Tafel en kleding op zijn „Paasbest" Voor welk dier bent U bang? Speciale A.H.-aanbieding M Smakelijk van inhoud Smaakvol van uiterlijk Voor de Paasdagen Pennen klaar voor de eierwarmers! HAKEN HANDIG, die paper-clips! BREIEN THEEMUTS ALLER HANDl JJ ET is overbekend, dat veel mensen een onoverwinne lijke hekel aan bepaalde dieren hebben. Muis, spin en kat. heb ben zich in dezen een treurige reputatie verworven. De verkla ring van dit merkwaardige ver schijnsel heeft de psychiaters al lang bezig gehouden en men is het er wel over eens, dal het hier niet zozeer gaat om de gewraakte diersoort zelf, als wel om diep weggeborgen, voor de desbetreffende persoon onaan gename voorstellingen, waarvan het dier als het ware een „sym bool" is. Angst voor spinnen Zo was een jongedame van 23 jaar vreselijk bang voor spin nen. Zij had een overbezorgde moeder, die haar overstelpte met raadgevingen en dodelijk ongerust was, wanneer zij eens iets later dan gewoonlijk thuis kwam. Het meisje had eigenlijk een hekel aan haar moeder ge kregen, doch durfde zich dit niet te bekennen. Zij droeg haar gevoelens over op de spin, een dier, dat een web spint, waar in men verstrikt kan raken; dat de vrijheid en zelfstandigheid belemmert. Nadat deze symbolische be- tekenis van de spinnen-angst aan het meisje en haar moe der was verklaard, trad er een grote verbetering in de we- I derzijdse verhouding op. De J moeder leerde haar dochter wat i meer vrij te laten en deze ge nas van haar angst voor het in- I teressante dier, dat de spin toch eigenlijk is. Kattenhaat Een ander geval betreft een jongeman, die een ware haat jegens katten koesterde. Deze innemende en ogenschijnlijk vlotte persoonlijkheid, was in wezen toch uiterst schuw; uit verlegenheid trok hij zich tel kens terug, wanneer hij feite lijk toenadering wenste. Een strenge opvoeding had hem bij gebracht, dat men zijn gevoe lens dient te beheersen en uit sluitend naar de rede te werk moet gaan. Desondanks leefde er in hem een sterke hang naar romantiek; onderdrukte gevoe lens trachtten telkens de over hand te krijgen. In dit geval was de kat een slim, behendig dier, dat onge merkt verschijnt en verdwijnt en dat „ongrijpbaar", niet te be heersen is. het symbool voor zijn innerlijke verlangens. Ook hier verdween de antipathie je gens katten, nadat de jongeman was duidelijk gemaakt, hoe eenzijdig zijn levenshouding in feite was, en hij wat meer „los" durfde komen (Foto 3 Suisses, Tilbu*^ Uit deze enkele voorbeelden is het U hopen wij duidelijk geworden, wat de bedoeling vormt van onze vraag: „Voor welk dier bent U bang?" Schrijf ons over Uw eigen ervaring. Elke inzend er (ster) ont vangt persoonlijk antwoord, ter wijl het meest originele, leer zame. of interessante geval zal worden gepubliceerd, voorzien van een toelichting van deskun dige zijde. De namen dezer in zenders blijven uiteraard geheim, Uw brieven s.v.p. richten aan Ciska Verheul, Harsterihoekweg 189, Scheveningen. Warenwet en puddingpoeder De in 1919 ingevoerde Waren wet is een goede wet. Ze be schermt ons tegen knoeierij met levensmiddelen, omdat er onder andere precies in ge regeld is van welke hoedanig heid de grondstoffen moeten zijn, waaruit die levensmidde len bereid mogen worden. Van pudding wordt zo bij voorbeeld gezegd, dat er in verwerkt mogen worden maizena, smaakstoffen en geringe hoeveelheden bind middel. De wetgever heeft niet toe gestaan melkproducten als grondstof te gebruiken. De puddingfabrikant, die dus ori ginele roompoeder aan zijn product zou toevoegen in plaats van room-essence, is in overtreding. Alleen de room- essence is toegestaan. Nu door de huidige moder ne verpakkingen de mogelijk heid is geschapen, pudding met melkproducten houdbaar, te verpakken, heeft Albert Heijn de bevoegde instanties hierop gewezen. Productver betering mag niet tegengehou den worden. Zonder twijfel zal straks uit een voorstel tot wetswijziging blijken, dat de regering de wet aan de mo derne techniek zal aanpassen. Fraai gemodeleerd, goudkleurig koek trommeltje, gevuld met een nieuw soort heerlijke, zachte spritskoekjes volgens een eigen beproefd recept van Albert Heijn. voor slechts hl 1 asen op zijn Pausbest! Dat willen wij dit keer laten gelden zowel voor de kleding ah voor de „Paastafel"! Voor het eieren kleur en kunt U elders in Aller Hande. uitvoerig terecht, dus daarover behoeven wij ons hier geen zorgen te maken. Wij kunnen ons bepalen bij die bij uitstek typisch vrouwelijke zorgen voor de aankleding van de tafel met gezellig aandoende, maar enk buitengewoon practische attributen ah b.v. een garnituurtje t an vrolijk bonte eierwarmern, als op de afbeelding aangegeven, of zo'» handige theemuts, welke om de 1 ot aansluit, zodat men de thee meteen kan schenken. Mogen wij U even vertellen, hoe U deze practische zaken „uit het niets te voorschijn tovert? De EIERWARMERS kunnen op twee verschillende manieren gemaakt worden: Dfc 'MAAKSTERS of zij die deze tak van het vrouwelijk handwerk willen aanleren, vin den hier een prettig, weinig in gewikkeld object, dat. vlug klaar is. U zet de buitenomtrek van Uw eierdopjes aan lossen op, sluit deze met een halve vaste tot een toer, waarna U in vasten verder werkt tot een hoogte van ongeveer 4 cm. Het aardige effect van de af beelding verkrijgt U, wanneer U telkens na 2 toeren een andere kleur neemt. b.v. in een afwisse ling als 2 toeren wit, 2 toeren oranje, 2 toeren blauw. Na genoemde hoogte in de vol gende toeren regelmatig afmin- deren, zodat na 8 loeren nog slechts een tiental vasten over blijft. Deze samentrekken. Nu no? 8 lossen oozetten en hierop met uitsluitend één kleur in heen- en weergaande toeren een reepje haken, dat even lang moet wor den als de buitenomtrek van het eierdopje. Dit als een manchet onderaan de warmer vastnaaien, waarna het omgeslagen wordt. Voor elke warmer met alle kleu ren tezamen een leuke kwast bundelen, die men bovenaan be vestigt. 28 van de 100.000 paper-clips worden voor hun eigenlijke bestemming gebruikt. In het Engelse tijdschrift „Sales Management" troffen wij onlangs de volgende iet wat komische statistiek aan met betrekking tot het gebruik van paper-clips op de Engelse kantoren. Volgens deze statis tiek, die, naar het genoemde blad beweert, op een uitge breide enquête is gebaseerd, worden er van d'* 100.000 pa per-clips o.a. gebruikt: Als lingeriehouders 7.160 Als haarspelden voor bobbed hair 10.801 Om pijpen schoon te maken 3.163 Als nood-jarretels 802 Voor manicure-doel einden 5.534 Als Ford reparatie-on derdelen 5.308 Ter bevestiging van hemdsmouwen 4 183 Als tandenstoker 9.021 Om „vrijgezellenkno- pen" te bevestigen 7.200 Als manchetknopen 5.302 Als fiches bij het poke ren 19.413 Voor het doorsteken van verstopte vulpen nen 7.324 Als speelgoed onder het telefoneren 14.163 Voor het bij elkaar houden van papieren 28 DE BREISTERS zetten van middelmatig dikke wol (Co sy van de 3 Suisses) 36 st. op,* heen- en weerga and of rond breiend op de naalden wordt nu eerst in één kleur de manchet ■m 2 r. 2 av. gebreid. Na 3 cm hoogte volgen 3 Md. of toeren in de 2e. 3 nld. of toe ren in de 3e, 3 nld. of toeren in de le kleur, enz tot de totale hoogte 7 cm bedraagt. Nu in elke 2e toer 6 srt. verdraaid mind., terwijl tenslotte bij een totale hoogte van 10 cm de rest. st. op een draad worden gier&gen, samengetrokken en afgeheoht. Garneren met een kwastje, waarin alle kleuren zijn ver werkt. Deze eierwarmers vormen tevens een schitterend oefen werkje voor groot en klein, het zij met de naalden, dan wel met de handbreiklos of de brei machine: wanneer het minde ren rnoeilijkheden oplevert, breit men eenvoudig door tot de totale lengte is bereikt, rijgt de steken op een draad, welke na aantrek ken zorgvuldig wordt afgehecht. DE THEEMUTS Is het meest geslaagd in brei werk van een behoorlijke dikte. Ongeveer 100 gram dikke, goed wasbare wol (Evanyl van de 3 Suisses) en 1 pr. breinaalden no. 3 hebt U er voor nodig. U zet al naar gelang de grootte van Uw thee- (of koffie-)pot een aantal steken on voor de groot ste omtrek en breit deze meteen en in heen- en weergaande naal den in 1 r. 1 av Na 6 nld. over gaan in de patentsteek (br. in 1 r. 1 av., voor elke av. st. één toer dieper insteken). Is de hoogte van de tuit bereikt, dan splitst U het werk tijdelijk (voor ongeveer 10 cm horvate) Jn twee helften, waarna TT beide weer als één werk veder breit. Hebt U de hoogte bij de deksel veroverd, dan breit in 1 r 1 av. alle st. 2 samen, het geen U na 3"*cm in deze boord steek nog eens herhaalt. Na nog 3 cm rijgt U de resterende st. op een draad, die U zover aan haalt als de grootte van de dek- selknop toelaat. Nu naait U de zijkanten zo danig dicht, dat het oor van de theepot vrijblijft; onderaan rijgt U er een hoedenelastiekje door, waardoor het breiwerk op zijn plaats blijft, terwijl U de boven kant met wat kleurige draden op verschillende hoogten ,.sa- mensmockt" door eenvoudig tel kens 2 bovenliggende r steken samen te naaien. Geheel bovenaan knoopt tT fleurige franje aan en ook Uw theepot zal er op deze wijze ,,op zijn Paasbest" kunnen uitzien. Van harte veel succes toege wenst met deze genoeglijke werkies

Allerhande | 1955 | | pagina 7