Wie is gezag J Albert Heijn B. B It 2? onpartijdig êê&iïi Altijd van de partij en toch CHEF VAN HEL geboren „fluitist" if BEN één keer in mijn loopbaan op de velden, onder politiebescherming van het ter rein afgegaan; dat was toen het publiek me van partijdigheid verdacht. Ten onrechte, zoals spreekt. Ik had dat overigens aan mezelf te wijten: ik was die middag veel te lankmoedig. Ik had meteen strenger moeten optreden. En verder is het na tuurlijk wél zo: in de loop der jaren leer je allerlei opmerkin gen en erger, ook niet meer te horen. Uitlatingendie je in het gewone leven niet zou nemen, laat je nu over z'n kant gaan, want je weet, dat zoiets meestal gebeurt in de hitte van de strijd. WIÉ Alben Heijn's chocolade d NIEUWE BANDEN h, Albert Heijn maakt u het leven goedkoper! "5 zêfff 1 blikje leverpastei 39 1 pak lucifers 21 11111 pak maizena iii kniMi 19 j/ÉlOO gram rumbonen 35 fjfg 1 prote rookworst bso p»i 109 yÊ 2 rol toiletpapier 27 150 gram liarn 69 -- 1 glas chocolade pasta 49 - 250 gram gedr. pruimen 35 1 pak le kwaliteit thee itawnrnki 84 k. 1 rol Zaanse beschuit ui m 25 k ICS jram volvette Goudse m 29 Hf 1 pak bakmeel mm 31 1 pakje dadels m» ihm 25 250 gram kokosmeet 52 1 beker appelstroop 45 3 grote stukken badzeep 100 f I 1 groot blik haring n« Mimi 69 Totaal 863 1 Kortingen ra Netto 863 ZIE VOOR UZELF Havermout 500 gram 27 Vermicelli, grof250 gram 19 Rundvet beker 500 gram 59 Tafelmargarine 3 pakjes 106 Kwart Edammer, jong 14 kaas 119 Grote Snijkoek 41 Kapucijners Sardines, Po Ananas Ukulele Kinderbiscuits Huishoudkoffie Huishoudthee Nederlandse cartoonisten (V) Wij stellen u voor MIRELLA sprits jes 250 gram voor 55 Ct. ALLER HANDE MAART die ons land kent. Het staat in rangorde van moei lijkheden op de vjjfde plaats. Als men nu in aanmerking neemt, dat men de beroepen in zeven klassen verdeelt en groep 1 de allereenvoudigste beroepen omvat, dan volgt daar uit, dat het kruideniersberoep (in groep 5) het op twee na hoogst geklassificeerde perso neel eist met meer dan middelmatige eigen schappen. Dit is een door de wetenschap der psychologie geconstateerd feit. Wanneer nu deze wetenschap zich zou gaan bezighouden met dezelfde onderzoekin gen naar mensenkennis, tact, sociaal gevoel, omgangsgedragingen, reactievermogens etc. bij de voetbalscheidsrechter, dan zou deze naar alle waarschijnlijkheid in dezelfde hoge klasse worden opgenomen. Het is dan ook eigenlijk niet verwonderlijk, dat een zo groot liefhebber der sporten als de Chef van het Arnhemse A.H.-filiaal in de Lawick van Pabst- straat, de heer B, H. van Ti el (43) reeds bijna een kwart mensen leven lang de moeilijke taak van voetbalscheidsrechter vervult in de twee hoogste amateurklassen van de K.N.V.B. De bijzondere eigenschappen die het kruideniersvak vraagt, blijken voor een groot deel de zelfde te zijn als die welke de goede scheidsrechter dient te bezitten. Allerhande Hobbies van AH-mede- werkers 2.1 jaar scheidsrechter MIJN DISTRICT is nu hét Oosten van het land", vertelt hij, een man die men, in uiterlijk en be wegen, het spor tieve duidelijk aan ziet, „en ik fluit in de eerste en tweede klasse. Ik vind het een prachtige lief- hebberij. Toen ik 3 21 jaar geleden begon, was het nog niet moeilijk om scheidsrechter ie worden. Je meldde je aan, je doorliep een cursusje en daar ging je! de gespannen wedstrijdsfeer: het geluid van rennende voetstappen op de grasmat, liet hijgen der spe lers en het droge knallen van de bal en de schoten langs, over of in het doel. Tot de laatste groep moet men Chef Van Tiel rekenen; het spel bekoort hem onophoude lijk. En niet alleen het voetbalspel. Sportief gezin „Mijn vrouw en ik hebben tot voor kort altijd getafeltennist", zegt hij. „Onze oudste dochter Carla van vijftien, gymnastiekt, zwemt, schaatst, wandelt, handbalt en de twee jongens allebei nog op de lagere school doen ook al van alles. Ik moedig dat zoveel mogelijk aan. Ik geef ze de kans die ik in mijn jeugd niet heb ge kregen; bij ons moest er al vlug worden verdiend. De wandelsport is jaren lang een grote liefheb berij van ons geweest. En dan verder heb ik ook jaren kanaries gefokt; daér ziet u er nog een aantal. Maar de tijd ontbreekt me voor dat alles. Als je iets goed wilt doen, moét je je wel speciali seren. Ik ben er trouwens van overtuigd, dat het verenigingsleven bijzonder waardevolle invloeden uitoefent. Zeker ook in opvoedende zin. Vooral voor de jeugd. Wat mijzelf aangaat: ik vind de omgang en het contact met jon geren van het grootste belang voor ouderen. Het houdt je jong en het houdt de geest fris en lenig. 1 nu even aandacht voor een pasteitje van een half pond bloem en 125 gram boter, een beetje zout en een scheutje water. U snijdt de boter, in een j veelvuldig Iher- haalde beweging, door de bloem. Voeg er het zout bij en ga het deeg kneden waarbij u af en toe een drupje water voegt, opdat u tot een deegmassa komt die noch I aan de kom noch aan de hand blijft hangen. Laat dit deeg enke- j le uren op een koele plaats rus- ten, als het kan een hele nacht en rol het daarna op een met meel besprenkelde plank of tafel uit. Beleg er dan een taartvorm mee, vul die met boontjes of erw ten, opdat de vorm goed behouden blijft en bak de ,,pie-vorm" in een niet al te sterk verhitte oven gaar. De erwten of bonen laat u ver dwijnen. ze hebben hun taak ver vuld. Uw deegvorm laat u afkoe len, raspt wat citroenschil over de bodem en vult de vorm met de citroenpudding. Laat het geheel goed koud worden en versier de ,,pie" even vóór het gebruik met wat stijfgeklopt eiwit bestrooid met suiker. Als u het helemaal erg mooi wilt maken, zet u de ,,pie" daar na met bovenwarmte een minuut je in de oven om het eiwit even te kleuren maar nodig is het aller minst. Nog even een paar aanwijzingen: Versiert u nw citroenvla eens met schijfjes banaan en roert 11 door de amandelvla eens wat ge welde sultana-rozijncn en een en kel sucade-snippertje, het effect is verrassend. De roomsmaak-pud- ding of -vla is natuurlijk uitste kend te combineren met zuid vruchten-compote, speciaal tutti frutti alles met pindakaas. als er geen wedstrijd te fluiten is, kijkt de heer Van Tiel hoe zijn collega's het er van afbrengen. Te fanatiek Ik houd van een beetje forse wedstrijd. Als het maar eerlijk blijft. Het is ten slotte een sport van jeugd en van mannen en dan mag het er wel eens flink op af gaan. Er moet om de bal gestre den worden. Iets grappigs: de scheidsrechters hielden jaarlijks een voetbaltomooi onderling. Daar is men van teruggekomen. Waarom, denkt u? Omdat er veel te ruw werd gespeeld! De heren waren te fanatiek en dat ivas een te slecht voorbeeld voor de echte voetballers" 5000 collega's Nederland telt zo'n 5000 scheids rechters, die georganiseerd ziin in de C.O.V.S., de Centrale Oi satie van Scheidsrechters. Wie wel eens wat nader verdiept in de mentaliteit dezer voor voetbalsport zo onontbeerlijke dikwijls aan kritiek blootstaande officials zal weten dat er verschil lende soorten scheidsrechters zijn. De meesten zijn scheidsrechter geworden „om er eens uit te zijn" en er hun plezier aan te beleven. "Voor het genot van de buitenlucht en de beweging; voor de vreugde van het spel en de bekoring van 111111 m Edel geschenk der natuur verfijnd tot een delicieuze genieting Proef de echte, zuivere, edele Delicata-choco- lade, die AH in zijn eigen moderne fabrieken vervaardigt. En u zult andermaal begrijpen waarom de beste kwaliteit, de lage prijzen en Albert Heijn steeds in één adem genoemd wor den. Ook de lage prijzendaarvan vindt u hieronder sprekende voorbeelden.... Choc, dennetakjes puur, doosje 100 gram... 69 Choc, dennetakjes melk, doosje 100 gram.. 69 Choc, bloemen melk, doosje 100 gram... Choc, pastilles puur, grole rol 69 69 Neen, behalve dat ene incidentje, is de scheidsrechtersloopbaan van de heer Van Tiel altijd heel rustig verlopen. En dit is niet zo verwon derlijk. Want de heer Van Tiel staat nuchter en gewoon, als de typische Amsterdamse „jongen", die hij gebleven is, in het leven Allerhande Choc. Ardola blokjes melk, doosje 100 gram... 69 Choc, bloemen puur, doosje 100 gram... Choc, pastilles melkgrote rol wV 69 Napolitains 100 gram 69 GEVULDE CHOCOLADE De fijnste Delicata choco lade met diverse exquise vullingen ook in dit geval weten de AH-chocolatiers uitgesproken vakwerk te leveren. Prima rumbonen 100 gram 3 5 Choc, pralines 100 gram 29 Advocaatblokjes 100 gram 35 Kokoestaafjes 180 gram 49 Duchesse bonbons 100 gram 60 Cashew krokant 100 gram 49 Hazelnoot krokant 100 gram 55 Met Nieuwe Voorleesboek LJET NIEUWE VOORLEES- BOEK" van W. C. van de Hulst, geïnspireerd op het suc ces van het reeds zo bekend en bemind geworden „Grote Voor leesboek", is thans (eveneens bij de N.V. Gebrs. Zomer en Keu- nigs Uitgeversmaatschappij, Wa- geningen) verschenen. Een schat van moedervertellingen, geïllus treerd met maar liefst 141 teke ningen in kleuren en 5 grote platen in vier kleuren, welke de verhalen nog meer tot de rijke verbeelding van het kind doen spreken, is in dit lijvig boek werk bijeengebracht. Geen sensatie-verhalen, maar verantwoorde lectuur, die volledig tegemoetkomt aan het verlangen naar zuivere levenarom antiek, welke het kind bezielt. Met hoe veel plezier, met welk een tinte ling in de ogen luisteren die klein tjes van 4 tot 8 jaar naar een ver telling als ,,De poes van juffrouw Oetleboe", „Dodo, het gulzige jongetje", ..Kareltje en z'n horlo ge"om maar enkele van deze voortreffelijke vertelsels te noe men. Zo'n boek is voor iedere moe der (en vader!) een bron van voortdurende vreugde de vreugde van het voorlezen, de vreugde over de geboeidheid van het luisterende kind, dat on danks de voortschrijdende ver vlakking, die deze tijd met zijn beeldromans kenmerkt geluk kig nog immer voor de simpele vertelling ontvankelijk blijkt. Dit gevoel voor het woord, voor het schone van het boek reeds bij het jonge kind aan te kweken is voor iedere ouder een dankbare en loffelijke taak. En dit Nieuwe Voorleesboek met z'n prachtige bloemlezing vertellingen past vol komen in dit kader. vervolgt het verhaal van de eenwording van Italië, met de i molenaar Scacerni, diens zoon en kleinkinderen als hoofdpersonen. Ook in dit deel heeft Riccardo Bacchelli het Italiaanse rumoerige, bruisende leven uit de vorige eeuw in forse lijnen geschilderd. (Uit gave J. H. Gottmer, Haarlem.) aantreden voor de toss en in de winkel aan de Van Lawick van Pabststraat. En dus ook in het voetbalspel. „Toen we nog verloofd waren, ging ik altijd kijken als mijn man floot", zegt mevrouw Van Tiel, „maar ik zat altijd in angst. Als je al die kritiek wel eens hoort, vind ik het toch maar een ondankbaar karweitje, hoor Bruidsbouquet van... tomaten. De meest unieke en char mante functie kreeg de to maat dezer dagen te vervul len, toen een bekende mode ontwerper in Engeland het toilet voor zijn bruid had ontworpen. De kleuren van de bruidsjapon waren zo fijn en exquis geworden, dat er geen enkele bloem meer bij paste. Daarom bracht de bruidegom op de grote dag voor zijn vrouwtje het enige mee wat zijn zeldzame crea tie waardig waseen bouquet tomaten! Natuurlijk, mevrouwIn huis houdelijke zaken bent u autori teit no. 1. Maar in deze tijd van prijsstijging-zus en beper king-zo moest u er toch eens die andere expert bij roepen. Heer echtgenoot met zijn man nelijk talent voor kolommen- vol-cijfers.Klim samen in de penGa samen bekijken hoe u minder kunt besteden zónder minder te kopenOntdek samen, dat het waar is: Dit zijn Albert Heijn's normale prijzen, géén reclame-prijztn. Vul in de blanco kolom achter elk der neven staande AH-prijzen het bedrag in, dat u elders voor hetzelfde artikel betaalt. Tel dan op en vergelijk de beide sommen Pepermuntballen 200 gram 29 Borstulevelien 150 gram 29 extra voordelig Anijstabletten 2 voor 29 Winterdrups per rol 15 diverse smaken 4 BOODSCHAPPEN VAN DE WEEK PRIJS BIJ AH BIJ ANDERE KRUIDENIERS K WAL I TE ITS Cl AR ANTI E Ntem dt proef - voor ónzt rekening. Immers ieder artikel dat u niet voor 100% bevalt, vergoeden wij u direct voor het volle bedrag. in prijs verlaagd 500 gram 39 rtugese groot blik 69 blik 8 halve schijven 69 250 gram 25 250 gram 115-99 100 gram 59 de beste kwaliteit de laagste prijzen rente winstaandeel (Bob van den Born) TV71E herkent het bij- staande duistere fi- fuurtje rechts onderin nevenstaande foto? Het is het mannetje, dat de afgelopen zomer de grote „Het bier is weer best"-advertenties in de kranten verge zelde en het Is een scheppinkje van een der Nederlandse tekenaars van humoristisch werk, die, ook in het buiten land, naam en faam aan het verwerven zijn. Zijn naam is B ob van den lorn (29) uit Amsterdam, al- waar hij op een grote, redelijk- slond ik voor de klas, toen had gerieflijke zolder met vrouw, ik het al bekekentwee kinderen en een diploma (tekenleraar) verblijf houdt. ..twee dagen Profiteer! Tracteer! Albert HeijnV ZVARE CHOCOLADE REPEN melk - puur - extra bitter 6 voor 1 00 butterscotch 8 voor 100 met hele hazelnoten per stuk 22 OSCA CHOCOLADE BLOKKEN met fijne crème-vulling 2 voor 35 «ïuv. I Twee dagen heb ik voor een I klas gestaan als leraar", zegt j hij, maar toen had ik het j allemaal meteen gezien ook. Ik I ben ermee opgehouden en ben j gewoon doorgegaan met wat ik altijd al had gedaan: caricaturen tekenen later ook cartoons. De caricaturen kunt u zien in „Het Parool", waarvoor ik er al zo'n honderd heb gemaakt en dan hoofdzakelijk van politici; daar i zitten mooie kopjes 'bij. Dan ver der exporteer ik een hooggeleerd persoontje. Professor Pi geheten. Dat is een stripfiguur, die nu ook in een Nederlandse krant verschijnt, maar voordien al in Spanje, Frankrijk. Duitsland, India, Canada en Italië een be kende figuur was geworden. In Italië bijvoorbeeld in ,,La Stampa". Het waait je niet aan Verder maak ik cartoons. Te genwoordig niet meer zoveel als een paar jaar geleden, omdat Professor Pi nogal veel ideeën verslindt. Nee, op straat doe ik zo ineens geen invallen op. Ik moet er altijd helemaal voor gaan zitten be denken. Het vliegt je niet zo maar aan. Jammer genoeg. En veel geschater is er niet bij; dat is ook zo'n algemeen misverstand. De mensen denken, dat humor- tekenaars de hele dag zitten te brullen van het lachen. Zo is het echter helemaal niet! Vooral ook omdat je, als je een maal de altijd vluchtige inval voor een mopje hebt getekend, vastgelegd op stijf wit papier met inkt en penseel en dus alle vluch tigheid verdwenen is, zelf niet meer kunt zien of het eigenlijk nu i wel zo om te lachen was en is." Vliegende verloskundige De 33-jarige verloskundige Franzi j Hain heeft haar brevet parachute springen gehaald en is daarmee Oostenrijk's eerste vliegende verloskundige geworden. Het is op". De stier aarzelde. De stier moest wijken haar taak om moeders in geïso leerde Alpendorpjes bij te slaan. Mijnheer Boyce, die op een wei land, even buiten Londen, rond liep, werd plotseling aangevallen door een stier. Hij schreeuwde moord en brand. Op die noodkre ten snelde zijn vrouw toe. Zij had alleen een wandelstok bij zich en dus ging zij daarmee 'de dolle slier te lijf. Zij greep zo manmoe dig in, dat dè stok het op de rug van het beest begaf. Deze neteli ge situatie bracht haar geenszins van haar stuk. Zij zette de handen in de heupen, keek de stier nijdig aan en brulde hem als een regi mentscommandant toe: „Hoepel schraapte met zijn hoeven ever de grond en droop toen af, Week-aanbieding t/m zaterdag 23 maart een voortreffelijk koekje uit eigen bakkerijen een dubbele tractatie bij een kopje BOFFIE KOFFIE of THEE 10% goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk: BOFFIE KOFFIE pak 250 gram Dessert kwaliteit Oranjemerk bij AH algemeen 258 232 Eerste kwaliteit Groenmerk bij AH algemeen 218 196 AH-THEE pak 100 gram Engelse mélange Goudmerk bij AH algemeen 112 98 Ceylon mélange Blauwmerk bij AH algemeen 94 84

Allerhande | 1957 | | pagina 4