tjeaan de wand, wie vindt u 't mooiste in deze krant? tram m Mooie Mooie dikkerds verdwenen <22/ Kleuren en dessins om van te smullen MEI ALLERHANDE Sim*'' feSa%"g AH - Meubel - Prijsvraag EXTRA PRIJZEN 50.- VOORWAARDEN ELF HONDERD GULDEN AAN PRIJZEN En dit zijn tie zeven voorbeelden, die u moet rangschikken Wat is astro Combinare Katoen nu ook een van de belangrijkste stoffen Deelnemingsformulier 8 *-«•«»! 18 V&CAtfC&S vm Mus' nxMArnxmsmtms «m mm WA81 muz VMT M! toiJ Si mMl Ml Mil. beschikbaar gesteld door Pilastro 2 waardebonnen f 4 CA elk ten bedrage van I I Jwi' 2 waardebonnen f 4 AA elk ten bedrage van I Ivvi" waardebonnen elk ten bedrage van Alle te besteden voor de aankoop van Pilastro naar eigen keuze. Deze prijzen worden onder de inzen ders van een goede oplossing verloot. Alleen inzendingen op aan de voet dezer pagina afgedrukte coupon zijn geldig. Deze coupon op blanco-zijde van een gefrankeerde briefkaart plakken of in gesloten enveloppe als brief inzenden Adresseren aan: Albert Heijn-Keuken- prijsvraag, postbus 1240, Amsterdam. E CHet ranke en toch zo stevige Pilastro Combinare siaat heel charmant in de moderne meisjeskamer. Welk meisje zou er niet mee in haar schik zijn? Voor 184 is zij er gelukkig mee. E Pilastro servo muto 3006 kinderkapstok met kleurige haken aan zwarte beugel. Ze zullen er allemaal blij mee zijn (en voor het simpele bedrag van 9,75 behoeft u echt niet te hoog te reiken). De katoen is ook voor de bad en strandkleding van nu een van de belangrijkste materialen, maar wat een enorm verschil in karakter! Nu is de katoen verwerkt tot prachtige tricot-weefsels, vorm- houdend, sneldrogend, in kleuren en dessins om van te smullen Katja of Sweden heeft ze bijvoorbeeld zo ontworpen en ze zijn gemaakt door de M.M.T. fa brieken te Malmö in Zweden, ter wijl ze in ons land geïmporteerd worden door John Jansen te Am sterdam. Niet alleen dat deze pak jes zeer stijlvol zijn. maar ze liggen in een prijsklasse die buitengewoon aantrekkelijk is en die het jonge meisje zich zeker kan permitteren. Vooral aan onze stranden en ln ons klimaat zijn de Summertlmer- creaties (van Nederlandse oor sprong: „Weetex") bijkans onont beerlijk. Voor de koele zeewinden bieden deze schattige, speelse korte jasjes, anoraks, poncho's, dusters allen vervaardigd van badstof van ver schillend karakter, in gezellige kleurcombinaties, een uitstekende beschutting, terwijl ze op zeer zo merse dagen beschermen tegen de al té felle Inwerking van de zon nestralen. Wat de kleuren betreft heeft Weetex zich beslist geïnspireerd op Italië en terecht, want. ook langs onze stranden passen helle tinten in originele cojnbinaties. Buitengewoon geslaagd zijn de ensembles, bestaande uil shorts (van goede snit) met bijpassend hesje, zowel voor dames als heren. En voor de dames is er de cape ook als rok te dragen en de bad- sarong die eveneens in huis, bij het haarwassen of baden van de kinderen, uitstekende diensten zal bewijzen. De Summertimer-collectie is o.a. bij de meeste sportzaken verkrijg baar. Het flatteert en het beschermt, wat wil men nog meer? Kan met en zonder ceintuur ge dragen worden. TVEZE KEER eens een prijs- vraag, die onze woning inrichting betreft. Wat kunnen kleine wandmeube- len en kleine meubelen de sfeer in een huis verhogen! Pilastro maakt ze van stoot vast, gemoffeld staal, naar ontwerp van de bekende bin nenhuisarchitect Ted Reijen- ga. Juist omdat Pilastro zoveel combinatie-mogelijk heden toelaat, wil de ont werper graag weten hoe de lezeressen (en lezers!) van AllerHande zouden kiezen zonder daarbij in de eerste plaats op de portemonnaie te letten. Welnu: hieronder staan 7 Pilastro-voorbeelden afgebeeld. De vraag luidt dus gewoon: wat zoudt u als eerste kiezen uit deze voorbeelden, wat als tweede en zo tot zeven toe. Een deskundige jury heeft liaar keuze reeds bepaald en deze bindende uitspraak is bij notaris mr. F. A. de Gel der te Amsterdam gedepo neerd. De deelneemster of deelnemer, die een rang orde inzendt overeenkomstig de door de jury bepaalde en bij de notaris gedeponeerde rangorde ontvangt de Albert Heijn-prijs van 500 gulden. Zijn er meer inzenders van goede oplossingen, dan wordt de prijs gelijkelijk verdeeld. Bovendien heeft men nog een kans op de extra prijzen, door Pilastro beschikbaar gesteld. A Pilastro Com- I binare als wand voor de zit- kamer. U ziet wat een praktische op bergruimte er voor alles en nog wat 1 is. U zoudt hot in I moeten zien om te kunnen aanvoe- len hoe gezellig zo'n wand het wel „doet". (Prijs 360) I Enig dit jasje in badstof in velours-karakter! En de vis bijt echt niet!.' Nieuw! De duster in badstof, zowel op het strand als thuis een makkelijke dracht. Is uit d« Summertimer-collectie en heet „Sunny". zig zijn. De uitslag is bindend. Er kan over deze prijsvraag geen cor respondentie worden gevoerd. Personeels- en gezins leden van Pilastro en Albert Heijn N.V. zijn van deelneming uit gesloten. Ideaal voor het moderne jonge meisje deze pakjes in katoenen jersey in ruit-dessin, zeer snel drogend. F Pilastro carettino 4008 een van de zes serveerwagens die het genoegen van een gezellig kopje koffie binnen handbereik bren gen. Naar keuze wit of zwart, in beide gevallen 97,50. G Pilastro servo muto 3001 de kapstok voor grote (haken boven) en kleine mensen (ha ken beneden), met losse paraplubak en hoedenplaat, die u er echter niet bij hoeft te nemen, (Dan is da ple zierige pilastro-prijs 50,70). ZJEEL soms ziet men er nog wel eens een. Maar dat is een zeld- H zaamheid: overal zijn zij bijkans geheel verdrongen door uiter mate zindelijke landschapjes, kunstfotografieën-vol-tegenlicht-en -schaduwwerking en door luisfernjk-gekleurde bovenaanzichten uit vliegtuigen en ander modern gerief. Maar héél soms ziet men er nog wel eens een, al lijkt het wel of de dames, die erop voorkomen, aanzienlijk magerder en bloedelozer zijn dan de overtuigende dik kerds die voorheen de prentbriefkaarten sierden. Want wij doelen op de mooie ouderwetse prentbriefkaarten waarop zeer dikke vrouwsper sonen, al dan niet in een onge- woon-spannend badpak zo groot als een luchtballon, alsmede buitennormaal dikke heren met opgerolde broekspijpen, olijke en vrolijke dingen beleefden aan het strand. Ja, de fleur is er tegenwoordig wat af Vroeger was dat anders! Toen kon men te kust en te keur de mooiste dikkerds inslaan aan de boulevards van gans Europa Overal zag men de beeltenis van een onvoorstelbaar-vormeloos nijl- dierachtig vrouwmens dat. als een gestrande zeppelin zo hoog en bol. op het zand lag en daar op een stukje briefpapier schreef: „Even een briefje van je kleine vrouwtje Het was een in- mooie ansichtkaart en wij hebben er vroeger (mét vele, vele anderen) glimlachend naar gekeken. Nu is daar de fleur een beetje af. lEr komen nog wel dikkerds votfr maar ze doen het niet meer zo. Ze zijn vaak ongezond-rood en bepaald oud-modisch van uiterlijk en de grappen, die ons vroeger zo hartelijk deden lachen, lijken nu ook wat flets en schraal. De dikzak, die krijtend heensnelt met een krab aan de opmerkelijke ach terdelen bengelend, boeit ons niet meer zo als voorheen. De zwemmende heer. die meent een strandbal een mep te geven maar in feite een buitenwerelds- dikke dame een natte klap geeft, een thema dat ons eens tot grote vrolijkheid kon brengen, glijdt, bij wijze van spreken, heden van j onze koude kleren af. Zo is dat ook met de figuren die een-alweer-zeerdik persoon die zonnebaadt in het zand aan zien voor een zandberg je en erop gaan zitten of er een vlagje in willen prikken. Zij doen het bij ons niet^meer zo: wij missen er iets in dat ons vroeger duidelijk pakte. Wat dat is weten wij niet. Nee, de prentbriefkaarten heb ben veel moois verloren. Natuurlijk zijn Doorzicht- jes door de Oude Poort" zeer nuttig en men kan op de achterzijde inderdaad heel keurig melden dat „alles goed gaat en dat men „een zalige tijd heeft, maar de beschonken, bloedrode, enigszins varkensachtige figuren die vroeger, in onze jonge jaren dus. achter de deur opgewacht werden door ontzagwekkende vrouwen die altijd voorzien waren van deegrollers, die speelden toch wel een heel wat sterker rol dan „Blik op de Grote Markt" of „Rietgorszanger in riet" of „Bospad bij ondergaan de zo n". Er is een tijd geweest, wij her inneren het ons als de dag van gisteren, dat de prentbriefkaarten niet slechts vrolijke strandlafreel- tjes met opvallend veel vertoon van oud-modische onderkleding lie ten zien. maar ook kamerverhuur sters toonden die, meestal uit het raam. passerende vakantiegangers uitnodigden in haar keurige pen- ±}:f- Wie wil niet graag beeldschoon zijn in dit prachtige strandpakje van Katja of Sweden? Het achterpand is van zachi-geel katoenen jersey, het voorpand van katoenen imprimé; gele rozen op witte fond. sion te komen wonen. Men liet dan altijd de uitbundige vormen van de dame duidelijk zien en steeds voegde zij de doodmagere gegadig den dan vrolijk toe: „En ach ter is het uitzicht even mooi!" n Het waren onschuldige en goed moedige grapjes en van enige ondeugendheid was nimmer sprake. De makers (voornamelijk de fa briek van de Engelsman B a m - forth, die nog steeds de grootste prentbriefkaartendrukkerij ter we reld bezit) wisten, ondanks de boertigheid van de onderwerpen, toch altijd met opmerkelijke „smaak", zou men bijna kunnen zeggen, de té voor de hand-liggen de dubbelzinnigheid te vermijden. Kreeften speelden grote rollen op deze kaarten: zy sloten hun geweldige kaken om alle moge lijke lichaamsdelen en, mét de rubber-strandbeesten en de krab ben, vervulden zy belangrijke rol len in de wereld van de ansicht. Ja, ook de rubber-strandbeesten, de olijke matrozen en de oude, wit- gebaarde zeerobben (met gestreep te baadjes aan en opgestroopte broekspijpen) vervulden hier een taak. Die dagen zijn voorbij. De dik kerds zijn zogoed als geheel ver dwenen. Geen afdrijvend rubber- vlot wordt nog langer abusieve lijk aangezien voor Tante Truus (en omgekeerd!en geen dikke dame troont nog (vanwege haar omvang) op de rug van twee (inplaats van één) ezeltjes. Ook in dit opzicht verliest de wereld zeer veel moois, vinden wij. A. ROEKOE piLASTRO COMBI- NARE is de verza melnaam voor een groot aantal onderdelen, te gebruiken voor de op bouw van een woon- en/of werkwand. bij de goede woninginrichter verkrijgbaar, voor prijzen van 1.80 af tot 67,50 toe. De combinatiemogelijkheden zijn legio en kunnen precies afgestemd worden op het gebruiksdoel van de Pilastro-wand. Voor een zitkamer b.v. boekenplaten, kran- tenbak, tijdschriftenrek (ook voor gram mofoonplaten), kastjes, plantenbak, secre taire of schrijfblad, opberglade, brieven- bakje, enz. Voor jongens- en meisjeskamers zijn al even gezellige en praktische combinaties denkbaar. De montage is heel eenvoudig. Alle onder delen kunnen zo worden ingehaakt in de strippen, die met enkele schroeven muur vast tegen de wand zijn bevestigd. Deze strippen kunnen worden geleverd in de kleuren zwart en wit op lengten van 25, 50, 75 en 100 cm. Alle overige onderdelen zijn leverbaar in zwart, wit, grijs, rood, geel en blauw. Een belangrijk voordeel is, dat men „klein" kan beginnen. Stuk na stuk kan men de wand uitbreiden. Pilastro groeit mee met uw wensen!" iAT ts het voornaamste van de moderne strandkleding De kleur en daar naast de vorm en de verwerkte mate rialen. Herinnert u zich nog ioei hoe men zich vroeger even in de grote zee waagde, liefst ongezien en dan gehuld in de meest gecompliceer de badkleding: pakken met lange pijpen en volants in zwarte ka toen, die de eigenschap had ons bij het bekende ..frisse windje" er uit te laten zien als een goed opgeblazen Michelin-mannetje!? AH-MEUBELPRIJSVRAAG Inzendingen moeten uiterlijk dinsdag 14 juni 's middags 12 uur op bovenge noemd adres aanwe- De rangorde is naar mijn mening: - (In deze kolom dus de letters A t/m G Invullen, ln de door u gekozen volgorde) Naam Adres Plaats Inzenden aan Albert Heijn-prijsvraag, Postbus 1240, Amsterdam B Pilastro Combinare voor de jongenskamer, met ruimte voor studie en hobby. Natuurlijk is er ook een grotere, kleinere of andere combinatie mogelijk- (Prijs alle onder delen tezamen ca. 148) D Pilastro nota- re met ta bleau voor een telefoontoe stel en een houder voor telefoongids. Keuze uit rood of geel, uit blauv/ en grijs en zwart en wit. Sprekend praktisch pilastro voorbeeld van 12,75)-

Allerhande | 1960 | | pagina 5