De boog kan nu eenmaal niet altijd gespannen zijn 600 Peulvruchtendaar zit voeding in! Albert Heijn Letterlijkuitgelezen eer een nieuwe niiiiniiiiiii U bent een bedrijfsleider, mevrouw! Daarom spant Chef Castel hem in zijn vrije uren wiF op een bladstille winterdag met strakke zeenevel over de Zuid- bevel and se polders, lerseke nadert, kan zich niet voorstellen dat juist hier. in dit dromende plaatsje achter de dijk, het geteeld van de oorlog reeds m de eerste dagen t an „Veertig" toesloeg. Het centrum rondom de kerk werd toen verwoest. De toren van lerseke nacht nog steeds op herstel. PriJ met gulden aan prijzen Bijzonderheden op pa». 3 Breng ze minstens eens T7~i Het naadje van »e bruin»- boon per week op tafel OflS g Deense ingenieur vol lof over onze Twibak Is het geen idee? Hij kan terecht trots zijn! SAH001000018 Allerhande januan 1957 Albert Heijn N.V. Zaandam Aller ALLERHANDE HOBBIES VAN AH-MEDEWERKERS Er ging in die dagen in lerseke dat tijdens de watersnoodramp van 1953 gespaard werd heel ivat verloren. De huizen rondom de kerk vielen en bij een ferme brand ging ook een groot deel van het rijke archief van de Boogschutter ij J) i r. t Se b a st ia an" verloren. Een groot verlies. Want ofschoon deze Schutterij, officieel, reeds meer dan 525 jaar bestaat, wijzt Een vaste hand en een scherp oog: dat zün de eer ste vereisten voor een goede boogschutter. Maar om dat te bereiken, daar is heel wat oefening voor nodig. Het is alleen jammer, dat deze oeroude sport het langzamer hand tegen de moderne sporten gaat afleggen. medailles erop, dat men al veel eerde-, wellicht al in de middel eeuwen, heeft geweten van lersekes „Sint Sebastiaan". Drie in Zeeland Er zijn ln totaal nog drie soort gelijke boogschuttersverenigingen jver in Zeeland (de leden daar van schieten op de schijf en dus niet op de vogel, een doelwit dat boven aan een lange paal is aan gebracht en naar beneden ge bracht moet worden). Zo heeft Heinekenszand nog zijn vereni- ging en ook Kwadendamme. De I derde vereniging bestaat in lerseke en zij vormt een der laatste I bolwerken van een steeds meer verdwijnende sport. I Chef J(o v a n n e s) Castel (52) van het Albert Heijn-filiaal 1 in lerseke is een der nog resterende veertien leden van de Boog- 1 schuttersvereniging Sint Sebastiaan, en hij is daar trots op. 1 Jammer", zegt hij, ,,dat de jeugd niet meer voor deze vorm 1 van sport voelt. Dat betekent dat een eeuwenoude en heel mooie 1 sport, die grote vaardigheid vraagt en concentratie en die toch ook, lijkt mij, de jeugd zou moeten aanspreken, verloren dreigt te gaan. Want tenslotte kunnen de mderen er niet mee door blijven gaan; er móeten jonge krachten worden aangevoerd. En wat ook zo merkwaardig is: de jeugd schijnt ook geen behoefte meer te hebben aan die gezelligheids sfeer van de schuttersbijeen komsten. Elke week wordt er geoefend en 's zomers veel vaker, maar dan buiten, temidden van het groen van de boomgaarden en de mooie groen-wit geverfde schermborden langs de kant. vastleggen. Oestereters in „De Oesterbeurs" glimlachen om zijn trots. Die toch de gerechtvaar digde trots was van een sports man. Zoals ook chef Castel er een is. „Een mooie sport", zegt hij, ..ook al word je geen koning of keizer". heer Castel, ,.mijn pijl staat dan ook nog altijd in het rechtse pijlenrek." Hij wijst op de beide pijlenrekken van „Sint Sebas tiaan" Boven het linkse staat de tekst: De heer Castel spant de boog om straks zijn pijlen op de schijf te richten en ons te demonstreren hoe I moeilijk het is telkens feil- I loos de roos te treffen. In een lange, loodsachtige baan richten de schutters van „Sint Sebastiaan" op een afstand van 26 meter hun pijlen op het doelwit Nog zijn er de schutters, die elkaar daar treffen om hun geliefkoosde sport te beoefe nen. Maar onder de jeugd ontbreekt de animo Boogschutters gevraagd Ja, met de doelen van „Sint Sebastiaan" is iets merkwaardigs aan de hand: hij ligt in het hartje van lerseke, een lange loodsachti ge baan, waarin aan beide zijden een schietschijf helder afsteekt in de schemer van de dag, en er achter, in het verlengde ervan, liggen de buitendoelen, tezamen een lengte van een kleine honderd meter, en alles ligt op eigen grond. Dat is al sinds eeuwen het ge val: de doelen bezit, behalve het eigen terrein, nog een groot stuk gronds waarop huizen, tuinen en boomgaarden staan en waarvoor erfpacht aan de gilde betaald moet worden. En zo komt het er op neer dat elk der nog maar schaar- leden van de Vereniging „Sint Sebastiaan" grondeigenaar is in het hart van het eigen dorp. „Het ls te hopen", zegt de heer Castel, „dat er steeds ge noeg leden over zullen blij ven, want anders zou alles verkocht moeten worden. Dat zou jammer zijn. Wanneer er minder dan vier leden zijn heeft de vereniging geen be staansmogelijkheid meer en dan zal het moeten gebeuren. Gelukkig is het nog niet zover!" Maar er moeten jongeren lid worden. En kijk u toch eens wat een mooie sport: deze prachtige lichte boog is het werktuig en dit is de pijl. Het is een lust om zoiets vast te houden en dan de pees te spannen. Geen dure sport Of het een dure liefhebberij is? Nee. niet als je het beschouwt in vergelijking met zoveel andere moderne sporten. Een boog kost 50 tot 100 gulden zo ongeveer de stalen bogen zijn duurder en een pijl, waarmee je héél lang kunt doen, komt op zo ongeveer één gulden vijf en twintig. Nu, en het lidmaatschap zal het ook niet doen: zeven en een halve gulden per jaar. Als we wedstrij den houden met de andere ver enigingen is het inleggeld 1.10. Het zo binnengekomen geld wordt als prijs beschikbaar gesteld. Dat dubbeltje is voor de pijlenjoagens, die daarvoor steeds over die af stand van 26 meter heen en weer vliegen*' Koning en Keizer Bij het boogschieten bestaat nog de titel Koning en Keizer. Koning is al een rang van hoge orde. Keizer wordt men pas als men een buitengewone crack is: men moet er driemaal Koning voor zijn. ..Nee, zulke hoge titels heb ik nooit verworven zegt de „De plaats alhier Is voor de pijlen van het Bestier, Van de Keizers en de Koning daarbij. Dan volgt aan de andere zij waarna de tekst boven het rechtse rek voortgaat: Het pijlenrek der Gewone Leden, Die tot op den Dag van Heden, Zich op hun Schietkunst niet beroemen, Doch die zichzelven het „Soepzootje" noemen. In het café-restaurant „De Oesterbeurs", waar veel Belgen hun oesters en kreeften komen smullen, hanigt de grote kast met de medailles der Schutterij. Zeer oude schuttersmedailles zijn er te zien en, afgezien van zilveren plakken die in de Napoleontische dagen met opzet een beetje wer den beschadigd, zodat ze de in leveringsplicht ontliepen, ziet men er stukken uit alle eeuwen en de stijl dier eeuwen spreekt uit de modellen. Dat vroeger ,,Sint Sebastiaan' ook ,,op de vogel- piek' schoot (de stenge) blijkt uit het schildje dat eens een vaar dig schutter tróts liet graveren in zilver: 1654 Ao. den 4 November, heeft Jan Corneelis Beenhak ker gespannen sein boehg seer dapper. En heeft geshoeten dien voogel snel die daer satt op een stam seer wel." Hij was Keizer geworden en dat gaf hem het recht de eigen prestatie voor eeuwen te doen DEZE Stelregel werd vóór de oorlog als oud vaderlands gebruik vrijwel in ieder gezin ge huldigd. In de eerste jaren na de oorlog moest de Nederlandse huisvrouw, om allerlei, overi gens heel begrijpelijke redenen, hiervan afstap pen. Uit de omzetten van de laatste jaren blijkt echter, dat de nationale peulvruchten-dis zijn oude plaats heeft heroverd. In de AH-winkeis werden in de laatste vijf, zes jaren tweemaal zo veel peulvruchten verkocht als daarvoor. Krachtig voedingsmiddel Dat is begrijpelijk: de peulvrucht is een bijzonder krachtig voedingsmiddel en de voedingsexperts houden ook niet op de lof der vlinderbloemigen (waarvan dus de peul vruchten de zaden zijn) te verkondigen. De tabellen, die precies de inhoud aan voedingswaarden geven, vertonen de peul vruchten aan de spits en vertellen dat ze eenvoudig boordevol zitten met eiwitten j (vooral), vetten, koolhydraten, mineralen en vitaminen, en de Duitse geleerde roept in zijn wetenschappelijke voedingsboeken uit: „De peulvrucht is het vlees der plantenwereld.' En dat is (natuur lijk) heel juist gezien. Want het is zo, dat de peulvrucht wél vele vooraelen van het vlees 1 bezit maar geen enkele nadelige zijde. Welk een keuze ls er uit het peulvruchten assortiment te maken: bruine bonen, witte bonen, kapucijners, grauwe erwten, groene erwten, split- erwten, linzen en nog vele andere. Al deze soorten zijn op veel ver- nen hebben schillende manieren op tafel te brengen. In dit bestek verwijzen wij u hiervoor naar de recepten in kookboeken e.d. In heel Nederland worden peulvruchten verbouwd. Doch een specifiek bruine bonen-ge bied is toch wel de Zuidholland se eilanden en Zeeland, waar van in het bijzonder Zeeuws- Vlaanderen. De Streek in West- Friesland staat bekend om de grauwe erwten. De IJ-polders, die gunstig liggen voor Albert Heijn, leveren een prima kwa liteit kapucijners en groene erwten, die daar rechtstreeks van de boeren worden gekocht. Walcherse witte bonen DE befaamde Walchers® witte boon is gebonden aan het eiland Walcheren. Deze witte bo- IDIg een bruine boon bekijkt ziet zich tegenover een wondertje der natuur gesteld. Opvallend is het blanke naveltje of naadje op de boon. Dit naadje heeft een der oudste sprookjes ter wereld doen ontstaan. De sprookjesverzamelaars, de gebroeders G r i m m hebben het opgenomen in hun machtige verzameling. Het komt er op neer dat Bruintje Boon. Strohalm en Kooltje Vuur samen op stap gingen. Ze waren alle op de een of andere manier aan de dood ontsnapt. Weldra kwamen ze aan een beekje. Er was geen brug overheen. Het strootje wist goede raad: „Ik zal er dwars over gaan liggen, dan kunnen jullie over me heen lopen". Zo gezegd zo gedaan. De strohalm strekte zich uit van oever tot oever en Kooltje Vuur trippelde erover. Toen hij middenop de brug kwam werd hij bang door het bruisende water. Hij bleef staan en nu begon het strootje te branden. Het brak in tweeën en viel in de beek Ook Kooltje Vuur viel in de beek en kwam om. Boontje die had toegezien, begon bij dit toneel vreselijk te lachen. Hij lachte zo hard dat hij barstte. Het zou ook met hem zijn gedaan, als er niet toevallig een kleermaker langs was gekomen, die een goed hart had en Boontje weer dichtnaaide. Alleen was zijn draad niet van de goede kleur, zodat Boon een anders gekleurde naad kreeg en sindsdien alle Bonen na hem ook. Eén uit de batterij van nieuwe schoon- en sorteer- machines, bij Albert Heijn in bedrijf. een mooie bolle vorm, zijn blank van kleur en vooral lekker van smaak. De trots van de goede grutter, de oogappel van de ware kruidenier en het doelwit dus van de inko pers van Albert Heijn heeft, op Walcheren, veel te verduren ge had van de rampen en, in zeke re zin, ook van de herka- velingen. Na het water was de Walcherse Witte jaren lang van de markt tot grote spijt van de handel. En, ofschoon hij nu weer, in volle pracht op de beurs verschijnt (en ook in de AH-win- kels!), is dat toch niet meer in zulke overvloedige hoeveelheden als voorheen. Door de herverka velingen zijn vele bedrijfjes ver dwenen. Daar werden vroeger bij slecht weer of 's avonds over de keukentafel met het gehele ge zin de bonen met de hand gele zen. Dergelijke kleine partijtjes QMDAT de Deense levens- middelenfabriek Irma meer dan 100 winkels over geheel Denemarken het bij de fabriek behorende labora torium gaat uitbreiden, heeft de directie ingenieur A. Barkhuus naar Engeland en Nederland gezonden om laboratoria in die landen te bekijken. In ons land bracht de heer Barkhuus 2Vz dag in het laboratorium van Albert Heijn's Fabrieken door. En passant nam hij een kijkje in de fabriek en kwam terecht in de beschuitbakkerij, waar hij niet meer was weg te slaan. Twibak heet beschuit in het Deens en in Denemar ken eet men bij voorkeur Nederlandse twibak, want nergens ter wereld wordt zul ke lekkere beschuit gemaakt, vindt de heer Barkhuus. Overigens frappeerde het de Deense gast, die met zijn zwar te haren en bruine ogen eerder Italiaans dan Deens aandoet, dat er zoveel overeenkomst be staat tussen de gang van zaken in de fabrieken in zijn vader land en in die in ons land. In de gehele manier van leven, ontdekte hij trouwens deze overeenkomsten, die hem ook al tijdens vorige bezoeken aan ons land waren opgevallen. De Deen en de Nederlander mop peren even hard over de hoge belastingen en over het ver- keersvraagstuk en lijden even sterk onder de woningnood. Net als Albert Heijn dat doet. organiseert Irma ln Kopen hagen wedstrijden onder het personeel van de filialen, met huishoudelijke artikelen als prijzen voor de vrouwelijke winkelchefs (mannelijke win kelchefs kent men er niet). De personeelsleden kunnen kilometerbonnen winnen, die zij op het eigen reisbureau van de firma in bewaring geven. Tegen de vakantietijd organi seert het reisbureau allerlei reizen en schrijft trein-, boot en vliegtuigbiljetten uit in ruil voor de in bewaring gegeven Irma-kLlometerbonnen. Geen „salats" Tevergeefs zocht de heer Barkhuus. die met zijn echt genote en drie kinderen in een voorstad van Kopenhagen woont, in de Nederlandse kruidenierswinkels naar de, in Denemarken zo populaire, salats (salades). Een Deense huisvrouw maakt nl. sla van alles wat zij te pakken kan krijgen. Zij roert macaroni, fijngesneden groenten en mayonaise door elkaar en heeft dan een salat. Zij maakt de restjes vis van de vorige dag aan met mayonaise en heeft een sla. Niet alleen haar culinaire maar ook haar artistieke ga ven leeft zij uit op dit gebied. Een Deense sla moet nl., naast de tong, ook het oog strelen. De kleuren spelen hierin een grote rol. In de Irma-filialen kan de Deense huisvrouw tien verschillende salats kant en klaar kopen. De heer Barkhuus op speur tocht door de AH-laboratoria. Sprekend over smörrebrod bezorgde de heer Barkhuus ons een bittere teleurstelling. Het smörrebrod dat men in de Deense restaurants krijgt voor gezet. is nl. niet dat wat de Denen thuis eten. Smörrebrod is en blijft weliswaar het Deen se nationale gerecht, maar in de restaurants wordt het ver sierd en opgepoetst tot het, in de ogen van de Denen, een veel te uitgebreid en overvloedig maal is geworden, maar, vol gens de buitenlanders, het neusje van de zalm is. Vertaald betekent het niet anders dan brood met boter. In de Deense gezinnen is het niet veel meer dan een soort rogge brood, belegd met een van de vele salats, vispastei of andere boterhambelegsels. Vluchtig nam de heer Bark huus, als besluit van zijn be zoek aan Albert Heijn, nog een kijkje in de zelfbedie ningswinkels, die in Denemar ken nog tamelijk sporadisch voorkomen, ondanks het feit, dat de Deense huisvrouw, die veelal buitenshuis werkt, „er wel aan wil" werden vroeger op de beurs dus kant en klaar aangeboden. Nu dit niet meer gebeurt, wordt het i.g. iandgewas gekocht, naar Zaandam gezonden en daar gele zen met een electronlsch oog (zie foto boven)een soortgelijke machine als die voor het sor teren van de koffiebonen wordt gebruikt. BIJ het lezen van de koffie Is het echter zo dat de lich te bonen uit de goed-gebrande donkere bonen worden gesor teerd, donkere gevlekte u zuiver witte worden verwijderd. Door het slechte weer van de ze zomer hebben de peulvruchten erg geleden. Een groot percenta ge van de opbrengst moest worden uitgesorteerd en als veevoerder worden verkocht. Vooral bij de inkoop van bruine bonen bracht dat voor de heren, die voor Albert Heijn de peul vruchten inkopen, allerlei conse quenties mede. Gingen zij (de heren Boom en De Boer) andere jaren in Zeeland de boer langs om bij hem op de boerderij de bonen te kopen, dit jaar had dit weinig zin. Vele boeren hadden dit jaar af wijkende kwaliteiten, zodat zij zich hoofdzakelijk tot de Rotter damse beurs moesten wenden. Daar komt iedere woensdag een grote aanvoer van de Zuidhol landse eilanden en Zeeland aan de markt, zodat hier uit de aller- oeste partijen een keus gemaakt kan worden. Prachtige partijen „Goudgeel, oker bruin en glanzend moet de bruine boon zijn", zeggen de AH-inkopers, „en de kapucijner die wij alleen maar kunnen gebruiken de allerbeste moet blank zijn". „Of zo'n slechte oogst nu be tekent, dat er geen Nederlandse bonen te krijgen zijn? Gelukkig nietEr zijn nog prachtige partijen te koop en die pro beren wij dan ook te vinden om er de hana op te leggen. Alleen heeft zo'n slechte oogst invloed op ae prijzen. Maar als men rekening houdt met de grote voedingswaarde en sma kelijkheid van het produkt, het Nederlandse produkt, dan be tekent die prijs niet veel. Leest u maar eens in de advertentie op pag. 2 hoe aanzienlijk de A.H.- peulvruchtenprijzen zijn ver- laagd. Nog iets: de spliterwt, de dus van zijn velletje ontdane groene erwt, wint ook steeds meer veld. Wij zetten ei reusachtige hoeveelheden van om: de erw tensoep wordt er heerlijk door. Trouwens van alle soorten peul vruchten go an tonnen en nog eens tonnen onze winkels uit. Ja, de Nederlandse huisvrouw weet weer wat ze met peul vruchten moet doen l" TN het A.H.-bedryf is een nieuwe I peulvruchtcn-schoon-en-sorteer- inrichting geplaatst, omdat de be staande installatie te klein was geworden. Technisch is het na tuurlijk het nieuwste van het nieuwste: zeer compact gebouw de Installaties met een grote capaciteit. Soort bij soort De erwten en bonen worden er eerst in geschoond, gezuiverd dus van zand. stof en vreemde kleine zaadjes, die van het land af wer den meegenomen en daarna ge voerd over sorteermachines die er de halve en beschadigde exempla ren uithalen. De laatste „gang" leidt over een sorteermachine, die op gewicht sorteert. Aangevreten of holle erwten en bonen die al te lichi werden bevonden, worden afge voerd; de gave exemplaren komen naar gelang van hun zwaarte in eigen vakken terecht. De grootste en dus zwaarste exemplaren hier, de fijner gebouwde boontjes elders en zo dus soort bij soort. Grote capaciteit Het is een installatie met een bijzonder grote „lees"-capaci teit. De peulvruchten-schonerij en -sorteerderij is nu eenmaal een seizoenbedrijf. Het kan ge beuren, dat er plotseling zó'n grote aanvoer is, dat in ploegen gewerkt moet worden, teneinde alle A.H. filialen ongeveer ge lijktijdig met de verschillende soorten te kunnen bevoorraden. De nieuwe installatie kan ge makkelijk continu werken. De bediening ervan geschiedt heel eenvoudig vanuit één centraal punt. Door het in bedrijf stellen van deze moderne installatie en dus het leveren van de allerfijnste peulvruchten, wordt Albert Heijn's onvoorwaardelijke ga rantie voor de beste kwaliteit nog weer eens stevig bevestigd. MISSCHIEN hebt u daar nooit zo bij stilgestaan, mevrouw, maar u bent het hoofd van een bedrijf. Immers, het gezin is in alle opzichten te vergelijken met een bedrijf- De huisvrouw organiseert, bud getteert, maakt plannen en be rekeningen voor het gezin en wel op een zodanige manier, dat man en kinderen meestal helemaal niet merken, dat er iemand is, die de huishoudelijke zaken regeert. Zó geruisloos gaat het. Maar als de vrouw, bijvoorbeeld door ziekte, de leiding voor korte of langere tijd uit handen moet geven dan merken de huisgenoten pas goed. hoeveel werk er door de huisvrouw verzet wordt. Net zoals in een groot bedrijf is in het gezin de inkoop een van de steunpilaren, waarop de ge zonde bedrijfsvoering steunt. De mkoper van een grote metaalver werkende industrie die zijn grond stoffen le duur inkoopt, is er ten slotte de oorzaak van, dat zijn be drijf met verlies gaat werken. De huisvrouw is de inkoper voor het gezin, in ieder geval wat de levensmiddelen betreft. Aan haar de taak bet dagelijks budget zo danig te oesteden, dat man, kinde ren en zijzelf goed en verantwoord gevoed worden; de basis voor ge zondheid en werklust. Zij heeft dus een hele verantwoording. ZOALS het metaalbedrijf ver schillende leveranciers kent die de staalplaten kunnen leveren, zo moet ook de huisvrouw bij de .inkoop" een keuze maken uit een groot aantal winkelbedrijven die haar- graag de nodige produkten willen leveren. Zij allen trachten aan de „bedrijfsleiders" van de Nederlandse gezinnen ieder overigens op zijn eigen manier uit te leggen, waarom zij het beste voor de „leverancierstaak" ge schikt zijn. Men maakt daarbij gebruik van vrijwel alle verkoop-stimulerende middelen die de moderne reclame en verkoopbevorderingswetenschap biedt Aan de huisvrouw al weer de verantwoordelijke taak hier doorheen te zien. Immers, de goede huisvrouw moet zich uiteindelijk laten leiden door twee factoren die onmiddel lijk met elkaar te maken hebben, namelijk kwaliteit en prijs. Net zoals haar collega's van de metaal- fabriek en de textielfabriek en ga zo maar voort. En de goede hulsvrouw zal ook kunnen begrijpen, dat al die leve ranciers met wie zij te maken heeft, geen liefdadigheidsinstel lingen zijn, m.a.w., dat deze be drijven heus niet „zo maar" cadeaux of kortingen kunnen geven. Het moet uit de lengte of uit de breedte komen. Ook die cadeaux of kortingen komen ergens vandaan. Zij moeten der halve met de grootst mogelijke argwaan bekeken worden. Een lege zaak ls niet leuk, maar een overvolle kost aan de huisvrouw veel tijd met wach ten, en dat laatste kan aan het eind van de week gemakkelijk voorkomen worden. Vandaar ons advies de drukte aan het eind van de week wat te gaan mijden. Waarom zou men niet eens een paar dagen eerder naar de winkel stappen dan gewoon lijk AT AAR de Albert Heijn klan- tenobligaties en spaarbrieven dan?" zult u vragen. Deze zijn nooit naar voren ge bracht onder het voorwendsel, dat Albert Heijn u die present doet. U spaart er zelf voor, dub beltje voor dubbeltje. U spaart voor een object, dat begerens waardig is. De klantenobligatie is begerens waardig door haar hoge rente en winstaandeel (vorig jaar tezamen 7 en omdat de beurshandel u er bij verkoop een winst op geeft- Ook de spaarbrief geeft u een hoge rente van uw gespaarde geld. Ziehier, bedrijfsleider van het gezin, dit zijn de feiten over dez® obligaties en spaarbrieven. Geen hokus pokus, doch een helder® zaak, die u van A tot Z kunt be redeneren en begrijpen. Op deze actiefoto ziet u. in gesprek met onze medewerkster Ina Rutten, de heer C. Swartsenburg, de enthousiaste bedrijfs leider van onze nieuwste zelfbedieftingszaak aan de Bos en Lommerweg te Amsterdam. Hij kan te recht trots zijn: als jong ste bediende in een onzer filialen begonnen, is hij erin geslaagd tot deze topfunctie op te klimmen. Voor enthousiaste jonge lui, die van aanpakken weten en zich in ons bedrijf een prima vak kennis eigen willen ma ken, zijn er kansen weggelegd om óók voor een dergelijke fraaie promotie in aanmerking te komen. In onze filialen door geheel Nederland zijn plaatsen vacant voor jongens en meisjes (al of niet met het vak be kend). die zich van een goede toekomst willen verzekeren. Schriftelijke of persoonlijke inlichtingen worden gaarne verstrekt door onze afdeling Personeelszaken. Hoofdkantoor, Westzijde 30, Zaandam of bij onze filiaalchefs ter plaatse.

Allerhande | 1957 | | pagina 1