8 Speciale Pinkster Attentie GRATIS! „Wat een gemak, alles onder één dak GEKNIPT! voor kwaliteit Een huisvrouw over AH's nieuwste zelfbedieningswinkel: Het grote voordeel. Tijd- en geldbesparing Een van de meest vooruitstrevende zaken in Europa Op reis, op Pinkstertocht of gewoon thuis - een koele, verfrissende dronk is altijd welkom. Schenk een goed glas Limonade! Schenk AH-Limonade! Zomerwarmte - Zonneschijn Limonade Albert Heijn! Bij aankoop van een grote fles AH-Limonade- siroop vanaf 98 ct. een leuke, solide plastic beker AH-LIMONADESIROOP - MEER GLAZEN UIT EEN FLES! ALLER HANDE J^EN enthousiaste brief bereikte ons één dezer dagen uit de gloednieuwe Slotermeer-wijk in Amsterdam-West, waar op 21 April j.l. Albert Heijns meest geperfectionneerde Zelfbe dieningswinkel werd geopend. Dit volgens experts het best geoutilleerde bedrijf in het genre zelfbediening werd na jarenlange studies en voorbe reiding in buiten- en binnenland geheel in een speciaal voor dit doel gebouwd pand ingericht. Dat de daaruit voortvloeiende doelmatigheid niet ten koste gaat van de sfeer in zo'n zakelijk ingesteld bedrijf, blijkt overduidelijk uit de bevindingen van één onzer trouwe vaste klanten uit A., die met haar gezin, van een ander stadsdeel uit ook naar het herboren Slotermeer verhuisde. „Minstens even verlangend als U zelf geweest zult zijn", zo schrijft zij, „zag ik uit naar de opening van Uw nieuwe zaak en ik behoorde dies tot één der eersten, die 's morgens binnenstapten. Al was ik vroeg, de primeur had ik niet. Al dat schone, glimmende en glanzende van de inrichting, dat was het eerste wat indruk op mij maakte." ,,Ik had weieens iets gelezen over die zelfbedieningswinkels en zodoeade meende ik wel te weten, wat mij te wachten stond". „Alles zo maar voor het grijpen en je bent in een wip klaar'1. „Alleen vreesde ik. dat je je in het begin echt als een kat in een vreemd pakhuis zou voelen en je eerst na verloop van tijd met een zeker gevoel op je doel kon afstappen. Maar dat is beslist niet zo; na het binnenkomen liep ik als door een onzichtbare hand geleid onmiddellijk op mijn ver schillende ..doelen" ai'. Zelf heb ik nog niet kunnen ontdekken, hoe U dit bij de organisatie van deze winkel hebt klaargespeeld; ik heb n.l. ook op de andere be zoeksters gelet en het viel mij op. dat zij er even rustig rond stapten als ik zelf deed". In één moeite door U begrijpt, ik behoor tot de dagelijkse bezoeksters; in een gezin met vier kinderen is altijd iets nodig en vooral, nu U ook verse groenten, fruit en visfilets verkoopt, zijn de verschillende posten in mijn huishoudboekje maar tot één teruggebracht. Dat bespaart me niet alleen veel geld, want Albert Heijn maakt inderdaad het leven goedkoper, maar ook veel tijd. omdat ik nu, met alles onder één dak, in één keer al mijn boodschappen afhandel. En wat mij persoonlijk het meeste treft? Ik kom thuis nooit meer tot de vervelende ontdek king nog iets te hebben vergeten! U moet weten, dat gebeurde mij vroeger om de haverklap. Dat komt eenvoudig, omdat je in de vitrines alles bij elkaar vindt; ik kocht b.v. een blik groente en in een bakje ernaast trof ik solide blikopeners aan. wat mij meteen eraan herinnerde, dat de onze in het afgelopen weekend sneuvel de. En zo is het met alles, bij de thee en de koffie de vitrines met kockies en ander lekkers; de schoonmaakartikelen met daar bij de sponsen, zemen, dweilen, enfin !J behoef ik dit niet alle maal op te sommen. Zonder prijsverhoging Ook heb ik steeds het idee, met iets heel kostbaars thuis te komen, wat op zich zelf weer een feest is bij het uitpakken. Zo'n gezellig cel lofaantje om het bosje radijs, de vis of het fruit maakt het zo aantrekkelijk, afgezien van alle andere practische voordelen. En dat alles zonder prijs verhoging! Ik begrijp niet hoe het kan, maar daarin verdiep ik mij maar niet, want thuis moet ik ook al zelf de eindjes aan elkaar knopen." Aldus schrijft ons Mevrouw J. P. v. W—H. Zij verklapt nog aan het einde van haar brief „Bij wijze van excursie neem ik zelfs mijn visite mee, omdat zij een dergelijk bezoek aan zoiets nieuws niet mogen missen!" HE onlangs geopende Albert L' Hcijn Zelfbedieningswinkel in Amsterdam, waar naast nor male kruideniersproducten ook voorverpakte groenten, aard appelen, fruit, diepvriesvis als mede consumptie-ijs wordt verkocht, is gevestigd in een speciaal voor dat doel ontwor pen en gebouwd pand aan de Burgemeester de Vlugtlaan 190 te Amsterdam. Tuinstad Slotermeer. De zaak en het magazijn samen hebben een grondoppervlak van 500 m2; het is het grootste zelfbedie- ningsbedrijf van Albert Heijn. De groenten, het fruit en de diepvriesvis worden, evenals de daarvoor in aanmerking komende kruidenierswaren, zo als boter, margarine, kaas en vleeswaren, bewaard in spe ciaal voor zelfbediening ont worpen koelvitrines. De zaak bezit in het totaal 42 strekken de meter koelkast. In het ma gazijn zijn bovendien 2 grote koelcellen geplaatst met een oppervlak van 38 m2. Een van de redacteuren van het Britse vaktijdschrift ,,Self Ser vice", die onlangs de zaak in Ook een manier van zelfbediening aanbouw bezocht, schreef o.m. over deze Nederlandse zaak ir. het Aprilnummer; „Een van de meest vooruit strevende Supermarkets in Europa is een nieuwe zaak in Nederland, te Slotermeer. een van de voorsteden van Amsterdam. De nieuwe zaak is gevestigd in een gebouw van twee verdiepingen en heeft een verkoopruimte (ongeveer vierkant), die even groot is als de grootste zaken op dit gebied in En geland. Er zijn vijf „uit- gangs-kassa's". Alle soorten fruit, zowel import als van eigen bodem zullen er wor den verkocht." Advertentie BHnHSHNI Zelfbediening! per fles diverse smaken 69 - 98 - 125 - 190 - 225 §PAREN is moeilijk, zelfs wanneer het met behulp van een groen boekje en zegels gebeurt. Het komt nl. nog al eens voor, dat een A.H.-klant vol spijt haar half of drie/kwart met zegels ge vulde boekje komt inwisselen bij de chef, omdat er plotse ling gasten komen, hetgeen extra uitgaven betekent of omdat de dochter des huizes twee jaar wordt en een feestje wil geven of omdatoch er zijn zoveel gelegenheden, waarbij een huisvrouw geld nodig heeft. Altijd echter nemen diezelf de huisvrouwen bij de bood schappen, die zij van haar ge spaarde geld kopen, nieuwe zegeltjes, er voor zorgend dat het boekje steeds voller wordt, net als het sprookjesmannetje dat een korst brood bezat, die. zolang hij het brood niet hele maal opat. steeds weer aan groeide. jyiRECT na de opening van een nieuw A.H.-filiaal in Slotermeer constateerde men dat de verkoop van spaarze- gels procentsgewijs even hoog lag als in Amsterdam. Hieruit blijkt dtis, dat de huisvrouwen in Slotermeer, waar voordien geen A.H.-winkel was geves tigd, het spaarsysteem al ken den en de voordelen ervan beseften. JN datzelfde filiaal in Slo termeer, dat is ingericht als een Amerikaanse supermarket, waar alle mogelijke artikelen zijn te verkrijgen, kan men de enthousiaste klanten vaak horen zeggen: „Ik ben blij dat ik voor m'n groenten en huis houdelijke artikelen als be zems, boenders enz. nu ook zegeltjes krijg, dan kan ik zoveel vlugger sparen. yELE filiaalchefs zien sinds de invoering van de spaar regeling de omzet van cho coladerepen in hun winkel met sprongen omhooggaan, omdat vele dames, die voor bijv. f 3.85 boodschappen kopen, die vier de gulden willen volmaker, om nog een bonnetje te kun nen nemen. AH

Allerhande | 1955 | | pagina 3