TELEVISIETOESTEL de hoofdprijs in de interessante DE ZALM VAN KOFFIEBAAL NAAR KOFFIEPAK en nu de prijsvraag AH-Keuken-Prijsvraatf DIT ZIJN DE PRIJZEN Nieuws over Nieuwigheden ELEKTRISCHE HANDMIXER van PHILIPS vervult de hoofdrol Waarv oor de Philips Hand mixer kan worden gebruikt Hoofdprijs PHILIPS Televisietoestel f 695. VERDER weeskind Philips Elektrische Handmixers SNELSTRIJKERS KOFFIEMOLENS WAT U MOET DOEN Formosa-kok ging u al voor Deelnemingsformulier 1 1 AH-KEUKEN- PRIJSVRAAG WONDERBAAR MAAR WAAR E Het Is even nodig als nieuwe hoedjes passen APRIL ALLERHANDE 3 ÜJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIB JpHILIPS heeft een nieuw apparaat toegevoegd aan de serie huishou delijke artikelen, die reeds door haar worden vervaardigd: de Philips Elec- trische Handmixer. Het is deze handige keukenhulp, die tot uitgangspunt voor de AH-Huishoudprijsvraag is gekozen. Een zeer aantrekkelijke en gezellige prijsvraag, waaraan zeer fraaie prijzen zijn verbonden. Wil men met kans op succes naar die prijzen meedingen, dan moet men beginnen met het volgende zorgvuldig te lezen. oft EIWIT en SLAGROOM o.a. schuimomelet, haagse bluf, slagroom SAUSEN o.a. gebonden sausen, vlees- en kaasragout mayonaise DEEG o.a. cake, boterkoek, koekjes BESLAG o.a. flensjes, panne koeken, beignets PUDDING en VLA o.a. griesmeel pudding, citroenvla SOEPEN o.a. gebonden soepen, kerrysoep, tomatensoep PUREE en MOES o.a. aardappelpuree, stamppot, kindervoeding, appelmoes, rabarbermoes 0 DRANKEN o.a. vruchtendranken yoghurt m. vruchten en slagroom, milkshake J7LKE dag weer zal de huisvrouw, die dit apparaat bezit, ernaar grijpen. Want de handmixer van Philips komt bij het bereiken van nagenoeg iedere maaltijd te pas. Hij mengt, hij roert, hij klopt. Zelfs deeg, cakebeslag, stamp pot, puree kunt u er mee maken. Dit zijn maar enkele mogelijkheden. Be kijk onderstaande plaatjes met onder schriften, die u duidelijk maken, op welke wijze de Philips Handmixer goede diensten kan bewijzen. Dan bent u al een heel eind op weg naar een goede oplossing. ter waarde van Compleet met antenne en gratis geïnstalleerd veel ui uejs 1 ^een"normaal M CUlt Zljll HTOOSt HOOlt Pil ANG geleden »a de Atlanti-1 Jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll sche zalm een veel in de Europese wateren vissoort en vormde voedingsmiddel. De levensvoor-1 waarden voor de vis zijn echter i f zo slecht geworden, dat zij in te nimmer zal kennen i Europa en ook in de Neder- landse rivieren waar nog jaren- lang in de Lek op zalm werd ge- Hl lllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||lillll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||IIIIIIF. vist zogoed als geheel is ver- ken een klein visje dat. eerst zwak, maar al gauw heel kwiek, enorm veel voedsel tot zich neemt en zeer snel groeit. In het begin van de zomer krioelen de broedgebieden van de jonge zal. men en van alle kanten loeren de natuurlijke vijanden, forellen, vogels en andere. dwenen. In Noord-Amerika en Canada, evenals in andere delen van de wereld is dat anders. Dat is ook al een gevolg van het feit. dat daar van overheidswege ri goureuze beschermingsmaatrege len zijn genomen. ter waarde van 47,50 elk Philips Lichtgewicht ter waarde van 37,50 elk Philips Elektrische "'ivuvi/iN wmntv menus afgedrukt, voor elke dag van de week één. In de eerste plaats moet u nu nagaan hoeveel maal u bij het toebereiden van ieder menu de handmixer ge bruikt. U overdenkt dus goed hoe u de spijzen van elk menu afzon derlijk zoudt klaarmaken. Soms zult u de mixer wel, een ander maal niet gebruiken. Ook kan het voorkomen, dat u hem zelfs meer dere keren per gerecht gebruikt. Met één ding moet u ech ter terdege rekening houden: de in de menu's opgegeven gerechten worden geacht alle door de huisvrouw zelf bereid te worden. Het totaal aantal keren, dat u de handmixer per menu gebruikt, vult u in de daarvoor dienende kolom in op onderstaand deel nemingsformulier. De verkregen uitkomsten telt u by elkaar op. U moet dan tot een totaal van 23 komen. Voorbeeld: Als voorbeeld nemen wij een willekeurig menu: Aardappelsoep Hutspot met klapstuk Flensjes Voor het bereiden van de aard appelsoep is'het gebruik van de handmixer ideaal. U krijgt een heerlijk gebonden soepje, waarvoor u niet veel moeite hoeft te doen. De hutspot stampen en roeren is een heel karwei. Met de handmixer in een wip voor elkaar. En ten slotte de flensjes. Het beslag maakt u met de mixer in een paar tellen, mooi glad en zonder klontjes Voor dit menu hebt u dus bij elkaar driemaal de Philips Hand mixer gebruikt. Natuurlijk is dit een zeer eenvoudig voorbeeld. Bij de zeven in de prijsvraag opgeno men menu's moet u goed alle mogelijkheden overwegen. ter waarde van 29,50 elk I Bij meer goede oplossingen worden deze prijzen onder de I desbetreffende inzenders verloot. MENU 1 MENU 2 Tomatensoep Aardappelkoekjes Roerei met kaas Omelet met ham Spinazie Bloemkool met kaassaus Aardappelpuree Aardappelen Custardvla met Vruchtensla met bitterkoekjes slagroom MENU 3 MENU 4 Huzarensla Kerrysoep Kaasragout Spekpannekoek Macaroni Andijviesla met Veldsla tomaat Haagse bluf Schuim-omelet MENU 5 MENU 6 Russische eieren Koude vis met mayonaise Gekookte kabeljauw met zure eiersaus Verse aardappelen Erwtensoep met Kropsla kluif en worst Griesmeelpudding Yoghurt met met bessesapsaus vruchten Harde leerschool Men heeft trouwens een harde leerschool gehad. In 1908 wierpen houthakkers in de Adams Rivier, een der belangrijkste zalmrivieren Op avontuur Geleidelyk-aan reeds gaan zij op reis: zij trekken naar zee. Soms maken zij een poos halt bij gun- -- - 1.fc.j «li puuo nail wij SUII het ^Fraser R»ver-gebied; een stige voedingswateren maar steeds - j UfifijfiT" trekken zij voort. Tot zij bij dc zee komen. Sommige jonge zalmen storten zich erin als zij nog maar enkele maanden oud zijn, andere echter wachten nog een jaar. Dan verdwijnen ook zy en niemand weet waar zij blijven. TotTot op een warme dag. enkele jaren later (van twee tot 6 jaar naar de soort) een grote trek (die dus elk jaar plaatsvindt) ontstaat. De jonge dieren, nu volwassen, gaan naai de broedplaatsen waar zijzelf ge boren werden. dam op teneinde het vervoer van de boomstammen te vergemakke lijken. Een gevolg daarvan was dat de zalm. geremd in zijn trek naar de gebieden waar kuit geschoten wordt, in de war raakte en werd verdreven: de visvangst kreeg daar. door een ernstige klap. Een ware catastrofe was de grondverschuiving bij Hell's Gate, een plaats aan de Fraser River: de zalm werd bij grote hoeveelheden vernietigd. De visindustrie. die eerst (in 1913) bijna miljoen kisten ingeblikte zalm produceerde (25 miljoen vissen van elk meer dere ponden) stond voor een bank roet. Bescherming Een góed gevolg van deze ram pen was het tractaat dat tussen beide belanghebbende landen tot stand kwam. De International Pa- cific Salmon Fisheries Commission begon onmiddellijk met weten schappelijk onderzoek en als eer ste grote daad werd daarna de blokkade bij Hell's Gate opge ruimd. De geweldige kosten van dit karwei 1.000.000) werden bin nen enkele jaren goedgemaakt door de vergrote vangsten. De „Commision" doet meer. Zij schieten van de kuit. De natuur doet hem, onstuitbaar, voort- worstelen naar de plaats waar hijzelf eens als ei geboren werd. Niets weerhoudt hem: stroom versnellingen neemt hij dansend tezamen met het wijfje en steeds mooier wordt hij. Het mannetje vooral wordt hel, kreeftrood aan de flanken en krijgt een erwt- groene kop waaraan zich een soort snuit ontwikkelt met felle tanden. Voort gaat hij. Gedre ven door het instinct: behoud van de soort. Voort! Duizenden kilometers. Is de zalm eenmaal aangekomen op de broedgronden dan graaft het wijfje met de staart een kuiltje in de grindbodem en legt haar eieren: het mannetje bevrucht dit legsel met een wolk vruchtstof en zo gaat het voort tot het wyfje gereed is. „aan naar Het mannet)e bewaakt haar scherp 7Ü7eif si. en verjaagt met zijn scherpe tan den alle belagers of andere man netjes. Een van de chef koks van de bekende Formosa-restaurants heeft nl. vastgesteld, dat voor het berei den van de in deze prijsvraag genoemde menu's de hand mixer in totaal 23 keer wordt gebruikt. Alleen inzendingen op het aan de voet van deze pagina afge drukte deelnemingsformulier zijn geldig. Deze coupon op de blanco-zijde van een gefrankeerde briefkaart plakken of in gesloten enveloppe als brief verzenden. Adresseren aan: Albert Heijn Keuken-Prysvraag, Postbus 1240, Amsterdam. En wel: voor 4 menu's viermaal voor 2 menu's driemaal voor 1 menu eenmaal Voor welke menu's u de mixer 1, 3 of 4 maal moet gebruiken, dient u zelf te vinden. De juiste oplossing door de chef kok Formosa vastgesteld is gedeponeerd bij notaris Mr. F. A. de Gelder te Amsterdam. VOORWAARDEN Inzendingen moeten uiterlijk zaterdag 9 mei 's middags om 12 uur in genoemde postbus aanwezig zijn. De uitslag is bindend. Er kan over deze prijsvraag geen cor respondentie worden gevoerd. Personeels- en gezinsleden van Albert Heijn N.V. cn Philips N.V. zijn van deelneming uit gesloten. MENU 7 Leverragoutschelpje Gesmoord gehakt Witte bonen Tomatensaus Appeltaart met slagroom I "5 Invullen het aantal malen dat de Philips Handmixer voor het betreffende menu wordt gebruikt TOTAAL 23 Naam Adres Plaats Inzenden aan Albert Heijn-prijsvraag, postbus 1240, .Amsterdam Prins Piickler, een steenrijke Silezische grootgrondbezitter hield er elf koks op na. Hij had een Duitser voor de soep, een Engelsman voor hel ge braden vlees, een Hollander voor de vis, een Hongaar voor de gestoofde vleesschotels, een Fransman voor de tussen gerechten, een Oostenrijker voor de puddingen, een Na- politaan voor het ijs, een Romeinse kok voor het gebak, een Spanjaard voor de sala des, een Pool voor de sausen en een Rus voor de hors d'oeuvres. Het Amerikaanse zeilschip ,,Fred. B. Taylor" werd op 22 juni 1892 aangevaren en doormidden gesneden. De bei de helften bléven drijven: het achterschip strandde op 7 augustus bij Portland en het voorschip zonk pas op 30 augustus ten zuiden van Phi ladelphia, 340 mijl van de plaats van aanvaring. Knapen van 100 pond Het zijn nu krachtige dieren. Sommige soorten, wy zeiden het al, wegen tientallen ponden (de King Salmon bereikt soms de 100 pond!) Zij gaan de rivieren hunner vade ren op. En daarby wordt een groot gedeelte gevangen voor menselijke consumptie. Zodra de zalm de Oceaan verlaat waar hij zich rond heeft gegeten alvorens op reis te gaan. eet hij niets meer. Hij nadert de voleinding van zijn levenscyclus. Duizenden kilometers Hv paat het hoogtepunt van verdeelt b.v. de „buit" dusdanig 2lJn vissenbestaan tegemoet: het tussen de grote vissersvloten van i beide landen dat geen zich tekort j voelt gedaan. Bovendien waakt zij voor uitroeiing van de vis door te zware vangsten en ander optreden van de mens. Verval Dan treedt een vreemd verval in. De dieren, reeds zwaar vermagerd door het lange vasten, gaan vlek ken vertonen, er treedt een schim mel op het mannetje verlaat ver moeid net wyfje en zij, nog doel loos kuiltjes gravend in ondiep water met haar afgesleten staart, wordt matter en matter. Alle kleur verdwijnt. Zij zoeken nu, afzon, derlijk, dieper water op en sterven daar, langzaam neerzinkend. Zij hebben hun levenskring voltooid. Een nieuwe cyclus begint: het ei, eerst één oog in een oranje-rode massa, slaapt de ganse winter en ontwaakt tot leven bij de voor jaarszon De soorten Dit is overigens geen eenvoudige zaak. Het eist grote kennis van de zalm en vooral van de soorten zalm die er zyn. De verschillende soor. ten zijn: de Chinook (Columbia River; dc grootste die gemiddeld een 20 pond weegt en die in Alaska King Salmon heet en elders weer Spring Salmon); de Alaska Red Salmon, bekend als de Sockeye (ongeveer 7 pond zwaar cn leeftijdgrens onge veer 5 tot 6 jaar). Deze Sockeye móet meren hebben voor z(jn voort planting en verdere ontwikkeling. Dan is cr de Coho, (8 pond) en de Pink Salmon (plm. 4 pond, wordt niet ouder dan twee jaar). Verder is er de Chum of Keta (9 pond en leeft drie, vier of vijf jaar). Mysterie Het leven van de zalm is een geheimzinnige aangelegenheid. Hij wordt, als ei, geboren in een kalme, koele, noordelijke stroom waar de zuurstof hem ruim schoots toestroomt. Daar over wintert hij, om als de tempera tuur van het water in het voor jaar stijgt, als één groot glad oog, tot het leven te ontwaken. Dit ei-met-oog is na enkele we- QP de uitgestrekte pakhuis-1 door oceaanstomers uit alle zolders aan de Zaan rijen delen van de wereld aangevoerd: zich de balen koffie aaneen, nog ruwe ongebrande koffie. Zonder morsen Gooil u ook altijd teveel in een trechter, zodat de vloeistof, wanneer u de trechter uit de hals opening haalt, aan alle kanten over de fles heenloopt? Dat hoeft niet meer dankzij een nieuw, ver nuftig geconstrueerde trechter. Zo dra men deze trechter uit de fles haalt, sluit de tuit zich automatisch en kan men het teveel aan vloei stof teruggieten. (Prijs 3,20). Stokparaplu op reis EN stokparapluutje staat een gewone, korte paraplu maar het nadeel van de eerste is dat u zo'n dingetje lastig op reis kunt meenemen. Toch kunt u van de zomer met uw stokparaplu op reis. ..De B ij enkorf" verkoopt deze paraplu's nu met afschroefbaar handvat en afschroefbare punt. Prijs 24,75. Kleurecht - waarborg Ah IT-'/LT u ervan overtuigd zijn dat de textiel, die u koopt, kleurecht is, let u er dan op dat de stof is voorzien van het F elisol-etiket. Dat is een internationale waarborg voor kleurecht textiel. Het Felisol- kenteken kan een hangkaartje aan de stof zijn, een plaketiket of een ingenaaid etiket. Er kan het woordje Felisol op staan of de zon, die zich in het water weerspiegelt. Op het ogenblik vindt u het AU W KEURIG afgewogen ramie, 'maar mg niet op wol en J">eUcelY<i? ™""'e bo"™ I worden m de branders gestort. Op aanwijzing van robot-mecha nismen (ingesteld door ervaren veel eleganter ^dan F elisol-etiket op katoen, cellu- lose-rayon, linnen, hennep en synthetische vezels. Stofzuiger op de rug Ah QN IFFY heeft de lichtge- I wicht stofzuiger (3 kg) van i Holland Electro C.V. in 'Rotterdam. U kunt Sniffy j met lange steel, dus 'slaande op j de grond, en met een handvat bijv. oor de traploper, gebrui- ken. Bovendien kunt u deze stof zuiger, met behulp van een nylon band, op de rug dragen en er op die manier meubels e.d. mee af- stoffen. Voor hel schoonmaken j van het interieur van de auto is de Sniffy heel geschikt. De KEMA keurde deze stofzuiger goed en ook de IVHA gaf er hel goedkeuringsmerk aan De Sniffy kost 120.en de draagset f 23.50. Hangende bezems koffiebranders) worden ze in voortdurende beweging aan de juiste hitte blootgesteld om als gebrande, geurige koffiebonen weer tevoorschijn te komen. U koopt toch niet het eerste hot beste hoedje det u tegen komt? U pest weloverwogen. U bekijkt uzelf critisch met vrouwen- en mannenogen tege lijk. U zoekt tot u d e hoed hebt gevonden. Koffie moet u eigen lijk even bedachtzaam kiezen. P.S. Koffie „passen" is deze week extra voordelig. Het AH-vier-smakenpak met de lekkerste koffies in aparte zakje» van 62^4 gram elk kost tijdelijk slechts 1.— (normale prijs 1.601) Want aan lekker kopje koffie tiert u even goed els het leukste hoedje. En daarom haeft Albert Heijn de vier fijnste koffies voor u in het vier-tmakenpak bijeen gebracht. Zo kunt u heel gezel lig een nieuwe koffie passen. niRECT in aansluiting op het branden zijn de verpakkings ei. lel don bezemstelen machines in volle actie om. VI kosten 1,35 per stuk. Het "adat vdbr ieder der vier sma- zyn bouten, met plastic overtrok- ken de voorgeschreven melange ken stelen, voorzien van een dop 1 is samengesteld, de pakken met hanger. Deze bezemstelen kunnen niet kromtrekken, niet splinteren, ze zien er gezellig uit en u kunt ze ophangen. Dat laatste betekent een langere levensduur voor uw bezems, want een bezem kan er nu eenmaal niet tegen met z'n haren op de grond te staan. Het Meldonwerkoopkantoor, Groot handelsgebouw, Rotterdam, brengt deze bezemstelen in de handel. Warme voeten .#- TT EBT u 's avonds in bed last TT van koude voeten? En legt u liever geen warmwaterkruik in bed omdat die wel eens leeg zou kunnen lopen en hebt u iets tegen elektrische kussens en dekens? Probeert u dan eens de K o t h e r m, een elektrische bed verwarmer van 50 watt, een produkt van Electro- bedrijf J. Koster in Ame- rongen. Het is een cilindervor mige kooi, waarin zich het ver warmingselement bevindt, dat een door opstaande beugels gevormd luchtkussen verwarmt. Bij vast rechttarief kost de Kotherm nog geen cent per uur. goud-, rood-, groen- en paars- merk automatisch te vullen. Op de weg van baal tot pak heeft geen mensenhand de bonen aangeraakt. TfEN vlotte bevoorrading door I winkels steeds vers gebrande middel van snelle vracht- koffie beschikbaar hebbenin auto's die dagelijks door het de 4 smaken goud-, groen-, gehele land rijden is een waar- rood- en paarsmerk. borg dat de honderden AH-1 wtaëir

Allerhande | 1959 | | pagina 3