mx MIDZOMER-GARDEROBE VAN DE VROUW Bierpullen en schoenen Lichte weefsels en vrolijke tinten in de VERPAKKINGEN Wat kan AH beter doen ...waarin de vrouw toch liet laatste woord heeft Met Albert Heijn bent U goedkoop ,,UIT" 6 ALLER HANDB gebeelde. Ook voor wijde plooirokken, lange pantalons of kielblonses zijn deze stof fen bijzonder prettig toe te passen. Vederlicht en ook in elite mo- detint aanwezig treffen wij dan verder de luchtige kantwollen pull-overs, vesten en dit jaar in het bijzonder de elegante kleine '/.egt Li eens eerlijk: is dit niet de avondjurk waarvan U altijd droomde? Ook al wist U nog niets van eventueel moderne aspecten als b.v. een verlengde taillelijn of een speciaal mo dieus arrangement rondom het décolleté. Arthur Batiks ont wierp deze droom van gera nium rood nylon organza en gaf het een rijk borduursel van zilverdraad. Daar dit model als kort avond toilet is bedoeld, is het meer dan ooit de moeite waard ex tra aandacht aan het bijpas sende schoentje te wijden. MIDZOMER tuinfeesten in luchtige droomtoiletten als bijvoorbeeld dit geraniumrode en met zilverdraad gegarneerde ontwerp van Arthur Banks is het beeld van de zomer tijd, waarin alle zwaarwichtig heid in de kleding verbannen schijnt en men slechts aan ve derlichte weefsels in vrolijke tin ten wenst te denken. Tinten, die bovendien een tikje extravagant mogen zijn en eens helemaal mogen breken met de sleur van Alledag. In één Meur Dit jaar voelen de couturiers het meest voor kleding in één kleur, zoals het hier afgebeelde rose ensemble, dat prettig fris aandoet: een zonnepakje van rose étamine, waarbij vooral het raffinement van de soepel ge- modeleerde kiel opvalt. Heel ge durfd, maar bijzonder geslaagd doen hierbij de accessoires in felrood aan. Bij alle zonnigheid en uitbun digheid dient ergens op de ach tergrond toch ook altijd nog een tikkeltje zorgzaamheid bewaard te blijven; in ons klimaat uiter aard wel noodzakelijk en daarom is het verheugend te constate ren, dat ook Koning Mode er zich aan stoort. Hij ontwierp nieuwe fla nellen stoffen met een rose of blauw streepje op een wit fond en maakte er elegante, maar ook zeer sportieve tail leurs van, zoals het hier af- bolero's aan, die zich met alles laten combineren. Combinaties Het nieuwste snufje op dit gebied is het combineren van een hoog-aansluitende bolero of een pull-over met lage boothals met een badpak van dezelfde kleur. Overdag bij Foto en ontwerp 8 Suisses, Tilburg. Het patroon voor dit ontwerp is gratis verkrijgbaar bij Ciska Verheul, Harstenhoekweg 189, Scheveningen. het zonnebad, kan zowel de bolero als de pull 's avonds gecombineerd worden met een geklede cocktaürok, wat bij een scherp afgestelde vacantie- garderobe een groot voordeel betekent. Onder deze kop verzochten wij onze lezers suggesties te doen over mogelijke verbeteringen van verpakkingen. Hierop ontvingen wij tal van waar devolle inzendingen. Helaas noopt ruimtegebrek ons, deze keer van publicatie af te zien. Wij hopen daar volgen de keer uitgebreid op terug te komen. De inzenders kregen inmiddels persoonlijk bericht. Intussen willen wij er nogmaals op wijzen, dat tips omtrent verpakkingen altijd welkom zijn. Richt ze aan Ciska Verheul, Harstenhoekweg 189, Scheveningen. ER zijn drie zeldzame dingen te vertellen over regisseur- omroeper Emile Helle na e r s Hij is een zeldzaam regisseur, die slechts zelden als omroeper fungeert, hü zit zeldzaam graag en dikwijls in de omroep-can- tine om een praatje te maken met mensen van allerlei plui mage enhij is een van de zeldzame bierpullen-verzame laar^ in ons landje Omdat er de laatste weken veel over zijn ongewone collec tie wondt gesproken, zijn wij naar Loosdrecht getogen, waan de familie Kellenaers zich tus sen uitzendingen, optreden en repetities door, op hiun kleine landhuis terugtrekt. Met zijn vrouw Eefje, U wèl bekend als Eva Janssen, of wellicht als Mevrouw V 1 a a n deren, verschanst Emile zich daar tussen hoge rijen boeken en praat overach, over het vak natuurlijk. Over de talloze kleine en grote gebeurtenissen In het radio wereld je, over nieu we acteurs en auteurs, over de voorbereidingen, aan een nieu we tournee verbonden. En wat de bierpullen-verza meling betreft? Daar gaat een geschiedenis aan vooraf. In de Radiobode heeft men de laat ste maanden in artikelen de bijzonderheden over de lief hebberijen van radio-mede werkers kunnen lezen. Van Emile Kellenaers schreef men, dat zjjn belangstelling uitging naar pullen met deksels, uit verschillende landen en ver schillende tijden. Emile bezat op dat moment ongeveer 35 bierpullen. De reacties waren toen niet van de lucht en Kellenaers ontving liefst vijf tig brieven met tips. erken- telijkheidsbetuigingen en aan biedingen. Advertentie Voor Uw uitstapjes en picnics Houd een plaatsje in Uw reistas open. Voor een blikje zalm, een paar rolletjes vruchten drups, een bus echte Zaanse koeken of zoekt U maar uit. Albert Heijn heeft alle heerlijkheden om Uw vacantiedagen tot een feest te maken. Neem het er eens af. Het kan. Met Albert Heijn bent U altijd goedkoop „uit"! Unox gehakt groot bi., 425 gr. 99 Leverpastei dubbel blik 49 Brunswijker Theeworst per stuk 48 Knakworstjes zakje 5 stuks 110 Sardientjes per blik vanaf 38 Makreel naturel groot blik 65 Zalm per blik v.a. 89 Smeerkaas per pak 28 Hamsmeerkaas per pak 37 Koffiemelk per bl. 27 Delicata Tea Balls doos 20 stuks90 Pepermunt gr. rol 15 Fruitdrups Zware Delicata Choc. Repen p. Sf. 20 Grote Pinda's 250 gram 59 Zaanse Korstjes per pak 22 Zaanse Koeken per bus 55 Formosa Biscuits pak 200 gram 39 Grote Snijkoek per stuk 39 Gemberkoek p. sf. 69 Boterhampapier 2 rollen 25 Grote sortering PLATS DU JOUR kant en klaar-maaltijden, geniakkelijK om mee te nemen. De eer van Utv hoofdschotel aan Italië De bakermat van spaghetti, macaroni en vermicelli Macaroni, elleboogjes 250 gr. 22 Pijpmacaioni 250 gr. 26 Spaghetti 250 gr. 26 Veijmceili op kook- lengte 250 gr. 19 Maak eens een „hartig" schoteltje met tomatenpu ree, oude kaas of ham. ->• Z\ l In werkeloze weekends zijn Emile en lEva alle adressen afgegaan, naar Den Haaig, Rot terdam, Amsterdam, enz. En nu toont hij aan ieder die het maar zien wil een prachtige collectie van 60 bierpullen, o.a. uit Duitsland, Oostenrijk,, Ne derland, oude en nieuwe, kost bare en gewone. Ex is echter één „maar"....- Het landhuisje is maatr klein en mevrouw Kellemaeri3 weet langzamerhand niiet waar ze met de pullen heen moet. Maar dan wijst haar echtgenoot haar op zijn nieuwe plan: een piep kleine bar in de hal, waardoor het ruimteprobleem opgelost zal zijn. „Bovendien", zegt hij tegen zijn vrouw, „ook jij heibt je eigenaardighedenEn hij vertelt van Eva's voorliefde voor schoenen. „Dit kosit óók ruimte, je hebt 43 verschillende paren 1350 KM ONTBIJTKOEK verlieten het afgelopen jaar de A.H.-fabrieken aan de Zaan. 3000 KG BORSTPLAAT (30.000 onsjes!) schudt de mar chine die ook bonbonvullingen kan maken per dag naar buiten. WONDERBAAR Maar.... Waar Het woord toreador wordt nooit door een Span jaard gebruikt; het is n.l. een Frans woord. (Ingezon den door mevr. A. v. S.-K, 's-Gravenhage)De stieren vechters worden in Spanje met verschillende namen aangeduid. De toreador, de man, die de stier uiteinde lijk moet overwinnen, heet matador. De beruchte re volutie-dictator Robespierre (1758-1794) had een handig heid waarop hij opvallend trots was: hij kon een si naasappel met één hand pel len. De beroemde to neelschrijver Ibsen (1828— 1906) pruimde. Wie in de dertiende eeuw in Rusland tabak rookte en daarop be trapt werd, verloor zijn neus. •f» Een legerorder van 1920 verbood Duitse officieren on der de rang van majoor ge bruik te maken van verf, rouge en lippenstift. (Inge zonden door de Heer W. v. G. te Den Helder.) Een heitje voor een kar weitje heitje is een he- breeuivs woord. (Ingezonden door mevr. M. de J. H. te W ageningen) Inzendingen voor deze rubriek richten aan: Ciska Verheul, Harstenhoekweg 189, Scheveningen.

Allerhande | 1955 | | pagina 6