M WACHTEN op VOETSTAPPEN TIPS MODE met een grote Nieuws over de voorjaarscollecties Breng systeem in de schoonmaak en blijf opgewekt! ST~ Zeg, Ciska.... wu HADDEN ons reeds ge ruime tijd niet geheel de oude gevoeld: we waren han gerig en scheuterig met steken- hier en schichten-dadr en, omdat wij in onze nood steun zochten, wendden wij ons tot de vrouwen-thuis en zeiden: „Ik heb een lelijke aandoening onder de leden. Het zal maar de vraag zijn of ik nog lang op de been zal kunnen blijven", en wij hoestten eens ver schrikkelijk en hoopten daarna op liefdevolle bezorgdheid bij de vrouwen-thuis. Op tedere woorden van medeleven. Op kreten van deernis of tranen: in ieder geval op fijn-vrouwelijke reacties. Volop vitaminen ZUIDVRUCHTEN van ALBERT HEIJN Met MACARONI redt u het altijd! Wonderbaar maar ivaar voor de schoonmaak Hï"' - APRIL ALLER HANDE 3 Ontwerper Fabiani ..HIGH FASHION" de voor jaar s- collectie in Flo rence, afkomstig van het modehuis Simonetta te Rome. Deze ele gante tailleur be staat uit een een voudige. iannn met nauwaansluitend jasje. ALLE modegroten blijken zich voor dit seizoen stuk voor stuk te hebben ingespannen voor de jurk-jasje combinatie en xvel op zo'n opvallende manier, dat de nieuwste voorjaars collecties er min of meer mede over stroomd werden. Dit nagestreefde ideaal werd doorgevoerd voor alle uren van de dag en eerlijk gezegd, wij, Nederlandse vrouwen, kunnen er niet anders dan dankbaar voor zijn. Praktisch in alle 1 opzichten, flatteus door het uitbuiten van de grotere mogelijkheden, levert deze nieuwste verschijning in het mode beeld voor ons nog het zeer aanneme lijke voordeel op van zelfs bij de meest overrompelende temperatuurverschillen up-to-date gekleed te kunnen gaan. Vooral de werkende vrouw kent het dilemma van de juiste keuze van kleding voor een gehele dag, waarin ons grillige klimaat ons op alle mogelijke manieren parten kan spelen. Een schitterend voorbeeld vormt de hier afgebeelde tailleur, bestaande uit een japon met hoge halslijn, kort mouw tje en pittige plooirok, waarop het ge tailleerde jasje met links geplaatste sluiting, driekwart, mouw en een, met- wit pique aangevulde, rechthoekige hals uitsnijding. Dergelijke combinaties zullen wij tegenkomen in cheviotte, serge, linnen, tusor en wol, maar voor 's middags en 's avonds ook in luchthartiger weefsels, waarbij uiteraard minder strenge lijnen worden aangehouden. ->■ "i Voor de bijpassende jasjes zijn zeer welluidende namen bedacht, die altijd verband houden met de lengte en de grootte ervan. Bolero is een bekende klank, maar canezouen „caraco" per se niet. Maar daaraan zullen wij spoedig wennen. De mantels staan deze zomer in het teken van het zuilsilhouet en het is beslist nood zakelijk om ook bij de keuze van de hoed hiermede rekening te houden. De hoofdbedekking moet de zuilgedachte aanvullen, dus massiever aandoen dan wij ons dit van een zomerhoedje gemeenlijk voorstellen. Am Onze derde afbeelding geeft een uitstekend voorbeeld van zon ^odieus stijf in plooien samengevatte wijdte suggereert een nog meer concreet beeld dan een eenvoud g recht model mantel dit tot uitdrukking zoukunnen brengen. Ook wordt de lijn metWhinger- lijk onderbroken door revers of kraag, daar de eenvoudig uitgesneden hals ™e^en0lael aansluit en als het wars onopvallend overgaat in de strakke bekroning van de hoed, die bovenkant van de zuil vormt. Geel, één der belangrijkste modekleuren dit seizoen, zien wij hier toegepast in ee* voering van zware katoen: het vormt een bondig contrast tegen het zwart van de strakke japon, de hoed en de lange handschoenen. Originele somermantel Tan gele Katoen, afkomstig van de ontwerper F a b 1 a n 1 te Rome. C a n e s a ontwierp de streng gehóuden zomerhoed, die so uitstekend het silhouet van de mantel aanvalt. De reacties, die wij telkenma le op ons maandblad Aller Han- de ontvangen, sullen wij voort aan afdrukken in een rubriek „Zeg Ciskawaarvan hieronder de eerste Is opgeno men. Doris Rijkersfonds Hartelijk dank voor uw re laas betreffende het uitvaren en daadwerkelijke hulpverlening van de motorreddingboot „Bran dons'*. Ik waardeer het uiter mate, dat in een blad als ,^ller Handewaarin voor de huisvrouw zoveel goede tips en goede raadgevingen staan, ook even wordt stil gestaan bij het werk van onze Stille Hel den. Wat zij op die gevaarlijke gronden presteren, grenst aan het ongelooflijke van wat ge vraagd wordt aan moed en zelf opoffering. Het is voor de man en vrouw aan de wal ook haast niet te be grijpen, dat die op een mooie zomerdag zo rustige Noordzee, ook een baaierd kan zijn van golven en schuim als hij op z'n strot staat. Dan staan onze jongens van de boot op de dijk om op het eerste sein van nood de zee op te gaan. tegenwoordig gelukkig met een goede zeewaardige boot. vroeger met hun enige bezit: de haring- vlet. Maar vroeger en nu, ze gaan de witte meneren te lijf, om de stakkers van hun lam geslagen schip te halen en ze smaken het geluk de schipbreukelingen van boord te plukken en ze veilig aan wal te brengen. Dit kan alleen door een zeeman op s'n juiste waarde geschat wor den en daarom verheugt het mij dit artikel in uw krant t« hebben gelezen. Alleen wilde ik gaarne naast het gironummer van de KNZHRM het gironummer 21602 van het Dorus Rijkersfonds in Den Haag noemen, opdat onze Ouwe Redders die hun enige bezit in de waagschaal stelden om anderen te redden, nu ze oud geworden zijn geen „Kouwe Benen" behoeven te lijden. K. LOUWERENS, Boffie in 't verkeer Naar aanleiding van de Boffie- Koffie-advertentie in ons vorige nummer, waarop een verkeers agent stond afgebeeld, die zijn stopbord in de steek liet toen Bof fie er met zijn Koffieblad aan kwam, waarover het verkeer luid tierend en bellend zijn misnoegen uitsprak, schreef de heer Van Schraivogel uit Schiedam ons het volgende: „Uw tekenaar drinkt zeker alleen thee en koffie van de concurrentie. Want als „Boffie met de koffiekomt en zelfs een verkeersagent even zijn plicht doet vergeten, dan is sr geen tijd voor onnozel gegrin nik of nijdig getoeter. Dan is het hekje van de dam en ont staat een woeste wedloop naar het dienblad van Boffie. Trou wens: er is altijd tijd voor een lekkere kop Boffie-koffie!" Wolven, zeg maar Zo is de mens, een deel van de kudde. Hij graast met zijn soort genoten op de vlakten en al kau wend en herkauwend dwaalt hij ongemerkt wat af. zo moet men dat beschouwen. En daar daagt dan het gevaar op. wolven, zeg maar. Zodra ziet hij zich belaagd of hij werpt het hoofd in de nek en blaat in de zekerheid, dat de kuddegenoten te hulp zullen snel len. Dat gebeurt gewoonlijk dan ook. Dat nu deden wij bij de vrouwen thuis, toen de bacillen van het voorjaar (sterke, wilde, vraatzuchtige dieren) ons belaag den na een barre winter: wij wier pen het hoofd in de nek en blaat ten. Maar wij werden bitter teleur gesteld. Want de vrouwen-thuis snelden niet, zoals wij verwach ten mochten met dreunende hoef jes nader. Zij wierpen zich niet handenwringend aan onze borst, de vrouwen-thuis: ..Je mag hem wel eens een dropje geven, hij hoest als een zieke zeeleeuw". Wij luisterden scherp toe naar wat de vrouwen-thuis hierop zou den antwoorden. Zij zeiden slechts: .Allemaal aanstellerij!" Wij zaten duister en eenzaam in de grote stoel en vochten met de laatste krachten tegen de ba cillen der griep en der andere aandoeningen welke ons duidelijk in haar greep hadden. En dach ten: tragisch-ongebruikte bord be merkt. Onze lege grote stoel. On ze open plaats. Ons dichtgevou wen ochtendblad. Wij bestonden eenvoudig niet voor deze verhar de kuddegenoten, die in een of an dere onbegrijpelijke razernij juist deze noodlottige dag hadden uit gekozen om extra veel rumoer te maken, extra krachtig naar el kaar te roepen, extra driftig met alle deuren te slaan, extra dik wijls matten uit te kloppen juist onder ons raam en extra veel wa ter met groot gesuis in de leidin gen te tappen. Wij richtten ons toen op Wij stapten, zo zwak als we waren, gedreven door een diepe veront waardiging uit bed. Dramatische figuur En stonden daar toen. groots in ons leed. Wij trokken de kamer jas aan en bekeken onseelf in de spiegel: een dramatisch-monu- mentale figuur, zagen wij. met verwarde haren en het gelaat doorgroefd, maar gelouterd door het lijden. Wij gingen de overloop op: zó zouden wij ons vertonen, ja!! Bovendien: als wij geen verzor ging op ons ziekbed kregen, geen eitjes, geen bordje pap. geen be schuitje. geen geroosterd boter hammetje, geen knapperig crackertje, geen houtsnipje met volle, vette kaas. geen pot thee. dan moesten wij daar zelf voor gaan zorgen. Want ook een zieke moet voedsel hebben. „Ga 'es even opzij TXJiEN wij de trap afwankelden, A schrokken wij ineens hevig. Zondoorstoofd, op groene berghellingen, rijpte in tro pische landen het fijnste fruit dat u nü op tafel kunt bren gen. Zie op welk een pracht kwaliteit de inkopers van Albert Heijn beslag hebben weten te leggen Zie ook hoe voondélig zij hebben in gekocht. Profiteer er van. 't Is nu de beste tijd voor Abrikozen 100 gram 25 Calif, abrikozen pracht kwaliteit 100 gram 65 Calif, pruimen 250 gram 39 Calif, gr. pruimen 250 gram 49 Pruimedanten extra grote 250 gram 75 Gedroogde appeltjes 100 gr. 43 Tutti Frutti prachtmélange 250 gram 75 Rozijnen 250 gr. v.a. 33 Sunmaid rozijnen per pak 78 Krenten 100 gr. v.a. 19 Sukade100 gram 47 Gemalen kokos.250 gram 45 Franse geconfijte vruchtjes p. pakje 50 Chin, stemgember p. pot 250 - 150 Dadels zonder pit ca. 450 gram pak 39 Portugese vijgen per pak 27 Er zijn zo ontelbaar vele macaroni-gerechten, dat het eigenlijk te verwonderen is, dat niet iedereen elke week minstens een- of tweemaal deze meelspijs eet. Daarbij komt nog, dat de bereiding maar weinig tijd vraagt, vooral nu er ook snelkokende macaroni verkrijgbaar is, zodat ook de huisvrouw er direct belang bij heeft, macaroni vaak op het menu. te plaatsen. Bovendien is er wanneer u een recept uitvoert, geen schoonma ken of andere voorbewerking bij. zodat u meteen zonder zorgen kunt starten. Geen wonder dat in vele gezinnen macaroni meerma len per week de aardappelen pleegt te vervangen. Bij het ko ken behoeft niets verloren te gaan: het vereist enige ervaring bij het opzetten in ruim water, om dit tijdens het kookproces zoda nig op te laten nemen, dat ten slotte geen druppeltje vocht teveel overblijft. Is u dit niet gelukt, dat kunt u op een heel eenvoudige wijze de wat vochtige massa binden door er één of meer eieren door te roeren. U verkrijgt dan een ra gout. die nog op verschillende ma nieren door kruiderijen in smaak gevarieerd kan worden. Ook het doorroeren van een gefruit uitje, gemalen kaas. in blokjes gesne den ham of boterhamworst, cor- nedbeef of bacon, uitgebakken spek of fijngesneden restjes vlees, ook restjes gebakken vis. een hoe veelheid garnalen, in stukjes ge sneden tomaten, enz. enz. kunnen elk macaronischoteltje tot een ware verrassing omtoveren. Goed drooggekookte macaroni serveert u op dezelfde wijze als aangegeven of anders met een pikante saus, zoals tomatensaus, kaassaus, paprika- of kerrysaus. Als groente kunt u er feitelijk al le soorten bij op tafel brengen, zo dat u met macaroni niet alleen een welkome schotel voor lunch, maar tevens een compleet maal, dat behoorlijk „staat" in de maag, kunt bereiden. WAAR komt dat woord vandaan Alcohol Het woord alcohol is ontleend aan het arabisch. In de periode 700 tot 1500, waarin het Iberi sche schiereiland (Spanje en Portu gal) het arabisch kalifaat van Cor doba vormde, oefende de rijke arabische cultuur een grote invloed uit op de west-europese beschaving. Een van de gevolgen van die invloed treffen wij heden ten dage nog aan in de vrij grote hoeveel heid woorden van arabische oor sprong. De meeste zijn te herkennen aan de beginletters „al", het arabische lidwoord van bepaaldheid, dat „de" of „het" betekent. „Alcohol" be tekent letterlijk het beste. Ook al koof is van arabische oorsprong en luidt in die taal „al cobo", hetgeen koepel of slaapvertrek betekent. Almanak of wel „al manag" is in het nederlands vertaald: de dag wijzer. Zij keken ons niet aan met ogen, die gloeiden van medeleven en hogere, liefdevolle angsten om ons welzijn. Neenzij zeiden kil en hard: „Dan móet je ook maar niet altijd zo eigenwijs zijn en ook maar net als iedereen sinaas appels eten al houd je daar niet van. En zuurkool. En een das omdoen als je naar buiten gaat en dit en dat. Wij hebben geen medelijden met iemand die niet naar raad wil luisteren. Waarom ga je niet eens lekker een stuk wandelen. Of spitten in de tuin." Als 'n lichte zeeleeuw Wij hoestten die hele dag zeer klagelijk en verwijtend: de voor bijgangers op straat keken onder zoekend naar de gevel, en Buur man riep uit de achtertuin naar „Wanneer ik maar 'es ineens helemaal instort, daar hoor je wel eens van. Wanneer de grote stoel hier maar leeg blijft staan op een dag en ik bleek en naar neerlig. Dan zullen ze wel anders piepen. Wanneer ik maar 'es thuis word gebracht door tramconducteurs en politie agenten. Dan zullen ze wel anders praten en wij be sloten de volgende dag te blijuen liggen. De sfeer mee NU, er was die morgen alle aanleiding toe het bed te hou den. Er lag ijs op de plasjes van het plat en het hoesten bleek nog heel goed te gaan met een aan grijpend-volle klank. De koorts thermometer gaf weliswaar geen verhoging aan, maar dat was ver klaarbaar: het ding was het laatst door Otje gebruikt en dit kind maakt eenvoudig alles wat het in handen (en elders) krijgt kapot. Een ander teken van on welzijn was dat wij geweldig ril den toen wij aan het koude water dachten waarmee we ons zouden moeten gaan wassen. Dus hoestten wij nog eens smar telijk en kropen er weer in. Zo dadelijk, dachten wij, zouden de vrouwen-thuis, de engelen, be zorgd komen kijken en ons met lie ve zorgen omringen. Wat zouden zij schrikken, dachten wij vol daan, als zij ons zouden zien lig gen met een trek van groot lijden op het gezicht. Het zou een goede les voor haar zijn Niemand miste ons Zo lagen wij, lezer. En wacht ten. En luisterden vol verwachting naar de geluiden beneden. Naar het naderen van snelle, angstige voetstappen op de trap. Als zij. met betraande wangen en met een lekker verzorgd ontbijtje bij zich, boven zouden komen. Wij wachtten tevergeefs. Wij hoorden wel monter gepraat. Luid roepen. Wij hoorden een druk aan- en aflopen door de gang. Wij hoorden de bel. Wij hoorden doffe slagen. Wij hoor den matten kloppen. Wij hoor den de stofzuiger. Gebonk. Flarden ongerichte zang. Wij voelden het huis trillen onder de kracht van hevig onverklaar baar gedreun. Wat gebeurde er? De somberste gedachten joegen ons door het hoofd. Eenzaam en verlaten waren wij, als de Graaf van Monte Christo. Als Robinson Crusoe in zijn eerste eilandjaren. Niemand miste ons be neden! Geen der huisgenoten had ons Wij begrepen! Alles duidde erop: De vrouwen-thuis waren aan de schoonmaak ge slagen. Ineens, zoals zoiets een vrouw kan overvallen, waren zij aan de slag gegaan. Onberaden, verblind en verwerzen, vrienden en magen achterlatend, hadden zij het schip prijsgegeven aan de onder gang. Lieten zij huishouden en alles over aan een bitter lot: de schoon maak had hen meegesleept. In de gang kwamen wij All te gen met twee emmers water voortsnellend met de redeloze haast van een rode bosmier. Wij keken haar met een smartelijke, diep-verwijtende blik aan en zwe gen. Nu zou zij schrikken en zich bewust worden van haar wreed verzuim, berouw krijgen, tranen Zij zei slechts, lezer: Ga jij nou 'es even opzij: jij loopt altijd iedereen de hele dag in de weg. Waarom kleed je je liever niet aan en helpt ons wat!" En wég was ze. Zij had ons, zwak als wij immers waren, evengoed kunnen slaan. En daar was Wies, met een lap om het hoofd. Ze riep: „Goed dat je er bent: dan kun jij zo dadelijk even het dressoir wegtillen. En de piano. En de •f» In Queensland, een staat in Australië, leeft een vis die kan lopen en zowel primitie ve longen als kieuwen heeft. Dit dier, de Goby, kan ook in een boom klimmen en ver drinkt als het te lang onder water wordt gehouden. Olie wordt niet gevonden als de vrije, vloeibare stof welke wij kennen, maar als onder deel van poreuze gesteenten die het best te vergelijken zijn met onze baksteen. (In- gez. d. Mej. A. J. K., 's Hage Bij volkomen gunstige omstandigheden kan een rattenechtpaar in twee jaar tijds een nakomelingschap van ruim 5 millioen stuks hebben. 4» Captain Bligh,be roemd door zijn avontuur met het schip „The Bounty", dat hij na een muiterij moest verlaten waarna hij een reis vol ontberingen maakte en in Australië aankwam, was toen hij gouverneur was van New South Wales (Austra lië) blijkbaar even lastig: hij werd door opstandige offi cieren gevangen gezet. Een door Napoleon III uitgeschre ven prijsvraag was de oor zaak van de uitvinding der margarine. Het woord zelf is afgeleid van het Griekse tooord „margaritès", glan zend als paarlemoer. De uit vinder heet Mège Mouriès (1869). (Ingez. d. Hr. H. J. L. te Tilburg), «f De tulp ont leent zijn naam aan de tul hand, het hoofddeksel der Turken. Wij nodigen de lezer uit wetenswaardigheden als boven staande voor deze rubriek in te zenden. Wel dienen deze weten schappelijk verantwoord te zijn. Adres: Ciska Verheul, Harsten- hoekweg 189, Scheveningen. boekenkast voor. En de Het duizelde ons. Vóór was Truus bezig. „Gunst", zei ze, „ben je daar nóu al. Ik dacht dat je wel zo verstandig zou zijn om boven te blijven: we zijn aan de schoonmaak", waarna ze de kastjes van ons bureau opende en met eekhoornachtige rapheid begon uit te pakken. Toen steeg het bloed ons naar het hoofd, lezer „Haltschreeuw den wij, geweldig in onze toorn, „b lij f van mij n bureau afDat doe ik zelf Waarna wij aan de slag gingen. Nu het was ook wel nodig dat hier een mannenhand de leiding nam; alles zou anders misgelo pen zijn. Maar het vergt wel veel van een verzwakt lichaam, dat bovendien nog niet gevoed is. Maar dan zegeviert een sterke geest en men overwint zijn zwak te. Zijn leed. Men put zelfs krach ten uit zijn teleurstellingen Waarvoor moet de huisvrouw- in de eerste plaats zorgen als zij gaat denken over het onder handen nemen van haar huis? In de eerste plaats: voor een goed humeur. Het goede humeur van de huisvrouw is het belangrijkste artikel in de huishouding. En dat mag ze onder géén beding ver liezen. Vooral bij de schoon maak wordt het wel eens danig op de proef gesteld. Voorts geeft een goede werk indeling altijd de beste garantie voor het behoud van een goede stemming, zowel bij de huis vrouw als bij de huisgenoten* Haal nooit alles tegelijk over hoop! Werk systematisch. Neem dus vertrek voor vertrek onder handen. Er zijn van die vrouwen, die de neiging hebben om eerst al het vervelende en zware werk achter elkaar af te doen. Dat is een prijzenswaardige uiting van moed. Maar is het verstandig? Het is veel beter op een moeilijke en zware dag een gemakkelijker te laten volgen. Zorg voor een heil zame afwisseling. Kalm aan Maar vóór alles: overwerk u niet. Neem er de tjjd voor. Ver mijd het in de beruchte schoon- maak-paniek te raken en jacht "iet. Het is heus onnodig, dat I in de dagen van de voorjaars- schoonmaak in een ongemakke- Üjke op een de uw kopje koffie drinkt. Een kop ÜÜSS9 Boffie koffie is een zit waard, «g|r zeker in dagen van extra-drukte. Na een werkelijke rust schiet --Let werk ééns zo snel op! "f jÉÉÉSH^I Laten we eerst beginnen 1|||1 liipiii|JU^ÊfÊUÈm^ .net de kasten. Een eetlepel was- -BHHHHH niddel op een emmer w. er geeft n jfÊen goed sop. Spons met schoon vater na en neem daarna af. Y, ..V Hetzelfde recept geldt voor ^gÉHss|IB llilll VAlf!r r ramen, spiegels en houtwerk. De r viscosespons is de beste spons Iflplplilr die u bij gebruik van synthe- WJr ÉF «pp 'ische wasmiddelen kunt ge- V bruiken. U Voor betegelde wanden in de gang, de keuken, de badkamer PPfe,, en de W.C- kunt u het beste een borstel of dezelfde viscosespons P|y BBHMifr': gebruiken. Als sop kunt u dan i HT ,:v - twee lepels wasmiddel op een - emmer warm water nemen. Na- DIT IS HENKIE B. uit Den Haag, die op het moment dat de behangen met schoon water, foto werd genomen pas AH-obligatiehouder is geworden. afnemen met een doek. Het waardepapier, dat hij in zijn knuistjes houdt, heeft blijk- j Er komen hoe langer hoe meer I baar nogal indruk op hem gemaakt. I geverfde platonde Ook die kun- nen geducht opfrissen als u ze met een sopje van een synthe tisch wasmiddel doel. Neem daarvoor 1 a 2 eetlepels op een emmer lauw water. Na doen met schoon water. Vitrages en gordijnen Denk er om: altijd eerst de maat nemen als u uw vitrages een sopje gaat geven. Witte vitrages kunt u behandelen als de witte was. Als ze flink vuil zijn eerst weken in soda of in wasmiddel (één eetlepel op een emmer lauw water. Als ze goed geweekt zijn is flink door het sop halen 'het sop er door per sen) vaak al voldoende! Katoe nen vitrages kunt u rustig koken: nylon en kunstzij natuur lijk niet! Wees voorzichtig met natte vitrages. Ze zijn zwaar van water en ze kunnen scheuren als u er ruw mee omgaat. Til ze heel voorzichtig (nooit wrijven of wringen!) uit het sop, spoel ze koud, stijf ze eventueel, vocht ze in na het drogen en strijk ze op maat na het bijrefcken. Begin altijd te strijken van het midden uit, want anders heeft u kans dat de zijkanten gaan „lub beren". Gekleurde vitrages (écru bijv.) moeten ook voor geweekt wor den, maar u moet ze wassen In een lauw bijna koud wasmiddel- sop (6 eetlepels op een emmer). Grote gordijnen kunt u het beste aan de stomerij geven. Niet al te grote (van was echte stof!) kunt u zelf be handelen. Begin eerst met alle metalen haken en rin gen. die roest zouden kunnen veroorzaken, te verwijderen. Neem dan de maat. Maak ze dan door en door nat. doe ze vervolgens in een -vasmid- del-sop van drie lepels op een emmer lauw. bijna koud water en knijp en pers het sop door het weefsel, nooit wringen! Koud uitspoelen tot er geen schuim meer komt De grote kunst is om het water direct zo goed moge lijk uit de gordijnen te krij gen. knijp ze dus na het snoeien stevig maar voor zichtig uit. Leg ze daarna tussen badhanddoeken en draai ze (als ze niet van plettend fluweel of pluche zijn!) door de wringer Uit rollen in handdoeken helpt echter ook al. Wees ook voorzichtig met drogen. Hang gordijnen nooit nat in het felle zonlucht, zelfs niet in hel daglicht. Een tochtige plaats in de keuken of op de zolder is het beste. Hang ook nooit vlak bij de kachel! Voor tafelkleden en kleedjes kunt u hetzelfde recept volgen, maar u moet er rekening mee houden, dat mooie kleedjes vaak niet bijzonder was-echt zijn. Volg dus de aangegeven werk wijze, maar werk alles zeer snel af. Als u pluche en fluwelen tafelkleden zelf wast. moet u al onder het drogen de borstel hanteren! Succes ermeel CISKA •""wtod,.»bmST va" - gesteld, in Voor.iaar**nh~ Bb°den, ver,,,,,..,,, AJbm 1 Albert Heijn helpt u met prima materiaal en probate middelen snel en doeltreffend door de schoonmaak heen. Doe nü voordelig uw inkopen! Huishoudzeep dubb. st. 17 Zachte zeep pak 500 gr. 35 Zachte zeep p. bus 43 Schuurpoeder grote bus 28 Wrijf was bruin-geel-wit p. doos 60 Wrijfwu reuzenbus 115 ovnlinp zebraline wasmiddelen: omo persil ca stel la dreft. at a Brandspiritus per fles Metaalpoets per bus Tante blank per pak Zilverglans per bus - hrasso alle bekend pré sunil radion ens. Schuurlinnen per vel 18 Staalwol per pak 24 Pansponsen metaal 3 stuks 25 Panspons nylon ijzersterk per stuk 25 Panschuurlap metaal per stuk 27 Panschuurlap nylon subliem'. per stuk 60 Nylon sponzen p. st 25 Originele viscose spons per stuk 45 Zware dweilen maat 55 x 60 per stuk 69 Wafeldoekjes prima kwaliteit p. st. 35 Wit damast kastpapier rol 5 meter 35 TOILETZEEP CARLY fijn geparfumeerd per stuk 30 BADZEEP extra groot formaat 3 stukken 100 PALMOLIEZEEP doos 4 stukken 59 FLEURY fonteinstukjes doos 5 stukken 49 LUX CASTELLA PALMOLIVE CAMAY Toiletpapier 2 rollen 27 Lucifers per pak 21 Lucifers huishouddoos 21 Boterhampapier 2 roll. 25 Toiletpapier de luxe extra zach\ per rol 19

Allerhande | 1956 | | pagina 3