JOEKIE VAN DER VALK Jc VIS EN VISSEN -„Fijn!- /or Bedankte voor de Bluebell- Regels zijn er om nageleefd te worden Twee ons peulvruchten per man in de 14 dagen de van vitaliteit bruisende GASTENBOEK Is er kruid voor gewassen De wiAter is er! 1 Schijnwerpers aan, muziek, applaus! Hier komti Mr. G. N. Hyland Waarborg voor uiterste hygiëne in fabrieken Over snurken, snurkers en snurksters Wï KWAM U ER AF - ZEND UW ADVIES Wat de dokter ervan zegt! MELKGERECHT TOE! WONDERBAAR MAAR WAAR ja fijn!, roepen wij: de winter Kampioen zwaargewicht «Wil je nog, del ik de televisie alvast warm laat lopen, voordat ik wegga?" pOEKIE van der Valk verteltgraag over haar ouder lijk huis, waar de heer v, d. Valk als ervaren kunstcriti cus en journalist met ge mengde belangstelling het doen en laten van zijn kroost beziet; waar Jos. v. d. Valk, de enige zoon, op jonge leef tijd al cabaretprogramma's organiseerde om tenslotte als regisseur bij de televisie te belanden; waar de jong ste dochter, nu veertien jaar oud, al complete kinderboe ken schrijft en waar volgens Joekie zélf de Moeder van het huisgezin de enige normale figuur is, die de schaarse weekends, waarbij al dat woelige kroost weer eens thuis verzameld is, zo gezel lig kan maken. Hak op tak Dat is natuurlijk geen begin van een verslag over de levens loop van deze jonge en sinds een paar jaar zo succesvolle actrice, maar wanneer wij met haar zit ten te praten, is er óók geen begin. Zij vertelt en vertelt van al datgene, dat haar op dat mo ment invalt, impulsief, een beetje van de hak op de tak springend, maar altijd levendig, de essentie van alles, wat zij doet, direct onder woorden brengend en in klare taal overdragend aan de luisteraar en kijker, die in dit geval niet aan de radio of voor een t.v. toestel zit, maar tegen over deze lange en slanke jonge dame in een klein cafétje in Amsterdam. Dit ontmoetingspunt was een eerste vereiste, want haar volledig bezette tijd laat geen ander mo ment toe dan tussen de boodschap pen en de kapper op zaterdag middag. Dat is geen ijdelheid of pose, maar haar vele werk voor radio en televisie en sinds begin januari haar rol in het cabaret „Rimram" van Wim Sonneveld dwingt haar nu eenmaal tot een stringente indeling om ook tot enkele, heel weinige particuliere bezigheden te komen. Gelukkig heeft Joekie v. d. Valk een zeer verstandige verloofde (staffunctionaris bij Philips en een ter zake kundig adviseur ten op zichte van haar vrije-tijdsbesteding en haar werk op de planken) die haar in haar ambities voortdurend stimuleert. 9 Waar een wil is Met naaldhak mi één meter tachtig het toenmalige cabaret van haar broer Jos in de Kleine Comedie te Den Haag, maar de critieken maakten enige aanmerkingen op haar schoolfrans. Hetgeen een ge rede aanleiding voor haar was haar vader te bewegen om in een studie aan een Franssprekend con servatorium toe te stemmen. Die directeur heeft het geweten, dat Joekie een van zijn leerlingen was, vooral toen zij na drie jaren studie ontdekte, dat er een con cours werd gehouden, waarbij haar naam niet werd genoemd. Op haar verzoek om deelneming wees de directeur op de reeds gedrukte affiches en andere programma aankondigingen. Hij vergiste zich echter deerlijk in dat ijzeren willetje, dat achter dat naïef uitziende voorhoofdje van Joekie v. d. Valk schuilt. Daar werkt n.l een geruisloos motortje, dat van geen stoppen weet. Een week lang zat zij elke dag voor de kamei van deze directeur om hem te overtuigen van de nood zakelijkheid van haar deelneming aan dat concours. Na deze zeven dagelijkse plagen kon deze vermagerde man slechts met een vermoeid gebaar wijzen op het concours-affiche, waar op een strookje papier de naam Joekie v. d. Valk was bijgeplakt. De man is nooit helemaal meer de oude geworden, toen Joekie op dat con cours bovendien nog drie eerste prijzen wegsleepte! 9 Vele mijlpalen Het korte beroepsleven van Joekie v. d. Valk is .al bont ge noeg geweest en getuigt bovendien van een ijzeren doorzettingsvermo gen, hetgeen aan het roze truitje en de blonde haren daarboven tegenover ons niet zo direct te zien is. Achter dit zonnige en char mante uiterlijk en innerlijk zetelt binnenin nog een andere eigen schap, n.l. een onverzettelijk willetje om dat te bereiken, wat zij in dat blonde hoofdje heeft gezet, en een grote dosis werk kracht om de analyse van het kunstenaarswerk, en wel 10 inspiratie en 90 transpiratie, waar te maken. De eerste, die met haar door zettingsvermogen op vermoeiende wijze kennis maakte, was de Direc teur van het conservatorium te Luik, waar Joekie drie jaar zang en piano als bijvak studeerde. Met deze studie ving zij twee vliegen in één klap, want na haar kost schoolopleiding (jaren van grote rust in Huize v. d. Valk!) vierde zij weliswaar al enige triomfen in In een klein zaaltje, waarvan de grootste ruimte door een vleu gel werd ingenomen, zong zij een paar liedjes op een auditie voor Toon Hermans, die haar on middellijk voor zijn programma „Hartendwaa s" engageerde. En daarmee begon eigenlijk de opbouw van haar artistieke loop baan. Na een jaar bij Toon Hermans kwam zij bij W i m K a n, trad op in Benny V r e d e n's Radioprogramma Barend Bluf. Zij werkte mee met de radio-toernees van de VPRO en de NCRV, was medewerkster aan de serie „6 0 minuten boven de zes- t i g", het KRO-programma „D e Springplank" en zij is regel matig te beluisteren in het AVRO- cabaret „D a's een klein k u n s t j e". 9 Zingende zaag „Ik vond het natuurlijk heer lijk om een seizoen bij Wim Son neveld te werken, maar ik keek toch wel even op, toen hij me vroeg of ik een zingende zaag kon hanteren. Ik kreeg er in elk geval één jammerkreet uit en toen zeiden ze, maak er maar een scènetje van!" Nou, dat heeft Joekie gedaan en daarom zien de bezoekers van het DelaMar Theater elke avond een vreemdsoortige en langneuzige juffrouw op de meest ongelegen ogenblikken met een zaag het toneeltje oversteken In de stijl, die Joekie v. d. Valk eigen is, maakt zij ineens weer een sprong naar het vérleden nou ja, verleden „Die Bluebell-periode, dat was ook iets. Ik was aan het repe teren en toen zei iemand, dat ik juist het figuur en de lengte had voor dat beroemde show-ballet- gezelschap. Miss Bluebell kwam naar Amsterdam en ik kreeg een verrukkelijk contract aangebo den. 500 per week, natuurlijk alle reis- en verblijfkosten vrij en ik zou allerlei landen in de hele wereld kunnen zien. Maar ja, als ik een contract onder mijn neus krijg, dan neem ik het altijd eerst even mee naar huis om het heel goed door te lezen en ten slotte heb ik het toch maar af geschreven. In zo'n showgroep verstar je tot een bepaald genre en ach, dan was er nog de aan kleding, die wel een beetje luchtig was 9 Appelflauwte Wij voelden direct aan, ook zonder verdere woorden, dat zo'n stap inderdaad wel heel bijzondere konsekwenties voor een jong meis je met zich brengt. Wij kunnen ons echter ook wel voorstellen, dat de beroemde Miss Bluebell in haar Parijse appartementen bijkans een appelflauwte kreeg door die afschrijving, want er zijn voor die beroemde groep duizenden candi- daten en bovendien zijn de aan trekkelijke jonge meisjes met talent en een voorgeschreven lengte van 1.80 m. (met een naald hak bereikt Joekie dat net!) niet zo dik gezaaid. Bij al dat drukke werk spijt het haar wel, dat zij haar lievelings- sport, althans voorlopig, heeft moeten opgeven, n.l. het paard rijden. Maar in het contract met Wim Sonneveld komt een uitdruk kelijke bepaling voor, dat zij het hele jaar niet op een paard mag zitten. Tja, een ongeluk zit in een klein hoekje, al zijn wij ervan over tuigd, dat Joekie als ruiter niets zal overkomen. Gelooft u ons, als Joekie eenmaal in het zadel zit, dan zit ze! R.G. N.HYLAND, onder directeur van de British Columbia Packers ver koopt vis. Niet zo maar een kabeljauwtje hier en een scholle tje daar. Nee, miljoenen en nog eens miljoenen vissen in hoofd zaak zalm en ook tonijn. Over de hele wereld. De vis die mijnheer Hyland ver koopt, is ingeblikt en iedereen, ook hier in Nederland, zal het merk op die blikken wel kennen: C1 o v e r Leaf. Ja, precies, Cana dese zalm in blik. De heer Hyland is op het ogen blik op een wereldreis om eens te zien hoe zijn visjes het over de hele wereld doen. Dezer dagen was hij in Zaandam, op net hoofdkan toor van Albert Heijn voor bespre kingen met de inkoopafdeling van dit bedrijf. „De Nederlanders zijn een ge disciplineerd volk", vindt de heer Hyland. „Het is bijzonder prettig om met hen zaken te doen, omdat je eigenlijk altijd op hen kunt rekenen". Wat me hier nog meer op valt? Het schone en correcte uiterlijk van de steden en dor pen. Ook een uitvloeisel van die haast spreekwoordelijke zin voor orde. Trouwens wij merken dit ook in Canada, waar wij de allerbeste ervaringen opdoen met de geëmigreerde Nederlanders". Tijdens zijn wereldreizen om al die vissen te verkopen (alleen al in 1958 tien miljoen zalmen) neemt hij zijn gezin (vrouw, zoon en dochter) per foto in zijn porte feuille mee. „Ik ben overigens blij", zo ver telt hij, „er nu eens even uit te zijn. Mijn zoon (15) studeert namelijk saxofoon. Er is één ding dat mij ieder jaar weer opvalt, als ik in zo'n vier weken tijds de gehele wereld doorkruis: zaken doen draagt er toe bij, dat volkeren elkaar beter gaan begrijpen. Het zou best eens zo kunnen zijn dat de kans op wereldvrede groter werd, naar mate de wereldhandel zich uit breidt." En mijnheer Hyland zo vra gen wij ten slotte, als hij de deur van AH's inkoopafdelingen wil binnengaan wat doet u eigenlijk als u thuis bent, wat is uw hobby? „Vissen", antwoordt hij droog: „Vissen, maar met de hengel en op forel; want in mijn vrije tijd kan ik geen zalm meer zien". ]_|AAST alle produkten in Albert Heijn's fabrieken worden automatisch vervaardigd en verpakt. Er blijft echter altijd werk over, dat alleen door mensen handen kan worden verricht. Hygiëne is en blijft daardoor in een levensmiddelenfabriek zeer belang rijk. Hygiëne in de ruimten, waarin de levens middelen worden vervaardigd en verpakt, maar ook en vooral, hygiëne op lichaam en kleding van de mens, die in de fabrieken werken. Mr. Hyland. 10 miljoen zalme vissen als hobby Een normale snurker weet het hele huis te doordringen met zijn gezaag: een super-snurker kan zich tot binnen een straal van 150 meter duidelijk hoorbaar maken. Mensen, overdag voor zien van een bedeesd stemmetje, blijken zich in de slaap te ont poppen tot verschrikkelijke bromberen die haat en woede opwekken bij buren en verwan ten. Snurken heeft te maken met de hui.g. Niet met de stembanden. Spieren van verhemelte en huig ontspannen zich en beginnen mee te trillen met de ademhaling. Soldaat Ramon Rodri guez van het Amerikaanse Air Transport Command kreeg een slaaphut (bestemd voor 38 man) voor zich alleen om daarin te snurken: de anderen konden het niet bij hem uithouden. Aanvragen tot echtscheiding zijn uit snurken voortgekomen; de rechter zat er lelijk mee in zijn maag. ,,Tot op straat is hij te ho ren", zegt de eiseres. Amerika heeft, zoals spreekt, al weer een Club van Snur kers opgericht, bestaande uit lieden wier huwelijksleven door hun slaapgerucht verstoord werd. In 1921 diende een lid van de I Wetgevende Vergadering van de Staat Oklahoma een wetsontwerp i in waardoor snurken, indien na één uur 's nachts, hinderlijk voor de buren, strafbaar werd gesteld: een boete van 20 dollar voor de eerste overtreding en een van 200 voor de tweede. 'IJ VRAGEN ons af of ook de Nederlandse huisapo theek middelen kent tegen snurken. Wij zijn ervan over tuigd dat met een afdoend middel vele huismoeders (en ook vaders, ja!) geholpen zou. den zijn. Zend uw advies eens in! De beste adviezen zullen wij publiceren in AllerHande en (misschien) zelf ook eens toepassen; wijzelf hebben ver wanten die het des nachts ook nogal eens bont maken. Dan helpt alleen bonken op de muur. Adres: Ciska Verheul, Harstenhoekweg 189, Scheve- ningen. enige tijd later opnieuw om te be danken. Zij was genezen! Maar doordat zij zo vele adviezen had opgevolgd wist zij niet met zeker heid te zeggen welk middel af doende was geweest. Zij geloofde echter dat haar genezing had ge legen in het recept dat voor schreef om vóór het naar bed gaan een lepel glycerine in te slikken en tweemaal daags de damp op te snuiven van een lepeltje laurier-rum in een glas heet water. Na de maaltijden wel te verstaan! In de meeste gevallen zijn het meisjes, die werken met de in dit opzicht meest kwetsbare artikelen, bonbons, chocolade, ban ket e.d. Op het moment dat deze meis jes in dienst komen van AH wijst de sociale verzorgster hen op het grote belang van hygiëne in een levensmiddelenbedrijf. Zij overtuigt hen van de nood zaak twee keer per dag schone witte handschoenen aan te trek ken, een schone witte muts op te zetten, een schoon wit jasschort te dragen, regelmatig gebruik te maken van de douches, die deze meisjes ter beschikking staan en vooral vaak de handen te wassen. Veel water en zeep Overal in de fabriek zijn bete gelde was- en kleedruimten inge richt, voorzien van grote fontei nen en op vele afdelingen zijn wastafels aangebracht. Zeepautomaten zorgen ervoor dat niemand ooit verlegen is om een stukje zeep en van niet helemaal brandschone handdoeken is geen sprake, omdat er in de gehele fa briek papieren exemplaren wor den gebruikt. Pasklaar rollen deze handdoeken uit de automaten en écn keer ge bruikt gaan ze In de prullenmand. Opschriften Op vele plaatsen in de fabriek hangen opschriften, die de meis jes eraan herinneren dat ze in een levensmiddelenbedrijf werken en dat hygiëne van het grootste be lang is. Bovendien controleren de afde lingschefs en -cheffinnen regelma tig de jasschorten, mutsen en handschoenen van de meisjes. Twee keer per dag trekken de meisjes schone handschoenen aan en de schorten worden verwisseld zo vaak dat nodig is, in de mees te gevallen twee keer in de week. Schoonmaakbeurt Tegen het einde van iedere werkdag maakt het personeel zijn eigen werkruimte schoon en hier voor worden speciale schorten (sloofjes) uitgedeeld. Zaterdagsochtends is de grote schoonmaakbeurt. Natuurlijk is ook de fabriek zelf op zo groot mogelijke hygiëne ingericht. Be tegelde vloeren en muren en overal ronde hoeken, waarin geen stofje achterblijft. JIEVER te veel dan te weinig. Overal in de fabriek zijn wasgelegenheden gebouwd en bovendien herinneren opschrif ten de meisjes eraan, zoveel mogelijk haar handen te wassen. A.-H. REPEN worden met geen vinger aangeraakt. Een houten lineaal zorgt ervoor dat de repen netjes op een rij in de verpak kingsmachine terechtkomen. Deze ver doorgevoerde hygiëne vraagt van de jonge meisjes heel wat opofferingen. Geen meisje vindt het leuk heur haar de hele dag te verbergen onder een witte muts. Lange nagels en nagellak zijn in verschillende afdelingen niet geoorloofd en een nieuw truitje of bloesje wil iedereen graag laten zien, in ieder geval veel liever dan een alles verhul lend wit jasschort. Maar de maatregelen op het ge bied van de hygiëne zijn onverbid delijk. Daar zorgen de afdelings chefs, de sociale verzorgster en de verpleegster wel voor. ERWTEN EN BONEN worden in vrijwel alle landen ter wereld regel matig gegeten. Dit wil niet zeggen, dat men ook overal dezelfde soorten verbouwt als bü ons; de sojaboon bijvoorbeeld in Oost-Azië een volksvoedsel kent men in Nederland nauwelijks. Met gepaste trots kunnen w(j zeggen, dat de in Nederland verbouwde soorten peul vruchten tot de allerbeste worden gerekend. Alleen daarom al doen we er goed aan, ze regelmatig te gebruiken. De voedingswaarde van peulvruchten is zeer groot. Zij ont lenen deze voornamelijk aan hun hoog gehalte aan eiwitten (ruim 20 gram per ons) en aan B-vitamines. Groene peulvruchten (groene erwten en linzen) bevatten, behalve vitamine B, ook vitamine A. Eiwitten zijn voor de menselijke gezondheid van belang, omdat ze bestaan uit kleinere moleculen: aminozuren; deze aminozuren vor men in het lichaam de bouwstenen van de levende weefsels. Het eiwit, dat in peulvruchten voorkomt, be vat andere aminozuren dan het ei wit van de melk. Het is daarom aan te bevelen, na de peulvruchten- maaltijd als dessert een m e 1 k g e recht te kiezen. Het eiwit uit de peulvruchten en dat uit de melk vormen tezamen namelijk een ide ale combinatie van aminozuren! SPEK ERBIJ Omdat peulvruchten, naast veel eiwit, slechts weinig vet bevatten, kunnen ze met vet spek e.d. worden gecom bineerd, zonder dat de maal tijd onevenredig rijk aan vet wordt. U weet misschien, dat de te grote vetrijkdom van de gemiddelde Nederlandse voeding ongunstig voor de gezondheid is, vooral bij mensen, die „zittend" werk verrichten. Bij de peulvruchten moet in ieder geval een groente worden geserveerd: de ver schillende groenten bevatten voedingsstoffen, welke niet in erwten en bonen voor komen. MET GROENTEN! Combinatie van peulvruchten met aardappelen, vlees of spek mag gerust geschieden, doch is niet noodzakelijk; combinatie met groente daarentegen is onontbeer lijk, wil de maaltijd aan moderne gezondheidseisen voldoen! Het tweede belangrijke bestand deel van peulvruchten, het vita mine B (eigenlijk moeten wij zeg. gen: de vele componenten van het B-complex) vervult in het lichaam talloze vitale functies. Zonder vita mine B kunnen nóch de zenuwen en de spieren, nóch het hart, nóch de lever functioneren. Vooral mensen, die gewend zijn w i t brood te eten. omdat zij niet van bruin brood en roggebrood houden, dienen hun vitaminen B- behoefte te dekken door regelmatig gebruik van peulvruchten. Vita mine B is het vitamine, waaraan het gemakkelijkst een „geheim" te. kort ontstaat. Wij bedoelen hier mee, dat er dan nog geen echte ziekteverschijnselen optreden: de dokter kan de diagnose „vit B- tekort" daarom ook niet stellen, maar men voelt zich toch moe, lus. teloos en prikkelbaar. Een ver rassende verbetering ziet men in deze gevallen, wanneer de „pa tiënt" tot het tweewekelijks ge bruiken van peulvruchten over gaat. EXTRA Van belang is het nog te weten, dat mensen, die de overigens voortreffelijke! gewoonte hebben bier of wijn aan tafel te drinken, alsmede personen, die door hun beroep regelmatig alcohol gebrui ken, extra vitamine B, dus ook extra peulvruchten, nodig hebben. Hetzelfde geldt voor mensen, die veel snoepen een minder voor treffelijke gewoonte. Tenslotte noemen wij de aanbe volen hoeveelheid peulvruchten per twee weken (1 peulvruchtmaaltijd per 2 weken) Volwassenen 200 gram Personen van 1420 jaar 225 gram 9—14 200 7—9 100 4—7 75 1—4 50 met extra B-behoefte 500 gram. Het betreft hier een ondergrens: minder is schadelijk, doch méér mag gerust! Ook voor kinderen be neden de leeftijd van één jaar 2ijn peulvruchten een waardevol en ge. bruikelijk voedsel; men geve ze dan echter ontdaan van de schil letjes, dus „gepeld". Het principe van de kunst matige afkoeling (de refri- geratie) werd het eerst ont dekt door Sir Humphrey Davy (17781829) die het als van geen belang" terzijde legde. Een Engelse ontdekkings reiziger, Sir Aurel Stein ont dekte een doorwaadbare plaats in een Tibetaanse rivier door het glinsteren van vijftiende-eeuwse Venetiaanse munten die daar uit de tas van een reiziger waren ge vallen en vijf eeuwen lang onontdekt hadden gelegen (1911). In de achttiende eeuw hoepelden de studenten van Eton in het openbaar. is er! Hoera en hoezee! Het kwakkelen moet nu maar eens uit zijn. Het moet mooi vorstig worden: daar houden wij van. Dan gaan d'ijzers onder, de ijs muts op en de wanten aan. Wij houden ervan als de ech te Hollandse winter mooi op trekt in de broekspijpen en ver volgens het beenderstelsel g e- heel binnendringt en daar dan, met scheuten en pijnen, tot de helft van augustus blijft zetelen. Heerlijk, ja! 1 Wij zijn dol op koude, want échte koude is gezond; daar heeft de volksmond maar heel groot gelijk in. Koude is gezond", zeggen wij dikwijls te gen kennissen en verwanten die maar pips voor zich uit zitten te kijken als hagel en sneeuw aan de ruiten ritselen en de zee meeuwtjes met ijzige voetjes op het ijs van de gracht staan, ter wijl, overal in den lande, de ton gen weer lustig vastvriezen aan brugleuning en fietsstuur. Zo is dat, lezer. Echte koude is gezond! Goed, gij krijgt er kloven van over het gehele lichaamde oortjes vriezen u allicht bij een fiets tochtje af en de kachel vreet, vréét eenvoudig brandstoffen en geld, maar toch is echte koude gezond. En de bacillen? Nu die dur ven hun gezichtjes niet te laten zien als het echt koud is. Zo dra zij de mond van uw mede passagier in trein, tram en bus verlaten teneinde zich met een kioade boodschap naar u te be geven, vallen zij, bevangen door de koude neer en kwikken niet meer en kwekken niet meer. Als het koud is is er nooit ie mand ziek; hebt u dat wel eens gemerkt? Nou ja: fikse rheuma en scheuten door de gehele rib benkast en trekkingen ook en bevroren wangpartijen, maar ziek, nee, niemand. Wél zo nu en dan een kwartiertje bevan gen van de koude: neervallen op de grond en de Gemeentelijke. Geneeskundige Dienst haastig aan komen rijden met oorklep jes voor en een sirene voorop, maar verder is er niets loos bij echte koude. Als het écht koud is dan gaan dus d'ijzers ook weer onder: d'ijzers! En dan wordt het, met een oud ochtendblad voor de borst, weer fiks haal-in, haal- uit en maar zwieren en zwaaien en als de teentjes eens een beetje bevriezen, nou wat dan nog? En zo is het precies eender met de neusspits. Daar kan men zonder, nietwaar? want, ver telt u eens, wat doet u eigenlijk met uw neusspits? NietsNiet eens kwispelen of wippen zoals een konijn; zo'n neusspits kan men best missen. Kom, lezer, kopje op: het wórdt wel écht lekker koud! Maak u de borst maar vast mooi nat en dan op de ijzers. Niets zo gezond als een echte Holland se winter, hoor! Dat zeggen wij altijd maar. Want als die cro- cussen zo vlug willen en het speenkruid al in februari staat te dringen dan is dat óók niets. Nee, het moet kraken! kra ken! Fijn!, roepen wij. A. ROEKOE ER wordt nogal eens smalend gesproken over het ge ringe aantal zenduren van de Nederlandse televisie verge leken met vele andere landen. Men kan ook hier de ont wikkeling niet tegenhouden, maar igij houden toch wel eens ons hart vast, wanneer wij denken aan Amerikaanse toestanden. Van de vroege ochtend tot de late avond is het beeldscherm gevuld en het gebeurt vaak genoeg, dat be kende muzikale shows zelfs in de ochtenduren worden uitgezonden. Twee van de bekendste sterren op dat gebied zijn Steve A lien en Arthur Godfrey en een televisie journalist hoorde eens in een gesprek een dame zeer ern stig gemeend zeggen: „Ik blijf 's avonds zó laat op om naar de Steve Allen show te kijken, dat ik 's morgens haast niet uit mijn bed kan komen om Arthur Godfrey aan te zetten!" Die situatie lijkt ons noch voor de vrouw des huizes noch voor haar gezinsleden erg begerenswaard en heeft de tekenaar van onderstaand cartoon misschien zelf enige bittere ervaringen op dit ge bied beleefd? FEBRUARI ALLERHANDE Zaaglust botvieren Genezen. Maar hoe j Een Londense krant heeft eens een overzichtje gegeven van de derde groep geneesmiddelen", j die der ..o u d e-w i j v e n-m i d- d e 11 j e s". Er was een ontroe- i rende ingezonden brief binnenge- i komen van een jonge vrouw die door haar gesnurk de hele fami lie elke nacht weer naar de be nedenverdieping joeg waar ze I geeuwend bijeengehokt bleven zit- I ten wachten tot de dageraad aan brak. Dit kon zo niet blijven en if de lezers geen oplossing wis- I en? 1 Er kwamen adviezen genoeg. Ze iepen van toverformules met ge malen apehaar en paddevoetjes tot hypnotische behandelingen toe. 1 Evenwel: de jonge vrouw schreef Meer dan m maal zo als een gewone, dikke reep. zwaar Neem een paar van die dikke Albert Heijn- repen in huis! Eén reep telt zes flinke parten fijne Delicata Melkchocolade en ieder part twee héle hazelnoten! 3 van deze forse JHHHü repen, elk met 12 m gebrande hazel- noten voor^BflP'' Amm Zie, als u de reep doorbreekt: in ieder part Z héle hazelnoten!

Allerhande | 1959 | | pagina 3