De BLUE DIAMONDS Met één (gitaar)slag populair Broem, broem.. Albert Heijn heeft de 4 lekkerste koffies koffie a Albert Heijn Waar de vrouwen nog schuilevinkspelen 2// Zij houden hoofd koel KIES uw eigen kleur! KIES uw eigen smaak! Vol-aromatisch l-geurig Mild-krachtig Pittige koffie 140 140 Zonder hulp! Zestig brieven per dag buiten dé teleioontjes) Kijk op twee oceanen HOEDENPARADE Arme prinsen! Koffie- en thee-experts Een zondagmorgen in het eonslraslrijke Isianhoel wt Met rijst kunt u alle kanten uit! MEI ALLERHANDE T/OOR ouders van teen-agers is het een moeilijke tijd. Hun kroost, toch al zo vervaarlijk en somher van uiterlijk met zwarte truien, pluisrokkenzwarte kou sen, curieuze haardrachten en piepkleine baardjes, is boven dien in het bezit weten te ge raken van pick-ups, grammo foons en zet voorts Radio-Luxem burg onophoudelijk en zeer luid aan. De ganse dag derhalve wor den de ouders geplaatst voor het phonografisch-vastgelegde ge kerm van de vele beklemde teen-agers, die op het ogenblik het jeugdig gemoed blijken te beroeren. Menig vader zit han denwringend in de keuken of in de kelder om maar iets te noemen terwijl moeder zich schuil houdt op zolder bijvoor beeld op het ogenblik dat de radio aanstaat of de pick-up werkt en een absoluut-gelijk- soortige monotone stroom we nende knapen-met-wereldfaam voortbrengt, zeer zelden afge wisseld met een enkele wenen de juffrouw. Voor de ouders van teen agers- is het een moeilijke tijd. Ook wij, lezer, zitten vaak in het verst van de radio verwijderde vertrek en vernemen daar vaag, maar desondanks verschrikke lijk, het klagen dezer jonge kun stenaars. Zij roepen het altijd uit en als het niét gaat over de be treurenswaardige figuur van een zekere Tom Dooley, die, zo heb ben wij begrepen, vanwege de moord op een jong getrouwd vrouwtje op zijn terechtstelling wacht en het dus óók al weer uitkermt, dan gaat het wel over soortgelijk-geaarde bengels die klagen dat zij bijvoorbeeld zo eenzaam zijn (I am a Lonely Boy) of dat zij lipstick aan hun boordje hebben (Lipstick on Your Collar) en onlangs ook vernamen wij, met vreselijke helderte, de kreten van een jon geman die, daarbij gesteund door een enorm orkest en een koor van honderden en honderden als sirenen zingende dames, uitriep dat hij zichzelf een snikkende, sprekende, slapende, lopende, kortom levende pop verworven had. Wij keken van deze „Living Doll", ofschoon gewend aan veel op dit terrein, even knap op'. Een der opmerkelijkste trek ken dezer kunst achten wij het opvallende broem-broem dat zich op bijkans alle platen voordoet. Ergens op de achter grond der zangers, die meestal voorzien blijken van zeer, zeer grote gitaren, bevindt zich altijd een persoon die, met grote hard nekkigheid, een bepaald dof, dreunerig broem-broem in VAN DE BERG Irazü, een onge veer 4000 meter hoge bergspits in Cost» Rica, kan men zowel de Atlantische als de Stille Oceaan zien. Het is eveneens de enige Riek ter wereld vanwaar men alle gren zen van een vastelandsstaat kan zien. DE derby, de lage, grijze Engelse bolhoed, is genoemd naar de Graaf van Derby: de stijl is die van het model dat Mr Bowler, een beroemde hoedenmaker ontwierp (een z.g. Bowler). De eerste hoge zijden werden gemaakt in China. De Homburg (een soort Eden-hoed) werd ge noemd naar Bad Homburg in Duits land, waar de Prins van Wales, de latere koning Edward VH in de negentiger jaren zijn vrolijke va kantiedagen doorbracht. In de vorige eeuw kwam het dik wijls voor dat men het binnenste van zijn hoed met allerlei prenten en afbeeldingen versierde. De hoe- denmaat wordt vastgesteld door de hoofdomtrek te delen door acht. zo'n plaat weet te werken. Ook voor Radio-Luxemburg doet hij zich onophoudelijk krachtig gel den met dat br o e m-b roem. Wij vragen ons wel eens af waar om men deze figuur niet uit de studio drijft met zijn broem- broem. Uitermate duidelijk trad dit broem-broem ook weer naar voren bij een tweetal jon gemannen uit de Verenigde Sta ten die, bij sterk gitaarspel, uit riepen dat zij zich nog nooit als nu gevoeld hadden voordat zij haar hadden gekust (Till 1 Kiss ed You) br o e m-b roem. Soms, lezer, treden wij op! Dan verbieden wij elk gebruik van radio, pick-up, versterker of plaat. Dan is het fijne snaar werk van onze zenuwen niet langer bestand tegen de heden daagse talenten. Dan is de roep om het kussen waarop zij droomt (Send Me the Pillow Where You Dream On) en de luide medede ling dat het buurmeisje pas zes tien urns (She Was Only Six teen) broem-broem ons teveel. Dan eisen wij volkomen stilte in huis. Vorige week was het weer zo ver. Een gave rust heerste in het hele huis. Geen smartelijke kreet weerklonk. Wij werden er mon ter van. Wellicht neurieden wij in deze opgeruimde stemming. Misschien zelfs zongen ivij even. Hoe het ook zij: plotseling werd de deur opengerukt en nep een ontstelde oudere huisgenoot. „Begin jij nou óók al!!" „Hoezo?" vroegen wij ge schrokken. „Weet je wat je zat te zin gen?", vroeg zij. Wij schudden ontkennend het hoofd. „Je zong: Never felt like this until I kissed you, broem, broem Wij schrokken hevig broem, broem A. ROEKOE ER leefden vroeger minstens 600 prinsen in India. Tienmaal zo veel, die eenzelfde titel droegen, genoten óók van een rustig leven, maar zwaaiden de scepter niet. De zoons van eerste, tweede, derde en vierde vrouwen van heersers kre gen de titel „prins". Zoals trouwens ook andere nakomelingen van de vorst. In 1947. toen Nehroe het bewind in handen nam. veranderde dit alles. De gebieden van de prinsen werden door de staat geannexeerd, en de macht werd hun ontnomen. Alleen de titels Radja en Maha- radja bestaan nog. Terwijl ook van een klein aantal het kapitaal nog van enorme omvang is. De Nizam van Hyderabad wordt als de belangiijkste regerende prins beschouwd. Hij alleen mag zichzelf „Doorluchtige Hoogheid" laten noemen: de anderen zijn maar „Hoogheid". De gebieden van de Nizam (twee en een half maal Ier land) worden opgedeeld en de vorst heeft zich nu tot de be studering van het geloof gewend. Ook houdt hij zich bezig met zijn gezin dat bestaat uit 42 Begums (echtgenoten) en 33 levende kinde ren Zijn dagelijkse kruideniers rekening bedraagt ongeveer 1200 gulden. Enkele prinsen zijn vaak nog on noemelijk rijk. De regering begint zich nu te bezinnen op allerhande successie- en belastingmaatregelen op het bezit der vorsten. De Nizam heeft in verband hier mede een bedrag van 250 miljoen gulden vastgezet op zijn familie. Het is slechts een fractie van zjjn rijkdommen. Het goud, dat in een wagen opgeslagen stond in een van de vertrekken van zijn paleis, werd onlangs verkocht; het bracht 50 miljoen gulden op. Het had daar renteloos meer dan een kwart eeuw gelegen. Zeer rijk zijn ook nog (niet meer dan tien in totaal) de Maharadja's van Gwalior, Mysore, Travancore, Jaipur, Nawanagar, Baroda en Indore. De armste is nog altijd 50 miljoen gulden „waard". „Ik moet huilen, als ik jullie hoor zingen.'' „Ik viel flauw toen ik jullie voor de eerste keer hoorde." „Ik draai jullie platen tot er geen geluid meer uit komt" ,Jk ga bovenop de radio zitten als er een plaatje van jullie wordt gedraaid." FAAT zijn maar ee*. ^aar aan halingen uit de zestig brie ven, die de Blue Diamonds dagelijks ontvangen. Zestig met lippenstift besmeerde en met kruisjes volgetekende brieven, iedere dag. „Ik houd van jullie, mag ik eens bij jullie langs komen, sturen jullie me alsje blieft een plukje van je haar." De Blue Diamonds blijven er nogal lauw onder. De broers Rudy (18) en Riem (16) de W o 1 f f en vrindje Dick Mes- schaert (18) gaan, als ieder ander, elke dag naar school en maken hun huiswerk. Rudy en Dick zitten beiden voor hun eindexamen Mulo en werken er hard aan. Riem is ook Mulo- leerling. Voor het beantwoorden van al die brieven hebben ze geen tijd. Tijdens de weekends treden de Blue Diamonds op. Door de week is er hun school werk en zodra dat is gemaakt, komen de gitaren tevoorschijn. vaak „blauwe" jongen te horen krijgen en Diamonds om dat wat schimpachtige blauw weer goed te maken. Ontdekt Het begon allemaal in de lente van het vorige jaar. Rudy en Riem de Wolff hoorden een plaatje van de Everly Brothers Maybe Tomorrow". Zij lieten alle rock en roll varen en schakelden over op de stijl van de Everly Brothers. Via een verjaarsfeestje kwamen ze met hun gitaren èn „Maybe Tomorrow" terecht op feestavon den voor gerepatrieerden. Op zo'n feest in de Haagse Die rentuin ontdekte een dealer van Philips grammofoonplaten de twee jongens. Rudy en Riem maakten een auditie en de Blue Diamonds waren geboren. Blue, omdat beide in Indonesië geboren broers zo Eigen stijl Hun eerste plaat „Till I kissed you" kwam uit en ,,dc Blue Diamonds" waren in één klap populair. „Oh. Carol" volgde en binnenkort komt „Let it be me" uit. „Let it be me" is de eerste stap op weg naar een eigen stijl. Het is nl. voor de eerste keer geen num mer van de Everly Brothers. Rudy en Riem en de derde Blue Dia mond Dick Messchaert zijn druk bezig een eigen stijl te ontwikke len. Ieder vrij moment oefenen de drie jongens in het ruime huis van de familie De Wolff in de Wel- gelegenlaan in Driebergen. Ondanks het enorme enthousias me van de drie jongens voor de muziek, piekeren ze er niet over van die muziek een beroep te maken. Geen rocm.jagers 25BGMM pak 250 gram „Roem is maar van korte duur,' zeggen ze filosofisch, ,,'t is veel te riskant". Alle drie zijn ze van plan naar de Kunstacademie te gaan. Dick en Riem willen reclameteke nen, Rudy voelt meer voor bin nenhuisarchitectuur. Het zingen blijft liefhebberij, een drukke lief hebberij met uitvoeringen in alle mogelijke plaatsen van ons land. optreden voor radio en televisie (twee keer in de Weekend-show), interviews voor allerlei kranten en platen maken. Fanmail De uitgebreide correspondentie komt neer op de schouders van mevrouw De Wolff: „Als ik flink doorschrijf, be antwoord ik zestig brieven per dag. Tijd voor het huishouden schiet er dan niet op over. Ik kan hoogstens even eten koken. En vergeet niet de telefoon, die gaat de hele dag. Ook allemaal meisjes. Ik wil de Blue Dia monds zo graag eens thuis zien. Mag ik een foto van de Blue Diamonds. Ik houd zoveel van de Blue Diamonds." En ze laten het niet bij brieven en telefoontjes. Dat bleek wel toen de jongens laatst optraden in een GROENMERK ROODMERK PAARSMERK Er zijn 4 groepen koffiedrin kers in ons land: de liefhebbers van vol-aromatische, mild-geu- rige, mild-krachtige en pittige koffie. Daarom heeft AH uit de beste koffiesoorten de juiste mélanges samengesteld voor alle vier de smaken: dus ook voor üw smaak! Deze 4 mélan ges hebben alle dezelfde kwa liteit: de beste en maar één verschil de smaak. Maak op bijzonder voordelige wijze kennis met Albert Heijn Koffie, precies naar uw smaak, en 14—20 ct. per pak goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk. grammofoonplatenwinkel in de Amsterdamse Leidsestraat en de fans erin slaagden urenlang het verkeer te blokkeren. Of in Haar lem, waar de politie de Blue Dia monds moest ontzetten. De drie jongens lachen er maar wat om. ,,'t Hoort er blijkbaar bij en die liefdesverklaringen? Ach, we hebben alle drie een vriendin netje." JSTANBOEL heeft vele gezichten. Naast puissan- türk, de grote grondvester van het nieuwe Turkije to viilrWnm i-rmit -mo»> or olionrlino nrmnoilo niet gezegd, dat de vrouwen van zijn land de sluier te rijkdom komt men er ellendige armoede tegen. Kortom, een metropool met vele contras ten, die letterlijk en figuurlijk in twee werelden ligt. Europa en Azië eisen ieder een stuk op van het vroegere Cónstantinopel. De brede Bosporus, die de verbinding vormt tussen de Zee van Mar mora en de Zwarte Zee, scheidt de stad in twee helften. Een trotse pa met zijn kroost Het was op een zondag toen ik na een bezoek aan de Aya Sophia een vader met zijn drie kinderen op het trottoir zag wandelen. Een trotse pa met zijn kroost. Twee meisjes en een parmantig jochie. Een mild zonnetje scheen tussen het gebladerte der pla tanen. Terwijl ik met een half oog naar het viertal keek, ontdekte ik opeens achter de rug van de man een gesluierde vrouw. Zij hoorde er kennelijk bij, maar had zich uit vrees voor de camera, die om mijn hals bengelde, verscholen. Even keek zij „om het hoekje" van de schouder van haar man en dat was voor mij net voldoende om te fotograferen. „Fotograferen Liever niet Wat verstoord keek haar heer en gemaal in mijn richting, toen hij de sluiter van mijn toestel hoorde klikken. Ik lachte eens vriendelijk en toen plooide zijn mond zich eveneens. „Speaking English....", vroeg hij in een grappig accent. „Oh, bent u uit Hollandveel over gelezen. Ja ziet u wij, Mohammedanen, laten ons niet graag foto graferen. En vooral onze vrouwen zijn in dit opzicht erg schuw", verklaarde hij de houding van zijn vrouw, die niet van achter de brede rug van haar echtgenoot te voorschijn kwam. Ik was verrast, dat de Turk mij zo openhartig in lichtte over de situatie en vroeg: „Heeft Kemal Ata- voorgoed moesten afleggen?" Do wet van Allah ..Ja. dat is zo, maar wie zich houdt aan de wet van Allah, wie dus zoals wij godsdienstig zijn, kan aan de stem van Atatvirk geen gevolg geven. Mouala zei de man en draaide zich even om. „Deze vreemde ling komt uit Holland. Hij wilde je iets vragen". Bedeesd keek de betrekkelijk jonge vrouw mij door een spleetje van de sluier aan. „Vraagt u maar, ik zal het wel voor haar vertalen", moedigde de Turk, die zich als Borisa had voorgesteld, mij aan. „Ik zou willen weten of die sluier niet erg warm is Vooral in de zomer lijkt het mij een kwelling." Nadat haar man als tolk had gefungeerd zei de vrouw in zacht bijna onverstaanbaar Turks „Na tuurlijk is het warm. maar onder de sluier dragen wij heel dunne kleding." Jong Turkije zal anders zijn „Wilt u dat uw dochters later ook sluiers zul len dragen?" „Nee, beslist niet", vertaalde haar man. „Ik kan mij niet los maken van mijn geloof en de voorschriften, maar als Kila en Maia groot zijn, zal de sluier wel voorgoed uit het stadsbeeld ver dwenen zijn. De moderne Turkse vrouw heeft haar geloof verzaakt. Zij zit op kantoor en doet hetzelfde werk als de mannen. Of Allah dat goed vindtik geloof het niet." En toen was ons gesprek afgelopen. Vader Borisa nam de kleine Kila weer bij de hand en zei „Good byehet was aangenaam u te ontmoeten". Zijn vrouw knipperde alleen maar met de ogen bij wijze van groet. Zij had de sluier geen ogenblik laten zakken. Zij ging verder met „schuilevinkje" spelen. Ik had een beetje medelijden met haar. MARCO POLO Vouw op, die douche! TVA de opvouwbare tafels, stoelen en complete keu kens hebben we nu ook de op vouwbare douchecel. Een wit ge moffelde ijzeren bak (95 bij 72 cm) vier hoekstijlen, een plastic gordijn met ringen, een hand douche met ophanghaak, twee meter doucheslang en twee me ter af voer slang voor 148. Met deze onderdelen zet u, na wat oefening, in korte tijd een complete douche in elkaar. U zet de douchecel voor de gootsteende slang op de warm- waterkraan aansluiten en klaar bent u. Alleen moet er voor een afvoermogelijkheid worden ge zorgd. H e b o. Kerkstraat 38, Noord- wijkerhout, geeft u alle mogelijke inlichtingen. Kijk door de deksel gebied is de d o o r k ij k- deksel. De Edy pannen zijn voorzien van zo'n doorzichtig dek sel (thermolon). Wie met zulke pannen kookt, hoeft niet meer bang te zijn voor haar juist in de vorm gelegde kapsel. Het is im mers niet riodig het deksel van de pan op te lichten (en een wolk stoom te verwerken) om te zien hoe het met de groenten en de aardappelen staat. De deksels kunnen niet breken, zijn hittebestendig, vervormen niet, zijn geruisloos en isolerend (pan nelap overbodig). Een Edy Isola 20 cm pan (om een voorbeeld te noe men) met thermolon deksel kost 15,30. Een Edy aluminium 20 cm pan 9.65. Zit 'm Japie zit! is een handig apparaat in de tuin, in de caravan, in de tent, in het zomerhuisje en op reis. Het is een verchroomd frame, op wiel tjes, waarin een zitje is opgehangen. Het geheel is opvouwbaar. Het zitje kan gewassen worden De stoel is bijzonder licht in gewicht. De prijs is 19,95. Luxaflex buiten ten worden opgehangen. Niet als rolgordijn, maar als mar kies. Voordelen van de Luxaflex markiezen: ze kunnen zomer en winter blijven hangen, verschieten niet, zijn onbrandbaar en, dankzij de witte binnenkant blijven de kamers licht. Luxaflex aluminium markiezen bestaan in elf kleuren. Poncho in de mode poncho van de zomer een rage zal worden. Aan het strand, op de boulevard, op de fiets, in de boot, overal past zo'n los jak b(j. Het kan over een badpak, shorts, een lange broek en een rok worden gedragen. V o s s verkoopt de poncho's in een lang en kort model voor 29,75. De stof is óf handbedrukte katoen óf vrolijk gestreepte katoen. Uit de wind L/ÉT droogrek voor klein- -* behuisden is het Ni dr ac re k c 1 5 9 - 1 2. 20 m droog- lengte op 0.6 m2 vloeroppervlak. Hel rek kan geheel worden in geklapt en opgevouwen. Ook van Nidrac is het wind- of strandscherm van gekleurd plas tic. Een plezierig bezit in de tuin en aan het strand. Het scherm kan worden opgerold en neemt niet veel plaats in. Inlichtingen geeft Nidrac, Oosterzij 9, Heiloo. Gratis flessenkrabber TN de Albert HeUn-flIialen 1 krijgt u, wanneer u een fles AH-slasaus koopt, een plastic flessekrabber cadeau. Een handig apparaat, in de eerste plaats na tuurlijk gemaakt om de slasaus tot de laatste druppel uit de fles te halen, maar net zo goed te ge bruiken als krabber voor yoghurt- en vlaflessen. Maaltijd voor 99 ct. T^EN bijzonder uitgebreid as- *-J sortiment blikken plats du jour vindt u bij Albert Heijn. Zeventien verschillende volledige maaltijden in blik, waarbij tuin- boontjes met aardappelen en spek, witte bonen met kalfsborst, dop erwtjes met aardappelen, ham en spek en rode kool met rolpens. Handig en smakelijk voor open- luchtmaaltijden naast de tent of de caravan, in de tuin of op een zomerse dag, wanneer het te warm is om te koken. Voor 99 cent koopt u al zo'n complete maaltijd in blik. TTET is niet meer nodig hulp in te roepen als men een rits sluiting op een moeilijke plaats wil dichttrekken. Die, welke op de rug zitten, kunnen iemand voor grote moeilijkheden stellen. In Amerika heeft men nu een koordje in de handel gebracht waaraan een klein knopje zit. Aan de andere kant zit een klemmetje. Alvorens het kleding stuk aan te trekken bevestigt men het klemmetje aan de rits en trekt wanneer het zover is. Voor rokers, die niet meer wil len roken, is de volgende oplos sing bedacht: een plastic sigaret, die volkomen echt lijkt en die, in plaats van rook. een menthol- smaak afgeeft als men trekt. Dit, aldus de experts, kan al heel mooi helpen J?IJST is een gerecht, neu traal genoeg van smaak om er van alles en nog wat mee te combineren! Denkt u in het hartige vlak eens aan: Kerry-saus met gehakt balletjes. Haché mefr veel uitjes. Ragout van kip met champignons. Garnalen in gebonden witte saus. Gebakken kippelevertjes met gesnipperde harde eieren en fijn gehakte peterselie. Tonijn uit blik met gebonden tomatensaus. Nu de appelen minder wor den: gedroogde appeltjes. Uit stekend te combineren met varkenscóteletten en droog kokende rijst. CISKA VERHEUL

Allerhande | 1960 | | pagina 3