ALBERT HEIJN kondigt nieuwe klantenlening aan 1 T t Thans voor een totaal bedrag van vijf millioen gulden AH INTRODUCEERT GARANTIESYSTEEM Mevr. Marselis deed het anders en toch eender BEVOORRADING BIJ ALBERT HEIJN LOOPT OP ROLLETJES In AUGUSTUS 1955 EEN, in MEI 1956 reeds DRIE AH-obligaties rijk piiiiiiiiiniin Nieuwe mogelijk- Huisvrouwen belegden gezamenlijk 2V2 millioen gulden in liet bedrijf heden voor AH-klan tcn- obligatics Nieuw middel tenen suikerziekte Voor het eerst in Nederland Welslagen is afhankelijk van medewerking van het publiek Alles O.K.! Rijden maar! DE CITROEN blijft de eerste grondstof van de LIMONADE ZONNESTRALEN IN BLIK BELANGRIJKE VOORDELEN Echte Grunneger Kouke Gelegenheid tot abonneren Albert Heijn N.V. Zaandam Aller Hamde HOFLEVERAN CIER IS'r. 14 Juni 1956 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii De Nederlandse, vrouwen hebben zich het vorig jaar door Albert Heijn geïntroduceerde systeem van klantenobligaties zo snel eigen gemaakt, dat deze lening thans reeds is voltekend. Dit betekent dat het kopend publiek voor een bedrag van twee en een half millioen gulden in dit kruideniersbedrijf deelneemt, het bedrag, dat ruim een jaar geleden als nominale waarde van de lening aangegeven werd. Het succes van de uitgifte van deze eerste serie klantenobligaties, waarbij vooral het begrip en de ondernemingslust van de gezinnen bemoedigend werkte, heeft de Directie van Albert Heijn doen besluiten over te gaan tot de uitgifte van een tweede serie klanten obligaties, thans tot een bedrag van vyf millioen gulden. De voorwaarden waaronder de tweede serie uitgegeven wordt, zijn vrijwel gelijk aan die van de eerste serie. Ook hier gaat het om 4% winstdelende spaar obligaties, met een nominale waarde van 50.ieder. Ook bij deze serie wordt boven de vaste rente vergoeding van 4% per jaar een extra vergoeding uitgekeerd, die berekend wordt naar het vastgestelde aandelendividend. Voor dit jaar mag in ieder geval gerekend worden op 7% (4% 3%). Coupures inwisselbaar stukken van 1000.— Het is thans algemeen be kend, dat de stukken te allen tijde verkoopbaar zijn tegen een bedrag, hoger dan de no minale waarde. Bij de nieuwe lening was het dan ook niet meer nodig de bepaling op te Het is bekend, dat er aan het middel tegen suikerziekte, het on volprezen insuline, één belangrijk nadeel is verbonden: insuline is nl. alleen werkzaam, wanneer het onder de huid wordt ingespoten. Voor een patient, aan wie één- of zelfs tweemaal per dag zulke in jecties moeten worden toegediend, is dit natuurlijk zeer hinderlijk. Men zocht dan ook al tientallen jaren naar een middel, dat ir tablet vorm via de mond kan wor den ingenomen. In oktober van het vorig jaar deelden enige Duitse ge leerden mede, dat zij zulk een middel hadden gevonden. Het be treft hier tot ieders verbazing een sulfonamide. Die stoffen werden tot nog toe alleen gebruikt als mach tige bestrijding van infecties: keel ontsteking, longontsteking, wond- infecties enz. U kent ze wel, de bekende „sulfatabletten". Natuurlijk gaat het thans niet om „zo maar" een sulfa-verbinding, doch om een speciale nieuwe stof. De officiële naam is wat ingewik kelder; een Duitse fabriek brengt het middel onder de aanduiding „B.Z. 55" in de handel. Het B.Z. 55 werkt niet alleen tegen suiker ziekte, maar is tevens een goed middel tot bestrijding van infecties; hierin verloochent het zijn familie, de „gewone" sulfonamiden, niet! Er dient met nadruk op te worden gewezen, dat het nieuwe medicament lang niet voor alle gevallen van suikerziekte in aanmerking komt! De ontdek kers hebben hier ook al direct voor gewaarschuwd. De eerste proefnemingen waren echter hoopgevend. Het is in ieder geval zeer verheugend, dat het oude, onoplosbaar schijnende vraag stuk: ..suikerziekte-behandeling zonder spuitjes", weer energiek ter hand is genomen. Medicus. nemen, dat de obligaties te allen tijde bij Albert Heijn inwisselbaar zijn tegen 50. Verder is de bepaling be treffende de uitloting ver vallen. De aflossing vindt dus plaats na 20 jaar, zonder loting. Als nieuwe mogelijkheid is opgenomen, dat 20 obligaties van 50.gratis kunnen wor den omgewisseld tegen één obligatie van 1.000.Deze mogelijkheid maakt de obli gatie aantrekkelijker voor de grote beleggers. De mogelijkheid is opengesteld om twintig Albert Heijn- klantenobligaties met een nominale waarde van 50. per stuk in te wisselen tegen één stuk van 1000. Dit kan geschieden bij Centraal Administratiekantoor CENAD N.V., Keizersgracht 215, Am sterdam. Verwacht wordt dat deze stuk ken van 1000.voor de gro tere beleggers aantrekkelijker zullen zijn. De uitgifte van deze grotere stukken kan dus ook aan de koersvorming van de kleine stukken ten goede komen. Beide stukken geven een vaste rente van 4 pCt. en bovendien een winstaandeel, berekend naar het vastgestelde dividend. Voor dit jaar wordt gerekend op (4 3 7 pCt. Momenteel worden de klanten obligaties verhandeld tegen een koers van circa 130135. Als eerste in Nederland zal Albert Heijn N.V. een ver doorge voerd garantiesysteem op het gebied van levensmiddelen invoeren. Dit Nederlandse bedrijf zal er nl. toe overgaan alle produkten die in zijn filialen worden aangeboden, na mogelijke op- of aan merkingen, zonder meer terug te nemen, waarna óf het aankoop bedrag geretourneerd óf een ander produkt aangeboden wordt. Dit in navolging van in Amerika toegepaste systemen. OP een zeer vroege, erg zachte voorjaarsdag tegen het einde van de achttiende eeuw, een van de eerste van het jaar, hoorde Mevrouw Marselis van een van haar vriendinnen het recept voor echte limonade. Zij kende het reeds, maar het leek haar wel eens ver standig het met de maarte, (de keukenmeid» te bespreken. Ja, de tijd voor limonade brak weer aan en de schepen van de Compagnie hadden juist ladingen citroenen binnengebracht van de verre kusten die zij aandeden. Het waren kostbare vruchten, maar kostelijk in de keuken en vooral in de limonade. HOOGSEIZOEN! Een van de modernste limonade-vulmachi- nes in de A.H.-fabrieken in volle actie. Diezelfde dag nog ging mevrouw naar de ivoorblank betegelde keu ken met de lage balkenzoldering in het sous-terrain van haar machtige grachtenhuis en besprak met de maarte, die beneden de scepter zwaaide over drie witge- mutste koppen keukenpersoneel, de bereiding van een eerste maak sel en 's avonds schreef de maar te, ia het keurige cahier waarin zij en mevrouw afwisselend de nieu we recepten verzamelden, in haar wat hanepoterige handschrift: „Llemonade te maaken 1 pint waater, Vi beste witte suyker, de geele schil van 2 citroenen soo fyn als het moo- gelyk is daar afgeschïlt, son- der wit, neemt dan de sop van 1 Va citroen, meer of minder, naa dat se sap geeven. Dit saamen *A uur laaten weeken en door een seef gedaan. Naar proportie dat men liemonade maaken will, neemt men de ingrediënten". Het recept stond tussen „Retaf- fia van morellen", het recept voor een likeur en „Sosyse de boulon- je", waarin gewerkt werd „met 20 pont varkensvlees, maager en vet dooreen, 6 pont ossevlees, al- temaal mager, daar de veile af syn" en nog heel wat meer. Het stond in de buurt in het schrift van Mevrouw Marselis van het li keurrecept „Eau de ma tante" Water van mijn tante waarin o.a. „15 flesse brandewyn op een vaatje en 4000 abricoosen-steene pittenV' verwerkt waren alsme de ponden suiker. De bereidingswijze van limonade Vrijdagmorgen vroeg. In en om het grote fabrieks complex van Albert Heijn te Zaandam heerst de stille bedrij vigheid van het begin van een nieuwe werkdag. Chauffeur Maarten Bakker (35) loopt in het Centraal Magazijn nog even rustia schouwend om zijn zwaar beladen Diesel heen. Aan- yERRUKKELIJK van smaak, rijk aan vitaminen en bui- tengewoon aantrekkelijk om in verschillende toetjes en verfris singen te verwerken zijn de in geblikte goudkleurige manda rijnpartjes, die thans volop ia elke A.H.-winkel zijn te ver krijgen. Neem er ook thuis een voorraadje van: u zult eens zien, hoeveel genoegen v hier aan in allerlei omstandigheden beleeft. Een onverwachte visi te, een feestje, een eetpartijtje of een picnic buiten, altijd kunt u op deze trouwe hulp en toe verlaat rekenen. Is de aanvoer van vers fruit schaars of erg kostbaar, geen nood, u hebt uw blikjes zonnestralen veilig in de kast staan Hier enkele aantrekkelijke toe passingen, waarmee u eer zult inleggen! Mandarijn met appelen Neem het sap van een blikje mandarijnen en roer er enkele le pels bruine basterd suiker door. Snij gewassen appelen door mid den en verwijder slechts de klok huizen. Vul de holte met het ge suikerde sap en vul aan met ge welde rozijnen. Plaats de halve appels in een vuurvaste schotel, waarin wat boter is gedaan. Zet de schotel ongeveer 20 minuten in een middelmatig warme oven en gar neer daarna rondom elk bergje ro zijnen 4 of 5 partjes mandarijnen. Warm of koud serveren. Mandarijnen-pudding Benodigd: 1 blikje mandarijnen, 1 kopje gekruimeld droog brood, Vfe kopje melk, 2 eieren, kopje suiker, 1 eetlepel rum. Bereiding: Week de broodkrui mels in de melk. wrijf de massa door een grove zeef. voeg er de inhoud van het blikje bij, dus zo wel de partjes als het sap. Klop de eierdooiers met de suiker en de rum cn meng dit bij de eerste massa. Klop de eiwitten stijf en schep deze er daarna doorheen. Doe alles in een speciaal hiervoor bestemd bakblik en plaatst dit in een pan met heet water. Plaats de pan vervolgens ongeveer 40 minu ten in een matig warme oven en serveer de pudding met slagroom. Amerikaanse fruitsalade met mandarijnen Benodigd: een hoeveelheid in dobbelsteentjes gesneden handap pelen, 1 blikje mandarijnen, 1 blik je ananas. 1 blikje fruit cocktail, '2 in schijfjes gesneden bananen, 1 pakje volvette smeerkaas, ge mengd met kopje mayonnaise. Bereiding: Laat alle vocht uit het fruit lekken en meng daarna alle stukjes en partjes met het mengsel van smeerkaas en ma yonnaise. Garneer met enkele éfpart gehouden partjes mandarij nen en besprenkel deze met wat rum. Het vocht kan dienen voor een fruit-cocktail. stonds start hij voor zijn weke lijkse rit naar Veenendaal, Ede en Utrecht. Zijn bijrijder, de 18- jarige Engel Visser volgt hein op de voet. „Alles O.K.!", zegt Maarten. „We gaan rijden!" Dan klimt hij in zijn hoge front- cabine, verricht de handelingen, die des chauffeurs zijn. Luid- grommend verscheurt het motor geluid de vroeg-ochtendlijke stilte. De lochl beginl Zich aan het grote stuur optrek kend gaat Maarten er even lek ker voor zitten. Zeker driehonderd kilometer heeft-ie vandaag voor de boeg. En dan onderweg lossen en laden en nog eens, en nog eens, duizenden kilo's levensmiddelen. De ravitaillering van de vele A.H.- filialen in het Utrechtse en de Westelijke Veluwe-zoom is weer begonnen. We zijn deze vrijdagse rit met Maarten en Engel mee gegaan. Het gaf ons een indruk van de fabelachtige organisatie, die nodig is om zowel de huisvrouw in Groningen als die in Vlis- singen, in Den Helder als Arnhem, onder de wagen door. Maarten kan de route we! dro men. Zeventien jaar al zit hij langs de weg. „Ik heb eens ander werk ge probeerd", zegt hij lachend. „Een maand heb ik het uitge houden. Niks voor mij. In de koude wintermaanden zou het misschien wel gaan. Maar gauw als het zonnetje komt, nee, dan moet ik er uit kun nen vliegen!" Vijf ton per filiaal Wanneer we om 9 uur reeds het nijvere Veenendaal binnenrij den en voor het filiaal in de hoofd straat stoppen, is chef a n M a- n e n al druk doende zijn etalages op te frissen. Een prettig stel meisjes helpt vlot en handig de huisvrouwen, die de rustige vroeg te prefereren om haar vrijdagse boodschappen te gaan doen. We verbazen ons over het grote getal ijverigen, dat zich zo bij de tijd toont Met vereende krachten is het grootste deel van de keurig vóór' gesorteerde vijf ton wagenlading sne'. gelost. Samen met de chef is anders geworden maar nog steeds is het zuur van de citroen, het essentiële bestandeel van de limonade. En dat is ook precies zoals het hoort. Want het woord „limonade" is afkomstig van het Franse 1 i m o n, een saprijke vruent uit de citrus- familie. En dat „limon" is weer rechtstreeks afkomstig uit de lan den waar men zich reeds sinds mensenheugenis noodgedwongen door de hitte van het klimaat en de krachtige uitwaseming van het lichaam, gespecialiseel d had op de bereiding van verfrissende dranken: Arabië en Perzië om er maar enkele te noemen. In het Arabisch was dat „Cit- troen" lalmun en in het Per zisch I 1 m u n en nog één stapje door de eeuwen en de kruisrid ders kwamen, aan het hoofd van hun uitgeputte stoffige troepen, met blinkende harnassen en vaantjes van de lansen slap neer hangend in de hete, trillende lucht op hun verzwakte paarden aanrij den, en sprak West-Europa over .limonade". Een godendrank WAT zijn de bestanddelen van de tegenwoordige limonade? Wel, in hoofdzaak dezelfde als vroeger. Bij het „Jam- en Limo nade Besluit", is dat in onze Warenwet allemaal haarfijn vast gesteld. Inderdaad: de citroen blijft er een essentieel bestanddeel van uitmaken. Een vruchtenlimonadesi roop? Wel, dat is een meng sel van vruchtensap, suiker oplossing en citroensap. Daaraan kunnen zijn toege voegd stukjes vruchten en, natuurlijke vruchten essence; het is heerlijk dik en klokt uit de fles. Het is de kern van de vruchten- smaak en aangelengd, een godendrank. Hoeveel vruchtensap en hoeveel suiker er verwerkt moeten worden in goede li monade, staat zo vast als een muur. Maar.... wie er méér in wil doen dan voorgeschre ven is, is daar volkomen vrij desiroop is er ook „zomaar" li monadesiroop (zonder het voor voegsel „Vruchten" dus). Dat is i ook een uitstekende drank en moet voor minstens 55 percent uit suiker bestaan, maar de zuivere vruchtensappen zijn hier vervangen door een smaakvol mengsel van vruchtenessences, dus de uit de vrucht gepeurde geur, smaak en kracht. Het wordt zomer HET seizoen breekt aan: de hitte van Arabië en Perzië zal (zo hopen we) ook deze lage, door eeuwige zeewind overblazen lan den, overkoepelen. Het wordt zo mer. De behoefte aan limonade zal weer groot zijn. Zoals die in de tijd, dat mevrouw Marselis naar haar maarte in de blanke keuken ging, om het recept te bespreken, ook groot was, als de hitte over de stad woog. Maar de moderne hulsvrouw be hoeft er geen maarte voor op na Men is zich ervan bewust, dat het garanderen van levens middelen bijzondere proble men met zich brengt, zulki in tegenstelling tot goederen die niet in de consumptie sfeer liggen. De objectiviteit en de oprecht heid waarmee het publiek dit garantiesysteem zal hanteren, zullen in de toekomst bepa len of men in staat is dit voort te zetten. Immers, af gaande op de verklaring van de koper, wordt het produkt zonder meer teruggenomen. De mogelijkheid, dat van deze opzet misbruik gemaakt zou kunnen worden, wordt vrij wel niet aanwezig geacht. te houden. Zij hoeft zelfs niet zelf in de keuken te gaan staan ten einde „liemonaade te maaken". Zy kan te kust en te keur kopen. Bij Albert Heijn alle smaken, in de fijnste kwaliteit. Sinaasappel, citroen, grenadine, frambozen, cassis. Ter lezing dringend aanbevolen TIET komt nog wel eens 11 voor dat A.H.-klanten niet weten wat ze eigenlijk met de volgeplakte zegel boekjes moeten doen. Nog maals wijzen we er de huis vrouwen op, dat ze het volle boekje bij dc winkelchef dienen in te leveren. Deze zorgt voor doorzending naar het hoofd kantoor in Zaandam. Van daaruit ontvangt men dan zo snel moge lijk de winst- delende obligatie of, zo men dit prefereert, de spaar- obligatie. De keus tussen deze twee mogelijkheden staat een ieder natuurlijk vrij. Bovendien wordt erop ge wezen. dat de winstdelen de obligaties aan iedere bankinstelling ten verkoop kunnen worden aangeboden. Doet men dit, dan ont vangt men na ongeveer een week een afrekening thuis. Men zal dan bemerken, dat men voor de gespaarde 49.(waarvoor men de winstdelende A. II.-klanten obligatie, groot 50.heeft ontvangen) ongeveer 65. van de bank uitbetaald krijgt. Almelo, kortom op 360 plaatsen I ""l11 ten. sl°»e nagegaan of de *r j t .j w, I papieren in orde zijn. Dan wordt m Nederland, nooit mis te la- de leg0 retour-emballage in de ten grijpen in de A.H.-nliaien, wagen gezet en voort gaat het met hun nauwelijks te schatten naar Ede om bij chef Van O (- verscheidenheid aan artikelen. f e r e n het restant van onze la- Maarten en Engel zijn er ding te lossen. Maar voor -we er slechts twee uit het grote (Zie verder pag. 2, le kolom). corps van chauffeurs, schip- j pers en andere expediteurs, dat de onmisbare schakel vormt lus sen hoofdbedrijf te Zaandam en de filialen. Elk uit dat legertje heeft z'n wekelijks program. De afwerking daarvan loopt op rolletjes. Zolang als zich tenminste geen bijzondere omstandigheden voordoen, zoals in de jongste vriesperiode, toen alle transport over de weg moest plaatsvinden. Toen heeft het heel wat kopzorg gegeven om de regel maat erin te houden. Het is de trots van expeditie-chef M a r- t e n s geweest, dat het lukte. ..Dank zij het enthousiasme, de ijver en de onverzettelijkheid van alle medewerkers", zegt hij. Maar goed, we waren dus onder weg. In gestaag tempo van rond 60 km. per uur glijdt de grott betonweg Amsterdam-Utrecht, en vervolgens die van Utrecht naar We over v siroop: spraken hier dus vruchtenlimonade het is het beste dat J koop is. Zeker wan neer men de vruchtenlimonadesi roop van Albert Heijn neemt. Want naast de vruchtenlimona- speciaal gekruid vakkundig bereid elke plak n tractatie De specialiteit van Albert Heijn's koekbakkers Extra voordelig, per stuk ln keurige verpakking Juist op het moment, dat Albert Heijn aankondigde over te gaan tot de uitgifte van een tweede serie klantenobliga ties voor een bedrag van vijf mil joen gulden waarmee dus straks weer door de klanten zal wor den deelgenomen in dit kruide niersbedrijf, leverde Mevr. J. M. van der C o r p u t, de gastvrije pensionhoudster uit de Haagse Van Speijkstraat haar derde volle zegelboekje in. „Geef u me maar weer een obligatie", had ze tegen de chef van het Haagse filiaal gezegd, die het boekje in ontvangst nam. „Het wordt m'n derde. I Nog eventjes, en dan staat u helemaal in m'n dienst", had ze er schertsend aan toegevoegd. Waarom we u deze scherts van Mevr. Van der Corput overbren gen? Wel, in augustus 1955 was ze een van de eerste Nederlandse huisvrouwen, aan wie zo'n kost baar waardepapier van het Zaan- damse kruideniersbedrijf werd uitgereikt. Als huisvrouw met niet te mis kennen zakelijke inslag had ze vorig jaar onmiddellijk haar voor deel gezien in het sparen van de dubbeltjes-zegeltjes en, later, in de omwisseling ervan tegen winst delende obligaties. Toen we haar dezer dagen nog eens bezochten in haar gezellige huis, vertrouwde ze ons toe, er nog niet over gedacht te hebben de papieren te verkopen. Nergens zo'n hoge rente „Zeker, ik weel, dat je er minstens vijf-en-zestig gulden per stuk voor kunt krijgen. Maar waarom zou ik het doen? Bij niemand anders krijg ik zo'n hoge rente als bij Albert Heijn. Nee, zolang als het niet moetlacht ze. En dan staart ze voor zich uit. „Tja, u zegt daar zowat", vertolkt ze dan haar gedachten. „We heb ben pas een nieuw pension voor de zomermaanden in Scheve- ningen geopend. Dat heeft nogal wat geld gevraagd. Als ik nou eensRuim vijf-en-zestig gulden per stuk, zegt u Toch eens met mijn man over praten. Drie stuks, dat ts bijna tweehonderd guldenWilt u wel geloven, dat ik bijna ver geten was, hoe rijk we nog waren? Waar Albert Heijn al niet goed voor is En weg roetsjt ze uit de grote keuken, waarin we ontvangen werden. Een van de pensiongas ten had de allesomvattende hulp van „Maatje" de naam, die alle gasten haar geven weer nodig. „Zo is ze", zei een andere pen- DU schreven ur(j in Aller Hande augustus 1955 EVROUW J. M. van d«<rl Corput: V a o S p e ij k- f straat 28 te Den H a a g 1 vertelt ons in haar -grote keuken: 1 „Wij zijn al jaren klant van Al-1 bert Heijn en het was bepaald I I een verrassing, toen wij hoor-1 den. dat wij op den duur voor I aankopen een obligatie 1 I zouden kunnen krijgen door J, heel doodgewoon zegeltjes nlakken. siongast ons. „Altijd klaar om te helpen, en een die nooit moe schijnt te worden. Als alle men sen zo waren, ik geloof niet dat er ooit nog ruzie zou zijn...." VELE Nederlanders beschouwen het als noodzakelijk, wil een reis ln den vreemde geslaagd heten, om ter plaatse, waar dit ook mag zijn, een Hol landse keuken aan te treffen. Hoewel de ver knochtheid aan het eigen vaderland prij zenswaardig is, geloven wü toch, dat deze toe risten op die manier veel van de aard en de gebruiken van het door hen bezochte land ontgaan. Niets bevordert zo zeer de stemiminig en de goede verstandhouding als een goed aangerichte VAN de gelegenheid om zich op Aller Hande te abonneren heb ben al reeds velen gebruik ge maakt. In de praktijk bleek nl., dat niet ledereen het blad regel matig in de bus vond. Hoewel alles in het werk wordt gesteld om de bezorging zo accuraat en vlot mo gelijk te doen geschieden, zyn cr toch altyd onvoorziene factoren in het spel, die moeiiyk zyn te onder vangen. Derhalve stellen wy voor een leder de gelegenheid open om zich op Aller Hande te abonneren. Slechts een briefkaart met vermel ding van naam, volledig adres en woonplaats, voorzien van 50 ct. aan extra postzegels voor admini stratiekosten en gericht aan Albert Heün N.V„ Zaandam, is voldoende om zich van toezending te ver zekeren. De post bezorgt ze dan aan huis. Wü verzoeken u wel in verband met de postvoorschriften deze 50 ct. aan zegels aan de adreszijde van de briefkaart te plakken. tafel en het spreekt toch vanzelf, dat iedere gastheer of gastvrouw, afgezien van het commerciële gewin, het zich tot een grote eer rekent buitenlanders een speciaal en goedbereid gerecht uit hün vaderland voor te zetten. Voor de toerist betekent dit een openbaria-g, omdat alleen dan een grondige kennis making met de voortbrengselen op voedings-gebied mogelijk kan zijn. De gewassen en de hoedanigheid van de bodem, die men heeft betreden, de bewerking hiervan met al zijn eigenaardigheden en schilderachtige bedrijven, alles krijgt, buiten het normale reisprogramma om, meer reliëf en be tekenis. Men komt dubbel zo rijk aan ervaringen en indruk ken terug. Schotels uit den vreemde Thuis vertelt u honderduit over uw buitenlands uit stapje en wanneer u er als huisvrouw nog meer kracht aan wilt bijzetten, dan verstopt u zich heel geheimzinnig in uw keuken. U voelt zich opnieuw op re>s, wanneer u dan plotseling zo'n verrukkelijke schotel uit den vreemde serveert, die uw buitenlandse gastvrouw u zo gezellig heeft opgediend. Een tastbare herinnering, die u samen opnieuw werkelijkheid laat worden en zo vaak her haalt, als u hieraan behoefte hebt! Stuur uw buitenlands recept aan Aller Hande Bewaart u zo'n recept echter niet alleen voor uzelf, maar stuurt het in voor plaatsing in Aller Hande! Hebt u er prettige of büzondere herinneringen aan, vermeldt deze er dan in het kort bij. Ook een leuke foto van uw verbluf is hartelijk welkom. Komt uw zending voor plaatsing in aanmerking, dan is hieraan ook nog een aardige verrassing verbonden. Wie is de eerste? Wij zien er met belangstelling naar uit! Adresseren aan: Ciska Verheul, Harstenhoek- weg 189, Scheveningen.

Allerhande | 1956 | | pagina 1