59 „Fee/ eten, snoepen en toch niet dik T EGENVALLERS EN BOFF1ES a JONGE GRASKAAS Lekker CISKA VERHEUL IN PARIJS MAAR WEINIG KANSEN Vele jonge meisjes beleven er de teleurstelling van hun leven Zo begint het dikwijls. Het beste houdbaar Nog heel even geduld - ze Het fijnste aroma is in aantocht! Het oordeel der keurmeesters 25 Daar komen ze op af VACANTIE in eigen land Ook tijdens uw vacantie Wonderbaar Allerhande Heerlijkheden voor Hartige Hapjes maar. i vaar CORN FLAKES Voor alle uren van de dag 69 .hwlMl... methode.. ...maL Er mm. JUNI ALLER HANDE JANE PARKER (u weet wel, van de Kroger Company, Cincin nati) zet in deze brief haar „huis-, tuin- en kenken'*-babbeltje voort en verklaart waarom de Amerikaanse vrouwen J*OEN ik u in het vorige num mer Jane Parker van de Kroger Company te Cincinnati voorstelde, vertelde ik u al, dat ik van de firma, waar mijn col lega Betty Crocker werkt, de General Mills, een kort briefje had ontvangen met de belofte dat nadere gegevens zouden volgen. Jammer genoeg zijn deze gegevens nog niet binnen. Vlees? Kies maar uit Daarom ga ik nu verder met u meer te vertellen uit de brief van Jane Parker. „Als ik dan tegen half zes thuis kom", gaat Jane eerder. ..begin ik met m'n maaltijd j klaar te maken. In de ijskast j ligt altijd een stukje vers vlees en mocht dat niet het geval zijn. dan haal ik eerst een stukje in j een van onze „Supermarketsj Het is keurig in cellofaan ver pakt en ik kan kiezen wat ik wil want alles ligt klaar: groot en klein, mager en vet, duur en goedkoop. Dat is erg gemakke lijk, vooral ook, als ik eens een dure week achter de rug heb. Dan kies ik meestal een goed koop stukje. De prijzen lopen van 69 dollarcents tot 5 dollar, gaat u dus maar na. Groente heb ik meestal in diepvries, dat is hier niet duur en voor mij erg ge makkelijk. Een geliefd gerecht is hier „Oven baked beans, country style", dat zijn gebraden witte bonen in tomatensaus, met dik wijls nog kleine dobbelsteentjes spek er door. Jé kunt het zelf klaarmaken, maar handiger is zo'n praktisch blikje kant en klaar te kopen. Dit is een gerecht, dat nog dateert uit de „pionierstijd waarbij de witte bonen in een aarden pot in de gloeiende as van een kampvuurtje werden gebraden. „Chili con came" is een ander geliefd gerecht, dat uit de zuide lijke staten (Texas en Nieuw- Mexico) van de Verenigde Staten stamt. Het is een rijststamppot met stukjes vlees, knoflook, en veel specerijen, vooral Spaanse peper. Het smaakt lekker als je van pittig houdt, maar ik maak er dan altijd een blikje bier bij open want het maakt dorstig. Die blikjes bier koop je hier ook bij zes stuks tegelijk in een keurig en handig draagcarton in de zelfbe- diening. Kennen jullie dat in Hol land ook? Heb ik niet zulk pittig eten, dan drink ik er een kop koffie bij. Het is een heel typische ge woonte in de Verenigde Staten om bij het warme eten een kop koffie te drinken of een glas melk. Klaar voor de oven Voor dessert kun je in de Supermarketalle mogelijke cakes en vruchtenvla's krijgen, die verpakt zijn in een dunne aluminium vorm en gereed zijn op het bakken na. Het gaat m'n kleine oventje in vlak vóór het eten en als ik klaar ben is ook de cake of de vla gaar en ik kan het zó opdienen. Dan een sigaret en even luieren en be komen van de drukke dag die achter mij ligt. Wat tijdschriften doorbladeren om te zien of er wat van mijn ga ding bij is en eens even naar de radio luisteren en daarna ga ik dan dikwijls een uurtje naar mijn getrouwde broer, die in de buiten wijken in een aardige niet te gro te bungalow woont. Plak-klaar-behang Overigens is deze bungalow juist dezer dagen ..gegroeid', want mijn broer, die een handige knutselaar is, heeft er zelf een ka mer ..bijgebouwd". Nu moet ik hierbij direct vertellen, dat de he le bungalow is opgebouwd uit hout. bouwplaten en een stenen onderstuk. Het ziet er echter wat leuk uit In de grote warenhuizen kun je alle hulpmiddelen kopen om je huis mooier, beter en gro ter te maken. Zo hebben ze o.a. behang selpapier, waarbij de rollen in dozen verpakt zijn en wel dusdanig, dat wanneer je het papier door een gleuf in de doos afrolt, de binnenzijde meteen belijmd is. Alles wat je hebt te doen is het behang op de juiste manier tegen de muur te drukken. „Televisie-fauteuils" ALS ER een aardig televisie programma is (en dat is dik wijls het geval, want we kunnen kiezen uit drie programma's die van 's morgens tien uur tot 's nachts één uur in de lucht zijn) gaan we in de gemakkelijke, draaibare zg. „televisie-fauteuil" zitten, draaien ons naar het toe stel toe en gaan zitten genieten; meestal met een grote plastic zak met croquante gezouten aardap pel „chips", of een ander hartig hapje bij ons. Ja, snoeplustig zijn we We snoepen hier in Ame rika niet alleen veel, nee we éten gewoon snoep goed! Dat is nog veel er ger. Geen wonder dan ook, dat je in de meeste zelfbe dieningswinkels en Super markets „calorieën-arm" voedsel kunt krijgen, zoals artikelen met een laag vet en suikergehalte. Onder- melk in busjes en, snel-op- losbaar, in poedervorm. Dat poeder strooi je een voudig in een glas met wa ter, even roeren en je hebt een glas melk waarvan je beslist niet dik zult wor den. Snel oplosbare cacao dranken waarin ondermelk poeder en weinig suiker verwerkt zijn. Het moet al lemaal dienen om te zorgen dat „Mrs. Housewife" niet te dik wordt. Tegen elf uur halen we een gro te cartonnen beker of een pak met roomijs uit de koelkast (zo mer en winter!) en na die laatste lekkernij ga ik vlug naar huis en naar bed. Morgen wacht er weer een dag met een zware taak, maar morgen is het vrijdag en als ik dan 's avonds thuis kom, heb ik twee volle vrije dagen in het ver schiet, waarin ik doen en laten kan wat ik wil." Tot zover dan maar weer de toier portret u hierboven afge drukt vindt, stelde in het vorige nummer van Aller Hande Jane Parker van de Kroger Com pany te Cincinnati in de Ver. Staten aan u voor. De ruimte wüs te beperkt om Jane Parkers gehele brief te publiceren. In bijgaand artikel vervolgt zij haar interessant verhaal. J-fhT AANTAL advertenties in de Parijse dagbladen „Fille tiéerlandaise cherche travaille, etc." neemt hand over hand toe. Vele jonge meisjes in het vaderland dromen er tan om in Parijs te nonen, omdat ze menen, dat in den vreemde alles beter is en de „prince charming" er uit de lucht komt vallen. Bovendien heeft Parijs aantrekkings kracht. llw correspondent heeft er twee meisjes ontmoet. brief van Jane. In een volgend nummer hoop ik u te kunnen vertellen hoe Jane haar lange Amerikaanse weekends door brengt. CISKA VERHEUL Wat het koord is voor de boog, dat is de vrouw voor de man. LONCFELLOW Schoonheid is waarheid, waar heid schoonneid, dat is al wat ge op aarde weet en alles wat ge nodig hebt te weien. KEATS Behandel de vrouwen met toe gevendheid.' Zij werden gescha pen uit een kromme rib, God kon ze niet geheel recht maken. Als ge ze wilt buigen, breekt ze. GOETHE TJET koude voorjaar heeft het vee dit jaar langer op stal gehou- n den dan gewoonlijk. „Er zat geen groei in de lucht", zeiden de boeren en daarmee bedoelden ze dan, dat de sappige grasmat van Neerlands weiden na de barre februari-kou maar o zo traag uit de kluiten kwam. Wat de A.H.-klanten daar wel mee hebben uit te staan? Rechtstreeks alles! Wanneer de mei-maand in het land is, komt de graskaas weer aan bod. Het is de kaas, vervaar digd uit melk van koeien, die de warme stal verruilden voor het vrije veld. Na zo'n dag of tien buitenle-van juni. Men kan het zelf ven beginnen de dieren zich koe- lekker te voelen in hun natuur lijke omgeving. Dan heeft hun lichaam zich geheel aangepast aan de veranderde voeding, en leveren ze een melkgift, die alle gezondheidskwaliteiten bezit van het prille voorjaar. Dat is het moment, waarop boer en fabriek hebben ge wacht om weer volop met de kaasproduktie te beginnen. Iedere kaaskenner weet het: de graskaas is de beste. Het is de kwaliteit, die zich het best leent voor een kortere of langere be waring, de kaas met een uitste kend aroma. Half juni! De eerste (jonge) graskaas verwachten we dit jaar niet eerder dan in de tweede week Wie zijn er kieskeuriger, beslister in hun oordeel dan kinderen0 Lekker!, zeggen ze wanneer ze de Albert Heijn-lekkernijen in hun mondje ste ken. Lekker zeggen ook de ouderen ais er AH op het zakje staat. Frisse drups, toffee's, vruchtenschijf- jes. de fijnste delicata repen. enz. enz. in het gehele land kunt u profiteren van de rijke sortering in de bekende AH-winkels. Per stuk verpakte heerlijke drups: Fistoletto's, Rouletta's. Tarantella's. Gevulde IJs- bonbons Al deze soorten per 100 gram Ananasblokjes 200 gram 29 Gevulde framboosjes 150 gram 25 Grapefruitdrups 150 gram 25 Mandarijn-drups 150 gram 29 Gemengde zomerdrups 150 gram 25 Peerdrups 150 gram 25 Gevulde hazelaars 100 gram 38 Frultdrups 2 rollen 15 Teesty's fijnste vruchtendrups, per stuk verpakt p. rol 15 Borstulevellen 150 gram 29 Pepermuntballen 200 gram 29 Vanille caramels 100 gram 25 Toffee's de luxe 200 gram 49 Vruchtentoffee's 250 gram 49 Chocolade toffee's 200 gram 45 Hazelnoot toffee's 200 gram 49 Vruchtenkoekjes 200 gram 49 Sinaasappelschijfjes 100 gram 27 Peanuts 150 gram 25 Rozetjes 150 gram 25 Pepermunt 2 rollen 25 Lollies 6 voor 25 Jaffa-stokken p. stuk 10-5 narekenen. Omstreeks 10 mei is de produktie begonnen. Na veertien dagen mogen de fabri kanten afleveren aan de handel. Albert Heijn telt er dan nog eens een dag of tien, veertien bij, alvorens de eerstgekochte partijen over zijn filialen te distribueren. Die wachtperiode bevordert de goede smaak. De kaasspecialisten zeggen, dat zich door de tijd het kaas-aroma ontwikkelt. Men mag niet denken, dat alle jonge graskaas direct naar de klanten gaat. We zeiden het al. het is de kaas, die het meest wordt „opgezet" anders gezegd bewaard. Niet alleen vanwege haar goede houdbaarheid, maar ook omdat zich speciaal in deze kaas dat aroma ontwikkelt, waaraan dit goede en gezonde Nederlandse produkt z'n internationale faam heeft te danken. In juli en augustus ziet men de eerste graskaas in de A.H.- winkels als „licht belegen" verschijnen; wanneer ze zo'n vier a zes maanden oud is, heet ze „extrabelegen", en nog weer later spreken we van „oude kaas". Voor de kaassau zen, kaaskoekjes, en macaroni schotels is er dan nog de over jarige graskaas, waarnaar het verlangen ook van de verfijnde kaasproevers nogal eens uit gaat. Nieuw kaas jaar Tussen mei en november wordt de graskaas geprodu ceerd. Uitsluitend dus in de tijd, dat het vee in de weiden graast. Dat betekent, dat men dus nog in december de zuive re jonge graskaas kan kopen. Maar daarna komt er een pe riode van meerdere maanden, waarin de jonge kaas hooikaas is, en slechts de belegen soor ten nog graskaas. Deze perio de is thans weer afgesloten. Er is weer jonge graskaas, het begin van een nieuw kaas jaar! Bij dit begin adviseren we u iedere dag een stukje kaas voor de jeugd bij voorkeur de lichtst-verteerbare jonge kaas te gebruiken. Men kan haar zelfs zien als een soort medicijn, want kaas bevat nl. voedings stoffen, die onontbeerlijk zijn voor de opbouw van het men selijk lichaam. Dit bleek wel heel duidelijk gedurende de eerste wereldoorlog in Dene ken. Als oorzaak van een toen veel onder kinderen voorko mende oogziekte werd vastge steld een tekort aan voedings stoffen, die in zuivelprodukten voorkomen. Van onze Parijse correspondent TV'E HEBBEN thee gedronken op Montmartre en bier in Quar- tier Latin. Met horten en stoten hebben ze hun leed verteld, ver halen, zoals er duizenden zijn te vertellen. De twee meisjes, die wij spraken, zijn nu meer dan vier weken in de Franse hoofd stad en ze hebben in totaal voor 5.435 fr. advertenties geplaatst, om een baantje te krijgen, doch zonder succes. Dat wil zeggen: ze konden wel in een huishoudelijke betrekking komen, doch daar hadden ze te weinig vrij. Bovendien zoeken on ze meisjes van vandaag (evenals de Frangaises) baantjes als pri- vé-secretaresse, mannequin, of ba bysitter. Huishoudelijk werk is te saai. Kinderen zijn te vermoeiend. Met typen breken de nagels. Niettemin heeft Lies je het ge probeerd. Ze heeft het acht dagen volgehouden op een zesde etage, waar man, vrouw, schoonzuster en vier kinderen plus ons Lies je drie kamers en een keuken moesten delen. Liesje moest om zeven uur opstaan en aanhou dend doorwerken tot na de afwas van het avondeten. Daarna was het half elf, elf uur (vele Parijse gezinnen eten zeer laat) en dan moest ze haar laatste kracht verzamelen om zich naar de zevende etage te slepen, waar ze een te smal bed met de schoon zuster mocht delen. Grote gevaren Op de zesde dag werd een vriend des huizes volgens Liesje „te vlot," hetgeen een paleisre volutie veroorzaakte. Op de ze vende dag inviteerde de heer des huizes haar voor een intiem di ner en de achtste dag zag ze haar kans schoon en ze trok met haar koffertje, zonder salaris, doch met een illusie armer er tussen uit. „Prins" leende geld... Ans, met een lief, aantrekkelijk gezicht, zat, toen Liesje weer in het hotelletje arriveerde, te hui len. Tranen met tuiten. Ze had haar schoenzolen versleten, want de metro slaat met de dag op. Maar geen baan. Solliciterende in drie wereldtalen had ze prince Charming ontmoet, wiens auto (Chrysler) in de reparatie was. Na een heilloos avontuurtje was hij verdwenen; bleek getrouwd te zijn. Het laatste diner (met cham pagne) had Ansje betaald, want de prins bleek zijn portefeuille te hebben vergeten en vroeg derhal ve na afloop nog geld ter leen, omdat hij anders eerst naar huis zou moeten. Dit drama gebeurde acht dagen vóór ons gesprek. Ze hadden toen samen nog zesduizend francs over, hetgeen niet voldoende was om het hotel te betalen. Ze kon den dus niet weg. De ambassade wilde niet helpen. Morgen zou een familielid uit Nederland arriveren om de nota te betalen en de meisjes op de trein te zetten. Het lied is uit.' Werken, aan één stuk Vele ervaringen van Neder landse meisjes in Parijs lenen zich niet voor publlkatie, maar geloof me, dat een ernstige, een zeer ernstige waarschuwing op haar plaats is. Met veel moei te en geluk plus de nodige kos ten is het in bepaalde geval len mogelijk, dat dc meisjes een baantje vinden als dienst bode en wellicht zullen ze wel niet allemaal dezelfde moeilijk heden krijgen, als Liesje, want ook hier zijn ernstige gezinnen. Maar wél moeten ze hard wer ken, zijn ze weinig vrij (in de meeste gevallen één middag in de week) en worden ze slecht betaald. De veel gezochte baantjes als gouvernante, kindermeisje, secre taresse enz. worden ingenomen door Frangaises. Bovendien loopt men vroeg of laat tegen de lamp, indien men geen officiële ver- blijfs- en werkvergunning heeft en de meeste meisjes zijn blootge steld aan grote geestelijke geva ren. Mocht ge er al in slagen iets te vinden, informeer dan zeer goed naar de familie en zorg er voor, dat ze geen dag traineren met de uitbetaling van het geld. Maar desondanks, als dienst meisje in Parijs kunt ge in een jaar minder van de stad zien dan als Nederlandse toeriste in één week! In onderstaande vacantie- plaatsen zijn onze filialen gevestigd en staan wy ook gaarne tot uw dienst: Waar komt dat woord vandaan Apeldoorn Arnhem (8 fil.) Baarn Bergen (NH) Bilthoven Breukelen Den Burg (Texel) Castricum Dieren Den Dolder Doorn Driebergen Ermelo Ginneken Heiloo Katwijk aan Zee Laren Lochem Loenen aan de Vecht Noordwijk - Zee Nunspeet Nij verdal Oisterwijk Ommen Oosterbeek Oosterhout Putten Renkum Scheveningen (Stevinstraat) Sluis (Z.V1.) Soestdijk Valkenburg (L.) Velp Vught Wageningen Zandvoort (2 fil.) Zeist (4 fil.) Afgezien van deze lijst van vacantieplaatsen; waar u komt en waar u gaat, overal, in al le grote steden van ons land treft u de bekende AH-winkels aan. Geen vacantieprijzen. In al onze filialen noteren wij onze vaste lage prijzen voor gegarandeerd de allerbeste kwaliteit en kunt u pro fiteren van ons obligatie-spaar systeem met hoge rente en winst aandeel. Als inleiding van een diner wordt vaak een glaasje gedronken, sherry, vermouth, port enz. Dit wordt dan een aperitief genoemd en de bedoeling ervan is het op wekken van de eetlust. Letterlijk betekent dit woord openingsdrank en het is afkomstig van het latijn- se werkwoord aperire openen. Met dit woord staat ook het woord apert in verband: aperte onzin openlijke, duidelijke onzin. Interessant is het te weten, dat ook de maand april met het woord samenhangt, vermoedelijk dat in die maand de blad- en bloemknop pen zich openen. kunt u bij het besteden van iedere gulden in de AH-win kels een obligatiezegel a 10 ct. kopen. Wanneer u f 49.aan zegels hebt gespaardontvangt u een AH-Klantenobligatie, groot 50.met hoge rente en winst aandeel (dit jaar samen 7%). Ook kunt u deze obligatie bij bank of effectenhandel direct tegen aanzienlijk hogere prijs (ca. f 65.verkopen. de somertractatie bij uitstek Dat ze er zo dol op zijn, wees er blij om. 't Is voeding waar „pit" in zit: zetmeelrijk en oliehou dend. Precies wat opgroeiende kinderen nodig hebben. Neem eerste kwaliteit. Steeds vers en vakkundig 250 gram gebrand. FRANSE SARDINES Philippe Canaud, blik 125 VOLRODE CAN. ZALM, DelMonte, groot blik 345 SCHELVISLEVER per blik 65 CRABMEAT, Chatka per blik 295 BLANKE TONIJN, 'n delicatesse, per blik 100 KREEFT, „Princes" per blik 350 SHRIMPS, medium per blik 140 SANDWICH SPREAD, Heinz, per pot 14095 SPAGHETTI in tomato sauce with cheese, per blik 95 VEGETABLE SALAD, Heinz per blik 14080 KAPERS, Crosse BlackweU, per flacon 120 MANGO CHUTNEY, Crosse Blackwell, pot 225 CURRY POWDER, Heinz per blik 100 IDEAL SAUCE, Heinz per blik 90 PICCALILLY, Heinz per blik 160 TOMATO KETCHUP, Heinz, per flacon 180120 OLIJVEN, Crosse Blackwell, flacon 230195 RAVIOLIS, Eugène Gras, blik 230150 CALIF. SOEPASPERGES groot blik 93 CHAMPIGNONS, extra choix, per blik 70 Koop ze bij Albert Heijn 4» De vrouwtjesmol maakt bochtige tunnels, het manne tje graaft rechte. 4* Het zou een kwartier duren om een draadloos telegram naar Mars over te seinen. 4« Kanaries komen niet van de Kanarische Eilanden, maar uit het Harz- gebergte in Duitsland. 4* Wie in droge gedeelten van bepaal de streken in Afrika naar wa ter zoekt, kan zonder aarzelen afgaan op bepaalde termieten heuvels; die diertjes nl. bou wen die heuvels alleen daar waar water is. Zij hebben dit nodig voor de kweek van schimmels, die zij hun larven als voedsel voorzetten. Door een gegraven schacht brengen zij het water „mondeling" naar hun aanplant. (Ingez. d. Hr. Chr. J. H. te Lochem). Tussen de veertien en de ze ventien jaar vindt de krach tigste groei plaats in het men selijk lichaam. 4* Vissen ho ren met de zijstreep op hun lichaam. (Ingez. d. W. N. E. te Bergen N.H.). 4» De we tenschappelijke naam voor cacao is Theobroma wat „Voedsel der Goden" bete kent. 4» Bij het Tweede La- teraanse Concilie in 1139 werd behalve het gebruik- in-oorlog van het zg. Griek se vuur, een vloeibare bran dende substantie die men naar de vijand spoot, ook de kruisboog verboden; dit wa pen zou „vanwege zijn vals onmenselijk karakter de ge hele oorlogvoering kunnen bederven". Wat wij mo menteel zakdoek noemen, heette in onze Middeleeuwen sletgen, fazalet of snutel- doek. (Ingez. d. H. J. L. te Tilburg). 4» Het Circus Maxi- mus, dat in het jaar 205 in Rome werd gebouwd, kon 150.000 toeschouwers bevatten Wij nodigen de lezer alt wetenswaardigheden als boven staande voor deze rubriek In te zenden. Wel dienen deze weten schappelijk verantwoord te zijn. Adres: Ciska Verheul, Harsten- hoekweg 189, Scheveningen. QORN FLAKES zijn zo zeld zaam lekker, dat ze niet alleen met melk of yoghurt en suiker als ontbijt worden gegeten, maar ook voor alle andere uren van de dag een bijzondere en voed zame lekkernij betekenen. Probeert u deze recepten ook eens; de resultaten zullen u èn uw hele gezin verheugen! Bijzondere ontbijtgerechten le Schud de Corn Flakes uit op een diep bord, giet hierop wat melk, die tevoren met wat sui ker en kaneel is vermengd. Desverkiezend ook een klontje boter toevoegen en vooral bij verwarmde melk het gerecht snel serveren om de brosheid zoveel mogelijk te behouden. 2e Pel voor 4 personen 100 gram pinda's en verwijder ook de bruine velletjes. Vermeng de pinda's met een willekeurige hoeveelheid Corn Flakes en doe alles in een ondiepe kom of schaal. Maak in het midden een kuiltje en giet hierin ver warmde honing (hiertoe het potje in een pannetje met warm water plaatsen). Rasp met de rauwkostrasp twee goudreinetten fijn en druppel hierover meteen wat citroen sap. Serveer de geraspte ap pels in een apart schaaltje en dien snel op. Smakelijke lunchgerechten Corn Flakes Omelette 4 per sonen. Klop 4 eieren met een snuf je zout. roer er 4 lepels water of melk bij en vervolgens 50 gram Corn Flakes. Smelt 40 gram boter of margarine en wanneer dit goed heet is. er het mengsel bij gie ten. De omelette op een zacht vuur aan weerskanten goudbruin bak ken. Op een verwarmde schotel overdoen en bestrooien met poe dersuiker voor een zoet gerecht, of voor een hartig hapje met fijn gehakte peterselie en een snufje peper. Corn Flakes Schuimomelette 4 personen. Klop 4 eiderdooiers met wat zout, voeg er daarna 3 eetlepels water bij en vervolgens 50 gram Corn Flakes. Klop de 4 eiwitten stijf en schep dit luchtig door het mengsel. In de koekepan 40 gram boter of margarine heet laten worden, het beslagje erin gieten en op een zacht vuur aan één kant goudbruin bakken. De omelette dubbelslaan met de on gebakken kant naar binnen en op een verwarmde schotel over doen. Voor een zoete omelette kan jam tussen gelegd worden, voor een hartige uitvoering geraspte oude kaas, blokjes magere ham of fijn gehakte peterselie. In alle AH-winkels te verkrijgen Recepten voor gebak Corn Flakes Zandtaart. Roer 60 gram boter of margarine met 50 gram suiker tot een crème, werk er 100 gram Corn Flakes door heen, welke eerst in een molen werden fijngemalen en daarna tot meel door een zeef zijn gewre ven. Besmeer een springvorm met boter, bestuif deze met bloem en breng daarna in een niet te dikke laag het deeg erin aan. Bak de taart in een matig verwarmde oven ongeveer driekwart uur gaar. Afternoon Tea-broodjes. Roer 60 gram boter met 2 eetlepels honing tot een gelijke massa, voeg er een losgeklopt ei aan toe en vervol gens 2 dl melk, 125 gram gezeef de bloem, 4 theelepels bakpoeder, snufje zout en tot slot 50 gram Corn Flakes. Vul met dit meng sel 12 zandtaartvormpjes, welke tevoren met boter zijn ingesmeerd en met bloem bestoven. Bak de broodjes in een vrij warme oven in ongeveer twintig minuten gaar.

Allerhande | 1956 | | pagina 3