m HAP.... Het opgewekt met vacantie-gaan Extra beurs"- bericht Voor gelukkige bezitsters van Albert Heijn klantenobligaties klanten worden coupon knippers Uitkering van 7 °/o in een „knip" verdiend! Op reis - met vacantie - of thuis spelen een verkwikkende rol EEN BIJDRAGE „tot een dieper inzicht in het zieleleven van vacantiegangers"' PORTRET VAN EEN LACHENDE REPORTER 't Is nu de juiste tijd voor een V AC AfST IE-PUZZLE PER STUK VERPAKTE DRUPS VAN BIJZONDER FIJNE KWALITEIT Leer deze landgenoot kennen BLIKVRUCHTEN staan in de gunst ALBERT HEIJN - VRUCHTENSAPPEN een ideale zomerdrank ALLER HANDE RH tezamen De eerste coupon van Albert Heijn Klanten obligaties is sinds 1 juli betaalbaar! En niet zo zuinig óókWant over het afgelopen jaar wordt op deze obligaties als aandeel in de winst, 3 °/o extra uitgekeerd, bóven de vaste rente van 4 °lo. Dat is 7 0/o van uw geld, zó maar voor het „uitknippen"! Schaar klaar? Tegen inlevering van coupon nr. 1 (let wel: nummer één!) van de 4 °.'0 Albert Heijn Klantenobligatie Lening 1955 kunt u de uitkering van 7 contant in ontvangst nemen, onder aftrek van de voorgeschreven 15 dividendbelasting. Uitbetaling kan geschieden in alle Albert Heijn win kels en bij de kantoren van de Amsterdamse Bank N.V. O/i voorwaardelijke garantie Laagste prijzen ir ente en winstaandeel Ananasblokjes 200 gram 29 I' rambozenblokjes 200 gram 29 Grapefruit drups 150 gram 25 Gevulde framboosjes 200 gram 29 Mandarijn drups 150 gram 29 ecrdrups 150 gram 25 Pepermuntballen 200 gram 29 Borstulevcllen 150 gram 29 Wie bedenkt hoe weinig hij let op anderen, zal inzien hoe weinig hij de aandacht van anderen trekt. Samuel Johnson. Beleefdheid is welwillend heid in kleinigheden. Macaulay Het zijn niet altijd de fouten, die ons ten verderve voeren, maar de wijze, waarop wij ons daarna gedragen. Madame de Lambert. Drie kunnen een geheim bewaren, als er een dood is. Frans spreekwoord. In gezelschap gapen is vooral dan onbetamelijk, wanneer er alle reden toe bestaat. Otto Weiss. QITMAAL eens iets anders dan de gewone ver slagen van de kleine voorvallen van ons en de vrouwen-thuis. Ditmaal eens een soort weten schappelijke uiteenzetting. Betreffende het mel- vacantie-gaan, een onderwerp dat zich in dit seizoen zeer in de aandacht dringt. Het wordt dus zuiver ..een bijdrage tot een dieper inzicht in de mat er i e", zoals dat dan heet. Wij nemen daartoe eerst Kees en W'ien uit de kast. Deze Kees en W'ien zijn een tweetal guinese biggetjes, lezer. Zij dienen ons als proefdiert jes. Kees en W'ien zijn. bij wijze van spreken, een proef- paar, een symbolisch curvenpaar en aan de hand van de gedragingen van deze twee dikke, goeddoor- voede mensen willen wij een der vele aspecten van het met-vacantie-gaan nader bekijken. Daartoe zetten wij ze in de bus. Tien dagen Cóte d'Azur, wat kan het ons schelen. Hoera, daar rijdt de bus reeds. En daar zit Kees in een zwierig, kleurig overhemd en de weg naar de blijheid en de vrijheid schuift onder hem weg. En -natuurlijk ook onder Wien. Maar wat is dat nu? Het lijkt wel of Wien een beetje spits en pips en venijnig zit te kijken Waar is dat c-m? Het lijkt of het iets te maken heeft met Kees. Want die praat hon derduit. En dat mag hij natuur lijk wel. Maar waarom bet nou juist moet met zo'nmens met veel te hoge hakken en veel te blote schou ders en veel te lange oorbellen, dat begrijpt Wien wellicht niet. Wij zullen het haar, in verband met onze onderzoekin gen, eens vragen. Wij zeggen dus: ..Wat is er Wien? Eerst wilde je zo graag met vacantie en nu het eenmaal zo ver is en de bus lek ker rijdt, nu zit jé daar met een gezicht van oude zeepsop. Wat is er? Zeg het ons!" Niets!", antwoordt Wien," ik ben alleen een beetje moe van het pakken en beredderen en zo en dat érge praten kan ik dan niet zo goed aan mijn hoofd ver dragen. Want dat pakken moet je allemaal alleen doen, begrijpt u. Daar sta je als huisvrouw hele maal alleen voor". Waarna zij de mond sluit en geen woord meer zegt. deze Wien, die wij toch gis teren nog hebben horen uitroe pen: ..Morgen, fijn! Dan zitten we al twee uur in de bus!" Iels vergelen gIJ zit nu met een tas op schoot zo dik als de armleuning van een crapaud en denkt na over het volgende: a) heeft zij de hoofdkraan wel gesloten?: b) heeft zij haar zonnebril bij zich?: c) heeft zij de hoofdkraan wel dichtgedraaid? d) heeft zij haar geld nog?: e) heeft zij het bovenlicht van de keuken nog dichtgedaan met het oog op de katten?: f) heeft zij de hoofdkraan eigenlijk wel goed dichtgedaan? g) heeft zij het zolderraampje dichtgedaan? h) heeft zij het gas wel uitge daan?: i) heeft zij Later knapt zij wat op. ja. Zij wordt veel beter. Hoor haar maar eens lachen om de reisleider. Nu. dat is ook een charmant man en vol grapjes en kleine aardigheid jes en ondeugendigheidjes; daar móet Wien gewoon om lachen om die man. Een enige man! Maar wat vreemd: wat is er nu met. Kees? Daarstraks praatte hij nog zo geanimeerd met die dame uit Weesp. En nu? Nu zit hij duister voor zich uit te kijken. Wij richten derhalve on middellijk onze loupe op Kees en vragen hem: ..Wat is er beste Kees, kerel? Ben je wagenziek? Heb je zorgen?' Wat antwoordt Kees. Hij zegt: ..Het vervelende van dit soort reizen vind ik altijd die leukerds, die namaak-Buziaus. Horzels zijn het! De hele reis door zitten ze maar tegen de vrouwen te kwek ken. Snap je die vrouwen trouwens?" Da proefdiertjes Keei en Wien D* volledige proeffamilie poseert Proef nr. 2 T EZER. hebt gij dit? Alles keu- rig genoteerd? Goed. dan gaan we verder. Proefneming Twee. Daartoe nemen wij een volledige proeffamilie. Wij zetten dit ge zelschap in de trein en zenden het naar de bergen. Terwijl zij de afstanden op vreten laten wij u even nader kennis maken aan de hand van deze foto. Links en rechts staan Leentje en Piet en daar, zo neergevlijd aan de voeten van de middenpartij die bestaat uit Pa en Ma en Wim, ziet gij de kinderen Locsje en Kootje; het lijken wel twee leeuwtjes zoals ze daar liggen. En, hup!, daar zitten zij reeds in de bergen. I-n een keurig maar klein hotel. Ja, dat hadden ze ook wél nodig. Want Pa kreeg steeds (zei hij) enge leegten in het hoofd en Ma en Leentje hadden om de haverklap, nu eens hier dan weer daar, de akeligste migraines. En de twee leeuwtjes waren zo aller vervelendst geworden van dat al maar thuiszitten dat men er ge makkelijk geheel iebel van had kunnen worden. Rozetjes 150 gram Peanuts 150 gram Lollies 6 voor Jaffastokkcn per stuk 5— Fruitdrups 2 rollen Pepermunt 2 rollen Pepermunt zak 250 gram Bruidssuikers 100 gram Bananenschuim 100 gram Poppenschuim 100 gram Tum-tum Vruehtenkoekjes Sinaasappelschijf jes 100 gram Vanille karamels 100 gram Toffees de luxe 200 gram Chocolade toffees 200 gram Hazelnoottoffees 200 gram Vruchtentoffecs 250 gram 100 gram 200 gram Tarantella Tivoli IJsbnnbons Tcest.v 100 gram 25 Pistolctto 100 gram 100 gram 25 Roulctta100 gram 100 gram 25 j Goudhopjes 100 gram per rol 15 1 Gevulde hazelaars 100 gram Beste Neefjes en Nichtjes. Zijn jullie ook zo blij, dat het nu eindelijk zomer gewor den is. Nog een paar weekjes en je hebt vacantie. Als je nu een goed rap por: hebt thuis gebracht (met ILwr allemaal mooie K.W aadvlieg cijfers, ja ook voor dat moei- llOek 'yfce rekenen) dan heb je grote kans, dat vader of moe der je meeneemt met vacantie. Wie weet mag je wel een paar weken naar c'a boerderij. Oom Kwaadvlieg gaal ook altijd met vacantie op een boerderij en mag dan altijd meehelpen op het land. Maar goed, laat ik je nu maar eerst eens iets over de nieuwe puzzle vertellen. Deze keer is het een echte vacantie-puzzle Op de tekening zie je vijf vei schillende onderwerpen staan. Onderwerpen, die je vast wel eens tijdens je vacantie ben. tegengekomen. Je moet me nu maar eens vertéllen, waar je het een en ander in Nederland kunl vinden. Als je niet precies de plaats namen weet, dan moet je me toch minstens de provincies op geven. Laat iedereen je maai helpen want n zijn weer tien mooie prijzen te winnen. Je oplossing moet je vóór 2-, juli 1956 inzenden op een brief kaart aan Oom Kwaadvlieg Postbus 1171, Amsterdam. Veel I succes en tot de volgende keer. OOM KWAADVL1KC UITSLAG VORIGE PUZZLE Jongens en meisjes, mijn brievenbus zat weer helemaal vol. Ja, en de meeste jongens en meisjes losten de puzzel goed op. Het was anders wel een echt gezellig werkje, vond je niet. Hier komt de oplossin: A 3 II; B 1 TV; C 2 V;D 5 I; E 4 III. De prijswinnaars zijn: Marian van Rijn, Verniecrsiraat 16, Alphen aan den Rijn: Piet Kampen, Verl. Herenweg 99, Groningen: José Schroot. Jan Greivenstraal 26. Til burg; Jenny Jongepier, Curacaostraat 76-1, Amsterdam: Gerda Wolbers, Z. Havendijk 50, EnkhuizenIians Dooren. Van Lithstraat 25, Deventer: I.eo Weiss. Kerkstraat E 7, Kcrkdriel (Gelderland): Greetje Kwak, Mariën- bergweg 10. Oosterbeek; Frans Kapel- Ie, Korte Weg 24, Hoensbroek; Piet Brakeboer Brcedstraat A 5.1, Op meer (N.H.). (Van onze radio-medewerkster) £)E radio-rubriek „Leert uw landgenoten kennen" heeft de luisteraar in kennis gebracht met de reporter Geert Elfferich, die met zijn spontane vraaggesprekken alle theo rieën over ..het goede interviewheeft omvergeworpen. Hij houdt zich aan tijd noch vragenlijst. Hij probeert geen algemeen be schaafd Nederlands" te spreken, maar stelt zijn vragen met een sappig Rotterdams accent. En zijn lachendat hartelijk-uitbundige lachen, werkt zó aanstekelijk, dat men evenveel plezier heeft in de dikwijls erg gevatte antwoorden van de slachtoffersals in Geert Elfferich zelf. Spontaan Omdat spontaneïteit in onze ra dio zo zeldzaam is geworden, vraagt men zich onwillekeurig af of Geert Elfferich wérkelijk be staat. Of is hij misschien een kundig acteur, die door een truc je vrolijkheid weel te suggereren bij de luisteraars? Neen, Elffe rich, de spontane, gezellige Elffe rich uit Rotterdam, bestaat. Hij reist niet één, maar twee maal per veertien dagen naar een bepaalde gemeente voor de ver zorging van zijn rubriek. Hij gaat op oriëntatie-reis. Niet om zijn ..klanten" via een ..generale repetitie" te zeggen wat zij voor de radio moeten ver tellen. Door dergelijke generales te vermijden, maakt hij frisse, verrassende interviews, met ant- woörden die hij zelf voor het eerst hoort. Elfferich probeert mensen te vinden die nooit op de voorgrond traden. Hoogwaardigheidsbekle ders zoekt hij niet. B:j de V.V.V. of de plaatselijke krant vraagt hij naar karakteristieke plaatse lijke figuren. Zeg 's wat leuks Ook bij dergelijke oriëntatie- bezoeken valt er voor de levens echte Elfferich veel te schate ren. Zo bijvoorbeeld bij het eer ste bezoek aan een oud heertje die naar zijn vrouw in de huis kamer nep: „Vrouw, hier is Geert Elfferich van de ra dio En nauwelijks was de reporter gezeten in de gemak kelijkste stoel of het heertje verzocht hem „Kom. zegt u nu eens wat leuks En niet te vergeten het lieve, j oude dametje dat haar man waarschuwde: „Pappa, al.-, je het doet, denk er dan om dat je niet alles zegt - - Je zit hier ten slotte in zo'n stad en je hebt er je brood Ongetwijfeld is Geert Elffe rich onze opgewekste reporter van het ogenblik. Zijn oorspronkelijke beroep? Componist. Maar wat zien wij nü? Pa. die zo leeg was in het hoofd, zien wij duister en pips en eng voort- schrijden langs een diep donker ravijn en de jas wappert achter hem aan: er is geen sprake van 1 vacantie-blijheid. De hoed is hem tot op dc wenkbrauwen neerge drukt. Een barre figuur in het berglandschap. Reeds leggen wij Pa onder de loupe. Wat blijkt"' Dat Pa niel tegen het water kan Dat Pa het van ander water altijd meteen op de buik krijgt. Bovendien krijgt Pa het altijd, als hij uit zijn werk is. aan zijn zenuwen. Dan woelt hij in bed. Dan haalt hij zich I dingen in het hoofd en krijgt muizenissen. En de hele d3g rommelt het in zijn ingewanden: de honden spitsen er de oren bij. Verder ergert Pa zich ontzettend aan een groot medegast die smekt bij het eten. Gestoken Wij onderzoeken nu meisje I Leentje. Anders een bijzonder vlug ding. Nu echter niet. Want nu heeft ze een opgezwollen koppetje. Ten gevolge van de beet van een raar. giftig beest uit het bos. Dat beest heeft haar met zo'n slurfje of dingetje ge stoken en wat is het gevolg? Een lillijk, dik koppie en een beetje koorts eii dokier zegt dut ze rust moet houden. Nu zit ze naast het huis en kijkt zo'n beetje half in een dor dalletje i beneden vol pekzwarte dennen j en bomen. En ze had zich zoveel voorgesteld van het gastenbal in het Kurhaus. En nu Piet. Piet heeft verdriet. Piet kan zijn draai niet vinden Want Piet heeft een meisje Reu vers achter moeten laten in zijn woonplaats en Piet is daar erg verliefd cp. Piet is dus maar een halve Piet in deze bergen Een Piet vol hartepijnen en zuchten En elke dag schrijft hij een zeer lange brief aan dit meisje Reu vers, en gaat naar beneden naar het postkantoor om te zien of er post voor hem is. Die is er nooit voor Piet. En nu wordt Piet vanbinnen maar lelijk onzeker van zijn meisje Reuvers. En vooral omdat hij vermoedt dat een zekere Wuurds, thuis met haar gaat dan sen bij ..Tuurlings". en hij. Piet. hier maar moet zitten op die stomme bergen en niets kan doen. Niets' Het liefste zou hij die Wuurds bij' de bloedhete keel grijpen en hem inprenten dat hij zijn ongewenste attenties maar op een ander moet richten. Dat hji haar met rust mot laten! 'Zo zit dat met Piet. Hij blaft, bij wijze van spreken, tegen de maavi. Hij weent aan zijn avond lijke venster. Tja. Zij ook verhoging J7N Ma? O. dat weet gij nog niet. Wel. Ma heeft het heel druk! Ma heeft eerst c?n dag of drie een lelijke migraine ge had vanwege de zware hicht sn nu begon ze zich juist aan te passen, toen Kootje zo hangerig werd. En de vierde dag had Kootje al een mooie verhoging, en het is altijd zo geweest als Kootje iets heeft, heeft Loesje het een dag later ook: z ij dus ook verhoging. Dokter wist niet precies was het was. Natuur lijk ook weer een beest uit het bos", zei Leentje chagrijnig. Nee het leek wel een soort berg- mazelen. Niet ernstig, nee. Alleen een beetje vervelend. Vooral voor de twee leeuwtjes. En voor ma. Gij vraagt: en die laatste jon gen. die Wim? Hoe is het daar mee? Uitstekend, kunnen wij u mededelen. Hij is goed gezond. Hij eet uitstekend en heeft ner gens last van. Hij is één en al levenslust. En, als hij maar even in de gelegenheid is. dan geniet die jongen dat het een lust is. Maar hij moet er wel voor in de gelegenheid zijn. Want hij heeft een taak voor Wiskunde meege kregen in zijn vacantie. Jammer. Maar over twee weken zijn we weer thuis. Dan is Leen tje weer geheel hersteld. Dan blijkt Piets meisje popelend van verlangen op hem te hebben ge wacht. Dan zijn de leeuwtjes weer gezond. Dan is Pa weer lekker aan ;het werk. Alleen Ma zit dan nog een poosje met migraine van wege de verandering van lucht en met de vuile rommel. Maar over een week of drie is zij ook wel weer in haar gewone doen. in een hartige boterham Trek in wat hartigs? Neem vleeswaren. Hap met smaak in zo n appe tijtelijke boter ham. belegd met het aller fijnste. Albert Heijn leeft een kos- :elijke sorte- ■ing die een ruime keuze toe laat. Met de minste aanspraken op uw beurs. U betaalt immers de allerlaagste prijzen. Ziehier een reeks speciale ga J soorten-voor-de zomer, die lang ve«'S en fris blijven. Voor uw uitstapjes, maar ook voor de lunch thuis. Fijne snijworst 100 gram Boerenmetworst 100 gram 3D Echte Cervelaatworst 100 gram O I - J V Plockworst 100 gram 61 Bacon zon der zwoerd 100 gram 79 Mager ontbijtspek .q 150 gram T' Procureurspek 100 gram O 9 Gelderse rookworst AO A 7 100 gram 49-4 Z Gelderse ham 100 gr»m DV Corned beaf cc 100 gram -> J Rookvlees 100 gram 49 Runder-rookvlees c 100 gram vanaf O 2. Brunswijker theeworstjes 100 gr. 5 I Leverpastei dubbel blik 49 Leverpastei 3 blikjes Hoofdkaas Wij zeggen altijd tegen ande ren: „Niet met vacantie gaan! Lekker thuisblijven!" Doen wij dat ook? Neen! Want ook de vrouwen-thuis hebben een flinke stem in het kapittel. Wij gaan dit jaar naar de bergen. Df. STEEDS opnieuw komen er vra gen binnen om nog meer sug gesties te publiceren hoe blik- vruchten op aantrekkelijke wijze in de huishouding kunnen worden toegepast. Wat zijn die blikjes vruchten gemakkelijk! Als men niet zelf over een ijskast beschikt is het een voorrecht ook op warme da gen een voorraad fruit in huis te kunnen bewaren. Soms. wanneer het menu bij snikheet weer al gauw te zwaar dreigt uit te vallen, is het een verademing, inplaats van groente, de inhoud van één of meer blik jes oP tafel te zien verschijnen. Bijvoorbeeld bij een rijstrand Ook een slaatje, zoals men dat in Amerika kent, is een ver rukkelijke gedachte; u laat hier toe de vruchtjes uitlekken (het sap vangt u uiteraard op en is een heerlijke limonade voor de klein tjes) en mengt deze daarna met slasaus aan. Serveert u dit eens met die heerlijke cream crackers, die Albert Heijn heeft! En. op een bijzonder warme dag, maakt u als dé verrassing voor het gehele gezin, voor elk een glas fruitbowl klaar, wel ke u vlug even mengt van de in houd van één of meer blikjes, die u gewoon over de glazen verdeelt en aanvult met de inhoud van een blik sinaasappelsap. De vele soor ten vruchten in blik. die Albert Heijn in zijn assortiment voert, bieden u de gelegenheid om tel kens opnieuw met een verrassing klaar te staan, zodat u één ge recht wel op tien manieren kunt variëren. En bedenk vooral, dat ..het oog ook iets wil"! Buit u de aantrekkelijke, frisse kleuren vooral uit, wanneer u uw scho tels verzorgd op tafel wenst te brengen. Het toefje slagroom of stijfgeklopt eiwit als achtergrond zijn verder ook nog pijlen op uw boog! Snel geschonken, koe! geserveerd. Fris sedronken, dorst geweerd Zomerweer Breng uw huisgenoten en gasten verkoeling en verkwikking: serveer een goed glas vruchtensap, een gezond middel tegen de dorst Neem voor dat doel een voorraadje in huis. Albert Heijn heeft gere nommeerde wereldmerken te presenteren. Ananassap Sunpearl per blik 49 Grapefruitsap DelMonteper blik 53 Sinaasappelsap DelAIiu groot blik 72 Tomatensap R'jno per fles 45 Tomaten-cocktail Rij no per fles 37 Appelsap Rijno per fles 35 Rode bessensap AR per fles 48 Bosbessensap Rijno per fles 98 Citroensap in plastic citroen 65

Allerhande | 1956 | | pagina 4