Mevrouw Van de „rijkaard" in de familie Muij en is Er Gezellig keuren en kiezen ONTBIJT: GEEN LUXE, MAAR NOODZAAK was er eens. Nieuw idee van Albert Heijn: zelf de thee naar uw smaak kiezen uit vier theemélanges in één pak! ALBERT HEIJN heeft de lekkerste thee Het ene idee haalt het andere uit! INHOUD VAN HET PAK Zelf mengen Gezien op de Jaarbeurs ■minimin Albert Heijn N.V. - Zaandam VER smaken valt niet te twisten. Wat de een erg lekker Waardevol bezit zo'n obligatie van 1000.- vindt, behoeft dat voor een ander nog helemaal niet te zijn. Dat spreekt vooral sterk bij thee. Wat de lekkerste thee is. hangt helemaal af van uw eigen smaak. Dank zij het 4-smaken-pak thee, dat Albert Heijn dezer dagen intro duceert, is het voor iedere huisvrouw nu gezellig en voor delig gemaakt om uit vier verschillende theemélanges de thee te kiezen, die zij het lekkerst vindt. Leidingwater beïnvloedt smaak Ook por post te bestellen Wie goed ontbijt, werkt makkelijker Hollywood anno 1911 De 5 gouden tlieeregels SAH001000049 Allerhande mei I960 Centen dubbeltjes, Zie GULDENS, pagina BESPAREN! 6 A Aller HOFLEVERANCIER Zie Vakantie pagina 5 prijsvraag MEI 1960 5e Jaargang - No. 54 (4) Vier theemélanges in één pak CINDS \T ii ii mevrouw M. van M u ij e n (46) afgelopen zo mer haar 20 klantenobligaiies van 50.inruilde voor een stuk van 1000.is zij in de familie de rijkaard. „Albert Heijn is nu toch van jou", krijgt ze een paar keer per dag te ho ren. Zware taak Negentien jaar geleden kwam mevr. Van Muijen in Hillegom om te zorgen voor de elf kinderen Veenman, wier moeder drie jaar tevoren, na de geboorte van het twaalfde kind, was overleden. Toen zij zes weken in huis was, overleed de heer Veenman en sindsdien heeft zij alleen voor de kinderen gezorgd. Vier meisjes en zeven jongens, van wie er nu nog maar twee thuis zijn. Mevrouw Van Muijen vindt het maar stil in het huis in de Mariastraat. „Een paar jaar geleden zaten we iedere zondag met z'n ze ventienen aan tafel. Een paar vriendjes, vriendinnetjes en ver loofdes erbij, dan kom je zó aan zeventien." Tante Mien, zoals heel Hillegom mevr. v. Muijen noemt, staat altijd klaar, wanneer er geholpen moet worden. Toen de kinderen nog allemaal thuis waren, kon zij moeilijk weg om te gaan helpen wanneer er iemand in de buurt ziek was: dus haalde zij de kin deren van zieke moeders in huis. „Veilig idee" ..Toen ik hier negentien jaar geleden kwam, was Albert Heijn de kruidenier en ik heb dat zo gelaten. Gelukkig want ik ben altijd heel tevreden. Zodra ik iets hoorde van het AH-spaar- systeem. ben ik begonnen te spa ren. Wat ik ga doen met m'n stuk van f 1000,weet ik nog niet. Ik laat het voorlopig staan. Je krijgt nergens zoveel rente als bij Albert Heijn. En het geld is veilig. Ik vind 't een plezierig idee iets achter de hand te hebben." Haar 21ste boekje heeft mevr. Van Muijen bijna al weer vol. Het gaat wel wat langzamer dan een paar jaar geleden, maar ze blijft ijverig doorsparen. Trouwens met achttien „kleinkinderen", die graag bij tante Mien komen, moet er altijd iets lekkers in de trommel zijn. Nu er nog maar twee kinderen in huis zijn, heeft mevr. Van Muiien wat meer tijd voor haar liefhebberijen. Dat is in de eerste plaats televisie kijken en dan schilderen, behangen en naaien. Zij heeft het huis zelf opgeknapt en naait, zoals zii dat altijd voor alle kinderen heeft gedaan, alles zelf. Een autootje? Zij houdt erg veel van autorij den. Als ik durfde en niet zo on- handiq was in het verkeer, kocht ik misschien wel een autootje van dat gesvaarde geld. Over een paar jaar dan natuurlijk, als ik nog een stuk van 1000.heb. bedenkt ze plotseling, maar ver werpt 't plan toch maar weer. „Nee. dat doe ik toch niet. De kinderen vinden me een gevaar in het verkeer". In dit 4-smaken-pak vindt men n.l.: 25 gram Goudmerk thee (in een nieuw jasje verpakt). 25 gram MacQueen thee (zo langzamerhand zeer bekend). 25 gram Windsor thee (vroeger blauwmerk) en 25 gram Chinese thee (het vroegere zilvermerk). Dit aantrekkelijke pak met 100 gram thee kost 80 cent, dus niet meer dan b.v. 1 ons MacQueen thee. Het aardige van dit vier- smakenpak is nu dat men zijn huisgenoten zo nu en dan eens een andere theemélange kan schenken dan die ivelke men altijd gebruikte. Als U hen dit niet verklapt, kunt U zelf na gaan welke mélange de huis genoten prefereren. Bovendien kunt U de theemélange nog weer eens gaan mengen, waar toe vooral de Chinese thee zich bijzonder goed leent. Zodoende kunt U net zoveel smaken cre- eren als U zelf wilt en dat is iets waartoe V zonder dit vier- smakenpak veel minder gauw zal komen. Met deze vier verschillende smaken kunt U ook nagaan wel ke theesoort het beste reageert op de smaak van uw leiding water. Een kort geleden inge steld onderzoek heeft uitgewe zen, dat van iedere vier Neder landse huisvrouwen één niet te vreden is over de smaak van het leidingwater. Nu hebt U een kans om precies „uit te dokte ren" welke theesoort het beste reageert op Uw leidingwater. Tenslotte kunt U zich nu de luxe veroorloven om een spe ciale ochtend-, middag- en avondthee te drinken b.v. 's ochtends Goudmerk, 's mid dags een kopje Windsor (een theesoort, die U evenals de Mac Queen op ieder uur van de dag kan drinken) en 's avonds een kopje Chinese thee. Een eerste klas luxe voor 80 cent. Mocht U om de een of andere reden niet in staat zijn naar een van de AH-fïlialen te gaan om een 4-smaken-pak thee te ko pen, dan kunt U per briefkaart een pak bestellen. U plakt er naast het gebruikelijk frankeer- ONTBIJTEN is geen luxe, maar noodzaak. Om onze dagtaak naar behoren te kunnen volbrengen, om ons fit en opgeruimd en levens lustig te voelen. *is vooral door ons klimaat een goed ontbijt eigenlijk een onontbeerlijke zaak. Helaas is dit de maaltijd echter die het meeste in de verdrukking komt! Waardoor? MEVR. VAN MUIJEN nergens zoveel rente. Wel, velen van 'ons gaan per manent te laat naar bed, komen altijd slaap te kort, zijn te ver moeid, staan daardoor te laat op, hebben geen tijd voor het ontbijt, slokken haastig wat naar binnen, hollen de deur uit en beginnen hun kostbare energie te verspillen en het legendarische „ochtendhumeur" te kweken. Och arm! Waren zij slechts een kwartier eerder opgestaan, zij zouden niet de hele dag achter zichzelf aan behoeven te draven met alle nare gevolgen van dien Thee is zo out! als de wereld j\/TEER dan duizend jaar gele- W-*- den waren de Japanners zich reeds bewust van de opwekken de, slaapverdrijvende eigenschap van thee en op dat stramien spon een Japanse dichter een legende, die weliswaar een min of meer gruwelijk onderwerp heeft, maar die niettemin duidelijk demon streert wélk een waarde de Ja panners aan de thee hechtten. De legende is als volgt: Prins Daruma In het jaar 519 kwam de Indische prins Daruma, derde zoon van Ka- suwa, koning van Indië, in China aan. Zijn doel was zijn kennis van God te brengen aan de bewoners van een zo groot en dicht bevolkt rijk en hun zijn boodschap, zijn godsdienst te prediken, die de zo nen van het hemelse rijk tot het eeuwige heil zou kunnen brengen. Doch niet alleen met zijn leer stellingen trachtte Daruma zich nuttig te maken voor de mensen en aangenaam aan God. Hij ging nog verder en deed zijn uiterste best om de Goddelijke ge nade te verwerven door een heilig, voorbeeldig leven te leiden, zich bloot te stellen aan alle kwellingen van het klimaat, zijn lichaam tot bloedens toe te kastijden en al zijn hartstochten te onderdrukken. Hij leefde uitsluitend van krui den en meende, dat het de hoogste graad van heiligheid was dag en nacht in vrome bespiegelingen door te brengen. Daardoor ontzegde hij zijn lichaam ook maar de minste rust tot herstel van krachten. Door zijn geest geheel en zonder onderbreking aan God te wijden verrichtte hij de meest volmaakte boetedoening voor de zonden der mensheid. Zo kon hij de hoogste trap van volmaaktheid bereiken, meende hij. Maar, na aldus vele jaren ge waakt te hebben werd hij ten slotte zo door vermoeidheid en uitputting aangegrepen, dat hij op een avond niet langer weerstand kon bieden aan de slaap. Toen hij de volgende morgen wakker werd, schrok hij hevig bij de gedachte dat hij zyn plicht verzaakt had. Hij besloot door strenge boete doening te trachten vergiffenis voor zijn misdaad te verkrijgen. Zonder uitstel echter, opdat een dergelijk ongeval hem niet weer zou kunnen overkomen, sneed hy zijn oogleden, als de werktuigen van zijn misdaad, af en wierp ze op de grond. Een wonder De volgende morgen, toen hij terugkwam op de plaats, waar hij zijn oogleden had neergeworpen, bemerkte hij dat uit elk van zijn oogleden door een wonderbaarlijke gedaanteverwisseling een heester was ontsproten, dezelfde die men tegenwoordig thee noemt. Zie verder pag. 2 En dan is er nog de grote groep van „niet-ontbijters", dat zijn de lieden die griezelen by het idee in de vroege morgen iets te moeten eten, die hoogstens een kop thee of koffie drinken en zich verbeel den dat de menselijke motor daar wel op draaien kan. Welk een schromelijke vergissing, tegen de tijd dat ze ongeveer naar bed gaan en nadat ze hun dagtaak allang vervuld hebben, nemen ze de eerste deugdelijke, voile maaltijd tot zich! Wie goed ontbijt, werkt mak kelijker, wordt veel minder gauw moe, is opgewekter tenzij hij somber van aanleg is. Op dus naar de goede on t b ij t-g e- woonten! CISKA VERHEUL. QE eerste film, die in Holly wood werd gemaakt, was „Liefde tussen de rozen" en de datum was 27 oktober 1911. De film werd geregisseerd door D. W. Griffith. Mary Pickford, die toen vijftien was, speelde er de hoofdrol in. Een jaar later al deed Hollywood voor het eerst van zich spreken op het gebied van de kwalijke nieuwtjes: een Japanse tuinman schoot een der eerste regisseurs, Francis Boggs, dood. Onmiddellijk ook trad de echte Amerikaanse publiciteitschef in volle glorie naar voren: hij liet de pers weten dat deze Japanner ge dacht had dat de camera een appa raat was om boze geesten naderbij te lokken en dat hij daarom had geschoten. De waarheid was, dat het een liefdesaffaire tussen de twee betrof: de een verweet de ander hem zijn meisje te hebben afgepakt. Zowel Japan als India maken meer films dan Hollywood!!! In 1916 was een der grote vaude ville-nummers in het Amerikaanse theater een groep van twaalf man, die in precies twee minuten een Ford assembleerden op het toneel. zegel 80 cent extra aan postze gels op en U stuurt de kaart naar Albert Heijn N.V., postbus 33 Zaandam. J Theepot voorverwarmen door omspoelen met heet water. 2 Per kop een afgestreken maatschepje in de pot doen (maatschepje volgens model van de stichting „Het Theebureau voor Ne derland"). Q Niet meer dan het beno digde aantal koppen aan vers kokend water gebrui ken. Als het water kookt dit direct in cén keer op gieten. De thee 5 a 7 minuten la ten trekken. Vóór het inschenken de inhoud van de theepot omroeren. Een goede kop thee bevat suiker voor de geur cn melk voor een milde smaak. de jaarbeurs te Utreen! heeft het eerst kunnen kennismaken met Leacril, de volgens het Chemstrand-procédé vervaardig de acrylvezel van A.C.S.A., Milaan. Van Monesi uit Milaan is deze charmante en prectische chemisier 55 Leacril en 45 wol Leacril is licht, heeft een behaag lijk zachte touché, is kreukherstel- lend en plooihoudend. De strijkbout hoeft er nauwelijks aan te pas te komen. Keur en kies (of men? zelf) de thee naar uw hart met het unieke 4-smaken-pak van Albert Heyn. Slechts 80 ct. GOUDMERK THEE. Een Darjeeling mélange, geplukt op de hoge hel lingen van de Himalaya, een echte „bergthee" - helder en open met een geur die in wyntermen „bouqueté" zou heten. MACQUEEN THEE. De befaamde Schotse mélan ge van 's werelds nobelste theesoorten, gemengd naar de Schotse smaak, die ook de Nederlandse bleek te zijn. WINDSOR THEE. Een uitgelezen Ceylon mélan ge van geselecteerde vol- geurige cn hartverwar mende theesoorten die Ceylon tot de thee van de gezelligheid maken. CHINESE THEE. Exotisch door de beroem de Lapsang Souchon die deze tarry" mélange met zijn doordringend- pittige smaak anders maakt dan alle andere. Ga direct naar een AH-winkel voor zo'n 4-smaken-pak. Of bestel per briefkaart aan Albert Heijn N.V., Postbus 33, Zaandam. Plak naast de frankeerzegels nog 80 ct postzegels.

Allerhande | 1960 | | pagina 1