Wanneer is uw kopje koffie u het meest welkom? /$3 Zeg, Ciska Jioffie drinken onder het motto: Nederlandse modeontwerpster verricht baanbrekend werk m NIEUWE MODELIJN KOMT ALS GEROEPEN Een jaar lang gratis AH-KOFFIE-PRIJSVRAAG Dit zijn de prijzen! Voor 995 winnaars Voor 5 winnaars een jaar lang gratis koffie drinken, Nieuws over Nieuwigheden VOORWAARDEN UITSLAG DER VAKANTIE PRIJSVRAAG HET RECEPT VAN HUGH JANS: Lamsbout met honing W: Deelnemingsformulier 3 4 6 'n Babytje op komst en toch goed gekleed! SMÖRREBRÖD maakt broodmaaltijd tot een smulpartij Overal en altijd.... Carla hield het bij Groenmerk SP APRIL ALLERHANDE KOFFIE is bij wijze van spreken op alle uren van de dag welkom, maar toch zijn er van die momenten op de dag waarop men een kop koffie als het summum van verkwikking beschouwt. Die „close-ups" staan hieronder afgebeeld, zes in getal. U voelt natuurlijk al waar we heen willen; een AllerHande zonder een gezellige prijsvraag zou geen AllerHande zjjn. Ziehier wat 11 moet doen: ga aan de hand van de te keningen na op welk tijdstip van de dag voor u, per soonlijk, uw kopje koffie het meest welkom is! Die keuze zet u op de eerste plaats. Vervolgens bepaalt u uw tweede voorkeur en zo gaat u het rijtje langs totdat u alle situaties hebt gerangschikt. Vul deze rangorde op onderstaand formulier in, neem nog een kopje AH- Koffie-naar-uw-eigen-smaak en post uw brief! Een deskundige jury heeft reeds een bepaal de rangorde vastge steld, welke bij N ota- r i s M r. F. A. de G el- der te Amsterdam is gedeponeerd. Deze rangorde is uiteraard bindend. De inzenders- (sters), die een rangorde hebben ingezondenge lijkluidend aan die van de jurykomen in aan merking voor de 1000 koffieprijzen Klokje van 11 koffie-Hjd. Een heerftjk „kopje" bij het lunch natuurlijk koffie I Middagbespreking: dat smaakt! laltijd: Het hoogtepunt van het feest: koffie! elk een viersniakenpak AH-Koffie a 250 gram waarin de vier soorten van het nieuwe AH-Koffie-assortiment (goud-, rood-, groen- en paars- merk) in aparte zakjes zijn ver tegenwoordigd. Zijn er meer dan 995 goede oplossers dan beslist het lot. dat wil zeggen: iedere week stelt Albert Heijn aan de gelukkige winnaar (es) een pak AH-Koffie a 250 gram (smaak naar keuze) gratis ter beschikking, en wel 52 weken achtereen. Deze 5 extra prijzen worden onder de inzenders van de goede oplossingen verloot! Fornuis in de kamer f£AMERBEWONERS, vrij gezellen, werkende vrou- wen, klein behuisden, opgelet! Een nieuwtje voor u en beslist niet alleen voor u. Een elektrisch kamerfornuis dat u op tafel, op het dressoir, op de boekenkast en zelfs op dat antieke laden- kastje kunt zetten. Niemand zal vreemd opkijken bij het zien van uw fornuis in de kamer. Hoogtens zal men vragen of u een nieuwe pick-up of radio hebt. Zo ziet het er nl. uit, het heeft ongeveer dezelfde afmetin gen en is in twee kleuren ge spoten: grijs met blauw, groen of bruin. Wie de deksel oplicht, ziet een rechthoekige elektrische kookplaat, waarop drie pannen ,passen. Aan de voorkant gaat een klep open en daar is de oven, tot precies hetzelfde in staat als de oven van een groot fornuis. Vóór de maaltijd is de Trivet, zoals de Engelse fabrikant Tri city, zijn produkt noemt, een fornuis, aan tafel een réchaud, om alles, van soep tot koffie, op warm te houden. Wafelbakker TV ENT u dol op wafels, maar -L) houdt u niet van geknoei met een wafelijzer boven de gasvlam? Alleen inzendingen op aan de voet van deze pagina afgedrukt deelnemingsformulier zijn gel dig. Dit deelnemingsformulier op de blanco-zijde van een gefran keerde briefkaart plakken of in gesloten enveloppe als brief in zenden. Adresseren aan: Koffieprijs- vraag Albert Heijn, Postbus 1240 Amsterdam. Inzendingen moeten zaterdag 3 mei a.s. uiterlijk 12 uur 's mid dags op bovengenoemd adres aanwezig zijn. De uitslag is bin dend. Er kan over deze prijsvraag geen correspondentie worden gevoerd. Personeels- en gezinsleden van Albert Heijn, N.V. zijn van deelneming uitgesloten. De vakantieprijsvraag heeft een stroom van inzendingen tot gevolg gehad. De door de jury vastgestelde rang orde luidde: D, G, E, C, F. B, A en de volgende inzend (st)ers hadden deze rangorde even eens bepaald: De namen der prijswinnaars zijn: Mevr. J. van Bergh, Willemstraat 9. Helmond; C. Clement, Loudelsweg 53. Bergen N.H.; A. den Dokker. Pr Mauritsstraat 104. Zwijndrechf; M. Eveleens, Beetsstraat 119, Den Haag; J. C. Everaars Sporry, Callepoelseweg 299. Arnhem; F. Goote Huisman, Lelie laan 3, Ermelo; A. van der Jagt, Gort straat 61, Middelburg; mej. A. H. Koene, Hommelseweg 350, Arnhem; mevr. H. Lammerr, Burg. van Rijn singel 9, Venlo; H. Metz. Rustenbur gerstraat 405; Amsterdam Z; L. E. Rempt Heerïng, Spoorlaan 3, Nun- speet; J. P van Rooyen, Fred. Hen drikstraat 51, Utrecht: G. C. H. Sluis, Averkamplaan 15, Utrecht: mevr. Van Sommeren. Medelsestr. 62. Tiel; J. H. Spiiker, Hoefkade 428. Den Haag; H. v. Steenbrugge, Bruynings Ingenhoes- aan 141, Voorburg; J Th. Tijssen. Rem- brarrdtstr. 24 Nijmegen; P. Verheugd Sorge, Oude Zeeweg n 76. Noordwijk- Zee; A. v d. Voet. Berkenlaan 29, Sassenheim: A A. de Vries. Joop Eyl- straat 6. Amsterdam W. Al deze prijswinnaars ont vangen per persoon 25. De gratis vakantiereis ter waarde van 300.beschik baar gesteld door de Nederlandse Reisvereniging. werd gewonnen door: G. C. H. Sluis, Aver kamplaan 15, Utrecht. KOKEN als hobby IJ ZIJN verder gaan zoeken naar mannen die als hard-werkende burgers koken als hobby hebben. Zo gauw ze zich de schort om de lenden hebben gebonden, veranderen zy als het ware van persoonlijkheid! Zo gingen wtf dan op zoek naar Hugh Jans, de bekende illustrator en car toonist en wij vonden hem in de Din- telstraat in de goede stad Amsterdam. Wij vielen maar meteen met de deur in huis en vroegen hem: Hoe bent u er toe gekomen om te gaan koken en dat met zo bijzonder veel kennis van zaken? Hij antwoordde: „Omdat ik eten zo lekker vind maar ik vind het bovendien gezellig om met mijn vrouw samen te koken." Zijn vrouw is overigens zelf een voortreffelijk kokkin. Wij zagen een buitengewoon gezellig inge- voor MINNEN richte woon-keuken, met alle pan nen voor speciale gerechten, met alle bijzondere snufjes waar man nen zo dol op zijn. Een van de lie velingsgerechten van Hugh Jans' Hier volgt het. De beren komen er op af Een heerlijk gerecht zelfs de beren uit het bos zouden komen wanneer ze deze geuren zouden kunnen ruiken! Immers honing is van oudsher der beren lekkernij. Het gerecht stamt oorspronkelijk van de Westkust van Amerika. Men neemt een lamsbout en wrijft deze in met peper (liefst vers gemalen in een pepermolen tje) en zout. Van dit laatste voor al met tè veel! Verder wrijft men de bout in met komijn en korian der, waarbij men tweemaal zo- HVGH JANS: AH-KOFFIEPRIJSVRAAG De rangorde KJ UI is naar mijn mening: (In deze kolom dus de letters A t/m F invullen, in de door u gekozen volgorde) Naam Adres Plaats Inzenden aan Albert Heijn-prijsvraag. Postbus 1240. Amsterdam veel koriander als komijn ge bruikt. Voorts wrijft men de bout met knoflook in, waarna men hem op een bakrek legt en dat weer op een bakblik waarin zich een bodem van ongeveer 2 cm. water bevindt. Nu gaat men de bout met honing insmerenvooral niet te zuinig! Men doet dit het best met een lepel. De oven in t Daarna gaat de bout de oven in, een oven die goed heet is: 450°. Na de eerste 15 minuten begint men de bout le bedruipen, na een half Excursieprogramma volgeboekt DE belangstelling van de zijde van huisvrouwen-organisaties e.d. voor het maken van een ex cursie naar de fabrieken van Al- bert Heijn te Zaandam is zó groot, dat met de beste wil van de we reld thans reeds geen enkel ver zoek voor dit jaar meer ingewil ligd kan worden. Men kan zich voorstellen, dat Albert Heijn dit allerminst prettig vindt, want in principe zijn alle belangstellenden hartelijk welkom. Het is evenwel onmogelijk voor de fabrieksleiding om net zoveel excursiegangsters toe te laten als er zich aanmelden, want door al die afleiding zou er in de fabrie ken niet rustig meer doorgewerkt worden. Het excursieprogramma moet jammer genoeg beperkt gehouden worden en voor dit jaar is het vol. Daarom moet ik u tot mijn spijt verzoeken geen aanvragen meer in te zenden, ciska verheul uur giet men er 3 eetlepels soja over en verlaagt de temperatuur van de oven tot 350°. Men braadt verder en giet er na een kwartier weer 3 eetlepels soja over. Men braadt de bout: 2530 minuten per pond en geeft nog een twintig minuten toe voor de zekerheid. Daarna haalt men hem uit de oven, ontvet de saus, voegt er een glas rode wijn bij, om ze los te maken en bindt ze een heel klein beetje met wat bloem. Bij zo'n lamsbout horen eigenlijk een zeer fijne soort Franse boon tjes, flageolets geheten. Heeft men die niet. dan neemt men witte bonen, die er eveneens uitstekend bij smaken. Zet dan een elektrisch wafelbak- ijzer op uw verlanglijst. Het be staat uit twee zware ronde of rechthoekige platen, scharnierend met elkaar verbonden, voorzien van wafelfiguurtjes. In beide pla ten zit een verwarmingselement. Stekker in het stopcontact, be slag tussen de twee platen en even later komt er een heerlijk verse, knappende wafel uit het ijzer. Voor ongeveer 35,bakt u zo uw eigen wafels. Weg-werp-fles -X. "VriEUW in de AH-filialen zijn IN een plastic weg-werp-flesje van Maggi en een familietube Prodent tandpasta. U bent gewend uw maggi in een bruin, glazen flesje te kopen, dat u, zodra het leeg is, weer in de winkel laat vullen. Met alle nare gevolgen van dien: het fles je wordt steeds kleveriger en on ooglijker. De maggi zit nu in een plastic fles, die u, wanneer de inhoud gebruikt is, kunt weggooien. Voor de nieuwe plastic fles, die bijna de dubbele hoeveelheid van de oude glazen fles bevat, betaalt u 0,70. De familietube Prodent tandpasta (die meer dan het dubbele van de normale tube be vat) kost 1,35. Grond voor kamerplanten -Jl. W/"EET u, dat in de zelfbedie- VV ningsfilialen van AH plas tic zakken met potgrond kunt kopen? Voor deze grond, die uit stekend geschikt is voor kamer planten en bloembollen, betaalt u per zak 35 cent. Eerst de baard JL. "X AN Tiger plastics is het plastic étui voor twee sleutels. Het is een klein, gekleurd langwerpig gevalletje met aan de korte kanten twee openingen. Men stopt er aan beide kanten een sleutel in, de kop het eerst, de baard 'het laatst. Een sleutel no dig? Even schudden en de baard komt naar buiten. Voor twee kwartjes hoeft men geen tas meer overhoop te halen of een broek zak te vernielen. Voor half aangebroken melk flessen heeft Tiger plastics een plastic afsluitdop, tegelijk schen ker (85 cent) Rijen, rijen, rijen, in een wagentje fRlOCAR is, eenvoudig gezegd, een stalen steel met handvat op twee wieltjes. Aan die steel kan men een bood schappentas bevestigen, inkopen gaan doen en thuis komen zon der een lamme arm. Men kan er de vuilnisbak op zetten en een wandelwagentje voor zoontje of dochtertje van maken. De enkele triocar kost 19,75, de boodschappentas 13,75 en het kinderzitje 12,75. N.V. Handel maatschappij v/h P. J. Schipper, Rozen straat 5153 in Amster dam verstrekt alle inlichtingen. yOOR de gelukkige gebeurtenis in heit gezin was de jonge vrouw in ons landje tot dusver eigenlijk erg slecht bedacht door degenen die voor de kleding van ons allen zorg dragen. Het gevolg hiervan was dat de meesten zo maar wat in hun oudste kleren bleven lopen en het meest vooruitstrevende dat gedragen werd was de wikkelrok die ten slotte toch nooit correct en over het algemeen gesproken heel onplezierig zat. Heel veel jonge vrouwtjes die zich in die periode van haar leven toch al niet zo zeker van zichzelf voelden hebben die ene japon of dat ene pakje dan ook menigmaal hart grondig verfoeid En hoe begrijpelijk. Stelt u zich eens voor dat u gedwongen zoudt zijn om vijf maanden lang dag in dag uit altijd maar hetzelfde kledingstuk te dragen! U zoudt het niet kunnen, u zoudt er erg gedeprimeerd door wordenu zoudt zich omdat de mogelijkheid tot luchten en reinigen ontbrak, onbehagelijk gaan voelen. Overgooier uit eeu katoenen cotelé met ver stelbare knoopsluiting aan de zijkanten. Zo wel met blouse of jumper als daarzonder te dragen. Hoeveel te erger moet dit dan niet zijn voor de vrouw die een kindje verwacht en die er vele da gen vermoeid en betrokken uit ziet tengevolge van de steeds ver der gaande lichaamsvervorming. Nieuwe wegen GELUKKIG Is er in ons land een vrouw, die door dit probleem dusdanig gegrepen werd, dat zij het is gaan bestuderen. Mevrouw Oeke Wieringa, die lange tijd in de Verenigde Staten ver bleef waar men voor de s. moe ders wél de geschikte kleding fa briceert, kwam tot de conclusie dat men het probleem altijd van de verkeerde kant benaderd had. Men ging bij ieder ontwerp uit van de normale figuur, zij ging echter uit van de figuur die tot het uiterste vervormd was en ont wierp daar prettige, goedzitten de en vlotte kleding voor. Zij be dacht hoe de rokken en jakjes in rokken in voor, die naar gelang de behoefte gewijzigd kunnen worden, maar waarvan de rok- zoom altijd perfect blijft zitten, ze hebben alle een slank-ma kend effect. Op deze rokken worden gezelli ge jakjes gedragen, elegant van lijn, speels van opvatting (het zijn immers meest jonge vrouwen die ze dragen!). Verder zijn er natuurlijk de pan talons die voor in huis de ideale dracht blijken te zijn voor de a.s. moeders. Als sportieve jonge vrou wen, zijn zij er immers aan ge wend pantalons te dragen en zij blijven dit dus gaarne doen. Het staat bijzonder vlot. De robe-manteau, de „mantel japon" is een andere zeer geslaag de créatie uit deze collectie even als de japon-schort, die door mid del van strikken op de rug geslo ten wordt. Men ziet het, er is keus genoeg. De huidige modelijn is natuurlijk zeer gunstig om „ver taald" te worden in deze kleding voor de a.s. moeders. Immers het recht- en losvallende jasje heeft het pleit gewonnen en wordt door de meesten van ons gaarne gedra gen. De materialen De materialen waarin deze zomer-collectie is uitgevoerd, zijn in hoofdzaak: een katoenen- cötelé met mooie brede ribbel, Jasje uit gestreepte katoenen drill. Op verschillende rokken te dragen. De speciale verwerking van het rechter bovenstuk en de aangeknipte mouwen geven dit Jak een zeer vlot karakter. te nemen waren voor de norma lere figuren en op deze wijze schoof zij haar kleren als legpuzz- les in elkaar. Weg waren op deze manier de tuitende, pwippende rokken die zo onflatteus zijn. Weg waren de kleren die onge makkelijk zaten en de draagster alleen maar displezier gaven en het gevoel dat zij zich eigenlijk niet vertonen kon! Mevrouw Wieringa heeft de fir ma M o d a r t bereid gevonden om haar ontwerpen uit te voeren en op die manier mogelijk 'e ma ken dat alle a.s. moeders er fleu rig, vlot en gezellig uitzien en gekleed gaan naar de laatste mo de. Rokken en jakjes De fa. Modart heeft dit voorjaar een bijzonder fraaie collectie uit gebracht. Er komen vier typen een katoen cotonisé (fraai glan zend materiaal), drill in een vrolijke streep, een grof katoe nen wafelpiqué en verder natuurlijk voor pakjes de fraai gedessineerde zuiver wollen kamgarens, de halfwollen kam- garens en speciaal voor rokken de „Dralon-wol"Dit is een produkt van de fa. Zaalberg en Modart heeft het alleenrecht van de verwerking ervan ver worven. Deze Dralonwol is licht, sterk kreukherstellend en in prachtige kleuren verkrijg baar. Naast alle hier genoemde materialen wordt ook nog lin nen verwerkt. Geklede pakjes En natuurlijk heeft men ook ge klede pakjes: cocktail-ensembles ontworpen, uitgevoerd in wol met zijde, fluweel, fraaie Jacquard weefsels e.d. Vanzelfsprekend, want de a.s. moeder zal zeker wel eens naar een partijtje gaan waar bij ze er natuurlijk graag goed uit wil zien! De kleuren waarin deze specia le modellen zijn uitgevoerd zijn zorgvuldig uitgekiend, ze spelen immers een zeer belangrijke rol. Ze moeten vooral fris zijn en drukke bloemdessins dienen ver meden te worden. ^/1E in zijn vacantie het weelderige en golvende land van Denemarken heeft bezocht moet kennis hebben gemaakt met smorrebröd, het nationale gerecht van de Denen. Zijn oorsprong moet worden gezocht in de buitenpartijen die men in Denemarken placht te geven. In de tuin stonden lange tafels gemaakt van ruwe planken op schragen, bedekt met damast tafellinnen. Van elk van de gasten werd verwacht dat hij iets meebracht om het feestmaal te doen slagen. Wat men meebracht werd op de tafels geplaatst. De gasten liepen langs deze tafels met een bord in de hand, dat zij vulden met alles wat hun smakelijk leek. Men begon altijd met brood, boter en haring. Daarbij hoorde een glas schuimend bier of een glas Aquavit, de nationale drank van de Denen. nieuwe en smakelijke beleggin gen. Het is haar trots het smorre bröd steeds weer anders klaar te maken en te versieren tot de ap- petijtelijkste hapjes. Smorrebröd heeft een vooraan staande plaats op het menu in Denemarken gekregen. Waar men ook eet, altijd komt er smorrebröd aan te pas. In restaurants wordt het veelal opgediend op de aloude wijze. Dat wil zeggen, de gasten betalen een bepaald bedrag, zij gaan naar de tafels waarop het smorrebröd is uitgestald en vullen hun bord zo vaak zij dat wensen. Smorrebröd komt op tafel in elk gezin. De Deense huisvrouw geeft het mee aan haar man die naar zijn werk gaat. Zij geeft het mee aan de kinderen die op school moeten overblijven. Onuitputtelijk is zij in het bedenken van steeds In deze rubriek laten wij onze het woord over allerhande de huisvrouw interesseren. lezeressen aan. derwerpen, die Ciska Verheul ontvangt gaarne uw brieven. Zij verzocht echter dringend deze te richten aan haar adres: Harstenhoekweg 189, 5cheveningen. EEN PITTIG BRIEFJE DAT er bij Ciska niet alleen brieveti met loftuitingen bin nenkomen. blijkt wel uit het vol gende briefje van een lezeres: „Ik ben werkelijk diep ge roerd door de inhoud van uw blad; en dan die royale zuinig heid. Mieters zég. Maar nu heb ik een klein tipje voor je: ais je je lieve waartjes prijst, bijv. 68 of 89, zet dan 6 of 9, dan weten de koninkjes klant ook wat je rekent, want zie je, koninkjes worden ook wel eens afgezet Deze lezeres heeft inderdaad ge lijk wat betreft de prijsjes die op de artikelen staan. In de toekomst zal er echter een stempeltje ge bruikt worden, waardoor net streepje dat onder cijfers moet staan duidelijker wordt afgedrukt, zodat er geen vergissing meer mogelijk is. Ik betreur het echter dat de schrijfster van dit pittige briefje vergeten heeft haar naam en adres op de briefkaart te ver melden. Nooit te oud om te leren Mevrouw H. v. L o o-K nol, Beukelsdijk44b. Rotter dam schrijft ons: In de allereerste plaats mijn hartelijke dank voor de waarde volle tips, in AllerHande vermeld. Ik heb verscheidene nagevolgd en met goed succes. Wat werkelijk fantastische resultaten had, was het opknappen van eikenhout. Ik heb nl. een geheel eikenhouten be timmering in een van mijn ka mers, heb direct na het lezen van uw voorschriften de ingrediënten in huis gehaald en toegepast. Ver bluffend in één woord. Alhoewel ik al dertig jaar huisvrouw ben, ik ben nooit te oud om te leren. TK wil u een compliment maken voor Albert Heijn's koffie- groenmerk. Zeer goede koffie, waar je een smakelijk kopje van kunt zetten. Wij hebben een hond van plm. 1 jaar oud die wjj kunstjes hebben geleerd. Hij kan vrouwtjes schoenen en zijn eigen riem halen en zijn bordje brengen. Het is ge woonte bij ons, dat hij 's avotids ook koffie krijgt. Mijn moeder had dit keer eens een goedkoper merk gekocht en daarvan 's avonds koffie gezet. Carla (de hond) kwam meteen met zijn bordje aandragen, om koffie. Mijn moeder gaf hem koffie met suiker. Maar hij dronk 't niet op. De hele week niet. Wtf peinsden: zou hij ziek zün? Maar toen we de volgende week weer met ons vertrouwd kopje Groenmerk koffie voor de dag kwamen, dronk hij gulzig! Zelfs een hond proeft dus verschil in koffie. Dus Albert Heijn's Groen merk koffie aan de top! De har telijke groeten van MARGA KRAKER, Korianderstr. 85, Eindhoven. Mag ik nog wat van die lekkere koffie!" Ouderwetse hoestdrank \JAN mevrouw G. Kamp- hoest, Meinstraat 2. N ij k e r k. ontving ik een recept voor een hoestdrankje. „Het is een ouderwets recept", zo schrijft zij, ..maar wij hebben er erg veel baat bij gevonden". Hel luidt: men doet een eet lepel lijnzaad in circa 1 liter water. Een citroen erin uit persen en tevens een paar schilletjes citroen hierbij doen. Dit citroensap plus schilletjes en lijnzaad zachtjes 1 uur laten koken; daarna door de zeef doen en het geheel zoet maken met een half potje Albert Heijn's zuiver* bijenhoning. Hierna la ten afkoelen. Recept voor de zuinige huisvrouw WAN Mevroww S. Wal raven, Huyb ertstr aat 18, 7 i er ik ze e (Zeeland) ont ving ik het recept voor puree- ommelet, waarvoor mijn harte lijke dank. De benodigdheden zijn: 2 eieren, 1 uitje, 2 theelepels of iets meer tomatenpuree (toma ten; 1 petlepel bloem, 1 scheutje melk, 1 scheutje maggi aroma, wat peper en zout. Eerst roet men de eieren en de melk door elkaar en ver volpens doet men er de bloem, het uitje, wat tomatenpuree, maggi, wat peper en zout door Roer alles flink door elkaar en bak er in de koekepan een dikke koek van op een klein pitje, daar anders de massa van binnen niet gaar wordt. Het smaakt heerlijk op de boterham en het is eens iets anders. WAAR GING U HEEN WANNEER u een adresveran dering moet opgeven aan Cis ka Verheul, Harstenhoekweg 1"" Scheveningen zoudt u dan het nummer, dat op uw adresbandje staat genoteerd, erbij willen ver melden? Van de volgende dames werd AllerHande wegens adresverande- rmg door de post retour gezon den: mej. C. J. S o e d e r s, Ni c. Beetsstraat 12, Am sterdam-W. en M. M. de Bats, Baarleseweg 56, Al phen, N. B r. Tevens ontving ik van mevrouw A. H. Ellerman-Manché uit Am sterdam een briefkaart, waarin zij zich abonneerde op AllerHande. Helaas heeft deze lezeres verge ten haar volledig adres op de brief kaart te schrijven. Wil zij dit nog even aan mij opgeven? Wie kan er nog ruilen Van een tweetal lezeressen kreeg lk het verzoek om nog eens een oproep te plaatsen voor het ruilen van ont brekende plaatjes uit het Panorama album Mevrouw W. D. D r i e s s e n, Van Dalenlaan 138, Sant poort-Station, verzoekt om de volgende plaatjes: 66. 67, 71, 73, 81, 82, 85, 94. 101, 111, 115, 124, 126, 129, 138, 143, 144, 146 en 150 Mevrouw Driessen heeft de volgen de plaatjes over: 5, 7, 8, 14, 16, 18, 23, 24, 25, 27, 30 (dubbel), 39, 40. 41, 49, 50 (dubbel), 54, 46, 57, 59. 62, 74 (dubbel), 78, 83, 86, 87, 95. 108, 110, 117, 120, 122, 125, 128, 134, 137. Mevrouw R. Boom de Man, Drs. Wartenalaan 19, Weesp, mist nóg de nummers: 71, 79, 83, 134 en 147. Voorts vroeg Mevrouw v. d M e lj- den, Daquerrestraat 19 9, Den Haag mij om een oproep te plaatsen voor Cinderella-plaatjes. Zij mist nog nummer 7, 31, 33. 34, 38, 43, 50, 71, 74, 80 en 98 ZIJ heefi nog over nummer 3 en 18 Wie ruilt? Goed voorbeeld Waarom zouden wij dat ook niet eens doen? Hoe dikwijls komt het niet voor dat men bij ons een belegd toostje eet, dat men eens een „boterhammetje uit de vuist" consumeert of dat men een warme maaltijd een bijzonder cachet wil geven. Met weinig moeite en een beetje fan tasie kan men van deze hartige hapjes een zo grote verscheiden heid bedenken, dat er altijd iets bij is dat bijzonder in de smaak valt. Als ondergrond gebruikt u dun ne sneetjes brood of roggebrood. Daarop komt de belegging die het brood geheel bedekt: kaas, smeer kaas, eieren, leverpastei, borrel worstjes, tomaat, vleeswaren, vis- conserven. Bovenop komt de gar nering: peterselie, piccalilly, biet enz. Suggesties Hieronder volgen een paar aan wijzingen om lekker srrörrebröd te maken. Eigenlijk moet men zelf zijn fantasie de vrije loop la ten en eigen recepten bedenken. Maar hier zijn om te beginnen een paar suggesties. 1 Snijd 3 zure haringen (graat verwijderen) en 1 kleine ge kookte biet in stukjes Voeg wat gesnipperde ui toe en 2 eet lepels Livomo. Meng alles door elkaar en leg dit slaatje op be smeerde stukjes brood. Gameer met plakjes gekookte biet. 2 Snijd 100 gram ham en 2 zachtzure appels in stukjes. Voeg theelepel kerry, thee lepel suiker en 3 eetlepels Livomo toe. Meng alles door elkaar en leg dit slaatje op ge halveerde cadetjes of puntjes. Garnp.er met fijngesrieden peter selie. o Leg op gesmeerde sneetjes brood plakken leverworst. Gameer met een partje ei en een schijfje tomaat. Maak zalm uit blik fijn met een vork. Voeg zoveel Livomo toe tot een smeerbare crème is verkregen. Besmeer hiermee sneetjes brood. Strooi er wat paprikapoeder overheen en leg er plakjes augurk op. Leg op sneetjes besmeerd roggebrood in plakjes ge sneden schelvislever. Strooi er wat zeer fijn gesneden peter selie overheen en leg er een schijfje tomaat op.

Allerhande | 1958 | | pagina 3