merkwaardig is ook, dat nog steeds de originele trommel van 330 jaar geleden wordt ge bruikt. Tien kilo zwaar. 99 Volle van Noord Talloos zijn de rijmpjes, die In de loop der eeuwen door de be volking op het ritme van de trom mel zijn gemaakt. Een van de be kendste is wel: „Volk van Noord Volk van Noord, Komt naar de kerk En hoort Gods Woord". De heer Obe Lemstra, die zondag aan zondag, weer of geen weer, de mensen in Hooge veen wakker maakt, wordt zelf iedere morgen gewekt door de gillende sirene van een rub berfabriek, waar hij zijn brood verdient. Maar op de zondag zet hij een oude traditie voort, die uniek is in de wereld en die Hoogeveen niet graag zou mis sen.... trommelslager loopt, is onge veer 4 km lang, een heel ver schil met de afstand van ruim 13 km die zijn zwaarbeladen collega uit de 18de eeuw moest marche ren. Bovendien moest toen, net als op het ogenblik, de route tweemaal per zondag worden ge lopen, namelijk één keer voor de morgen- en één keer voor de mid- dagdienst. Luie vlees Putten, Dorpsstraat 23. Rotterdam, Franselaan, Groene Hilledijk 149, Jonker Fransstr. 112a en Zuidplein 100a-102a. Sittard, Brandstraat 6. Sneek, Leeuwenburg 22. Tiel, Waterstraat 54. Utrecht, Damstraat 18, Handel- straat 73 en Pieter Breughel- str. 14. Valkenburg, Stationsstr. 13. Veendam, Kerkstraat 2. Voorburg, Parkweg 245 en Prin ses Mariannelaan 235. Woerden, Voorstraat 43. Weert, Langstraat. 7. IJsselstein, Utrechtsestr. 47. Zaandam, Zuiddijk 87. Zuilen, Amsterdamsestraatweg 579. Aerdenhout, Zandvoortselaan 169. Alkmaar, Langestraat 60. Almelo, Grotestraat 45. Amersfoort, Langestraat 3 en Leusderweg 159-161. Amsterdam, Burg. de Vlugtlaan 190, Middenweg 233, Joh. Hui- zingalaan 242 en Stadionweg 43. Assen, Kruisstraat 2. Baarn, Laanstraat 94. Badhoevedorp, Pa Verkuijllaan 9. Bergen, Plein 7. Bergen op Zoom, Grote Markt 8. Bilthoven, Julianalaan 1. Bloemendaal, Bloemendaalseweg 33. Breda, Lange Brugstraat 39. Deventer, Korle Bisschopstr. 30. Emmen, Hoofdstraat 153. Enschede, Van Loenshof 15. Geleen, Raadhuisstraat 25. Groningen, VerL Hereweg 99. Den Haag, Fred. Hendriklaan 114, Van Hogenhoucklaan 82, Ley- weg 1018, Theresiastr. 292 en Spotvogellaan 84. Haarlem, Wagenstraat 103 en Grote Houtstraat 99. Den Helder, Keizerstraat 10 en Marsdiepstraat 305. Helmond, Markt 9. Hilversum, Gijsbr. van Amatel- str. 177 en G. K. van Hogen, dorplaan 44. Koog a.d. Zaan, Raadhuisstr. 17. Laren, Brink 30. Nijmegen, Groenestraat 169 en Lange Burchtstraat 53. Oegstgeest, Kempenerstraat 17. Overveen, Bloemendaalseweg 228. Roosendaal, Molenstraat 36. Rotterdam, Nieuwe Binnenweg 276 en De Slinge 191. Rijswijk, Lindelaan 291. Santpoort, Hoofdstraat 173. Schiedam, Oranjestraat 1-5. Schiebroek, Peppelweg 96a. Tilburg, Heuvelstraat 47. Veenendaal, Hoofdstraat 79. Velp, Hoofdstraat 106. Venlo, Klaasstraat 10. Vlaardingen, Liesveld 8 en Van Hogendorplaan 9. Vlissingen, Scheldestraat 23 Walstraat 54. Voorburg, Bruynlnga ïngenhoes- laan 72. Voght, Heilig Hartplein 1. Wageningen, Hoogstraat 40. Wassenaar, Joh. de Wlttstr. 1. IJmuiden, Lange Nieuwstr. 415. Zaandam, Westzijde 28. Zandvoort, Kerkstraat 80. Zeist, Slotlaan 119. Zntphen, Korte Hofstraat 7. Zwjjndrecht, Passage 4-8. De trommelslagers zijn door de eeuwen heen niet gespaard geble ven voor de grootste moeilijkhe den. In 1759 moet er een trom melslager in Hoogeveen zijn ge ureest, die het helemaal niet nauw nam met zijn belangrijke taak. Het regende bij het kerspel- bestuur klachten, vooral van de Hoogeveeners die in de buitenstre ken van hun plaats woonden en maar niets van het tromgeroffel hoorden. De tamboer kreeg ern stige vermaningen en om zijn luie vlees wat te trainen kreeg hij ten gerieve van de bewoners van de buitenstreken een veel grotere route aangewezen. Boven dien werd van hem geëist zijn trom flinker te roeren. Langer lopen Daarnaast moest hij in de week ook nog vaak als stadsomroeper dienst doen. De tamboer in die da gen, Hendrik M o e rhof, moest omderwille van zijn brood, wel genoegen nemen met deze verzwaarde taak. Maar de „saamgekomen ge meente" verleende reeds bij voor baat machtiging aan de „schuiten en volmachten" om de tamboer af te zetten, zodra hij bezwaar mocht maken tegen de zoveel „langere omgangen". In het ver volg van de geschiedenis is deze stok achter de deur inderdaad meermalen gebruikt Wolvenjager Het jaarsalaris, waar de trom melslager toen nauwelijks ge noegen mee nam, bedroeg f 30. Wanneer de Hoogeveense dre ven opgeschrikt werden door een wolvenplaag, waren het schone dagen voor de tromme laar. Want er bestaat geen be ter instrument bij een klopjacht op wolven dan juist de Hooge veense trommel. Doch ook deze bijverdienste moest de tamboer na 1739 gaan missen, want de laatste wolf werd toen door zijn toedoen ge vangen. Daarvoor moeten wij teruggaan tot 1720 om de angst aanjagende werking van de trom op wolven te kunnen be studeren. De wolvenjacht van 1739 leverde de tamboer volgens een kroniek in die dagen 5.- op, een bedrag dat het kerspel- bestuur graag voor de grote diensten van hem over had. VrcpMiile order Een teleurstelling ondervond de schare, die de lange weg Hooge veen Echten had afgelegd in 1779. Het was zondag 31 januari en als gewoonlijk had de trom melslager de gemeente naar de kerk geroffeld. De dominee ver scheen echter niet. Enkele men sen drongen zijn woning binnen en troffen daar de predikant, d s Johannus Hermannus Schadden, dood in bed aan. Er werd nu besloten, dat de tamboer voortaan, voordat hij be gon te roffelen, eerst elke keer hiertoe verlof moest vragen aan de predikant, zodat hij constate ren kon, dat deze in goede wel stand verkeerde. Later heeft men hieraan niet meer de hand gehou den. TV7!? de dagen weer lengen, hebben we weer tijd voor een handwerkje en een stukje handenarbeid. Daarom hebben we deze spichtige specht opgezocht die in de s er ie k speelgoedbeesten die al in Aller Hande zijn gepubliceerd, een zeer aparte plaats inneemt. Voor deze specht heeft u nodig: een rood lapje vilt van 30 x 30 cm, 2 stokjes voor de poten, b.v. lollie-stokjes, en wat watten voor de vulling. Het patroon met schrüving kunt u be stellen bfl Ciska Ver heul, Harstenhoekweg 189, Schevenlngen. Het wordt u dan gratis toe gezonden. Het assortiment breidt zich steeds uit. C J SPECIALITEITEN Sandwich Spread groot 1.45 Sandwich Spread r-x.- «.r.;. half 0.98 Tomato Ketchup groot 1.35 Tomato Ketchup half 0.95 SAUS-SOEPEN Champignon .r Kip Ossestaart Tomaat ERWTENSOEP m. groot blik (7 pers.) blik (4 pers.) Tijdelijke aanbieding spek 1.08 0.92 1.65 Macaroni SMULMENU's kaassaus 0.89 Macaroni met ham in kaassaus 1.10 Spaghetti in tomatensaus0.79 Witte bonen in tomaten-saus 0.79 Hors d'Oeuvresla0.69 Hors d'Oeuvresla groot blik 1.15 BABY-EN KLEUTERVOEDING Blauw schild 0.42 Rood schild 0.52 (babyvoeding 8 smaken) (kleutervoeding 4 smaken) Net nieuw Worcestersauce (handig tafelflesje) 0.029 L. 0.49 HUISHOUDEN

Allerhande | 1960 | | pagina 4