VERPAKKINGEN k 4mmvo€ Irnm.T s ^aJckÈMj ALBERT HEIJN wat kan Klanten uiten hun mening over Zelf doen is voordeliger en heeft meer sfeer KRUIDERIJEN SPAARBRIEF of OBLIGATIE BETER DOEN? Waardering voor het kwaliteitsmerk ALBERT HEIJN'S MARGARINE De lek kerste, de voedzaamste IN PRIJS VERLAAGD: ARMADA. per pak 32 ZILVERVLOOT per pak 36 TULBAND: THEEKOEKJES: VOOR DE JEUGD Witte Bloem 500 gram 21 Amer. Patent Bloem Zelfrijzend Bakmeel Bakmeel Superieur Banketbakkersbloem Blanke Rozijnen Krenten 100 grain 16 Slaolie grote flesl 1 9 Zuiv. Arachide olie Armada Margarine Zilv.vloot Margarine Zuiver Rundvet 36 49 47 Sucade Gemalen Cocos 100 gram 18 Albert Heijn prolongeert de zomer Goed zo, Minister v. d. Kieff Zet er de schaar maar in! ALLER HANDE SEPTEMBER TA E belangstelling van de Nederlandse huis- vrouw vooljr de verpakking van haar levensmiddelen blijkt nog groter te zijn dan wij hadden verwacht. Wij doen een greep uit de talloze reacties op onze vraag, wat Albert Heijn beter kan doen. Wegens plaatsruimte- gebrek 'v ifen we verplicht velen persoonlijk tNTUSSEN, de aardigste 1 vraag, of liever suggcslu kregen we van mevr. A. T.Z. uit Rotte dam. Zij was een paar dagen in Londen ge weest. In de Engelse zaken zag zij vele producten in heel klei ne hoeveelheden te koop. Bij voorbeeld: zes biscuits. drie spritsen, enz. En dan in een aan trekkelijke verpakking. „Is dat nu hier ook niet mogelijk?" vraagt ze. Mevr. T. blijkt een scherpe opmerkingsgave te bezitten. In derdaad is het Engelse publiek veel meer dan het Nederlandse ingesteld op het kopen van voorverpakte kleine hoeveelhe den van bepaalde producten. Het is voor A. H. de moeite waard haar idee in overweging te ne men. Uiteraard alleen bij vol doende belangstelling kan zoiets gemaakt worden tegen de ge wenste lage prijs. Scheurende zak Mevr. van h. uit sche- veilingen zag haar in de gebruikelijke doorzichtige, vet vrije zak verpakte biscuits op zeker moment over straat rol len, doordat de zak scheurde. Deze nare ervaring hadden al vele huisvrouwen. De zak is nl. gemaakt van doorgemalen cel lulose. Eenmaal goed droog, maakt dit het papier bros. Cellofaan of sterkere papier soorten verdienen de voorkeur. Die worden ook steeds meer gebruikt. Ook al, omdat hier mee machinale verpakking van het product mogelijk wordt. De kwestie heeft onze volle aan dacht. Klevende boter Mevr. a. s. e.—s. uit Zeist doet ons in de eerste plaats het interessante idee aan de hand de pakjes boter in de vorm van het gebruikelijke ronde vlootje te geven, en zij vraagt vervolgens het boterpa pier (pergament) anders te vou wen, omdat het uitpakken altijd zo'n geknoei geeft. Het zal he laas onmogelijk zijn aan haar wensen tegemoet te komen. De verpakking geschiedt (feilloos) geheel machinaal. Het is onmoge lijk deze machines eerst een te rugslag te laten maken in de lange zijkanten van het wikkel- vel. Tegen het vervelende „kle ven"' van de boter mogen wij haar aanraden het gesloten pakje een kort ogenblik onder de kraan te houden. De boter wordt door deze afkoeling harder en laat zich dan gemakkelijk van het pergament afhalen. Verse ontbijtkoek J7ENZELFDE soort vraag stelde ons mevr. R. H. C. B.-M. uit Groningen. Haar bezwaar geldt echter niet het omhulsel van de bo ter, maar dat van de ontbijt koek. Waarom de laatste slui ting niet aan de „kop", in- plaats van over de gehele lengte van de koek?", toil 2ij weten. Het is een schrandere en logische vraag. Maar de Zwit serse verpakkingsmachines voor ontbijtkoek snippen de afge paste omhulsels vol-automatisch van een grote rol papier. Er zou een geheel nieuwe machine ontwikkeld moeten worden, en in de praktijk zou dan blijken, dat de verpakking dan stellig duurder zou worden. Daar heeft uiteraard niemand belang bij. Intussen zouden we deze Gro ningse briefschrijfster willen aanraden het uitdrogen van de uit net papier gewikkelde koek tegen te gaan door een sneetje vers brood te leggen in de trommel, waarin de koek wordt bewaard. 1* antwoorden. In het algemeen mogen we wel zeggen uit de brieven te hebben kunnen afleiden, dat er een duidelijk begrip bij de huisvrouwen bestaat, dat merkartikelen als het ware een garantie zijn voor goede kwali teit. De goede naam en faam van een bedrijf is de barometer, waarop de kwaliteitswaar dering van zijn merk kan worden afgelezen. Voor zout en soda zijn we door de aard der artikelen gedwongen een houten schep te gebruiken. Die houten scheppen beschadigen gemakkelijk de vierkante zakken met smalle opening. Een puntzak heeft een veel wijdere opening. Beide artikelen worden overigens nog maar uiterst beperkt los ver kocht Blik of glas? VfEVR. H. E. T.—A. uit l Castricum vraagt of de moderne carton-verpakking van appelstroop niet weer vervan gen kan worden door glas of blik. Zouden we dit doen, dan zou de verpakking beslist niet beter, maar de appelstroop wel aanzienlijk duurder worden. Dit achten wij niet verantwoord. Vaste verkoper ster De meeste filialen hebben reeds een vaste verkoper of verkoop ster, die niets anders doet dan deze artikelen afsnijden en af wegen. Bovendien is ons streven, vooral in de zelf bed iening&zaken, al deze artikelen voorverpakt te brengen. Intussen laten wij niets na het genoemde euvel te ver heipen DE KWAADVLIEG HOEK Schroefdeksels ]\/TEMt. E. C. C. S.—R. uit xtI Utrecht had drie belang wekkende opmerkingen: le. geef ons s.v.p. de schroefdeksels op de jampotten weer terug; 2e. geen hagelslag, groene zeep, soda of zout meer in puntzakken; 3e. een vaste verkoopster of verkoper voor vleeswaren, kaas, e.d., die geen geld behoeft te ontvangen. Jam, m tegenstelling met ho ning, is een massa-artikel. Mil- lioenen potten worden automa tisch gevuld en gesloten. Met de tegenwoordige „omnia cap" kan het sluiten geheel machinaal ge beuren. Schroefdeksels moeten met de hand nog worden vastge draaid om lekken te voorkomen. Bovendien is de „Omnia"-sluiting volkomen luchtdicht. Dat komt de kwaliteit van de jam ten goede. Er komt zeer binnenkort een werkelijk practisch en zeer goed koop apparaatje, waarmee de „Omnia"-deksels gemakkelijk van de pot gelicht zullen kunnen worden. Puntzakken Van de opmerking van mevr. S. over de puntzakken is goede nota genomen. Hagelslag kan in derdaad ook in een vierkante zak. Indien de bediende het vergeet, mag U hier gerust om vragen. Overigens mogen we wel verklappen, dat binnenkort boterhamstrooisel in de han del komt, dat machinaal in vierkante blokbodemzakjes verpakt wordt. Ook groene zeep krijgt spoedig een prac- tische verpakking, die de prijs van de zeep niet hoger zal maken. T N ONZE HAASTIGE TIJD doet het altijd weldadig aan, plotse- 1 ling en op het meest onverwacht geconfronteerd te worden met iets van die oude traditie en sfeer, welke vroeger in bijna elk gezin heerste. Het eigen gebak, met grote zorg bij speciale ge legenheden of zo maar heel gewoontjes en gezellig voor bij de thee of de koffie door de huisvrouw of de dochters bereid, hielp mee aan die aparte bekoring en stemming, welke kenmerkend zijn voor een gezin met gevoel voor cultuur. Iets van die oude sfeer in onze gezinnen terug te brengen, moet toch niet moeilijk zijn! Een enkel bakuurtje in de keuken om met het weekeind of bij een verjaar dag eens met iets heel „eigens" de tafel of het thee- of koffie- uurtje op te luisteren, heus. het loont de moeite! Dankbare blik ken. verwondering over zoveel onverwachte kwaliteiten, eer en voldoening en verder nog waar den, die niet geheel en al te schatten zijn; en dat is ook niet noodzakelijk, vindt u wel? Behalve in de rubriek „Uyt Het Bakhuys" zult x regel matig in elke aflevering van Aller Hande bakrecepten voor het gezin aantreffen. Deze maand een recept voor een verrukkelijke tulband en een gezellig theekoekje. Juïïie Oom Kwaadvlieg heeft weer met veel plezier jullie sla- pels inzendingen doorgewerkt. De oplossingen waren bijna allemaal goed. Er zijn weer tien prijswinnaars getrokken en als je er nu niet bij bent, treur dan maar niet, want dan behoor je mis schien de volgende keer tot de gelukkigen. Hier komen de prijswinnaars van deze keer: Ineke Slagter. Rhünvis Feith- laan 103, 's-Gravenhage; Wlm van Vlerken. Bosscheweg 8, Boxtel; Marjan van Wyk, Abeelstraat 30, Zaandam; Han kie van Hoorn, Sint Anna- straat 59, Nijmegen; Jan de Vries, Emmastraat 33, Assen; Henry Keijzer, Voorhaven 48, Edam; Ankie Damhuis, Swee- lincklaan 34, Arnhem; Anne- marie Hamer, Dcldenerstraat 43, Hengelo (O); Otto Hoog houdt, Wilhelminastraat 15, As sen; Kees Klaassen, Beemd straat 16, Geldrop (N.Br.). Lest best, zou Oom Kwaad- vlieg haast zeggen, want Kees schreef mij precies, met welke cijfers hij was overgegaan naar de volgende klas. Dat tekenen kan nog wel wat beter. Kees en je moet maar aan sport gaan doen, om wat leniger te wor den! Gefeliciteerd hoor. De winnaars krijgen een aar dige prijs toegestuurd. Advertentie Mam mag ik nog een bolerliam Mmm wal is die lekker Geef Uw kinderen ook 7.0*n heerlijke boterham met Ook voor bakken, braden en stoven ALTIJD JONG In een of ander klein hoekje van het hart blijft iedereen altijd twintig jaar oud; dat is een hele troost FRANS GENEG DE. VOLMAAKT. Mijn idee van een goede echtgenoot is de man die het hoofdpijntje van zijn vrouw even belangrijk vindt als zijn eigen stijve riek. L. HOME JOURNAL. STEVE HANNAGAN. DIEF Geen gemenere dief dan een slecht boek ITALIAANS SPREEKWOORD. KARAKTER. Karakter is als een geweer; het schiet niet hoger dan het gericht wordt. READERS DIGEST. SCHERTS Als ik wil schert sen spreek ik de waarheid; dat blijkt altijd de grootste humor die men zich kan voor stellen. WIJSHEID. De mens schrijdt achterwaarts zijn toekomst tegemoet. PAUL VALERY. AFMAKEN. Men wordt ge ëerd en geprezen voor wat men heejt afgemaakt, niet voor wat men is begonnen. L. HOME JOURNAL. 500 gram bloem. 50 gram gist, ZVz dl melk, 5 gram zout, 1 ei, 75 gram boter of marga rine, 250 gram krenten en 250 gram rozijnen, 100 gram suca de, 25 gram oranjesnippers, de geraspte schil van een halve ci troen, wat paneermeel. Bereiding: Stort de bloem in een grote kom en maak in het midden een kuiltje. Hierin de aangelengde gist, het ei en bij kleine scheut jes de overige melk roeren. Vervolgens ook de gesmolten boter door het beslag mengen Advertentie en het geheel daarna ongeveer een half uur laten rijzen. Dan de gewassen krenten, rozijnen, de in stukjes gesneden sucade, de snippers en geraspte ci troenschil doorroeren, de massa over doen in een beboterde en met paneermeel bestrooide tul- bandvorm. Gedurende drie kwartier a een uur in een war- 300 gram bloem, 125 gram suiker, 75 gram boter, 1 ei, theelepeltje kaneel, de geraspte schil ran een halve citroen. Bereiding; Alle benodigdheden in een kom flink door elkaar kneden en daarna uitrollen tot een dikte van Afe cm. Met vormpjes ot een wijnglas koekjes uitsteken en deze op een met boter inge wreven bakblik plaatsen. In de oven gaar en mooi bruin bak ken. Omdat er dit keer zo veel nieuws was, hebben wij de knutsel- rubriek van Leonard de Vries moeten laten ver vallen. Maar in het vol gende nummer komt jullie hoek weer volle dig, dat beloven wij. Deze keer vinden jul lie op deze pagina alleen de oplossing van de puzz le van de vorige keer en een nieuwe. Veel succes ermee! (appeltje voor\ de dorst binnen is binnen Ziezo, n« is de vacantie voor bij en gaan jullie weer naar school. Hebben jullie een fij ne vacantie gehad? Ook dit maal heb ik weer eens een ge zellige puzzle voor je. Voor de winkel van Albert Heijn staat een groep jongen-s en meisjes en allemaal hebben zij een draad in hun hand. Iedere draad gaat naar een letter van de naam ALBERT HEIJN. Nu moet je mij eens schrijven, wel ke letter ieder kind in de hand heeft. Het onderstaande lij et je moet je dus invullen Weer liggen er tien mooie prijzen op je te wachten. Inzenden op een brief kaart voor 15 September 1955 aan Oom Kwaadvlieg, Postbus 1171. Amsterdam. Doe allemaal maar goed je best. Tot de volgende keer. OOM KWAADVLIEG Hier is het lijstje: Jan heeft de letter in de hand Ineke Loek Bep Corry Lex l'im Liesje n Ah Thea "VIA RIJP BERAAD hebben wij (onze hele familie heeft zich met deze kwestie bemoeid) be sloten voor onze 49 aan ze geltjes een obligatie te nemen en geen spaarbrief, omdat wij van het (misschien verkeerde) principe uitgaan: ..Binnen is Binnen". Over twintig jaar kan er zoveel zijn veranderd; dan hebben we misschien een grote erfenis gekregen en betekent die 150 van ohze spaarbrief niets meer voor ons, terwijl we nu die 74 van onze obligatie heel goed kunnen gebruiken. Er is echter nog een derde weg, die wij ook links hebben laten liggen, maar die anderen misschien graag willen bewan delen. Het is natuurlijk moge lijk twintig jaar lang. ieder jaar je rente in ontvangst te nemen, die steeds kan wisselen, maar die wordt geschat op ongeveer drie gulden, maar och, die drie gulden ieder jaar, gaan toch ongemerkt op aan boodschappen en dan krijg je na twintig jaar maar 53 in handen, de waar de van je obligatie plus de ren te van het laatste .iaar. terwijl j€ mi ineens 74 in handen krijgt. De spaarbrief tenslotte is voor de bedachtzamen onder ons, die etn appeltje voor de dorst kwe ken. Een A.H.-spaarbrief van 50 is uitgegroeid: ha 5 jaren tot 62.50, na 10 jaren tot 77.50, na 15 jaren tot 100. na 22 ïaren tot 150. Deze is echter niet winstdelend, dus je kunt daar mee niet het voordeel hebben van een hoge rente, wanneer A. H. een goed jaar maakt, wat je met een obligatie, die je vasthoudt en waarvan je ieder jaar rente krijgt wel hebt. Advertentie 1. Op de ingrediënten komt het aan! 2. IVant een goed beslag is het halve werk 3. Dus al IJw bakartikcien van Albert Heijn pak 500 gram 31 pak 500 gram JJ pak 500 gram lU per pok IU Delfia - Delfrite - Diamantvet 100 gram I O grote flesl 49 per pak 32 per pak 500 Albert Heijn brengt uft warme streken een zonnetje in Uw huis: uitgelezen zuidvruchten, met weldadige eigenschappen van door-en-door ge„zon"d fruit. Boordevol vitaminen, voed zaam en verrukkelijk van smaak. Verleng de zomer met zuidvruchten van Albert Heijn! Abrikozen 100 gram 25 Abrikozen extra kwaliteit 100 gram 57 Pruimen 250 gram 35 Grote Pruimen 250 gram 47 Pruimedonten 250 gram 70 Gemalen Coeot Sultana Rozijnen 100 gram 14 Extra blanke Rozijnen 100 gram 1 8 Blauwe Rozijnen 250 ,ram 29 Sunmaid Rozijnen prr pak 65 Italiaanse Sucade 100 gram 47 tOG gram 18 Aan de (grote) Minister van Financiën, namens de (kleine) minister van financiën, die elke huis vrouw in haar gezin is; dank! voor de royale wyze. waarop de schaar in dc belasting op vele levens middelen gezet i«. Albert Hcyn doet er nog een schepje boven op en komt nu met een prijsverlaging van je welste. EEN GREEP UIT ONZE GROTE PRIJSVERLAGING Slaolie grote fles van 129 voor 119 Sperciebonen groot blik van 98 voor 77 Doperwlen fijn groot blik van 125 voor 110 Dopcrwlen Middel II groof blik van 74 voor 69 Tom.puree Cirio 2 blikjes van 50 voor 39 Augurken zoetzuurlilerpol van 110 voor 72 Mandarijnljes per blik van 95 voor 89 Calif. Fruilcocklail per blik van 85 voor 82 Kersen z. p. op sap per blik van 95 voor 90 Aardbeien op sapper blik van 75 voor 72 Sunmaid Rozijnen pak 14 oz. van 69 voor 65 Gele Rozijnen 100 gram van 20 voor 18 Perzische Abrikozen 100 gram van 27 voor 25 Gedroogde Pruimen 250 gram van 36 voor 35 Gemalen Cocos 250 gram van 50 voor 45 Pepermunt 2 grote rollen van 30 voor 25 Vruchlenhagel 200 gram van 29 voor 25 250 S«mri\s* Grove Uw obligatie waarvoor U 49.— regels spaart is nu reeds 73.50 waard. De allerbeste, kwaliteit nu voor nóg lager prij zenEn wilt U nóg meer redenen om A.H.-klant te worden? Dan zijn daar bovendien de klinkende voordelen van hel Albert Hcyn obligatie- spaarsysteem. maaki U het leven goedkoper!

Allerhande | 1955 | | pagina 4