Nieuw plan van t//. CISKA VERHEUL zendt u een volledig breipakket Rotterdamse luchtacrobate nu artiest in de winkel KAAS en WIJN horen bij elkaar Ieder patroon vraagt zijn eigen wolsoort Aanzienlijke uitbreiding AH-kaas- assortiment Ronnie Ploeger uit Amsterdam „onze" elfmiljoenste ininiiiuijia Patroon gratis; bijpassende wol tegen aanmerkelijk voordeliger prijs Keuze viel op Marvel-wol voelde dat ive zouden vallen Allerjongste obligatiehouder van A.H. Onthullend nieuws. Het „gezellige bezig zijn Grote heerlijke snijkoek 49 ct Mogelijkheid tot abonneren LEIDSE PRIJSWINNARES VUIDE GARDEROBE AAN En vergat, dat er ook| nog trams bestaan Nog eens: kakemono Dertienjarige huil-ster Albert Heijn N.V. Zaandam Aller Handle HOFLEVERANCIER SAHO01000022 Allerhande juni 1957 Nr. 26 Juni 1957 Wie breit met vlijt Besteedt haar tijd Zo nuttig als maar kan Bestel 't pakket Verzorgd tot en met En maak er 't beste van! DE redactie van AllerHande heeft besloten om met ingang: van 31 mei een nieuwe service voor haar lezeressen te beginnen. Het zal dan namelijk mogelijk zijn gratis een breipatroon aan te vragen bij Ciska Verheul, waarbij dan gelijktijdig de juiste hoeveelheid en de juiste soort wol besteld kunnen worden. Via een eenvoudig bestelkaartje. dat op pagina 3 afgedrukt staat en dat ook in alle Albert Heijnwinkels te krijgen is, is het mogelijk door het invullen van naam, adres, gewenst patroon en kleur een dergelijk breipakket te bestellen. Elders in dit blad wordt nauwkeurig uitgelegd hoe deze regeling werkt. AL lang leefde bij de redactie van AllerHande het idee haar lezeressen daadwerkelijk te steunen bij het breien. Het zal velen duidelijk zijn, dat, wil men deze taak naar behoren uitvoeren, een van de allerbe langrijkste problemen de keuze van de wol is. Immers, het wel slagen van een bepaald breiwerk hangt in hoge mate af van het feit of men de bij dat patroon passende, juiste wol gebruikt. Tevens is het van wezenlijk belang dat voor vrijwel ieder breiwerk 100% zuivere wol ge bruikt wordt. Een van de pro blemen, waarvoor men zich dan ook gesteld zag, was een 100% zuivere wolsoort te vinden, die aan zeer hoge kwaliteitseisen voldeed, anderzijds in voldoende variëteit beschikbaar moest zijn om verschillende soorten pa tronen tot grondstof te kunnen J dienen. Volledige garantie Na lang experimenteren is tenslotte de keuze gevallen op de Marve 1-breiwol. Deze Marvel-breiwol blijkt inderdaad aan alle bovengenoemde eisen te voldoen. Zó zeker is de fa brikant van de kwaliteit van deze wol, dat hij het aange durfd heeft een volledige ga rantie op dit produkt te geven. Met andere woorden, indien u bij Ciska een pakket bestelt en het mocht blijken, dat de in houd niet aan alle door u ge stelde eisen voldoet, dan is het volledig mogelijk het pakket terug te sturen, waarna het door u betaalde geld wordt gerestitueerd. Stalenkaart ter inzage Teneinde het de lezeressen mo gelijk te maken zich een oordeel te vormen omtrent kwaliteit en kleur van deze wol, zal in de 365 filialen van Albert Heijn van 31 mei af een stalenkaart van Marvel-wol aanwezig zijn. Op deze kaart zijn aangebracht de diverse kleuren en soorten Marvel-wol en men kan dus voordat men tot een eventuele bestelling zou «vergaan, eens even bij Albert Heijn gaan kijken hoe die wol er nu wel in werkelijkheid uitziet. Bij elk breipatroon de juiste wol Het is de bedoeling van Ciska Verheul om in iedere Aller Hande twee breipatronen te publiceren. Er wordt bij ver meld, wat de prijs zal zijn van de benodigde wol en er wordt tevens een volledig uitgewerkt patroon in het pakket bijge sloten. Door Ciska Verheul is dus al tevoren voor u uitge zocht, dat bij het betreffende patroon de juiste wol wordt gekozen. In het algemeen. Voor het breien van truien, vesten, broek jes of borstrokjes, kortom voor het breien van vrijwel ieder kledingstuk moet men uitsluitend 100% zuivere wol gebruiken. Uitzondering hierop zijn sokken, waarbij het wenselijk is, dat speciale wol wordt gebruikt, die met nylon versterkt is. Een goede sokkenwol dient 100% wol te zjjn, versterkt met nylon zonder toevoeging van andere voor dit doel minderwaardige vezels. Handbreiwol kan in de volgende grote groepen verdeeld worden: babywol. sokkenwol, kleuterwol. sportwol, jaegerwol en jumper wol. Al deze wolsoorten zijn in alle opzichten afwijkend van el kaar en zijn niet in eikaars plaats te gebruiken. Van sportwol b.v. kan men de ijs- trui voor vader maken en de bebop-trui voor Leny. Als u uit deze wol uw jumpertje zoudt breien, zou dit te grof worden. Voor uw jumpertje kiest u tuurlijk fijne jumperwol. Indien u van uw jumperwol het broekje van Jantje zoudt breien, zou dat evenmin een succes blijken te zijn, daar Jantje's broekje een zeer hoge slijtweer- stand moet hebben. Gebruik dus voor ieder breiwerk de daarvoor noodzakelijke soort 100% breiwol. Gebruik breipatronen, die zijn uit gewerkt voor de soort breiwol, waarmee u gaat breien. Denk er wel aan, dat de aanduiding „Neem een dunne driedraads wol" of „Neem een dikke vler- draadswol" lang niet voldoende is. Deze aanduiding leidt u niet in het juiste spoor. TJCHTACROBATE of AH-verhoopster, je blijft, artiest zegt mevrouw H. Af. de B ru ij n uit filiaal S t at en- we g Rotterdam. Nog niet zo lang geleden maakte een val uit de nok van het circus een einde aan haar „lucht"- carrière. „En nu speel ik hier artiestvoor de klanten in de AH-winkel," lacht ze. ALBERT HEIJN heeft het kaasassortiment, dat in al le A.H. filialen wordt ge voerd, aanzienlijk uitgebreid en wel met de volgende soorten: Zwitserse Chaletkaas, volvet, 170 gram in plaats van de bekende 6 porties in het vervolg: 12 W porties in een doos (makke lijker in het gebruik)! Zwitserse Chaletkaas, assorti, volvet, 6 porties per doos, 160 gram. Kavli Primula, volvet, doos 125 gram. Kavli kaas met bacon, volvet, doos 125 gram. Kavli kaas met champignons, volvet, doos 85 gram. Kavli kaas met garnalen, volvet, doos 85 gram. Italiaanse Bel Paese, volvet. doos 2 porties, 100 gram. Mon Chou kaascrême, in pakjes van 100 gram. Emmenthaler, volvet in doosjes. Noorse kaas in div. smaken: ham, kerry, tomaten, sellerie, primula, in doosjes. Rayonleider de heer P. J. ran Rnoy overhandigt de AH-spaar- ohligatie, thans f 50.groot, ot er 20 jaar f 160.traard. Een hippelt je voor de dorst" als Ronnie straks groot is. Crispbread Op zeer gelukkige wijze voegt zich hierbij het: Kavli Crispbread (Knackebrot) pak 340 gram (90 a 100 sneetjes in een pak). Dit Crispbread vormt een ideale com binatie met alle kaassoorten, is uitstekend houdbaar en mag dus in geen huishouding ontbreken om dat het ook in geval van plotse ling brood-tekort, of onverwachte gasten of ..zin in nog iets voor het slapengaan" onschatbare diensten bewijst. De voedingswaarde ervan is enorm. Het werkelijk zeer dunne Crispbread is ongelooflijk bros en het blijft dat ook, al vergeet men het opengemaakte pak gedurende een paar dagen in een trommel op te bergen. Eén ding moet men echter be slist niet doen. n.l.: de plakjes Crispbread van te voren smeren ,n beleggen, dat verdragen re niet «orden in de meer dan duteend en ze gaan dan omkrnllen en taai gemeenten van nn» land om bij worden. Dit laatste heeft echter ook een voordeel, n.l. dat de huisvrouw zich niet van te voren behoeft in wie de titelhouder werd. Deze hoogst onbevredigende si te spannen om allen van besmeerd tuatie heeft de Regionale Dag- Crispbread te voorzien, neen; men b 1 a d p e r s een combinatie van late dat huisgenoten en gasten i provinciale bladen, ertoe gebracht rustig zelf doen. Een kaasplankje z.elf de elfmiljoenste Nederlander of een bord.ie, een mes en wat bo- ter, verschillende kaassoorten en het knappende Crispbread zijn meer dan voldoende om een avond op eën gezellige manier door te brengen waarbij een ieder naar zijn eigen smaak en aanleg te werk zal gaan. Als men daarbij nu nog een lekker glas wijn of een geurig kopje Boffie-koffie serveert, dan zal het genoegen volmaakt zijn! MARIËTTE op kraambezoek bij moeder Ploeger. Ze torsten een grote mand levensmiddelen en een korf heerlijk fruit. Klap op de vuurpijl En eenmaal in de kraamkamer diepte rayonleider Van Rooy nog een geschenk uit zijn binnenzak: een A H-S paarobligatie voor de kleine Ronnie, thans een waarde vertegenwoordigend van v y f t i g gulden, maar over twintig jaar het lieve sommetje van honderd en-zestig gulden. Hy ver klaarde daarby het een grote eer te vinden de nog maar vijftien uur oude Ronnie Ploeger als jongste i.„n,Hor- - - ----- ,"'J obligatiehouder van Albert Heijn benadering te kunnen vaststellen te mogen verwelkomen. I~NE KRANTEN hebben er vol van y gestaan: op vrijdag 10 mei is de elfmiljoenste Nederlander inge schreven. Wie het geweest is. zal geen sterveling ooit kunnen zeg gen, omdat er iedere dag in ons land gemiddeld vierhonderd baby's bijkomen en er met onderdelen van seconden gewerkt zou moeten je blijft artiest. In de nieuwste ovens bak ten de AH-bakkers een nieuwe, zeldzaam fijne ontbijtkoek, waaraan met recht het predicaat „extra kwaliteit" mag worden toegekend. Onlangs hebben de eer ste koeken in deze ideale samenstelling de AH- fabrieken verlaten als begin van een einde- Loze reeks. Want dat deze koek (en de prijs!) in de smaak zal vallen, staat al bij voorbaat vast Het begon zo'n 18 jaar geleden, toen ze als achtjarig ballet-dan seresje reeds opviel door haar lenigheid, haar verende spieren en haar vermogen om te vallen zonder zich te bezeren. Dat laat- jte leverde haar de bijnaam „val lende Uli" op. Vanaf die tijd oogstte ze succes op vele tonelen met haar ballet nummer, komisch tapnummer, „gooi- en smijtnummer" en ten slotte het acrobatisch luchtnum- mer met de man, met wie ze later trouwde. Van het variété naar circussen, in binnen- en buitenland. In cir cus Minnaert brak de draad, die het tweetal naar de top van hun carrière moest voeren. Dat was in een plaatsje bij Brugge, circa drie jaar geleden. GEKRAAK „Ik voelde dat we zouden val len", vertelt mevrouw De Bruijn. ,,'s Middags had ik al zo'n ge kraak gehoord in de touwen, dat ik m'n man vroeg alles nog eens goed na te kijken. Dat deed hij, maar hij vond niets. Misschien zit het in de fluwelen omhulsels van de touwen, dachten we." „Maar 's avonds kraakte het weer. En vóór we er erg in had den, lagen we beneden op de grond, 8x/i meter lager dan waar we onze toeren hadden uitge voerd. Ik kwam vrij zacht te recht, op m'n man: met een heel lichte hersenschudding en 'n blauw oog kwam ik er vanaf." Hij was minder gelukkig. Met inwendige kneuzingen en breu ken ging hij het ziekenhuis in. Wonder boven wonder herstelde hij geheel. De de Bruijn's be gonnen weer te oefenen en zo nu en dan op te treden in variété programma's, maar zij had de angst een beetje te pakken. „En bovendien zit er de klad in het variété. Ze willen tegenwoordig meer zangnummers", zegt me vrouw De Bruijn een beetje spij tig. „We zijn er mee opgehouden. Mijn man heeft een herscholings cursus gevolgd en wei kt nu als monteur. Hij heeft het best naar z'n zin, zegt ie, maar soms, dan zie ik aan 'm, dat hij zó weer weg zou willen zwerven, het avontuur tegemoet". EEN ENKELE KEER Het echtpaar is klein behuisd en daarom is mevrouw weer aan 't werk gegaan, als verkoopster, een vak dat ze nog van vroeger kende. Ze hebben een televisie toestel gekocht en genieten daar volop van. „Als je allebei ver dient. zoals wij. dan kun je je zoiets veroorloven We hebben het goed nt, heel goed. beter dan we 't hadden, maar een enkele keer, vooral met dat mooie weer, dan zouden we wel weer (in groene wikkel) EXTRA KWALITEIT bereid uit de allerfijnste kruiden volgens een „rijk" 1 oud-zaensch recept. 1 Per stuk slechts Elke koek draagt A.H.'s waarborg voor echtheid en samenstelling. T7AN de gelegenheid om zich op Aller Hande te abonneren heb ben al reeds velen gebruik ge maakt. Slechts een briefkaart met ver melding van naam, volledig adres en woonplaats, voorzien van 50 ct. aan extra postzegels voor admini stratiekosten en gericht aan Albert He^jn N.V., Zaandam, is voldoende om zich van toezending te ver zekeren. De post bezorgt dan Aller Hande aan huis. Wfj verzoeken u wel, In verband met de postvoorschriften, deze 50 ct. aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. iets gezelliger» en (voor de huis vrouw) makkelij- kers voorstellen, dan „kaas-eten" in de ruimste zin van het woord? Laten we er nu maar geen doekjes omwinden: ei genlijk zijn wij, Nederlanders, helemaal niet zo best op het ge bied van kaas-„eten"! U kijkt verbaasd? In geen enkel land Is de kaas schaaf zo'n geliefd voorwerp (maakt zulke dunne plakjes!) als in ons land. We laten de kaas bij voorkeur in flienterdunne vliesjes snijden; slechts bij een apéritief verstouten enkele onzer zich om de kaas in blokjes te snijden en met wat mos- i terd te nuttigen. Kortom, wij zijn mensen, die hun kaasrijkdom nauwelijks weten te waarderen. In hoeveel Nederlandse gezin nen eet men kaas als dessert na de maaltijd? In hoeveel gezinnen heeft men verschillende soorten kaas in huis? Hoeveel ouderparen leren hun kinderen de verschillende kaas soorten etpn? Hoeveel huisvrouwen gebruiken kaas bij het bereiden van warme gerechten. JZEN grote geest heeft eens gezegd: „Zowel de kaas als de wijn ver tegenwoordigen de moeite die de mens zich gegeven heeft om het Verganke lijke in het Duurzame te veranderen." Misschien is dit dan ook wel één van de *redenen, dat kazen en wijnen op zulke specifieke wijzen te combineren z\jn en die combinaties zulk een ver fijnd genot voor de mens betekenen. te gaan aanwijzen. Orndat gemeend werd, dat de hoofdstad met zijn hoog gemiddelde van 45 geboorten per dag een zeker recht had op de symbolische titelhouder, werd het een Amsterdammer: de negenpon der Ronald Jacobus Gerar- dus Maria Ploeger, Jan de Louterstraat 130hs, in Tuin- stad-Slo termter, het elfde kind en de vierde welgeschapen zoon van Chr. S. Groenewoud en kaDDer A. N H Ploeger. Mede omdat vader en moeder Ploeger hun kindertal geliike tred hadden laten houden met het mil- joenental van de Nederlandse be volking, was juist op de kleine Ronnie de keus gevallen. Stioom van cadeaus 's Nachts om twee uur van die 10e mei aanschouwde hij het levenslicht. Een klein roze hoopje mens met een paar heldere blauwe kijkers en een krachtig stemgeluid. In de loop van de dag kwamen de geschenken, die ook bij zo'n sym bolische elfmiljoenste passen: smet- 9 Moeder Ploeger was niet weinig verrast. En de kleine elfmiljoenste? Met een langgerekte protestkreet in duidelijk verstaanbare taal liet hij weten, dat al die poespas hem nog maar matig interesseerde. Uw nieuwe adres s.v.p. ring moet opgeven aan Ciska Verheul, Harstenhoekweg 189 te Scheveningen, zoudt u dan het nummer dat op uw adresbandje staat genoteerd erbjj willen ver melden Van de volgende dames werd Aller Hande retour gezonden we gens adresverandering. Mevr. v. Zonen, Romeinarmsteeg 6 I, Amsterdam nr. 8a; Mevr. Olree, Vrolikstraat 247 1, Amsterdam nr. 10d; Mevr. Celosse, Hoefbladlaan 17. Den Haag nr. 7b; Mevr. Smit. Daendelsstraat 53 a, Den Haag nr. teloze babykleertjes, heerlijk fruit, prachtige bloemen. Omdat de familie Ploeger en chef W. d e V r i e s van A.H.'s Su- permart in de Slotermeer haast buren zijn, haakte Albert H e ij n op het sympathieke ini tiatief van de Reg. Dagbladpers Tegen een uur of vijf van die gedenkwaardige dag gingen rayonleider P. J. v an Ro oy en chef W. de Vries met de be scheidenheid, die mannen onder zulke omstandigheden past, even IK was zó verbouwereerd toen ik hoordedat we f 584.ge wonnen hadden in de modeprijs vraag", vertelt mevrouw G. L. de Romij nv an S chaik, I Oude Herengracht 14, Leiden, dat ik helemaal ben gaan lópen naar Oegstgeest, waar mijn man toen werkte, om 't Zouden deze dames hun nieuwe adres even willen opgeven De heer Th. J. Brommer, Beemsterlaan 11, Bergen (N.H.), wijst ons erop, dat er in het artikel over de Kakemono- lijn (AH nr 23) twee dingen door elkaar worden gehaald: de kimono is een kledingstuk, de kakemono is een schildering. Hij neemt niet aan, dat de Parijse mode inspiratie zal hebben gevonden bij de Ja panse kakemono. Onze moderedac trice tekent hierbij aan: Het is voor mij een geheel nieuw gezichtspunt, maar ik veronderstel, dat de Parijse cou turier naar beste weten heeft gehandeld en daarop kunt u noch ik invloed uitoefenen. Ove rigens hartelijk dank voor deze interessante opmerking, die me enigszins wantrouwig heeft ge maakt op het punt van de Ja panse kennis van couturiers, al zijn het dan ook Parijse cou turiers. Helaas, helaas de meesten van i'~'J.71"" ons falen op dit punt zeer duide- 'iem vertellen; ik was gewoon- lijk. En dat terwijl er zoveel kaas- we9 vergeten, dat er ook trams soorten bestaan die voortreffelijk naar Oegstgeest rijden. De col- .en toen braken de touwen. houdbaar zijn dank zij de moderne wijze van bereiden. Ga eens naar uw dichtstbij zijnd Albert Heijn filiaal en laat u inlichten omtrent de verschil lende soorten kaas die u er kunt kopen. Kies er dan een passende wijn bij, ook daarin zal de filiaal houder u kunnen raden en organiseer eens een „kaas- en wijnproef-avond voor u en de uwen, voor magen en vrienden. U zult gezellig bezig zijn, want ieder zal zijn eigen hapjes klaar maken naar eigen inzicht en u zult de tevredenheid zien opbloeien Duur? WeineenNiet duur- ier dan snoeperijen of de noscoop. Wel enorm gezond en enorm plezierig. U zult zien dat u een overtuigde „kaas-liefhebber" wordt MARIÊTTE. leg a's van m'n man hij is tim merman vroegen natuurlijk direct om een rondje. Nee, we hebben nog nooit van ons leven iets gewonnen in een prijsvraag, hoewel we ze altijd heel zorgvuldig invullen. M'n man heeft ook mee gedaan. Het ging om mantels en we hebben alle mogelijkheden tegen elkaar afgewogen vóór we de oplossing inzonden." Kwam goed te pas Wat het echtpaar De Romijn met het geld gedaan heeft? Dat is een hele geschiedenis. Door de woningnood waren ze jarenlang genoodzaakt in te wonen. Dat be gon hen tenslotte zó tegen te staan, dat de, heer De Romijn zei: „Ik steek m'n spaarcentjes liever in een eigen huisje dan dat ik nog Janger blijf wachten. ...heuglijk bericht... „Het was een krot, toen we 't kochten", zegt mevrouw, „maar m'n man heeft het in vier maan den tijd helemaal opgeknapt en nu hebben we tenminste een eigen huis, waarvan we de eerste verdieping hebben verhuurd. Maar dat alles heeft veel geld gekost en daarom hebben we de prijs van de modeprijsvraag be steed om onze kleerkast, die door die huizenkoperij nogal verwaar loosd was, eens flink aan te vullen." „Of we aan de volgende prijs vragen mee blijven doen? Nou en of, want je kunt nooit weten, of «re niet nóg een keer geluk heb- En zo gebeurde het, dat het paar ben. Ik ga me direct abonneren aan de Oude huisje kocht. Herengracht een op het blad. dan weet ik tenmin ste zeker, dat ik er geen een mis." yyANNEER er in een van de Amerikaanse televisieprogramma's een huilend meisje moet voor komen, is de 13-jarige Beverly Washburn er ze ker van dat zij die rol krijgt toebedeeld. Beverly is nl. in staat binnen de minuut hartbrekend te huilen, zonder hulp van oogdruppelsuien, rook of iets dergelijks. Wanneer er tranen nodig zijn, buigt Beverly haar hoofd, concentreert zich 45 seconden en daar komt de eerste grote traan. Daarna huilt zij door, tot iemand haar zegt er mee op te houden. Hoe Beverley dat doet? „Ik denk aan iets akeligs en begin vanzelf te huilen. Ik moet er alleen wel veel water voor drinken", zegt zij zelf.

Allerhande | 1957 | | pagina 1