BOB SPAAK JB KIP, KIP, KIP overal KIP Zeg, Ciska Gewoon doen! Over zegels gesproken z° zag de 14-jarige Piet van Leeuwen, Liguster w eg 5 te Rotterdam, de zorg, die er in de fabrieken en magazijnen van AH in Zaandam aan de kaas wordt besteed. Piet bezocht de fabrieken als prijswinnaar in een fotowedstrijd voor de jeugd van de Ver. Ned. Fabrikaat, waarbij gevraagd was de werkende mens in de industrie treffend op de gevoelige plaat vast te leggen. Ook bij AH mochten hij en zijn mede-prijswinnaars hun talen ten ten toon spreiden, hetgeen o.a. resulteerde in deze knappe foto. Behalve Zaandam bezoch ten de prijswinnaars o.a. de Philips- en Daf-fabriéken te Eindhoven. Piet won met deze foto 100.de prijs die AH beschikbaar had gesteld voor degene van de jeugdige fotogra fen, die de beste prestatie in Zaandam had geleverd. Deze en andere foto's van Piet werden in het AH-filiaal aan de Peppel- weg te Schiébroék tentoongesteld. Hij, zij en de baddoek r0LPEHS1 TOEWIJDING IN BEELD z n succes: WONDERBAAR MAAR.... WAAR Waar u bij AH voor kip terecht kunt uiain&iaft ALLERHANDE JANUARI Altijd onvindbaar Geheim VOll I !,'s de microfoon roept! EEN gesprek met Bob Spaak aanknopen is even makkelijk als ingewik keld. Heeft u het geluk hem ergens aan te treffen, hetzij in de studio of thuis, dan is het enorm gemakkelijk, om dat hij u met plezier te woord zal\staan en u gedul dig zal uitvagen, hoe een van zijn programma's tot stand is gekomen. Maar be hoort u tot die mensen die y telefoneren altijd in gesprek 0f geen gehoor krij- Zn drie weken achter ~aar iemand trachten te e reiken, dan kunt u erop tekenen Bob Spaak ninstens gedurende een half jaar niet te vinden. Wij althans telefoneerden vele malen braaf naar de studio, niet één maar wel twaalf keer, om op zijn „afdeling" te horen, dat de heer Spaak er niet was. „Waar Spaak is weet nooit iemand", zei men. „Hij werkt volkomen op zichzelf en als hij er niet is, dan is het ook net alsof hij niet bestaat." Ten einde raad hebben we op een willekeurige dag maar eens bü hem aangebeld; hij was ge woon thuis, druk bezig met het invetten van de chroomdelen van zijn autootje, omdat de nat tigheid zulke nare gevolgen kan hebben. Spontaniteit Hieruit moet u niet de gevolg trekking maken, dat Bob Spaak een zorgelijk iemand is, die al dat soort détails erg zwaar neemt. In tegendeel! U hoeft hem maar een paar keer gehoord te hebben, het zij vroeger in de Ontbijtclub of in het tegenwoordige zondagochtend- programma „Strijk en zet" en zijn twee sportrubrieken op zaterdag en zondagmiddag om te weten, dat zwaartillendheid en gemaniëreerd heid hem helemaal vreemd zijn. Spontaneïteit en vooral „gewoon Je zelf zijn" vormen de meest ken merkende factoren van zijn micro- foonwerk. ,Jk geloof', zegt Bob Spaak, misschien toch wel een beetje bedachtzamer dan wij van hem zouden verwachten, „dat het een voordeel is van de omroep vereniging waaraan ik verbon den ben, dat niemand extra mooie woorden of een pose van je verwacht. Ben je er eens een keertje naast, nou dan merk je dat vanzelf wel. Maar daardoor wordt alles wat je zegt voor die microfoon net zo gewoon als ik nou met jou zit te praten. En dat is, geloof ik, waardoor dc mensen het prettig vinden om naar je te luisteren". m Geen zin in U*EN Amsterdamse onderwijzeres A~* schreef mjj een briefkaart, waarin zjj het spaarobligatie- systeem vergeleek met de zegels die andere levensmiddelenbedrijven bij hun artikelen geven. „De doorsneeklant wil onmiddel lijk resultaat van zijn inkoop zien", zegt zij. „Daarom getuigt het AH- systeèm, waarbij men bij aankoop van een gulden aan levensmidde len een zegel van een dubbeltje mag kopen, van weinig psycholo gisch inzicht", zo meent zij verder. Er zit meer aan vast Een verhaal Dat is dan ook een van de rede nen, waarom Bob Spaak in '59 ge stopt is met zijn vermaarde „Ont bijtclub". Aan populariteit was er geen gebrek. Maar het was een soort populariteit, die Bob Spaak helemaal niet zinde. Hij Is toch al iemand, die beslist geen soort ster- dom ambieert, maar het soort „ouwe-jongens"-roem ligt hem helemaal niet. En dat krijgt de samensteller van een platenprogramma, dat aan gepast diende te zijn aan de aller lichtste smaak van de massa al gauw. Het was een soort populari teit. die van Bob Spaak een soort openbaar bezit maakte en sommige luisteraars tot merkwaardige grap jes bracht, zoals het zenden van pakken tuinzaden (omdat hij twee hoog in Amsterdam woont) of het bestellen van vijf taxi's tegelijker tijd voor zijn deur. Uiteraard altijd grapjes van anonieme humoristen. „Pet-gooien" „Ze zeggen wel eens, die Bob Spaak, die gooit er wel een beetje met zijn pet naar. Dat klopt, dat doe ik ook, maar wel bewust. Als je dat doet met een zeker vakmanschap, die natuur lijk door je technicus met zijn werk moet worden gedekt, dan ben je altijd bij de luisteraars veel beter af dan een deftige causerieënspreker. Ik kan niet eens deftig spreken. Trouwens by mijn omroep geldt meer het standpunt, dat we allemaal maar wat doen, méar verantwoord beperkt door de grens van de gewone natuurlijkheid Zodra je net gaat doen alsóf je maar wat doet, ben je al weg!" Enthousiast Op dat moment herinnerden wjj ons een beroemd voorval uit de carrière van Bob Spaak, nj toen hij het zondagmiddag-sport journaal begon met een eindeloos verhaal over een wandeling met zijn zoontje door Amsterdam, waarbij zij in het Rijksmuseum terecht kwamen. En maar vertel len, hoe mooi dat was en dat de sport op zo'n koud veld het daar bij toch niet kan halen enz. enz U kunt zich voorstellen hoe vele verbeten op de sportuitslagen wachtende luisteraars steeds ner veuzer deze steeds voortdurende aanbeveling van de Kunst met een grote K uitzaten! „Ach", zegt Bob Spaak, „dat is nou juist het aardige, als je een beetje los voor de microfoon mag sjjn van je bazen. Wij hou den er nu eenmaal van om het betrekkelijke van al dat soort dingen ook eens duidelijk te ma ken. Door dat korte inleidings praatje veranderen de uitslagen heus niet, laat staan de schilde rijen in het Rijksmuseum!" Gewoon je zelf zijn voor de mi crofoon, zegt Bob Spaak, en daar om kon het hem al evenmin iets schelen, toen hy op een zekere ochtend op een voor de luisteraars zeer hoorbare wijze via de z.g. „intercom" (een apart spreeklijn- tje met de technicus in de con trolekamer) een ongewenste be zoeker beduidde, dat hij kon opd „Rochelknopje" ,,Nou ja, ik was vergeten het „rochelknopje" van mijn micro foon om te zetten. Maar laten we eerlijk zijn, iedereen zou toch hetzelfde gezegd hebben, als je in je werk gestoord wordt". Genoemd knopje, lezers, ls de populaire benaming voor een han deltje, dat de microfoon uitschakelt, wanneer spreker of omroeper door een hoestbui overvallen wordt Aan zijn vele jeugduitzendingen in de begintijd van zijn radioloop baan bewaart Bob Spaak de beste herinneringen. Hy introduceerde talloze nieuwe kinderliedjes en het is gebleken, dat zijn werk het repertoire van vele scholen be langrijk verruimd heeft. „Dat soort werk zou ik graag nog eens willen doen", zegt hij. Voor de rest is hij best tevreden met zijn drie pro gramma's, die hij nu heeft en die hem handen vol werk bezorgen. Het valt niet mee om elke zondag morgen een steeds nieuw en af wisselend programma te brengen, dat wetenswaardigheden, schaak problemen, muziek en een opge wekt praatje op luchtige, maar niet op de geijkte amusementachtige wijze met elkander vermengt. Bob Spaak heeft daarom ook zo'n plezier in het programma „Strijk en zet". Het geeft hem ge legenheid om gewoon zichzelf voor de microfoon te brengen, zonder de noodzaak om een niet gemeend enthousiasme voor allerlei lichte plaatjes op te brengen. HU ge bruikt in deze rubriek altyd leven de muziek en het totale niveau wordt bepaald door een heel ander soort enthousiaste reacties van zijn luisteraars. Geen tuinzaden taxi's meer! Eén keer verscheen Bob Spaak voor de televisie, n.l. als invaller voor Theo Eerdmans in de quiz „Je neemt er wat van mee" Voor velen, die hem alleen maar door zyn stem kenden en een eigen beeld van het uiterlijk van Bob Spaak hadden gebouwd, was dat misschien een kleine desillusie, (zo als onze huishoudster zuinig op merkte) Dat is nu eenmaal het risico voor een radiospreker, die plotseling zichtbaar wordt. Maar de stem heeft het bij Bob Spaak altijd gewonnen, ook al omdat hij altijd is. dié hij is. Dat voorkomt in dit geval vele desillusies Hij heeft behalve een charmante vrouw nog een zoon van twaalf jaar. Of deze jongeman van plan is in va ders voetsporen te treden? „Ach, hou op", zegt Spaak sr., ,floe kan hij dat nou weten! Ik ben 42 en ïk weet nog niet eens, wat ik zal worden!" BOB SPAAK: Gewoon jezelf zijn." Het vogelhart is veel groter dan het onze in verhouding dat van een duif klopt boven dien tweemaal zo snel als onze gemiddelde 72 slagen per minuut; het hartje van de kolibrie slaat meer dan 600 maal per minuut. -*- Peper teas vroeger een kostbare stof. Toen in 408 een der Gothenkoningen Rome be legerde vroeg hij „losgeld" in goud, zilver én ongeveer drie duizend pond peper. De peperplant is een klimplant en een peperplantage ziet er uit als een hopkwekerij. Het Amerikaanse zeilschip „Fred B. Taylor" werd op 22 juni 1892 aangevaren en doormidden gesneden. De bei de helften bleven drijven: het achterschip strandde op 7 augustus bij Portland en het voorschip zonk pas op 30 augustus ten zuiden van Phi ladelphia, 340 mijl van de plaats van aanvaring. Op 25 april 1908 ramde de „St. Paul" (V.S.) het Engelse ma rinevaartuig H.M.S. „Gladia tor". Dit zonk onmiddellijk. Precies tien jaar later, op dezelfde datum, zonk ineens de „St. Paul" langszij de kade in New York: de oorzaak is nimmer bekend geworden. Het principe van de kunst matige afkoeling (de refri- geratie) werd het eerst ont dekt door Sir Humphrey Davy (17781829) die het als „van geen belang" terzijde legde. Dat lijkt op het eerste gezicht wei een gezonde redenering, maar geloof, dat de doorsneeklant verder kijkt dan haar neus lang is. Dat blijkt wel uit het feit. dat on langs de 400.000ste klantenobliga- tie kon worden uitgereikt. Al die huisvrouwen hebben dus kennelijk begrepen, dat kortingen e.d. na tuurlijk altijd door de klant zelf worden betaald. Men wordt er dus wezenlijk niet wijzer van. Het is slechts schone schijn. Geen kortingen Bij het AH-spaarobligatiesys- teem is echter in het geheel geen sprake van kortingen. De huis vrouw mag en moet absoluut niet zegels kopen, waardoor zij eene winstdelende klantenobligatie of een spaarobligatie krijgt. En die brengt rente op, zoals AH aan de bank, waarvan hij geld leent, ook rente moet betalen. Dat leverde de bezitters van een winstdelende AH- klantenobligatie vorig jaar 4 rente plus 3Vz aandeel in de winst op, terwijl een AH-Spaar- obligatie van 50.over 20 jaar 160.waard wordt. Dit zijn allemaal punten in het voordeel van het AH-systeem en ik geloof dat wij het economisch inzicht van de Nederlandse huis vrouw te laag aanslaan als wij stellen, dat zij meer voor kortin gen e.d. voelt. De feiten duiden trouwens wel in een andere rich ting. Overigens: bedankt voor de briefkaart. Ik hoop, dat ik u nu uit de droom heb geholpen. CISKA VERHEUL BOERENOMELET MEVROUW J. M. H. van Heycop, V e 1 u welaan 6 bel, Amsterdam- Z., koopt van tijd tot tijd wel eens een blik erwten met wortelen. Zij brengt ze echter nle. zomaar op tafel, maar maakt er een heer lijke boerenomelet van. wat bij de huisgenoten altijd erg in de smaak valt. Graag Iaat ik dit recept hieron der volgen: 4 PERSONEN Vz bhIk erwten met worte len; twee middelgrote uien; 1 ons gekookte ham; 1 ons spek; eventueel wat vlees resten; 4 eieren: 3 a 4 ge kookte aardappelen. Bak in een flinke braadpan de gesnipperde uitjes goudbruin, voeg daarbij de in stukjes gesneden ham en de in een afzonderlijk pannetje uitgebraden stukjes spek (evtl. in blokjes gesneden vlees- resten). Doe daarbij de in brok jes gesneden gekookte aardappelen en laat die, onder af en toe om roeren, even meebakken. Roer er ten slotte de inhoud van een liter blik erwten met wortelen door (zonder het vocht) en laat alles nog even goed warm worden. Klop de vier eieren even los en bak daarvan vier pannekoeken, die u elk op een verwarmd bord laat glijden. Leg d- pannekoek niet pre cies op het midden van het bord. Leg op elke pannekoek het vier de gedeelte van de wortelen, erw ten enz., en sla de pannekoek dicht. Snel opdienen. Veel succes hiermee! TT \_TVTJL1. LOF OP RIJM VAN een lezeres uit Oostburg ontving ik het volgende rijmpje, waarin AH veel lof wordt toegezwaaid. De waren vers, verpakking af, niets dat tot klachten reden gaf, de zegels zijn de moeite waard, een boekje is gauw vol- gespaard. een woord van lof voor 't personeel, nooit is hun enig werk te veel. Hartelijk dank, mevrouw. AH OVER DE GRENZEN A LLERHANDE wordt geregeld verzonden aan geëmigreerde AH-klanten, die zo, door middel van AllerHande toch nog iets over de gang van zaken bfj AH ver nemen. Zy blijven zo o.a. op de hoogte van de pryzen hier in Nederland. Ter gelegenheid van de jaarwis seling ontving ik van mevrouw R. v. Roosendaal uit Rot terdam een aardig briefje, waar in zij mij namens haai familie in Amerika hartelijk bedankte voor de toezending van AllerHande in het afgelopen jaar. Graag maak ik van deze gelegenheid gebruik om de familie A. van Roosendaal te South Salt Lake City en de familie M. v. Roosendaal te May- wood, New Jersey mijn allerbeste wensen voor 1960 over te brengen. CTSKA VERHEUL HET in ons nummer van no vember geplaatste kruis woordraadsel is blijkens het aantal ingekomen oplossingen bijzonder in de smaak geval len. De redactie heeft dus niet lang geaarzeld om de lezers van AllerHande opnieuw een dergelijk raadsel voor te zei ten. Albert Heyn stelt voor dit kruiswoordraadsel 10 prijzen van 25,- beschikbaar. Deze worden onder het aantal inzenders van goede oplossingen verloot. Zend uw oplossing vóór 15 fe bruari a.s. aan: Albert Hcijn Prijsvraag Postbus 1240, Amsterdam. HORIZONTAAL: 1 kaartenmap 7 vette vloei stof 12 toekomst 13 slang 14 Technische Hogeschool (afk.) /"'EMIDDELD eet elke Nederlander 1,7 kilogram kip per jaar. Zo was het tot voor kort. Maar nu het aantal verkooppunten aanmerkelijk vergroot is doordat ook in de AH winkels kip is te verkrijgen, zal dat cijfer ongetwijfeld hoger worden, al zullen wij voorlopig het Amerikaanse gemiddelde dat tien maal hoger ligt wel niet halen. In sommige AH-SuperMarts verkoopt men niet alleen verse en diepvrieskip maar ook war me, gebraden kip kant en klaar dank zij de Rotiss-o-Mat, die de kip aan het spit braadt, terwijl u erbij staat. Verder kan men de diepgevroren kip verkrijgen in de AH-winkels welke hierbij worden opgesomd. Probeert u eens een kipje! En dat niet al leen op de feestdagen. Het is bekend: vroeger was de poelier de enige die kip verkocht (of liever: mocht verkopen). Dat was funest voor het binnenlandse gebruik. Immers, het zeer beperkte aantal poeliers was lang niet toe reikend voor de levering aan onze snel gegroeide bevolking. Uit de behoefte aan meer ver kooppunten dan de poeliers konden bieden is de verandering in de wetgeving ontstaan, die nu ook toe staat dat anderen dan poeliers (o.a. Albert Heijn dus) kip verkopen. Voor de „lekkerbekjes" 3. TETS voor de „lekkerbekjes": 1 weet u eigenlijk wel dat u bij Albert Heyn de pinda's in zak jes kunt kopen, zowel gezouten als ongezouten? Grijp vast week klontjes koopt wordt u vereerd met een gratis handig suikertangetje van doorschijnende plastic! Een plezierig voorwerp waardoor het gegrabbel in de klon tjes-pot wordt vermeden. Touw keuze ■Ï3- A touw nodig, zeker de huis vrouw Helaas, meestal is op het kritieke ogenblik het juiste touwtje niet te vinden. Nieuw is de „Ideaal" bindtouw collectie: op spoelen in een doosje bevinden zich broederlijk dun bind touw, rood-wit feesttouw en dik Sisal postpakkettouw Dit alles voor 2,95. Fabrikaat van de fa. L. Helmes uit Doetinchem. Luchtjes-afsluiter hebben de beschikking over een koelkast en in ieder huishouden bomen restjes voor. Restjes echter verspreiden verschillende luchtjes, iets dat in een koelkast niet ple zierig ls. Met de huishoudfolie Indufol kunt u alle restjes op zeer een voudige wijze afsluiten door er een dekseltje van te vonwen, als het ware. kunt er, zo nodig, alles in in pakken. Als u met uw oven werkt, is Indufol een uitstekend hulp middel om verbranden te voor komen. Schildert u zelf? Indufol verhindert het hard worden van uw kwasten, het uitdrogen van uw verf! Een van uw gezinsleden moet zoutloos eten U plaatst in de pan met normaal gezouten levensmid delen, groenten of aardappelen e.d. ingepakt in INDUFOL, ze worden gaar. nemen echter geen zout op En zo zijn er talloze mogelijkheden Verkrijgbaar o.a. bij de drogisten. Luierbroekje groeit met baby mee tpEN Nederlandse textiel- A- fabriek komt de jonge moe ders (en waarschijnlijk ook vele jonge vaders) van een lastig pro bleem verlossen. Na lange proef nemingen is zy er in geslaagd een modelluierbroekje te vervaardigen, dat als t ware met het kind mee groeit en daarom geschikt is voor babies van een dag tot ongeveer twee jaar. Het geheim zit in de Velcro-klittenbandsluiting, die kin derlijk eenvoudig is en bovendien de veiligheidsspelden vervangt Dit „Dotje Dons" tricot modelluier broekje heeft een groot vochtop- nemend vermogen, droogt zeer snel en kan zonder bezwaar worden ge kookt en gechloord. (Textielfabriek Te Strake Co N.V., Apel doorn). Voor zijn auto.... 21: Anti-Condens. Voorkomt het beslaan van auto-ruiten, mits men zich stipt houdt aan de ge bruiksaanwijzing. Na het ruiten in smeren, liefst portieren een kwar tiertje open zetten, daarna uitwrij ven en vooral niet meer aan ge noemde ruiten komen, noch met vingers, noch met poetsdoekjes! Het werkt voortreffelijk en zal ook door de chaufferende „zij" bij zonder gewaardeerd worden! Van de chemische fabriek „De Ko meet" -Amsterdam. A er denh out Zandvoort- selaan 169 Alkmaar Langestraat 60 Almelo Grotestraat 45 Amersfoort Langestraat 3, Euterpeplein 43, Leusderweg 159—161 Amstelveen Randwijck- laan 2 Amsterdam P. C. Hooft- straat 129, Vijzelstraat 113, Burg. de Vlugtlaan 190, Bos en Lommerweg 375, Midden weg 233, Van Baerlestraat 118, Stadionweg 43, Beethoven- straat 84 Apeldoorn, Adelaarslaan 130 Arnhem Sperwerstraat 57 Assen Kruisstraat 2 B aar n Laanstraat 94 Badhoevedorp Pa Ver- kuyllaan 9 Bergen Stationsstraat 7 Bergen op Zoom Grote Markt 6 Beverwijk Breestraat 54 Bilthov en Julianalaan 1 B Ier ick Alb. Thijmstraat 69 Bloemendaal Bloemen- daalseweg 33 Breda Lange Brugstraat 39 Brunssum Kerkstraat 39, Rumpenerstraat 53 Bus sum Havenstraat 21 D elf zijl Oude Schans 9 DeventerK. Bisschopstr 30 Driebergen Traay 97 Eindhoven Roostenl. 112 Em meioord L Nering 32 Emm. en Hoofdstraat 153 Enschede Maanstr. 161-163, Weth. Nyhuisstraat 250, Van Loenshof 15 G el e en Raadhuisstraat 25 Geldrop Stationstraat 1 Ginneken, Ginnekenweg 317 Gouda Markt 51 's-Gravenhage Aert van der G. straat 1, Frederik Hen driklaan 114, Valkenbosplein 16, W eissenbruchstraat 116, Laan van Meerdervoort 781, Van Hogenhoucklaan 82, Ley- weg 1018. Theresiastraat 292 Groningen Korreweg hoek Oppenheimstraat, Ver lengde Hereweg 99 Haarlem Grote Hout straat 99, Wagenweg 102 Heemstede Raadhuis- str. 14, Jan van Goyenstr. 2 Heerlen Saroleastraat 22 Den Helder Van Galen straat 41, Marsdiepstraat 305 Keizerstraat 10 Helmond, Heistr. 66, Markt 9 's Hertogenbosch Jac. van Maerlantstraat 4547 Hilversum Kerkstraat 32, Van Hogendorplaan 44, Gijsbr. van Amstelstraat 177 Hoen sb roek, Akerstraat 210 Kerkrade Hoofdstraat 7 Koog a. d. Zaan Raad huisstraat 17 Laren Brink 30 Leeuwarden, Nieuwstad 92 Maastricht Brugstraat 8 M e pp el Hoofdstraat 60 Middelburg, Lange Delft 22 Naarden-Bussum L.H. laan 14a N ij me gen, L. Burchtstraat 53, Groenestraat 169 Oegstgeest Kempenaer- straat 17 Overschie Van Noort- wijekstraat 40 Overveen Bloemendaal- seweg 228 P urmerend Padjedijk 2 Roosendaal Molenstr. 36 Rotterdam Nieuwe Bin nenweg 276, Slinge 191, Fran selaan hoek Hogebanweg, Jon ker Fransstraat 112a, Zuidplein 100a-102a. Groene Hilledijk 149 Rij sw ij k Lindelaan 291 S chiebroek, Peppelweg 96a Schiedam Oranjestraat hoek Lange Nieuwstraat Sittar d Brandstraat 6 Sn eek Leeuwenburg 22 T i e l Waterstraat 54 Tilburg Heuvelstraat 47 Utrecht Pieter Breughel- straat 14, Handelstraat 73 V alkenburg, Stationsstr. 13 V een dam Kerkstraat 2 V eenend aal Hoofdstr. 79 V e lp Hoofdstraat 84 V laar din g en Liesveld 8, Van Hogendorplaan 9 V lis sing en Scheldestr. 23 Voor bur g Prinses Marian- nelaan 235, Parkweg 245, Br. Ingenhoeslaan 72 V ught Heilig Hartplein 1 W as s en a ar Johan de Win straat 1 IJ muiden Lange Nieuw straat 415 IJsselstein, Utrechtsestr. 47 Zaandam Westzijde 28, Zuiddijk 87 Zandpoort Kerkstraat 30 Zeist Slotlaan 119 Zuilen Amsterdamse straat weg 579 Zutphen Korte Hofstraat 7 Zwijndr echt Passage 4—6 15 getij 17 tijding 22 insekt 23 deel van de Bijbel (afk.) rondhout 26 vochtig aanvoelend 28 jongensnaam 30 huisdier 33 uitholling in een muur 35 stuk hout 38 ren 41 zurig 43 nieuw (in samenstellingen) 44 overal 47 roemen 49 spoe dig 50 landbouwwerktuig 52 de oudste (afk.) 54 Ind. vlees gerecht 57 maanstand (afk.) 59 familielid 60 vat 62 van geringe duur 63 vulkaanmond 64 koraaleiland 66 onmeetbaar getal 68 motorschip (afk.) bejaard 74 aap 75 soort stof. VERTIKAAL: 1 Algemene Voorschriften (afk.) 2 kweek 3 lage rivierstand (afk.) 4 herfstbloem 5 streep 6 metaal 7 hoofddeksel jongensnaam 9 familielid 10 niet vroeg 11 schaal van een ei 16 gereedschap 18 strafwerk tuig 19 plant 21 myth, figuur 25 geluk in het spel 27 dui zend 29 mannetjeseend 31 in orde (afk.) 32 steekwapen 34 kwaliteit 36 open plek in een bos 37 kraakbeen 39 huid opening 40 familielid 42 kluchtig persoon 45 voortdurend 46 voorzetsel 48 vervelend 51 volksvermaak 53 bedorven 55 hoogste punt 56 meisjesnaam 58 volksgroep 59 lusteloos 61 Europeaan 65 vadsig van aard 67 speelgoed 70 inhoudsmaat afk.) 72 bijwoord 73 voor zetsel. Bij juiste invulling vormen de woorden 19, 30, 45 en 71 een op merking, waarvan u ongetwijfeld reeds op de hoogte was. Oplossing van kruiswoordraadsel uit het novembernummer van AllerHande. Horizontaal laar ea - enk - eens lang - bliksem - ee enkhuizen - ferm re - rasp - ale - pats hoorn - later - net as - eer - uno - kader nat - meid - kot - edo dak - elsa - oh - ergo eland - omber - lip tandem - aar - pest ol - dee - arno - rede Op de horizontale rijen ontstond het gezegde: Albert Heijn is altijd goedkoper. allerhande - tol laan - eos - aal - alt bankroet - kandij erg - harem - end - ed rebus - nr - el - deeg tali - pluis - om - ao hei - zaandam - are enkel - toko - band ijk - sneek - ober - ok neef - prater - pro ieme - ander - leep snert - eed - gis - de asem - stroop - ter De tien beschikbaar gestelde prij zen van 25.werden bij loting aan de volgende inzenders van goede oplossingen toegekend: P. Geelkerken, Wandelweg 131, Wormerveer; Mej. T. Klompé, Meelstraat 27, Zierikzee; T. Nun- nink-Boogaarts, Brabantlaan 15, Oosterhout; T. de Laaf, Melis Sto- kelaan 916, Den Haag; W. G. v. d. Heuvel, Bosstraat 63, Valkens- waard; Mevr. A. Arentsen, Nieu we Gracht 199, Utrecht; Mevr. G. H. Sie, Zuiderstraat 54, Delft; Mevr. J. E. Puijenbroek, Mr. van Rennesweg 22. Renkum; Mevr. T. J. de Jongh, Notenboomlaan 22, Roermond en J. C. Brouwer-Smith, Floresplein 22b, Groningen. J7N WAAROM zouden ze niet samen zo'n gezellig stel badhanddoeken bezitten, volkomen op elkaar afgestemd qua dessin, maar verschillend van kleur, zodat noch de „hij", noch de „zij" er ooit aan hoeft te twij felen welke handdoek de zijne ofwel de hare is! Uitgevoerd in de kleuren: Calypso-bluePale-lemon, Bambou-green en Cristal-rose voor de ,£ij", in Blue-marine, Mousse-olive, en Copper-yellow voor de „hij". Een fabrikaat merk Weetex, van Ter Weeme Zn. N.V., N e'e d e. bij de lunch bij de wanne maaltijd SP?C^\!ethebbelrS PER BLIK 300 GRAM blik nemen rolpens Deie lateen 5™enteten heet vet bloem daarna even «ch.brum bakken. Klaar

Allerhande | 1960 | | pagina 2