25 Vraag het Ciska Verheul f Jeugdpuzzle (om dorst van te krijgen!) Zomersnoepjes Albert Heijn De gelukkigen Tip voor tippelaars Italiaanse zuinigheid Wie weel hier meer van? Niet alle „zoetigheid" is alleen maar suiker n ALLER HANDE 7 I DE KWAADVLIEGHOEK I Ek«r'besTaa^e- heel uit plaatjes. Van de woorden, die deze plaatjes voorstellen, kun je een slagzin maken. Je moet dan steeds de eerste letter van ieder woord nemen en die invullen op de wimpel, midden in de tekening, gewoon steeds van links naar rechts. Dat zijn dus drie regels onder elkaar. Ik zal eens een voorbeeld geven. Aan de middelste strook zul je zien, dat het eerste woord van de slagzin uit twee letters bestaat (de woorden van de slagzin worden namelijk door zwarte vakjes gescheiden). Nu zie je links bovenaan de eerste tekening staan (ook met het cijfer één) en deze tekening stelt een beer voor. Je zet nu in het eerste vakje de letter B. In het tweede vak'je staat een IJsco. De tweede letter is dus een IJ. Het eerste woord is dus ,,'bij". Je moet echter nog letten op de volgende afwijkingen: Ten eerste komt er een woord voor, waar van je een letter moet aftrekken. Er blijft dan één letter over. die je moet invullen. Dan kom er in de slagzin nog tweemaal de let ter IJ voor. Deze letter is ge splitst in de letters I en J. Mocht het wat moeilijk zijn, dan laat je iedereen maar met het oplossen helpen. Zend vóór 13 Augustus 1955 op een brief kaart je oplossing aan Oom Kwaadvlieg, Postbus 1171, Am sterdam. Je hoeft alleen maar de slagzin tc sturen envoor de mogelijkheid, dat je een prijs wint, zet even bij je naam hoe oud je bent. OOM KWAADVLIEG. Advertentie groot- en Waar de reis ook heengaat. AH- Zomersnoepjes dragen htm deel tot een genotvolle dag bij. Snoepjes in allerlei soorten, drups in diverse smaken, de fijnste chocolade-repen Albert Heijn maakt U met zijn ruime sortering (en zijn lage prijzen!) het kiezen gemakkelijk. Komt U ook eens kijken Gevulde Framboosjes 200 gram 29 Ananasblokjes200 gram 29 Peerdrups 150 gram 25 Fruit Drups 4 rollen voor 25 Pepermunt grote rol Lollies 6 voor Sinas Vruchtenschijfjes 100 gram Vruchtenkoekjes 200 gram Hygiënisch per stuk verpakte drups: Rouletta's, Pistoletto's, Tarantella's, en Tivoli's 100 gram Zomertoffee's gram 48 gram 25 Grapefruit Drups gram 25 Poppenschuim gram 25 Gevulde IJsbonbons 100 gram 25 De aardrijkskundige puzzle van de vorige maand bracht een groot aantal inzendingen. Ik kan wel merken, dat je allemaal flink je; best doet op school. Er waren bijna geen fouten. Wederom ont ving ik prachtige tekeningen, ge dichten en briefjes. Iedereen har telijk bedankt hiervoor. Er is weer een nieuwe puzzle om je krachten op te beproeven. Pro beer haar maar eens in je vacan- tie op te lossen. Tot de volgende maal. Oplossing aardrijkskunde-puzzle Amsterdam Haarlem - Me- demblik - Assen - Apeldoorn - Kampen - Tiel - Helmond - Eind hoven - Tilburg - Leerdam - Ede - Veenendaal - Ermelo - Nun- speet - Groningen - Qnimen - En schede - Dieren -/••erkrade - Oosterbeek - Putte' Edam - Rotterdam. f n y De slagzin !uLiMaakt PRIJSWINI- Jan Geers, Aeao a,a„„ Bergen op Zoom; Jan V. Horten sialaan IC, Zeis»." jpari Ladeur, Potgieterstraat 58.;Mol|^ergL Heel" len; Jos Heuvelnfimc Tan wuijen- straat 28. Weert; Corhélus ^riek, Irenestraat 8. Hyjzen (njjjpfFred van Raaij, CitrcfcIlstraat 58,' 's-C^ra- venhage; Mari>fce Van Gent, Zebra- straat 33, Nijnrjegen; Janny Bakkei. Kreupelt je 1, Enkhuizen, Sita Dijk stra, Thorbet-kelaan 91, Meppel; Manny Huizinga. Lomboklaan 27, Ede (Gld.) EEN hartstochtelijk wandelaar in zijn vacanties, de heer M. H. te Vlaar dingen, ver strekte ons de volgende belang rijke tip. Wanneer onze raadgever een grote tocht gaat maken, voor ziet hij zich van een flinke hoe veelheid suikerklontjes en wat citroenen. Dit lijkt misschien wat vreemd, maar U zult even enthousiast zijn als wij. toen wij zijn raad opvolgden en de proef namen. Suiker stimuleert spierkracht, citroensap is vitaminenrijk, voed zaam en dorstlessend; combineert U beide voor de wandelaar ideale voedingsmiddelen op een origi nele en alleszins afdoende ma nier als volgt: U maakt een kleine opening in een citroen en stopt in dit „brievenbusje" een klontje. Wanneer dit geheel met het sap is doortrokken, is het zaak het langzaam in de m l te laten wegsmelten. De sm." is verrukkelijk, Uw dorst gelest. Uw spieren versterkt èn het ge heel neemt weinig plaats in! JTEN andere lezeres werd in hetzelfde nummer van Aller Hande aangetrokken door het artikel over echte Italiaanse spaghetti. Het bracht haar bovendien in herinne ring, dat zij tijdens haar va- cantie-verblijf in dit „zonne land bij uitstek" kennis had gemaakt met een bijzonder aantrekkelijke manier om sinaasappelschillen te conser veren. Doch deze werden daarna niet voor een aromatisch doel bestemd, zoals wij dit kennen, oh neen! De zuinige Italiaanse sérveert haar verrukkelijke sinaasappelschillen als „snoepje" en het zijn heus niet alleen de kinderen, die er van smullen. Een rijke vitaminenbron ontsluit zij daarmede voor haat- gezin eveneens," omdat ook de schil van deze kostelijke vrucht hiervan zoveel bevat. Mevr. K. te Voorburg verstrekte ons het volgende re cept er voor: De schillen, waarvan het wit niet verwijderd behoeft te wor den, in reepjes snijden. Van gewone witte suiker en water een stroopje koken en hierin de reepjes op een zacht vuur „gaar" laten worden, d.w.z. de stroop moet in de schillen trek ken. Vervolgens alle reepjes op een gazen ondergrond uitsprei den, zodat deze kunnen uitlek ken en drogen, hetgeen liefst bij flink zonnig weer moet ge beuren. De reepjes daarna in ee.". trommel bewaren. M EVR. N. V. te Rotterdam bleek op het eerste gezicht zeer geïnteresseerd te zijn in on« betreffende artikeltje over „Bier pullen en Schoenen" (Aller Hande Juni 1955). Echter bleef het „op het eerste gezicht"; mevr. V. trof niet het gegeven aan, waarop zij hoopte. Toen de familie V. vorig jaar haar vacantie in Westphalen (D.) doorbracht, viel het haar op, dat in verschillende gelegenheden een grote glazen laars aanwezig was, waaruit men by bepaalde samenkomsten gezameniyk bier dronk. Deze grappige gewoonte moet een oorsprong vinden in een of ander voorval; echter bleek hiervan niemand by navraag op de hoogte te zijn. De titel „Bierpullen en Schoe nen" bracht, zoals U zult begrij pen, mevr. V. onmiddellijk ui alarmtoestand. Graag willen wij op deze wijze bemiddelen en wij hopen, dat een lezer of lezeres iets meer van deze geheimzinnige gewoonte afweet en ons er over wil schrijven. De gewone witte suiker, evenals witte basterdsuiker, heeft als voedingsmiddel alléén waarde voor het leveren van brandstof (Calorieën). Vitamines en mi neralen zitten er niet in. Brui ne suiker daarentegen bevat tevens kalk en ijzer. Keuken- en liuishoudstroop bezit ten een redelijk gehalte aan kalk, fosfor, ijzer en vitamine B. Goede jams en marmelade bevatten deze waardevolle stof fen ook, zij het in veel mindere mate. In honing komt kalk, fosfor en vitamine B voor, doch geen yzer. Voor het zoeten van de pap, en het beleggen van de boterham heeft men dus méér aan stroop, honing of jam dan aan suiker, terwijl bruine suiker nog te verkiezen is boven witte. Denkt U er eens aan? PLICHTEN. Wat zijn de drie hoofdplichten van de vrouw? De eerste is: er aardig uitzien; de tweede is: goed gekleed zijn en de derde is: nooit tegen spreken. SOMERSET MAUGHAM. r °f de toffee ODU per het meest be- minuut geerde snoepje mill 11 UI.. 1S Weten we niet. Maar in de Sui kerwerk-Afdeling van Albert Heijn worden ze aan de lopende band gemaakt en rekent men met duizenden kilo's. Als een gele, rose, oranje, rode. bruine of melkwitte streng glijdt de taaie lekkernij de machine in. Spiegelgladde metaalarmen grijpen de stroom. Genadeloos knedend maken ze er een rechthoekige sliert van. Vlijmscherpe messen hak ken er vei-volgens de toffee- grote blokjes van. Nauwelijks onder het mes vandaan ligt er al een stukje doorzichtig was- papier met gouden of zilveren band omheen ..getwist". Zó snel en zó fabelachtig geraffi neerd. dat het menselijk oog het enerverend proces niet meer kan volgen. Iedere minuut worden er zes honderd-vijftig verpakte en evenwichtige toffees via de koeibaan (zie foto) uit de machine gemitrailleerd. Smet teloze cellofaanzakjes vangen ze op

Allerhande | 1955 | | pagina 7