MODERN BEDRIJF AAN DE BOORDEN VAN DE OUDE ZAAN Küïïlt imaus Garantie - systeem thans twee jaar oud ssss iïïkis Albert Heijn aan Oost en West flIRIRJilllllll illPil iraiiai=i9iaiiBii| Alleen klanten iniiiiiiuiuiii V* nm lm 19 ÜSi 5»-* Wie enig AH-artikel niet élke cent waard aclit die men ervoor betaalde krijgt liet volle bedrag prompt terug ,DOE HET ZEEF' - DORADO Tentoonstelling op de Najaarsbeurs Recht op het heste van het beste Van misbruik geen sprake Parijse mode vlucht in roemrucht verleden Taille hoog; rokken kort ondanks ze Ifde verse collecties KOOP AH-KOFFiE NAAR EIGEN SMAAK 212 178 178 EEN SOEP UIT DUIZENDEN Albert Heijn N.V. Zaandam Aller pagina HOFLEVERANCIER No. 37 Augustus 1958 ::1 aas Trtssi mmmM lllllllllillllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllirr TWEE jaar oud is nu het garantiesysteem, dat Albert Heijn als enige in Nederland toepast. En het is een succes gebleken. Albert Heijn kan het zich niet veroorloven een onte vreden klant te hebben. Dat is altijd het devies geweest. Een moment van ontevreden heid bij de klant kan echter niet altijd worden voorkomen. Zij kan een blik worteltjes en doperwtjes kopen en 's avonds in de keuken tot de ontdekking komen dat er alleen worteltjes inzitten of dat het niet geheel vol is. Het gevolg? Mopperen op AH, die zulke blikken verkoopt. Het kan gebeuren dat de mayonaise niet uit de opening van de tube, maar uit een scheur over de lengte van de tube spuit. JN DE JULIANAHAL op het Croeselaanterrein te Utrecht zal op 2 september a.s. een „Doe het Zelf-tentoonstelling haar poor ten openen. Niet alleen 's morgens en 's mid dags, maar ook elke avond van 19.00 tot 22.00 uur is deze tentoon stelling toegankelijk. Op de tentoonstelling zullen op alle stands deskundigen aanwezig zijn, die juist tot taak hebben om de particulier zoveel mogelijk van dat bepaalde artikel te vertellen, hem te tonen wat hij ermee berei ken kan, op welke wijze hij de beste resultaten behaalt en hem te adviseren als hij met bepaalde pro blemen aankomt. En los van de stands wordt een groot demonstratiecentrum inge richt waar 's morgens, 's middags en 's avonds datgene wordt gede monstreerd, wat juist voor de zelf verwerker van belang is. Bovendien kan de belangstel lende bezoeker daar met vragen op allerlei gebied terecht. Hij kan zien hoe hij een zaag moet vijlen of hoe een deur wordt geplamuurd. Hij kan vragen stellen als: „Ik wou in mijn huis een kast maken, hoe moet ik dat doen?" enz. enz. De hele tentoonstelling wordt be heerst door één gedachte nl. de Doe het Zeiver vooruit te helpen. Daartoe werken de des kundigen samen van niet minder dan vijftig bedrijven, die materia len en gereedschappen voor „Doe het Zelf"-werk in huis en tuin in de handel brengen. De machine, die de blikken in de fabriek vult kan even weige ren en omdat de bussen automatisch worden gesloten kunt u dat ene blik op de misschien 500.000 treffen, dat alleen worteltjes be vat of niet helemaal vol is. Een deeltje van het materiaal waaruit de tubes voor uw mayonaise worden gemaakt, kan een klein foutje vertonen en misschien koopt u juist die minder sterke tube. Wie krijgt de schuld? Albert Heijn. En terecht, want u hebt recht op het beste van het beste en u hebt voor een tot de rand gevuld blikje betaald. Daar is nu het garantiesysteem voor ontworpen. Inplaats van u kwaad te maken, stapt u de volgende ochtend naar uw AH-filiaal, vertelt wat u is overkomen en u krijgt een nieuw blik of een nieuwe tube. Ieder produkt bij Albert Heijn, dat niet voldoet aan de hoogste eisen, kunt u. zonder zich ook maar een moment bezwaard te voelen, terugbrengen en u krijgt een nieuw. Of het rju een ei is, dat kapot in het doosje ligt, of een gescheurde zak nibb-its, u krijgt een ander ei en nieuwe nibb-its. Het kan immers wel eens voorkomen, dat een tijdens het vervoer gebroken ei aan de aan dacht van de winkelbediende ontsnapte of dat een zak nibb-its even ergens achter is blijven haken. Er werken per slot van re kening mensen in de filialen en geen robots en waar gewerkt wordt kan een fout worden gemaakt. Alle artikelen worden ver scheidene keren gecontroleerd, maar het is mogelijk dat er een op de duizenden keren iets aan de aandacht ontsnapt. En dat u precies dat aan de aandacht ontsnapte artikel mee naar huis neemt. Toen Albert Heijn, als enige in Nederland, het garantiesysteem instelde, stond men er in vakkringen erg sceptisch tegenover. „Daar wordt misbruik van gemaaktwas men van oordeel. Na twee jaar werken met het garantiesysteem is wel gebleken dat er van misbruik geen sprake is. £*N hier de schalkse Caroline Gelukkig hoeft er van het garantiesysteem niet vaak gebruik met een sportief ensemble van te worden gemaakt, maar mocht het voorkomen dat u niet voor corduroy in groene nuances. 100 pet. tevreden bent over een produkt dat u in een AH-filiaal Créaties Roger ei Gallet hebt gekocht, brengt u het terug en u krijgt een ander! j Bcrutique-Frivolités. HET LEVEN in Frankrijk is al tientallen jaren niet meer rooskleurig te noemen. Politieke verwarring, economische crisis, verlies van vertrouwen in de toekomst, zijn in meer dan ruime mate het deel geworden van het land dat op talloze gebieden eens toonaangevend was. Natuurlijk bet Franse „esprit", gelukkig voor de wereld, leeft nog. Het gevoel voor stijl, de smaak en de onnavolgbare élégance verrassen steeds weer en dat is ook een van de redenen waarom de mode, zoals die in Parijs ontstaat, voor alle landen van belang is. Des te opvallender is de gemeenschappelijke vlucht uit het heden, naar de tijd van het roemrijke Directoire en Empire (Napoléon I), die door bijkans alle couturiers ondernomen werd. De algemene kenmerken van de Parijse mode in het nieuwe seizoen, zijn: de taille is heel hoog, de ceintuurs zijn zeer alle japonnen overdag comple teert met een uitermate kort jasje. Het is jammer dat hij de een voud, de strengheid van lijn, niet consequent heeft volgehouden. Vanaf de eerste cocktail-japon ver liest hij iedere beheersing uit het oog en tuigt zijn mannequins op met schitteringen van machtig bor duurwerk en een ontzettend teveel aan bijoux. Het is zo'n teveel dat de arme mode-redactrices uit deze show kwamen met een gevoel murw ge slagen te zijn. Hoe zeer voelt men het enorme gemis aan Christian Dior met zijn feilloze meesterhand. En hoe zeer mag men een jongeling als de St. Laurent beklagen om de ontzettend zware taak die hij op de schouders draagt. Hopelijk zal hij bij een volgende collectie de juiste noot weten te treffen! Kies uw eigen kleur! Kies uw eigen smaak! GOUDMERK, vol-aromatische koffie pak netto 250 gram ROODMERK, mild krachtige koffie pak netto 250 gram 6R0ENMERK, mild geurige koffie pak netto 250 gram PAARSMERK, pittige koffie ALBERT HEIN] AH heeft de 4 lekkerste koffies! dan elk ander kwaliteitsmerk! pak netto 250 gram 148 10 voordeliger in prijs SPECIAAL VIERSMAKENPAK waarin het gehele smaken-assortiment van AH is ver tegenwoordigd: 4 zakjes van 62Vz gram elk: goudmerk, roodmerk, groenmerk, paarsmerk. Om snel en gemakkelijk uw eigen smaak te ontdekken. breed, de schouders zijn sterk verbreed en rondde rokken zijn kort, de mantelkragen zijn heel hoog en ver van de hals af staand, de armsgaten zijn zeer wijd. heel laag en de mouwen zijn kokervormig. De hoeden zijn omvangrijk en massief of van uiterste. speelse luchtigheid, meer een hoofdtooi. Wanneer men nu ziet op welke wijze iedere couturier deze gege vens heeft verwerkt, dan kan men M niet anders dan verbaasd zijn over W. I de buitengewone verscheidenheid, die aan de mode-redactrices van de hele wereld werd getoond T* wc Ik wil u wel vertellen, dat wat wij zagen voor het merendeel der vrouwen meer dan moeilijk te dra- QAROLIEE. de snoezige man- gen is. Laten we nu maar eerlijk nequm van Roger et Gallet, zijn: we mogen wel weer wat fi- draagt een allerliefste nachtjapon guur hebben, maar het merendeel met bijpassende peignoir. Uitge- I der vrouwen heeft nu eenmaal voerd jn fijne Zwitserse katoen. teveel. En dat is met eens een j kwaal van de Nederlandse vrou- wen, het is een vrij algemeen ver schijnsel. Naalddunne figuren De couturiers werken bij voor keur voor naalddunne figuren, zodat zjj zelf precies kunnen aan geven, hoeveel figuur aangeduid zal mogen worden en daar begint dan het probleem wanneer een gewoon mens deze creatie wil dragen. Het grote nieuws in Parijs is het feit dat de jonge Yves St. Laurent, de rokken drastisch heeft verlengd, ze zijn overdag 36 cm van de grond, terwijl de geklede- en avondtoiletten va riëren al naar gelang van het uur en de gelegenheid waar ze gedragen worden. Dit geeft met de sterk verhoogde taillelijn, een zeer bijzondere verhouding aan al zijn creaties. Vooral wanneer 1 QM onder een hoedje te vangen. I men in aanmerking neemt dat hij J f-"*>*»•»> fnvtiUn- rinnnn A Kaaspakhuizen B Ontbijtkoekbakkerij C Expeditie en Magazijnen D Beschuitbakkerij Biscuitbakkerij Banketbakkerij E Koffie- en Pindabranderij F Thee - Grutterswaren Peulvruchten G Chocoladefabriek H Suikerwerkfabriek J Vermicellifabreik K Limonadefabriek L Kleedlokalen A/AN de oude Zaan af gezien, waar het pontje de bezoeker met een sierlijk boogje overdraagt, rijst, als een enorme wand, het fabriekscomplex van Albert Heijn op aan de Oostzijde. Aan de Westzijde van de Zaan liggen hoofd kantoren en administratiegebouwen. Als een aanvulling op de omschrijving onder de foto, volgen hier enkele uitgebreide gegevens omtrent het gebouwencomplex aan de Oostzijde. A Dit is het reusachtige kaaspakhuis waar op eindeloze rekken dui zenden kazen rijpen. Hier ook worden zij behandeld en verzorgd. Achter het kaaspakhuis bevinden zich de blikkenwasserij, de opleidingsschool voor bedienden, chefs, kassières etc. en tevens de zetel voor de por t ie r, de ingang aan de wegzijde van het fabriekeneomplex. Hier de volautomati sche Ontbijtkoek- bakkerij, van deeg tot verpakte koek met de modernste machines. Ook de afdeling waar men cakes bakt en straks weer boterletters en boterstaven bereidt. Q Dat zijn de afdelingen over praktisch de ge hele begane grond, waarin de centrale expe ditie is gehuisvest, welke de rechtstreekse verzen dingen naar de filialen verzorgt. Hierin wordt ook de retour emballage, ledige flessen, potten, kisten, enz. ontvangen. J) Hier treffen we aan de Banketbakkerij. De wieg van de befaamde Zaanse koeken, allerhande koekjes, sprits, speculaas, enz. De Biscuitfa briek. waar men niet alleen bakt, maar tevens machinaal verpakt. De Beschuitbakker ij met zijn produktie van duizenden rollen beschuit per dag. E en F Dit is de Plaats waar de moder ne Koffiebrande- r ij en zich bevinden met de volautomatische super branders. volkomen zonder menselijke bediening wer kend, Er komen ook de Rechts cle bekende mannequin van Lanvin Castillo: Danny. Beide hoeden zijn zeer gekleed. heerlijke, vers gebrande pinda's vandaan, Verder zijn hier de The e af d e- lin g en die der Peul vruchten. De koffie en thee worden hier verpakt, de pudding, de maizena, de rijst, honing, gember. chocoladepasta, enz. enz. Hier razen de machines die de tiendui zenden pakjes per dag vullen voor de steeds toe nemende vraag van de winkels. Onder dit com plex strekt zich de mach tige Wijnkelder uit. waar de wijn uit fust op flossen wordt gebotteld. Aan de wegzijde de Chocola defa- b rie k: cacaobranderij, malerijvormerxj, glaceer- afdeling, waarin met de meest vernuftige en mo dernste machines wordt gewerkt. Kortom. van boon tot kostelijke eind product in velerlei vorm de chocolade wordt bereid. (Reven, tabletten, bonbons, pastilles, oublies, choco lade hagel, cacaopoeder, enz.). pj De Suikerwerk- fabriek. de fondant- afdeling, die der vruchten- koekjes. der dropsoorten en wat verder al niet. De afdeling waar de toffees, de drups, de hopjes, de pepermunt, de dragees en wat nog meer aan heerliiks bestaat, wordt gemaakt. In hetzelfde gebouw ook de verpakkingsafdeling. Hier worden per dag de duizenden rollen peper munt, de zakjes met heer lijke versnaverxngende millioenen drups, toffees enz. ov de modernste wijze verpakt. J In dit gebouw werkt de Vermicelli- fabriek.- waar onder toezicht en leiding van een Italiaanse expert op dit gebied, een hyper moderne installatie, be halve tijdens de week einden. dag en nacht con tinu produceert. Vermi celli, spaghetti, macaroni, tonnen per dag. De Limonade- en Advoc a*a tfabriek, waar in het hoogseizoen zomer voor de limonade. Kerstmis en Pasen voor de advocaat) een enorme drukte heerst. De auto matische bereiding- en vulmachines zorgen echter ook hier voor een vol doende bevoorrading. Hygiëne is een eerste vereiste in het AH be drijf. Voor kleedlokalen met daarbij behorende douches zijn daarom ruime plaatsen ingericht. Op de Hogendijk (niet zichtbaar op de foto) ligt het machtige Ce nt r aal M a ga z ij n waar alle ar tikelen die niet in eigen fabrieken worden gefabri ceerd of die geïmporteerd worden, opgeslagen zijn. In de gebowwen op de foto zijn ook nog onderge bracht de Technische afdeling; deze instal leert, verzorgt en onder houdt de machines. Het geweldige machinepark van AH vergt een uiterst deskundige staf en grote werkplaatsen. De Bouw kundige afdeling, tekenkamers, timmer- en schilderswerkplaatsen, waar allerlei werkzaam heden ook voor de win kels worden verricht. Het Ketelhuis waarin uit een oogpunt van hygiëne de ketels volautomatisch met olie worden gestookt. Ook het Papiermaga zijn waar al het verpak kingsmateriaal, zowel voor machinale als handverpak king. emballage, etc. is opgeslagen, wordt hier ge herbergd. alsmede de be drijfskantor en. Dicht bij het fabrieken eomplex en magazijncom plex ligt het fraaie Oni- spanningsgebou W, dat tevens een inter naat bevat voor per- soneel-in-opleiding. Een soep uit duizenden, dat is de Edel- preisoep van Knorr. een voor treffelijk Zwit- sers fabrikaat, dat bepaald een verrijking van het soepenassorti ment betekent. U kunt er echter de „duizend- en-eenste" soep van maken, door er nog wat aan toe te voegen. Zelf doe ik dat als volgt: op één zakje neem ik twee a drie verse preien, een handvol fijn gehakte peterselie en twee kleine kool-rabie-knollen. Wan neer die er niet zijn. neemt u een kleine selderij-knol. De knol wordt na het schoonmaken zeer fijn gesnipperd, de prei goed ge wassen, in heel dunne plakjes gesneden. In plaats van water neem ik een liter vers getrokken bouillon. In die bouillon kook ik de prei en de stukjes knol gaar. dan roer ik de inhoud van het zakje Edelpreisoep met een weinig water aangeroerd, door de bouillon, die dank zij prei en knol. heerlijk geurt! Ik laat de soep de vereiste tijd doorkoken en doe er vijf minuten voor het op doen, de peterselie bij. Op het mo ment van opdienen, roer ik er van bet vuur een stukje roomboter door. Ik serveer ze dan met een knap pend broodje, maar ik kan me voorstellen dat gebakken brood dobbelsteentjes er verrukkelijk bij zullen smaken. Deze Edelpreisoep is bepaald geschikt om een vorste lijke tafel eer aan te doen!! CISKA VERHEUL pagina

Allerhande | 1958 | | pagina 1