De Paashaas Eitjes maakt zn horst nat'Kreten in Hoe kom ik van het snurken m Reclame-chef Valk kijkt achterom Snel en goedkoop door de schoonmaak! /bo EITJES, EITJES m, i Twee recepten voor Pasen PAASBROOD TULBAND MONDJE TOE! ALBERT HEUNsK0FFIE en nog eens Alles gaat „heel eenvoudig' Gladder dan «las fT* Êt Anti-Snurk-Recepten uit de lezerskring m WONDERBAAR MAARWAAR zij de leuze ifóP Daar is Boffie...met AH-WRIJFWAS AH-WRIJFWAS AH-WRIJFWAS AH-METAALPOETS* AH-BADZEEP AH-ZACHTE ZEEP AH-SCHOENCRÈME PANNELAPPEN PANSPONZEN ZWARE DWEIL WAFELDOEKJES WASLIJNKOORD GROTE STOFDOEK seel TOILETPAPIER TOILETPAPIER 3"© 4© 59 ALBERT HEIJN maakt de schoonmaak stukken goedkoper 2 ALLERHANDE MAART DE Paashaas is een nervei diertje met trillende lip pen, zenuwachtig ^flapperend oren en schichtige bewegingen Dat valt niet te verwonderen elk jaar weer moet het beest met behulp van één klein rie ten mandje gans Nederland voorzien van eieren in alk soorten, smaken en kleuren En ze ook produceren. Het is een zware opgave en hij maak' zijn borst dan ook geducht nat Wél een geluk is dat Paas haas de beschikking heeft ove- de apparatuur van AH wat be treft de fabrikatie van choco lade en andere soorten lekker nij-eitjes. Dat bespaart hem enorm veel werk. Want er wordt enorm vee! werk verzet in de chocolade fabriek van AH. Meteen na Kerstmis begint de produktie van eieren voor de Paastijd. Men be gint met de soorten die het kunnen verdragen een poosje opgeslagen te blijven en men eindigt met die heerlijke advocaat-eitjes, die, nu de laatste grote hoeveelheden uit de matrijzen vallen, de hekkenslui- tcrtjes zyn. All produceert op de modernste wijze eitjes en dat zonder gekakel. Het enige grote gerucht dat men verneemt is het razen van de machines, het ratelen van de lopende banden en het monotone rollen van de koperen dragée-pannen. Het is een interessant gezicht te zien hoe waarlijk miljoenen eitjes ontstaan langs de absoluut-hygiënische weg van volkomen mechanisatie; geen mensenhand raakt ze aan. Neem nu eens de advocaat-eitjes. De produktie daarvan vindt plaats m de modernste „oven" (als men het zo noemen mag) die bestaat. Het is een lang bak-vormig bouwsel, dat in totaal een kleine honderd meter meet. Hierin reizen de eitjes in verschillende stadia rond tot zij, volledig voltooid, bij de verpakkingsafdeling terecht komen. Zij zijn dan gevuld met de advocaatvulling en glanzend mooi en alleen de expeditie moet ze nu nog, bij tonnen tegelijk (tonnen!) naai de winkels vervoeren. AH is beroemd om zijn heerlijke chocolade; jeder roept daarover. De eitjes voor Paashaas zijn in dit opzicht niet verschillend. Hoe ontstaat zon advocaat-eitje9 ..Heel eenvoudigvertelt de chef van de chocoladefabriek u nuchter. Dat heel eenvoudig" is een wonder van menselijk vernuft. Het begint met matrijzen, vormen van een zorgvuldig samengestelde staalsoort, die gladder zijn dan glas. Hierin verzonken zijn de vormen van de eitjes; halve eitjes dus. Deze halve vormpjes worden door een slim apparaat, dat onderdeel is van de reusachtig-lange „oven" waarover wij daarjuist spraken, met één handgreepje door één man (een rustig glimlachend persoon met een der helderste witte pakken die Zaandam rijk is) gevuld. Gehéél gevuld. Terwijl toch alleen maar de „eischaal" nodig is. Dat betekent dus dat, even verder, die vormen, daarjuist zo keurig gevuld, mechanisch omgedraaid worden en dat zwarte kleurstof bevat en zo- j f j doende spettert dat het een lust is: /f jT) ff B'f f~ «een eitje of het vertoont die j f f i/l/ .natuurlijke" tekening. Het is prettig toekijken in de Jrageer-sfdeling waar de pannen ,W'E in dit seizoen des nachts io sereen ronddraaien en hel licht zo fraai opvangen in roodkope ren rondingen. Het drageren zelf, om dat nog even uit te leggen, is een soort sneeuwbal-systeem. De 2SAMUÏjfS>£ opkünü,lier^krmraeiir wel eens door de straten van stad of dorp loopt, zal dik wijls uit slaapkamerramen be nauwde, geprangde kreten horen N het vorige nummer lend, omgeven door het vereiste laagje. De voortdurend-draaiende pan houd dat rollen aan de gang. Eitjes, eitjes en nog eens eitjesMiljoenen Miljoenen eitjes voor de feestelijke huis kamers van ons land. Miljarden eitjes voor een der genoegelijk- ste feesten van ons jaarhet Paasfeest, als de winter geweken is en het voorjaar alweer bloeit met het geel en paars van crocus- sen en wilde bloempjes langs de berm. En als d-e vogels alweer gaan denken aan hei bouwen van nesten en het leggen van eitjes. De Paashaas maakt voor dat alles zijn borst reeds flink nat! geleegd en dat alleen de eierschaal blijft kleven. Die eierschaal danst, met groot rumoer trillend om dé zaak goed te laten beklinken, een hele tocht door koel appartementen (in steeds dus die „oven") en wordt tezamen met al zijn broertjes in dezelfde vorm alweer geheel mechanisch volgespoten met advocaat-crème. Dat is dan inmiddels zo'n meter of veertig verder. We hebben dus nu; halve eitjes met blootliggende goudgele vulling. pannen draaien is een gezellige afdeling. Het zijn prachtige roodkoperen pannen ter grootte van een wagen wiel en zij draaien, zeker dertig tegelijk, rustig rond. Waarom? Omdat op die wijze het drageren geschiedt. Dit is dus: het voorzien van een laagje harde suiker of iets in die geest. De vogeleitjes draaien in dragée-pannen, die alle een ver schillende smaak-kleur inhouden. En hoe ontstaan toch die „echte" kievietsachtige stipjes op de eitjes?, zult u vragen. Wel, alweer „heel eenvoudig"! „Gewoon" doordat telkens langs een hard borsteltje wordt gestreken Twee kamertjes Daar gaan ze alweer verder. "Vant nu moet die vulling afge dekt worden. Hoe dat gaat? Al weer „heel eenvoudig"! De machi nes zorgen daarvoor: er wordt, na wat koelen en trillen en dreunen en méér lawaai, een dekje choco lade overheen geveegd door zorg zame mechanische „handjes". En dan? Dan gaan de volledige halve eitjes wéér koelruimten in en ver volgen hun bonkende donderende weg naar waar andere slimme in strumenten de broertjes en zusjes samenvoegen in een vrolijk-ge kleurd zilverpapiertje. Met andere woorden: elk eitje bestaat uit twee afzonderlijke kamertjes. Donderend lawaai Wij zeiden daarjuist dat de eitjes met donderend lawaai hun weg vervolgen. Inderdaad: wat dat aangaat maakt de Paashaas ge bruik van bijzonder-rumoerige machines. Wie wat wil zeggen bij de band, waarop de tere eitjes worden geboren, moet schreeu wen als een zeeman in zware storm en dan is de kans dat men hem verstaat óók nog maar heel klein. Het is moeilijk zich voor te stellen, als men de ingenieus-gefa briceerde eitjes later rustig in enorme hoeveelheden in de dozen ziet liggen en de meisjes bezig ziet inet het uitwegen en winkel- klaar maken, dat zij bij zulk een onvoorstelbaar rumoer geboren werden. Dan doet de kip het rustiger. Maar niet zo vlug! Want dagelijks rollen duizenden kilo's tevoorschijn en alle al even gaaf en onbeschadigd en lekker. r7EKER, een maand *-* vóór de Paasda gen liggen de etala ges al vol met cho colade-eitjes, kippe tjes en haasjes. En de kinderen kijken hun ogen uit en dro men van die extra grote Paashaas, die ze toch, o, zo graag willen hebben en de volwassenen zien in gedachten die prach tige gevulde eieren, luxueus gegarneerd met strikken en bloemen en allemaal hopen we op stralen de zonnige Paas- Natuurlijk maken de moeders van de gezinnen nu al plannen: Ten slot te wil men de Paas- ontbijttafel graag nog een extra feeste lijk tintje geven met een tafelkleed in vrolijke kleuren, door vriendelijke lente bloemetjes, door van te voren bestel len!) boterlamme- tjesnatuurlijk een royale hoeveelheid eieren, al dan niet gekleurd of versierd en als bekroning: een heerlijk Paas- brood eventueel met spijs gevuld, of een bijzonder fraaie en luchtige Paas-tul- band! Waarbij er geen enkel beletsel is om én het Paasbrood én de tulband zelf te bakken, omdat men de laatste ook uit stekend kan geven bij het kopje koffie van elf uur dat daar door dan ook een bij zonder feestelijk tintje krijgt. Hier volgen dus zowel het recept van het Paasbrood als het recept van de Tul band, Fondant-eitjes Er zijn ook andere manieren om eitjes te leggen. Fondant eitjes bijvoorbeeld komen tot stand, in een volkomen sneeuw wit bestoven afdeling die aan een winterlandschap doel den ken, in een machine die bediend wordt door een paar, ook al, geheel witte meisjes. Het lijkt of ze met poedersuiker feestelijk zijn gemaakt. De vloeibare fondant wordt ma chinaal in de vormen gegoten, af gestreken en gekoeld. De vormen worden geleegd en de helften worden aaneengesmolten, om het maar simpel uit te leggen. Zo zijn er meer werkmethoden, Elk eitje vraagt een andere vervaardiging. Koperen pennen Noga-eitjes (lekker!) van ge brande suiker met hazelnoot gaan wéér anders. En de vogeleitjes met hun vrolijke kleuren ontstaan ook op verschillende wijze. Daarbij komen de koperen dragée-pannen kijken. De afdeling waarin deze T~\E ingrediënten zyn: 350 gram bloem, de geraspte schil van een citroen, 2 dL lauwe melk, 2 eidooiers, 60 gram boter, 20 gram gist, wat zout, anderhalf ons krenten, anderhalf ons rozij nen en een ons sucade, eventueel sinaasappelsnippers. Van bloem, gist (in de lauwe melk opgelost), zout, ei, geraspte citroenschil en gesmolten boter kneedt u een goed aanvoelend deeg, dat niet té droog mag zijn (dan liever nog een scheutje melk bijvoegen). Dat deeg laat u, toe gedekt op een lauwwarm plaatsje gedurende een uur rijzen. In die tijd, wast. u krenten en rozijnen en laat ze uitlekken, u snippert de sucade en als u het bijzonder lek ker wilt maken, dan doet u ook nog wat geconfijte sinaasappel schilletjes gesnipperd en wel bij de overige vruchtjes, die dan als het uur van rijzen om is, door het deeg worden gewerkt. Opnieuw dient het dan geduren de een uur, weer toegedekt, te rijzen. Maar dan is het al gebed in de broodvorm, die u met boter heeft ingesmeerd. Die vorm, overi gens. mag slechts voor twee-derde gevuld zijn. Mooi glimmend Als het Paasbrood voldoende is gerezen, wordt het in een hete oven gebakken en na twee tot drie kwartier dient het dan gaar en bruin te zijn. Zodra de bovenkant bruin is ge worden, bestrykt u deze boven zijde met wat water, dan wordt het brood mooi glimmend. Met een naald controleert u even of het Paasbrood gaar is, dan haalt u het uit de vorm en laat het uitdampen en koud worden. Als u het brood met spijs wilt maken, doet u de helft van het deeg in de vorm, legt daar de spijs- massa op. drukt de andere helft van het deeg er goed overheen en I smuld worden! gaat verder op dezelfde wijze te werk. 1 p ECONFIJTE kersen, sinaas- appel-snippers, gewassen kren ten en rozynen, goed uitgelekt en gedroogd, gesnipperde sucade, de geraspte schil van een citroen, al deze ingrediënten tezamen tot een gewicht van anderhalf ons, hebt u op een schoteltje bij de hand. U neemt 5 eierdooiers en roert die met een ons suiker volkomen wit en glad (ongeveer 10 minuten) U roert een ons bloem en twintig gram maïzena goed door elkaar, zodat er geen klontjes zijn. Bij het meel voegt u een pakje vanille suiker. U snijdt er een ons boter doorheen en omdat dit een feesttul- band is, neemt u ook echte (koel huis) roomboter en niets anders. U klopt de eiwitten heel, heel stijf. Dan vermengt u eerst de vruch ten met de eierdooiers en dit meng sel voegt u met de eiwitten hij de meel-bloem-massa. U werkt alles zo luchtig mogelijk, maar zeer goed door elkaar. De tulbandvorm heeft u, met boter ingesmeerd en met bloem bestoven, klaar staan zodat u het beslag er onmiddellijk in kunt doen. Drie kwartier gaar Dan gaat de vorm in de zeer hete oven, u kijkt na een minuut ol vijf of de bovenkant niet te donker wordt, als de kleur mooi goudbruin is, tempert u de oven en bakt de tulband in ongeveer drie kwartier gaar. Met een brei naald controleert u even of het gebak goed is. Zo ja, dan laat u de tulband uit dampen, als hij koud is doet u hem op uw mooiste schotel en strooit er met een zeef rijkelijk poeder suiker overheen Wat zal er ge- Het bad waarin Mar at door Charlotte Corday werd vermoord kan men be wonderen in liet Musée Gre- vin in Parijs maar ook in de magazijnen van het Circus der Ringling Brothers. Welk is het echte? Slechts één lid der Engelse adel, de Graaf van Warwick, kan wetenschappelijk aantonen dat hij afstamt van een per soon die met Willem de Ver overaar Engeland binnen is gekomen. De fat Beau Brummell placht champagne door zijn schoensmeer te mengen. De twee knoopjes aan de bovenzijde van de .staart" van een rokcostuum stammen uit de dagen dat men genoodzaakt was de panden op te knopen als men paard reed. weer even van, maar het went aldra en men stapt neuriënd verder, terwijl links en rechts de gillen o-pstijgen zo verschrik kelijk dat zwakkere broeders zouden vluchten en roepen om politie, dokter en geneeskun dige dienst. Men weet echter wel beter. Men fluit eens. Men zingt soms zelfs even. De ervaring heeft geleerd dat achter die ramen huisvrouwen slapen die gekweld worden door een vreem de en ook wel gevaarlijke aan drift: zij willen aan de schoon maak. Zijn die kreten van haar af komstig? Neen! Zij komen van haar, hevig in de slaap woelende en stampende echtgenoten. Deze roepen het eenvoudig uit in hun angst. In hun nervositeit, hun zenuwenWant zij hebben overdag reeds zeer lange tijd hun vrouw gadegeslagen zoals zij, met duidelijke symptomen van de opkomende schoonmaak- drift, voor het raam stond, en de schort in de vuistjes verfrom melde. Of koortsachtig de plantjes be goot. Of de kanarie zaad ver strekte. Zij hebben waargeno men hoe zij daarbij telkens ge heel stil viel en roerloos met nietsziende blik in, bijvoorbeeld de tuin staarde. Zij wisten dat zij zichzelf dan, voor het gees tesoog, alle stoelen en tafels naar buiten zag dragen, alle gordijnen van de ramen zag afhalen, alle bedden in de tuin zag werpen, alle kasten zag leeghalen, alle En zij hebben gezien hoe zij zich plotseling omwendde, een valse blik op de kachel (een vijand) wierp, op de poes, op de lambrizering en op de vuile plek op het behang bij de deur en die mannen huiverden, zoals zij daar neerzaten, nerveus met de vin gers knippend als hun vrouw tenslotte uitriep: „B a! het wordt weer eens tij d dat de boe«l schoon k o m t!" Stérke mannen. Maar zij ril den als juffershondjes. Zij beten zich de nagels. Zij keken be dremmeld voor zich uit. Want zij wisten: het kómt zover! Is het niet vandaag dan is het morgen. Maar het komt zover. Dat maakt zulke mannen neer slachtig en somber. Zij, lezer, zijn die mannen nu die men al tijd, op alle uren van de dag, als bleke ronde koppetjes, kaas koppen, voor het vensterglas kan zien zitten met nietsziende, wa zige blik; tragische figuren. Bij een poes met ook al iets schuws in het wezen. Bij een vogel in een kooi. Bij een bloempot met een cyclaampje. Gij hebt vaak gedacht: wat zijn dat voor mannen? wat doen zij? Welnu: zij doen niets. Zij wachten tot het begint. En ach ter hen beweegt moeder, ver frommelt zich de schort, ram melt met de aslade, zucht en klauwt met de handjes. En des nachts (dus) geven zij die vre selijke kreten. Nu, dat hoeft ook niet te verwonderen. Wat schreeuwen zulke arme, arme mannen dan gen wij aan de lezers of zij, indien zij raad wisten tegen de gevreesde snurk- ziekte, die zoveel nacht rust verstoort, dit wilden schrijven aan Ciska Ver heul. Hiernaast volgt een overzicht van wat lezers schreven. Prof. Herman Knaus, een be kende vrouwenarts uit Wenen, vond er dit middel op: de Schnarchschleuder, een gummi bandje om de kin, dat het open- I vallen van de mond tegengaat. 70ALS men weet kan snurken een geweldige omvang aannemen: in„»»ïlenije!n straal van 150 meter is de ware snurker te horen. De ff »fn h!eft m£n toe&ePast om de gevreesde snur ker te genezen of, althans^ tot zwijgen te brengen. Er zijn ingenieuze maar overigens onpractische uitvindingen geweest die het dragen van voorschreven voorzien van een metalen priem, die contact maakte met een metalen plaat als men op de rug ging lig«en e" t"* ee,n J,\el. in werkin£ stelde. Want om dat ,,op de rug ligffn» gaat het steeds Dat blijkt ook wel uit die an dere uitvinding, als men haar zo noemen mag: n.l. het naaien van een tennisbal (tussen de schouder bladen) in de pyjamajas. Dat maakt op de rug liggen zó onge makkelijk dat men zich op de zij wentelt en dan minder of geheel geen snurkgeluiden meer produ ceert. Nederlandse lezers van „Aller- Hande", duidelijk en ook krachtig geconfronteerd met het grommende gedierte waarin de snurker (of snurkster) des nachts verandert en dat alle slaap der huisgenoten rooft, bieden in dit opzicht ook knappe adviezen. De tennisbal speelt daarin geen rol. Wèl het volgende simpele middel Knoop op de rug Het is van de heer H. G 0 e uit Assen. „Men neme schrijft hij, „een doek of'sjaal, knoopt die over de borst gespan nen, met een dubbele, dikke knoop, op de rug vast. Het lig gen op de rug is dan geen pretje meer en het slachtoffer moet op zijn zij gaan liggen; hij draait zich ook niet meer om in zijn slaap en is in de meeste gevallen rus tig. Na een maand kan de sjaal worden weggenomen; dan is men gewend aan zijdelings liggen Een variant is het idee van Mevr. W. T h ij s s e - T h e ij uit Den Haag: „Een- blokje hout of een leeg klosje midden in zijn pyjamarug vastmaken; het voorwerpje her innert hem dan onbewust aan de verkeerde slaaphouding- lijk is er ook nog de mogelijk heid dat mannen meer van hun vrouw kunnen verdragen! Wie weet hoevele mannen met ver tedering toeluisteren als hun vrouw mooi ligt te zagen. In ieder geval: uit de brieven blijkt wel dat mannen de hoofdschul digen zijn. „Soms trouwens", aldus schrijft ons een Amsterdamse lezeres, „kan zo'n man er niets aan doen. Dan zit het hem in een afwij- kinkje in b.v. een voorhoofds holte; daar weet dokter dan wel raad mee." Verder is er de school van de „open monden", als wij het zo mogen noemen. Verschillende le zers wijten het snorken aan het openvallen van de mond en het ten gevolge daarvan optreden van trillingen der huig. „Die mond moet dicht!", roepen zy uit. Dat kan (dus) door op de zij te gaan liggen. Maar ook door kleine kunstmiddeltjes als een band om de hoofd en kin. Bandje om! Men kan zoiets zelf improviseren maar, volgens een bericht in „De Telegraaf", is een professor Herman Knaus, een Weense vrouwenarts van wereldfaam, tot de productie overgegaan van een „Schnarchschleuder", een doodeen voudig gummibandje dat het open- zakken van de mond tegengaat. Professor Knaus bemerkte eens, tijdens een lange nachtelijke reis, dat een medepassagier tegenover hem dermate leed onder het snur ken of liever onder de verschijnse len die het openvallen van de mond hem bezorgden (terugvallen van de tong, gedeeltelijke afslui ting van de keelopening, tekort aan zuurstof. verstikkingsver schijnselen) dat hij telkens met duidelijke angstsymptomen wak ker schoot. Dat zette hem aan het denken. Meer lezers wezen ons op deze publicatie in „De Telegraaf" of gaven adviezen in gelijke zin. Het komt er, om kort te gaan, in ieder geval op neer: mondje toe! Ook des nachts dus. Er zyn goedmoedige huisvrouwen die het kwaad niet zozeer by de wortel willen uitsnijden maar al leen maar willen stilleggen. Zij zijn het die aanraden, tijdens het snurkconcert, even schel te flui ten. En zowel een Enschedese als een Sittardse mevrouw, die het allemaal niet zo verschrikkelijk ernstig nemen, zeiden: Fluiten .Fluit maar eens en maak je er verder niet te druk over; het beste is het snurken met wat gevoel voor humor te bekijken en je dan nog eens om te draaien. Men moet elkanders onaange naamheden ook aanvaarden!", aldus deze dames. Alleen mannen? Opmerkelijk is dat het meestal mannen zijn die men tracht te genezen. Komt dat omdat man nen vaker snurken? Öf slapen vrouwen lichter en laten zij zich gemakkelijker wekken door het snurken van de partner? Natuur- Vervolg van pag. 1. In de laatste jaren van de tweede wereldoorlog werd de heer Valk als het ware op dood spoor gereden. Er heerste bittere armoede, er was zo weinig voor de Nederland se bevolking beschikbaar, dat re clame niet nodig en mogelijk was. Zijn functie was overbodig en daarom schakelde hij zich in die tijd over als hoofd van de AH- distributieafdeling. Gezien de enorme behoefte en het weinige dat beschikbaar was, een moeilijke taak, die hij met veel liefde heeft verricht. In zijn memoires over deze laat ste phase van de heldhaftige strijd van Neérlands bevolking schrijft de heer Valk o.a.: Inmiddels is voor de periode 27 Januari t/m 10 Februari (1945) het rantsoen verlaagd CISKA VERHEUL tot zegge en schrijve 500 gram brood1 KG aardappelen. 125 gram peul vruchten per persoon per week. Gij lezers die straks naar wij hopen onder betere omstan digheden deze regels onder uw aandacht krijgt zult u afvragen: „Hoe is het mo gelijk dat de mensen daarop konden blijven leven? Dat was een wonder." Ja, dat was het inderdaad. Na de oorlog maakte AH o.a. door middel van aen helicopter Ook de heer Valk was voort durend in de lucht. Telkens moes ten de notabelen, meestal heel het college van B. en W., méé de lucht in na zo'n feestelijke landing. „Ik had vooral in het begin last van hoogtevrees", zegt de heer Valk, „en zo'n ding maakt erg lawaai; heel leuk vond ik het niet.". Maar het ging allemaal goed met piloot Eelco Schuller. Een keer ging er een burge meester mee. De man stierf duizend doden van angst. Toen we terug waren, werd hem gevraagd: „Waarom bent u dan meegegaan, burgemeester?" Hij zei: „Dat kon ik toch niet laten! Dat móest ik wel doen voor mijn figuur: de wethou ders waren ook al geweest. En mijn vrouw stond erbij In de mijnen Een door de heer Valk geor ganiseerde ontvangst van een mijn werkerskoor aan de AH-fabrieken bezorgde hem een uitnodiging voor een bezoek aan de mijnen. En zo trok hij met enige AH-staf- leden naar Zuia-Limburg en ver dween 500 meter onder de grond. Wat je ai niet kunt meemaken in de functie van reclamechef! x 1 Een gevarieerde werkkring die reclame met lan- voortdurend contact oplevert met dingen in vele de buitenwereld, met het „publiek" plaatsen door heel ^*aar: 'Te ken* noo't klaar", zegt de heer Va,b- »En dat is maar liet land, het was geiukkig, want arbeM is aotle en een sensatie. actie is leven!" EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN tot en met zaterdag 14 maart bruin en zwart gebundeld per doos per doos reuzen bus 109 :n bus 4® 3 zware stukken pondsbus 2 doosjes 4® metaal plastic 50 x 60 cm extra sterk zak 4 rol extra, rose per stuk per stuk per stuk per stuk per zak 2 rollen SlJIC°nen1.V? de AH Wrijfwas en AH Metaalpoets. Die wonderbaarlijke siliconen leggen een waasje over het hout, uw zilver of koper, dat vuil afstoot en uw meubels, koperen ketel of zilveren asbak veel langer schoonhoudt dan normaal. Wasknijpers plastic krt. 12 st. 30 Huishoudzeep dubbel stuk 17 Sunlight-zeep dubbel stuk 27 AH-Schuurpoeder grote bus 35 Silvo Zilverpoets bus 54 tube 30 Brasso bus 54 pak 21 fles 56 Vicose-spons Enka 68 pak 24 wit damastrol 5 mtr. 3 9 geblokt rol 5 mtr. 25 nylon - 6 maanden garantie 50 SB pak 40 Crackfree pak 40 ep Selva 3 Stukken 75 alle bekende wasmiddelen zoals: Omo Pré Sunil Radion Vim Persil Dreft Drietex Echfalon Henco Soda Castella (actief witparels vaatwas wolwas) Lux zeepvlokken Lodahne Gradix Presto Snel Mir Dubro enz.

Allerhande | 1959 | | pagina 2