Regeringen als valsmunters ooooo G O O O O Wij vragen I „Telkens een complete aanval op de keuken!" BOFFIE- WAT DOET U IN DE SOEP? ALBERT HEIJN PRINZ ALBRECHTSTRASSE 63 DRUKTE 150 MILLIOEN ENGELSE PONDEN DE. ontdekking der valse ze- Op Als een vriendelijke groet AH-vruclitenconserven een rijk assortiment STREEKRECEPTEN VALLEN IN DE SMAAK EEN „BQFFIE" De eerste crocus Eerste prijs naar Dinteloord KERMISVLAAI m is Boffie... met Heijn's Koffie uw oordeel I over deze 1 i tekeningen Albert Heijns KOFFIE en THEE WAl. gaat er in de soep? DOE MEER met vruchten uit blik AI.T.KR HANDE APRIL Adres gevraagd (Advertentie) Uit Brielle kwam waarop mevr. R. A. gels, nagemaakt naar het rig rechtszaak naar aanleiding van de vervalsing der A.H.- r model der AH-obligatiezegels -•- L* obligatiezegels, waarover men elders in deze krant kan ■S lezen, roept herinneringen wakker aan andere gevallen van valsmunterij. Want met dit woord kan men het namaken der bewuste zegels, die immers een belangrijke waarde vertegenwoordigen, rustig aanduiden. Telkens weer duiken er in de historie lieden op die hun gaven en. vakmanschap in dienst stellen van het onheilzame streven: het vervalsen van waardepapieren. Dat zich echter niet alleen op persoonlijk gewin beluste lieden schuldig maken aan valsmunterij, maar dat ook regeringen zich vergrijpen aan andermans munt, kan men lezen in het bijstaande artikel. De Maria Theresia-daalder „editie" 1780 valse tientjes van langs, was niet erg moeilijk: beide waren onbeholpen verval-j singen. Geheel anders was dat met het Amerikaanse 100-dollarbil- jet, dat in 1897 werd uitgege ven in een oplage van 260.000 stuks. Toen daarvan vervalsin gen in omloop werden ge bracht, waren deze zo vol maakt dat geen leek ze kon herkennen. De oplettendheid van een bankbediende bracht de vervalsingen aan het licht. Het ministerie van Financiën raakte door deze perfecte na maak dusdanig in paniek dat het besloot de hele nieuwe uit gifte in te trekken, een unieke gebeurtenis in de historie van de munterij. Het valse Monroe- biljet was slechts te herkennen van het echte door de iets ver schillende nuance karmijnrood welke was gebruikt. Toen na de intrekking de biljetten ge teld werden, bleek het totaal gestegen te zijn tot 260.097. Met andere woorden: 97 valse bil jetten waren door de valsmun ters in circulatie gebracht. De politie kon geen spoor van de daders ontdekken en zou ze nimmer hebben kunnen arresteren als zij niet, tenge volge van een klacht bij de belastingdiensten, op het spoor was gezet van twee sigarenfa brikanten, die valse belasting- banderollen bleken te gebrui ken, welke feilloos nagemaakt waren met watermerk en al. TNE concurrentie dezer heren -L/ vond de lage prijzen, waar voor zij hun sigaren verkochten, verdacht en vroeg de belasting dienst eens te willen gaan kijken. Via een papierfabrikantje, dat trouwens niet beter wist of de banderolletjes waren bestemd voor een patentgeneesmiddel, kwam de politie terecht bij twee als uitstekende vaklieden bekend staande cliché-graveurs, Tay lor en Bredell geheten. De zen bleken toen ook het Monroe- bdljet nagemaakt te hebben. Het plan van de opdrachtgevers was geweest 10.000 valse Monroes te laten drukken op eigengemaakt papier, waarmee men nog aan het experimenteren was. Het plan mislukte omdat Taylor en Bredell alvast voor eigen" re kening en bij gebrek aan goed papier, op gebleekte 1-dollanbiljet- ten, inderhaast de fout-gedrukte Monroes hadden gedrukt. Zij had den er inderdaad slechts 97 in om loop gebracht. Een interessante bijkomstigheid is. dat de twee tij dens het uitzitten van hun gevan genisstraf een prachtige machine voor graveerwerk uitvonden, die zij na hun invrijheidstelling via een zelf gestichte firma aan de man brachten met goed succes De Maria Theresia- daalder WAS dit een muntzwendeU welke in handen lag van particulieren, het namaken van de oude, beroemde Maria The- resid Thaler is er een die be dreven werd (tot voor zeer kort nog) door regeringen. In 1751 liet Keizerin Maria Theresia van Oostenrijk een prachtig muntstuk in circulatie brengen van 31 gram (tegen onze nieuwe gul den gram) en met een zil vergehalte van 83 percent (te gen onze gulden 72 percent) en een heel fraaie beeldenaar. Oostenrijk deed al gauw heel goede zaken met deze waarde volle munt: zij betaalde een groot deel van de import van het land. Na enige veranderin gen wat de opdruk betreft is de munt onveranderd blijven be staan (en bestaat zij nog als le vende valuta!!) sinds de „editie" van 1780. Dat was het jaar dat de Keizerin stierf. Mussolini begon er mee In 1790 nog betaalde men twee derde van de hele Oostenrijkse im port ermee. Het geldstuk, dat aanvankelijk in omloop was ge bracht om Oostenrijk een concur rerende plaats te verzekeren in de rij der naties welke op de Oos terse markten zaken deden, kreeg in grote gebieden rondom de Ro de Zee, grote populariteit. Oostenrijk bleef, toen het be merkte welk een succes het met zijn mooie geldstuk had, voortgaan met het slaan ervan. Elk jaar werden millioenen stuks geslagen en ..geëxporteerd"; in het begin vnn deze eeuw gingen er nog acht miljoen jaarlijks de deur uit. In de eerste wereldoorlog staakte men de produktie om er weer vro lijk mee voort te gaan in de twin tiger jaren; in 1927 sloeg de Weense munt er nog ruim 14 mil- lioen. In 1932 werd de produktie stilgelegd. Dat was in de da gen dat Mussolini het oog steeds feller richtte op Ethi opië waarmee Italië immers in de vorige eeuw (18951896) reeds onaangenaamheden had gehad (en bü Adoea was ver slagen!). Hij wist dat de be volking daar grote waarde hechtte aan de Maria There sia Daalder. Om zich nu van de hele munt te verzekeren kocht hij in Wenen de persen, de matrijzen en alles wat er maar mee te maken had, op. Hij had echter buiten de waard, in dit geval Engeland, gerekend. In Londen begon men. om de Duce in de wielen te rijden, ge weldige hoeveelheden van de Tha ler te slaan waarmee opstandige inboorlingen in de door Italië be zette gebieden werden gefinan cierd. In de jaren "36 tot '38 sloeg Engeland ruim 9 millioen stuks van de Oostenrijkse munt. Frankrijk, dat er ook wel wat in zag, deed al gauw mee en toen wilde ook België niet achterblij ven. Een gevolg van deze grote activiteit was dat de munt waarde begon te dalen. Toch werden er in 1941 nog een kleine 16 millioen stuks in India geslagen. Zo bleek het nog wel degelijk de moeite te lonen een eeuwenoude munt te vervalsen. Al was dit dan een vervalsing met politieke en machts-bedoelingen. uit tropische landen bren gen de vrachtvaarders der wereld de heerlijkste vruchtenconserven voor Albert Heijn naar ons land. Geniet van deze rjjke igaven der natuur. Kies uit de grote AH- sortering voor een verfijnde bowl, een frisse compóte of pudding. Het kost u minder dan u denkt. Halve Abrikoosjes Sunpearl per blik 190-120-75 Calif, halve perziken per blik 195-125 Perzikschyfjes Sunpearl per blik 79 Ananas DelMonte 4 dikke schijven per blik 118 Ananas DelMonte 8 dikke schijven per blik 222 Ananas Keith 4 schyven per blik 82 Ananas Sunpearl 10 schijven per blik 165 Ananas blokjes Pono per blik 82 Grapefruitpartjes DelMonte per blik 85 Calif, fruitcocktail per blik 215 - 135 - 79 Kersen met pit Royal Ann groot blik 98 Kersen zonder pit per blik 135 - 90 Mandarijntjes p. blik 89 Framboosjes p. blik 90 literblik 185 Pruimen op sap p. pot 72 Nazi Pound Plot eenzelfde vlak ligt de be ruchte „Nazi Pound Plot", waarvan nog steeds autoriteiten van Scotland Yard uit hun slaap wakkerschieten. Vlak vóór de oorlog kreeg Himmler, de Ges- tapo-chef. een idee. Er werden op dat ogenblik in Rusland grote ver radersprocessen gevoerd, welke hem de overtuiging gaven dat Communistisch Rusland weldra zou ineen storten. Om deze cata strofe te bespoedigen gaf hij aan de S.S. kolonel Behrens de op dracht een aantal documenten te vervalsen, die, eenmaal in Rus land binnengebracht, ertoe moes ten bijdragen de sfeer van wan trouwen onder de Sowjetleiders nog te verinnigen. Kolonel Behrens ging aan de slag en liet een bijzonder fraaie valse correspondentie vervaardi gen. Himmler liet deze stukken door Nazi-spionnen in Rusland aan leden der Gepeoe, de Russi sche Geheime Dienst aanbieden, die ze maar al te graag kochten. Maaraangezien zij op de hoogte waren van het bedrog, met valse roebels betaalden. De-ze zelfde valse roebels ge bruikte Himmler om zyn in Rusland werkende spionnage- dienst te financieren en te be talen. Het gevolg was, dat de Russen zonder enige moeite deze dienst konden oprollen: de spionnen waren herkenbaar aan het •valse geld, dat zy uitgaven en by zich droegen. Dat was meteen het einde van de Duitse spionnage in Rusland. Te langzaam Dit fiasco bracht Himmler en zijn naaste medewerker, „beul" Heydrich. op een ander idee: zij bedachten een plan om Engeland in zijn financiële bloedsomloop te treffen. Zij gaven Behrens daarom de opdracht ..volmaakte" Engelse zilverbonnen te gaan fabriceren. Na veel moeite gelukte het een aantal eersterangs vaklieden de ze opdracht uit te voeren. Hitier, op de hoogte gesteld van het ..spel" was enthousiast. En maakte meteen een hem (en ook alle valsmunters) kenmerkende fout: het moest vlugger gaan! Nu, immers, gaf men Duitse agenten in neutrale landen voor zichtige hoeveelheden mee, maar dat ging te langzaam. Er moes ten biljetten van hogere waarden worden verspreid! Behrens en zijn mannen begonnen met het vervaardigen van de platen voor 100-, 50-, 20-, en 10-pondsbiljetten. Toen deze in omloop kwamen, werden de Engelsen wantrouwend en trokken alle hoge stukken in. Vals spaarpotje Het gevolg was dat men nog slechts kon „werken" met 5- ponds en 1-pondsbiljetten. Dit ging de voortvarende ma niak die Hitler was echter te traag; hij verloor alle belangstel ling voor het „mooie" plan. Kolo nel der S. S. Behrens echter niet. Zonder twijfel oo' ten eigen bate bleef hij in de Berlijnse Prinz Albrechtstrasse 63, waar de ge heime drukkerij was gevestgid, voortgaan met het produceren van valse ponden. Tegen het einde liep de zaak echter geheel uit handen. Canaris, de spionnagechef vroeg om valse ponden; de generaal der S.S. Schellenberg, die Heydrich opvolgde toen deze gedood was, als Himmler's rechterhand, had ze nodig voor zijn activiteiten in neutrale landen en Behrens met zijn kornuiten gebruikte ze zelf voor een spaarpotje in het bui tenland. Toen tenslotte het einde zeer dicht genaderd was, besloot Himmler tot een laatste stap om Engelands munt te vernietigen; ook Hitier zag er weer wat in en riep tijdens een zijner krampwoe de-aanvallen dat hij „hun munt zou verwoesten". Zij brachten via Italiaanse „verzetslieden" grote hoeveelheden valse ponden In omloop aan het Italiaanse front, waar ze via de Geallieerde legers verder werden verspreid. De soldaten verkochten maar al te graag (en duurl allerhande le- gergoederen en voedingsmiddelen voor de mooie, nieuwe biljetten, waarover deze „verzetshelden" zo ruim de beschikking bleken te hebben. Honderdduizenden pon den wisselden zo van eigenaar. Ofschoon de prins Albrechtstras se 63 ontruimd moest worden vanwege de bombardementen en de zes kisten met drukplaten naar Berchtesgaden werden vervoerd, werd toch nog een bedrag van 160 miljoen pond in vals papier in omloop gebraoht. n briefkaart. Florijnvan Brussel zich aanmeldde als abonnee j op Allerhande. Haar adres stond er I jammer genoeg niet bij. Wil me vrouw haar adres even bekend maken? Het heeft de speciale dienst van Scotland Yard die belast werd met het opsporen van platen en eigenaars van biljetten heel wat moeite gekost een gedeelte van een en ander te vinden. Enkele der platen werden in een meer bij Muenchen gevonden, de Starnberg See. Lang niet alle zijn echter te ruggevonden en deze blijven een bedreiging voor de Engelse Bank. Men vermoedt dat Duitse gezaghebbers die naar de Russen overgelopen zijn, er voor hun nieuwe meesters mee hebben ge nomen. En het geld zelf? Men verdenkt Perón en in Argenti nië wonende Duitse emigrés er van veel van hun welvaart te danken te hebben aan ponds bil jetten uit de Prinz Albrecht strasse. In ieder geval: elke maand duiken nog weer een paar valse pondsbiljetten op in het inter nationale geldverkeer en zetten Scotland Yard op weer een nieuw spoor. Zo zal het, overi gens zeer tot ergernis der Engel se regering, nog wel heel wat jaartjes doorgaan. „Uw rubriek landelijke recepten is werkelijk kostelijk en als mij iets lijkt, maak ik het meteen en kondig het dan met groot tam-tam aanVanmiddag eten wij bijvoorbeeld Schokkerskost en altijd wordt het dan een complete aanval op mijn keuken om te ontdekken, wat daar nu toch wel gebrouwen gaat worden. Zo ziet u, dat uw rubriek ook nog heel wat plezier oplevert!" Zo schrijft ons letterlijk mevrouw G. M. Hamers Kr aa, Dirck Boutsstraat 17 te Helmond. Iedere maand ontvangen wij nog steeds inzendingen en enthou siaste brieven; de oude overgele-! Zelf deze babbelaars te maken geeft niet alleen een goedkoop snoepje, maar betekent een oHi/iuje, iiiuui i/Kieiveiii. een -°P- te treffen. Dierbare herinnerin- waarbij vooral de kinderen zeer geïnterresseerd zijn. Benodigd: 500 gram suiker, kop- gen, ingewortelde gebruiken, spe ciale levensomstandigheden, wel ke voor de verschillende streken I je water, eetlepel azijn, van ons land toch bepaald opval-1 zout, 1 eetlepel boter, lend kunnen zijn voor wie er niet mede vertrouwd is, steeds weerj geveer 6 blijken er redenen te over naar de pen te grijpen. Bereiding: Alle ingrediënten on- minuten flink laten Zendt u met een gerust hart elk gegeven aan ons op, waar van u denkt, dat het in het kader van deze rubriek kan v 'ten. Niet alleen oogst u veel dank bij uw mede-lezers en lezeressen, u hebt ook nog een kans op een prijs! De eerste prijs was dit keer voor Dinteloord weggelegd (zie hieronder). Bovendien werden nog de volgende recepten voor publikatie uitverkoren: BOTERBABBELAARS Voor dit verrukkelijke kinder snoepje uit Zeeland werd de prijs voor het recept bij loting toegekend aan Mevrouw Dijkstra, Kruitmolen- str a at 6 te Hoorn. D'eerste crocus is al uit. ja, dat komt, de wind is Zuid. en zo warm is al de zon dat hij 't heel niet houden kon in die donkre aarde diep waar hij heel de winter sliep. Ook de andren bloeien gauw, 'k zie hier al een puntje blauw, en oranje, wit en geel. o, en 't zjjn er al zo veel dal ik ze niet tellen kan, heus, ik dans en spring er van, 'k voel me toch zo heel erg big, want, de winter is voorbij! Mevrouw M. Spron g Schiffer, Steenberg- seweg te Dinteloord wint deze maand de hoofdprijs met haar recept voor k e r- m i s vl a a 1. Dit verrukkelijke toetje wordt speciaal in kermistijd in Oostelijk Zeeuwsch-VHanderen klaargemaakt. De kermis wordt daar, evenals elders in ons land, voor elk dorp op een eigen tijd gevierd. De eerste van het jaar in Hulst en wel in de maand mei. Daar deze plaats een streekcentrum is, wordt ook in oktober nog een kermis gehouden. De kermis sen in de omliggende dorpen vallen ertussenin en beteke nen voor huis en hof grote da gen. waarvoor alles extra wordt opgepoetst. Men kleedt er zich feestelijk voor en ook bereidt men in die dagen tal van heerlijke gerechten, die men elders niet kent. De ker- misvlaai is er één van. Benodigd: 750 gram bloem, 2 liter melk. 250 gram basterd suiker. 10 gedroogde en voor- geweekte pruimen. 100 gram (voorgeweekte) rozijnen, 200 gram boter of margarine, 1 pakje vanillesuiker, 100 gram gesnipperde sucade, 3 eieren, 3 lepels stroop, 3 sneden ver kruimelde ontbijtkoek, stukje pijpkaneel. Bij bovengenoem de hoeveelheden verkrijgt men 2 grote schalen. Bereiding: De melk met het stukje kaneel aan de kook brengen en met een gedeelte van de melk intussen de oloem en de suiker aanmen gen. Het papje bij de melk roeren en daarna ook voor zichtig de pruimen, de rozij nen. de boter, de vanille suiker, de sucade en de koek. Pijpkaneel verwijderen en de verkregen brij van het vuur nemen. De eieren kloppen en erdoor roeren, daarna de massa overdoen in vuurvaste schalen, de stroop er over laten lopen en 1 uur in een middelmatig warme oven bakken. I van een lepel indopen om te zien, of de massa als een „hoedje" af genomen kan worden. Dan giet men deze uit op een ingevet schoon aanrecht en na enigszins afkoelen de „babbelaars-in-spé" opnemen, uittrekken, samenvoe- voegen, weer uittrekken, enzo voort om deze tenslotte in een lange sliert neer te leggen. Nu met het broodmes in heen- weergaande bewegingen hiervan ..kussentjes" snijden. Het vereist enige ervaring om bij het indruk ken van het mes de juiste wie belende. beweging te maken. SNIEBOÖNSOEPE Dit winterse gerécht uit Drente wordt door de in zendster in huiselijke kring uitgebreid met een nagerecht in de vorm van een rode karne- melkpudding met vanille-saus. Het aantrekkelijke recept werd ingezonden door Mevrouw G. M. Hamers Kr a a, Dir.ck Boutsstr. 17 te Helmond. Benodigd: 1 kg of groot blik snijbonen, 400 gram witte bonen, varkensribbetjes met veel vlees eraan, 1 blikje soepgroente, 1 bosje selderij. 3 a 4 liter water, zout naar smaak. Bereiding: De bonen tevoren in de week zetten, volgende dag ko ken en zeven. Snijbonen met het vlees gaar koken of blik openen, nadat het vlees is gaargekookt. Snijbonen, gezeefde witte bonen, soepgroente en vlees nog een half uur samen doorkoken tot de mas sa tamelijk gebonden is; zonodig nabinden met wat griesmeel. Zout naar smaak toevoegen. KOOLRAAP op z'n Fries Mevrouw G. Lijfering— Paulides, Crocusstr. 39 te Wagen ing en wordt be loond voor haar mededeling over de bereidingswijze van de kool raap, zoals die op de Friese zand gronden veel wordt toegepast. Men schilt en snijdt de raap in blokjes, die men met heel wei nig water aan de kook brengt. Bereiding: Bonen een nacht te- Daarna voegt men er 1 a 2 eet- voren weken en de volgende dag lepels keukenstroop aan toe, gaar koken. Het bonennat met waarna de »-aap nog 116 a 2 uur wat maizena binden en een stuk- moet stoven. Het vocht moet dan .ie boter toevoegen. De in stukjes verdampt zijn. gesneden aardappelen intussen 10% goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk BOFFIE KOFFIE pak 250 gram oranjemerk - fijne dessert koffie 214 groenmerk - eerste kwaliteit 187 bruinmerk - goedkope, pittige koffie 155 AH-THEE pak 100 gram goudmerk - engelse mélange 94 zilvermerk - met aparte smaak 94 blamvmerk - ceylon mélange 84 groenmerk - java-sumatra mélange 78 roodmerk - volle krachtige thee 74 geelmerk - java mélange 67 HET is zoverDe vier tekeningen, die wij aan het critische oordeel van üe lezeressen en lezers van Alle Hande willen onderwerpen, zijn compleet. Hiernevens staan zij, van 1 tot en met 4 genummerd, voor u af gedrukt. Vindt u ze niet stuk voor stuk raak geschetst? Toch zal er onder deze vier één z|jn, welke u het meest geslaagd acht. Welnu, schrijf op een briefkaart, welke van de 4 tekeningen u in elk op zicht de beste acht en adresseer deze briefkaart vóór 24 april 1956 aanBoffie-competitie, Postbus 1240, Amsterdam. Degenen, die de tekening aan wezen, welke de meeste stem men op zich verenigt, ontvan gen een aardige verrassing Mocht de keuze u op het eer ste gezicht wat moeilijk vallen, wel, u weet het, met een kopje van die verrukkelijke Boffie Koffie vlot het direct beter. Wij zijn benieuwd naar het resultaat! U doet toch ook mee? MEVROUW D. uit Zandvoort had al zo taak verteld, dat Boffie-Koffie haar favoriet was, dat man en kinde ren naar middelen zochten om haar daar eens duchtig mee te plagen. Vandaar de verpakking, waarin mevr. I). dezer dagen haar verjaarsgeschen ken kreeg: een grote doos van Boffie-Koffie. straat 23 te Haarlem zond het recept voor dit originele maal in. Eenvoudig te bereiden en door en door voedzaam, zal het stellig bij velen in de smaak vallen. Benodigd: 500 gram witte bonen. 1 kilo aardappelen, 300 gram vet spek. 1 eetlepel azijn, zout naar smaak. MOLENAARSKOST Mevrouw M. v. Her waarde, Assendelver- gaar koken, het spek uithakken en beide door de bonen: ssa roe ren (niet stampen). Een eetlepel azijn en zout naar smaak toevoe gen. Behalve de gebruikelijke vermicelli bent u gewend aan een heldere bouillonsoep het kostelijkste toe te voegen, dat de groentemarkt biedt. Alleen u kunt beslist niet altijd alles krijgen wat u het liefst zoudt wensen; er is immers geen ge regelde aanvoer van bloemkool, verse peulen, sappige worteltjes, ja, gaat u zelf maar doorNeen, hiervan kunnen wij niemand een verwijt maken, want aan de wisseling van de seizoenen heeft nog geen sterveling iets kunnen veranderen. Ook de glazen tovertuinen, waarmede de groentekwekers toch heel wat weten te bereiken, kunnen het tekort op het seizoensmenu niet aanvullen, zodat u zich voor uw groentesoep op een andere wijze zult moeten be helpen Maar wat een pessimisme om niets! Albert Heijn heeft immers ook dit kleine detail opgevangen met zijn verkoop van blik jes soepgroenten, geconserveerd in het beste seizoen, wanneer ook het beste produkt aan de markt komt. Zo'n blikje bevat, tegen de laagste prijs, een menging van de kostelijkste groenten, die hier voor in aanmerking komen, zoals bloemkool, sperzieboontjes, wor teltjes. doperwtjes, prei, selderij, ingeblikt in kersverse toestand, zodat niets van het aroma en van de vitaminen verloren is gegaan. Welkom voorraadje En wat een groot voordeel! Niets schoon te moeten maken: een, twee, drie, zo'n blikje is open en klaar bent U! De prijs ligt zo laag, (21 cent per blikje) dat het voor niemand een bezwaar zal opleveren, wat extrablikjes in huis te nemen. Neen, niet dat n na dagelijks groentesoep zon moeten eten. Maar zo'n klein gevarieerd groente-voorraadje is ook bij andere gelegenheden zo wel kom! Fruit U bijvoorbeeld de inhoud van een blikje eens met een beetje boter en bi dt U het daarna tot een ragout. Opge diend met toast is zij een ver rukkelijke aanvulling van een koffietafel of anders 's avonds laat als een klein souper na een bioscoopje. Roert U er des noods ook nog wat geraspte kaas of wat fijngehakt vlees door. Enfin, als u eenmaal gaat ex perimenteren. vindt u zelf nog wel wat variaties uit. Een één persoons rijsttafeltje bijvoorbeeld is in een oogwenk klaar. Een restje soep of bonen van een vo rig menu wordt plotseling een complete soep met de inhoud van zo'n blikje erbij, voor de somma van 21 cent. TT ET Is zo heerlijk gemakkelijk, vlug even een blikje met kos telijke vruchten open te maken en zonder meer als compote of toetje op tafel te brengen. Niet waar. het is al zo feestelijk op zichzelf en o hebt het immers zo erg druk vandaag.... Maar neemt Advertentie i VRUCHTENSAPPEN heerlijk gezond orangeJÜ Misschien weet u het niet. maar zo'n groot blik Del Monte Orange juice bevat het overvloedige sap van maar liefst 10 zongerijpte Florida sinaasappelen. Rijk aan vita minen. zuiver natuursap. fris cn zacht van smaak. Een van de vele wereldbekende mer ken uit Albert Heijn's om vangrijke en zo voordelig geprijsde sortering. AH-vruchtensappen houden u fit, verdrijven de voorjaars moeheid. veraangenamen de maaltijden. Zet ze deze week op het boodschappenlijstje 1 HOFLEVERANCIER Sinaasappelsap DelMonte Ananassap Sunpearl.. Grapefruitsap DelMonte CITROENSAP ideale verpakking in plas tic citroen met drup pelaar Rode bessensap 48 Bosbessensap Rijno 98 Appelsap Rijno 35 Tomatensap Rijno 45 Tomatencocktail Rijno het tomatensap voor volwassenen 37 u eens voor de inhoud van die blikjes vruchten enkele minuten van uw tijd me?r en u zult ver rast zijn over het geurige resul taat als gold het hier kersvers be reid fruit. Om dit te bereiken be hoeft u slechts even de r -^-inhoud aan de kook te brengen met wat suiker, citroensap en wat vanille. Hebt u geen vanille in hn'i, neemt u dan voor het aroma een stukje citroenschil. Zonder te koken verwarmt u vervolgens de vruchten enige tijd hierin, waarna u het geheel met een beetje aardappelmeel bindt. Betreft het een toetje, voegt u dan bij de vruchtenmassa een scheutje marasquin. Garneert u verder zo'n nagerecht ook eens met slagroom en gesuikerde viool tjes of zilverpilletjes. En breekt u vooral eens een keertje met de sleur-van-de-vlaschaal door de hoeveelheid voor elke aanzittende in een groot wijnglas te serveren! Tijd? Misschien vijf minuten meer dan anders het geval zou zijn!

Allerhande | 1956 | | pagina 2