Van welk voorwerp hebt U het meeste gemak 250 gulden Albert Heijn Vissen op 2130 m. hoogte Doe (nog) meer met kaas ....en hoe u het kunt doen Zeg, Ciska 750 gulden EEN EXTRA PRIJS TOM ADO Invulformulier aan de voet van deze pag. u ziet hiernaast zeven van die dingetjes afgebeeld. Niet iedereen heeft ze allemaal in huis, maar het kan niemand moeilijk vallen, te bepalen, van welk van de afgebeelde voorwerpen de huisvrouw het meeste gemak heeft. Dit voorwerp zet u dan op de eerste plaats. Vervolgens komt het tweede, enzovoorts, tot en met het zevende. Albert Heijn's prijsvraag met In totaal Deelnemingsformulier Voorwaarden Duizend-en-één mogelijkheden Handig boekje van Zuivelbureau Uitslag vorige prijsvraag ,Yes, Van deze ananas graag 120.000 blikken..." ME AUGUSTUS AULER HA1NDE 3 "T\E vakantie is voor de mees- ten alweer voorbij en het huishouden houdt u weer druk bezig. Dat is niet altijd even prettig. Maar gelukkig heeft de huisvrouw van 1957 veel voor op haar voorgangster van. laten wij zeggen, 1937. Er zijn de laat ste jaren zoveel uitvindingen gedaan, die het leven van de moderne huisvrouw veraange namen. Geen opzienbarende uitvindingen, waar de hele wereld over spreekt, maar van die prettige, kleine dingen, die dikwijls zo onnoemelijk veel gemak geven. Van die dingen, waarvan men zegt: „Hoe is het mogelijk dat ze daar niet eerder op gekomen zijn!" A LS altijd heeft een deskundige jury haar oordeel over de rang- orde van voorkeur al uitgesproken. Die uitspraak is gedepo neerd bij notaris mr. F. A. de Gelder te Amsterdam en uiteraard bindend. TJE deelnemer r,"": - - -VJ 0j deeineem- ster, die 'n rang- orde inzendt i overeenkomstig de door de jury vastgestelde en bij de notaris ge deponeerde rang orde, ontvangt de Albert Heijn-prijs van vijfhonderd gulden. Zijn er meer goede in zenders dan wordt die prijs gelijkelijk ver deeld. aan prijzen beschikbaar gesteld door De N.V. TOMADO, de fabriek die al deze moderne artikelen vervaardigt, stelt een extra premie beschikbaar van die in contanten wordt uitgekeerd en vrijelijk kan worden besteed. Deze prijs wordt onder de inzenders van een goede oplossing verloot. ALBERT HEIJN-PRIJSVRAAG No. 8 De rangord* is naar mijn mening: (In deze kolom dus de letters A t/m G Invullen, in de door u gekozen volgorde) Naam Adres Plaats Inzenden aan Albert Heijn-prijsvraag, Postbus 1240, Amsterdan Goliath droograk. k Een extra groot droogrek met 10 meter drooglengte. speciaal voor kleinbehuisden. Opvouwbaar Roestwerenci galvanisch verzinkt 1 Glazendrager. Voor zes glazen. „Goudkleur" met plastic pootjes. i Tomatensntjder. Handig keukenapparaatje. Snijdt arïel en netjes tomaat, komkom mer. kaas of ei in 10 gelijke schijfjes. Jampothouder. Zwaar verchroomd. Kan drie pot ten bevatten. 1 Schoteltang. 1 Voor veilig aanvatten van hete schotels en schalen. i Elektrische koffiemolen. Maalt koffie in zes tellen, van grof tof poeder als u wilt. i Afdruiprek. „Tomestic", dus roestvrij! In wit, geel, rood en reseda. Verende poot- Alleen inzendingen op aan de voet dezer pagina afgedrukte cou pon zijn geldig. Deze coupon op blanco-zijde van een gefrankeerde briefkaart plak ken of in gesloten enveloppe als brief inzenden. Adresseren aan: Albert Heijn- prijsvraag, Postbus 1240, Amster dam. Inzendingen moeten uiterlijk donderdag 12 september. 12 uur 's middags op bovengenoemd adres aanwezig zijn. De uitslag is bindend. Er kan over deze prijsvraag geen cor respondentie worden gevoerd. Personeels- en gezinsleden van Albert Heijn N.V. en Tornado N.V. zijn van deelneming uitgesloten. jyEZE week dwarrelde op Ciska's schrijftafel een klein fraai geïllustreerd boekje neer. Een uitgave van „Het Neder lands Zuivelbureau": Kaas- recepten, waarin meer dan 50 recepten voor soepen, schotels en hapjes vermeld worden. Dit is een uitermate belangrijk boekje voor de huisvrouw, omdat het haar op een prettige wijze met eenvoudige en meer gecompliceerde kaasrecepten in kennis brengt. U kunt het boekje bestellen in alle AH- filialen. De prijs is slechts 25 ct. Wij. als zuivel-voortbrengend landje bij uitnemendheid, zouden als bevolking veel meer kaas in welke vorm dan ook behoren te nuttigen. Helaas is statistisch vast gesteld, dat wij beslist niet tot de beste kaas-eters behoren. Zo langzamerhand begint echter, dank zij een vrij intensief gevoer de propaganda het kaasgebruik toe te nemen. Wij kunnen er slechts wel bij varen, want kaas is een zeer eiwit-rijk en gezond voedsel. In dit boekje, Kaas-recepten vindt u vele recepten betrekking heb bende op koude- zowel als warme gerechten. Om u een voorbeeld te geven. Tomatensoep met kaas U eet allemaal wel eens to matensoep. In dit geval maakt u de soep als volgt: één gesnip perde ui in 40 gram boter goud geel fruiten, 40 gram bloem en een blikje tomatenpuree toe voegen. Langzaam, onder voort durend roeren J liter kokend water, waarin drie bouillonblok jes opgelost, erbij doen. Even laten doorkoken en tot slot i liter melk erbij gieten. Niet meer laten koken!) De soep van het vuur af, met 75 gram ge raspte kaas en wat gehakte peterselie afmaken. Sneetje Delicaat Op een sneetje geroosterd brood (zie sneetje Hawaii) plakjes bacon en daarop schijfjes tomaat leggen. De sneetjes bestrooien met gerasp te kaas en in de oven lichtbruin laten worden. Wanneer u de kaas als hoofd schotel en feestgerecht serveert, dan is het aan te raden uit dit voortreffelijke boekje het recept te kiezen voor de: FONDUE Fondue is een Zwitserse specia liteit, waarbij het gezelligheidsele ment een grote rol speelt. Een spi- rituskomfoor wordt op tafel ge zet. De fondue wordt in de fon- HET door „Het Nederlands Zuivelbureau" uitgegeven boekje: Kaas-recepten kan In de Albert Heijn-wlnkelt gekocht worden. De vastge stelde prijs van dit boekje bedraagt een kwartje. Na tuurlijk kan men In de A.H.- winkels ook voor de ver schillende in de recepten ge noemde kaassoorten terecht. duepan hierop warm gehouden, een stukje stokbrood aan een vork geprikt en door de fondue gehaald. Wie zijn brood in de fondue laat vallen, is een rondje schuldig. Er wordt een droge witte wijn bij gedronken. Benodigdheden: 4 kopjes dro ge witte wijn, 650 gram kaas, 20 gram maïzena, 2 pitjes knof look, iets peper, zout en noot, 30 gram Kirschwasser. Bereiding: Een pan inwrijven met knoflook, de wijn erin gieten, op het vuur zetten en wachten tot de wijn gaat bruisen. Dan de zeer klein gehakte of geraspte kaas toevoegen. Onder voortdurend roe ren met een garde het mengsel weer aan de kook laten komen en blijven kloppen totdat de kaas is opgelost en het geheel een glad de massa is geworden. Peper en noot toevoegen. De fondue met de aangemaakte maïzena binden en nog even laten doorkoken. Hij is nu gebonden, moet soepel smeuïg zijn en bij het omhoog tillen van de garde in draden trekken. De pan van het vuur nemen en al roerende de Kirsch toevoegen. Het gerecht kan nu opgediend worden. De hierboven vermelde recep ten zijn alle bedoeld voor vier personen. De uitslag van de in het vorige nummer van AllerHande gepubli ceerde Vavantieprijsvraag is: A, E, F, C, B, D, G. De volgende inzen dingen kwamen overeen met de door de jury vastgestelde rangorde: De prijswinnaars zijn: A. Arts, J. Maetsuyckerstraat 104, Den Haag; J. Bekkers, v. Hasselt- straat 98. Arnhem: F. d. Doelder- v.d. Broek, Grenulaan 53. Terneu* zen; J. Ph. Ehrenburg, Bezuiden- hout 237, Den Haag: F. M. Hal leen, van Panhuysstraat 18. Den Haag, I. D. Hazekamp, Andries Snoekstraat 7'. Amsterdam-W; H. D. Janssen-Kelder, Vossenstraat 33, Hilversum; A. J. Kuiper, I. D. Betouwstraat 30, Nijmegen; mevr. Lutgens-Wijninga, Amalia v. Solmsstraat 102. Den Haag; J. J. van Marle. Geertruidenberg- straat 28, Eindhoven; I. M. Schrassertbert. v. Deventerplein 12, Voorburg (Z.H.): R. Simonis-v. d. Broek, Mariotteplein 27, Amster dam-W.mevr. C. Spijkers-Nie- mann, Amsterdamseweg 106, Arn hem; A. Stoop, Scheepersstraat 93 Den Haag; B. Stuij, Parmentier- laan 10, Amstelveen; H. Vaartjes, Koekoekstraat 8, Leeuwarden; A. Verouden, Westerweg 238, Heilo; K. C. Wagenaar, Hofkampstraat 4, Almelo. Deze achttien prijswinnaars de len dus de beschikbaar gestelde prijs van 500,- en krijgen ieder een bedrag van 28,- toegezonden. De waardebon van 300,-, be schikbaar gesteld door het reisbu reau Lissone Lindeman N. V., werd bij loting gewonnen door H. Vaartjes, Koekoekstraat 8, Leeu warden. Wij wensen de prijswinnaars van harte geluk met hun succes en de heer Vaartjes bovendien: Goede reis Redactie AllerHande. WAARHEEN VERHUISD? Ook deze keer zijn er weer een aantal kranten niet bij onze abon nees terecht gekomen. Op de adres bandjes had de post veelal geschre ven „verhuisd", maar waarhéén deze dames verhuisd zijn, stond er niet altijd bij. Willen de volgende dames hun juiste adres even aan Ciskaopgeven, in blokletters, dan kan ervoor worden gezorgd, dat zij het juli-nummer van Aller Hande alsnog krijgen. Vergeet u niet het administratienummer te vermelden, dat achter uw adres staat? Mevr. Kranenburg, Dorpstraat 301, Boskoop, 16a; Mevr. F- Boersma, Al- teveer 57, Hoogeveen, 14b; Mevr. v. Rossum, W. de Zwijgerlaan 162 n, A'dam, 9a; Mevr. P. Waltmann, Ach ter het Station 2, Den Bosch, 16a; Mevr. P. Wouda, Pellkaanweg 15, Soestdljk, 6b; Mevr. D. W. Goslinga, Stadionlaan 21, Utrecht, l«a. DE NEDERLANDSE HUISVROUW: „ICS, S1T U bent op „ananas-reis", mevrouw. In Hawaii. En deze ananas is groot, sappig, zoet. ,Ja, conserveer ze maar en stuur ze op - 't adres is Nederland...". Zo gaat dat! U, Nederlandse Huisvrouw, koopt per jaar voor f 5.000.000 aan ananas in. U bent immers de grootste inkoper van ons land... U bent dus ook de grootste Inkoop ster van Uw Gezin, mevrouw! Verantwoordelijke taakMaar 't wordt makkelijk als u bedenkt dat Albert Heijn in de buurt is. De grootste post van uw „begroting" is kruidenierswaren - en die koopt u bij Albert Heijn altijd het voor deligst. De beste kwaliteit voor de laagste prijs! Goed uitkijken is inkopen bij Albert Heijn.... Speciale aanbiedingt/m zaterdag 24 aug. Ananas Summtr Isltt groot blik 20 halve schijven 129 Ananas Summtr lslts 8 halve schijven ptr blik 2 blikken 129 ptr blik 8S ptr blik 118 ptr blik 22S Ananas DelMontt, blokje* Ananas DtlMontt, 4 ixtra grctt schiften Ananas DelMontt, 8 extra grote schtjttn Kwaliteitsgarantie Nrrm de prttf - rttr Snit rthning. Immers, ttdtr artikel dam niet narlOWIt TmcJTEZju Mw de bette kwaliteit ede leegste prijzen e rente winstaandeel VAN ONZE VAKANTIEMEDEWERKER JvEN waar verhaal waarin Flupf de „kei" der hengelaars wel een grote, maar dit keer eens geen eerste rol speelde. E triomf van mijn leven r\ is mijn deel geworden, j j geachte lezer (es). Flup is geslagen en versla gen. Nu moet u natuur lijk weten; Flup is mijn beste vriend, een en al goedheid waar je nooit iets mee zult krijgen, of het zou over één ding moeten zijn: de vissport. Daarover kent hij geen tegenstand, geen tegen spraak. Daarin is hij, zoals hij ook zelf zeer bescheiden kan opmerken, de ongenaakbare kampioen, die alle visrecords heeft gebroken. Of het nu de karper, de snoek of het kleine voorntje betreft, in aantal en grootte komt geen rivaal aan zijn kant. ,JIet is maar hoe je ze moet vangen en tja, hoe je weet waar ze zittenis altijd zijn laconieke reactie. En of schoon het visserslatijn ook hem natuurlijk niet vreemd is, de WIE KAN RUILEN Mevr. Wille- Nanninga, uit Amsterdam-Z, las in het vorige nummer van AllerHande de oproep voor het ruilen van Panorama-plaatjes, I maar kon tot haar spijt niet hel pen. „Ik spaar die plaatjes zelf ook", schryft ze. ..en ik mis nog de volgende nummers: 1 8 16 22 25 29 33 34 38 39 41 43 51 54 56— 58 61 63 64 65 71 72 73 79 80 81 83 84 85 87 89 96 98 102 116 117 121 128 129 134 135 141 149. Ik heb over; 9 15 23 26 36 59 76 88 93 92 90 91 (95 twee x) 109 108 106 (101 twee x 140 145 146. Wie 'helpt? Mevr. M. Wille-Nanninga Wouwermanstr. 31 h. Amsterdam APPELTAART Zonder appels [EVR. 1. 1. a, Smlll t. Bliek, Schaepman- itraat 54, So est dijk. maakt de lezeressen van AllerHande deel bakken, koud laten worden en met poedersui ker bestrooien. van het door haar gevonden idee: Appeltaart zonder appela. „De ge schikte appels zün er niet altijd", schrijft zü, „en In de plaats daar van neem ik een 'i pond pruime- danten of 2 ons abrikozen of 2 ons tutti frutti. Daarmee maak ik een heerlijke vruchtentaart, die er bij iedereen grif ingaat. Hier is het recept: Vruchten een dag te voren was sen en in niet te veel water weken (bij pruimen iets kaneel toevoe gen). De volgende dag zachtjes tot moes koken, het te veel aan vocht binden met wat aardappelmeel (pitten uit pruimen halen) en op smaak met suiker afmaken. Het geheel wat af laten koelen. Het deeg voor de taart maken van een i V2 pond AH-zelfrijzend bakmeel. I 180 gram boter of margarine. 120 gram basterdsuiker, 1 pakje vanille suiker, een weinig zout, 1 ei naar verkiezing, De boter met de gezeefde suiker iets zacht roeren, daarna het ge zeefde meel met het zout toevoegen en roeren tot een soepel deeg. 2/3 van het deeg in de springvorm uitdrukken tot half de opstaande rand. Hierin het vruchtenmoes doen en het geheel met het overige uit gerolde en in reepjes gesneden deeg ruitgewijze toedekken. Naai verkiezing bestrijken met losge klopt ei of melk In gasoven met niet te felle vlam (ter grootte van een flinke water druppel) in een uur licht bruin Alle gedroog de vruchten kunnen voor deze taart In aanmer king komen. Met pruimedanten klaargemaakt komt deze taart incl. gas op ca. 1,50." Mede namens de lezeressen: hartelijk dank. mevrouw Als ik thuis kom, eerst pepermunt kopen!" Uit Michigan (Ver. Staten) schrijft mevr. J. B a k k e r-N o dat zij tijdens haar verblijf van drie maan den in Amerika slechts één ding heel erg mist, en dat is de AH- pepermunt. „Ik had heel wat meegeno men", vervolgt zij, „maar raakte er door. Nergens kan ik goede pepermunt krijgen en het eerste wat ik doe als ik thuis kom, 8 A.H. rollen pepermunt kopen. Ik woon in een rusthuis in Haar lem en gebruik trouw dat fijne goed. Alles is te krijgen in Ame rika behalve de A.H.-peper- munt", zo besluit zij haar gezel lig briefkaartje. eerlijkheid gebiedt te zeggen, inderdaad hij kan er wat van. ,,'t Is wel mooi, maar Dit jaar gingen Flup en uw me dewerker vrijwel gelijktijdig met vakantie en uit de voorbesprekin gen bleek, dat de één het mooie Zwitserland vanuit het westen, de andere het land der bergen uit het noorden zou binnentrekken. De hengels blijven thuis, beslisten de vrouwen. En zo trokken wij met onze respectieve ega's, ieder op zijn manier, met ons wagentje de vakantievreugde tegemoet. In het zuiden van het schone Alpenland ontmoetten de vrienden elkander. De vrouwen waren di rect met elkaar thuis. Flup bromde zoiets van „Het is hier wel mooi, maar je most kenne visse. In mijn viswatertje had ik er zeker een paar van een meter aan de haak geslagen". Enfin, ook zonder het vissen verliepen de resterende va kantiedagen prettig en de terug reis moest de volgende morgen worden aanvaard. De terugreis, maar was er ook nog niet zoiets als die reus van een St. Gothard? Hier lag mijn grote kans, ge achte lezers. Want Flup, zo rots vast hij aan de oevers van Hol lands dreven staat, zo trillerig worden zijn benen als je het maar over een bergje, al is het er slechts één van de 3e categorie, hebt. „We gaan er prachtig omheen, joch, de mooiste weg die er is", was zjjn bescheid. Met een por van mijn vrouw in mijn rug zei ik: „Ik zal er nog eens effe over denken." „We gaan er «Ter!" Maar 's avonds tijdens de voor bereiding voor een rustige slaap viel er niet meer te denken. Nog amper in ons négligétje, met de naakte voeten op ons bedmatje, zei mijn vrouw in haar mooiste pyama: „Hier ligt de kan» van je leven, hier kun je hem nu eens éénmaal Mevr. Wijnschenk, attentie! Door samenloop van omstandig heden is het briefje van Mevrouw Wijnschenk verloren gegaan. Zou deze dame zo vriendelijk willen zijn om haar verzoek en adres nog maals aan ons op te geven? Bij voorbaat onze hartelijke dank. overtreffen. We gaan over die heu vel, die berg of hoe je hem noemen wilt, we gaan er niet langs, we gaan er overheen." Het onfeilbare boekje van de A.N.W.B., de reisgids, werd geraad pleegd. 2130 meter hoog. „Zouden we nel", durfden wij nog schuchter op te merken. Maar uit de mooie 1 pyama klonk het krachtig en beve lend: „We gaan er over. over.hoe heet dat ding ook ueer?" En hiermede was wat dit betreft de kous af. Naar de top DES morgens deelden we ons be sluit aan de vrienden mee. Weet wat jelui doet, wie hoog wil klimmen, kan laag vallen, was het werkelijk bemoedigende commen taar. De motors werden gestart; als medemakkers in de strijd die nu gestreden moest worden, draai den zij een verschillend geluid. Bij de hoek nog even een stoot op de claxon en aan weerszijden een zwaaiende arm van Flup en echt genote, met bewegingen waarin de vraag lag opgesloten of zij ons ooit terug zouden zien. We kwamen boven lezers. Alsof hij in deze prestigestrijd betrokken was, zoefde de TT 49—28 ons keu rig door de 45 bochten naar de 2130 meter. „De motor heeft goed gelopen", zei mijn vrouw, en zoals vrouwen nu eenmaal zijn over mijn rijkunst werd niet ge sproken. De spits van de beroemde St. Gothard hadden wii be reikt. Een spits die w\j de nacht tevoren in onze onrus tige slaap hadden gezien als een obstakel waarbij aan de ene zijde de achterwielen de grond nog beroerden, terwijl aan de andere zijde de voor wielen van ons wagentje in het luchtledige bleven han gen. Maar, o schone overwin ning, niets van dat alles. Wat een beleving! Midden tussen de eeuwige sneeuw, lag daar voor ons een rus tig plateau, waarop mens en auto even konden uitblazen. En nu komt het!! Midden op of in dit pla teau, zegt u maar hoe of u het hebben wilt, lag daar een klein, maar voor onze begrippen toch nog behoorlijk meer. En aan de oevers van dit meer, het is bijna niet te geloven, stonden mensen als wij met de bekende, fascine rende bamboestengel in de hand, 2130 meter hoog er werd gevist Wij zijn niet sterk in onze bui tenlandse taal, maar met behulp van een goede Hollandse sigaar, hebben wij toch voor tien minuten de beschikking over zo'n hengel ge kregen. Mensen, wat een moment! Nimmer hebben we met een totaal vreemd vistuig zo ver geworpen, nimmer was de spanning zo groot toen de dobber het voor iedere visser verrukkende sein gaf. Wij hebben er één gevangen, dames en heren. Weliswaar was het jam mer genoeg geen trofee om in natt« badhanddoek mee naar huis te ne men, was hy zo klein dat hij weer in zijn element terug moest, maar de trots op 2130 meter hoog (ver gelijkt u daar uw keukentrapje eens mee) een vis te hebben ge vangen, zal onvergankelijk onze glorie blijven. Voor altijd de baas CTRAKS weer terug in Hol lands vissersdreven zal ik in edele wedijver, mogelijk met lege handen de enorme vang sten van mijn vriend Flup weer moeten bewonderen. Niet meer deemoedig. Wam zo groot kan zijn groot ste snoek niet zijn, of ik zal hem met triomferende blik en uit de hoogte toevoegen: ,,'t Is goed, maar wal ik op visgebied voorwielen in het luchtledige. heb gepresteerd, zul jij nooit bereiken, zul je nooit preste ren al wordt je zo oud als Methusalem. Vis. door mij ge- j vangen op een der hoogste top- 1 ven van de Zwitserse Alpen." Bij de-gedachte aan deze dui zenden steile meters zullen door hem. de onbetwistbare viskam- pioen, de rillingen heengaan, zijn successen zullen verbleken en hij zal stiller worden dan de vissen die hij zo juist aan hun element heeft onttrokken. Dit is de eeuwig blijvende overwin ning, die u, die geen mens, zelfs mijn beste vriend Flup niet, mij ooit zal kunnen ontnemen. HEVA. P.S. Hoe komen die vissen daar zo hoog. Kan een der lezers ons misschien hierover inlichten? Ik heb het daar zelf niet durven vra gen.

Allerhande | 1957 | | pagina 3