Portret van drie „stemmen" Spaghetti - schotel MacQi heen ioV Lucifers merken een succes r DE KOSTBARE OBLIGATIEZEGELS BLIJVEN ZEER BEGERENSWAARDIG Na groot succes van MacQueen Thee nu op veler verzoek THEEZAKJES Waarom niet alle zes? Heinz 57 Kindervoeding Het kon niet mislukken!" u kent natuurlijk die groen stenen gemberpotten die, als de gember op is, zo goed als bloemenvaas dienst kunnen doen. Bij Albert Heijn vindt u die groene potten in het klein, met mosterd gevuld. 85 cent kost zo'n potje mosterd en zodra de mos terd op is, staan de blauwe druifjes, sneeuwklokjes of made liefjes er enig in. Kaas-vader" Van Vliet ILSE WESSEL NETTY ROSENVELD MIEKE VAN DILLEN DE In Nederland alléén verkrijgbaar bij Albert Heijn! Baby-sitters onder de dieren WONDERBAAR MAAR WAAR! 2ALLERHANDE FEBRUARI FR WORDT VAAK gezegd. ■Lj dat men zich onverwijld met Ilse Wegsel in verbin ding dient te gtellen. indien men alles over Netty Ro se n f e 1 d wil weten. De laatste is weer de juiste bron om iets te horen over het hrillenfetis- jismc, waarmee VPRO-oinroep* iter Mieke van Dillen behept zou zijn. Naar verluidt bezit zij ongeveer 75 van deze nuttige voorwerpen in alle kleuren en modellen. LOFTUITINGEN over de nieuwe CAKE-MIX W T)OZE TONGEN gaan nog ver der en willen met het bo venstaande bewijzen, dat het daarom onmogelijk is alle radio- omroepsters, zes in getal, geza menlijk te ontmoeten, hetgeen weer tot gevolg heeft, dat het geen fotograaf lukt hen op één foto te verzamelen. Immers, bij een dergelijke staat van volle digheid zou men niets anders zien dan een saai en stilzwij gend groepje jongedames, dat elke gespreksstof ontbeert. Martha Doyler, omroep- ster van de K.R.O., is wellicht nog het sportiefst tegenover haar collega's, want zij laat zich uit principe nooit tezamen met hen fotograferen. En wanneer Tine ke Vos en Netty Slikker van de N.C.R.V. ook nog verhin derd zijn. dan kan men zich voor stellen dat ondanks het slechte weer met mist en natte sneeuw het hier afgebeelde trio toch nog reden tot een vrolijke conversa tie geeft.. Op andere gronden is het zelfs nog moeilijk genoeg om een tijd stip te vinden, waarop drie om- roepsters tegelijkertijd vrij heb ben. De meeste programma's wor den namelijk op de band vastge legd. compleet met aan- en afkon diging. „Dienstjes" Hierdoor hebben de omroepsters ook op dagen, waarop ,.hun" om roepvereniging niet uitzendt, in de montagekamers en studio's nog dienstjes genoeg te verrichten. Voor Mieke van Dillen geldt bovendien, dat zij naast het pure omroepsterswerk ook nog eigen programma's samenstelt. Zo fungeert zij ook als reporter in vraaggesprekken en vooral het programma „Rijp en Groen" zal velen niet onbekend zijn. Sinds kort is Mieke van Dillen de enige van het hier afgebeelde drietal, die nog niet in het huwe lijksbootje is gestapt. Verleden jaar zomer heeft Ilse Wessel de grote stap gewaagd met de Gro ningse student en liedjeszanger Jaap Dubbelboer. Voor deze beiden is het, vaak wat tijd betreft verbrokkelde, werk in de Hilversumse studio's geen een voudige opgave. Zij wonen n.l. in de gemeente Baarn. Wanneer hun verschillende diensten betrekkelijk kort op elkaar liggen, is het niet ite moeite waard om er tussendtntr naar huis te gaan en is de can ti ne van een der studiocomplexen de enige plaats om de tijd door te bomen. lucifersmerken met de af beeldingen van vijftig ver schillende officiële emblemen van luchtvaartmaatschappijen blijken bij de verzamelaars zeer in de smaak te vallen. Op de verschillende „beurzen" van de Nederlandse Vereniging „D e verzamelaar" wordt er al druk in „gehandeld". Dat de etiketten zijn voorzien van nummers draagt er toe bij het ruilen aanzienlijk te vergemak kelijken. Wat de verzamelaars voorts voor al op prijs stellen is het feit, dat er verschillende merken in elk pak zitten en dat de se rie niet te groot is. Reeds thans wordt er gespeculeerd op een voortzetting van de reeks, hetgeen dus wel duidt op waar dering van het door A.H. geno men initiatief om te komen tot goed verzorgde en verantwoorde etiketten, j In verband met de vele verzoe- ken om inlichtingen die ons bereikten, laten wij hier het adres volgen van het algemeen secretariaat van de Nederland se Vereniging „De verzame laar". Dit is gevestigd te Den Haag, Columbusstraat 84. Welke uitspraak? En toch is het dikwijls heus niet zo eenvoudig -om achter de juiste of althans voor ons meest acceptabele uitspraak te komen van b.v. het Mexicaanse geberg te Ixtaccihuatl. ook al geven wij toe dat dergelijke namen niet tot de dagelijkse praktijk toehoren! Maar er zijn in de talloze onder werpen, waarover een omroepster het moet hebben, nog zoveel uit spraakvalstrikken, dat elke om- roeptekst door hen urenlang te vo ren terdege doorgenomen wordt, waarbij diverse telefoontjes wor den gevoerd met allerlei uitspraak deskundigen. Wat dat betreft plegen vele luis teraars belangrijk minder zorg te besteden aan hun brieven, waarin zij b.v. naar een bepaald gram mofoonplaatje vragen. De omroep ster van dienst heeft n.l. in de omroepcel altijd een aantal platen van verschillend genre voorhanden om gapingen tussen de program ma-onderdelen op te vullen. „Der Wasser Boy" Zo was er laatst een vriende lijke luisteraar, die zo graag nog eens de plaat ,.Der Wasser Boy" wilde horen. Het heeft niet alleen de omroepster maar de hele afdeling lichte muziek een groot aantal hoofdbrekens ge kost, voordat men er achter kwam, dat hiermee werd be doeld de bekende song „Nature Boy", waarvan de eerste regel luidt „There was a boy". Ten slotte vroegen wij. wat nu eigenlijk de onaangenaamste kant van het omroepvak is, en unaniem meenden onze charmante gesprek partners, dat de rondleidingen door de studio van belangstellen de luisteraars nog het onprettigst zijn. Deze laatste zien er geen been in om ongegeneerd de om- Ondanks de ijzige koude poseer den de „drie stemmen" op een van de jongste februaridagen vóór het Hilversumse raadhuis. Van links naar rechts Mieke van Dillen, Netty Rosenfeld, Ilse Wessel. even op, ,,is ongetwijfeld het po seren voor persfoto's op ijzige februaridagen in mist en sneeuw ook niet te verwaarlozen!!" Waarmee wij het konden doen. krijgbaar het zeer uitgebreide assortiment baby- en kleutervoe ding in blik. dat in de handel wordt gebracht door Heinz 57, de zo beroemde Amerikaanse conser- ven-specialist Het bijzondere van deze voe ding voor de „zeer kleinen" is dat het voedsel niet alleen van een perfecte. wetenschappelijk „uitgedokterde" samenstelling is, maar dat het nog lekker is óók. zelfs al is men maar een heel klein mensje, heeft men toch al wel een idee van wat lekker is. Een voorbeeld? Voor de baby's: blikjes met bruine boontjes met appelmoes, worteltjes met rijst, appel- en pruimenvla of kip met groenten en vermicelli, abrikozen met ha vermout, banaan- en sinaasappel vla e.a. Voor de kleuters staat o.m. op het programma: vis met worteltjes en room, gemengde groenten met eigeel, gemengde roepsters in hun"glazen cel als groenten met rundvlees en vele! 1VAAR aanleiding van de introduc- tie van de AH-Cake Mix heb ik tal van leuke brieven ontvangen van enthousiaste dames, die de cake met veel succes hebben gebakken. Een lezeres uit Bussum heeft de cake volgens het recept op het pak je gemaakt, echter met dit verschil dat zij een dubbele hoeveelheid meel, boter, suiker en eieren heeft genomen. De baktijd bleek nu bij deze hoe veelheid ongeveer twee uur te zijn en de cake woog ongeveer 1600 gram. „Ik heb nog nooit zo'n lek kere cake gehad", schrijft me vrouw Zienmans, Zee- camplaan 3. Heiloo. Ze heeft de cake niet in de oven gebakken maar in een wonder- pan: het resultaat was fanta's- tisch. M e v r o uw Stellwag Poster. Zutphenseweg 5 8, Zutphen. schreef mij -een erg leuk briefje, waarvan ik graag de inhoud hieronder laat volgen: „Het Stedelijk Lyceum za melde geld in ten bate van de vluchtelingen. Mijn doch ter kwam op het idee cakes te bakken en die te verko pen; dat vonden haar mede leerlingen van de derde klas gymnasium een reuze plan. Ze namen in hun familie en kennissenkring bestellingen op en kregen er dertig te maken. Parijs€ herinnering /^LS u ooit in Parijs bent ge weest, neemt de herinne ring aan de uiensoep, die u 's och tends heel vroeg in de Hallen hebt gegeten, vast een warm plaatsje in uw hart in. U kunt die herinnering nu voor 68 cent ophalen. Dat is nl. de prüs van een pakje Maggi- Uiensoep, dat u in alle AH- filialen kunt kopen. Het is een heerlijke soep, die u op en top Frans kunt maken, door de soep in kommen te gieten, wat geraspte oude kaas erop te strooien en even in de oven te zetten. monstruositeiten minutenlang aan te gapen! „Maar als tweede", merkte Il se Wessel bij ons afscheid nog andere samenstellingen, de een al i smakelijker dan de ander. Wat zullen ze goed groeien en blij kijken en wat zullen ook hun moeders tevreden zijn! Wachten en wachten Nu vergaat dat vele radiomede- werkers zo. want dit soort werk bestaat altijd nog voor een groot gedeelte uit wachten en pauzeren. Misschien begint u nu te begrij pen waarop Hilversum dikwijls kan gonzen van de onwaarschijn lijkste verhalen en geruchen, die dan weer ijlings door overijverige radiojournalisten naar hun krant worden doorgebeld met dikwijls de ijseldjkste gevolgen. Zo stond b.v. enige tijd ge leden in een te goeder naam en faam bekendstaand lande lijk blad, dat de niet geheel broodmagere A.V.R. O.-pianist T o m Erich (naar aanlei ding van een weddenschap) een tocht had gemaakt met de ballon van de familie B o e s - man, welke ondanks zijn li chaamsgewicht zo goed ge slaagd was, dat hij achter het ijzeren gordijn terecht was gekomen, waar de Russen hem om welke duistere reden dan ook niet wilden vrijgeven. Het kostte slechts een tele foontje met het slachtoffer zelf om dit onzinnige bericht te dementerendoch inmiddels stonden vele redactietelefoons en vooral die van de A.V.R.O. roodgloeiend om het z.g. ver loop van dit bange avontuur te volgen! Geen „maniertje" De omroepsters hebben eigen lijk als zodanig een zeer merk waardige taak. Het aan- en afkon digen van programma's is niet te vergelijken met het werk van an dere radiosprekers, discojockeys, reporters en hoorspelacteurs. Hun intonatie moet aan de ene kant onpersoonlijk zijn, natuurlijk zon der van enige voorkeur blijk te ge ven, doch anderzijds moet juist de charme van de vrouwelijke stem ten volle benut worden. Het is dui delijk, dat ieder van hen daar voor haar eigen manier heeft, het geen echter nog niet wil zeggen, dat het een „maniertje" is. Dit blijkt wel uit het feit, dat geen van hen het hoe en waarom van hun werkwijze kan omschrijven. Maar de grootste zorg is en blijft het vermijden van fouten in de uitspraak van vreemde woor den en namen, want al is dat soms een beetje onrechtvaardig, de mensen van de omroepdienst worden bij dergelijke fouten veel eerder door de luisteraars op de vingers getikt dan andere radio- medewerkers. fELKENS blijkt, dat specula tieve geesten pogingen in het werk stellen en uiteraard zijn zij vrij dat te doen om via advertenties en strooibiljet ten obligatiezegels van AH (die immers in de winkels te ver krijgen zijn a raison van één dubbeltje) van de huisvrouwen te kopen, teneinde zo de waar devolle obligaties van het be drijf te kunnen verkrijgen. Men weet het: voor elke bestede gulden kan men in élke AH-winkel een obligatiezegel kopen. Wie voor 49.aan zegels heeft gespaard (ingeplakt in een speciaal boekje), kan: A tegen inlevering van dat boekje in een der filialen 52. contant uitbetaald krijgen. Dat betekent dus dat men 3.aan rente heeft ontvan gen over de spaarperiode. Verder kan men: B het volgeplakte boekje in de winkel inleveren om er een A H-s paarobligatie voor te verkregen. Na 5 jaar krijgt men voor deze obligatie 67,50; na 10 jaar 90.—; na 15 jaar 120.en na 20 jaar (maxi mum) 160. Een derde mogelijkheid is deze: C men kan het volgeplakte boekje inleveren ter verkrijging van een 4 winstdelende klantenobligatie, aflos baar na twintig jaar. Dit waardepapier levert jaarlijks een vaste rente van 4 op plus een winstaandeel. Vorig jaar rente winstaandeel tezamen 7^2 Voorts betekent dit, daar A.H. er „goed voor staat", dat de effecten handel, de banken etc. graag voor uw voor 49 guldentjes gespaarde winstdelende obligatie een bedrag -«TTT van 62.63.(al naar de J\ beurssituatie) betalen. Mosterd in gemberpot TV-ontstoorder bezitters van auto's, brom mers. scooters en motorfietsen ont- storingsapparaatjes in hun voertuig hebben aangebracht, zodat geen enkele televisiekijker meer kan mopperen over storing, veroorzaakt door een motorvoertuig. De N.V. Philips in Eindhoven is bezig een bougiefilter te maken, die aan de wettelijke eis voldoet en gemakkelijk kan worden aange bracht. Bovendien zal dank zij deze filter de bougie minder vlug vuil worden en de bougieslij tage af nemen. Weg beslagen ruiten! NOG een nieuwtje voor auto bezitters. De Chemische fabriek De Komeet in Am sterdam maakt een anti-con- dens middel, AC 21, waarmee de autoruiten slechts één keer hoeven te worden ingesmeerd om twee tot vier weken helder te blijven. Slapen met lavendel /^NZE grootmoeders gebruik- AJ ten zakjes met zelf gepluk te en gedroogde lavendel om hun linnengoed lekker te laten ruiken. Wij doen het iets eenvoudiger en kopen onze zakdoeken kant en klaar geurend (in plastic verpakt). Zelfs de rubber warmwaterkruik blijft op dit gebied niet achter en verspreidt in bed, naar keuze, de geur van lavendel, viooltjes, jas mijn of rozen. Beide geurige nieuwtjes voor resp. 3.75 en 4.95. Zij haalden toen bij het AH-filiaal in Zutphen de benodigde pakken Cake-Mix. Vijf meisjes te weten E s - tr elitta Staal, Mary N au t a, Anke B o sm a. Alexandra Stellwag en Marian Kersten zijn twee maanden bezig ge weest en het resultaat was zo verbluffend, dat verschei dene moeders al besloten heb ben ook Cake-Mix te gaan ge bruiken. Er komen zelfs al nabestellingen bij hen bin nen. Het leukste is dat het op de gewone ma nier voor de meis jes niet te doen was geweest. Nu hadden ze er alle maal plezier in en het kón niet mis lukken". Veel succes met de geldinzameling, Estrelitta, Mary, An ke. Alexandra en Marian! CISKA VERHEUL ir Vervolg van pag. 1 merkwaardige levende wezens, die kazen zijn, en behoedt ze met lief devolle aandacht tezamen met zijn achttien man, die ook de expeditie ervan naar de AH-winkels ver zorgen. Het is een heel bedrijf met pieken in de ware kaasseizoenen die. zoals spreekt, samenvallen met de tijd dat de koeien in de wei zijn en er dus veel kaas wordt aan gevoerd en opgeslagen. Onophoude lijk vraagt deze opslag de grootste aandacht. Afgezien van het al eerder genoemde keren van de kazen („een kaas kan niet vaak genoeg gekeerd wor den; dat bevordert de r ij - ping; dan pas wordt hij lekker!, zegt de heer Van Vliet) zijn er talloze andere pro blemen. Levende krachten Kaas, wij zeiden het al, is nu een maal gevoelig. Het is een levend wezentje, waarin voortdurend ver anderingen plaatsvinden. Het ge hele rijpingsproces is niet anders dan het werken van levende krachten. Een door een storm open- gewaaid raam, waardoor een ver raderlijke luchtstroom toegang krügt oin een deel van de stellingen te bereiken, kan er oorzaak van zijn dat een heel gezelschap kazen een voortijdige dood sterft ten ge volge van barsten, ontstaan door de schielijke afkoeling en in droging. Om maar iets te noemen! De temperatuur en vochtigheids graad zijn altijd punten van be lang. Het is, ook in dit opzicht, als met baby's: kaas kan niet al te veel uitersten verdragen. Een der zorgen is dan ook altijd zulk soort extre me toestanden te voorkomen. Dat dit gelukt bewijst de gerenom meerde kwaliteit van AH kaas, die in enorme hoeveelheden door het Nederlandse gezin wordt geconsu meerd. De heer Van Vliet en zijn medewerkers staan er borg voor, dat de naam, die AH zich in de kaas heeft verworven, in ere wordt gehouden. Is het te verwonderen, dat men graag de zegeltjes opkoopt om zodoende in het bezit te komen van deze mooie obligaties? Wat een prachtige oogleden, precies uw jurk! we toch in deze sfeer bezig zyn, Gala of Lon don maakt een stift, bestaande uit verschillende kleuren ogen- schaduw. Voor ongeveer 5.kunt u met zo'n stift de kleur van uw oogleden laten harmoniëren met die van uw jurk. Kaas moet voortdurend zeer nauwgezet behandeld en ge keerd worden en dat betekent volop werk voor de mensen, die met de zorg voor die kaas be last zijn in de AH-opslagplaat- sen. Dag zwembroek In de „heren-bad-mode" vol trekt zich thans ook in Europa, in navolging van Amerika, een verandering. De traditionele zwembroek is aan het verdwijnen. Zijn opvolger is de zwemshort van sneldrogende geweven stof. In deze short is een tricot-slip be vestigd. Het Amerongse CBU- konfektiebedrijf heeft de ze zwemshort, die tevens een be schaafde stranddracht mag wor den genoemd, in de voorjaars collectie opgenomen. De shorts, die laag in prijs zijn. worden ver vaardigd van kleurechte, krimp- vrije en waterafstotende stoffen. Op de Textiel Jaarbeurs wordt dit artikel geëxposeerd. ITET hierna volgende gerecht kunt u, als u er een bezit, tot slot in de oven zetten, maar het is niet noodzakelijk. U neemt een koekepan, doet er een stukje boter in (kan ook reuzel, margarine of olie zijn) en fruit er heel licht een flinke, gesnipperde ui in. Wat er in gaat Op een half pond spaghetti (een pak) heeft u nodig: twee ons verse champignons of de in houd van een blikje, een dikke plak ham van anderhalf a twee ons, een blikje tomatenpurée, een snuifje thijm, een half lau rierblad, twee kruidnagelen, een tientje ongeklopte slagroom en wat geraspte kaas van de zeer oude, zeer pikante soort. Voorts fijn gehakte peterselie. Handig en zuinig. De thee voor de MacQueen Theezakjes is zeer fijn gebroken en trekt krachtig af. Daardoor zijn deze zakjes veel zuiniger in het gebruik, want uit 1 pakje thee a 100 gram (80 ct) zet u 67 koppen en uit 20 zakjes MacQueen Thee (88 ct) zet u minstens 80 koppen. Wilt u - als een echte kenner - alle kracht en smaak uit de thee halen? Hier is de nieuwe manier om volledig te genieten van 's werelds nobelste theesoorten, gemengd naar de Schotse smaak die ook de Nederlandse bleek te zijn! Lees hier waarom MacQueen Teabags gemaakt zijn voor moderne theefijnproevers: ftfN theezakjes rijk- Af) II geurige Schotse «Met mélange voor Hier gaat het theezakje in de pot. Het is gevuld met genoeg rijkgeu- rigcMacQueen Thee voor 4 a 5 koppen. (U krijgt nu einde lijk altijd dezelfde sterkte van thee!) Alle aroma haalt U er uit, want het theezakje drijft boven in de pot waar het water het heetst is. Zo goed trekt de thee hier dat u in 5 a 6 mi nuten klaar bent! Daar gaan de theeblaadjes uit de pot! Geen lastige bladerboel in pot en kop - en de thee wordt niet bitter, blijft licht en geu rig, hoe lang hij ook staat! Champignons De champignons, vers en dus goed gewassen en uitgelekt, wor den door u in stukjes gesneden en bij de licht gefruite ui gevoegd. Als u gebruik maakt van cham pignons uit blik, laat u ze alleen goed uitlekken cn snijdt ze even in stukken, terwijl verder hetzelfde gebeurt. Als de champignons een beetje kleur hebben gekregen, roert u er de inhoud van het blikje tomaten purée bij, voegt er flink wat peper aan toe, snijdt de dikke plak ham in kleine stukjes en voegt die met het snuifje thijm, het stukje laurierblad en de kruidnagelen bij champignons en uitjes. Onder voortdurend roeren laat u de saus aan de kook komen, dan zet u ze op een sudderpitje en u kookt volgens voorschrift de spaghetti in ruim kokend, water gedurende een kwartiertje, waarna u ze afgiet en ze even onder de koude waterstraal laat schrikken. Die spaghetti dient dan nog een ietsje weerstand te hebben. Groot vuur Daarvan kan iedereen zich dan naar smaak bedienen. Iets wat er zeer goed bij past zijn „zuurtjes''. in de vorm van augurkjes, uitjes, mixed pickles. Deze laatste vorm van het „zuurtje" doet het meeste denken aan de Italiaanse „Anti- pasto". Vanzelfsprekend is dit spaghetti- gerecht bedoeld als een volledige maaltijd. Desnoods geeft u er sla in deze of gene vorm bij. Anders eindigt u met een vrucht, zodat de nodige vitaminen door u en de uwen genoten worden! CISKA VERHEUL Dan zet u de pan met de saus weer op groot vuur en steeds roerende voegt u er de ongeklopte slagroom bij. U laat even door koken want de saus dient fraai gebonden te worden. Die saus gaat nu bij de spaghetti evenals de gehakte peterselie, goed roerende op kooktemperatuur brengen. Als u nu een oven bezit, doet u de spaghetti in een vuurvaste schotel, strooit er de kaas over, giet er een ietsje gesmolten boter over en laat er in een zeer warme oven een lichtbruin korstje op komen. Met geraspte kaas Heeft u geen oven, dan dient u de spaghetti op en geeft er een schaaltje met geraspte kaas bij. DABV - SIT - bezigheden zyn geen speci fiek - menselijke uitvinding. Ook bij de dieren komt het voor. Bergschapen ver zamelen de jon ge dieren in een ruimte en een vrouwtjesdier, dat zelf geen lamme ren heeft, houdt toezicht op het jonge volkje terwijl de moeders elders grazen. Bij de wolven ziet men iets dergelijks: de wolvin laat haar nest achter in de hoede van een andere wolvin, meestal een zuster, als zij op jacht gaat met de mannelijke dieren. In de vogel wereld is het „baby-sitten" nog op merkelijker. Bij de Empereur pin- guin die zeer zuidelijk op de aard bol leeft, staan de baby-sitters bij wijze van spreken te trappelen om ook een poosje op het ei te mogen broeden van soortgeno ten. Zowel mannetjes als vrouw tjes treden hier op als baby sitters. Een Amerikaanse kleer maker telde eens het aantal steken dat hij moest maken. De broek vroeg 9561 steken, het vest 7740. het jasje 29.888; het totaal was 47189. Alle werden met de hand gemaakt. Een olifant kan alle vier poten niet gelijktijdig van de grond krijgen; het dier is niet in staat tot springen.

Allerhande | 1960 | | pagina 2