Welke schoen vindt u 1 Uitslag vorige prijsvraag het mooist? H.G.R0H0F: in 3 j,mr HOOGENBOSCH VAN WOOD: musicus of coureur? KAAS van over de grenzen Albert Heijn /os Een van de vele snelle carrières Modeprijsvraag Albert Heijn met opnieuw 750 gulden aan prijzen VOORWAARDEN VOOR DEELNEMING van bediende tot filiaalchei EXTRA-PRIJS beschikbaar gesteld door Sc/toeH£H d Witte Moccasin gekrompen leer, b Witleer sandalet Witte nubuck molie California California Wonderbaar maar waar K. Portret van een beroemdheid QUINUA - nieuw voedsel, zo oud als de Inca's Deelnemingsformulier 1 2 3 4 5 6 7 Éi f I Grenzeloos lékker! heefi de lekkersle kaas GOED KOFFIEZETTEN IS EEN KUNST (die iedereen kan leren) JUNI ALLER HANDE HET succes van onze vorige Schoenen-Mode-Prijsvraag heeft onze verwachtingen verre overtroffen. De belangstel ling voor dat „nederigste" onder deel van de damesgarderobe (ne derig «fan in de letterlijke bete kenis van het woord, dus: laag), de schoen, blijkt zeer groot te zijn. Daarom wagen we het erop, het experiment nog eens te her halen en voor de tweede maal wordt hiernaast een aantal schoe nen afgebeeld. Het zijn er weer zeven, evenals de vorige keer, en ook nu gaat het er weer om, te bepalen, welke schoen u het mooist vindt. Deze zet u dan na tuurlijk op de eerste plaats. De schoen, die volgens u in elegan tie daarop volgt, zet u op de tweede, en zo gaat u door, tot en met de zevende. De jury, bestaande uit de dames Jeanne Roos, Anne Bie- gel, R. Lotgering Hillebrand, Ida de Leeuw van Rees en W. Sie- verdink, heeft haar oordeel over deze damesschoenen reeds uitge sproken. Die uitspraak is gedepo neerd bij notaris mr. F. A. de Gelder te Amsterdam. De deelneemster of deelnemer, die een rangorde inzendt overeen komstig de door de jury vastge stelde en bij de notaris gedeponeer de rangorde, ontvangt de AH-prijs van vijfhonderd gulden. Zijn er meer goede inzenders, dan wordt deze prijs gelijkelijk verdeeld. 9 Alleen inzendingen op aan de voet van deze pagina afgedrukte coupon zijn geldig. 9 Deze coupon op de blanco zijde van een gefrankeerde briefkaart plakken of in gesloten enveloppe als brief inzenden. Uw Inzending adresseren aan: MODEPRIJSVRAAG ALBERT HEIJN, Postbus 1240, Amster- dam. Uw Inzending moet uiterlijk zaterdag, 22 juni, 12 uur 's mid dags op bovengenoemd adres aanwezig zijn. 9 De uitslag is bindend. Over deze en volgende prijsvragen kan I geen correspondentie worden gevoerd. 9 Personeelsleden en gezinsleden van Albert Heijn N.V. en N.V. Hoogenbosch Schoenen zijn van deelneming uitgesloten. Wij ontvingen weer een groot aantal inzendingen op onze vori ge modeprijsvraag „Welke vindt u de mooiste schoen?". De door de jury vastgestelde en bij nota ris mr. F. A. de Gelder gedepo neerde rangorde was: G, D, B, A, E, F, C. De volgende inzendingen kwa men overeen met de door de ju ry vastgestelde rangorde: A. Schipper, Molenpad 17, Weesp; Kopmels, Erik de Roodestraat 15, Amsterdam West; J. A. v. Ginkel, Huydecoperweg 15, Zeist; Van Dijk Willand, B. F. Suurmanstraat 21 bis, Utrecht Tuinwijk; v. d. Houwen Winkel. Mauritsstraat 20A, Zwolle; H. C. Lammers, Walhofstraat 95, Enschede; C. J. E. de Jager—Ker- len, Heemskerckstraat 48, Den Haag; M. DelnaCasetta, Zwaerde- croonstraat 57 B, Rotterdam West; A. C. de Pagter—Geldof, Kolvenier- straat 34, Vlissingen; L. P. Rijks. Hanenpad 43, Zaandam; P. Stack, Hooglandscheweg 24, Amersfoort; H. A. Mulder v. Rüsbergen, Van Speijkstraat 12, Groningen; I. Tem merman, Zandstraat 7, Oostburg; M. E. A. Verwey, Zwaardleliestraat 15c, Rotterdam N2; A. Schipper, Blolenpad 17, Weesp; T. H. v. Or denSmit, Van Oldenielstraat 13, Deventer; L. Andrioli, Laakhof 37, Den Haag; N. v. d. Post, Brabant- laan 10 a, Heemstede; J. T. Vroeg in de Weij, Alma 48, Winterswijk; M. van StratenMeester, Maurits straat 9, Utrecht; PetersZimmer man, Burg. Bosscherstraat 70, Veen- dam; J. Meijers, Herstraat 8, Horst (L.); A. C. Terhorst, Creutzberg- straat 4, Arnhem; Yorga Caspanni, Burg. v. Meursstraat 3, Tilburg; A. Zantman, Akerdijk 115, Badhoeve dorp; L. Hoepermans, Molenstraat 26, Haarlem; L. Guntenaar. van Breestraat 137 b, Amsterdam; M. Tober, Rijksstraatweg 124, Loe- De N.V. Hoogenbosch Schoenen stelt een extra premie beschikbaar van TWEEHONDERD EN VIJFTIG GULDEN, te besteden in de zaken van dit magazijn. Deze prijs wordt onder de inzenders van een goede oplossing verloot. M&A#s?>,- Een-en-dertig jaar oud is de i heer H. Rohof, sinds kort I chef van het A.H.-fillaal te Coe vorden Hij Ls een van de vele ambitieuze jonge mannen, die in dienst van Albert Heyn een snelle en mooie carrière maken. Het is nog maar drie jaar geleden, dat hjj in het A.H.-filiaal in Almelo als bediende werd aangenomen en de benoeming tot filiaalchef in Coevorden betekent voor de heer Rohof nog niet eens het eindpunt. Er ligi nog een lange weg voor heni open: chef in een groter filiaal, chef in een grote zelf bedieningszaak, chef in een van de SuperMarts. Zijn voorganger, de heer H e u t e n (32). is al een stapje verder op die weg met zijn benoeming tot chef van een van de grootste A.H. zelf bedieningswinkels. Pech Als onderofficier kwam de heer Rohof in 1949 uit dienst. Hij begon een manufacturenzaak, brak bij het voetballen een been en moest de pas opgerichte zaak overdoen aan zijn broer. Een jaar lang bleef hij invalide. Eenmaal hersteld nam hij een baan aan in een machinefa briek, waar hij drie jaar werkte. Zonder veel plezier overigens. Toen zijn vader, die buiten mede weten van zijn zoon eens had geïn formeerd naar de plaatsingsmoge lijkheden voor een jongeman bij Albert Heijn, hem vertelde, dat de filiaalchef in Almelo Rohof Jr. wel Jb Het zijn niet de motten die het kwaad hebben aangericht in uw winter- kleding maar hun kinde ren, de larven. De motten leggen alleen de eieren. •f» Een mens eet normaal ongeveer 50 ton voedsel gedurende zijn leven, «f» De Hongaarse taal be hoort tot de aparte groep Fins-Oegrische talen. De ze worden gesproken in Finland, Lapland, Honga rije en door bewoners van Noord-Siberië. Onze taal kent verschillende uit het Hongaars stammende woorden. Afgezien dus van czardas, paprika en p o e s t a, die duide lijk hun afkomst verra den gebruiken wij ook koets (van kócsi naar het dorp Kócs, waar de eerste koets werd ge maakt), sabel van szabni-snijden) en sjako (van csakó- hoofddeksel) De wijsgeer Schopen hauer moest jaarlijks een bedrag van 90,beta len aan een naaister als genoegdoening voor letsel dat hij haar toebracht toen hij haar uit zijn kamer wierp omdat hij haar als een indringster beschouw de. Berloz. de Franse componist wiens ideale or kest uit 242 strijkinstru menten bestond, 30 pia no's, 30 harpen en mas sa's blaas- en slaginstru menten, schreef eens een symphonie waarin ook een batterij artillerie een luidruchtige partij mee speelde. kon gebruiken, nam hij het aanbod met beide handen aan. Op 8 juni 1954 stapte hij het filiaal binnen. Na twee maanden vertrok hij voor vier weken naar Zaandam om daar op de bedryfs- school een cursus te volgen. Op eigen verzoek werd hij. wat later, overgeplaatst naar Hengelo, maar was na een jaar w eer terug in Al melo. Hij volgde nog een cursus in Zaandam en haalde in een jaar tijd zijn middenstandsdiploma en vak diploma. Het diploma 3-jarige Han delsavondschool bezat hij aL In 1951 was de jonge Rohof ge trouwd en in Delden gaan wonen. Twee jaar later werd zijn dochter Helma geboren en nog weer twee jaar daarna Anchela. Eigen woning Toen hij, nu drie maanden geleden, werd uitgenodigd de nieuwe SuperMart in Haarlem te bezoeken, voelde hij, dat er iets in de lucht hing. En ja, tien dagen later kreeg hy een brief, waarin hy werd verzocht met 7,yn echtgenote naar het hoofdkantoor in Zaandam te komen en daar kreeg hy zyn benoeming. Voor de nieuwbakken chef betekende dat een hele veran dering, maar ook voor mevr. RohofOude Sogtoen. Zij kreeg ineens de beschikking over een mooie grote woning boven het filiaal in Coevorden, waarin 't een en ander voor haar zal worden verbouwd. Het bevalt beiden uitstekend in Coevorden. een stad. die na de oorlog sterk is uitgebreid. Zij zijn meer dan tevreden met hun wo ning, vooral mevr. Rohof en de chef is uitstekend te spreken over zijn winkel en zijn drie man sterk personeel Maar, hy is er nog niet. pas aan het begin „Jullie horen nog meer van me", belooft hij. „En spijt heb ik nooit gehad, van mijn besluit bij Albert Heijn te gaan werken. Wie er wil vooruit komen, krijgt zijn kansen. Neem mijn voorbeeld: in 1954 in diëtist bij A.H. en in 1957 reeds filiaalchef. VROUWELIJKE INTUÏTIE Een vrouw, die ln een der pro vincies van India over een berg pad met een grote bundel hooi on der de arm naar huis terugkeer de, kwam plotseling tegenover een vervaarlijke tijger te staan. Uit angst verborg zij zich achter de bundel en drukte deze als een schild tegen het ondier. Langzaam drukte zij het beest achteruit tot aan de rand van een diepe af grond. Met de moed der wanhoop duwde zij op een gegeven moment de tijger met hooi en al de diepe kloof in. .J nen a/d V. Deze 28 prijswinnaars delen dus de beschikbaar gestelde prijs van 500.en krygen ieder een bedrag van 17.50 toegezonden. De waardebon van 250 be schikbaar gesteld door het Schoenenmagazijn Hoogenbosch, werd bij loting gewonnen door: T. H. van OrdenSmit uit De venter. Wij wensen de prijswin naars van harte geluk met hun succes. REDACTIE ALLERHANDE. De Wereldvoedselorganisatie, die door de tekorten in tal van landen, voor een moeilijk probleem staat, gaat gebruik maken van voedsel, dat de Inca's reeds ge bruikten voordat Columbus Ameri ka ontdekte, doch allang weer in het vergeetboek was geraakt. Quinua is uitstekend voedsel ge bleken. Honderd gram er van be- I vat meer zetmeel, proteïne en vitaminen dan een flinke maaltijd j met gecondenseerde melk, een eiërgerecht. een verse vis en een portie jonge groenten. Hij gedijt zelfs op rotsachtige bergen. Het is bestand tegen vorst i en heeft geen regen nodig. Quinua heeft slechts één be zwaar. Het smaakt naar zeep Maar daar weten de Peruaanse chemici wel raad op. Quinua wordt al op experimentele basis gepro duceerd in de vorm van een soort maïsvlokken en de zeepsmaak is er al bijna af. TN de reeks lunchconcer ten welke regelmatig in de grote kantine van het recreatiegebouw van A. H. in Zaandam worden gehou den, viel het optreden van het, vooral in Italië zo be roemde Kwartet Van Wood bijzonder op: de Italiaanse Nederlander Piet van Houten, Hagenaar van geboorte en zoals hij zelf zegt afkomstig uit een volksmilieu is een attractie van de eerste klasse in de wereld van het lichte amu sement. MODE-PRIJSVRAAG No. 7 De rengorde I» near mijn mening: In deze kolom dus de letters A t/m G Invullen, in de door u gekozen volgorde) Adres t Plaats t Inzenden >zn Modtprt|rvT»« Alter, Hel)n. po.tbu, 1240. Amsterdam Wie van Wood ziet werken, by- voorbeeld in de kantine van het recreatiegebouw van A.H. en la ter in de studio's van Duiven- drecht waar men een nieuwe Ne derlandse amusementsfilm „Kle ren maken de man" aan het ma ken is. krijgt een indruk van een man, die bezig is met een zwaar karwei dat persé nog af moet ook. Over het werk, over de muziek van zijn gitaar en zijn ensemble heen. over de zaal met geestdrif tige mensen en ook over de stroom van deels door hem (beroemd) gemaakte liedjes heen, lijkt hij gericht op iets dat ver vooruit ligt. Wat? Men kan er naar gis sen. Naar nog meer succes? Nog meer financiële voorspoed? Hij zit in zijn goed-gesneden. blauwe, witombiesde blazer met het embleem Van Wood op de- borstzak met witte boordloze pan talon, witte sokken en witte loa fers temidden van zijn even-ver- verzorgd geklede musici en maakt op het eerste gezicht, een wat jongensachtige indruk. Wie hem echter van dichterbij beschouwl en de snelle, bijzonder bewegelij ke en waakzame blik waarneemt beseft dat dit jongensachtige, di' enigszins amateur-achtige-vrolijke en-spontane een zeer geraffineer< onderdeel is van de methodiek dei effecten waarmee Peter van Woo- zich, onafgebroken hard werkend j bezig is een plaats te veroveren ir. I de dunne rijen der wereldberoem den. Zal hij het halen? Hij heeft ei de kracht voor. Hij heeft die ver eiste beheerste hardheid die ooi* een groot wielrenner kenmerkt Hij kon een coureur zijn. Hij is zakelijk. Hij is nog jong. En.hij heeft de wind mee. al heeft hij voor een deel die wind zelf doen opsteken. Zonder geluk vaart nie mand wel. Maar ook geluk kost inspanning. In zaken In de donkerrode Mercedes, waarmee hij van Zaandam naar Duivendrecht rijdt, zegt hij nog steeds met een duidelijk-Haagse tongval, die hij zo nu en dan han dig ombuigt tot een wat buiten- landsig accentje: „Ik zie mijn toekomst niet in de muziek. Ik wil op den duur iets in zaken gaan doen. Ik zoek overal moge lijkheden om te beleggen. In Ame rika beleg ik in grond. Hier in Europa, en vooral in Nederland, zoek ik ook. Ik ben nu maar kort hier en kan mij er niet voldoende mee bezig houden; zoiets moet voorzichtig behandeld worden. Ik heb gehoord, dat het bedrijf van Albert Heijn een mooie moge lijkheid biedt voor iedereen om obligatiehouder te worden. Zijn de A.H.-obligaties op de Beurs te krijgen? Niet gemakkelijk denk ik. Het lijkt mij een bijzonder voor uitstrevend bedrijf. Gisteren heb ik nog wat gekocht in een filiaal in de Stevinstraat in Scheveningen. Ik zei tegen mijn vrouw: voor dit bedrijf speel ik morgen." Als hij in ontkennende zin op een vraag antwoordt zegt Van Wood: „no, no, no.". Is het ja, dan zegt hij: ,.si, si si". Maar dat is dan ook, afgezien van enkele, eigen- Gaat u mee? Over de grenzen trekken, het wonderland betreden van vele nieuwe kaasgeneugten en proevenProeven van de pikante Noorse Kavli, de volromige Zwitserse chaletkaas, de zachte Rijnlandse Emmenthaler, de tongstrelende Bel Paese Kaas met een heel aparte, verfijnde smaak. Volkomen anders dan anders. Wat een variatie, wat een keur van nieuwe moge lijkheden Ga mee op verkenning. Morgen al. U hoeft niet ver van huis te gaan: in iedere AH-winkel staat een rijk assortiment van de fijnste buitenlandse kaassoorten te uwer keuze. Goede reis I Bon appétit Kavli kaas met bacon per doos 80 Kavli kaas met champignons per doos 90 Kavli kaas met garnalen per doos 95 Kavli primula kaas per doos 80 Emmenthaler volvet per doos 75 Kaas met salami per doos 85 Kaas met yoghurt per doos Kaas met alpenkruiden per doos Mon chou kaascréme p. pakje Noorse kaas ln div. smaken: ham, kerry, tomaten, sellerie, primula doosje DIT ZIJN 14 ZACHTE, SMEERBARE KAASSOORTEN Zwitserse chalet kaas doos 12 porties 150 Zwitserse chalet kaas, 6 porties, gesorteerde smakenper doos 160 Italiaanse Bel Paese kaas per doos 75 Zwitserse gemalen kaas strooibeker 55 Zwitserse kaas per kegel 25 NIEUW! Noors knackebrot: Kavli Crispbread 90 a 100 sneetjes in een groot pak. Voedzaam - gezond - verrukkelijk met buitenlandse i Ar" kaas per pak Kies de HOLLANDSE KAAS precies naar uw smaak wij laten u gaarne even proeven en keuren Volvette Goudse, jong 100 gram 29 Belegen boeren sept. kaas 100 gram 36 Oude boeren meikaas 100 gram 37 Edammer 40+, jong per kaas 109 Edammer, licht belegen 100 gram 31 Edammer, extra belegen 100 gram 33 Prima Leidse, jong, volvet 100 gram 32 Prima Leidse, jong, 20+ 100 gram 25 Karperton smeerkaas per doosje Eyssen's smeerkaas, volvet, p. goudcup Pikanta smeerkaas per tube Korstloze lunchkaasblok 250 gram Hollandse dessertkaas doos 6 stukjes Baby Edammer per stuk 2.55 Volvet lunchkaasje per stuk 170 Hofleverancier lijk meer naar het Duits zwemen de uitheemsheden in zijn spraak, het enige dat merkbaar is van een langdurig verblijf in het buiten land. Dat pleit voor hem. Hij maakt trouwens, over het geheel genomen, een prettige, zij het wat vinnige indruk. Hij zit vol met nogal uitgebreid commentaar op zijn mede-weggebruikers. Hij is een man van succes. Liever in Italië „Si, si, si. Ik heb ook in Spanje gewerkt. Hoe ik het daar vond? Goed. Het is overal goed als je succes hebt. Ik zit lièver in Italië. Maar op den duur ga ik ander werk doen. Het muzikantenbe- staan, dat altijd maar op behagen gericht is, haalt je moreel omlaag. Cultureel is zo'n licht liedje niet veel, maar daar staat tegenover, dat je miljoenen mensen iets geeft. Als 's morgens heel Italië je door de radio hoort en met jouw liedje zingend de dag ingaat dan is dat wel iets. Dit is erg vermoei end werk. Altijd spelen in nacht- j clubs. Altijd heen en weer vliegen tussen studio's van radio, van de televisie, van gramofoon, filmop namen en wat al niet verder. Wij hebben een vast verblijf in Milaan. Verder is het almaar reizen en trekken. Nu nog vier dagen in Scheveningen. dan twee weken op Malta. Dan het zomerseizoen. Van- laag0 Eerst Albert Heijn van twaalf tot een. Dan om half drie filmopnamen in Duivendrecht. Tot zeker half acht. Dan vanavond eer ste optreden in Scheveningen." Boetes Hij is bijgelovig. Sprekend over zijn succes, raakt hij een, aan een rood lint hangend, koperen stierenhorentje aan: een come. „Mercedes en Jaguar zijn mijn merken", zegt hij, „Rolls Royce is me te duur. Ik ben vier jaar lang bezig geweest om in Nederland bekendheid te krijgen. Heel moeilijk. Maar nu begint het. Maar niet zoals in Italië; daar bén ik werkelijk iemand. Het is trouivens lastig om met Italiaan se musici te werken. Het zijn heel goede vakmensen. Ze nemen altijd hun vrouwen en meisjes mee naar de zaak waar ze wer ken; dat moet ik niet hebben. Het werk moet gescheiden zijn van het meisje. Ik beboet ze dan. Ik beboet ze voortdurend; ook als ze laat komen bijvoorbeeld. Dat is ook een hebbelijkheid. Maar muzikanten zijn nu eenmaal ar tistieke persoonlijkheden. Ik be taal mijn mensen heel goed. Ook voor Italiaanse normen: f 85, per dag en tien percent van extra verdiensten. Zoals in het Carna val toen we f 4000,per avond verdienden en dat zes dagen achter elkaar. Dat loopt op. Gramofoonplaten zijn mijn mooiste verdienste." Zegelring Peter Van Wood draagt aan de rechterhand een eenvoudige, on- gegraveerde zegelring. De ring doet het goed als hij optreedt: hij glanst fel en toch niet ver- vijfd. Hij heeft voor de kranten •en mooi verhaaltje over die ring. Van zijn vrouw gekregen van de irme, eerst-verdiende centen. „Hij kost maar 180 gulden", zegt hij, .dat is dus niets. Maar hij is in- ïeslagen: alle Italiaanse gitaris- en dragen er nu zo een. Wat ik /an ons land denk? Ik vind het >rettig er weer te zijn, maar de iotels zijn er nogal duur. Trouwens iit hele toernee hier kost me ;eld: ik heb dollars moeten in- visselen om er te komen". In de studio in Duivendrecht zit iet Kwartet Van Wood, elegant er. jeugdig (Van Houten is de oudste Ier vier) op een door bloemen om- ankt podium en wordt opgenomen voor de film waarin zij de intro ductie spelen met het titelliedje Kleren maken de man" en ver der nog „Ober, ober," en „In Vlilaan", een pretentieloos walsje. De gitaar glinstert de camera te (el in de lens: hij moet hem an-1 ders houden. Kostbare gitaar De Haagse zwager van Van Wood (die twee zusters heeft), die hem helpt met het vervoer van de instrumenten in de auto van zijn stucadoorsbedrijf zegt: „Die jon gen verdient wat! Die gitaar al leen kost al 1700 dollar. De letters Van Wood erop zijn van goud en de knoppen ook. Wat zo glinstert? Dat zijn 48 diamanten. Op de knop pen zitten robijntjes. Een Ameri kaanse gitaar, een Gretsch. Die jongen verdient wat! Maar ik zou niet met hem willen ruilen Hij moet werken als een slaaf. In Italië is het helemaal vreselijk. Dit hier is gewoon vacantie. Maar verder ls het net een sprookje. Van zoiets lees je alleen maar in van die boekjes". In de felle lampen zit het be roemde kwartet Van Wood en het speelt met trillende lichtheid voor de camera. Overdoen! Nog eens overdoen. Overdoen! En steeds zit de leider, de ogen zeer snel en helder rondgaand langs het publiek van vermoeide filmmen sen, Duitsers en Nederlanders, als om hun reactie te peilen. Als om, zoals de coureur, een demarra ge te beramen. Het lijkt of hij zo dadelijk ineens zal uitlopen. Hij is het verbluffende fenomeen van de eerzucht, de kracht van de jeugd, de drang naar succes en het talent. TEDEREEN kan goed koffie leren zetten, mits men bereid is I er tijd en zorg aan te bésteden. De gemakzuchtige mens heeft door de eeuwen heen gestreefd naai apparaten, die hem snel en moeiteloos koffie-extract leverden maar wat het resultaat ook moge zijn, het stenen filterkoffiepotje heeft in practisch ge bruik tot nu toe zijn meerdere niet gevonden. Vijf punten zijn er, waar men speciaal op moet letten bij het zetten van koffie in zo'n traditioneel koffiepotje. j Maal de bonen vlak vóór het zet ten, zodat de koffie zijn kracht be houdt. Let hierbij op de afstelling van de koffiemolen: te licht ex tract duidt op te grove afstel ling, terwijl een te fijne af stelling poeder geeft, dat het filter verstopt en weliswaar een pittig, m.aar niet geurig extract oplevert. 42 Naarmate de filters hoger en smaller zijn, zijn ze zuiniger, tijdrovender en geven sterker extract: het wa ter heeft immers langer tijd nodig om er door heen te dringen, maar haalt er dan ook alles uit! Gebruik per kop 5 tot 10 gram vers gemalen koffie. Doe, alvo rens u de koffie in het filter doet, hierin een van de speciale filtertjes, wel ke in de AH- winkels te verkrijgen zijn a 0.45 per doosje van 100 stuks. Uw koffie wordt dan nog krachtiger en geu riger. Druk daarna de koffie even aan en giet er langzaam Icokend water op. Zet de kof- fiepot nooit op een brandend lichtje en warm ook het extract later nooit meer op. Door dit opwarmen ont wijken de etherische olieen, die het aroma bepalen. Hete melk en kokend water in een kopje met koud extract ge ven óók warme koffie. Maar een vers gezet kopje is na tuurlijk lekkerder. DE AH-KOFFIE IS UW ZORG WAARD

Allerhande | 1957 | | pagina 5