Maak de reis uwer dromen mooie geldprijs i t Begon met zingen onder de douche 2 x RI "ÜB i BAHMI! 2 A" Uitslag keukenprijsvraag Warme beschuitpudding EXTRA PRIJS DeeSnemingsformulier Waar gaat U met vakantie het liefst heen? 500 gulden AH-Vakantie- Prijsvraag WÊÊÈÊÊÊÈÊÈÊÈBiÊÊBÊÊ J AH-VAKANT1E-PRIJSVRAAG 1 2 3 4. 5 6 7 WONDERBAAR MAAR WAAR! WEER EENS WAT ANDERS DAN ANDERS WAT ERAAN TE PAS KOMT ■MEI ALLERHANDE 5 De internationale reisorganisatie HOTELPLAN beslaat dit seiioen 25 jaar en biedt u daarom als feestgeschenk de kans op een tiendaagse „ailes- ingegrepen"-reis naar hel «akanlieverbttjf waaraan u in uw Inzending de voorkeur hebt gegeven. Deze prjjs wordt onder de goede inzenders van de prijsvraag verloot. DE vakantietijd nadert niet rasse schreden. Daarom heb ben wij deze maand onze prijs vraag afgestemd op de vakantie. U ziet hieronder zeven foto's van verschillende vakantiever blijven van de internationale reisorganisatie Hotelplan. Waar brengt u uw vakantie het liefst door? Ongetwijfeld een moeilijke keuze. Maar toch zult u wel een voorkeur hebben. Wel nu, het vakantieverblijf, waar u het liefst zoudt beengaan, dat zet u op de eerste plaats, ver volgens bepaalt u een tweede keuze, een derde, tot en met de zevende. Een deskundige jury heeft haar keuze reeds bepaald en deze bin dende uitspraak is bij notaris nir. F. A. de Gelder te Amsterdam ge deponeerd. De deelneemster of deelnemer, die een rangorde inzendt, over eenkomstig de door de jury be paalde en bij de notaris gedepo neerde rangorde, ontvangt de Albert-Heijnprijs van Zijn er meer goede inzenders, dan wordt de prijs gelijkelijk verdeeld. Bovendien heeft men nog een kans op de Extra Prijs door de Inter nationale reisorganisatie „Hotelplan" beschik baar gesteld. D HOTEL WILHELM TELL te KEHRSITEN (Zwitser- Iland). Een eenvoudig, maar zeer rustig en comfortabel I hotel in landelijke stijl aan het Vierwoudstedenmeer. tfk HOTEL REGINA te WENGEN (Zwitserland). Een vorstelijk hotel, I te midden van een groot eigen park met heerlijk uitzicht op het Jungfraumassief i&t X-Xïs.Vi HOTEL NIDWALDNERHOF te BECKENRIED (Zwitserland). Van het uitgestrekte terras van dit pret tige hotel af geniet men van een onbe lemmerd uitzicht over het steeds van kleur wisselende Vierwoudstedenmeer. D HOTEL REGINA JUNGFRAUBLICK te INTERLA KEN (Zwitserland). Zonneterrassen, .een groot park, ruime gezelschapzalen, een bar, mooie kamers J.. F HOTEL V11 TUK1A te MU1NA (liane), ^omjuriaoei en zonder zorgen, zo logeert men in dit prettige hotel aan het beeldige Lago Maggiore. is naar mp mening: an deze kolom dus de letters A t/m G Invullen ln de door u gekozen volgorde) Inzenden aan Albert Heijn-prijsvraag. Postbus 1240 Amsterdam Rikje, één van Neder lands top-mannequins, heeft met twee liedjes haar debuut als zangeres je voor de televisie ge maakt. En de combinatie modeliedjes vond ik van dien aard dat ik eens een bezoekje aan deze onder nemende jonge vrouw heb gebracht om te vernemen hoe ze hier toe gekomen was. Op visite E HOTEL EDEN te SANTA MARGHERITA. Prachtig hotel met alle comfort tn een i der mooiste badplaatsen van de Italiaanse Riviera. l RIVIERA BEACH CLUB (Franse Riviera). Voor jong en oud, voor luiaards en actieven, natuurminnaars en gezelligheidszoekers, voor iedereen is dit geriefelijke bungalowpark hotelverzorging. 80.000 m2 eigen te rein, ideaal. Zo uit bed, zo in zee VOORWAARDEN worden Ergens in Amsterdam-Zuid bewoont ze met haar (medicijnen studerende) echtgenoot, dochter tje Roosmarijn (twee jaar) en grote zwart-witte hond, ..Ober" geheten, een kleine, nog in het stadium van de opbouw zijnde flat. Och ja", zei mijn gastvrouwe onder het genot van een kopje thee met een snoepje (ze is en blijft immers ideaal slank voor haar mannequin-werk!,.Dat kan ook eigenlijk niet anders, want we tverken beiden heel hard en ik ben bijzonder veel van huis voor shows en foto opnamen. Vanzelfsprekend duurt het dus veel langer voor we alles precies naar onze smaak hebben veranderd." Ik keek eens rond en wat ik zag was dan ook wel heel persoonlijk, met een buitengewoon geslaagde combinatie van antiek en modern. Hoe het begon.... Daar ik die avond van de uit zending naar haar gekeken had, stelde ik maar pardoes de vraag hoe dat nu allemaal wel in zijn werk gegaan was. eerst de opname van een grammofoonplaatje, daar na het zingen met de combo van Ted Powder voor de T.V. En toen sprak ze de gedenk waardige woorden..Het begon eigenlijk onder de douche. Nu is het een feit dat velei\. onzer onder de douche of in het bad het hoogste lied plegen te zingen. Weliswaar niet altijd tot genot en tevredenheid van de huisgenoten, wel om aan eigen welbehagen uit drukking te geven! Edoch bij Rikje logeerden op dat moment goede kennissen en die luisterden naar het liedje onder de douche. Later hoorden ze haar zonder „waterval"-begeleiding en zij vonden haar stem lief, ongekun steld en meer dan aantrekkelijk. „Waarom ga je je niet op zingen toeleggen?", was de vraag die zij haar stelden. Maar Rikje had hier eigenlijk nooit over nagedacht, ze zong tenslotte „zo maar....". Ontdekt! Nu wilde het toeval dat Rikje's kennissen zeer bevriend waren met Piet er G o e m a n s, een van onze jonge componisten in het lichte genre, die een liedje ingezonden had voor het Song Festival. Een van de bekende zangeres sen was er niet disponibel voor hem, daar zij allen onder con tract staan van verschillen de grammofoonplatenmaatschap pijen en toch wilde hij graag weten hoe zijn liedje het op de plaat zou „doen". In een gesprek met goede vrienden over zijn probleem, vertelden deze hem over de volkomen onbekende Rikje, die toch zo'n leuke stem had. En zo kwam het contact tot stand en reisde Rikje naar Brussel om een plaatje te maken met een Belgisch orkest. „In-dubben" Zei Rikje: „Het was ontzet tend moeilijk! Natuurlijk heb ik de twee liedjes duchtig ingestu deerd met behulp van een band recorder. De mnzikale arrange menten waren al op een band opgenomen en ik moest de tekst dus op de band „inzingen", dat heet „in-dubben" in vaktermen. Ik was afschuwelijk zenuwachtig, maar iedereen was erg aardig voor me en dat hielp natuurlijk!" „Hoe heten de liedjes?" vroeg ik. „Niet voor mij" en ..It's crazy". Het zijn dezelfde liedjes die ik ook voor de T.V. zong." Dit is Rikje, zoals het publiek haar kent: modieus en chic in een ensemble van Max Heijmans. Mode fotografie - Hans Dukkers. Maak het u gemakkelijk ....eet eens V VERRUKKELIJKE pakken met V grote, voorgekookte Bahmi- koeken vindt u bij Albert Hejjn. Het kan niet eenvoudiger. U doet zoveel Bahmi als u nodig heeft in de pan. strooit er wat zout over, zorgt voor een ketel kokend wa ter, giet het water erover en laat de pan. dichtgedekt, zonder vuur een kwartier staan. U giet de Bahmi in een vergiet, sproeit er rijkelijk koud water over en laat alles goed uitlekken. De Bahmi is dan voor verdere bewerking gereed. U koopt in de Indische afdeling een zakje „Boem- boe Bahmi" (ongeveer een half ons) en dat zijn de gedroogde groentetjes die bij de Bahmi- bereiding een grote rol spelen. U laat die groenten, hetzij de nacht tevoren, hetzij gedurende enkele uren in water weken. Daar na laat u ze uitlekken. U neemt een platte koekepan, fruit in wat olie een flinke in reepjes gesneden uit goudgeel en doet er dan de uitgelekte Boem- boe bij. Op groot vuur, onder roe ren. laat u de massa fruiten en gaar worden. U doet er zout en peper bij. Met boterhamworst Nu kunt u zich voorzien van zo'n uitstekend blikje boterham worst (prijs 98 cent, de naam: Compaxo). De inhoud van dat blikje snijdt u tn niet te kleine blokjes, die u even in wat olie of boter roostert. U voegt er de inhoud van een blikje gesneden champignons bij en u roert dat door de gefruite Boemboe. Nu neemt u een braadpan, waarin u andermaal een scheut je olie giet en dan bakt u daarin de Bahmie tot ze licht goudgeel ziet en kokend van tempera tuur is. Op een grote schaal legt u nu eerst een laag Bahmie. daarover heen gaat het vlees met de Boem boe en u bakt een klein omeletje, wat in reepjes gesneden, een lek kere garnering van de schotel vormt. Verder geeft u er wat zuur bij: uitjes en augurkjes, eventueel een scheutje Ketjap of Soja en wat Sambal voor de liefhebbers. CISKA VERHEUL Dit is Rikje, zoals haar goede relaties haar kennen, sportief en informeel. Het paard vindt haar blijkbaar ook erg lief 1 Foto Hans Dukkers. Een Engelse ontdekkings reiziger, Sir Aurel Stein ont dekte een doorwaadbare plaats in een Tibetaanse rivier door het glinsteren van vijftiende-eeuwse Venetiaanse munten die daar uit de tas van een reizger waren ge vallen en vijf eeuwen lang onontdekt hadden gelegen (1911). In de achttiende eeuw hoepelden de studenten van Eton in het openbaar. Alleen in wit licht lijkt de kleur blauw op blauw. In rood, geel of oranje licht lijkt de kleur zwart; in violet licht violet en in groen licht óók groen. In 1790 was er zulk een dichte mist in Am sterdam dat 250 mensen verdronken in de grachten. Dit T.V. optreden vond plaats door toedoen van Pieter Goe- mans. Ze is nu zeven jaar mannequin en vanzelfsprekend vroeg ik haar of ze door wilde gaan met zingen, met andere woorden of ze zang lessen wilde gaan nemen, want haar stem is natuurlijk helemaal ongeschoold. Ik vertelde haar, dat het erg prettig was om naar haar te kijken, omdat ze op de T.V. een bijzonder goed beeld gaf. zeker in een close- up en dat is iets wat lang niet van iedere zingende vrouw gezegd kan worden. En ze weet feilloos hoe haar make-up dient te zijn, hoe ze zich kleden moet, hoe ze behoort te gaan en te staan omdat ze nu eenmaal een top-mannequin is. Rikje van Tiel vraagt zich nu af of zij Rikje Weyburg zal kun nen bewegen om de grote stap te doen van de modewereld naar de wereld van de lichte muze. Dat zou dan de zoveelste facet worden in het druk bezette leven van deze hard werkende jonge vrouw. Want voor alles is en blijft ze de moeder van de kleine Roosmarijn! Alleen inzendingen op de correspondentie hiernevens afgedrukte coupon voerd. zijn geldig. Personeelsleden (en hun Dit deelnemingsformulier gezin) van Albert Heijn N.V. op blancozijde van een gefran- en Hotelplan N.V. zijn keerde briefkaart plakken of deelneming uitgesloten, in gesloten envelop als brief inzenden. Adresseren aan: Va kantieprijsvraag Albert Heiju, Posthus 1240, Amsterdam. Inzendingen moeten uiter lijk dinsdag 17 mei 12 uur 's middags op bovengenoemd adres aanwezig zijn. De uitslag is bindend. Er kan over deze prijsvraag geen riE oplossing van de tn samen werking met Unox gepubli ceerde AH-Keukenprijsvraag tn AllerHande van februari jl., zoals deze bij notaris mr. F. A. de Gel der te Amsterdam werd gedepo neerd, luidt: Unox groentesoep met balletjes Unox oxtailsoep met vlees Unox erwtensoep met spek Unox tomatensoep met bal letjes 5. Men serveert nooit bitt er- ballen bij de soep De voornaamste reden is: Unox soepen zijn be reid met pure bouil lon van het beste vlees 7. Unox soepbusjes hebben de kleuren: rood, b lauw, wit Uit de goede inzenders werden bij loting de volgende prijswinnaars vast gesteld: 100,—: Mevr. Thennissen, St. Pa- terlaan 59, Arnhem 100,—: H. J. Borgart, Olieslagweg 203, Enschede 25,—: 50,Mevr. R. Roeland-v. d. Broek Bernhardstraat. 10, Rilland- Bat li 50,—: M. E. K. Boltjes-Wensinck Spanjaardslaan 145, Leeu warden 50,Mevr. Tennissen, Anjelier straat 10, Sitlard 50,Mej. S. Kruyt, Ericalaan 57, Ermelo 25,—: S. M. Polet-Musler, Emma- laan 16. Soest 25,Mevr. G. v. Lohuizen, Da Costalaan 1, Apeldoorn 25,Mevr. Knoop, Egelantier straat 12b, Rotterdam 25,—: M. Wille bra nds-Kaat, Vlie- landseslraat 79, Schevenin- gen Mevr. A. Vos-Klerk, Regen tenstraat 36, Scliagen J. M. de .long. Boekenberg- straat 41, Gouda K. Heeg-Toering, Stations straat. Sneek Mej. M. E. v. Klaveren, Bel- levoijsstraat 1, Rotterdam E. Weiman-Mulder, Sluis straat 46h, Amsterdam Mevr. R. Grootkerk. Braak- voortweg 8. 't Harde M. G. v. d. Berg-Doeleman, Kallenberg 33a, Dieren Mevr. Duunk. Adm. de Ruy- terweg 20e, Rotterdam J. G. Brons-Massa, Lange- straat 69, Amersfoort M. Komen, Kievitstraat 16, Hengelo Roos, C. Huygenslaan 5, Bussum M. C. de Jong-de Koning, Karei Doormanlaan 10, Uit hoorn 10,Mevr. Kousbroek, Keppler- straat 112a, Zaandam 10,Mevr. A. Kuypers, Oppen* heimstraat 78, Groningen 25,- 25,- 10,—: 10,— WEL wat bewerkelijker dan de u allen stellig welbekende „beschuit met bessesap", waarbij u tenslotte alleen de benodigde beschuiten maar in wat bessesap behoeft te laten weken, om er daarna de rest van de bessesap. even gebonden, overheen te gieten, is de warme beschuitpudding een bijzonder feestelijke pudding. U hebt er in de allereerste plaats vier grote beschuiten voor nodig en verder nog: een half ons zelfrijzend bakmeel, een ons goed gewassen krenten en rozij nen, een half ons suiker, een half ons amandelen, die u na het pellen, fijn hakt. Voorts twee flinke eieren. Dan komt er aan te pas: een ons boter of margarine, een snuifje zout, een pakje vanille suiker, een halve dl. melk, een halve geraspte citroen- en een halve geraspte sinaasappelschil. Bereidingswijze U begint met de beschuiten fijn te stampen, u roert de boter of margarine tot room, roert er de eierdooiers, de suiker en de vanille suiker door. Als u verstandig bent neemt u witte basterdsuiker in plaats van kristalsuiker (het eerste lost nl. sneller op). Daarna voegt u er het zoet. het bakmeel, krenten en rozijnen, amandelen, geraspte citroen- en sinaasappelschil, de melk en de ge stampte beschuit aan toe. U klopt de eiwitten stijf en roert alles zo luchtig mogelijk door elkaar. Nu neemt u een „warme-pudding- vorm", besmeert deze met wat boter, strooit flink wat paneermeel langs wanden en bodem en vult de vorm voor drie-kwart met de deeg massa. U hebt een pan met kokend water klaar staan en in dit water bad zet u de gesloten puddingvorm. De pudding moet twee uur koken, en bij het verdampen van het water, dient u het met kokend water aan te vullen. Vanzelf sprekend behoort het water even onder de rand van de pudding vorm te blijven De pudding wordt warm opgediend, maar smaakt koud eveneens uitstekend. CISKA VERHEUL FR blijkt een steeds toe- nemende belangstelling te bestaan voor het maken van vilten dierfiguren. Daarom een van de aan- doenlijkste diertjes uit bos en duin: de eekhoorn. De benodigdheden zijn als van ouds: vilt of andere stukjes stof, naald en draad en nog wat andere spulletjes, die in iedere naaidoos te vinden zijn. En dan natuurlijk een patroon met beschrijving. Dit laatste krijgt u gra tis thuisgestuurd als u een briefkaart stuurt aan Ciska Verheul. Harstenhoekweg 189, Scheveningen, met verzoek om: Eekhoorn. Vergeet u niet uw naam en adres liefst in blokletters, maar in ieder geval duide lijk) op de briefkaart te vermelden? Veel succes. CISKA VERHEUL

Allerhande | 1960 | | pagina 5