Wintertijd is Droptijd ZO TEKENDEN LOESJE (5) EN JOS (14 KAAS van Albert Heijn! ALBERT HEIJN '~7w-: j Albert Heijn Kies de juiste weg door DE KWAAD- VLIEG- HOEK de doolhof! i 4 Prijswinnaars van de BOFFIE- TEKENWED- STRIJD Zonder een officier gaat het niet PRENTEN in Zwarf-Wit - Jil&j en nu een paar minuten hersen gym nastiek Mijn volle melk is voor de Nieuwe recepten in onze „Indische" hoek DE RIJKE VANGST] N VAN VELE Nationaliteiten^ Alleen bij ALBERT HEIJN Jf JI - 25 waar kaaskenners kaas kopen ALLER HANPE FEBRUARI yyANNEER Albert Heijn voor zijn suikerwerkafdeling een officier zoekt en daartoe een oproep plaatst in de dagbladen, wil het nog wel eens gebeuren, dat er een gegradueerde van land- of zeemacht een kansje waagt. Het is een beslist misplaatste sollicitatie, want er behoeft op die afdeling heel niet geschoten of gevaren te worden. Er moet alleen vakkundig met suikerwerk worden omgesprongen. Met office-artikelen, zegt de vakman. Fijne fondant moet inderdaad fijne fondant worden en niet een ondefinieerbaar mengseltje zoetigheid. Dat is het vakwerk van de officier, die suiker bewerker is. Sneeuwwitte holletjes Tot deze overpeinzing kwamen we, toen we voor de eenvoudige, maar toch ook weer vernuftige dropgiet ma chine stonden in Al- bert Heijn's Suikerwerkafdeling en de bedrijfsleider ons toelichtte, dat die gietmachine voor alle of fice-artikelen wordt gebruikt: voor bruidssuikers en borstplaat, voor suikeren kerstkransjes en voor suikeren Paaskuikentjes, voor pop- pen- en bananenschuim, voor in terieurs van bonbons en rumbo nen en dan ten slotte ook nog voor drop. We hebben de drop zien gieten. Met de regelmaat van een klok wordt tien- of twintigvoudig een afgepaste hoeveelheid vloeibare drop in sneeuwwitte meelholletjes gespoten. En automatisch schuift de gietvorm dan telkens een paar centimeter op, tot er een nieuwe rij blanco meelholletjes onder de spuitmonden staat. In het maizena-bed RU na ry komt de vloeibare knoopjes-, katjesdrop of grote drop enz. in een smetteloos maizena-bed te liggen. Rappe handen vangen de gevulde gietvormen aan het eind van de traag voortschuivende band op. In manshoge stapels worden ze naar de droogkamers gereden, waar de drop ongeveer een week de tijd krijgt in koesterende temperatu ren te besterven. Maar dan heeft de zoete rust in het maizena-bed lang genoeg geduurd. De gietvor men worden teruggeplaatst op de gietmachine, schud- en zeefappa- raten komen in werking. Drop en meel worden van elkaar geschei den. De knoopjes, katjes, de grote drop, zij vallen (ontpoederd) in vergaar bakken. Het meel komt (gladgestre ken) weer te voorschijn in de giet vormen. Een nieuwe ronde begint. Traag rollen de vormen onder de ponsmachine door, die feilloos re gelmatig de vereiste holletjes in het meelbed stempelt Afgepaste hoeveelheden vloei bare drop worden even verder weer in het blanke poeder ge goten Wintertijd is drop- tijd Er kan bij Albert Heijn nooit genoeg worden geprodu ceerd. fJONGE, tjonge, wat waren het mooie tekeningen die Oom Kwaadvlieg ontving. Hij wist echt niet wie hij allemaal een prijs moest geven en daar om heeft hij met drie andere Ooms, die verstand van tekenen hebben, ze uren zitten bekijken. Het spreekt vanzelf, dat niet alle inzendingen voor een prijs in aanmerking kunnen komen, want zoveel geld voor prijsjes heeft Oom Kwaadvlieg niet. Alleen de mooiste tekeningen dus een hoofdprijs en daarnaast nog een aantal troostprijzen. Hier komen de namen: Groep 57 jaar: le prijs: Loesje Hollebeek, Pioenstr. 17a, Leiden; 2e prijs: Constance Kregtlng, Antiloop straat 5, Nijmegen. Groep 810 jaar: le. Peter Heems kerk, Juiianaplein 9, Noordwijkerhout; 2e. Ina Engelsman, Eijssoniusplein 16, Groningen; 3e. Henk van der Mark, Burg. Knappertiaan 223a, Schiedam. Groep 1112 jaar: le. Klaas Scher mer, Kepplerstraat 79a, Zaandam; 2e. Mieke de Jong, Elsje van Houwcnin- gonstraat 13, Gorinchem; 3e. Marion Wijdenes, Govert FUnckstraat 37, Zaandam. Groep 13—17 jaar: le. Jos Lang, Pas- sartweg 82, Hoensbroek-Treebeek (L.); 2e. Joke Lukassen, Van Gochstraat 26, Gorinchem; 3e. Locdie Verhagen, Kloosterstraat 69. Arnhem. Voor troostprijzen kwamen in aan merking: Paul Morink, Churchilllaan 169, Amsterdam; Marianne Stockschen, Julianaweg 178, Utrecht; Henk Witten berg, Schimmelpenninklaan 7, Zut- phen; Dorijke Heppel, Gildebroeder- straat 24, Tilburg; M. Uiterwijk, Kerk- pad 12z49, Soest; Willy Wigbout, v. Hengelstraat 8, Wieringen; R. Sluijs- mans, Kerkraderstraat 55, Eijgels- hoven; Tineke Spaltman, Waarbeken- plein 5, Hengelo (O.); Miriam Samson, Staringkade 48, Voorburg; Josje Hem- ker, Westlandgracht 155, Amsterdam en Hannie Aelmans, Talmastraat 41, Heerlen. Helaas is er maar plaatsruimte voor het afdrukken van de tekeningen van twee eerste-prijs-winnaars. Wij kozen er één uit de jongste en een ander uit de oudste groep. Het is jammer dat we ze niet in kleur kunnen afdrukken, dan zou iedereen nog beter hebben kunnen zien hoe jullie je best hebben gedaan. Sajor Loddeh IN ons vorige nummer openden wij voor de vele belangstellen den deze rubriek met recepten voor Nasi Goreng en Bami. Wij wezen er reeds op, dat steeds naar de grootste eenvoud in de bereiding zou worden gestreefd, zodat niemand zich behoefde te laten afschrikken. Dit keer komen wij met varia ties voor een sajor en een sam bal; een sajor is bedoeld om de drooggekookte rijst, waarbij men hem serveert, een vochtig karak ter te geven, terwijl een sambal meer als pittige en-of scherpe aanvulling dient. Hieruit volgt, dat men van de sajor meer zal gebruiken dan van de sambal. Ook dochter van Bob Hope maakt filmdebuut Nora Hope, Bob Hope's negen jarige dochter, zal evenals haar tweelingbroer Kelly, optreden in „That certain feeling". „Ik mèèst wel om de vrede in het gezin te handhaven" zuchtte Bob Hope. „Sinds Nora weet, dat Kelly een rolletje zou spelen, heeft ze me niet meer met rust gelaten". (groenteschotel, te serveren bij drooggekookte rijst) Benodigd: verschillende soorten groenten, zoals groene kool, bloemkool, prei, worteltjes, sper- ciebonen, enz.; wat slaolie of plantenvet, enkele uien, 2 theele peltjes laos, 1 theelepel trassi, zout naar smaak, 1 paplepel ke toembar, eventueel wat knoflook. Bereiding: Snijd alle groenten aan kleine stukjes en kook deze gaar. Bak in de olie of het vet de fijngesneden uien lichtbruin en voeg er vervolgens alle genoemde kruiden aan toe. Meng hierbij ook een weinig melk of cocos- melk x) en roer daarna deze massa door de groenten, die gaar, maar niet papperig mag worden. Nog enige tijd laten sudderen en er zoveel vocht op houden, dat dit gerecht er uit ziet als een dikke soep. x) Wanneer men geen cocos- melk kan toevoegen, kan men deze imiteren door enkele lepels gemalen cocos enige tijd weg te zetten met enkele lepels gewone melk. Zeven en dan dit vocht ge bruiken. Ook is het mogelijk om eenvoudig bij de gewone melk nog wat gemalen cocos aan de kruiden toe te voegen. Deze sajor loddeh kan gevari eerd worden door er gekookte gar nalen of fijngesneden stukjes var kensvlees aan toe te voegen. Het vlees kan bij de groenten meege- kookt worden. Sambal Goreng (bijgerecht, te serveren bij groen teschotel en drooggekookte rijst) Benodigd: Vi zakje Nasi-Go- reng-kruiden. wat slaolie of plan tenvet, stukje tamarinde, 1 thee lepel gemberpoeder, 1 theelepel trassi, wat zout, 1 theelepel ke toembar, wat melk of cocosmelk (zie x) bij sajor loddeh), een wei nig sambal oelek of sambal petis of sambal assêm. Bereiding: Zet de gedroogde Nasi-Goreng-kruiden enige uren met gewoon water te weken; bak deze daarna in olie of vet licht bruin. Voeg alle kruiden en de melk toe en laat het geheel zacht jes doorsudderen. Is de massa gebonden, voeg er dan één der genoemde sambals aan toe. Opmerking: Deze sambal go reng kan gevarieerd worden door er bijvoorbeeld zacht gebakken garnalen, gebakken stukjes kalfs vlees, stukjes gebakken vis, bal letjes gehakt, stukjes gekookte le ver, enz. aan toe te voegen. Haring in tomatensaus handig lunchblik 31 Haring in tomatensaus groot blik, 400 gram 59 Makreel naturel handig lunchblik 41 Makreel naturel groot blik, 400 gram 59 Echte Canadese zalm per blik 175 en 95 Mooie rose Canadese zalm per blik 115 Rode Canadese zalm per blik 195 Volrode zalm DelMonte groot blik 345 Schelvislever per blik 65 Portugese sardines ln olijfolie per blik 60 en 38 In Canada, Noorwegen, Californië, Portugal Marokko, Frankrijk, Nederland: waar ler wereld de beste vis wordt gevangen, Albert Heijn heeft er zijn vaste connecties. Daarom treft u in alle AH-winkels steeds een ruime keuze in de fijnste internationaal assortii merken. Voor een hartig hapje, beste boterham, voor een subliem slaatje. En omdat AH als directe importeur optreedt (met alle kostenbesparing van dien) kunt U die rijke vangst voordelig „binnenhalen". Franse sardines in olijfolie, Philippe Canaud per blik 125 Frans-Marokkaanse sardines in olijfolie per blik 60 FRIONOR VISFILETS zonder graat, panklaar Vis eten, en toch een schone keu ken. dat is nü mogelijk met diep gevroren Frionor Visfilets. Geen af val, geen graten. Blanke moten Noorse kabeljauw, «.chelvis en koolvis liggen in 97 AH-filialen panklaar gereed om u en de uwen een. kostelijke en zo gezonde vismaaltijd te bereiden. En extra voordelig bovendien: 1 pond Frionor Visfilets geeft u even veel blanke verse vis als 21/2 pond gewone vis Een en al gemak, een en al gezondheid! Vraag 1: U kunt overal sparen, maar waar krijgt U 7 rente van uw geld Vraag 2: Waar ontvangt u voor 49.die u ongemerkt bijeenspaart, een klantenobligatie, groot 50. Vraag 3: Waar is uw keuze gevarieerder Vraag 4: Waar bent u verzekerd van de beste kwaliteit tegen de laagste prijzen? Vraag 5: Waar kunt u dus sparen praktisch zonder dat het u geld kost? Hebt u alle vragen juist beantwoord Dan bent u natuurlijk al vaste klant. Die kennen al deze voordelen op hun duimpje Die weten dat op al die vragen maar één antwoord is: Zaanse beschuit grote rol a 14 stuks 25 Cacao per pak 100 gram 65 en 54 Delicata chocolade pastilles per rol 100 gram 69 Koffiemelk per blik 29 Bruine bonen I met doorregen spek blik 850 gram 110 Erwten met gesneden wortelen gr. blik 53 Dorperwten fijn. importgroot blik 110 Tomatensoep m. balletjes gehakt liter blik 79 Hol!, kapucijners, kant en klaar per blik 65 Witte bloem per kilo 37 Grove Siam rijst, droogkokend 500 gram 42 MaïzenapCr pak 19 Puddingpoeder, in 7 smaken 2 Dakjes 25 Prima slaolie grote fles 119 Zuiver rundvet 500 gram 55 Holl. bruine bonen 500 gram 38 Kapucijners 500 gram 34 Spliterwten 500 gram 33 Dikke sappige Geld. rookworst 250 gram zwaar 99 DIK vet spek. gerookt 500 gram 99 Mager zuurkoolspek 250 gram 75 Valencia pinda's 250 gram 59 Borstulcvellen 150 gram 29 Kaneelkussentjes 200 gram 29 Droptoffee's 250 gram 49 Vruchtenhagel 200 gram 25 Boterhamkorreis 250 gram 39 Zuiver rode bessesap grote fles 48 Ananassap per blik 49 Grapefruit-sap per blik 53 Kersen op sap gr0ot blik 98 Mandarijntjes (partjes) per blik 89 Vygen, extra kwaliteit per pak 27 DadeIs pak 450 gram 34 RoziJnen 250 gram 33 Gedroogde pruimen 250 gram 49 en 37 7. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 3. rente winstaandeel raB ..De lekkerste kaas!", oordelen de échte kaasliefhebbers Waarom? IAH op de grote kaasmarkten door ervaren vakmensen steeds de beste kazen inkoopt; AH zijn kazen in eigen pakhuizen zorgvuldig en deskundig laat „rijpen"; AH zijn kaas pas in de winkels brengt, als de smaak op zijn fijnst is. Daarom treft U in de AH-winkels de lekkerste kaas. In vele soorten. Dus ook in de smaak naar Uw keuze 100 gram Romige jonge Goudse 27 Fijne lichtbelegen Goudse 32 Extra belegen boerenkaas 35 Oude pikante boeren-meikaas 36 Jonge Edammerkaas25 Licht belegen Edammers 29 Pittige extra belegen Edam mer 32 Jonge kruid-Edammer 26 Jonge volvette Leidse kaas 30 Magere Leidse kaas, jong 21 Beleger Leidse kaas 20+ 26 Korstloze kaas 28 Korstloze volvette lunchkaas doos 250 gram Volvette roomkaasj es per stuk Baby Edammertjes per stuk 250 Hollandse dessertkaas doos 6 porties 80 Smeerkaas per pakje 29 Zoutloze smeerkaas per pakje 37 Zwitserse kaas per strooier 50 Originele kegeltjes Zwitserse kaas per stuk 25 Chaletkaas doos 6 porties 140 Groot assortiment Noorse smeerkaas in diverse smaken Tomato, Curry, Cellery, Ham, m per doosje Ha!, juicht het gezin als u op zondagmorgen een AH-beschuit met kaas op tafel brengt, 't Hoeft niet per se op zondagmorgen, het is altijd een tractatie. Albert Heijns Echte Zaanse Beschuit grote rol a 14 stuks 150 Het verkeerde Le JJANSJE is uit bed gestapt met het verkeerde been: brommend zit hij op een stoel, kijkt maar voor zich heen. In zijn kous trekt hij een gat, van zijn broek een knoop en als hij beneden komt knoeit hij met de stroop. Dan gooit hij zijn beker om, alle melk er uit, laat zijn boterham vallen en stoot zich tot besluit. 1UA DE GROTE, zo geslaagde tekenwedstrijd van vorige maand, waarvan je op deze bladzijde de uitslag en de namen van de prijswinnaars kunt vinden, kom ik je dit keer weer lastig vallen met een puzzel. Het is een gezellige doolhof en als je de goede weg vindt, kun je een belangrijke zin ontsluieren. Nu probeer deze gezellige j puzzel maar eens op te lossen, i Vader of moeder zullen je graag erbij helpen. Zend je oplossing vóór 21 februari 1956 aan Oom Hansjedoe toch niet zo dom, geef je Moes een zoen, fluister zachtjes aan haar oor: 'k Zal het nooit weer doen! Op de tekening zie je N i e k en Nel die samen natuurlijk naar Albert Heijn gaan. Nu moet je proberen de juiste weg naar de winkel te vinden. Als je de juiste weg hebt, dan zul je zien, dat je een aantal ge tallen tegenkomt. Ieder getal stelt een letter voor. Het getal 1 is de letter A, het getal 2 is de letter B, het getal 3 is de letter C, 4 is de letter D, 5 is de letter E, enz. enz. het hele alfabet door. Het getal 26 zou dus de Z zijn. Zoals je ziet heeft Niek een kaart in zijn hand met het getal 11 erop. Dit is dus de letter K. Je kunt nu achter de zin komen, door al de getallen die je onder weg tegenkomt om te zetten in letters. De zin begint dus met de letter K. Kwaadvlieg, Postbus 1171, Am sterdam-C. Veel succes en tot de volgende keer. OOM KWAADVLIEG.

Allerhande | 1956 | | pagina 4