SARDINES Over goed eten Over modern wonen Over nieuwe plannen WINTER-TAILLEURS staan in de gunst STREEKGERECHTEN VAN EIGEN BODEM CISKA neust verder in STOCKHOLM Bijna hadden ive ze Natuurgeschenk uit warme streken dit jaar gemist N Van goede komaf Albert Heijn roept smullers aan tatel Dikke sappige Gelderse Rookworst EERSTE PRIJS NAAR BILTHOVEN Onze „Indische" hoek voordelig per stuk IJET was op het dakterras van het grote Stockholmse warenhuis Nordiska Kompaniet, dat ik de laatste maal afscheid van U nam. Het stemt een beetje weemoedig om in deze grauwe echt- Nederlandse winterdagen terug te denken aan het zonnige Stock holm van de afgelopen zomer. Ik heb echter beloofd, U nog wat meer te vertellen van mijn logeerpartij in het gastvrije Zweden Maar eerst wil ik even lang# deze weg de vele lezers van Aller Hande" bedanken, die naar aan leiding van mijn „Nylon-kousen- avontuur" op de gedachte kwa men mij met St. Nicola as een paar van deze nuttige kleding stukken toe te sturen. Laat ik U vertellen, dat ik zeker voor een 'na!f jaar voldoende Nylons en En- kalons in m'n kast heb. Of moet ik soms toch St. Nico la as daarvoor bedanken? Maar hoe het ook zij, ik vertel de U dus al. dat wij, genietend van het schitterende uitzicht op Stockholm, van een kopje thee en een flink stuk gebak genoten. Men zegt altijd, dat wij Neder landers zulke flinke eters zijn (om het zachtjes uit te drukken) maar nu heb ik zelf kunnen con stateren. dat de Zweden dan heus niet voor ons onderdoen. Fraai houtsnijwerk Na de thee zijn mijn vriendin en ik overal neuzend en speu rend naar de lager gelegen éta ges afgezakt. Weet U wat bij zonder mooi was om te zien De vele mooie handwerken uit de provincies van Zweden en de kleurige en karakteristieke klederdrachten', die overal te kust en te keur te koop waren. Ik moest hierbij beslist even denken aan de beroemde Zweedse schrijfster Selma Lagerlöf die in deze provincie haar befaamde landhuis ..Morbakka" bezat rond welk landhuis ook haar bekende roman „Gösta Berling" speelt. Zoals U wee<t, is Selma Lagerlöf reeds lang overleden en haar landhuis is als museum ingericht Wist U, dat dit landhuis van de familie Lagerlöf, dat in de slechte tijden voor de familie ver loren was gegaan, door de knap pe schrijfster met het geld met haar romans verdiend, weer te ruggekocht kon worden?! Waarmede ik maar wil zeggen, dat ook wij vrouwen heus wel tot grot» dingen in staat zijn. Gahriddg maar komt een verlo- ZO ZAG CISKA Stockholm. Het verkeer is er links, zoals op dit moderne cir cuit duidelijk blijkt. TJE reactie van onze lezeressen en ook lezers op onze uitno diging een bijdrage te leveren voor de rubriek „Wonderbaar maar waar" is bijzonder groot geweest. Zo zond mevrouw B. M. C. L.P. uit Den Haag ons bijzonderheden over bijen; mej. A. J. K. uit Delft deelde ons bijzonderheden mee over de beroemde Italiaanse dich ter Dante; de heer P. V. uit Eind hoven zond ons zelfs een hele lijst wonderbaarlijkheden, evenals de I heer H. J. L. uit Tilburg, die ons x rt_j rv van duizenden exemplaren alsnog een noï langere lust toezond. De verMfteneni wrden Sp vele plaat- heer A. L. uit Soestdijk, die twintig j- _i jaar lang aan het hoofd heeft ge- VERHEUL staan van een Weeshuis, zond ons 0E kuststroken van Marokko, Spanje, Portugal, Bretagne, Cali fornia en Japan zijn de voornaamste vangstgebieden van de tot de haringachtigen behorende sardines. Maar dit jaar leek het er op of dit kleine zeebanket een afspraak had gemaakt om die vangstgebieden te mijden. Weken achtereen verschoten de vissers hun aas (kuit van tonijn en schelvisen grondnotenmeel) zonder „een stootje" te krijgen. En toen eindelijk de scholen DE VISSERIJ is een van de voornaamste middelen van be staan in Portugal. Langs de lange kustlijn liggen tal van pittoreske vissersdorpjes, waarvan deze foto een karakteristiek voor beeld is. a gegaan landhuis in onze fami ne met op de inventarislijst voor, want ik ben toch wel bang, dat ik met el m'n babbeltjes in Aller Hande" toch nog met genoeg bij elkander zou kunnen verdienen om dat den, evenals Selma Lager löf deed, terug te kopen. Ziezo, da* was even een klein uitstapje in de literatuur en nu weer terug naar Nordiska Kompamdel! Din©r thuisbezorgd Weet wat in dit warenhuis so aardig is! In het restaurant kun je, wanneer je dat wilt, een heel diner of wel een klein souper voor één of twee perso nen bestellen. Dat wordt je dan keurig op het gewenste uur thuisbezorgd. Gedurende de oorlog (Zweden was toen een vrij land, dat gelukkig buiten de oorlog ge bleven is) lieten zelfs de bui tenlandse gezantschappen in Moskou hun diners voor bijzon dere gelegenheden regelrecht uit Stockholm komen. Ja, zoiets is in Nederland niet mogelijk, maar gelukkig is Albert Heijn altijd bekend geweest om zijn fijne delica tessen. Wil ik dus op de feestdagen een smakelijk har tig hapje klaarmaken, dan ga ik eerst in die afdeling eens rondneuzen. Maar dat is ook voor 17 niets nieuws, neem ik aan, en dat zult U dus zo tegen Kerst mis en Oud en Nieuw zelf ook wel gedaan hebben. De afdeling „Modem Wonen" trok mijn speciale belangstel ling. Ook de Nederlandse huis vrouw heeft over het algemeen met ruimtegebrek te kampen en ook hier begint men meer en meer belangstelling te krij gen voor lichte, compacte en goed ontworpen meubelen en bekledingsstoffen. Nordiska Kompaniet is een heet: Betty Crocker en de- centrum voor kunstindustrie en handwerk geworden. Eigenlijk dateert dat feit van 1917, toen voor de eerste maal een ten toonstelling van moderne kunst voorwerpen werd gehouden onder auspiciën van de Zweedse Kunsthandwerkvereniging onder het motto „De taak van de kunstenaar in de Industrie". Sindsdien heeft Zweden altijd een vooraanstaande plaats inge nomen op het gebied van woning inrichting, kunstvoorwerpen, enz. Als U in ,,De Bijenkorf" in Am sterdam op de afdeling woningin richting rondkijkt, zult U zien, dat men ook daar veel uit Zwe den betrekt. Geriefelijk vervoer Het was een vermoeiende maar interessante middag, daar in Nordisk" zoals veel Zweden zeg gen, en het was een geluk dat wij, om ruim vijf uur, niet OP een stampvolle lijn 25 behoefden te wachten. Nee, een snelle en com fortabele bus bracht ons in tien minuten naar het dichtstbijzijn de station van de ondergrondse spoorweg die ook Stockholm, net zoals Londen en Parijs (alleen niet zó uitgebreid) rijk is, van waar wij in nogmaals tien minu ten de voorstad van Stockholm be reikten waar mijn vriendin woont. ..Tunnelbanen" noemt men hier deze ondergrondse spoorweg en alle stations zijn uit de verte al te herkennen aan een reusachtige letter „T". U begrijpt wel, dat ik na mijn uitstapje naar Stockholm de smaak van het reizen te pakken heb gekregen. Het frist een mens echt op om eens contact te heb ben met mensen uit andere landen Van over de grenzen En weet U wat ik ga doen?! Ik ga mijn „collegae" van over de grenzen eens een briefje schrij ven en hun vragen naar hun be vindingen. Want U moet weten, dat ook in het buitenland jonge vrouwen hun boterham verdie nen met babbeltjes, recepten etc. in kranten en tijdschriften, net zoals ik het doe. Zo heet mijn collega in Min neapolis, U.S.A.: Ann Pills-! bur y. Haar familie bezit enke- le van de grootste Amerikaanse meelmolens, de „Pillsbury Flour Mills" (waarvan tussen twee 1 haakjes, ook Albert Heijn wel su perieure meelsoorten betrekt o.a. voor de beschuit) en deze „dol larprinses" schrijft net als ik stukjes en recepten. Haar collega van de „General Mills" ook een groot meelbedrijf. ze laatste is speciaal beroemd om haar heerlijke cake- en taartre cepten. Ik beloof U, wanneer de ze dames wat nieuws te vertellen hebben, laat ik het U ook weten. ook een aantal behartigenswaardig heden. Mevrouw de wed. H. E. uit Groningen zond ook al een nele lijst in en ook mevrouw M. de J. H. uit Wageningen en mevrouw A. E. uit Maastricht wisten ons met hun mededelingen te verrijken. Aan allen onze hartelijke dank voor hun spontane medewerking. Tot onze spijt zullen wij niet alles in deze korte rubriek kunnen ver werken, maar het is niet uitge sloten, dat te gelegener tijd de vele van deze merkwaardigheden in onze wondere wereld in Aller Hande zullen worden vermeld. De heer J. L. P. uit Maastricht komt in zijn brief nog eens terug op het probleem van het zgn. „stiefel"-drinken, dat wij onlangs in enkele artikelen behandelden. Hij deelt ons het volgende interes sante verhaal mee. Bij het beleg van de Duitse stad Wurtemberg door Napoleon had de Franse keizer vernomen, dat daar zulke geweldige bierdrinkers huisden en daarvan moest de burgemeester wel kam pioen zijn. Napoleon, die behalve strateeg, ook een geniaal diplomaat was, deed aan de stad het volgende voorstel: indien zij zich zou over geven en de burgervader een van Napoleons laarzen met bier gevuld in een teug zou ledigen, zou de stad niet verwoest worden. De burgervader ging hiermede accoord en presteerde het de vijf liter bier volgens de voory/aarde naar binnen te werken. Napoleon zou zo onder de indruk zijn geweest van zoveel drankzuchtige menslievendheid, dat hij de stad de vrijheid schonk. Sindsdien zou het „stiefel"-drinken traditioneel zijn geworden. jUET heeft er veel van weg', dat het veelvul dig gebruik van de tail leur de wintermode van 1955'56 een geheel eigen karakter gaat geven. Aan gepast aan de temperatuur manifesteert zich deze tailleurmode irt allerlei kostelijke winterstoffen, die wij anders uitsluitend voor de mantels zouden reserveren. Waarschijn lijk ligt hier ook de her komst van de uitgespro ken „zware" rokken van hechte buitenweefsels, die thans ook het terrein van de „kleine" mode hebben veroverd. Om U enig idee te geven van de mogelijkheden voor de winter-tailleur. brengen wij U ihier een drietal ori ginele vondsten uit Italië, welke stuk voor stuk voor de Nederlandse vrouw aan nemelijk zijn. CAROSA is de ontwerper van deze tailleur, bestemd voor een zware fantasiewol of een brede „rib". Het rechte jasje komt weinig lager dan de heup en is van boven tot beneden dichtge knoopt. Het kleine ronde kraagje harmonieert met de lijn van de zak, die juist bo ven de taille is aangebracht. GUIDI ontwierp deze jeug dige tailleur voor een grove tweed of een Schotse ruit van zware wollen stof. Het kraagloze jasje staat even tegen de hals op en is ver der over de gehele lengte dichtgeknoopt. Een wollen sjaal óf een grof gebreide halsboord kunnen het aspect van dit model geheel ver anderen. zodat wij u aanra den, zich meteen beide aan te schaffen. De zakken zijn in de coupe verwerkt, de zeer nauwe mouwen laag ingezet. MARUCELLI brengt deze tailleur met iets verlengd jasje van zeer geraf fineerde snit. De dubbele knoopsiuiting wordt voortge zet bii de op staande brede halsboord, ter wijl als stof een zware, zwart- wit-grijze tweed wordt aangera den. sen de kleine vissersbootjes een speelbal van de door stormen op gezweepte golven, en brak er bo vendien in Marokko een politieke storm los, die de ambitie van de Maro.rkanen om de vangsten te verwerken tot een minimum re duceerde. Waarmee we dus maar willen zeggen, dat het een haar heeft gescheeld of de gastronomen had den het dit jaar geheel zonder deze malse lekkernij moeten stel len. Groter en dikker Gelukkig is het zover niet ge komen, al heeft het veel meer moeite dan andere jaren gekost, om de zozeer gewenste afmetin gen naar ons land te krijgen. Vermoedelijk dank eij het prach tige zomerweer is er volop voed sel voor de sardines geweest. Gro ter en dikker dan ooit hebben ze tenslotte de vangstgebieden be reikt, zodat ze dubbel zoveel plaats gingen innemen in het ge bruikelijke blikje. Meenden de visjes daarmee het mensdom een pleizier te heb ben gedaan, ze vergisten zich. De ervaren inkopers bleven voorkeur houden voor de blikjes met zes of acht exemplaren. En de fijnproevers zijn er hun dankbaar voor. De sardine-vangst is al zo oud als de wereld. De Portuge zen beoefenen haar op een wijze, die nog weinig verschilt van die uit de Phoenicische tijd. Met roeiboten van twintig me ter lengte en een breedte voor tien-man-aan-één-riem, trekken ze ongeveer drie mijl uit de kust. De veertig man sterke be manning vormt met de veertig man, die helpen de boot in zee te brengen of uit zee op het strand te zetten, een sterk ge bonden gemeenschap. Met hulp van ossen worden de rondge varen netten tenslotte op het strand getrokken. Te land wordt de vangs4 ge kaakt en gedurende ^nige uren gepekeld. Na afwassing worden de gezouten visjes op rekken in de zon gedroogd. De laatste jaren ge schiedt dit ook wel op moderner wijze in hete luchttunnels. Na de droging worden ze enige minuten in verhitte olie- veelal olijfolie, maar soms grondnotenolie- ge dompeld, om tenslotte na afkoe ling ingeblikt te worden. Eerst gerookt In Californië, waar de sardine- industrie bijzonder goed georga niseerd is, en de vangst geschiedt- met kleine scheepjes, begeleid door een centraal faforieksschip, heeft men ook de verwerking op heel wat moderner leest ge schoeid. Hier worden de sardines tevens licht gerookt. D# in open blikjes gelegde visjes passeren op een eiectrisc'n geladen metalen band een met beukenhout verza digde tunnel. Door gebruik van positieve en negatieve spanning „zuigt" de electrische aantrekking de rook naar de band en door dringt de visjes. Voegen de Fransen veelal voor de sluiting der blikjes wat krui den aan de sardines toe, de Ca- lifomisehe „Pilchards" zijn meest al in een tomatensaus gepakt. Op de wereldmarkt hebben de Franse sardines nog altijd de beste naam. Ze worden behalve in de Middellandse Zee voor het merendeel gevangen in de koelere en minder planktonrüke Bretonse wateren, waar ze dus minder snel groeien. Een kwart eeuw terug had Frankrijk nog een productie van Iets meer dan een millioen kisten van honderd blikjes elk. Het is de laatste jaren echter aanzienlijk minder. Er Is onder de vissers verzet om hun vloot te moderni seren en hun vangstmethoden te verbeteren. Dat is een van de oorzaken der productie-vermindering. Maar het is niet de enige. De natuur blijft immers meester van de knnst. De scholen willen de Fran se vangstgebieden nog wel eens GROTE SNIJKOEK LIMBURGSE KOEK volgens speciaal recept gebakken, om zo in te happen! -q per stuk Moeder brengt weer een stevig maal op tafel. Stamppot, met een worst er bij om van te watertanden. Fijnste Gelderse Rookworst van A.H. Extra zwaarExtra sappigExtra voordel! een zware van circa 250 gram Ook in de Erwtensoep of bfj de Peulvrucht» een heerlijke en voedzame tractatie. BAHMÏ (CHINEES GERECHT) Benodigd 250 gram mie. 2 teen tjes knoflook, 6 a 8 sjalotten, 3o0 gram varkenspoulet. vet of slaolie. 50 gram savoye- >f bloemkool, z bossen prei, 2 bosjes selderij, 1 2 afgestreken theelepel gemberpoe der, 100 gram garnalen. 3 eieren, 1 citroen, ketjap benteng. Bereiding. De mie ongeveer 2H u. in lauw water te weken zetten. Sjalotten en knoflook fijn snijden en in het vet of de o*lie lichtbruin bakken (een gedeelte hiervan apart nemen en later als garnering ge bruiken). Ook het vlees zeer fijn snijden en meebakken. De kool in stukjes snijden (houtachtige ge deelten wegsnijden), ook de prei en de selderij fijn snijden en dit alles na het wassen en uitlekken toevoegen evenals de gemberpoe der. Laten smoren, echter vooral niet gaar laten worden, zodat de groente nog iets knappend aan voelt. Tot slot ook de mie en de garnalen 10 min. laten meestomen. Overdoen in een verwarmde scho tel en gameren met smalle reepjes omelet en de warmgehouden, apart genomen sjalotten. Serveren met partjes citroen en ketjap benteng. links laten liggen. Nemen wij - hierbij nog de overbevisslng van de Middellandse Zee, dan hebben we ongeveer alle punten in han den, om de verminderde Franse productie te verklaren. Brabantse worste- broodjes ECHTE GRUNNEGER K0UKE speciaal gekruid, een maal geproefd, immer geprezen per stuk GEMBERKOEK vol fijne gember, een tractatie - er wordt van gesmuld per «tuk jyEEN, vergist U zich niet, het is niet alles even ernstig en degelijk gesteld met die oude streekgerechten! Wanneer een lezeres het recept zendt voor Maaslandse kabeljauw en dit visje blijkt dan bij nader in zien een carbonade te zijn, dan voelen U en vrij ons eerlijk ge zegd een beetje bij de neus genomen. En wat te denken van een gerecht met de naam „loi- wieven-kost Dat blijken dan die goed- vaderlandse grutjes te zijn, sma delijk gehoond door de echtge noten in het hoge noorden, n.l. Groningen, wanneer hun ijverige ega's notabene op zeer drukke dagen dit voedzame maal op tafel brengen. Evenwel tot grote vreugde van het „klein grut" schrijft de inzendster, Mevrouw A. F. Huizinga. En zij vertelt er nog bij, dat dit gerecht vroeger heel veel in de Groninger stookhutzoals daar het Bakhuis wordt ge noemd, werd klaargemaakt. Op deze wijze ontvangen wij elke i dag opnieuw verrassende inzen dingen en het zijn juist deze toe lichtingen, die ons naderbrengen tot de instelling van het oude bak huis. Kent U ook een biizonder oud Nederlands gerecht uit de provincie of ook wel door over levering uit de steden? Zendt U het dan beslist in aan C i s k a Verheul, Harstenhoekweg 189 te Scheveningen. Behalve de eerste prijs, welke dit keer naar Bilthoven gaat, werden nog de volgende recepten bekroond. Maaslandse kabeljauw Mevrouw D. Borsboom, v. Hogendorplaan 5b te Vlaardingen, verklapte het geheim van deze vreemde vissoort. Het luidt als volgt: Ongeveer 500 gram kalfscarbonade met een bodempje water en een snufje zout, 100 gram boter of mar garine, een schijfje citroen, wat paneermeel of beschuit en een weinig nootmuscaat in een pan doen en dit geheel ongeveer 1 uur op een zacht vuur gaar stoven. Bij dit vleesgerecht serveert men als „groente" pruimen of pruimedan- ten. Het is niet alleen bijzonder lek ker, maar ook licht verteerbaar. Loi-wieven-kost of grutjespap met stroop. Mevr. A. F. Huizinga, Tellegen- str. 18 te G-oningen, ver wierf bij loting voor dit gerecht een prijs. Deze pap is door de grote voed zaamheid niet alleen als maaltijd geschikt, maar ook in de winter als stevig „toetje". De boekweitegrutjes worden in melk met een snufje zout tot een solide pap gekookt; ieder krijgt hiervan zijn benodigde hoeveelheid op een diep bord, waarna in het midden van het bergje een kuiltje voor de stroop wordt gedraaid. Het smakelijke van deze combinatie ligt vooral ook in het vloeibaar worden van de stroop door de warmte; het kuiltje vult men verder aan met gesmolten boter. Deze „pap" of „brij" wordt met een vork gegeten. Swiele appels mei bóle Eveneens uit het noorden bereikte ons dit Friese recept. De inzendster, Mevr. A. A n- d r e e s s e n-v an der Zee, de S a v. Lohmanl a a n 10a te Groningen vertaalt de titel meteen, door er tussen haakjes by te vermelden, dat dit zoete appels met brood be treft. Wij zijn ervan overtuigd, dat ook het zuiden hiervan zal smullen en daarom snel de op gave ervoor herhaald! Men kookt op do gewone wijze zoete appels, dus schillen, in partjes snijden en klokhuizen enz. verwij deren. Wassen en met wat meer I water opzetten dan anders (pl.m. Mevr. A. N e 1 i s s e n v. d. Kar, De H o o g fa- la a n 9 te Bilthoven is dit keer de hoofdprijswinna res met haar recept over BRABANTSE EIERKOEKEN Benodigd: 4 eieren, 160 gram suiker, 200 gram bloem 1 bis theelepel am- moniakpoeder snufje zout. Inplaats van de met ge merkte ingrediënten kan men ook 200 gram zelfrijzend bak meel en 1 theelepel bakpoe der Backin nemen. Bereiding: De hele eieren kloppen met de suiker, tot deze mooi schuimig en wit zijn. Dit is een werkje van ongeveer een half uur a drie kwartier. Daarna de bloem en het snufje zout er bij roeren, vervolgens eveneens de ammoniak- of Backinpoe- der (even vóórmengen met een beetje melk). Van het verkregen deeg platte ronde koeken vormen en deze op een ingevette bakplaat uit leggen. In een matig warme oven licht bruin bakken. is een delicatesse, die nogal be kendheid geniet onder de vacantie- gangers. Het recept er voor werd ingezonden door mevr. J. B e r- lenisvanBerlek omE vers, Hobbemalaan 59 te Biltho ven. Mevr. B. babbelt gezellig weg over de huiselijke toepassing van dit roemruchte worstebrood en wij geven haar hier graag zelf het woord. ,Jk bestel ongeveer I pond verse worst, liefst zo breed mo gelijk: uit m'n kookboek volg ik het recept voor wittebrood en vul met het deeg de helft van mijn broodvorm. Hierop druk ik de worst vast, waarin ik tevoren met de vork gaatjes heb geprikt. Daarna gaat ook de rest van het deeg erop en gaat mijn worstebroodje de oven in. Dit wijkt weliswaar af van de kleine worstebroodjes, die de bakkers brengen, maar ik vind „mijn" brood in de huis houding practischer in het ge bruik." 3 cm.). Een stukje boter of marga rine, een paar lepels stroop en wat kaneel toevoegen. Aan de kook brengen en daarna op een laag pitje een uur of drie stoven. Doe vervolgens onder in een pan plak ken oud brood, daarop gaar ge stoofde appels, weer een laagje brood en nog een laag appels. Het vocht er over heen gieten, zodat het goed in het brood kan trekken. Nog even opnieuw opwarmen en presenteren met boter en suiker. Op verzoek van vele lezeressen openen wij onze speciale „Indische" hoek, welke ingesteld zal zijn op de betreffende artikelen in onze zaken. Voor wie geen enkele erva ring op dit gebied hebben opge daan, nog een bemoedigend woord: bij elk recept zal steeds naar de grootste eenvoud worden gestreefd, voor zo ver de aard van het betreffende gerecht dit toelaat. NASSI GORENG Benodigd 500 .gram (droogge- kookte) rijst, 1 zakje kruiden mengsel voor nassi goreng, een paar sjalotten, restje gebraden vlees of 200 gram ham, zout naar smaak, vet of slaolie, indien moge lijk 1 komkommer, 2 3 eieren. Bereiding. De kruiden ongeveer Vi dag te weken zetten; daarna uit laten druipen (vocht bewaren) en in het vet of de slaolie, samen met de fijngesneden sjalotten, licht bruin bakken. Het vlees of de ham fijnsnijden en ongeveer 5 min. meebakken, tegelijkertijd enkele scheutjes van het vocht bijvoegen. Vervolgens de rijst toevoegen en deze onder het bakken goed los roeren. Overdoen in een verwarm de schotel en garneren met reepjes gebakken omelet Serveert men er komkommer bij, dan deze in de lengte in vieren snijden, zaad ver wijderen en in vingerlange reepjes snijden. Op een afzonderlijk schaal tje overdoen en met sambal er bij op tafel brengen. Opmerking. Inplaats van vlees of ham kan men de nassi goreng ook serveren met gebakken vis (zie recepten in dit blad). (Zie ook derde kolom onderaan) RIJSTTAFELTJE-DEK-JE Wilt U eens een keer echt en goed rijst tafelen Weet dan, dat AH in zijn grote sortering INDISCHE ARTIKELEN vrijwel alle ingrediënten heeft opgenomen, welke U daarvoor nodig hebt. Bahmi half blik 110 heel blik 210 Nasi Gorenghalf blik 110 heel blik 210 Asem pak 50 gram 35 Boemboe Nasi Goreng per zak 55 Kerry Djawa per fles 55 Ketjap Bentengper fles 140—90 Knoflookpoeder per fles 70 Kroepoek Oedang per zak 90 Kroepoek Oedang Baroe100 gram 100 Bridge Kroepoek per zak 40 Lombok Rawit per zak 50 Oedang Kering per zak 80 Sambal Oelek per fles 50 Sambal Oelek met Trassi per fles 50 Sambal, div. soorten per fles 50 Sambal Oelek jampot 195 Sambal Oelekhalve pot 150 Sajoerang Keringper pak 95 Petis Oedang per pot 90 Mie nestjes Conimex 500 gram 80 Mie nestjes „Nan Yang" 500 gram 85 Siam Rijst, droogkokend500 gram 45 Siam Rijst, extra kwaliteit 500 gram 55 JANUARI ALLER HANDE 3

Allerhande | 1956 | | pagina 3