f3.20 Heb jij dat nou weer gedaan? Geef mij maar thee 96 96 C-J> Schenk maar eens in ZOETE BESSEN- VERLOFROOD WONDERBAAR Maar.... Waar ALLER HANDE 3 RAA SDONDER T JES JEDER mens heeft zo zijn zwakke zijden, zijn eigen aardige voorliefdes, zijn bij zondere smaakjes. De vrouwen- thuis „doen moorden'' voor aardbeienijs, de heer Churchill gaat door het vuur voor ha vanna'sBuurman voor nieuwe haring en wij (tezamen met de hond) voor pudding. Hoe diep wij ook verzonken zijn in de grote stoel in schep pende gedachtenzodra wij de geuren ruiken van custard, van bitterkoekjespudding met bitterkoekjes, van amandeltjes- pudding en van vruchten pudding, ope nen wij de ogen en bege ven ons naar de keuken. Want dan valt er een pan uit te likken, le zer! een houten roerlepeltje, de pan zorgvuldig schoonlikken. JA, zo heeft ieder mens zijn eigenaardigheden en spe ciale voorkeuren. Wij dan die betreffende pudding. Dat werd trouwens onlangs nog aanleiding tot een kleine vervelendigheid. Dat was toen het huis aan de buitenkant werd geverfd. De vrouwen-thuis gingen juist uit, toen wij thuis kwamen en in de vestibule de bitterkoekjes pudding met bitterkoek jes al roken. ,.En de pan?", riepen wij, de blik reeds wre velig gericht op de hond, die meeging aan de lijn. „Die staat Soms wint de hond ELK mens heeft zijn eigenaardighe den. Napoleon at elke dag als ontbijt een gebraden kipje en als gij zoudt vernemen dat de heer Aden auer graag op de handen loopt, dat Montgome ry een uiterst vaardig gooche laar is, dat Eisenhower een vurig liefheb ber is van het zwemmen-onder- water, dat Mao Tse Toeng een zeer schel zanger in de badka mer is en de heer Molotov dik wijls in een dolle bui zijn kroesje tegen de muur gooit, dan zou u dat niets verwonderen. Zoals bijv. Talleyrand graag de zwa nen pestte, zo likken wij nu graag de pudding- pa n uit. En de hond doet dat al even- graag. Nu heeft dat dier een voordeel: het heeft betere reuk organen. Men kan als mens, dat weet gij, althans wat het ruiken betreft, niet op tegen een hond. Met dat platte, natte, zwarte heveadingetje ruikt zo'n hond eenvoudig alles. Als het pakje in de keuken opengaat, dan spitst het dier reeds de oortjes. Terwijl wij, nog geheel onwe tend van het feit, neerzitten in de grote stoel. Een slag voor Nu moet gij eens op zo'n hond letten! Het dier werpt een sluwe blik op zijn baas, daar argeloos ternederzittend, het glimlacht even... fdntïes en sluipt dan, neuriënd, naar de gang. Waar het. met de neus vlak voor de onderkier van de keukendeur, de heerlijke geuren gaat in snuiven; dat heeft zo'n dier óók nog weer voor. Soms kijkt het even met menselijke arglist naai de huiskamer, een vonk van leedvermaak in de ogen, het knipoogt in zichzelf en de staart kwispelt. Zo wint het dier de „uitlik- race" dikwijls en het staat dan, de snorharen en wenkbrauwen geheel kleverig, zegevierend te likken als wij. te laat, aan komen snellen. Soms echter zjjn wij op tijd. Dan zenden wij het dier met luide bevelen terug naar zijn mand. Wij kunnen dan het dringende toekijken van het beest niet goed verdragen; het beneemt ons de lust tot ge concentreerd uitlikken. „Kijk eens", zeggen wij dan tegen de vrouwen-thuis, die verwijtend toezien, „pudding, vooral warme pudding is zeer ongezond voor een hond. Het geeft hem een troebele blik, maakt hem vadsig en vaal en het werkt de ver wording van het ras in de hand!" Zij zwij gen dan geheel. „Jullie willen toch niet", róepen wij dan, „dat het dier tje ziek wordt door jullie on gerichte teerhartigheid. Nou dan!" Waarna wij ons terug trekken" in het kleine kamer tje en daar, met behulp van dat Mao Tse Toeng een zeer schel zanger is in de badkamer op het aanrecht", zeiden ze en wég waren ze. Dus wij, snel en begerig, wij erkennen het ruiterlijk, de keu ken binnen, waar wij. belust, de pan grepen en met lange halen begonnen te likken, een verzaligde glimlach op het ge laat. TotTot wij ineens op hieldenEn geducht schrok ken Want door het bovenlicht van het keukenraam keken twee huisschilders koel toe. Zoiets is niet prettig voor een man die zich alleen waant en zich even laat gaan. Men voelt zich betrapt, lezer. Men voelt zich daar naakt staan met die pan. In zijn broodeigen keuken. Maar wat deden wij met grote tegen woordigheid van geest? Wij knikten goedkeurend als of het proeven van pudding onze speciale taak was en stap ten toen, alsof het zo moest, met een vertoon van grote huishoudelijkheid en doelbe wust de keuken uit, de gang door en zo hipperig alsof ons een groot dier naar de achter zijde hapte, en sprongen een voudig de ka mer binnen. Waar wij ech ter precies op de Prins van Sjiena trapten. Mag ik? GIJ kent de Prins van Sjiena niet, lezer. Het is een der kegels die het eigen dom zijn van de kleine Otje (van Ali). „Dit", zegt Otje dik wijls tegen ons, daarbij op zijn kegels wijzend, ,.dit is Otje. En dit is jij. En dit is Woe- zel. En dit is de Prins van Sjiema", en soms wordt hij er woest mee en gooit ze door de kamer, waar ze dan een groot gevaar vormen voor wie snel voortstapt. Zoals nu ook weer bleek, toen wij, met de pan vooruit, de kamer binnenkwamen en nerveus door de pijnlijke er varing in de keuken, blind van de emoties, op de neerliggende Prins van Sjiena stapten en zwaar onderuitgleden. Daarbij de pan met de bitterkoekjes pudding met bitterkoek jes erin. geheel tegen het nieuwe behang leegstortend. We slopen eenmaal over eind, als een dief op het en stapten toen keuken uit. Advertentie Maar dan goede, geurige, krachtige thee, zoals mijn vrouw die schenkt. Gelooft U mij: in deze hete dagen niets beter tegen de dorst dan zo'n verkwikkend kopje thee. AH-Thee wel te verstaan. Er is geen betere. Dat heeft de ervaring ons wel geleerd. ALBERT HEIJN THEE! pak 100 gram BLAUWMERK Ceylon mélange O O GROENMERK 82 ROODMERK 78 pak 100 gram Speciaal aanbevolen GOUDMERK Engelse mélange ZILVERMERK Tarry mélange All T II pp de krachtigste, de geurigste, de voordeligste li - I li Li L 10% goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk. behang af. Met dezelfde tegenwoordigheid van geest die ons daareven gered had, bedachten wij, dat wjj de schade ongemerkt zouden herstellen als wij er met een een nieuw stuk op plakten: er lagen nog enkele rollen van het papier op zolder. Wij glimlachten dan ook toen wij, met grote voortvarendheid en zo ge concentreerd alsof wij een misdaad begingen, het be hang van de muur begonnen te scheuren. Tot Tot we ook daar mee op hielden. IneensOmdat wij een vreemde aanwezigheid voel den Het was de derde huisschilder. Hij keek met bovenmenselijke belangstelling naar het curieuze toneeltje dat wij ooden, daar bij het behang. Wij hebben alles zo laten lig gen en zijn in het donker, in het kleine kamertje dat geen ramen heeft, gaan zitten met een hart boordevol van de duisterste overwegingen. Wij zaten daar nog toen de vrouwen- thuis weer thuis kwamen. „Zeg", riepen ze, „moet je 'es in de kamer gaan kijken wat daar tegen de muur zit. En, o, kijk 'es! Het behang is van de muur gescheurd! En Toen wij tevoorschijn kwa men, een trek van groot leed op het gelaat, riepen ze: „Heb jij dat gedaan! Heb jij dat nou weer gedaan? Waaróm nou? En wat is het? Is het Advertentie Schiedam houdt traditie hoog „NIEUW ROOD" is er weer. Uw feestavondjes, Uw vacantiedagen zijn gezelliger inet een glaasje Vraag in de U bekende AH-winkels naar deze heerlijke drank, pittig en toch extra goedkoop per hele tics O? Zie je dat, het is pudding! En dat zijn bit terkoekjes!", schreeuwden ze. Inderdaad, het ivas pudding en de hond stond er tevreden van te eten. „M a g i k in m ij n eigen huis nog pudding te gen de muur g o o ie n schreeuwden wij toen en toen zwegen wij, want wij zagen de schilders weer kijken. Df. A Churchill /^r (Winston Spencer) was r r c 'c/i zeven- J IL maands kind. V Anna Pav lova, de be roemde danse res, werd eveneens voor tijdig geboren en niemand verwachtte dat zij in leven zou blijven, «f» Een „rechts kundige papegaai is even ongewoon als een links handig mens. Elk paard in Zuid-Afrika stamt af van een der vijftien paar den waarop de avonturiers die Cortes begeleidden in 1518 reden. Toen Colum bus Amerika ontdekte was bij de daar levende, bijzon der hoog beschaafde vol keren als de Inca's het wiel nog niet uitgevonden. Alle vervoer door het reuzen- rijk vond plaats door mid del van de lama en.... de benen. Alle paling in de vijvers, rivieren en stromen van Europa en Amerika wordt geboren in de Golf van Mexico. De krent ontleent zijn naam aan de stad Corinthe; damast aan Damascus en mousseline of neteldoek aan Mosul. 4* .Kaiser" Wilhelm II van Duitsland tekende zijn noodlottige oorlogsverkla ring (1914) tegen Engeland op een tafel die gemaakt was van het hout van het beroemde vlaggeschip van Nelson, de „Victory".

Allerhande | 1955 | | pagina 3