n/ PRIJS VAN f. 5000- gegarandeerd! ERWTENSOEP de AH „Kof fie" pot? Een kwart milj oen liter op fust: Dit moet u doen DE VOORWAARDEN si gouden zonneschijn en koninklijk purper 1 Nieuwe, gezellige AH-prijsvraag Uitslag van AH's „Keuken" prijs vraag HETE BLIKSEM IN DE W IJNKELDERS VAN AH Twee opvattingen omtrent Bof f ie uitknippen! AH-KOFFIE 10° o goedkoper 223 187 151 Rookworst hoort er bij! I Cist u.... 0/€> Allerhande oogstberichten AH's Grote Gezinsprijsvraag No. 1 VERS FRUIT: schaars ITS BLIKJES: overvloedig Edele wijn van eeuwenoude chateaux... NOVEMBERALLER HANDE (maar het kan nog reel meer worden A LBERT HEIJN start nu met een nieuwe puzzel, die by de duizenden en duizenden lezeressen en lezers van Allerhande ongetwijfeld evenzeer in de smaak zal vallen als de reeds zo populair geworden Albert Heijn Mode- en Huishoudprijsvragen, name lijk de Woordentoto: Wie wint de A.H.-„Koffie"pot? Er zijn de praktijk heeft het bewezen met het soort puzzels als de thans gepubliceerde aanzienlijke geldbedragen te winnen. Dat hangt geheel van het aantal deelnemers af. Hoe meer deelnemers, des te groter de pot. Hoe het echter ook zij, in ieder geval wordt voor deze puzzel een prijs van 5000,(door Albert Heijn gegarandeerd) uitgekeerd. Dat staat vast! Terwijl eveneens vaststaat, dat van het binnengekomen bedrag geen kosten voor administratie, afwikke ling, omzetbelasting e.d. zullen worden afgetrokken. Het totaal der ingezonden inleggelden wordt volledig, zonder enige aftrek, uitgekeerd! Iedereen kan aan deze puzzel deelnemen, mits aan de hieronder uiteengezette voorwaarden wordt voldaan. Deze voorwaarden zijn expres zo gesteld, dat ze voor niemand beletsel behoeven te vormen om een kansje te wagen. Maar laten wij u niet langer in het ongewisse laten en van wal steken De uitslag van de vorige prijs vraag in AllerHande, welke in samenwerking met Tornado werd gepubliceerd, luidt als volgt: CBAEDFG Twee inzenders hadden de juiste oplossing ingezonden en wel mevr. M. Th. Heijst-Witteveen, Heuvel 4 1. Tilburg en E. K. Pruim, Venestraat 4 8. As sen. Zij delen dus de prijs van 500.(elk 250.Bovendien was voor mevr. Heijst-Witteveen het lot gunstig; zij is dus tevens in het bezit gekomen van de extra- prijs vari 250.door Tornado beschikbaar gesteld. EEN FRAAIE NAAM voor een typisch oud-Hollands gei-echt! Er is voor nodig: zure appelen zoete appelen, aardappelen, mager gerookt spek en wat zout. Op 3 kg aardappelen gebruikt men één kg zure- en een pond te appelen. Voorts 400 gram gerookt spek. waarbij geen disgenoten lelijk zal kijken, neer u bij deze hete bliksem nog een sappige varkenscarbonade zult serveren U schilt en ontdoet de appelen van het klokhuis en zet ze met het spek en de geschilde en gesne- I den aardappelen en het zout op met zoveel water dat de ingre- t diënten slechis voor de helft on- 1 der staan. U kookt alles gaar in ongeveer drie kwartier en stampt het geheel dan door elkaar Na- i tuurlijk controleert u nog even of het gerecht hartig genoeg is en ik zou er beslist wat peper doorheen malen om de hete bliksem tot een oprecht ..hete" bliksem te ma ken! Overigens zijn de hier gege ven hoeveelheden bedoeld voor een complete maaltijd voor vier personen. CISKA VERHEUL j Lees nauwkeurig de zinnen, die in onderstaand diagram st-aan afgedrukt. Achter elke zin staan twee woorden, waar van u dat woord moet kiezen dat naar uw mening het beste in de daarop betrekking heb bende zin past. 2 Vindt u het eerste woord het beste, vul dan in de eerste vertikale kolom het cijfer 1 in; bent u van mening, dat het tiveede woord het beste is, vul dan een 2 in. En bent u van oordeel, dat beide woor den even goed zijn, zet dan het cijfer 3. Wanneer u kolom A geheel hebt ingevuld, dan bent u klaar. Maar het is natuurlijk niet uitgesloten, dat u het niet helemaal met uzelf eens bent, of dat uw huisgenoten een an dere mening dan u zijn toege daan. In dat geval kunt u pok de drie andere ko- lommen (B, C en D) nog invul len, zodat u des te meer kansen hebt dat uw op lossing goed is. Wilt u nóg meer kolommen invullen, dan vindt u op de andere pagina's van dit blad nog twee extra-tabellen. Maar let wel: op iedere brief kaart mag niet meer dan één tabel wor den geplakt. Behalve de normale fran- kering van 8 ct. voor de brief kaart moet voor iedere inge vulde kolom één extra-post zegel van 10 ct. worden ge- plakt. Voor twee kolommen dus twee postzegels van 10 ct., voor drie kolommen drie gels van 10 ct. Wanneer U vier kolom men invult, hoeft u echter toch niet meer dan drie post zegels van 10 ct. te^plakken, want de vierde kolom k r ij g t u gratis. A Bovendien moet op iedere kaart één B O F F I E - FIGUUR worden geplakt, om het even of u één. twee drie of vier kolommen invult. Deze Boffiefiguur komt op ie der pak Albert Heijn Koffie ORANJEMERK. GROEN- MERK of BRUINMERK voor. U gelieve deze figuur uit te knippen en op de aangegeven wijze op de briefkaart te plak ken. 5. De ingevulde kolom f men) plakt u aan de achterzijde van de briefkaartde extra postzegels op de adreszijde di rect naast de postzegel van frankering en de Boffiefiguur eveneens op de adreszijde, in de linkerbovenhoek. Zorg dat uw oplossing uiter lijk maandag. 16 december, 's middags om 12.00 uur in ons bezit is. V Het adres luidt AH's KOFFIEPOT, Postbus 1240, Amsterdam. Zo ziet Boffie er uit! Hij komt op ieder pak Albert Heijn Koffie Oranjemerk, Groenmerk of Bruinmerk voor. Deze figuur uitknippen en op de aangegeven wijze op de briefkaart plakken! 0 de krachtigste 0 de geurigste 0 de voordeligste dan elk ander kwaliteitsmerk ORANJEMERK fijne dessertkoffie GROENMERK eerste kwaliteit BRUINMERK goede, pittige koffie t Iedereen kan aan deze puz- zei deelnemen. ey Oplossingen dienen aan de achterzijde van een BRIEF KAART te worden geplakt. o Oplossingen op de in het blad „Allerhande" afgedruk te tabellen of zorgvuldig op de briefkaart overgetekende tabellen zijn geldig. A Voor elke ingevulde kolom j moeten de deelnemers b o- 1 ven de normale fran kering van 8 ct. voor iedere ingevulde kolom 10 cent aan postzegels EXTRA plakken. De vierde kolom is echter gratis, zodat maximaal 30 ct. per briefkaart extra moet worden geplakt. Bo vendien moet op iedere kaart, ongeacht hef aantal ingevulde kolommen. één BOFFIEFIGUUR worden ge plakt. In de kolommen mogen geen veranderingen of onduide- lijkheden voorkomen. Onvol ledig ingevulde kolommen, worden terzijde gelegd. fa Oplossingen moeten worden ge adresseerd aan: AH's KOFFIE POT. Post bus 1240, Amsterdam. Zij moeten uiter lijk maandag 16 december 's middags om 12.00 uur in ALS ER NU één ding is dat de huisvrouwen In ons VBf i 1 1OO" landje werkelijk uitstekend klaar maken, dan is WllïlKODCrS SlIlUS löOl het wel: de vaderlandse erwtensoep! 1 Die erwtensoep is zo'n typisch Nederlands gerecht, voor hebben dat dikwijls van moeder overgaat. Nu bestaan er twee opvattingen omtrent de erwten soep en die zfjn het nog nooit eens geworden met elkaar en wij vermoeden dat dat ook wel nooit zal gebeuren. De eerste huldigt de idee dat men alleen maar een volmaakte erwtensoep kan koken met groe ne erwten, de andere houdt bij hoog en bij laag vol dat het alleen maar lukt met split- erwten! Natuurlijk zullen wij ons niet in deze eeuwig-durende 117/®# strijd mengen. U iveet zelf het beste welke u gebruiken wilt als l dat wanneer u geen zin heeft in u de goed voedende soep gaat ze^ een maaltijd in zijn geheel koken klaar te maken, u er verschillende dat varkenspoten of krabbetjes in de erwtensoep ook te vervangen zijn door een runderstaart en ge wone soepballetjes? De staart laat u lang koken zodat u al het vlees er af kunt halen. De soep is er bepaald minder zwaar door. dochter 1 x sinds 1887. Trots en terecht voert A H dit predikaat. In de uitgestrekte kelders, onder de fa brieken in Zaandam, ligt, in enor- me fusten, een kwart mil joen liter wijn opgeslagen. Het is een vreemde gewaarwor ding in de wijnkelders af te da len. Komende uit de druk gonzen de fabriek sta je ineens mid den in een stille, spaarzaam ver lichte ruimte, waar een vreemde, heerlijke lucht hangt; een mengsel .van bouquet en eeuwenoud eiken hout. Fusten, niets dan fusten, twee of drie rijen hoog gestapeld, een flakkerende kaars en pas hele maal achterin de kelder een paar vrouwen en mannen, die de wijn tappen, „van 't hout", wel-te-ver- staan. ons bezit zijn. Na dit tijdstip ontvangen briefkaarten wor den terzijde gelegd. Brief kaarten, die niet door de PTT van een datumstempel zijn voorzien, zijn ongeldig. Wij kunnen geen verant- woordelijkheid nemen geheel of gedeeltelijk zoek geraakte poststukken, noch voor post stukken die, door welke oorzaak dan ook, na sluitingstijd bij ons bin nenkomen. o Noch over de opgaven, noch over de oplossingen kan correspondentie worden ge voerd. De beslissingen inzake prijs- Sommige van u zullen bij het gebruik van groene erwten, deze zeven zodra de erwten gaar zijn, anderen zullen zeggen: „de schillen horen er ook in" en zodra men spliterwten gebruikt is het zeven niet nodig omdat die vanzelf wel gaar koken en tot purée worden. In een klassieke erwtensoep gaan verder: varkenspoten, varkenskrabbetjes, sommigen doen er een flink stuk spek in en de bekroning wordt ge vormd door een pracht van een rookworst. Wat de groenten betreft, die bestaan uit: preien, selderijgroen, een knolselderij en verder een paar aardappelen. Hoe langer uw soep suddert, des te lekkerder wordt ze, maar de worst laat u een twintig minuten voor het opdienen in een pan kokend water op temperatuur komen, liefst niet kokend), alleen maar warm worden. De rooksmaak van de worst deelt zich op deze wijze niet aan de soep mee en dat maakt het geheel wat minder machtig. Wist dat erwtenpurée als groente zo verrukkelijk smaakt? Voor 4 mensen kookt u een pond split erwten gaar in weinig water op een laag pitje. Roer ze door een zeef, voeg zo nodig wat water toe, de purée moet de dikte van aardappel- purée hebben. Roer er een flink stuk boter door verder zout naar smaak en flink wat vers gemalen peper. Heerlijk in com binatie met aardappelpuree en va rkenscarbonaden'. kant en klaar in de winkel kunt kopen. Het staat er voor u inge blikt en u heeft het dus maar te warmen. Roert u er dan wel een extra stukje boter door, dat komt de smaak zeer ten goede. CISKA VERHEUL A EX B TRA C ABEL D 2 3 4 5 6 7 8 9 10 king komt. dan moet dat metaal „Als ik een kurk ruik. ben ik zilver zijn. Vandaar de zilverenfli weg, stel je voor dat ik 't kranen en lekbakken in de wijn kelder. FIENTJE Wanneer de wijn gebotteld is, worden de flessen uitgemonsterd, d.w.z. voorzien van capsules en etiketten. Dat doet Fientje met- haar twee collega's. Fientje is een rasechte Jordaanse, die. wan neer ze niet in de wijnkelder werkt, zingt op feestjes in de Jor- daan. Fientje heeft nog nooit een druppel wijn. laat staan sterkere drank, geproefd. drink", zegt Fientje en schudt ernstig haar paardestaart. „Nee hoor, ik heb meer dan genoeg aan de lucht". Gelukkig denkt niet iedereen er over als Fientje, Lang niet ieder een. vorig jaar bijv. steeg het wijnverbruik in ons land met 50 procent. Tot groot genpegen van chef Konings, die niets liever doet dan in zijn kelder de droef uit de wijn halen om u louter gouden zonneschijn en een koninklijk pur per als drank voor te kunnen zet ten. 1. N» d* lange wandeling genoten de kin- AH-limonade. koele glas glas koele 2. In lief kleine dorpje was 's zomers altijd veel van vakantiegangers. vertier verkeer 3. „Vind je dat geen vraagstuk?", vroeg de onderwijzer verbaasd aan de jongen. eenvoudig ingewikkeld 4. „Waarom eigenlijk alleen 's winters spe culaas", zeiden de AH-bakkers en zij bakken nu het gehele jaar door met een bijzonder fijn speculaasje. vakbekwaamheid vakkennis 5. Deze man speelt bijzonder goed, vooral als men in aanmerking neemt, dat hij maar een is. amateur dilettent 6. Na vele proefnemingen is gebleken, dat het door AH toegepaste systeem van koffiebranden de voorkeur verdient geniet 7. Oo de landweg kon de fietser slechts met veel moeite in het zadel blijven. muil. rulle 8. De beste reclame voor Albert Heijn's artikelen is de goede naam kwaliteit 9 „Natuurlijk wéér te leetl", mopperde de man op de tribune. „Waarom zet hij ook niet eerder vóór door 10. Ook al presteert men iets, toch is het fout daarover op te scheppen dat te overdrijven toekenningen en uitkeringen zijn bindend. De deelnemers verklaren door hun inzending met bo venstaande voorwaarden ac- coord te gaan. Personeelsleden van Albert *-• Heijn N.V., Reclameadvies- en Advertentiebureau PRAD, alsmede het Prijsvraag Ser vice Bureau Laurens A. Dafine, en hun huisgenoten, zijn van deelneming uitge sloten. In het volgend nummer van - Allerhande zal de uitslag bekend worden gemaakt. Glazige aardappelen J*EN gevolgvan de bijzon dere weersomstandigheden van deze zomer komt er in de aardappelen vrij veel glazig heid voor. Welk percentage van de oogst hierdoor verloren is gegaan, kan nog niet gezegd worden. Het lijkt daarom verstandig ter afwisseling van hel aard appelmenu rijst te eten. een smakelijk en licht verteerbaar voedsel. Goede peulvruclitenoogst L zou men verwachten, dat ook i\ de erwten- en bonenoogst schade zou hebben geleden door het vele vocht in de augustus IHt MfiiIrlmlliTFrill maand, achteraf is dit erg mee gevallen. De peulvruclitenoogst is goed geweest en de kwaliteit is zeer redelyk. Alleen de bruine bonen die het laatst werden geoogst, zijn niet zo mooi egaal van kleur als gewoonlijk. Op de kwaliteit hebben deze kleurverschillen echter geen A B C D 1 Met vallen en opstaan „M et vallen en op sta a n" is de wel zeer toepasse lijke titel van een verzameling „slapstickiania" van A. Roe koe. Toepasselijk, omdat de hu moristische beschrijvingen veelal betrekking hebben op ongelukkige samenlopen van omstandigheden, waardoor de schrijver met de zij nen van het ene huiselijke onge luk in het andere valt. Deze „ke ten van in elkaar grijpende ge 2 3 4 5 6 beurtenissen is een voortdurend terugkomend element in zijn ver halen en de lezeressen van Aller Hande hebben geregeld een proeve van dit „vallen en opstaan" kun nen lezen in de rubriek „Raas donders". Meer kenmerkend voor deze auteur is wellicht nog de dodelijke ernst, waarmee hij het schroom vallige kereltje met wie hij zich vereenzelvigt, de kleine dingen des levens tegemoet laat treden. Door deze diepserieuze houding en de omstandige, gewichtige ver haaltrant bereikt de schrijver ve le humoristische effecten 'Uitga ve Andries Blitz-Laren» 7 8 9 10 invloed. Die kwaliteit is uitstekend en de prijs beweegt zich op een laag niveau. en wat zegt het fruit? SLECHTER zijn de oogstberichten van binnenlands fruit. Appelen zijn er bijzonder weinig. Gelukkig staan hiertegenover berichten dat de sinaasappelenoogst in de citrus- landen over het algemeen goed is. Nog niet te overzien valt echter welke gevolgen de watersnoodramp in Valencia zal hebben. Gedroogde vruchten lijken even eens ruimschoots ter beschikking te staan. De vruchten zijn zelfs goedkoop. Ook met het fruit in blik kan ons tekort aan vers fruit behoorlijk worden aangevuld De prijzen zijn gunstig. Ananas is zelfs nog goed koper dan vorig jaar. Voor 59 cent is reeds een blikje van 225 gram te verkrijgen. Wijnoogst teruggelopen DE Franse wijnoogst ondervindt thans de gevolgen van de vorst- schadc van vorig jaar. Er is een opbrengst, die niet groter is dan de helft van de gemiddelde oogst van de laatste jaren. Het is duide lijk dat dit de prijzen doet oplopen. Gelukkig zijn er (nog) tegen zeer aantrekkelijke prijzen prima wijnen uit de goede wijnjaren 1955. '53 en '52 voorradig. DE PLAK Chef F Konings hanteert hier de plak, d.w.z. de grote hputen hamei', waarmee hij een' paar fikse slagen op het fust geeft, opdat de houten stop eruit vliegt en hij de wijn kan controleren. Chef Konings, groot en gezellig dik (gezet is het woord niet) is al veertig jaar in het vak. Hij be gon als spoeljongen bij een wijn handelaar en zou zonder z'n gro te liefde, het werk in de wijn, niet meer kunnen leven. En hij geeft nog een ferme slag met de plak. waarop de stop uit het fust vliegt. Dat is het moment orh- een enorme pipet in de ope ning te steken, het glas klaar te houden, de nu donkerrode, pipet weer naar boven te halen, en in het glas te ledigen. RITUEEL Dan begint het ritueel. Chef Konings steekt een kaars aan. houdt die achter het glas en laat de weerschijn van de vlam door het rood van de wijn flon keren. Als een jachtopziener. die door een verrekijker vol liefde en toch kritisch, naar zijn jon ge herten tuurt, kijkt chef Ko nings naar z'n wün. Als puur goud glanst de kaars vlam door het purperrood van de wijn. De chef ziet dat ook. maar hij ontdekt nog meer: „Een licht waas, dit fust is nog niet bereid. Nu zal ik dit glas eens tegen het elektrische licht houden. Wat zie ik dan. Niets helemaal niets, geen goud. geen waas. niets. Wijn en elektrisch licht horen niet bij elkaar. Zo'n kale lamp doet niets voor de wijn." Vandaar dat chef Konings slechts enkele lampen in zijn kel der heeft toegelaten, verder weert hij angstvallig alle moderniteit. OKSHOOFDEN Hij heeft geen goed woord voor de moderne Franse wijnbouwers, die him wijn opslaan in betonnen, met glas gevoerde, fusten „Niks waard, alleen misschien voor de ordinaire soorten". (Een wereld van verachting in zijn stem». ..Goede wijn heeft eiken hout nodig om uit te rusten en op temperatuur en smaak te komen. Kijk maar, daar liggen ze. de eikenhouten okshoofden met een inhoud van 224 liter, waarin de Bordeaux wordt bewaard. Of de pijpen, met ieder 500 liter Sherry of Port in hun dikke buiken. En de nog grotere halve stukken met een inhoud van 650 lite»* voor ro de en witte landwijn. Samos er Malaga." DROEF ERUIT Uit Frankrijk. Spanje. Italië. Griekenland en Portugal worden de wijnen in deze fusten aange- I voerd. De enorme va-ten worden j in de kelders neergelegd om te ruston en op temperatuur te ko men. Af en toe wordt de wijn gecontroleerd, tot chef Konings het moment vindt aangebroken. waarop hij bereid moet worden. I Bereiden is helder maken. of. zo- i als de chef noemt: de „droef" verwijderen. Als de droef eruit is, wordt de wijn met de hand en direct van het hout getapt. Dat hoort zo. En als de wijn onvermijde lijk ergens met metaal in aanra- GEBRUIK de komende winter vruchten uit blik voor uw toetjes, want met het verse fruit is het droevig gesteld. Zoal aan wezig, zal het vrijwel onbetaal baar zijn. De oogst van appelen, peren. Wanneer u de partjes met wat suiker bestrooit en u serveert ze met het eigen sap heeft u een uitstekend, gezond en makkelijk toetje. Uit den aard der zaak vormen een custard, een vanille-vla of een frambozen cn kersen is mislukt, goed gekookte rijstebrci altijd een uitstekende combinatie met de Die van de aardbeien daarentegen zeer goed vandaar dat u de heer lijkste aardbeien geurig en wel in het blik vindt. Daarnaast zijn er natuurlijk de blikken met ananas. abrikozen. I perziken, mandarijnen, gemengde fruit-cocktail. en zeer bijzonder: blikken met grape-fruit-partjes die helemaal zacht zijn en beo-'ijk smaken Een groot blik van «en Inge!, ond 'u zee zoo "el;é ik Tn de koele, schemerige wijnkelders van Albert Hcyn rust de wyn. Tientallen soorten: zowel de eenvoudige, doch heerlijke landwijn als de edele Médoc, de. pittige Bourgogne, de fris-geurige Graves Supérieures, de fluweel-zachte Mistella. Klassieke wynen \an eeuwenoude chateaux, zorg zaam gekoesterd door mensen, die het w ijnkopers- vak met hart en ziel lijn toegedaan. Daarom sjjn AH wyuen Superieure wijnen en tóch belangrijk voordeliger dan waar ook! Ziet u maar: t oor gezellige winteravondjes per fles Malaga E. Crooke 3.85 Samos van het eiland 2.50 Zoete Muskaatwijn 2. Zoete rode Spaanse wijn 2.30 Rode Griekse Mistella 2.35 Vinolia, rode vruchtenwijn 1.35 Meiwijn, wit 1.30 Advokaat, prima 2.95 Advokaat, goudmerk etiket 4.50 Boerenjongens 1.90 Boerenmeisjes 2.50 Zoete Bessen, Verlofrood 3.80 i oor de boivl per fles La Jouissance, witte landwijn 1.80 Vinolia, rode vruchtenwijn 1.35 Meiwijn. wit 1.30 Vermouth Saranto, Loupiac, i rood - w" - drï Chateau Pontac 1955 A.C. 3.60 l Fiësta apéritief Welke wijn aan tafel b'g soepen voor ai ondje» bij recepties als aperitief per fles Conqueror Douro Fort Red White 4.75 Cockburn's Portwine Red White 5.90 Madeira, Welsh Bros 4.80 Sherry Gold label, zeer droog 4.55 Sherry Green label. iets minder droog4.30 Sherry Pale, niet zo droog 3.50 Vermouth Martini. rosso - bianco, literfles 6.95 Vermouth Martini. rosso - bianco, ».-3 literfl. 3.55 Vermouth Canasta, rood 2.75 2.75 2.10 Madeira, Welsh Bros4.80 Sherry Gold label, Conqueror 4.55 bij lisgerechten: per fles 2.85 Grevenmacher, Riesling Sylvaner Zeiler, Schwarze Katz 1955 4.25 j Liebfraumilch 1955 4.95 Graves Supérieures, T. Jouvet Cie. A.C. 3.20 La Jouissance, witte landwijn 1.80 Beaujolais Supérieur 1955 A.C2.80 Beaujolais Supérieur 1955 F. Chauvenet A.C4.15 Chianti Rosso, Castellina 3.25 La Jouissance. rode landwijn 1.80 bij ossehnas, rosbief, biefstuk: per fles St. Emilion, Chateau Patarabet 1952 A.C. 3.45 Beaujolais Supérieur 1955 A.C2.80 Beaujolais Supérieur, 1955 Chauvenet A.C. Bourgogne, Savigny-les- Beaune 1953 A.C. Rode Algierse tafelwijn bij koud vlees, kalfsvlees lamsvlees en kip per fles Haut Médoc, Chateau Bel Orme 1952 A.C3.25 St. Estèphe, Chateau Saint Roch 1953 A.C. 3.65 St^Emilion, Chateau Bordeaux Supérieur, 4.15 3.70 2.15 bij konijn, hm eend, patrijs: per fles Patarabet 1952 A.C- 3.45 verschillende vruchten die hierboven genoemd heb. Maar ook een chocolade-vla smaakt heerlijk met bijv. peren of ananas. Wilt u iedereen eens extra trac toren dan is slagroom natuurlijk het summum! CISKA VERHEUL P. Roger Frères A.C. 2.30 Rode Algierse tafelwyn 8.15 bij dessert: per fles Loupiac, Chateau Pontac 1955 A.C3.60 Haut Sauternes. F. Desbonnes Cie A.C. 4.55 Tokaji Aszu literfles 5.40 Aantrekkelijke korting: Tot en met 31 december a.s. bij gelijktijdige aankoop van meerdere flessen een aantrekke lijke korting: bij 3 flessen een korting van 3% bij 6 flessen een korting van 5% bij 12 flessen een korting van 7V4% Om voor deze korting in aanmerking te komen, mag u ook verschillende soorten bestellen. Van deze korting is Vermouth Martini uitgesloten. Hofleverancier ALBERT HEIJN WIJNEN SUPERIEURE WIJNEi Rr.cH„trtek, uidu P geïmporteerd

Allerhande | 1957 | | pagina 3