|||JI TANTE MIEN TIPS VOOR DE REIS m ALBERT HEIJN wfirtwwi onze sterkste troef Vacantiegangers OGEN EN MOND OPEN! Raasdondertjes Alles O.IL! Rijden maar! rollen kan TEKENING No. 4 werd door 57% UITVERKOREN V, 0 NIEUWE BANDEN h, Ontmoeting met kaas Eerste prijs naar Den Haag «li Zomerwarmte - Zonneschijn Limonade Albert Heijn tan 'lil \1 ALLER HANDE JUNI W'J hebben Tante Mien altijd by de hand zodra de vacanties ter sprake komen. Wij houden Tante Mien als reserve-eenheid. Als hulpdivisie. Wij houden haar onafgebroken in stelling en zodra er ten aanzien van de vacantieplannen tekenen zijn bij de vrou- wen-thuis van rebellie, revolutie en muiterij zetten wij Tante Mien in. Onverbiddelijk wer pen wij haar in het veld. Dan aarzelen wij niet: met één snelle tactische beweging gaat zij het vuur in. &n, lezer. onmiddel baar na het bewind Laten jullie maar lekker alles liggen".. Vervolg van pagina 1 arriveren hebben we in een van die knusse chauffeurscafeetjes langs de weg een kwartiertje tijd genomen voor een kopje koffie. Mei de dekschuit De lossing van onze vracht weinige kilometers verderop in Ede verloopt even later pre cies volgens schema: even over elven op de ochtend zijn we alweer op weg naar Utrecht, waar donderdag avond reeds schipper P. d e Vries met zijn zwaar bela den motordekschuit Albert Heijn 2 arriveerde, en waar vrijdagmorgen vroeg chauf feur Bart Beekman en diens bijrijder Joh. Sas een paar gezellige Amster dammers hun veertien ban den al voorreden om met de lossing en de distributie van de zestig ton levensmiddelen uit het schip de provincie Utrecht te beginnen. Tegen het middaguur worden we door het drietal bezige mannen aan de Cathrijnesingel bij het Paardeveld met de nodige goed moedige op- en aanmerkingen ont vangen. Ze weerspiegelen de goede geest onder allen, die bij dit bedrijf betrokken zijn. Er wordt hard ge werkt door al deze mensen. Om streeks drie uur wLl de schipper leeg zijn. Men weet het en helpt hem zo goed als mogelijk is. Toen we tegen de avond thuisreden, dodelijk vermoeid, alleen al van het kijken naar de verstouwde duizenden kilo's levensmiddelen op deze dag, die nog maar de weekportie waren voor alleen de Utrechtse huis vrouwen, konden we niet na laten te zuchten. „Moe?" lachte Maarten. „Ja", moesten we bekennen. „Jammer", zei hij, „laat ik nou net van plan geweest zijn om te vragen of u me vanavond nog een uurtje kwam helpen in m'n tuin„O", zeiden we. En we begrepen niet eens dat-ie ons zo maar „in de boot" wilde nemen weer in handen. Want, bij het eerste signaal dat Tante Mien in charge moet brengen, zwijgt de oppositie. Worden de vrouwen-thuis zo gedwee als lammeren. Als hondjes. Kijken zij ons dwe- pend-bijna naar de ogen. En springen, in het fi guurlijke althans, bij het geringste knippen der vingers door de hoepel. Blaffen zij, geven pootjes en apporteren wat wij maar wensen. Ja, Tante Mien is onze sterkste troef. WAAROM LUIEREN \UANT, wanneer het over de komende vacanties gaat, wor den de vrouwen thuis altijd bijzon der onwillig en bazig. Dan vaart er T*ANTE Mien gaat e!k jaar naar een kwade geest van opstandig- J Capri en zij vindt het daar heid in hen en soms gaat het fijn, „al wordt zij er altijd een zover dat zij ons allerlei ver wijten gaan doen. Over het feit, dat wij altijd ónze zin door willen drijven en nooit eens rekening met hén houden. Alsof wij het niet altijd het beste blijken te weten! En over ónze keuze: nooit is het goed. Zitten wij in de Arden nen dan hadden ze de zee ge wild en gaan we naar de zee. dan zouden ze toch liever eens hebben gekeken in de Harz. ,.En vorig jaar", roepen zij dan, „zat jij maar steeds op een terrasje en je wilde niet wande len. En niet zwemmen. En toen zat je maar te zwetsen met die enge vette man uit Tiel en dat enge mens met die iebelvoetjes en dat blonde peenhaar. En wij moesten maar zien, dat we de dag doorkwamen in ons eentje! Nou, en dit jaar willen wij nou eens onze zin doen. Wij willen naar. beetje glijerig van binnen de olijfolie", zo schrijft zij. Zij beleeft daar ook altijd on gewoon spannende avonturen, die haar telkens diep aangrijpen. Zo is zij eens in haar hotel een Noorse trilogie kwijtgeraakt en. wat ernstiger is, zij verdenkt er nog steeds een keurige familie uit Geldermalsen van. En vorig jaar is zij aangespro ken door een donkere man met een sik en een pikzwarte bril op: zij is ervan overtuigd dat het ko ning Fa roek was. En op een zonnige middag heeft een dronken Italiaan met bakkebaarden („heel, heel eng Wij vragen i JONGELUI zowel meisjes als jongens, van 16 tot 22 jaar, om bij ons te worden opgeleid tot VERKOPER of VERKOOPSTER Een prettig dagelijks con tact met de klanten geeft veel voldoening in het werk. Onze bedrijfsschool met internaat vormt een steun bij de opleiding. De beloning is behoorlijk. Meisjes en jongens, die dit jaar de school voor lager, uitgebreid lager onderwijs of huishoudschool verla ten, zijn bij ons van harte welkom. Belangstellenden wordt verzocht contact op te nemen met een van onze filiaalchefs of met de afdeling Personeelszaken, Hoofdkantoor Albert Heijn, West zijde, Zaandam. ogen komen, krijgen In de vakantiemaanden actuele waarde omdat het heel goed kan gebeuren, dat u er op de meest onverwach te wijze zelf „aan den lijve" mee kennis maakt. Let u dan eens extra goed op, of er misschien sprake is van een gerecht, dat nog niet in ons vertrouwde Bakhuys-rubriekje werd opgenomen! En noteer de gegevens en de omstandigheden ervan, want hiermede dingt u bij inzending immers zelf ook naar een prijsje? De oude streekgerechten zijn nog springlevend op het platteland, dus daar maakt u een grote kans. Ook raden wij iedere vacantie- ganger aan, ter plaatse desnoods navraag te doen. Wanneer men be merkt, dat er belangstelling voor bestaat, zal een spontane verras. „JE kunt nu eenmaal als je if Cf* 1 iemands huis leent, geen HOC n KOIIieDOOn bende achterlaten", zeiden vrou wen-thuis op een avond toen zij vermoeid, mei lijnen in het gelaat en met rode, ruwe han den, als lamgeslagen even zaten te wachten tot het water waar in Tante Mien's antimakassars drevenzou gaan koken. „Ik begrijp jullie niet", zei den wij toen heel zacht en mooi en voorzichtig, „Tante Mien schreef toch dat jullie alles moest laten liggen. Dat jullie je nergens druk over hoefden te maken. Want dat zij de werkster wel zou laten komen. Ze schreef dat Toen, ineens, lezer, werden zij razend. Op ons. ..Die Tante Mien van jou. die weet het wel!", riepen ze uiterst Lezer, als het gesprek in dat pijnlijke stadium van onredelijk aantijgen komt, staan wij op. Wij spannen de borstkas. Wij schrij den (schrijden) zonder één ijdel woord naar het bureau en openen daarvan een lade. En ha len dan, koel, snel en verschrik kelijk in onze verheven toorn, tan te Mien tevoorschijn. Brengen (dus) Tante Mien in het vuur! Wij halen, met andere wuorden, de jaarlijkse brief van Tante Mien tevoorschijn. Kijk, en dan ziet men de vrouwen verstarren. Men siet ze huiveren. Men ziet ze verschrikt opeendrommen. Men ziet hoe de angst hen beet krijgt. Men ziet kippenvel op de armen en ongerichte krampach tige afweergebaren Dan staan wij daar en tromme len met de nagels vinnig op het tafelblad. En zeggen zo kil als een filmgangster: „Dus is het misschien toch maar het beste alle vacantieplannen geheel aan mij over te laten! Want wie bezwaren heeft kan al tijd nog rustig een paar weekjes in het huis van Tante Mien gaan zitten; die gaat dit jaar weer naar CapriEn, zoals jullie weet, vond ik het erg prettig en rustig in het huis van Tante Mien. Engoedkoop". „DANdan brengen u-ij Tante Mien in het vuur!" (Advertentie) Uitslag Boffic- Prljsvraag mÊÈÊÊtX De stemmenpercentages waren: No. 1. (circus) 13% No. 2 boksers12% No. 3 (verkeersagent) 18% No. 4 (trouwpartij) 57% maar over één ding waren alle inzenders het ÏOO eens BOFFIE KOFFIE spant de kroon de krachtigste de geurigste 10% voordeliger dan elk ander kwaliteitsmerk olgens het oordeel van het grootste aan tal deelnemers(sters) was de beste en meest geslaagde tekening No. 4 in de Boffie- serie. Naar hun me ning heeft de tekenaar op zeer knappe, humo ristische wijze uit gebeeld, dat men voor zo'n voortreffelijk kopje Boffie Koffie voor een moment zelfs zijn bruid in de steek laat. Alle inzenders, die hun stem gaven aan Teke ning No. 4, werden verrast met een pak Boffie Koffie Oran- jemerk. Dat het hun moge smaken Boffie Koffie of Thee Proeven is Prefereren BOFFIE KOFFIE oranjemerk - fijne dessert koffie groenmerk - eerste kwaliteit bruinmerk - pittige koffie Delicata Guatemalakoffie pak 250 gram 214 187 155 bus 250 gram 255 Koffiemelk, per blikje Deka koffieroom per tube Laat de zomerse natuur u geen parten spelen en /.y u uw kopje koffie doen mis-en. Mei!: zuur? Geen 3i nood. n hebt toch een naai- hlik paar blikjes huis iets tegen haar gezegd op een landweggetje. Wat, weet zij niet, maar het houdt haar nog dikwijls bezig. En verder is er altijd het bootje. Lieve helpje, wat had het bootje weer te keer gegaan! „En ik was tóch al zo glijerig van bin nen van die olie", schreef Tante Mien ons. „Wij wipten als gek ken op en neer". Nog iets: twee jaar geleden heeft zij de Hertog van Windsor in een raam zien staan met een heel eigenaardig hemdje aan. Capri, dat is duidelijk, is Tante Miens jaarlijkse avontuur. Maar in hoeverre heeft uw Tante Mien te maken met de afkeer en angst van uw vrou- wen-thuis?", vraagt gij ons, lezer. Terecht: een heel ver standige vraag. En tevens een vraag, die om beant woording roept. Hier is ons antwoord: wanneer Tante Mien naar Capri gaat, dan biedt zij ons haar huis aan ge durende haar afwezigheid. Het ligt prachtig in het groen en er is een droom van een ser re met Japanse motjes aan de muren, en een tuin vol weelderig struikgewas. Wij houden wel van het huis van Tante Mien. Maar de vrou wen-thuis Dte huiveren als zij eraan denken. Waarom? Wij zullen het u vertellen. ALLES LATEN LIGGEN P*ENMAAL hebben wij van Tan te Miens aanbieding gebruik gemaakt. „Lieverds", zo schreef Tante ons, „laten jullie maar lekker alles liggen, hoor! Als ik terug kom dan laat ik de werk ster een weekje komen en dan ruimen we fijn alles weer op. Rust maar fijn uit!!" Nu, dat waren de vrouwen-thuis ook echt van plan. Heerlijk zaten we allen op het grasveld. We genoten. De vogels zongen in het struweel. De serre was een oase van zomerkoelte en vrede. Twee dagen zaten wij zo en de vrouwen-thuis „lieten alles lek ker liggen". Maakten de bedden op, „hielden de boel een beetje bij" (zoals dat heet) en deden verder niets. Luieren en lezen en zitten en soezen. „Heerlijk!", zeiden ze, „Fijn! Echt vacantie! Lief van Tante Mien, hè, ons het huis zolang af te staan". Drie dagen ging het goed. Toen hoorden wij de vrouwen-thuis tegen elkaar zeggen: „Heb je wel gezien hoe vuil de gordijn tjes boven-voor zijn? Heb je dat wel gemerkt? Weet je wat ik ereis doe, denk ik. Ik haal ze d'er eens fijn af en geef ze een heer lijk sopje en Wij openden even de ogen. En sluimerden ver der. Twee uur later kwamen ze weer de tuin in. „Nou", zeiden ze vermoeid maar niet onvol daan, „we hebben de hele boel boven eens een flink beurtje ge geven. Dat mocht wel eens! Want, al is Tante Mien een lief mens. brandschoon is ze niet. Ze keutelt een beetje: het mócht wel eens een lekker beurtje hebben. Weet je wat ik zag? Dat kleine kamer tje boven zat ónder de stof! En als je de trap afkomt, dan Zo ging dat. lezer. Niet anders. De volgende dag hadden zij de hele zolder omvergehaald en woedden zij als schoonmaakfuriën met doeken om het hoofd over Tante Miens bezittingen. En de dag daarop hingen alle overgor dijnen buiten en kroop, steeds sprekender in hun ogen die star re, kille bezetenheid, die huis- vrouwen-tijdens-de-schoonmaak tot zulke verschrikkelijke en vervaar lijke wezens maakt: z.ij liepen met insect-achtige gerichtheid af en aan. Wij huiverden bij deze vre selijke aanblik. Na de slaaoka- mers gingen de benedenkamers overhoop. Toen de kelder. En de gang. En de onredelijk. ..die laat ons in - vuile bende intrekken en het zou wat moois zijn als we het zo zouden laten! Dan zou je later de verhalen in de familie eens horen! Jouw Tante Mien is wél gehaaid", zeiden ze buitengewoon spits en scherp, „die gaat er lekker tussenuit en laat ons de boel redderen. Het is gewoon een schandaal zoals ze alles heeft achtergelaten. Dat is het! Weet je wat die Tante Mien van jou is? Met haar hele Capri erbij? Een Piet de Smeerpoets! Daar!! Een dingesEen toddik!" „EEN WAT?", riepen wij toen terug, groot in onze woede en verontwaardiging, en toen spron gen de vrouwen-thuis met krop pen vol tranen op en stormden de kamer uit en de gang in en wij volgden hen en wierpen gerui me tijd met Tante Miens deuren en trapten zeer fel tegen de mand van Tantes reeds lang gestorven poes. Wij hoorden uit de gang hoe ze in de keuken tegen elkaar zeiden: ..Laten jullie maar lekker alles liggen, hoor! En de bedden op maken? Hóeft dat niet? En stof- afnemen en stofzuigen? Hóeft dat niet? En koken, hóeft dat soms ook niet? Noem dat maar je vacantie!!!" en toen braken ze opnieuw in huilen uit: „Een tod- dik is het!" „W at t o d d i k?" schreeuw den wij uit de gang en zij ruk ten de deur van de keuken open en riepen: „Wij kunnen nu een maal niet in de rommel zitten. Wij niet! Wij willen onze vacan tie niet doorbrengen in een chaos. Wij werken liever dan op Capri te Hier ontbraken hun de woorden. Sinds dié vacantie gaan wij er altijd uit. En dan bepalen wij de plants die we zullen be zoeken. En het land. Vorig jaar waren het de Ardennen. Daarvoor de Eiffel. En wanneer er tegengesputterd wordt tegen onze plannen, wanneer er mui terij dreigt te ontstaan openen we de lade van het bureau en brengen Tante Mien in het vuur. Want het ivas toen een goed kope vacantie! Df. De koffie komt oorspronkelijk uit het Oosten. Neen, niét uit Zuid-Amerika! Hoe ze daar kwam? Wel, via een vooruitstre vend Amsterdams burgemeester, een der grote mannen van onze historie. De oudste gekweekte kof fie komt uit Abessinië; daar ook werd ze voor het eerst (ca. 1450) als drank gebruikt. In het begin van de 16de eeuw gingen koffiezaden van Abessinië naar Aden: dit was het begin van de koffiecultuur in Arabië. Van Mekka, het centrum der Mu- zelmanse wereld, verspreidde ze zich door alle mohammedaanse landen en in 1545 kende men in Constantinopel al koffiehuizen. Maar ondertussen wist heel Zuid-Amerika nog niets van het bestaan der boontjes, welke later zo'n belangrijk exportproduct zou den worden. Na de Venetianen waren de Hollanders de eersten die koffiezaden naar huis brach ten en de geleerde Clusius, hoog leraar te Leiden, kweekte er nieu we planten mee. Dat was in 1596. Nicolaas Witsen. de burgemees ter van Amsterdam, gaf in zijn kwaliteit van hoofdvertegenwoor diger van de Oost-Indische Com pagnie order (een vooruitziende daad!) wat Arabische koffieplan- ten naar Java door te sturen. Zo kwam de koffie in onze toen' malige „Oost" en in 1700 kweekte men in de omgeving van Batavia koffie. Van deze kweek werd een koffieplant in een pot naar Am sterdam gestuurd, waar men er in de Amsterdamse Hortus Bota nicus met grote zorg over waakte. Van deze aanplant werden la ter planten naar Suriname gezon den: ziedaar, de eerste koffie die in Zuid-Amerika groeide was „Ne derlandse" koffie! Burgemeester Witsen (1641—1717) stuurde op verzoek van Zonnekoning Lodewijk XIV ook een zijner planten naar Parijs waar men haar in de Jar- din des Plantes voortkweekte. Na komelingen werden naar het eiland Martinique gezonden, waar ze voorvaderen werden van een tweede reusachtige koffiecultuur. En Brazilië? Dat kreeg zijn kof fie door toedoen van onze Witsen. Via de cultures op Martinique ging de boon naar Brazilië, dat nu de grootste koffieleverancier ter wereld is. Allerhande EEN verrassende ontmoeting met kaas. of liever met kaas en wijn, wacht u na de aanschaf fing van het onlangs verschenen boekje „K aas en W ij n". Kaas. één der oudst-b kende de licatessen, geniet bij elke bevol kingsgroep in binnen- en buiten land een naar omstandigheden grote interesse. Dat wil zeggen: men kan kaas als een degelijke broodbelegging zien. maar ook als een avontuur, een romance. ,inE van uw garivröW misschien niet uitsesloten rijn. terwijl u er Saarvoor WMn^een bovendien toe medewerkt, oude gebruiken en gewoonten in ere te lanswordt "ebroken houden. doorlezen van dit werk je ziet het voedingsmiddel kaas er beslist anders uit. Voortaan zult u kaas onderscheiden, u zult kaas met kennis van zaken toe passen en combineren en per se niet meer tevreden zijn met al leen maar uw kaasboterhammetje. U zult wel begrepen hebben dan reeds middenin het avontuur beland te zijn en ook alles te weten omtrent het romantische fondue-eten en de voor onze be grippen volkomen nieuwigheid van dc kaas-salade. De eerste stap in de goede richting hebt u vermoe delijk nog dezelfde dag gedaan in de vorm van een gevarieerde kaasschotel na de warme maal tijd en u hebt de goede raad van de schrijvers opgevolgd door hier op ook onze eigen eerlijke kaas soorten, de Gouda, de Edammer en de boerenkazen te serveren. Wij kunnen dit boekje, dat keu rig werd verzorgd en op aller smakelijkste wijze opgeluisterd met tal van grappige tekeningen, een ieder aanbevelen. Het werd samengesteld door J. Gans, J. A. Versteeg en N. Ehr- 1 i c h, geiillustrec-d door Rein van L o o y en uitgegeven door Uitg. Mij. C. A. J. van Dishoeck te Bussum. M e v r. H. v. d. G a a gK o k- meijer,H.Zwaardecroon- straat 205 D, Den Haag. verraste ons met een zeer ori gineel kraam-recept, dat speciaal voor de jonge moeder bestemd blijkt te zijn. Het is afkomstig uit Friesland en de titel luidt PROMMENEBOALE Men laat mooie grote pruime- danten een nacht weken en hen daarna zachtjes wellen. Intussen maakt men van blank witte brood en melk een dikke pap, die men daarna op het bord belegt met de grote pruimen. Het geheel overgieten met gesmolten boter en bestrooien met bruine basterdsuiker. De overige prijzen werden toe gekend voor inzending van de vol gende recepten: Leversudder Dit gerecht stamt uit het Lim burgse dorpje Sevenum en het re cept werd ingezonden door Mevr. J. M. S i k k i n g. Pres. S t e ij n - straat 67, Haarlem-Noord, die hiermede eveneens een prijs wint. De benodigde hoeveelheid run derlever wordt in plakjes gesneden, gezouten en door de bloem ge wenteld. In een braadpan boter bruinen en de plakken aan beide kanten bruin bakken. Dan water en naar smaak 2 a 3 handen rozijnen toevoegen en langzaam verder laten sudderen. Tot slot desgewenst het vocht iets binden. Stroopvet Op het platteland van Zeeland eten de mensen op hun brood stroopvet, schrijft ons Mevr. M. C. Ba k—K oning, Kei zer Karelweg 43 7, Am stelveen. Stroopvet is een mengsel van spekvet en stroop. Men bakt hier toe spek uit, laat het vet afkoe len tot het niet meer vloeibaar is en roert er dan huishoudstroop door tot de kleur ongeveer gelijk is aan die van een stukje melk chocolade. Blijven roeren tot de kleur egaal is en dan verder op laten stijven. Gort in busjes Dit originele gerecht stamt uit Noordholland en Mevr. C. Rijkenburg, Voorhaven 8 5, Edam is er de inzendster van. Men heeft er grote gort voor nodig en hiermede vult men voor een kwart een goed sluitend bus je. Per 150 gram gort moet 1 li ter water aan het busje toege voegd worden, vóór het wordt gesloten. Daarna een hele dag en nacht in een ketel plaatsen, die toch op de kachelplaat staat, zo dat de gort ongemerkt klaar komt. Juist dit langzame proces komt de smaak zo ten goede! Met boter en suiker is het erg gezond en vooral als ontbijt voor de schoolgaande jeugd van grote waarde. Een grote categorie landgenoten zal dit vacantie-seizoen weer over de grenzen trekken; per auto, fiets en wandelend, wanneer zij tot de sportieven behoren, of per trein, bus of vliegtuig, indien men de voorkeur geeft aan een wat rustiger reis. ii Vooral in het eerste geval wordt ons vaak de vraag gesteld welke levensmiddelen meegenomen mo gen worden naar d)e verschillende landen en ook in welke hoeveel heden. Verder, welke artikelen het meest aangewezen zijn in ver band met voedingsgewoonten en prijzen, een vraag, die in zijn al gemeenheid moeilijk is te beant woorden. wanneer men werkelijk voor elk land afzonderlijk een ge detailleerde opgave verwacht. Ook met he<t oog op de individuele levensgewoonten van onze eigen landgenoten komt het ons het beste voor u één, op het alge meen welzijn van mens én beurs, ingesteld lijstje te brengen, dat u hiernevens met vermelding d'er prijzen vindt afgedrukt. Welke keuze u hieruit ook doet, met elk artikel reist de bekende AH,franüe van de dV^Ta'an". beste kwaliteit met u mee. Beschuit van A„,erl He«n kiest. Dan bent u ervan verzekerd het de landen België. Luxemburg, Frankrijk en Italië voldoende pro viand mag meenemen om de-plaats van bestemming, te bereiken, het geen dus bij een zwerftocht veel toestaat. Voor Zwitserland vinden wij ver der aangegeven, dat in het land reisproviand voor één dag is toe gestaan, terwijl men, om in West- Duitsland de plaats van bestem ming te bereiken, door bijv. een primus moet kunnen aantonen, dat de koffie en thee onder de meegenomen levensmiddelen ook werkelijk tijdens de reis gebruikt zullen worden. Wanneer is beschuit op zijn best Wat mag mee? Om u enigszins te informeren zij hier nog vermeld, dat men naar (Advertentie) Profiteer dubbel Geniet met volle teugen van de voortreffelijke AH-Limonades én met hetzelfde genoegen van het voordeel, dat AH's lage prijzen u bieden LIMONADESIROOP sinaasappel grote fles 75 sinaasappel extra, citroen, frambozen, grenadine grote fles 120 95 sinaasappel extra en frambozen literfles 120 Keuze uit allerlei gazeuzes: Coca-Cola, Hero, enz. beste te ontvangen, zodat de toe passing in uw keuken altijd een succes zal zijn. Gebak van beschuit Een bes-chuit met boter, suiker of jam. behoort bij de broodmaal tijd tot de vanouds bekende en ver trouwde delicatessen, evenais het beschuitje met kaas. Doch hebt u wel eens de proef genomen om uw beschuit in een ommezien te veranderen in een verrukkelijk slagroomgebakje? Wanneer u het eenmaal hebt geproefd, zult u het daar stellig niet bij laten. Het „ommezientje", waaruit dit recept bestaat, voltrekt zich, wanneer u slagroom met poedersuiker en een snufje vanillesuiker goed stijf klopt en hiermede elke beschuit garneert. Een lepeltje of enkele druppels jam hier en daar (wan neer u geen geconfijt kersje of een blikje vruchten in huis hebt) en uw gebak is compleet. Te kust en te keur Nog meer recepten voor de toepassing van AH echte Zaan- se beschuit? Die zijn er te kust en te keur! Beschuitpap (fijn stam- j pen, met melk tot een gebonden pap kokenkaneel en suiker toevoegen) Gebakken beschuit met bessensap of ananas (be schuiten aan beide kanten met boter besmeren en in de koeke- pan bakken; sap bindenuitge lekte ananasschijven op de be schuit leggen en overgieten). Gevulde beschuit- bollen (per persoon 2 be schuiten aan de onderkant met boter besmeren en in de koeke- pan bakken; de bovenkanten op elkaar leggen met ertussen een laagje appelmoes met krenten). "iii* meereist pakt het goed uit! Abrikozen op sapper blik 19012075 Ananasschijven DelMonte per blik 222118 Ananasschijven Keith per blik 14982 Appelmoes per blik 9579 Grapefruit-partjes DelMonte per blik 85 Fruitcocktail per blik 16013579 Mandarijntjes - Sunpearlper blik 83 Perziken Sunpearl per blik 19512579 NesCafé per blik 245 Delicata Teaballs, 20 stuks per doos 88 Gecondenseerde melk groot blik 55 Gecondens. melk met suikergr. blik 69 Zaanse koeken per bus 55 Koffiespritsen per bus 49 Grote pinda's250 gram 59 Fruitdrups 2 rollen 15 Teesty's (drups per stuk verpakt) 2 rollen 25 Pepermunt per rol 15 Zware delicata choc, repen 6 voor 100 Leverpastei Leverpastei Groninger koek Gemberkoek Grote Zaanse snijkoek Smeerkaas Lunchkaas - volvet Knakworst Brunswijker Theeworstjes 3 blikken voor 100 groot blik reuzenkoek per stuk per stuk per pakje doos 250 gram per blik vanaf 110 100 gram 51 Gemakkelijk op reis mee te nemen I PLATS DU JOUR Kant en klaar-maaltijden Boerenkool met worst Hutspot met klapstuk Snijbonen met vlees Sperziebonen met vlees Spinazie met vlees Zuurkool met spek Al deze blikken bevatten eveneens aardappelen Bruine bonen met spek Kapucijners Witte honen met kalfsborst half blik 115 Soepballetjesper blik 85 literblik 190 half blik 115 literblik 99 literblik 65 Haring in tomatensaus per blik 59—31 Makreel naturel per blik 59—41 Pilchards DelMonte per blik 115 Schelvislever per blik 65 Blanke tonijn per blik 100 Sardines - in olijfolie per blik 60—38 Franse sardines - Philippe Canaud, blik 125 Canadese zalm - fancy keta - p. blik 175—95 Canadese pinkzalm per blik 115 Volrode Canadese zalmper blik 345—195 1. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 3. rente -j- winstaandeel

Allerhande | 1956 | | pagina 2