Eerste fase van belangrijke was een groot prij sverlagingsactie succes f25 GROTE BELANGSTELLING BIJ HET PUBLIEK WIE WINT DE AH- ,K0FFIE"-P0T? N' dat de prijsverlaging „maakte" Extra bevoorrading Het team Drie overwegingen Gezamenlijk Pers-stemmen „FeeSt-ZUUrkool"(met worst) ■san TIJDELIJKE WAARDEVERHOGING SPAARBOEKJE ALBERT HEIJN [H0C0LADE LETTERS FRANSE HERDERSJONGEN WERD SCHATRIJK Heerlijke Boterstaaf ■minimin NPppgW JkÉMhBBH Circa 60 artikelen werden 5 tot 15% goedkoper Geen ponsgaatjes in de obligaties! Sint Ni colaas komt om de hoek kijken.... Voor gezellige avonden Pas geboren en meteen 50 rijk! Omelet, maar mèt vruchten f 5.000.- Liet jacht miljoen) in Nederland bouwen N°°, NIET EENS zo erg lang geleden hoedde de Fransman stuk vergelijk op pag. 4 Albert Heijn jN.V. Zaandam Aller SAH001000026 Allerhande november 1957 r r Pagina 4 laat u duidelijk A.;. zien HOFLEVERANCIER Nr. 30 November 1957 JJET ziet er naar uit, ilat de belangrijke prijsverlaging, welke de directie van Albert Heijn N.V. eind oktober afkondigde, een groot succes zal worden. Immers, liet feit dat de circa 60 belangrijke artikelen uit het krui- denierswarenpakket 5 tot 15% goedkoper werden, heeft van de eerste dag af een grote aantrekkingskracht op liet publiek uitgeoefend. Thans is geble ken, dat deze sterk verhoogde belangstelling nog steeds baar hoogtepunt niet heeft bereikt. Dit nummer is hel laatste nummer van AllerHande dat in 1957 verschijnt. Zoals bekend hebben abonnées recht op toezending van twaalf opeenvolgende nummers van dit blad. Wie zich dus bijvoorbeeld aan het begin van dit jaar abonneerde, ontvangt de eerstvolgende drie nummers in 1958 nog gratis. IRECT na het ophangen van de reclamebiljetten die dej -L' prijsverlaging aankondigden, toonde het kopende pu bliek grote interesse, hetgeen zijn onmiddellijke consequen ties had voor de winkelvoorraden, die direct moesten wor den aangevuld. De expeditie stond en staat nog voor de zware taak alle filialen in hoog tempo te bevoorraden, een taak welke zij dank zij zeer grote inspanningen volvoert. ZOALS men zich zal herinneren heeft de directie zich bij het nemen van het besluit tot belangrijke blijvende prijsverlaging laten leiden door een drietal overwegingen: risico hierop vooruit te lopen. 3 De derde overwe ging was, dat men vertrouwde de verdere daling van de toch al kleine winstmarges die het gevolg waren van deze prijsverlaging, op te kunnen vangen door de omzetstijging en door verdere opvoering van de produktiviteit in de fabrieken zowel als in de wmkels. De heer J. Legerstee: directeur filialen Iln de eerste plaats had men het ver trouwen, dat de prijssta- bilisatiepolitiek van de regering voor hel ko mende jaar zal slagen en dat een verdere stijging van het kostenpeil kan worden voorkomen. 2 Tevens werd ver wacht, dat een da ling van de grondstof fen-prijzen zich zou doen gelden. Men nam het De heer A. Heijn Jzn. directeur verkoop en algemene zaken MEN heeft het er dus op gewaagd een wissel op de toe komst te trekken. Door een gezamenlijke krachtsin spanning van alle personeelsleden in fabrieken, filialen en kantoren is men er in geslaagd aan de eerste grote vraag naar artikelen te voldoen. De omzetten vertonen thans nog steeds een stijgende lijn. De grondslag van AH's prijspolitiek is het streven de Nederlandse huisvrouw van kwaliteitsartikelen te voorzien tegen zo laag mogelijke prijzen, waarmee zowel het consu mentenbelang als het ondernemersbelang gediend is. De juistheid van deze stelling is de laatste weken weer duidelijk bewezen. „Het is voor ons gehele volk van groot belang dat het kos tenpeil gedurende het komen de jaar niet verder stijgt. Dan pas kan, met daarbij een verhoogde produktiviteit, een verdere daling van de prijzen op gezonde basis tot stand worden gebracht. Men zal dus daardoor meer kunnen kopen met het be staande huishoudbudget. De lieer P. Ligtenslein: directeur inkoop „Wij zijn ons er van bewust dat de explosieve ontivikke- ling van de laatste weken grote inspanning van ons per soneel heeft gevraagd, vooral van hen in de filialen." „Dank zij het grote en thousiasme dat de prijsverla ging ook bij onze medewer kers veroorzaakte waren we in staat de zaken op tijd in ge reedheid te hebben om de grote drukte te kunnen ver werken." De heer F. R. Schuddeböoin directeur fabrieken 'TROUW" van 30 oktober wijdde een hoofdartikel aan het „Prijsbeleid" en schreef daarin o.m., na het gesprek van minister Zijlstra met het be drijfsleven over deze kwestie gememoreerd te hebben: „Intussen hebben een paar grote ondernemingen reeds prijs verlagingen aangekondigd, waar bij inderdaad als motief hebben gespeeld de dalende prijzen voor grondstoffen alsmede de verwachting dat er een eind komt aan de kostenstijgingen, die in het afgelopen jaar de netto-marges verkleinden en dat er een verhoging van de pro duktiviteit zal optreden. Daarnaast mag er nog wel eens de aandacht op gevestigd worden dat met name van de zij de van de levensmiddelenbranche minister Zijlstra de laatste in^en een krachtige steun heeft onder- vonden voor zijn prijsstabïli- satiebeleid". AVER hetzelfde onderwerp schrijft de „LEEUWARDER COURANT" onder het opschrift „Hamer en aambeeld" o.m. het volgende: „Eén zwaluw maakt nog geen zomer, maar een van de Ne derlandse grootwinkelbed rijven heeft toch prompt aangekon digddat het een belangrijke prijsverlaging zal doorvoeren voor bijna zestig artikelen. Daarbij baseert de directie zich op drie motieven: de dalende tendenz op de grondstoffen- markten. de door de regering geproclameerde stilstand in de kostenstijgingen lees loons verhogingen en het ver trouwen dat zij de produktivi teit in haar bedrijf zal kunnen opvoeren. Dat in deze mededeling een vorm van reclame schuilt, be wijst, dat minister Zijlstra er inderdaad in is geslaagd, de morele factor voelbaar te maken. Dat die factor door het betrok ken bedrijf prompt commercieel wordt aangepakt, is een staaltje van frisse verkooppoliliek. dat het publiek ongetwijfeld zal honoreren." „Nadat ons bedrijf reeds ge ruime tijd meegegaan is met de dalende tendens van de we reldmarktprijzen. vonden wij thans het moment aangebro ken om op een mogelijk ver dere daling vooruit te lopen en onze prijzen verder te verlagen HET verzoek om de oude AH-spaar-obligatie naar Zaandam op te sturen om deze te ruilen tegen een nieuwe die over een be paalde periode meer op brengt heeft aan het licht gebracht, dat er dames zijn, die ponsgaaties in hun AH- Spaar-obligaties slaan om ze in een ordner op te kunnen bergen. Hiervoor moet ge waarschuwd worden, want met dat ponsen is het mo gelijk. dat bijvoorbeeld het nummer of andere gegevens beschadigd worden. Het zelfde geldt voor de winst- delende AH-obligaties. Bo vendien wordt het verhan delen bemoeilijkt, omdat ter beurze zodanig bescha digde stukken niet worden geaccepteerd. HEEFT u wel eens zuurkool als feestgerecht gegeten? Dat gebeurt op de volgende wijze U koopt en wast met koud water een kg. zuurkool. U knijpt de kool zeer goed droog. In een pan doet u drie ons mager gerookt spek, aan fijne dobbelsteentjes gesneden, en u bedekt die spekjes met zuurkool nadat u er eerst nog een ons boter op heeft gelegd. De zuurkool overgiet u met witte land- wijn. U gebruikt daarvoor een glas of twee a drie. U zet die pan 's ochtends al op een klein pitje en laat onder af en toe roeren die zuurkool langzaam gaar worden. Vergeet u vooral niet er flink wat peper overheen te malen, zuurkool kan heel wat hebben! U kookt aardappelen, roert ze door een zeef en maakt er met kokende melk en een flink stuk boter een heerlijke, romige purëe van. ,.De weerslag van onze prijsverlaging ondervond men uiteraard direct in de fabrie ken, magazijnen en expeditie, waar men bijzonder hard heeft moeten werken om de ex tra bestellingen van de winkels te kunnen uitvoeren. In de modern ingerichte fabrieken is het mogelijk gebleken de eerste stotenop te vangen. Wij verwachten en hopen, dat wij met de hogere produk- tie zullen kunnen doorgaan, waardoor nog efficiënter en dus met lagere kosten ge werkt kan worden. Maar. hoe druk het ook is. de kwaliteit van onze produkten blijft on voorwaardelijk gehandhaafd heerlijke Noorse visconserven die van Bjelland komen, om ons te helpen de lange winteravon den wat op te fleuren met een hartig hapje. De nieuwe aanvoer i9 binnen en dus raad ik u aan er wat van in voorraad te nemen. Mocht er eens onverwacht een vriend of kennis aankomen dan weet u ten minste dat u hem iets har tigs kunt bieden. De soorten zijn: Gaffelbitter (in tomatensaus met kruiden), Hovmester Sild (in ge kruide saus met uitje)Cock tail Snacks (in een wijn sausje) Appetit Sild (frisse vrij zoute smaak) en Sar del- ringen (die kleine opgerolde visjes met een kapertje in het midden en in olijfolie gecon serveerd). Allemaal blikjes kant en klaar, die u alleen maar open behoeft te maken en waar u zo'n knap pend toastje bü serveert. CISKA VERHEUL Op 15 oktober jl. werd aan de Wilhelminalaan 1] te Oosterhout geboren Cornelis Pieter Jasper se. Op zichzelf geen bij zonder feit, er worden dagelijks kinderen geboren. Maar Cornelis Pieter is toch wel een bevoorrecht kind, want toen hij werd geboren, lag er, mét de luiers en de baby broekjes, al een A.H.-Spaarobli- gatie voor hem klaar. Met recht mag hij zich dan ook een van Neér- lands jongste A.H.-obligatiehouders noemen. „Wie verstandig is, denkt aan de toekomst", hebben vader en moeder Jasperse geredeneerd. Want met hopelijk voorspoedig opgroeien van Cornelis, groeit ook z'n spaarobli- gatie. Is deze spaarobligatie nu 50.- waard, over 5 jaar beloopt de waarde 67,50, over 10 jaar ƒ90.en over 20 jaar maar liefst 160.dus is zij maar liefst meer dan verdrievoudigd. En als mevrouw Jasperse er in die jaren nog een paar obligaties bij spaart, ligt er voor Cornelis een flink bedrag klaar, als hij straks, op de geschikte leeftijd aangeland, zin en ambitie heeft om verder te studeren. JN DE BAKKERIJ komt men handen te kort bij het klaarmaken van de boterstaven voor de ouens. Het bereiden van de amandelspijs en van het deeg, het rollen van de staven is een werkje, dat de bakkers van AH wel is toevertrouwd, maar het is een vrij tijdrovend karwei, omdat geen machine de ervaren bakkershand kan vervangen. A DE MODE- en Huishoudprijsvragen brengen nu een puzzel in een vorm, die de laatste tijd grote populariteit heeft verkregen, n.l. de Woordentoto. Met deze puzzel zyn b e- langrijke geldbedragen te win nen. Hoe groot die bedragen zullen zijn, dat valt nog niet te zeggen. Dat hangt geheel van u af! Hoe groter het aantal deelnemers, des te groter zal ook de pot zijn. en dat gebeurt in vele gezin nen ten slotte wel eens, maak dan een lekker en voedzaam toetje, Klop zoveel eieren als u nodig denkt te hebben met een snuifje zout, een scheutje melk en wat suiker goed los en bak er een mooie, luchtige goudgele omelet van. Vul die omelet met vruchten. Dat kan zijn de inhoud van een blikje cocktail-fruit, perziken, abri kozen of mandarijntjes. Het sap van de vruchten geeft u er los in een kommetje bij. Opvallend lek ker ook al door het warm-koud effect. Wel kunnen we u al ver tellen, dat de prijs in elk geval niet minder dan zal zijn. Gegarandeerd! Van het binnengekomen bedrag worden geen kosten voor administratie, afwikke ling, omzetbelasting e.d. af getrokken. Het totaal der in gezonden inleggelden wordt volledig, zonder enige af trek, uitgekeerd. a Tussen haakjes: weel je dat het vandaag zondag is? 1\/|'ET INGANG van 18 november is, in verband met de gestegen j ■R rentevoet, het uitbetalingsbedrag van het volgeplakte A.H.- spaarboekje (waardus voor 49.aan zegels in geplakt is) tot nader order verhoogd van 50.tot 52. Op pag. 3 vindt w bijzonderheden over nieuwe puzzel. GELUK BIJ EEN ONGELUK Pierre Richier, samen met zijn vader, schapen ergens in de omgeving van Chambel. En ook nog niet lang geleden liet hij de schapen aan zijn vader over om zijn geluk te beproeven aU wegwerker. Maar dat geluk veranderde al spoedig in ongeluk; Pierre Richier raakte met zijn hand in een betonmolen. Hel verhaal wil, dat hij, zonder iets te zeggen, de gehele dag doorwerkte en pas 's avonds naar het ziekenhuis ging. waar men tot de ontdekking kwam dat. de hand moest worden geamputeerd. Met één hand was Pierre Richier als wegwerker onbruikbaar. Wat toen? Terug naar de schapen van Chambel? Bij inlevering van een vol boekje heeft men dus de keus tussen de volgende mogelijkheden: A Men krijgt contant voor het A boekje in de winkel 52. r>* Men verzoekt om toezending D van een spaarobligatie. die na 20 jaar 160.waard is, maar die te allen tijde met de op- j gelopen rente kan worden in gewisseld. Men verzoekt om toezending van een winstdelende obligatie met een looptijd van 20 jaar met een vaste rentevergoeding van 4 per jaar aandeel in i de winst. Z'n ongeluksbrenger Nu monsieur Richier aan de vooravond van een zonnig week end in Parijs in zijn Jaguar stapt en naar Cannes rijdt om een paar rustige uurtjes door te bren gen op zijn super-de-luxe zeil jacht, waar hij vorige maand om en nabij 3.a miljoen gulden voor neertelde, vertelt men, dat hij rijk is geworden aan z'n ongeluks- brenger: de betonmolen. Was zijn hand niet vermorzeld in een be tonmolen. dan legde Pierre Ri chier nu waarschijnlijk nog wegen aan in Zuid-Frankrijk. En dan stond hij nu nog in een kort broek je in de gloeiende zon of in de fluitende mistral aan een eindelo ze weg te werken. In de filialen is een folder verkrijgbaar die speciaal gewijd is aan de Spaarobligatie. Luxueus In plaats van de betonmo lens de rug toe te keren, ging hij ze fabriceren en werd in korte tijd zo rijk. dat hij, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken de Nederlandse jacht bouwer C. van Lent en Zoon in Kaag 750.000.betaalde voor het jacht „Chambel". De ..Chambel" Is een zeil jacht (27.54 m lang, 5.74 m breed en met een diepgang van 3.35 m) uitgerust met twee motoren van elk 225 pk. Van Lent bouwde het naar de tekening van een Franse archi tect en volgens de wensen van mevrouw en mijnheer Richier, En die wensen waren niet ge ring! Het schip moest centraal ver warmd worden, er moesten een bad inkomen en drie douches Mevrouw wilde aan boord net als in haar Parijse appartementen de kraan open kunnen draaien oor water. Zij wenste een ijs kast, geen kooien maar rui me bedden en een elektrisch fornuis. Mijnheer wilde twee badkamers en een aparte eet kamer voor de bemanning, die tussen twee haakjes bestaat uit de kapitein, drie matrozen en een kok Stamppot van zuurkool Als u het gerecht op zijn allerfèes- telïjkst wilt opdienen, heeft u een minuut of vijftien voor het opdie- 1 r nen zoveel paar knakworstjes bij en 9e~OUten spek tan de zuurkool gevoegd als er disge- een pond wordt met een halve noten zijn en u bakt een paar dik liter water gedurende een half gesneden plakken ham aan beide uur gekookt, waarna het bedekt kanten in de boter even lichtbruin Dan neemt u een platte schaal, u legt de purée in een rand. vult het binnenste op met de geurende zuurkool, bedekt de kool met de knakworstjes en de plakken ham en u gaat allen aan tafel. De schaal zal zekér helemaal leeg naar de keuken teruggaan Natuurlijk kunt u het iets een voudiger doen door knakworstjes en ham te vervangen door een heerlijke rookworst die u dan een minuut of twintig in kokend water laat pocheren. De worst vormt eveneens een fraaie bekroning van deze „feest-zuurkool" wordt met een kg zuurkool, die eerst met koud water afgespoeld is en zorgvuldig uitgeknepen. De zuurkool laat u met het spek eveneens een half uur lang koken. Dan haalt u kool en spek uit de pan en doet er een anderhalf kg. geschilde en in stukken gesneden aardappelen in. Daarop legt u dan de zuurkool en daarop het stuk spek. Zo gauw de aardappelen gaar zijn neemt u het spek uit de pan, stampt alles door elkaar, voegt er zo nodig wat zout bij en serveert de stamppot met het spek in plakken gesneden boven op het gerecht. Indeling ALBERT HEIJN Uitsluitend bereid met verse roomboter en echte amandelen Met dat al is het schip als volgt ingedeeld: twee hutten voor de bemanning, een hut voor de ka pitein. een eetkamer voor de be manning. de keuken, de salon, de machinekamer, de gastenhut, de eigenaarshut en twee badkamers. Alles betimmerd met prachtig hout en belegd met vaste tapij ten. Er is radar aan boord, plus een automatische piloot en wan neer mevr. Richier haar gasten wil verzoeken aan tafel te komen hoeft zij geen stapte verzetten, want er is .,boord"-telefoon in alle hutten. Op het ogenblik ligt de Cham bel zich te koesteren in de na jaarszon in Cannes. Tijdens de weekends vaart zij op de Mid dellandse Zee met aan boord monsieur en madame Richier met hun dochterMaar of de familie in de auto uit Parijs is gekomen, zoals we in de aanvang schreven, valt eigenlijk te be twijfelen. Naar Nederland en naar De Kaag kwam mijnheer Richier met de trein, omdat hij het met de auto te duur vond!

Allerhande | 1957 | | pagina 1